Licensed to Lake Erie Swimming LC Championship Meet
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 3/11/2019 10:48 AM
         Lake Erie Age Group Championship Meet - 3/8/2019 to 3/10/2019         
              Cleveland State University, Sanction #: LE19050 SS               
                                    Results                                    
 
Girls 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: # 26.77   3/15/2015 Maggie Mallett, Silver Dolphins-             
    LE Event: * 26.77        2015 Maggie Mallett, LESD                         
  LE Swimmer: ! 26.77        2014 Mairin O'Brien; Maggie Mallett, LESD         
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Taylor, Alex              10 Kraken                 28.43      27.93  
  2 Womack, Amiya             10 Heat                   28.05      28.18  
  3 Barisic, Sofia            10 University             28.89      28.58  
  4 Jackson, Rylee            10 Firestone              29.52      29.24  
  5 Agwa, Oma                 10 Solon                  29.91      29.75  
  6 Albrecht, Sara            10 SwimUnited             29.79      30.02  
  7 Zhang, Lily               10 Heat                   30.49      30.50  
  8 Eads, Emily               10 Sailfish               32.27      30.99  
  9 Edgington, Rylinn         10 Unattached             32.06      31.16  
 10 Hively, Tres               9 Piranha                31.54      31.72  
B - Final
 11 Stewart, Alice             9 Sailfish               33.02      31.95  
 12 Pruce, Peyton              9 Silver Dolphins        33.23      32.77  
 13 Duijser, Charlotte         9 Sailfish               33.23      32.94  
 14 Barnes, Lila              10 Geauga Otters          32.55      32.98  
 15 Taylor, Cora               8 Kraken                 34.05      34.72  
 16 Wood, Kate                 9 SwimUnited             33.06      34.96  
 17 Turner, Julia              8 Blazers                34.13      34.98  
 18 Hruschak, Liv              9 SwimUnited             35.13      35.54  
 19 Smith, Quincey             9 Silver Dolphins        35.73      35.84  
 -- Porter, Rachel             9 Heat                   33.87         DQ  
 
Girls 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: # 26.77   3/15/2015 Maggie Mallett, Silver Dolphins-             
    LE Event: * 26.77        2015 Maggie Mallett, LESD                         
  LE Swimmer: ! 26.77        2014 Mairin O'Brien; Maggie Mallett, LESD         
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Womack, Amiya             10 Heat                   30.75      28.05  
  2 Taylor, Alex              10 Kraken                 28.40      28.43  
  3 Barisic, Sofia            10 University             29.62      28.89  
  4 Jackson, Rylee            10 Firestone              29.71      29.52  
  5 Albrecht, Sara            10 SwimUnited             30.33      29.79  
  6 Agwa, Oma                 10 Solon                  29.93      29.91  
  7 Zhang, Lily               10 Heat                   30.90      30.49  
  8 Hively, Tres               9 Piranha                33.00      31.54  
  9 Edgington, Rylinn         10 Unattached             31.74      32.06  
 10 Eads, Emily               10 Sailfish               31.88      32.27  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Barnes, Lila              10 Geauga Otters          32.62      32.55  
 12 Stewart, Alice             9 Sailfish               32.27      33.02  
 13 Wood, Kate                 9 SwimUnited             32.97      33.06  
 14 Pruce, Peyton              9 Silver Dolphins        32.89      33.23  
 14 Duijser, Charlotte         9 Sailfish               34.30      33.23  
 16 Porter, Rachel             9 Heat                   34.76      33.87  
 17 Taylor, Cora               8 Kraken                 35.94      34.05  
 18 Turner, Julia              8 Blazers                35.59      34.13  
 19 Hruschak, Liv              9 SwimUnited             36.02      35.13  
 20 Smith, Quincey             9 Silver Dolphins        35.81      35.73  
-------------------------------------------------------------------------
 21 Gamberale, Carina          9 Youngstown             35.11      36.56  
 22 Womack, Aiyana             8 Heat                   35.23      44.11  
 
Girls 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: # 58.61      3/1995 Franchele Klaus, LESD                        
    LE Event: * 58.29        2009 Lauren Heller, CFYN                          
  LE Swimmer: ! 58.29        2009 Lauren Heller, CFYN                          
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Taylor, Alex              10 Kraken               1:02.26    1:01.98  
                  29.56     1:01.98 (32.42)                                        
  2 Barisic, Sofia            10 University           1:05.30    1:03.60  
                  30.24     1:03.60 (33.36)                                        
  3 Agwa, Oma                 10 Solon                1:05.96    1:05.46  
                  30.77     1:05.46 (34.69)                                        
  4 Jackson, Rylee            10 Firestone            1:06.01    1:06.15  
                  31.59     1:06.15 (34.56)                                        
  5 Falke, Gigi               10 Heat                 1:07.13    1:06.17  
                  32.08     1:06.17 (34.09)                                        
  6 Hanek, Lauren             10 Geauga Otters        1:06.44    1:06.37  
                  31.74     1:06.37 (34.63)                                        
  7 Albrecht, Sara            10 SwimUnited           1:06.57    1:07.61  
                  31.75     1:07.61 (35.86)                                        
  8 Cremer, Livia              9 Blazers              1:10.60    1:08.95  
                  32.96     1:08.95 (35.99)                                        
  9 Barnes, Lila              10 Geauga Otters        1:11.85    1:11.72  
                  33.88     1:11.72 (37.84)                                        
 10 Hively, Tres               9 Piranha              1:11.56    1:15.86  
                  33.99     1:15.86 (41.87)                                        
 
Girls 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: # 58.61      3/1995 Franchele Klaus, LESD                        
    LE Event: * 58.29        2009 Lauren Heller, CFYN                          
  LE Swimmer: ! 58.29        2009 Lauren Heller, CFYN                          
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Taylor, Alex              10 Kraken               1:03.27    1:02.26  
                  29.74     1:02.26 (32.52)                                        
  2 Barisic, Sofia            10 University           1:06.15    1:05.30  
                  31.12     1:05.30 (34.18)                                        
  3 Agwa, Oma                 10 Solon                1:07.03    1:05.96  
                  31.12     1:05.96 (34.84)                                        
  4 Jackson, Rylee            10 Firestone            1:07.24    1:06.01  
                  31.66     1:06.01 (34.35)                                        
  5 Hanek, Lauren             10 Geauga Otters        1:08.60    1:06.44  
                  32.63     1:06.44 (33.81)                                        
  6 Albrecht, Sara            10 SwimUnited           1:07.76    1:06.57  
                  31.47     1:06.57 (35.10)                                        
  7 Falke, Gigi               10 Heat                 1:09.17    1:07.13  
                  32.23     1:07.13 (34.90)                                        
  8 Cremer, Livia              9 Blazers              1:12.84    1:10.60  
                  34.01     1:10.60 (36.59)                                        
  9 Hively, Tres               9 Piranha              1:13.68    1:11.56  
                  34.87     1:11.56 (36.69)                                        
 10 Barnes, Lila              10 Geauga Otters        1:10.48    1:11.85  
                  34.16     1:11.85 (37.69)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Duijser, Charlotte         9 Sailfish             1:14.28    1:12.27  
                  34.98     1:12.27 (37.29)                                        
 12 Piliang, Josephine         9 Silver Dolphins      1:11.91    1:12.78  
                  34.26     1:12.78 (38.52)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Stewart, Alice             9 Sailfish             1:12.71    1:13.13  
                  34.55     1:13.13 (38.58)                                        
 14 Reynolds, Ashlynn         10 Piranha              1:13.55    1:13.71  
                  35.99     1:13.71 (37.72)                                        
 15 Wood, Kate                 9 SwimUnited           1:16.02    1:15.17  
                  35.82     1:15.17 (39.35)                                        
 16 Curry, Casey               9 Heat                 1:24.23    1:15.21  
                  36.13     1:15.21 (39.08)                                        
 17 Womack, Aiyana             8 Heat                 1:20.57    1:16.82  
                  36.85     1:16.82 (39.97)                                        
 18 Gustin, Chloe              9 Sailfish             1:15.10    1:17.33  
                  36.30     1:17.33 (41.03)                                        
 19 Weiss, Mandi               9 SwimUnited           1:19.83    1:20.58  
 20 Turner, Julia              8 Blazers              1:19.36    1:23.79  
                  37.82     1:23.79 (45.97)                                        
 
Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: # 2:04.77      3/1995 Franchele Klaus, LESD                      
    LE Event: * 2:04.77        1995 Franchele Klaus, LESD                      
  LE Swimmer: ! 2:04.77        1995 Franchele Klaus, LESD                      
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Taylor, Alex              10 Kraken               2:14.77    2:14.53  
                  29.23     1:02.98 (33.75)     1:39.06 (36.08)     2:14.53 (35.47)
  2 Falke, Gigi               10 Heat                 2:23.36    2:23.59  
                  31.88     1:08.62 (36.74)     1:46.44 (37.82)     2:23.59 (37.15)
  3 Hanek, Lauren             10 Geauga Otters        2:28.91    2:24.73  
                  33.59     1:10.84 (37.25)     1:48.96 (38.12)     2:24.73 (35.77)
  4 Arbie, Savannah           10 Penguin              2:24.34    2:25.20  
                  33.13     1:10.58 (37.45)     1:48.99 (38.41)     2:25.20 (36.21)
  5 Barisic, Sofia            10 University           2:27.44    2:25.44  
                  30.53     1:07.76 (37.23)     1:47.86 (40.10)     2:25.44 (37.58)
  6 Cremer, Livia              9 Blazers              2:27.22    2:25.89  
                  33.22     1:10.74 (37.52)     1:48.62 (37.88)     2:25.89 (37.27)
  7 Stewart, Alice             9 Sailfish             2:30.83    2:27.71  
                  33.36     1:10.70 (37.34)     1:49.21 (38.51)     2:27.71 (38.50)
  8 Duijser, Charlotte         9 Sailfish             2:28.97    2:30.39  
                  34.64     1:12.94 (38.30)     1:52.50 (39.56)     2:30.39 (37.89)
  9 Barnes, Lila              10 Geauga Otters        2:34.48    2:36.38  
                  34.96     1:15.34 (40.38)     1:56.74 (41.40)     2:36.38 (39.64)
 10 Eads, Emily               10 Sailfish             2:32.54    2:36.44  
                  35.40     1:15.10 (39.70)     1:56.67 (41.57)     2:36.44 (39.77)
 
Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: # 2:04.77      3/1995 Franchele Klaus, LESD                      
    LE Event: * 2:04.77        1995 Franchele Klaus, LESD                      
  LE Swimmer: ! 2:04.77        1995 Franchele Klaus, LESD                      
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Taylor, Alex              10 Kraken               2:20.43    2:14.77  
                  30.03     1:04.04 (34.01)     1:40.07 (36.03)     2:14.77 (34.70)
  2 Falke, Gigi               10 Heat                 2:29.08    2:23.36  
                  33.38     1:10.78 (37.40)     1:48.13 (37.35)     2:23.36 (35.23)
  3 Arbie, Savannah           10 Penguin              2:32.66    2:24.34  
                  33.81     1:11.09 (37.28)     1:48.26 (37.17)     2:24.34 (36.08)
  4 Cremer, Livia              9 Blazers              2:30.15    2:27.22  
                  35.15     1:13.32 (38.17)     1:50.42 (37.10)     2:27.22 (36.80)
  5 Barisic, Sofia            10 University           2:27.16    2:27.44  
                  31.34     1:06.99 (35.65)     1:47.30 (40.31)     2:27.44 (40.14)
  6 Hanek, Lauren             10 Geauga Otters        2:24.00    2:28.91  
                  34.04     1:12.97 (38.93)     1:52.74 (39.77)     2:28.91 (36.17)
  7 Duijser, Charlotte         9 Sailfish             2:35.50    2:28.97  
                  34.57     1:12.57 (38.00)     1:51.48 (38.91)     2:28.97 (37.49)
  8 Stewart, Alice             9 Sailfish             2:33.86    2:30.83  
                  34.56     1:13.18 (38.62)     1:52.26 (39.08)     2:30.83 (38.57)
  9 Eads, Emily               10 Sailfish             2:42.27    2:32.54  
                  34.41     1:13.51 (39.10)     1:54.01 (40.50)     2:32.54 (38.53)
 10 Barnes, Lila              10 Geauga Otters        2:34.72    2:34.48  
                  35.11     1:13.77 (38.66)     1:54.67 (40.90)     2:34.48 (39.81)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Pruce, Peyton              9 Silver Dolphins      2:38.28    2:34.88  
                  35.79     1:16.41 (40.62)     1:58.45 (42.04)     2:34.88 (36.43)
 12 Piliang, Josephine         9 Silver Dolphins      2:36.87    2:38.94  
                  35.45     1:16.56 (41.11)     1:59.12 (42.56)     2:38.94 (39.82)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Hively, Tres               9 Piranha              2:47.35    2:39.66  
                  35.07     1:17.89 (42.82)     2:01.15 (43.26)     2:39.66 (38.51)
 14 Gustin, Chloe              9 Sailfish             2:45.72    2:40.76  
                  37.09     1:19.27 (42.18)     2:02.14 (42.87)     2:40.76 (38.62)
 15 Turner, Julia              8 Blazers              2:53.39    2:50.51  
                  35.69     1:20.42 (44.73)     2:07.06 (46.64)     2:50.51 (43.45)
 16 Wood, Kate                 9 SwimUnited           2:47.00    2:55.06  
                  39.17     1:24.51 (45.34)     2:10.77 (46.26)     2:55.06 (44.29)
 
Girls 10 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: # 5:46.00    3/2/2001 Jennifer Aronoff, Silver Dolphins          
    LE Event: * 5:31.00        1998 Alyssa Kiel, LESD                          
  LE Swimmer: ! 5:31.00        1998 Alyssa Kiel, LESD                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Taylor, Alex              10 Kraken               6:32.23    5:59.74  
                  31.58     1:06.94 (35.36)     1:43.01 (36.07)     2:20.29 (37.28)
        2:57.56 (37.27)     3:36.05 (38.49)     4:13.44 (37.39)     4:50.47 (37.03)
        5:26.07 (35.60)     5:59.74 (33.67)                                        
  2 Falke, Gigi               10 Heat                 6:33.78    6:11.30  
                  33.78     1:11.18 (37.40)     1:49.22 (38.04)     2:26.94 (37.72)
        3:05.72 (38.78)     3:43.92 (38.20)     4:21.52 (37.60)     4:59.45 (37.93)
        5:37.36 (37.91)     6:11.30 (33.94)                                        
  3 Cremer, Livia              9 Blazers              6:29.75    6:20.76  
                  35.02     1:12.98 (37.96)     1:52.04 (39.06)     2:30.78 (38.74)
        3:09.46 (38.68)     3:48.65 (39.19)     4:27.93 (39.28)     5:05.73 (37.80)
        5:43.93 (38.20)     6:20.76 (36.83)                                        
  4 Stewart, Alice             9 Sailfish             6:40.04    6:33.43  
                  34.25     1:12.83 (38.58)     1:52.86 (40.03)     2:32.78 (39.92)
        3:13.23 (40.45)     3:53.33 (40.10)     4:34.05 (40.72)     5:14.08 (40.03)
        5:54.54 (40.46)     6:33.43 (38.89)                                        
  5 Hanek, Lauren             10 Geauga Otters        6:42.45    6:38.87  
                  34.48     1:14.62 (40.14)     1:55.06 (40.44)     2:35.85 (40.79)
        3:17.77 (41.92)     3:59.35 (41.58)     4:40.13 (40.78)     5:20.88 (40.75)
        6:01.39 (40.51)     6:38.87 (37.48)                                        
  6 Duijser, Charlotte         9 Sailfish             6:38.88    6:42.17  
                  34.70     1:16.17 (41.47)     1:56.59 (40.42)     2:36.83 (40.24)
        3:18.48 (41.65)     3:59.56 (41.08)     4:41.18 (41.62)     5:23.39 (42.21)
        6:03.27 (39.88)     6:42.17 (38.90)                                        
  7 Hively, Tres               9 Piranha              7:05.28    7:07.66  
                  35.40     1:19.18 (43.78)     2:03.97 (44.79)     2:48.36 (44.39)
        3:33.94 (45.58)     4:20.85 (46.91)     5:05.70 (44.85)     5:48.64 (42.94)
        6:31.11 (42.47)     7:07.66 (36.55)                                        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Record: # 30.21   3/15/2015 Maggie Mallett, Silver Dolphins-             
    LE Event: * 30.21        2015 Maggie Mallett, LESD                         
  LE Swimmer: ! 30.21        2015 Maggie Mallett, LESD                         
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Womack, Amiya             10 Heat                   32.20      32.82  
  2 Falke, Gigi               10 Heat                   34.32      33.55  
  3 Eads, Emily               10 Sailfish               35.59      34.80  
  4 Hanek, Lauren             10 Geauga Otters          36.04      35.23  
  5 Kobak, Sierra             10 Cle Swimming           36.30      35.35  
  6 Edgington, Rylinn         10 Unattached             36.29      35.77  
  7 Zhang, Lily               10 Heat                   35.84      35.81  
  8 Andrews, Olivia           10 Westlake Waves         37.38      36.76  
  9 Gustin, Chloe              9 Sailfish               36.15      37.06  
 10 Reynolds, Ashlynn         10 Piranha                37.85      37.34  
B - Final
 11 Curry, Casey               9 Heat                   38.17      36.59  
 12 Piliang, Josephine         9 Silver Dolphins        37.94      37.29  
 13 Lawrence, Brooke          10 Sailfish               38.45      38.28  
 14 Pruce, Peyton              9 Silver Dolphins        38.23      39.87  
 15 Weiss, Mandi               9 SwimUnited             39.69      40.25  
 16 Porter, Rachel             9 Heat                   39.42      40.35  
 17 Taylor, Cora               8 Kraken                 40.56      40.45  
 18 Turner, Julia              8 Blazers                41.34      40.48  
 19 Hruschak, Liv              9 SwimUnited             41.49      41.14  
 20 Smith, Quincey             9 Silver Dolphins        41.66      41.19  
 
Girls 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Record: # 30.21   3/15/2015 Maggie Mallett, Silver Dolphins-             
    LE Event: * 30.21        2015 Maggie Mallett, LESD                         
  LE Swimmer: ! 30.21        2015 Maggie Mallett, LESD                         
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Womack, Amiya             10 Heat                   34.09      32.20  
  2 Falke, Gigi               10 Heat                   35.47      34.32  
  3 Eads, Emily               10 Sailfish               35.79      35.59  
  4 Zhang, Lily               10 Heat                   35.88      35.84  
  5 Hanek, Lauren             10 Geauga Otters          36.13      36.04  
  6 Gustin, Chloe              9 Sailfish               37.48      36.15  
  7 Edgington, Rylinn         10 Unattached             36.08      36.29  
  8 Kobak, Sierra             10 Cle Swimming           35.94      36.30  
  9 Andrews, Olivia           10 Westlake Waves         37.25      37.38  
 10 Reynolds, Ashlynn         10 Piranha                36.40      37.85  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Piliang, Josephine         9 Silver Dolphins        39.75      37.94  
 12 Curry, Casey               9 Heat                   41.43      38.17  
 13 Pruce, Peyton              9 Silver Dolphins        39.54      38.23  
 14 Lawrence, Brooke          10 Sailfish               39.53      38.45  
 15 Porter, Rachel             9 Heat                   41.61      39.42  
 16 Weiss, Mandi               9 SwimUnited             41.23      39.69  
 17 Taylor, Cora               8 Kraken                 41.09      40.56  
 18 Turner, Julia              8 Blazers                39.85      41.34  
 19 Hruschak, Liv              9 SwimUnited             40.98      41.49  
 20 Smith, Quincey             9 Silver Dolphins        40.61      41.66  
-------------------------------------------------------------------------
 21 Womack, Aiyana             8 Heat                   40.99      42.81  
 
Girls 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Record: # 1:05.06      3/1995 Franchele Klaus, LESD                      
    LE Event: * 1:05.06        1995 Franchele Klaus, LESD                      
  LE Swimmer: ! 1:05.06        1995 Franchele Klaus, LESD                      
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Taylor, Alex              10 Kraken               1:13.86    1:12.17  
                  34.65     1:12.17 (37.52)                                        
  2 Falke, Gigi               10 Heat                 1:14.81    1:13.59  
                  35.71     1:13.59 (37.88)                                        
  3 Jackson, Rylee            10 Firestone            1:16.91    1:15.13  
                  36.77     1:15.13 (38.36)                                        
  4 Edgington, Rylinn         10 Unattached           1:17.01    1:15.68  
                  36.63     1:15.68 (39.05)                                        
  5 DeAngelis, Raine           9 Lakewood             1:17.51    1:16.66  
                  37.05     1:16.66 (39.61)                                        
  6 Womack, Amiya             10 Heat                 1:15.54    1:16.82  
                  36.81     1:16.82 (40.01)                                        
  7 Barisic, Sofia            10 University           1:17.71    1:17.20  
                  37.42     1:17.20 (39.78)                                        
  8 Zhang, Lily               10 Heat                 1:17.44    1:17.40  
                  37.51     1:17.40 (39.89)                                        
  9 Arbie, Savannah           10 Penguin              1:17.89    1:18.43  
                  38.09     1:18.43 (40.34)                                        
 10 Caldwell, Kayla           10 Unattached           1:18.94    1:18.58  
                  38.53     1:18.58 (40.05)                                        
 
Girls 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Record: # 1:05.06      3/1995 Franchele Klaus, LESD                      
    LE Event: * 1:05.06        1995 Franchele Klaus, LESD                      
  LE Swimmer: ! 1:05.06        1995 Franchele Klaus, LESD                      
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Taylor, Alex              10 Kraken               1:13.20    1:13.86  
                  35.35     1:13.86 (38.51)                                        
  2 Falke, Gigi               10 Heat                 1:17.31    1:14.81  
                  36.77     1:14.81 (38.04)                                        
  3 Womack, Amiya             10 Heat                 1:19.26    1:15.54  
                  35.99     1:15.54 (39.55)                                        
  4 Jackson, Rylee            10 Firestone            1:18.41    1:16.91  
                  38.18     1:16.91 (38.73)                                        
  5 Edgington, Rylinn         10 Unattached           1:17.96    1:17.01  
                  36.87     1:17.01 (40.14)                                        
  6 Zhang, Lily               10 Heat                 1:18.88    1:17.44  
                  38.29     1:17.44 (39.15)                                        
  7 DeAngelis, Raine           9 Lakewood             1:19.63    1:17.51  
                  37.72     1:17.51 (39.79)                                        
  8 Barisic, Sofia            10 University           1:21.93    1:17.71  
  9 Arbie, Savannah           10 Penguin              1:19.90    1:17.89  
                  38.26     1:17.89 (39.63)                                        
 10 Caldwell, Kayla           10 Unattached           1:18.23    1:18.94  
                  38.35     1:18.94 (40.59)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Hanek, Lauren             10 Geauga Otters        1:18.05    1:19.36  
                  39.11     1:19.36 (40.25)                                        
 12 Reynolds, Ashlynn         10 Piranha              1:18.07    1:20.78  
                  40.13     1:20.78 (40.65)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Eads, Emily               10 Sailfish             1:18.04    1:21.22  
                  39.71     1:21.22 (41.51)                                        
 14 Stewart, Alice             9 Sailfish             1:23.82    1:22.39  
                  40.31     1:22.39 (42.08)                                        
 15 Gustin, Chloe              9 Sailfish             1:22.10    1:22.55  
                  40.97     1:22.55 (41.58)                                        
 16 Kuhn, Zoe                  9 Unattached           1:23.70    1:23.60  
                  41.68     1:23.60 (41.92)                                        
 17 Agwa, Oma                 10 Solon                1:21.59    1:24.17  
                  41.36     1:24.17 (42.81)                                        
 18 Hively, Tres               9 Piranha              1:26.01    1:24.63  
                  41.57     1:24.63 (43.06)                                        
 19 Pruce, Peyton              9 Silver Dolphins      1:29.97    1:25.01  
                  41.54     1:25.01 (43.47)                                        
 20 Curry, Casey               9 Heat                 1:29.00    1:28.24  
                  42.50     1:28.24 (45.74)                                        
 21 Hruschak, Liv              9 SwimUnited           1:32.37    1:29.41  
                  43.61     1:29.41 (45.80)                                        
 22 Womack, Aiyana             8 Heat                 1:39.37    1:32.52  
                  44.92     1:32.52 (47.60)                                        
 -- Turner, Julia              8 Blazers              1:28.32         DQ  
                  44.25          DQ (45.98)                                        
 -- Porter, Rachel             9 Heat                 1:32.38         DQ  
 
Girls 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Record: # 34.19   3/10/2012 Giovanna Cappabianca, Tiger Sharks           
    LE Event: * 34.02        2018 Lilian Li, LESD                              
  LE Swimmer: ! 34.02        2018 Lilian Li, LESD                              
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Henely, Reagan            10 Ridgewood              41.12      39.31  
  2 Kobak, Sierra             10 Cle Swimming           40.61      39.74  
  3 Andrews, Olivia           10 Westlake Waves         42.70      40.93  
  4 Lawrence, Brooke          10 Sailfish               41.85      41.50  
  5 Arbie, Savannah           10 Penguin                41.19      41.95  
  6 Curry, Casey               9 Heat                   44.88      42.36  
  7 Duijser, Charlotte         9 Sailfish               41.62      42.75  
  8 Edgington, Rylinn         10 Unattached             43.43      42.82  
  9 Jackson, Rylee            10 Firestone              43.33      43.35  
 10 Buckingham, Tori           9 Penguin                43.75      44.68  
 
Girls 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Record: # 34.19   3/10/2012 Giovanna Cappabianca, Tiger Sharks           
    LE Event: * 34.02        2018 Lilian Li, LESD                              
  LE Swimmer: ! 34.02        2018 Lilian Li, LESD                              
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Kobak, Sierra             10 Cle Swimming           41.65      40.61  
  2 Henely, Reagan            10 Ridgewood              40.21      41.12  
  3 Arbie, Savannah           10 Penguin                40.98      41.19  
  4 Duijser, Charlotte         9 Sailfish               42.96      41.62  
  5 Lawrence, Brooke          10 Sailfish               41.60      41.85  
  6 Andrews, Olivia           10 Westlake Waves         40.87      42.70  
  7 Jackson, Rylee            10 Firestone              43.98      43.33  
  8 Edgington, Rylinn         10 Unattached             44.58      43.43  
  9 Buckingham, Tori           9 Penguin                44.95      43.75  
 10 Curry, Casey               9 Heat                   46.97      44.88  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Fan, Flora                 7 Blazers                45.70      45.24  
 12 Barnes, Lila              10 Geauga Otters          45.86      45.79  
-------------------------------------------------------------------------
 13 Hruschak, Liv              9 SwimUnited             45.81      45.82  
 -- Gustin, Chloe              9 Sailfish               46.76         DQ  
 -- Porter, Rachel             9 Heat                   48.93         DQ  
 
Girls 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Record: # 1:13.37   3/11/2012 Giovanna Cappabiana, Tiger Sharks          
    LE Event: * 1:13.37        2012 Giovanna Cappabianca, CFYN                 
  LE Swimmer: ! 1:13.15        2013 Giovanna Cappabianca, CFYN                 
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Henely, Reagan            10 Ridgewood            1:26.77    1:26.27  
                  41.40     1:26.27 (44.87)                                        
  2 Cremer, Livia              9 Blazers              1:30.29    1:29.96  
                  42.30     1:29.96 (47.66)                                        
  3 Edgington, Rylinn         10 Unattached           1:33.17    1:31.68  
                  43.55     1:31.68 (48.13)                                        
  4 Stewart, Alice             9 Sailfish             1:35.65    1:33.05  
                  44.55     1:33.05 (48.50)                                        
  5 Andrews, Olivia           10 Westlake Waves       1:35.42    1:33.68  
                  44.39     1:33.68 (49.29)                                        
  6 Lawrence, Brooke          10 Sailfish             1:32.50    1:33.91  
                  43.89     1:33.91 (50.02)                                        
  7 Duijser, Charlotte         9 Sailfish             1:31.74    1:34.99  
                  44.98     1:34.99 (50.01)                                        
  8 Porter, Rachel             9 Heat                 1:38.25    1:39.04  
                  46.30     1:39.04 (52.74)                                        
  9 Gamberale, Carina          9 Youngstown           1:39.65    1:39.62  
                  47.11     1:39.62 (52.51)                                        
 10 Buckingham, Tori           9 Penguin              1:40.60    1:39.83  
                  46.62     1:39.83 (53.21)                                        
 
Girls 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Record: # 1:13.37   3/11/2012 Giovanna Cappabiana, Tiger Sharks          
    LE Event: * 1:13.37        2012 Giovanna Cappabianca, CFYN                 
  LE Swimmer: ! 1:13.15        2013 Giovanna Cappabianca, CFYN                 
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Henely, Reagan            10 Ridgewood            1:27.93    1:26.77  
                  41.63     1:26.77 (45.14)                                        
  2 Cremer, Livia              9 Blazers              1:33.35    1:30.29  
                  43.06     1:30.29 (47.23)                                        
  3 Duijser, Charlotte         9 Sailfish             1:31.27    1:31.74  
                  42.41     1:31.74 (49.33)                                        
  4 Lawrence, Brooke          10 Sailfish             1:36.20    1:32.50  
                  42.78     1:32.50 (49.72)                                        
  5 Edgington, Rylinn         10 Unattached           1:37.82    1:33.17  
                  44.71     1:33.17 (48.46)                                        
  6 Andrews, Olivia           10 Westlake Waves       1:30.49    1:35.42  
                  44.53     1:35.42 (50.89)                                        
  7 Stewart, Alice             9 Sailfish             1:34.52    1:35.65  
                  46.73     1:35.65 (48.92)                                        
  8 Porter, Rachel             9 Heat                 1:42.39    1:38.25  
                  45.59     1:38.25 (52.66)                                        
  9 Gamberale, Carina          9 Youngstown           1:42.71    1:39.65  
                  47.76     1:39.65 (51.89)                                        
 10 Buckingham, Tori           9 Penguin              1:38.20    1:40.60  
                  47.35     1:40.60 (53.25)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Curry, Casey               9 Heat                 1:42.58    1:40.84  
                  48.10     1:40.84 (52.74)                                        
 12 Gustin, Chloe              9 Sailfish             1:42.58    1:41.37  
                  49.00     1:41.37 (52.37)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Hruschak, Liv              9 SwimUnited           1:40.42    1:42.53  
                  50.43     1:42.53 (52.10)                                        
 -- Kobak, Sierra             10 Cle Swimming         1:33.95         DQ  
                  43.62          DQ (46.56)                                        
 -- Fan, Flora                 7 Blazers              1:40.58         DQ  
                  47.38          DQ (52.33)                                        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Record: # 29.07      3/1995 Franchele Klaus, LESD                        
    LE Event: * 29.07        1995 Franchele Klaus, LESD                        
  LE Swimmer: ! 29.07        1995 Franchele Klaus, LESD                        
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Taylor, Alex              10 Kraken                 31.62      30.86  
  2 Falke, Gigi               10 Heat                   32.95      32.36  
  3 Womack, Amiya             10 Heat                   32.98      33.18  
  4 Albrecht, Sara            10 SwimUnited             33.60      33.67  
  5 Zhang, Lily               10 Heat                   34.37      34.82  
  6 Barisic, Sofia            10 University             34.14      35.09  
  7 Kobak, Sierra             10 Cle Swimming           36.16      35.23  
  8 Jackson, Rylee            10 Firestone              36.01      35.42  
  9 Cremer, Livia              9 Blazers                35.21      35.70  
 10 Andrews, Olivia           10 Westlake Waves         35.71      35.86  
B - Final
 11 Piliang, Josephine         9 Silver Dolphins        36.26      34.81  
 12 Eads, Emily               10 Sailfish               36.87      35.15  
 13 Agwa, Oma                 10 Solon                  38.25      36.45  
 14 Henely, Reagan            10 Ridgewood              36.24      36.88  
 15 Reynolds, Ashlynn         10 Piranha                41.02      40.47  
 16 Pruce, Peyton              9 Silver Dolphins        40.12      41.36  
 17 Hively, Tres               9 Piranha                41.84      41.84  
 18 Wood, Kate                 9 SwimUnited             39.74      42.15  
 19 Smith, Quincey             9 Silver Dolphins        47.05      46.19  
 -- Fan, Flora                 7 Blazers                44.46         DQ  
 
Girls 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Record: # 29.07      3/1995 Franchele Klaus, LESD                        
    LE Event: * 29.07        1995 Franchele Klaus, LESD                        
  LE Swimmer: ! 29.07        1995 Franchele Klaus, LESD                        
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Taylor, Alex              10 Kraken                 32.59      31.62  
  2 Falke, Gigi               10 Heat                   33.89      32.95  
  3 Womack, Amiya             10 Heat                   35.02      32.98  
  4 Albrecht, Sara            10 SwimUnited             33.79      33.60  
  5 Barisic, Sofia            10 University             34.87      34.14  
  6 Zhang, Lily               10 Heat                   34.71      34.37  
  7 Cremer, Livia              9 Blazers                36.43      35.21  
  8 Andrews, Olivia           10 Westlake Waves         37.49      35.71  
  9 Jackson, Rylee            10 Firestone              34.01      36.01  
 10 Kobak, Sierra             10 Cle Swimming           36.40      36.16  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Henely, Reagan            10 Ridgewood              36.17      36.24  
 12 Piliang, Josephine         9 Silver Dolphins        35.24      36.26  
 13 Eads, Emily               10 Sailfish               36.81      36.87  
 14 Agwa, Oma                 10 Solon                  36.45      38.25  
 15 Wood, Kate                 9 SwimUnited             38.27      39.74  
 16 Pruce, Peyton              9 Silver Dolphins        38.19      40.12  
 17 Reynolds, Ashlynn         10 Piranha                39.92      41.02  
 18 Hively, Tres               9 Piranha                40.71      41.84  
 19 Horvath, Emery             7 Silver Dolphins        39.40      43.79  
 20 Fan, Flora                 7 Blazers                47.28      44.46  
-------------------------------------------------------------------------
 21 Smith, Quincey             9 Silver Dolphins        44.88      47.05  
 
Girls 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Record: # 1:04.20      3/1995 Franchele Klaus, LESD                      
    LE Event: * 1:04.20        1995 Franchele Klaus, LESD                      
  LE Swimmer: ! 1:03.95        1992 Kristin Mikelonis, EAC                     
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Falke, Gigi               10 Heat                 1:11.78    1:12.49  
                  33.26     1:12.49 (39.23)                                        
  2 DeAngelis, Raine           9 Lakewood             1:23.76    1:18.40  
                  35.37     1:18.40 (43.03)                                        
  3 Cremer, Livia              9 Blazers              1:18.57    1:18.49  
                  35.46     1:18.49 (43.03)                                        
  4 Piliang, Josephine         9 Silver Dolphins      1:19.37    1:18.70  
                  36.82     1:18.70 (41.88)                                        
  5 Zhang, Lily               10 Heat                 1:21.06    1:19.60  
                  37.42     1:19.60 (42.18)                                        
  6 Womack, Amiya             10 Heat                 1:22.14    1:22.06  
                  37.64     1:22.06 (44.42)                                        
  7 Hanek, Lauren             10 Geauga Otters        1:26.75    1:25.36  
                  38.84     1:25.36 (46.52)                                        
  8 Stewart, Alice             9 Sailfish             1:25.95    1:25.39  
                  39.54     1:25.39 (45.85)                                        
  9 Agwa, Oma                 10 Solon                1:31.60    1:27.93  
 10 Wood, Kate                 9 SwimUnited           1:31.14    1:32.99  
                  42.92     1:32.99 (50.07)                                        
 
Girls 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Record: # 1:04.20      3/1995 Franchele Klaus, LESD                      
    LE Event: * 1:04.20        1995 Franchele Klaus, LESD                      
  LE Swimmer: ! 1:03.95        1992 Kristin Mikelonis, EAC                     
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Falke, Gigi               10 Heat                 1:18.61    1:11.78  
                  33.58     1:11.78 (38.20)                                        
  2 Cremer, Livia              9 Blazers              1:25.66    1:18.57  
                  37.55     1:18.57 (41.02)                                        
  3 Piliang, Josephine         9 Silver Dolphins      1:19.22    1:19.37  
                  37.69     1:19.37 (41.68)                                        
  4 Zhang, Lily               10 Heat                 1:21.38    1:21.06  
                  37.33     1:21.06 (43.73)                                        
  5 Womack, Amiya             10 Heat                 1:22.27    1:22.14  
                  36.28     1:22.14 (45.86)                                        
  6 DeAngelis, Raine           9 Lakewood             1:26.70    1:23.76  
                  37.72     1:23.76 (46.04)                                        
  7 Stewart, Alice             9 Sailfish             1:32.02    1:25.95  
                  40.27     1:25.95 (45.68)                                        
  8 Hanek, Lauren             10 Geauga Otters        1:28.65    1:26.75  
                  38.81     1:26.75 (47.94)                                        
  9 Wood, Kate                 9 SwimUnited           1:30.84    1:31.14  
                  42.43     1:31.14 (48.71)                                        
 10 Agwa, Oma                 10 Solon                1:36.67    1:31.60  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Reynolds, Ashlynn         10 Piranha              1:30.05    1:33.24  
                  43.21     1:33.24 (50.03)                                        
 12 Kuhn, Zoe                  9 Unattached           1:33.64    1:33.64  
                  40.11     1:33.64 (53.53)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 -- Caldwell, Kayla           10 Unattached           1:16.32         DQ  
                  36.24          DQ (41.71)                                        
 
Girls 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
 Meet Record: # 1:07.91   3/13/1999 Stephanie Bagi, LESD                       
    LE Event: * 1:07.85        1983 Georgeann Kosstrubanic, SCAT               
  LE Swimmer: ! 1:06.44        2012 Giovanna Cappabianca, CFYN                 
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 DeAngelis, Raine           9 Lakewood             1:16.95    1:15.03  
                  35.16     1:15.03 (39.87)                                        
  2 Womack, Amiya             10 Heat                 1:15.89    1:15.47  
                  33.24     1:15.47 (42.23)                                        
  3 Henely, Reagan            10 Ridgewood            1:17.98    1:16.95  
                  36.70     1:16.95 (40.25)                                        
  4 Agwa, Oma                 10 Solon                1:19.55    1:17.50  
                  34.98     1:17.50 (42.52)                                        
  5 Barisic, Sofia            10 University           1:17.25    1:17.74  
                  34.55     1:17.74 (43.19)                                        
  6 Zhang, Lily               10 Heat                 1:19.18    1:18.10  
                  35.61     1:18.10 (42.49)                                        
  7 Cremer, Livia              9 Blazers              1:18.23    1:18.30  
                  35.62     1:18.30 (42.68)                                        
  8 Edgington, Rylinn         10 Unattached           1:21.31    1:18.78  
                  34.98     1:18.78 (43.80)                                        
  9 Kobak, Sierra             10 Cle Swimming         1:20.73    1:20.76  
                  37.10     1:20.76 (43.66)                                        
 -- Taylor, Alex              10 Kraken               1:15.55         DQ  
                  32.82          DQ (41.28)                                        
 
Girls 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
 Meet Record: # 1:07.91   3/13/1999 Stephanie Bagi, LESD                       
    LE Event: * 1:07.85        1983 Georgeann Kosstrubanic, SCAT               
  LE Swimmer: ! 1:06.44        2012 Giovanna Cappabianca, CFYN                 
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Taylor, Alex              10 Kraken               1:15.90    1:15.55  
                  34.61     1:15.55 (40.94)                                        
  2 Womack, Amiya             10 Heat                 1:19.59    1:15.89  
                  31.79     1:15.89 (44.10)                                        
  3 DeAngelis, Raine           9 Lakewood             1:19.28    1:16.95  
                  37.42     1:16.95 (39.53)                                        
  4 Barisic, Sofia            10 University           1:20.02    1:17.25  
                  35.10     1:17.25 (42.15)                                        
  5 Henely, Reagan            10 Ridgewood            1:18.93    1:17.98  
                  38.58     1:17.98 (39.40)                                        
  6 Cremer, Livia              9 Blazers              1:20.00    1:18.23  
                  35.81     1:18.23 (42.42)                                        
  7 Zhang, Lily               10 Heat                 1:20.34    1:19.18  
                  36.44     1:19.18 (42.74)                                        
  8 Agwa, Oma                 10 Solon                1:19.19    1:19.55  
                  37.45     1:19.55 (42.10)                                        
  9 Kobak, Sierra             10 Cle Swimming         1:20.34    1:20.73  
                  36.99     1:20.73 (43.74)                                        
 10 Edgington, Rylinn         10 Unattached           1:21.23    1:21.31  
                  36.82     1:21.31 (44.49)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Jackson, Rylee            10 Firestone            1:19.46    1:22.37  
                  36.49     1:22.37 (45.88)                                        
 12 Andrews, Olivia           10 Westlake Waves       1:21.59    1:23.70  
                  38.12     1:23.70 (45.58)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Eads, Emily               10 Sailfish             1:22.54    1:23.78  
                  37.40     1:23.78 (46.38)                                        
 14 Duijser, Charlotte         9 Sailfish             1:25.57    1:24.48  
                  41.12     1:24.48 (43.36)                                        
 15 Piliang, Josephine         9 Silver Dolphins      1:24.31    1:24.52  
                  37.87     1:24.52 (46.65)                                        
 16 Hively, Tres               9 Piranha              1:29.56    1:25.23  
                  40.58     1:25.23 (44.65)                                        
 17 Porter, Rachel             9 Heat                 1:32.57    1:26.32  
                  41.38     1:26.32 (44.94)                                        
 18 Kuhn, Zoe                  9 Unattached           1:29.86    1:27.03  
                  40.31     1:27.03 (46.72)                                        
 19 Curry, Casey               9 Heat                 1:33.31    1:27.15  
                  38.86     1:27.15 (48.29)                                        
 20 Reynolds, Ashlynn         10 Piranha              1:30.81    1:27.85  
                  39.89     1:27.85 (47.96)                                        
 21 Pruce, Peyton              9 Silver Dolphins      1:25.88    1:28.74  
                  40.59     1:28.74 (48.15)                                        
 22 Taylor, Cora               8 Kraken               1:34.99    1:32.69  
                  40.05     1:32.69 (52.64)                                        
 23 Fan, Flora                 7 Blazers              1:37.13    1:35.67  
                  47.32     1:35.67 (48.35)                                        
 24 Hruschak, Liv              9 SwimUnited           1:37.14    1:36.44  
                  47.73     1:36.44 (48.71)                                        
 -- Wood, Kate                 9 SwimUnited           1:29.65         DQ  
                  46.17          DQ (47.89)                                        
 
Girls 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
 Meet Record: # 2:19.45      3/1995 Frachele Klaus, LESD                       
    LE Event: * 2:19.45        1995 Franchele Klaus, LESD                      
  LE Swimmer: ! 2:19.45        1995 Franchele Klaus, LESD                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cremer, Livia              9 Blazers              2:48.90    2:41.68  
                  34.64     1:13.85 (39.21)     2:05.33 (51.48)     2:41.68 (36.35)
  2 DeAngelis, Raine           9 Lakewood             2:50.78    2:41.82  
                  34.76     1:14.89 (40.13)     2:05.34 (50.45)     2:41.82 (36.48)
  3 Stewart, Alice             9 Sailfish             2:54.65    2:48.32  
                  37.88     1:19.25 (41.37)     2:09.48 (50.23)     2:48.32 (38.84)
  4 Hanek, Lauren             10 Geauga Otters        2:52.08    2:48.92  
                  37.37     1:18.92 (41.55)     2:12.56 (53.64)     2:48.92 (36.36)
  5 Piliang, Josephine         9 Silver Dolphins      3:02.16    3:02.43  
                  37.91     1:22.80 (44.89)     2:22.40 (59.60)     3:02.43 (40.03)
  6 Gustin, Chloe              9 Sailfish             3:02.70    3:05.13  
                  45.62     1:31.26 (45.64)     2:24.45 (53.19)     3:05.13 (40.68)
 -- Duijser, Charlotte         9 Sailfish             2:54.33         DQ  
                  42.83     1:26.24 (43.41)     2:18.68 (52.44)          DQ (37.97)
 -- Weiss, Mandi               9 SwimUnited           3:13.70         DQ  
                  41.47     1:28.85 (47.38)        DQ (1:38.77)                    
 -- Falke, Gigi               10 Heat                 2:46.70         DQ  
                  33.90     1:12.21 (38.31)     2:03.74 (51.53)          DQ (34.51)
 
Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
 Meet Record: # 1:55.20   3/15/2015 Lake Erie Silver Dolphins                  
                         M Musbach, M White, A Cunningham, M Mallett       
    LE Event: * 1:51.31        1995 Silver Dolphins, LESD                      
                         Weingart, Torpey, Strohl, Klaus                   
  LE Swimmer: ! 1:51.31        1995 Silver Dolphins, LESD                      
                         Weingart, Torpey, Strohl, Klaus                   
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Heat- Hudson Explorers Aquatic  'A'               2:05.00    2:04.52  
     1) Falke, Gigi 10                  2) Womack, Amiya 10               
     3) Zhang, Lily 10                  4) Hoffman, Gately 10             
                  31.26     1:00.03 (28.77)     1:30.73 (30.70)     2:04.52 (33.79)
  2 Great Lakes Sailfish Swimming  'A'                2:13.89    2:15.10  
     1) Eads, Emily 10                  2) Gustin, Chloe 9                
     3) Duijser, Charlotte 9            4) Stewart, Alice 9               
                  33.18     1:07.40 (34.22)     1:41.81 (34.41)     2:15.10 (33.29)
  3 Heat- Hudson Explorers Aquatic  'B'               2:24.00    2:18.95  
     1) Porter, Rachel 9                2) Curry, Casey 9                 
     3) Womack, Aiyana 8                4) Bezdek, Brooke 10              
                  40.00     1:07.00 (27.00)     1:50.93 (43.93)     2:18.95 (28.02)
  4 Geauga Otters  'A'                                2:21.15    2:23.54  
     1) Barnes, Lila 10                 2) Rosenbaum, Katherine 7         
     3) Caudill, Vera 8                 4) Hanek, Lauren 10               
                  33.11     1:13.05 (39.94)     1:53.53 (40.48)     2:23.54 (30.01)
  5 Blazing Barracudas  'A'                           2:25.36    2:24.52  
     1) Cremer, Livia 9                 2) Su, Arianna 10                 
     3) Fan, Flora 7                    4) Turner, Julia 8                
                  31.89     1:07.89 (36.00)     1:48.81 (40.92)     2:24.52 (35.71)
 
Girls 10 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
 Meet Record: # 2:12.40        1992 Lake Erie Silver Dolphin, Silver Dolphins- 
                         D Munz, G Weingart, E Abbey, A Gray               
    LE Event: * 2:05.38        1995 Silver Dolphins, LESD                      
                         Torpey, Strohl, Klaus, Weingart                   
  LE Swimmer: ! 2:05.38        1995 Silver Dolphins, LESD                      
                         Torpey, Strohl, Klaus, Weingart                   
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Heat- Hudson Explorers Aquatic  'A'               2:23.00    2:17.89  
     1) Womack, Amiya 10                2) Hoffman, Gately 10             
     3) Falke, Gigi 10                  4) Zhang, Lily 10                 
                  32.79     1:14.55 (41.76)     1:47.67 (33.12)     2:17.89 (30.22)
  2 Great Lakes Sailfish Swimming  'A'                2:26.17    2:31.47  
     1) Gustin, Chloe 9                 2) Lawrence, Brooke 10            
     3) Eads, Emily 10                  4) Stewart, Alice 9               
                  39.26     1:20.79 (41.53)     2:05.56 (44.77)     2:31.47 (25.91)
  3 SwimUnited  'A'                                   2:32.77    2:36.43  
     1) Weiss, Mandi 9                  2) Hruschak, Liv 9                
     3) Albrecht, Sara 10               4) Wood, Kate 9                   
                  41.67     1:27.71 (46.04)     2:02.31 (34.60)     2:36.43 (34.12)
  4 Blazing Barracudas  'A'                           2:36.71    2:37.74  
     1) Su, Arianna 10                  2) Fan, Flora 7                   
     3) Cremer, Livia 9                 4) Turner, Julia 8                
                  38.25     1:24.82 (46.57)     2:00.49 (35.67)     2:37.74 (37.25)
  5 Lake Erie Silver Dolphins  'A'                    2:42.01    2:41.41  
     1) Horvath, Emery 7                2) Pruce, Peyton 9                
     3) Piliang, Josephine 9            4) Smith, Quincey 9               
                  43.82     1:29.93 (46.11)     2:04.90 (34.97)     2:41.41 (36.51)
  6 Geauga Otters  'A'                                2:48.61    2:48.68  
     1) Barnes, Lila 10                 2) Rosenbaum, Katherine 7         
     3) Hanek, Lauren 10                4) Caudill, Vera 8                
                  39.27     1:32.54 (53.27)     2:08.61 (36.07)     2:48.68 (40.07)
 -- Heat- Hudson Explorers Aquatic  'B'               2:52.00         DQ  
     1) Womack, Aiyana 8                2) Curry, Casey 9                 
     3) Porter, Rachel 9                4) Bezdek, Brooke 10              
                  49.08     1:24.89 (35.81)     2:04.00 (39.11)          DQ (36.04)
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: # 24.95   3/13/2016 Mairin O'Brien, Silver Dolphins-             
    LE Event: * 24.34        2010 J Vanker/ L Heller, BBA/CFYN                 
  LE Swimmer: ! 24.34        2010 Lauren Heller, CFYN                          
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Newton, Nina              11 Silver Dolphins        26.54      25.97  
  2 Montgomery, Emma          12 Unattached             26.86      26.21  
  3 Rice, Amber               12 Swim Institute         27.19      26.54  
  4 Stone, Miranda            12 Unattached             26.87      26.83  
  5 Goodman, Katie            11 Sailfish               26.99      26.94  
  6 Rickel, Ashtyn            12 Unattached             26.87      27.22  
  7 Hill, Marley              12 Sailfish               27.72      27.69  
  8 Hewitt, Briella           11 Geauga Otters          27.54      27.76  
  9 Hirsch, Savannah          12 University             27.75      27.90  
 10 Manofsky, Abra            11 Canton                 27.69      28.38  
B - Final
 11 Sawicki, Ava              11 Heat                   27.78      27.24  
 12 Ryder, Lauren             12 Massillon              28.42      27.97  
 13 Kaminski, Hailey          11 Swim Institute         28.17      28.02  
 14 Paul, Emmy                12 SwimUnited             27.84      28.09  
 15 Kuhel, Anna               12 Shaker                 28.07      28.14  
 16 Olsavsky, Paige           12 Medina                 28.07      28.23  
 17 Cox, Caitlin              12 Canton                 28.06      28.25  
 18 Metzler, Maya             12 Heat                   27.82      28.33  
 18 Deshpande, Nina           12 Sailfish               28.40      28.33  
 20 Sammut, Maddie            12 Geauga Otters          28.57      28.78  
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: # 24.95   3/13/2016 Mairin O'Brien, Silver Dolphins-             
    LE Event: * 24.34        2010 J Vanker/ L Heller, BBA/CFYN                 
  LE Swimmer: ! 24.34        2010 Lauren Heller, CFYN                          
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Newton, Nina              11 Silver Dolphins        26.24      26.54  
  2 Montgomery, Emma          12 Unattached             26.62      26.86  
  3 Rickel, Ashtyn            12 Unattached             27.07      26.87  
  3 Stone, Miranda            12 Unattached             27.23      26.87  
  5 Goodman, Katie            11 Sailfish               27.38      26.99  
  6 Rice, Amber               12 Swim Institute         27.58      27.19  
  7 Hewitt, Briella           11 Geauga Otters          27.98      27.54  
  8 Manofsky, Abra            11 Canton                 27.29      27.69  
  9 Hill, Marley              12 Sailfish               27.97      27.72  
 10 Hirsch, Savannah          12 University             28.74      27.75  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Sawicki, Ava              11 Heat                   26.74      27.78  
 12 Metzler, Maya             12 Heat                   28.55      27.82  
 13 Paul, Emmy                12 SwimUnited             27.49      27.84  
 14 Cox, Caitlin              12 Canton                 28.58      28.06  
 15 Kuhel, Anna               12 Shaker                 28.15      28.07  
 15 Olsavsky, Paige           12 Medina                 29.26      28.07  
 17 Kaminski, Hailey          11 Swim Institute         28.10      28.17  
 18 Deshpande, Nina           12 Sailfish               28.60      28.40  
 19 Ryder, Lauren             12 Massillon              27.71      28.42  
 20 Sammut, Maddie            12 Geauga Otters             NT      28.57  
-------------------------------------------------------------------------
 21 Chang, Marianne           12 Solon                  28.97      28.84  
 22 Wanosik, Carolyn          12 Lakewood               28.84     J28.84  
-------------------------------------------------------------------------
 23 Laven, Alexis             12 Silver Dolphins        28.97      28.85  
 24 McLaughlin, Marin         12 Kraken                 28.89      28.86  
 25 Henely, Izzy              12 Ridgewood              28.90      28.88  
 26 Svette, Alethea           11 Solon                  29.28      28.96  
 27 Paul, Amrin               11 SwimUnited             30.00      28.97  
 28 Grimes, Sophie            11 Shaker                 29.73      29.06  
 29 Dorobek, Makenna          11 Ridgewood              29.84      29.13  
 30 Rowane, Cilka             12 Sailfish               30.14      29.15  
 31 Rubiano, Regina           11 Heat                   29.60      29.21  
 32 Kljaic, Tara              12 Green                  29.06      29.23  
 33 Koballa, Peyton           11 Sailfish               30.23      29.85  
 34 Polyakov, Sophia          12 Solon                  31.00      30.18  
 35 Ng, Su-Kyi                11 Cle Swimming           30.05      30.23  
 36 Messina, Sophia           11 Sailfish               30.55      30.43  
 37 Dragan, Anya              11 SwimUnited             30.47      31.35  
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: # 54.35      3/1993 Ilse Ekechuku, Firestone                     
    LE Event: * 52.57        2010 Lauren Heller, CFYN                          
  LE Swimmer: ! 52.57        2010 Lauren Heller, CFYN                          
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Stewart, Beatrice         12 Sailfish               57.90      55.33  
                  26.91       55.33 (28.42)                                        
  2 Newton, Nina              11 Silver Dolphins        58.34      56.03  
                  27.05       56.03 (28.98)                                        
  3 Montgomery, Emma          12 Unattached             58.44      58.06  
                  27.71       58.06 (30.35)                                        
  4 Baylor, Sara              12 Heat                   58.83      58.47  
                  28.36       58.47 (30.11)                                        
  5 Goodman, Katie            11 Sailfish             1:00.88      58.57  
                  27.61       58.57 (30.96)                                        
  6 Sawicki, Ava              11 Heat                   59.01      58.84  
                  28.18       58.84 (30.66)                                        
  7 Halloran, Beth            12 Sailfish             1:00.85      59.03  
                  28.49       59.03 (30.54)                                        
  8 Yorkievitz, Emily         12 Heat                 1:00.05      59.09  
                  28.19       59.09 (30.90)                                        
  9 Stone, Miranda            12 Unattached           1:00.79      59.65  
                  28.42       59.65 (31.23)                                        
 10 Cox, Caitlin              12 Canton                 59.52    1:00.11  
                  28.57     1:00.11 (31.54)                                        
B - Final
 11 Dimmerling, Gennie        12 Canton               1:02.23    1:01.12  
                  29.41     1:01.12 (31.71)                                        
 12 Friedrich, Estelle        12 SwimUnited           1:01.59    1:01.32  
                  30.14     1:01.32 (31.18)                                        
 13 Manofsky, Abra            11 Canton               1:01.44    1:01.33  
                  29.01     1:01.33 (32.32)                                        
 14 Deshpande, Nina           12 Sailfish             1:02.03    1:01.38  
                  29.73     1:01.38 (31.65)                                        
 15 Ryder, Lauren             12 Massillon            1:01.83    1:01.39  
                  29.66     1:01.39 (31.73)                                        
 16 Kaminski, Hailey          11 Swim Institute       1:01.81    1:01.78  
                  29.21     1:01.78 (32.57)                                        
 17 Pruce, Addison            11 Silver Dolphins      1:02.27    1:02.12  
                  30.03     1:02.12 (32.09)                                        
 18 Hewitt, Briella           11 Geauga Otters        1:01.85    1:02.22  
                  29.73     1:02.22 (32.49)                                        
 19 Sammut, Maddie            12 Geauga Otters        1:02.33    1:02.87  
                  29.95     1:02.87 (32.92)                                        
 20 Hirsch, Savannah          12 University           1:02.53    1:03.75  
                  29.86     1:03.75 (33.89)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: # 54.35      3/1993 Ilse Ekechuku, Firestone                     
    LE Event: * 52.57        2010 Lauren Heller, CFYN                          
  LE Swimmer: ! 52.57        2010 Lauren Heller, CFYN                          
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Stewart, Beatrice         12 Sailfish               56.13      57.90  
                  27.52       57.90 (30.38)                                        
  2 Newton, Nina              11 Silver Dolphins        57.43      58.34  
                  27.94       58.34 (30.40)                                        
  3 Montgomery, Emma          12 Unattached             59.60      58.44  
                  28.23       58.44 (30.21)                                        
  4 Baylor, Sara              12 Heat                   58.26      58.83  
                  28.48       58.83 (30.35)                                        
  5 Sawicki, Ava              11 Heat                   58.43      59.01  
                  28.51       59.01 (30.50)                                        
  6 Cox, Caitlin              12 Canton               1:01.29      59.52  
                  28.20       59.52 (31.32)                                        
  7 Yorkievitz, Emily         12 Heat                   59.62    1:00.05  
                  28.35     1:00.05 (31.70)                                        
  8 Stone, Miranda            12 Unattached             59.55    1:00.79  
                  28.51     1:00.79 (32.28)                                        
  9 Halloran, Beth            12 Sailfish               59.93    1:00.85  
                  29.07     1:00.85 (31.78)                                        
 10 Goodman, Katie            11 Sailfish               59.63    1:00.88  
                  28.57     1:00.88 (32.31)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Manofsky, Abra            11 Canton               1:01.10    1:01.44  
                  28.68     1:01.44 (32.76)                                        
 12 Friedrich, Estelle        12 SwimUnited           1:01.61    1:01.59  
                  30.15     1:01.59 (31.44)                                        
 13 Kaminski, Hailey          11 Swim Institute       1:02.97    1:01.81  
                  30.34     1:01.81 (31.47)                                        
 14 Ryder, Lauren             12 Massillon            1:00.61    1:01.83  
                  29.86     1:01.83 (31.97)                                        
 15 Hewitt, Briella           11 Geauga Otters        1:01.53    1:01.85  
                  29.16     1:01.85 (32.69)                                        
 16 Deshpande, Nina           12 Sailfish             1:03.07    1:02.03  
                  29.86     1:02.03 (32.17)                                        
 17 Dimmerling, Gennie        12 Canton               1:01.42    1:02.23  
                  29.58     1:02.23 (32.65)                                        
 18 Pruce, Addison            11 Silver Dolphins      1:04.63    1:02.27  
                  30.08     1:02.27 (32.19)                                        
 19 Sammut, Maddie            12 Geauga Otters        1:05.86    1:02.33  
                  29.71     1:02.33 (32.62)                                        
 20 Hirsch, Savannah          12 University           1:02.85    1:02.53  
                  29.49     1:02.53 (33.04)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 21 Bruner, Brynn             11 Unattached           1:05.13    1:02.70  
                  30.33     1:02.70 (32.37)                                        
 22 Kuhel, Anna               12 Shaker               1:02.82    1:02.85  
                  29.49     1:02.85 (33.36)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 23 Paul, Emmy                12 SwimUnited           1:02.61    1:03.13  
                  29.29     1:03.13 (33.84)                                        
 24 Chang, Marianne           12 Solon                1:02.43    1:03.18  
                  30.78     1:03.18 (32.40)                                        
 25 Olsavsky, Paige           12 Medina               1:03.83    1:03.55  
                  30.57     1:03.55 (32.98)                                        
 26 Rosenbaum, Anna           11 Geauga Otters        1:03.02    1:03.77  
                  29.97     1:03.77 (33.80)                                        
 27 Crislip, Faith            11 Cle Swimming         1:05.34    1:03.90  
                  30.44     1:03.90 (33.46)                                        
 27 Laven, Alexis             12 Silver Dolphins      1:04.06    1:03.90  
                  30.41     1:03.90 (33.49)                                        
 29 Liao, Delicia             11 Silver Dolphins      1:05.23    1:03.97  
                  30.45     1:03.97 (33.52)                                        
 30 Wanosik, Carolyn          12 Lakewood             1:04.26    1:04.23  
                  30.57     1:04.23 (33.66)                                        
 31 Kljaic, Tara              12 Green                1:02.95    1:04.50  
                  31.08     1:04.50 (33.42)                                        
 32 Rice, Amber               12 Swim Institute       1:02.40    1:04.74  
                  30.42     1:04.74 (34.32)                                        
 33 Koballa, Peyton           11 Sailfish             1:06.46    1:05.52  
                  31.36     1:05.52 (34.16)                                        
 34 Rubiano, Regina           11 Heat                 1:07.89    1:06.17  
                  30.79     1:06.17 (35.38)                                        
 35 Messina, Sophia           11 Sailfish             1:07.42    1:06.35  
                  31.99     1:06.35 (34.36)                                        
 36 Grimes, Sophie            11 Shaker               1:08.90    1:07.83  
                  32.41     1:07.83 (35.42)                                        
 37 Willett, Anya             11 Canton               1:10.82    1:09.47  
                  32.77     1:09.47 (36.70)                                        
 38 Dragan, Anya              11 SwimUnited           1:09.40    1:11.54  
                  33.84     1:11.54 (37.70)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: # 1:56.96      3/1997 Franchele Klaus, Silver Dolphins           
    LE Event: * 1:55.58        1989 Jessica Knapp, YMID                        
  LE Swimmer: ! 1:54.16        2010 Lauren Heller, CFYN                        
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Stewart, Beatrice         12 Sailfish             2:04.12    2:01.27  
                  27.06       57.29 (30.23)     1:29.45 (32.16)     2:01.27 (31.82)
  2 Sawicki, Ava              11 Heat                 2:04.99    2:05.77  
                  28.54       59.72 (31.18)     1:32.96 (33.24)     2:05.77 (32.81)
  3 Rickel, Ashtyn            12 Unattached           2:10.06    2:07.87  
                  29.04     1:01.71 (32.67)     1:35.86 (34.15)     2:07.87 (32.01)
  4 Yorkievitz, Emily         12 Heat                 2:08.95    2:07.89  
                  29.01     1:01.68 (32.67)     1:35.51 (33.83)     2:07.89 (32.38)
  5 Goodman, Katie            11 Sailfish             2:10.71    2:07.92  
                  28.49     1:01.42 (32.93)     1:35.28 (33.86)     2:07.92 (32.64)
  6 Halloran, Beth            12 Sailfish             2:06.91    2:08.50  
                  28.23     1:00.16 (31.93)     1:34.31 (34.15)     2:08.50 (34.19)
  7 Hill, Marley              12 Sailfish             2:11.01    2:10.36  
                  30.28     1:03.47 (33.19)     1:37.21 (33.74)     2:10.36 (33.15)
  8 Friedrich, Estelle        12 SwimUnited           2:11.01    2:10.73  
                  29.47     1:02.74 (33.27)     1:36.84 (34.10)     2:10.73 (33.89)
  9 Bruner, Brynn             11 Unattached           2:14.13    2:14.04  
                  30.70     1:04.32 (33.62)     1:39.19 (34.87)     2:14.04 (34.85)
 10 Laven, Alexis             12 Silver Dolphins      2:13.47    2:17.28  
                  31.57     1:05.93 (34.36)     1:41.93 (36.00)     2:17.28 (35.35)
B - Final
 11 Cox, Caitlin              12 Canton               2:14.53    2:11.97  
                  30.11     1:03.82 (33.71)     1:38.61 (34.79)     2:11.97 (33.36)
 12 Olsavsky, Paige           12 Medina               2:15.30    2:12.81  
                  30.02     1:04.18 (34.16)     1:39.23 (35.05)     2:12.81 (33.58)
 13 Deshpande, Nina           12 Sailfish             2:16.22    2:14.48  
                  30.38     1:04.09 (33.71)     1:39.68 (35.59)     2:14.48 (34.80)
 14 Kuhel, Anna               12 Shaker               2:17.08    2:14.72  
                  30.30     1:04.13 (33.83)     1:39.65 (35.52)     2:14.72 (35.07)
 15 Rosenbaum, Anna           11 Geauga Otters        2:14.67    2:15.21  
                  30.62     1:04.94 (34.32)     1:40.04 (35.10)     2:15.21 (35.17)
 16 Crislip, Faith            11 Cle Swimming         2:17.29    2:15.86  
                  31.57     1:06.38 (34.81)     1:41.50 (35.12)     2:15.86 (34.36)
 17 Pruce, Addison            11 Silver Dolphins      2:18.84    2:16.02  
                  31.57     1:06.27 (34.70)     1:41.91 (35.64)     2:16.02 (34.11)
 18 McLaughlin, Marin         12 Kraken               2:15.00    2:16.93  
                  30.42     1:05.22 (34.80)     1:42.05 (36.83)     2:16.93 (34.88)
 19 Koballa, Peyton           11 Sailfish             2:17.92    2:18.44  
                  31.72     1:07.63 (35.91)     1:43.58 (35.95)     2:18.44 (34.86)
 20 Rice, Amber               12 Swim Institute       2:22.34    2:20.23  
                  30.56     1:05.84 (35.28)     1:43.03 (37.19)     2:20.23 (37.20)
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: # 1:56.96      3/1997 Franchele Klaus, Silver Dolphins           
    LE Event: * 1:55.58        1989 Jessica Knapp, YMID                        
  LE Swimmer: ! 1:54.16        2010 Lauren Heller, CFYN                        
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Stewart, Beatrice         12 Sailfish             2:01.90    2:04.12  
                  28.19       59.50 (31.31)     1:31.90 (32.40)     2:04.12 (32.22)
  2 Sawicki, Ava              11 Heat                 2:07.88    2:04.99  
                  29.01     1:00.02 (31.01)     1:32.61 (32.59)     2:04.99 (32.38)
  3 Halloran, Beth            12 Sailfish             2:15.81    2:06.91  
                  28.53     1:00.19 (31.66)     1:33.56 (33.37)     2:06.91 (33.35)
  4 Yorkievitz, Emily         12 Heat                 2:11.78    2:08.95  
                  30.21     1:03.03 (32.82)     1:36.33 (33.30)     2:08.95 (32.62)
  5 Rickel, Ashtyn            12 Unattached           2:07.70    2:10.06  
                  29.12     1:02.02 (32.90)     1:36.67 (34.65)     2:10.06 (33.39)
  6 Goodman, Katie            11 Sailfish             2:15.28    2:10.71  
                  28.78     1:01.87 (33.09)     1:36.69 (34.82)     2:10.71 (34.02)
  7 Friedrich, Estelle        12 SwimUnited           2:11.84    2:11.01  
                  30.09     1:03.55 (33.46)     1:37.37 (33.82)     2:11.01 (33.64)
  7 Hill, Marley              12 Sailfish             2:16.41    2:11.01  
                  30.57     1:04.20 (33.63)     1:37.93 (33.73)     2:11.01 (33.08)
  9 Laven, Alexis             12 Silver Dolphins      2:17.49    2:13.47  
                  30.95     1:05.07 (34.12)     1:40.05 (34.98)     2:13.47 (33.42)
 10 Bruner, Brynn             11 Unattached           2:18.84    2:14.13  
                  30.63     1:04.32 (33.69)     1:39.53 (35.21)     2:14.13 (34.60)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Cox, Caitlin              12 Canton               2:17.22    2:14.53  
                  30.64     1:05.01 (34.37)     1:40.68 (35.67)     2:14.53 (33.85)
 12 Rosenbaum, Anna           11 Geauga Otters        2:17.03    2:14.67  
                  30.43     1:04.27 (33.84)     1:39.26 (34.99)     2:14.67 (35.41)
 13 McLaughlin, Marin         12 Kraken               2:18.46    2:15.00  
                  29.85     1:04.07 (34.22)     1:40.38 (36.31)     2:15.00 (34.62)
 14 Olsavsky, Paige           12 Medina               2:16.90    2:15.30  
                  30.49     1:05.09 (34.60)     1:41.03 (35.94)     2:15.30 (34.27)
 15 Deshpande, Nina           12 Sailfish             2:18.78    2:16.22  
                  31.11     1:05.16 (34.05)     1:40.88 (35.72)     2:16.22 (35.34)
 16 Kuhel, Anna               12 Shaker               2:15.85    2:17.08  
                  30.99     1:06.01 (35.02)     1:42.20 (36.19)     2:17.08 (34.88)
 17 Crislip, Faith            11 Cle Swimming         2:21.14    2:17.29  
                  31.69     1:06.88 (35.19)     1:41.89 (35.01)     2:17.29 (35.40)
 18 Koballa, Peyton           11 Sailfish             2:20.93    2:17.92  
                  31.49     1:07.40 (35.91)     1:43.64 (36.24)     2:17.92 (34.28)
 19 Pruce, Addison            11 Silver Dolphins      2:19.28    2:18.84  
                  32.69     1:07.58 (34.89)     1:43.69 (36.11)     2:18.84 (35.15)
 20 Rice, Amber               12 Swim Institute       2:22.52    2:22.34  
                  31.22     1:06.90 (35.68)     1:44.34 (37.44)     2:22.34 (38.00)
-------------------------------------------------------------------------
 21 Schleig, Ava              11 Firestone            2:25.23    2:23.71  
                  31.52     1:09.15 (37.63)     1:48.55 (39.40)     2:23.71 (35.16)
 22 Malbasa, Madie            12 Sailfish             2:30.14    2:27.39  
                  33.80     1:11.35 (37.55)     1:49.96 (38.61)     2:27.39 (37.43)
-------------------------------------------------------------------------
 23 Svette, Alethea           11 Solon                2:36.78    2:33.12  
                  33.65     1:12.91 (39.26)     1:55.51 (42.60)     2:33.12 (37.61)
 
Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: # 5:04.15      3/1997 Franchele Klaus, Silver Dolphins           
    LE Event: * 5:04.15        1997 Franchele Klaus, LESD                      
  LE Swimmer: ! 5:02.02        1997 Anna Strohl, LESD                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rickel, Ashtyn            12 Unattached           5:39.30    5:35.51  
                  28.82     1:01.63 (32.81)     1:35.41 (33.78)     2:09.64 (34.23)
        2:44.50 (34.86)     3:19.30 (34.80)     3:54.50 (35.20)     4:28.94 (34.44)
        5:03.34 (34.40)     5:35.51 (32.17)                                        
  2 Sawicki, Ava              11 Heat                 5:47.02    5:41.33  
                  30.62     1:03.93 (33.31)     1:38.38 (34.45)     2:12.89 (34.51)
        2:47.36 (34.47)     3:22.74 (35.38)     3:57.93 (35.19)     4:33.01 (35.08)
        5:08.24 (35.23)     5:41.33 (33.09)                                        
  3 Li, Lilian                11 Silver Dolphins      5:43.39    5:43.63  
                  29.71     1:03.57 (33.86)     1:38.38 (34.81)     2:13.79 (35.41)
        2:49.58 (35.79)     3:25.16 (35.58)     4:01.39 (36.23)     4:35.89 (34.50)
        5:10.86 (34.97)     5:43.63 (32.77)                                        
  4 Metzler, Maya             12 Heat                 6:03.40    5:52.81  
                  31.80     1:07.20 (35.40)     1:43.29 (36.09)     2:18.93 (35.64)
        2:54.61 (35.68)     3:30.43 (35.82)     4:06.54 (36.11)     4:42.67 (36.13)
        5:18.37 (35.70)     5:52.81 (34.44)                                        
  5 Bruner, Brynn             11 Unattached           6:09.85    5:58.12  
                  31.45     1:06.63 (35.18)     1:42.55 (35.92)     2:19.22 (36.67)
        2:55.87 (36.65)     3:32.34 (36.47)     4:09.07 (36.73)     4:46.21 (37.14)
        5:22.99 (36.78)     5:58.12 (35.13)                                        
  6 Laven, Alexis             12 Silver Dolphins      6:06.89    5:59.04  
                  32.26     1:08.23 (35.97)     1:45.02 (36.79)     2:21.96 (36.94)
        2:58.20 (36.24)     3:34.72 (36.52)     4:11.79 (37.07)     4:48.79 (37.00)
        5:24.14 (35.35)     5:59.04 (34.90)                                        
  7 McLaughlin, Marin         12 Kraken               6:11.69    6:03.29  
                  30.55     1:05.40 (34.85)     1:42.81 (37.41)     2:20.29 (37.48)
        2:58.29 (38.00)     3:36.11 (37.82)     4:13.72 (37.61)     4:51.44 (37.72)
        5:28.46 (37.02)     6:03.29 (34.83)                                        
  8 Manofsky, Abra            11 Canton               6:01.44    6:04.21  
                  32.05     1:07.90 (35.85)     1:44.21 (36.31)     2:21.72 (37.51)
        2:59.34 (37.62)     3:37.69 (38.35)     4:15.83 (38.14)     4:53.14 (37.31)
        5:29.47 (36.33)     6:04.21 (34.74)                                        
  9 Rockenberger, Janet       11 Geauga Otters        6:20.32    6:07.18  
                  32.66     1:09.74 (37.08)     1:48.24 (38.50)     2:25.81 (37.57)
        3:02.45 (36.64)     3:40.27 (37.82)     4:17.85 (37.58)     4:55.13 (37.28)
        5:32.03 (36.90)     6:07.18 (35.15)                                        
 10 Koballa, Peyton           11 Sailfish             6:21.32    6:07.66  
                  33.51     1:10.86 (37.35)     1:48.67 (37.81)     2:26.35 (37.68)
        3:04.45 (38.10)     3:42.11 (37.66)     4:19.52 (37.41)     4:56.16 (36.64)
        5:33.26 (37.10)     6:07.66 (34.40)                                        
 11 Rosenbaum, Anna           11 Geauga Otters        6:22.91    6:08.04  
                  32.38     1:08.09 (35.71)     1:45.70 (37.61)     2:23.66 (37.96)
        3:01.53 (37.87)     3:39.77 (38.24)     4:17.78 (38.01)     4:55.38 (37.60)
        5:32.89 (37.51)     6:08.04 (35.15)                                        
 12 Ryder, Lauren             12 Massillon            6:01.63    6:09.36  
                  19.11                             2:23.64 ( )                    
            3:00.99 ( )     3:39.83 (38.84)     4:18.59 (38.76)     4:56.41 (37.82)
      6:09.36 (1:12.95)                                                            
 13 Willett, Anya             11 Canton               6:33.56    6:28.23  
                  35.59     1:13.65 (38.06)     1:52.95 (39.30)     2:32.52 (39.57)
        3:12.26 (39.74)     3:51.87 (39.61)     4:31.36 (39.49)     5:10.90 (39.54)
        5:50.00 (39.10)     6:28.23 (38.23)                                        
 
Girls 11-12 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: # 10:57.08    3/9/2014 Phoebe Langius, University                
    LE Event: * 10:17.07        1997 Anna Strohl, LESD                         
  LE Swimmer: ! 10:12.56        1995 Diana Munz, LESD                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stewart, Beatrice         12 Sailfish            11:00.77   11:09.60  
                  29.35     1:01.51 (32.16)     1:34.73 (33.22)     2:07.94 (33.21)
        2:41.44 (33.50)     3:15.04 (33.60)     3:48.68 (33.64)     4:22.72 (34.04)
        4:56.49 (33.77)     5:30.68 (34.19)     6:04.80 (34.12)     6:38.87 (34.07)
        7:13.06 (34.19)     7:47.31 (34.25)     8:21.78 (34.47)     8:55.76 (33.98)
        9:29.67 (33.91)    10:03.59 (33.92)  11:09.60 (1:06.01)                    
  2 Laven, Alexis             12 Silver Dolphins     12:39.23   12:39.62  
                  32.27     1:08.56 (36.29)     1:45.86 (37.30)     2:23.31 (37.45)
        3:01.26 (37.95)     3:39.80 (38.54)     4:18.38 (38.58)     4:57.18 (38.80)
        5:35.42 (38.24)     6:14.34 (38.92)     6:53.60 (39.26)     7:32.29 (38.69)
        8:11.31 (39.02)     8:51.27 (39.96)     9:30.04 (38.77)    10:08.66 (38.62)
       10:47.61 (38.95)    11:26.95 (39.34)    12:04.42 (37.47)    12:39.62 (35.20)
  3 Rockenberger, Janet       11 Geauga Otters       13:16.00   12:50.01  
                  35.04     1:14.71 (39.67)     1:54.52 (39.81)     2:33.92 (39.40)
        3:13.29 (39.37)     3:51.34 (38.05)     4:30.59 (39.25)     5:10.68 (40.09)
        5:49.92 (39.24)     6:29.30 (39.38)     7:08.74 (39.44)     7:48.00 (39.26)
        8:26.66 (38.66)     9:05.68 (39.02)     9:43.72 (38.04)    10:22.82 (39.10)
       11:00.88 (38.06)    11:37.81 (36.93)    12:15.64 (37.83)    12:50.01 (34.37)
  4 Rosenbaum, Anna           11 Geauga Otters       13:42.43   12:51.72  
                  33.13     1:10.63 (37.50)     1:49.56 (38.93)     2:28.70 (39.14)
        3:07.44 (38.74)     3:47.23 (39.79)     4:26.61 (39.38)     5:06.21 (39.60)
        5:45.96 (39.75)     6:25.34 (39.38)     7:05.31 (39.97)     7:45.50 (40.19)
        8:25.16 (39.66)     9:04.73 (39.57)     9:43.40 (38.67)    10:21.82 (38.42)
       11:00.13 (38.31)    11:38.16 (38.03)    12:15.47 (37.31)    12:51.72 (36.25)
 
Girls 11-12 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: # 18:00.88   2/29/2008 Emily Guadiani, Silver Dolphins           
    LE Event: * 17:06.54        1995 Diana Munz, LESD                          
  LE Swimmer: ! 16:55.68        1995 Diana Munz, LESD                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stewart, Beatrice         12 Sailfish            18:17.91   18:22.09  
                  28.47       59.53 (31.06)     1:31.68 (32.15)     2:04.42 (32.74)
        2:37.64 (33.22)     3:10.90 (33.26)     3:43.95 (33.05)     4:16.82 (32.87)
        4:50.11 (33.29)     5:23.43 (33.32)     5:56.79 (33.36)     6:30.08 (33.29)
        7:03.41 (33.33)     7:37.22 (33.81)     8:10.83 (33.61)     8:44.76 (33.93)
        9:18.48 (33.72)     9:52.02 (33.54)    10:25.93 (33.91)    11:00.11 (34.18)
       11:34.22 (34.11)    12:08.16 (33.94)    12:42.29 (34.13)    13:16.62 (34.33)
       13:50.94 (34.32)    14:24.93 (33.99)    14:59.05 (34.12)    15:33.41 (34.36)
       16:07.33 (33.92)    16:41.26 (33.93)    17:15.58 (34.32)    17:49.53 (33.95)
       18:22.09 (32.56)
  2 Yorkievitz, Emily         12 Heat                20:41.10   19:36.60  
                  30.47     1:05.01 (34.54)     1:39.31 (34.30)     2:14.41 (35.10)
        2:49.86 (35.45)     3:25.85 (35.99)     4:02.18 (36.33)     4:38.27 (36.09)
        5:14.10 (35.83)     5:50.31 (36.21)     6:26.40 (36.09)     7:03.18 (36.78)
        7:39.42 (36.24)     8:15.57 (36.15)     8:51.92 (36.35)     9:27.51 (35.59)
       10:03.81 (36.30)    10:39.95 (36.14)    11:15.88 (35.93)    11:52.14 (36.26)
       12:28.28 (36.14)    13:04.66 (36.38)    13:40.77 (36.11)    14:17.04 (36.27)
       14:53.22 (36.18)    15:29.27 (36.05)    16:05.71 (36.44)    16:41.20 (35.49)
       17:16.92 (35.72)    17:52.43 (35.51)    18:28.26 (35.83)    19:03.58 (35.32)
       19:36.60 (33.02)
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Record: # 28.00   3/15/2015 Madison Kelly, Lake Shore                    
    LE Event: * 27.32        2017 Maggie Mallett, Silver Dolphins-             
  LE Swimmer: ! 27.32        2017 Maggie Mallett, Silver Dolphins-             
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Baylor, Sara              12 Heat                   30.11      29.58  
  2 Rickel, Ashtyn            12 Unattached             29.93      30.34  
  3 Sevald, Audrey            12 Firestone              30.84      30.62  
  4 Hill, Marley              12 Sailfish               31.59      30.70  
  5 Goodman, Katie            11 Sailfish               31.96      31.34  
  6 Dimmerling, Gennie        12 Canton                 32.21      31.77  
  7 Svette, Alethea           11 Solon                  32.60      31.79  
  8 Yorkievitz, Emily         12 Heat                   32.19      31.90  
  9 Crislip, Faith            11 Cle Swimming           32.03      32.12  
 10 Paul, Emmy                12 SwimUnited             32.64      32.59  
B - Final
 11 Su, Alexa                 12 Blazers                32.77      31.26  
 12 Paul, Amrin               11 SwimUnited             33.47      32.04  
 13 Olsavsky, Paige           12 Medina                 32.74      32.46  
 14 Grimes, Sophie            11 Shaker                 33.02      32.54  
 15 Kuhel, Anna               12 Shaker                 33.18      33.22  
 16 Bruner, Brynn             11 Unattached             33.25      33.33  
 17 Pruce, Addison            11 Silver Dolphins        33.49      33.43  
 18 Dorobek, Makenna          11 Ridgewood              33.35      34.08  
 19 Malbasa, Madie            12 Sailfish               33.81      34.17  
 20 Wanosik, Carolyn          12 Lakewood               34.00      34.21  
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Record: # 28.00   3/15/2015 Madison Kelly, Lake Shore                    
    LE Event: * 27.32        2017 Maggie Mallett, Silver Dolphins-             
  LE Swimmer: ! 27.32        2017 Maggie Mallett, Silver Dolphins-             
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Rickel, Ashtyn            12 Unattached             30.87      29.93  
  2 Baylor, Sara              12 Heat                   30.85      30.11  
  3 Sevald, Audrey            12 Firestone              31.12      30.84  
  4 Hill, Marley              12 Sailfish               31.26      31.59  
  5 Goodman, Katie            11 Sailfish               32.46      31.96  
  6 Crislip, Faith            11 Cle Swimming           33.16      32.03  
  7 Yorkievitz, Emily         12 Heat                   31.49      32.19  
  8 Dimmerling, Gennie        12 Canton                 32.48      32.21  
  9 Svette, Alethea           11 Solon                  31.89      32.60  
 10 Paul, Emmy                12 SwimUnited             32.80      32.64  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Olsavsky, Paige           12 Medina                 32.37      32.74  
 12 Su, Alexa                 12 Blazers                32.12      32.77  
 13 Grimes, Sophie            11 Shaker                 33.66      33.02  
 14 Schleig, Ava              11 Firestone              32.99      33.14  
 15 Kuhel, Anna               12 Shaker                 33.78      33.18  
 16 Bruner, Brynn             11 Unattached             33.97      33.25  
 17 Dorobek, Makenna          11 Ridgewood              33.87      33.35  
 18 Paul, Amrin               11 SwimUnited             33.89      33.47  
 19 Pruce, Addison            11 Silver Dolphins        34.78      33.49  
 20 Malbasa, Madie            12 Sailfish               33.76      33.81  
-------------------------------------------------------------------------
 21 Wanosik, Carolyn          12 Lakewood               33.13      34.00  
 22 Koballa, Peyton           11 Sailfish               36.17      34.57  
-------------------------------------------------------------------------
 23 Kljaic, Tara              12 Green                  32.71      34.76  
 24 Dragan, Anya              11 SwimUnited             33.67      35.29  
 25 Manofsky, Abra            11 Canton                 35.00      35.49  
 26 Ng, Su-Kyi                11 Cle Swimming           37.56      36.16  
 27 Willett, Anya             11 Canton                 36.24      36.50  
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Record: # 59.27   3/12/2016 Jessica Eden, Sailfish-LE                    
    LE Event: * 58.98        2017 Maggie Mallett, Silver Dolphins-             
  LE Swimmer: ! 58.07        2014 Giovanna Cappabianca, CFYN                   
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Stewart, Beatrice         12 Sailfish             1:05.20    1:02.50  
                  30.64     1:02.50 (31.86)                                        
  2 Sevald, Audrey            12 Firestone            1:04.35    1:03.27  
                  30.55     1:03.27 (32.72)                                        
  3 Baylor, Sara              12 Heat                 1:05.90    1:05.01  
                  31.40     1:05.01 (33.61)                                        
  4 Halloran, Beth            12 Sailfish             1:04.77    1:05.14  
                  31.21     1:05.14 (33.93)                                        
  5 Hill, Marley              12 Sailfish             1:06.93    1:05.79  
                  31.93     1:05.79 (33.86)                                        
  6 Goodman, Katie            11 Sailfish             1:08.61    1:07.05  
                  32.34     1:07.05 (34.71)                                        
  7 Su, Alexa                 12 Blazers              1:08.04    1:07.19  
                  32.24     1:07.19 (34.95)                                        
  8 Yorkievitz, Emily         12 Heat                 1:07.49    1:07.62  
                  32.36     1:07.62 (35.26)                                        
  9 Dimmerling, Gennie        12 Canton               1:09.33    1:07.97  
                  33.18     1:07.97 (34.79)                                        
 10 Stone, Miranda            12 Unattached           1:07.40    1:08.65  
                  32.79     1:08.65 (35.86)                                        
B - Final
 11 Montgomery, Emma          12 Unattached           1:10.19    1:07.78  
                  32.36     1:07.78 (35.42)                                        
 12 Kaminski, Hailey          11 Swim Institute       1:10.17    1:09.56  
                  33.32     1:09.56 (36.24)                                        
 13 Friedrich, Estelle        12 SwimUnited           1:11.00    1:09.87  
                  34.34     1:09.87 (35.53)                                        
 14 Olsavsky, Paige           12 Medina               1:11.01    1:10.26  
                  33.60     1:10.26 (36.66)                                        
 15 Crislip, Faith            11 Cle Swimming         1:11.56    1:10.48  
                  34.42     1:10.48 (36.06)                                        
 16 Bruner, Brynn             11 Unattached           1:09.83    1:10.49  
                  34.05     1:10.49 (36.44)                                        
 17 Chang, Marianne           12 Solon                1:11.28    1:11.34  
                  34.67     1:11.34 (36.67)                                        
 18 Pruce, Addison            11 Silver Dolphins      1:11.19    1:12.06  
                  34.69     1:12.06 (37.37)                                        
 19 Deshpande, Nina           12 Sailfish             1:12.29    1:12.86  
                  35.48     1:12.86 (37.38)                                        
 20 Rosenbaum, Anna           11 Geauga Otters        1:12.50    1:13.77  
                  35.35     1:13.77 (38.42)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Record: # 59.27   3/12/2016 Jessica Eden, Sailfish-LE                    
    LE Event: * 58.98        2017 Maggie Mallett, Silver Dolphins-             
  LE Swimmer: ! 58.07        2014 Giovanna Cappabianca, CFYN                   
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Sevald, Audrey            12 Firestone            1:05.51    1:04.35  
                  31.56     1:04.35 (32.79)                                        
  2 Halloran, Beth            12 Sailfish             1:06.29    1:04.77  
                  31.50     1:04.77 (33.27)                                        
  3 Stewart, Beatrice         12 Sailfish             1:04.45    1:05.20  
                  31.71     1:05.20 (33.49)                                        
  4 Baylor, Sara              12 Heat                 1:05.17    1:05.90  
                  31.47     1:05.90 (34.43)                                        
  5 Hill, Marley              12 Sailfish             1:07.93    1:06.93  
                  33.12     1:06.93 (33.81)                                        
  6 Stone, Miranda            12 Unattached           1:08.12    1:07.40  
                  32.29     1:07.40 (35.11)                                        
  7 Yorkievitz, Emily         12 Heat                 1:07.50    1:07.49  
                  32.62     1:07.49 (34.87)                                        
  8 Su, Alexa                 12 Blazers              1:08.15    1:08.04  
                  32.78     1:08.04 (35.26)                                        
  9 Goodman, Katie            11 Sailfish             1:08.54    1:08.61  
                  32.84     1:08.61 (35.77)                                        
 10 Dimmerling, Gennie        12 Canton               1:09.26    1:09.33  
                  33.84     1:09.33 (35.49)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Bruner, Brynn             11 Unattached           1:14.12    1:09.83  
                  34.39     1:09.83 (35.44)                                        
 12 Kaminski, Hailey          11 Swim Institute       1:10.73    1:10.17  
                  33.58     1:10.17 (36.59)                                        
 13 Montgomery, Emma          12 Unattached           1:10.22    1:10.19  
                  34.03     1:10.19 (36.16)                                        
 14 Friedrich, Estelle        12 SwimUnited           1:10.17    1:11.00  
                  34.68     1:11.00 (36.32)                                        
 15 Olsavsky, Paige           12 Medina               1:11.09    1:11.01  
                  34.36     1:11.01 (36.65)                                        
 16 Pruce, Addison            11 Silver Dolphins      1:16.53    1:11.19  
                  35.44     1:11.19 (35.75)                                        
 17 Chang, Marianne           12 Solon                1:11.85    1:11.28  
                  34.89     1:11.28 (36.39)                                        
 18 Crislip, Faith            11 Cle Swimming         1:13.23    1:11.56  
                  34.80     1:11.56 (36.76)                                        
 19 Deshpande, Nina           12 Sailfish             1:12.55    1:12.29  
                  35.03     1:12.29 (37.26)                                        
 20 Rosenbaum, Anna           11 Geauga Otters        1:14.91    1:12.50  
                  35.32     1:12.50 (37.18)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 21 Laven, Alexis             12 Silver Dolphins      1:11.66    1:12.54  
                  35.07     1:12.54 (37.47)                                        
 22 Liao, Delicia             11 Silver Dolphins      1:14.65    1:13.12  
                  35.62     1:13.12 (37.50)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 23 Kuhel, Anna               12 Shaker               1:11.53    1:13.32  
                  35.50     1:13.32 (37.82)                                        
 24 Rice, Amber               12 Swim Institute       1:14.05    1:13.35  
                  36.14     1:13.35 (37.21)                                        
 25 Malbasa, Madie            12 Sailfish             1:11.34    1:13.74  
                  35.48     1:13.74 (38.26)                                        
 26 Schleig, Ava              11 Firestone            1:18.45    1:14.16  
                  34.74     1:14.16 (39.42)                                        
 27 Koballa, Peyton           11 Sailfish             1:18.10    1:14.18  
                  36.56     1:14.18 (37.62)                                        
 28 Svette, Alethea           11 Solon                1:13.60    1:14.24  
                  35.91     1:14.24 (38.33)                                        
 29 Dorobek, Makenna          11 Ridgewood            1:17.89    1:18.25  
                  36.91     1:18.25 (41.34)                                        
 30 Willett, Anya             11 Canton               1:19.43    1:19.05  
                  38.48     1:19.05 (40.57)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Record: # 2:08.39   3/13/2016 Jessica Eden, Sailfish-LE                  
    LE Event: * 2:04.18        2015 Paige McCormick, HEAT                      
  LE Swimmer: ! 2:04.18        2015 Paige McCormick, HEAT                      
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Baylor, Sara              12 Heat                 2:22.93    2:18.08  
                  31.53     1:05.78 (34.25)     1:42.17 (36.39)     2:18.08 (35.91)
  2 Sevald, Audrey            12 Firestone            2:21.18    2:21.64  
                  32.57     1:07.71 (35.14)     1:44.95 (37.24)     2:21.64 (36.69)
  3 Yorkievitz, Emily         12 Heat                 2:26.37    2:24.94  
                  34.11     1:11.40 (37.29)     1:48.61 (37.21)     2:24.94 (36.33)
  4 Montgomery, Emma          12 Unattached           2:28.80    2:27.43  
                  34.27     1:11.83 (37.56)     1:50.14 (38.31)     2:27.43 (37.29)
  5 Dimmerling, Gennie        12 Canton               2:28.00    2:28.10  
                  34.77     1:11.99 (37.22)     1:50.62 (38.63)     2:28.10 (37.48)
  6 Malbasa, Madie            12 Sailfish             2:34.12    2:32.16  
                  34.72     1:13.25 (38.53)     1:53.39 (40.14)     2:32.16 (38.77)
  7 Crislip, Faith            11 Cle Swimming         2:32.51    2:32.48  
                  34.96     1:13.20 (38.24)     1:53.33 (40.13)     2:32.48 (39.15)
  8 Svette, Alethea           11 Solon                2:40.17    2:36.31  
                  36.12     1:16.46 (40.34)     1:57.21 (40.75)     2:36.31 (39.10)
  9 Rosenbaum, Anna           11 Geauga Otters        2:42.93    2:36.98  
                  35.40     1:14.28 (38.88)     1:55.50 (41.22)     2:36.98 (41.48)
 
Girls 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Record: # 2:08.39   3/13/2016 Jessica Eden, Sailfish-LE                  
    LE Event: * 2:04.18        2015 Paige McCormick, HEAT                      
  LE Swimmer: ! 2:04.18        2015 Paige McCormick, HEAT                      
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Sevald, Audrey            12 Firestone            2:18.31    2:21.18  
                  32.15     1:06.81 (34.66)     1:43.99 (37.18)     2:21.18 (37.19)
  2 Baylor, Sara              12 Heat                 2:19.53    2:22.93  
                  32.98     1:09.13 (36.15)     1:46.29 (37.16)     2:22.93 (36.64)
  3 Yorkievitz, Emily         12 Heat                 2:26.71    2:26.37  
                  34.79     1:12.26 (37.47)     1:49.60 (37.34)     2:26.37 (36.77)
  4 Dimmerling, Gennie        12 Canton                    NT    2:28.00  
                  34.65     1:11.44 (36.79)     1:49.96 (38.52)     2:28.00 (38.04)
  5 Montgomery, Emma          12 Unattached           2:29.07    2:28.80  
                  35.12     1:12.94 (37.82)     1:51.45 (38.51)     2:28.80 (37.35)
  6 Crislip, Faith            11 Cle Swimming              NT    2:32.51  
                  35.12     1:13.42 (38.30)     1:54.08 (40.66)     2:32.51 (38.43)
  7 Malbasa, Madie            12 Sailfish             2:31.42    2:34.12  
                  36.02     1:15.05 (39.03)     1:55.75 (40.70)     2:34.12 (38.37)
  8 Svette, Alethea           11 Solon                2:36.37    2:40.17  
                  35.95     1:18.45 (42.50)     2:01.37 (42.92)     2:40.17 (38.80)
  9 Schleig, Ava              11 Firestone            2:35.03    2:40.95  
                  36.90     1:18.27 (41.37)     2:00.87 (42.60)     2:40.95 (40.08)
 10 Rosenbaum, Anna           11 Geauga Otters        2:38.33    2:42.93  
                  36.94     1:17.17 (40.23)     2:00.11 (42.94)     2:42.93 (42.82)
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Record: # 30.85   3/12/2016 Sydney Bare, Sailfish-LE                     
    LE Event: * 30.36        2017 Carrie Caniglia, Hudson Heat-LE              
  LE Swimmer: ! 29.50        2014 Giovanna Cappabianca, CFYN                   
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Newton, Nina              11 Silver Dolphins        32.03      31.62  
  2 Ryder, Lauren             12 Massillon              34.02      34.13  
  2 Montgomery, Emma          12 Unattached             34.72      34.13  
  4 Sammut, Maddie            12 Geauga Otters          34.28      34.19  
  5 Chen, Grace               12 Solon                  33.99      34.31  
  6 Metzler, Maya             12 Heat                   34.54      34.64  
  7 Stone, Miranda            12 Unattached             36.36      34.93  
  8 Rickel, Ashtyn            12 Unattached             34.89      35.08  
  9 Chen, Sophia              12 Solon                  36.19      35.44  
 10 Henely, Izzy              12 Ridgewood              35.85      35.70  
B - Final
 11 Rockenberger, Janet       11 Geauga Otters          36.70      35.08  
 12 Cox, Caitlin              12 Canton                 36.50      35.19  
 13 Hewitt, Briella           11 Geauga Otters          36.63      36.45  
 14 Arnold, Anna              12 Ridgewood              36.87      36.58  
 15 Polyakov, Sophia          12 Solon                  36.94      36.59  
 16 Manofsky, Abra            11 Canton                 38.67      37.35  
 17 Siftar, Violet            12 Ridgewood              37.38      37.49  
 18 Hirsch, Savannah          12 University             37.30      37.56  
 19 Kutchel, Gwen             11 SwimUnited             37.38      37.74  
 -- Rubiano, Regina           11 Heat                   37.99         DQ  
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Record: # 30.85   3/12/2016 Sydney Bare, Sailfish-LE                     
    LE Event: * 30.36        2017 Carrie Caniglia, Hudson Heat-LE              
  LE Swimmer: ! 29.50        2014 Giovanna Cappabianca, CFYN                   
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Newton, Nina              11 Silver Dolphins        32.86      32.03  
  2 Chen, Grace               12 Solon                  34.98      33.99  
  3 Ryder, Lauren             12 Massillon              34.19      34.02  
  4 Sammut, Maddie            12 Geauga Otters          34.01      34.28  
  5 Metzler, Maya             12 Heat                   35.80      34.54  
  6 Montgomery, Emma          12 Unattached             35.47      34.72  
  7 Rickel, Ashtyn            12 Unattached             35.22      34.89  
  8 Henely, Izzy              12 Ridgewood              35.87      35.85  
  9 Chen, Sophia              12 Solon                  35.61      36.19  
 10 Stone, Miranda            12 Unattached             36.32      36.36  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Cox, Caitlin              12 Canton                 36.96      36.50  
 12 Hewitt, Briella           11 Geauga Otters          36.61      36.63  
 13 Rockenberger, Janet       11 Geauga Otters          36.20      36.70  
 14 Arnold, Anna              12 Ridgewood              37.10      36.87  
 15 Polyakov, Sophia          12 Solon                  36.23      36.94  
 16 Hirsch, Savannah          12 University             36.92      37.30  
 17 Kutchel, Gwen             11 SwimUnited             37.56      37.38  
 17 Siftar, Violet            12 Ridgewood                 NT      37.38  
 19 Rubiano, Regina           11 Heat                   39.41      37.99  
 20 Manofsky, Abra            11 Canton                 38.16      38.67  
-------------------------------------------------------------------------
 21 Dorobek, Makenna          11 Ridgewood              39.58      39.35  
 22 Jimenez, Sofia            11 Blazers                40.35      39.52  
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Record: # 1:08.10   3/13/2016 Sydney Bare, Sailfish-LE                   
    LE Event: * 1:05.38        1990 Gabrielle Rose, MSU                        
  LE Swimmer: ! 1:04.47        2014 Giovanna Cappabianca, CFYN                 
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Li, Lilian                11 Silver Dolphins      1:12.61    1:10.93  
                  33.63     1:10.93 (37.30)                                        
  2 Chen, Grace               12 Solon                1:13.52    1:12.51  
                  34.24     1:12.51 (38.27)                                        
  3 Halloran, Beth            12 Sailfish             1:17.84    1:13.20  
                  34.16     1:13.20 (39.04)                                        
  4 Sammut, Maddie            12 Geauga Otters        1:16.59    1:15.55  
                  35.24     1:15.55 (40.31)                                        
  5 Chen, Sophia              12 Solon                1:17.26    1:15.87  
                  35.73     1:15.87 (40.14)                                        
  6 Ryder, Lauren             12 Massillon            1:15.26    1:15.98  
                  35.20     1:15.98 (40.78)                                        
  7 Metzler, Maya             12 Heat                 1:17.56    1:16.13  
                  35.55     1:16.13 (40.58)                                        
  8 Henely, Izzy              12 Ridgewood            1:17.78    1:17.05  
                  35.51     1:17.05 (41.54)                                        
  9 Polyakov, Sophia          12 Solon                1:19.36    1:19.86  
                  37.17     1:19.86 (42.69)                                        
 10 Rickel, Ashtyn            12 Unattached           1:17.98    1:19.93  
                  36.93     1:19.93 (43.00)                                        
B - Final
 11 Rockenberger, Janet       11 Geauga Otters        1:21.99    1:17.91  
                  36.55     1:17.91 (41.36)                                        
 12 Cox, Caitlin              12 Canton               1:19.76    1:18.19  
                  36.55     1:18.19 (41.64)                                        
 13 Liao, Delicia             11 Silver Dolphins      1:21.03    1:19.29  
                  37.17     1:19.29 (42.12)                                        
 14 Arnold, Anna              12 Ridgewood            1:20.76    1:20.44  
                  38.19     1:20.44 (42.25)                                        
 15 Kutchel, Gwen             11 SwimUnited           1:22.39    1:21.74  
                  37.79     1:21.74 (43.95)                                        
 16 Hirsch, Savannah          12 University           1:21.75    1:21.82  
                  38.51     1:21.82 (43.31)                                        
 17 Willett, Anya             11 Canton               1:24.02    1:23.16  
                  39.10     1:23.16 (44.06)                                        
 18 Messina, Sophia           11 Sailfish             1:28.78    1:26.44  
                  40.47     1:26.44 (45.97)                                        
 19 Dorobek, Makenna          11 Ridgewood            1:28.34    1:26.91  
                  39.75     1:26.91 (47.16)                                        
 20 Jimenez, Sofia            11 Blazers              1:24.62    1:27.31  
                  42.15     1:27.31 (45.16)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Record: # 1:08.10   3/13/2016 Sydney Bare, Sailfish-LE                   
    LE Event: * 1:05.38        1990 Gabrielle Rose, MSU                        
  LE Swimmer: ! 1:04.47        2014 Giovanna Cappabianca, CFYN                 
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Li, Lilian                11 Silver Dolphins      1:10.41    1:12.61  
                  34.18     1:12.61 (38.43)                                        
  2 Chen, Grace               12 Solon                1:13.08    1:13.52  
                  34.76     1:13.52 (38.76)                                        
  3 Ryder, Lauren             12 Massillon            1:12.96    1:15.26  
                  35.34     1:15.26 (39.92)                                        
  4 Sammut, Maddie            12 Geauga Otters        1:18.67    1:16.59  
                  35.56     1:16.59 (41.03)                                        
  5 Chen, Sophia              12 Solon                1:15.49    1:17.26  
                  36.73     1:17.26 (40.53)                                        
  6 Metzler, Maya             12 Heat                 1:17.04    1:17.56  
                  36.12     1:17.56 (41.44)                                        
  7 Henely, Izzy              12 Ridgewood            1:18.89    1:17.78  
                  36.19     1:17.78 (41.59)                                        
  8 Halloran, Beth            12 Sailfish             1:15.02    1:17.84  
                  36.01     1:17.84 (41.83)                                        
  9 Rickel, Ashtyn            12 Unattached           1:17.17    1:17.98  
                  36.15     1:17.98 (41.83)                                        
 10 Polyakov, Sophia          12 Solon                1:19.71    1:19.36  
                  37.97     1:19.36 (41.39)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Cox, Caitlin              12 Canton               1:19.11    1:19.76  
                  37.00     1:19.76 (42.76)                                        
 12 Arnold, Anna              12 Ridgewood            1:22.40    1:20.76  
                  38.38     1:20.76 (42.38)                                        
 13 Liao, Delicia             11 Silver Dolphins      1:21.17    1:21.03  
                  37.85     1:21.03 (43.18)                                        
 14 Hirsch, Savannah          12 University           1:20.39    1:21.75  
                  37.73     1:21.75 (44.02)                                        
 15 Rockenberger, Janet       11 Geauga Otters        1:25.31    1:21.99  
                  38.35     1:21.99 (43.64)                                        
 16 Kutchel, Gwen             11 SwimUnited           1:22.45    1:22.39  
                  38.53     1:22.39 (43.86)                                        
 17 Willett, Anya             11 Canton               1:23.66    1:24.02  
                  38.63     1:24.02 (45.39)                                        
 18 Jimenez, Sofia            11 Blazers              1:23.66    1:24.62  
                  39.82     1:24.62 (44.80)                                        
 19 Dorobek, Makenna          11 Ridgewood            1:28.02    1:28.34  
                  40.02     1:28.34 (48.32)                                        
 20 Messina, Sophia           11 Sailfish             1:27.20    1:28.78  
                  41.53     1:28.78 (47.25)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Record: # 2:27.53    3/8/2014 Giovanna Cappabianca, Tiger Sharks         
    LE Event: * 2:25.49        1992 Jennifer Vanker, BBA                       
  LE Swimmer: ! 2:19.38        2014 Giovanna Cappabianca, CFYN                 
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Li, Lilian                11 Silver Dolphins      2:34.23    2:31.32  
                  33.66     1:11.91 (38.25)     1:51.71 (39.80)     2:31.32 (39.61)
  2 Chen, Grace               12 Solon                2:39.95    2:38.04  
                  35.10     1:14.79 (39.69)     1:56.24 (41.45)     2:38.04 (41.80)
  3 Ryder, Lauren             12 Massillon            2:43.52    2:41.17  
                  36.14     1:17.72 (41.58)     1:59.81 (42.09)     2:41.17 (41.36)
  4 Chen, Sophia              12 Solon                2:43.29    2:41.75  
                  37.24     1:18.40 (41.16)     2:00.71 (42.31)     2:41.75 (41.04)
  5 Sammut, Maddie            12 Geauga Otters        2:48.82    2:48.61  
                  37.49     1:19.82 (42.33)     2:03.95 (44.13)     2:48.61 (44.66)
  6 Metzler, Maya             12 Heat                 2:46.44    2:49.34  
                  37.59     1:20.54 (42.95)     2:05.86 (45.32)     2:49.34 (43.48)
  7 Liao, Delicia             11 Silver Dolphins      2:50.59    2:49.86  
                  38.35     1:20.94 (42.59)     2:06.14 (45.20)     2:49.86 (43.72)
  8 Arnold, Anna              12 Ridgewood            2:52.14    2:53.34  
                  40.04     1:23.79 (43.75)     2:08.69 (44.90)     2:53.34 (44.65)
  9 Polyakov, Sophia          12 Solon                2:52.70    2:53.68  
                  38.97     1:22.49 (43.52)     2:08.45 (45.96)     2:53.68 (45.23)
 10 Willett, Anya             11 Canton               2:57.74    2:59.20  
                  39.70     1:25.37 (45.67)     2:12.45 (47.08)     2:59.20 (46.75)
 
Girls 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Record: # 2:27.53    3/8/2014 Giovanna Cappabianca, Tiger Sharks         
    LE Event: * 2:25.49        1992 Jennifer Vanker, BBA                       
  LE Swimmer: ! 2:19.38        2014 Giovanna Cappabianca, CFYN                 
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Li, Lilian                11 Silver Dolphins      2:35.98    2:34.23  
                  34.18     1:13.30 (39.12)     1:53.57 (40.27)     2:34.23 (40.66)
  2 Chen, Grace               12 Solon                2:36.22    2:39.95  
                  36.40     1:17.01 (40.61)     1:58.58 (41.57)     2:39.95 (41.37)
  3 Chen, Sophia              12 Solon                2:43.58    2:43.29  
                  36.71     1:17.74 (41.03)     2:00.52 (42.78)     2:43.29 (42.77)
  4 Ryder, Lauren             12 Massillon            2:46.69    2:43.52  
                  37.69     1:19.85 (42.16)     2:02.38 (42.53)     2:43.52 (41.14)
  5 Metzler, Maya             12 Heat                 2:48.74    2:46.44  
                  36.18     1:18.47 (42.29)     2:02.27 (43.80)     2:46.44 (44.17)
  6 Sammut, Maddie            12 Geauga Otters        2:52.90    2:48.82  
                  37.31     1:21.33 (44.02)     2:04.97 (43.64)     2:48.82 (43.85)
  7 Liao, Delicia             11 Silver Dolphins      2:52.92    2:50.59  
                  38.71     1:21.73 (43.02)     2:06.37 (44.64)     2:50.59 (44.22)
  8 Arnold, Anna              12 Ridgewood            2:53.62    2:52.14  
                  38.61     1:22.69 (44.08)     2:08.34 (45.65)     2:52.14 (43.80)
  9 Polyakov, Sophia          12 Solon                2:51.79    2:52.70  
                  39.17     1:23.23 (44.06)     2:07.11 (43.88)     2:52.70 (45.59)
 10 Willett, Anya             11 Canton               2:58.57    2:57.74  
                  39.09     1:24.64 (45.55)     2:12.28 (47.64)     2:57.74 (45.46)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Kutchel, Gwen             11 SwimUnited           2:59.41    2:59.06  
                  39.01     1:24.07 (45.06)     2:11.33 (47.26)     2:59.06 (47.73)
 12 Rockenberger, Janet       11 Geauga Otters        2:57.76    2:59.94  
                  40.96     1:27.38 (46.42)     2:14.49 (47.11)     2:59.94 (45.45)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Hirsch, Savannah          12 University           2:51.45    3:01.20  
                  40.72     1:26.47 (45.75)     2:13.86 (47.39)     3:01.20 (47.34)
 14 Jimenez, Sofia            11 Blazers              3:00.86    3:01.79  
                  41.23     1:27.89 (46.66)     2:15.33 (47.44)     3:01.79 (46.46)
 -- Cox, Caitlin              12 Canton               2:54.56         DQ  
                  39.24     1:23.44 (44.20)     2:09.44 (46.00)          DQ (43.24)
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Record: # 27.03   3/15/2015 Helen Sun, Solon                             
    LE Event: * 26.53        2017 Maggie Mallett, Silver Dolphins-             
  LE Swimmer: ! 26.53        2017 Maggie Mallett, Silver Dolphins-             
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Newton, Nina              11 Silver Dolphins        29.05      28.48  
  2 Su, Alexa                 12 Blazers                29.23      28.89  
  3 Chen, Grace               12 Solon                  29.70      29.30  
  4 Stone, Miranda            12 Unattached             29.50      29.35  
  5 Chen, Sophia              12 Solon                  29.68      29.48  
  6 Hill, Marley              12 Sailfish               29.62      29.53  
  7 Sawicki, Ava              11 Heat                   31.14      30.45  
  8 Friedrich, Estelle        12 SwimUnited             30.75      30.53  
  9 Hewitt, Briella           11 Geauga Otters          30.33      30.76  
 10 Rowane, Cilka             12 Sailfish               31.45      31.16  
B - Final
 11 Chang, Marianne           12 Solon                  31.57      31.09  
 12 Kaminski, Hailey          11 Swim Institute         31.45      31.33  
 13 Pruce, Addison            11 Silver Dolphins        32.32      31.53  
 14 Deshpande, Nina           12 Sailfish               32.84      31.73  
 15 Jimenez, Sofia            11 Blazers                33.54      32.69  
 16 Ng, Su-Kyi                11 Cle Swimming           34.83      33.86  
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Record: # 27.03   3/15/2015 Helen Sun, Solon                             
    LE Event: * 26.53        2017 Maggie Mallett, Silver Dolphins-             
  LE Swimmer: ! 26.53        2017 Maggie Mallett, Silver Dolphins-             
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Newton, Nina              11 Silver Dolphins        29.21      29.05  
  2 Su, Alexa                 12 Blazers                29.57      29.23  
  3 Stone, Miranda            12 Unattached             28.97      29.50  
  4 Hill, Marley              12 Sailfish               30.30      29.62  
  5 Chen, Sophia              12 Solon                  29.07      29.68  
  6 Chen, Grace               12 Solon                  30.14      29.70  
  7 Hewitt, Briella           11 Geauga Otters          30.25      30.33  
  8 Friedrich, Estelle        12 SwimUnited             31.15      30.75  
  9 Sawicki, Ava              11 Heat                   30.00      31.14  
 10 Rowane, Cilka             12 Sailfish               32.77      31.45  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Kaminski, Hailey          11 Swim Institute         31.74     J31.45  
 12 Chang, Marianne           12 Solon                  31.10      31.57  
 13 Pruce, Addison            11 Silver Dolphins        33.63      32.32  
 14 Schleig, Ava              11 Firestone              32.04      32.38  
 15 Deshpande, Nina           12 Sailfish               32.11      32.84  
 16 Jimenez, Sofia            11 Blazers                32.67      33.54  
 17 Ng, Su-Kyi                11 Cle Swimming           33.61      34.83  
 -- Rice, Amber               12 Swim Institute         31.14         DQ  
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Record: # 59.77    3/1/1997 Franchele Klaus, Silver Dolphins             
    LE Event: * 58.93        2017 Maggie Mallett, Silver Dolphins-             
  LE Swimmer: ! 58.93        2017 Maggie Mallett, Silver Dolphins-             
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Newton, Nina              11 Silver Dolphins      1:03.30    1:01.34  
                  28.40     1:01.34 (32.94)                                        
  2 Li, Lilian                11 Silver Dolphins      1:04.88    1:04.29  
                  30.24     1:04.29 (34.05)                                        
  3 Chen, Sophia              12 Solon                1:05.38    1:04.37  
                  30.31     1:04.37 (34.06)                                        
  4 Baylor, Sara              12 Heat                 1:04.58    1:04.59  
                  29.98     1:04.59 (34.61)                                        
  5 Hill, Marley              12 Sailfish             1:05.79    1:05.36  
                  30.93     1:05.36 (34.43)                                        
  6 Su, Alexa                 12 Blazers              1:04.90    1:05.91  
                  30.26     1:05.91 (35.65)                                        
  7 Yorkievitz, Emily         12 Heat                 1:08.38    1:07.82  
                  30.99     1:07.82 (36.83)                                        
  8 Sevald, Audrey            12 Firestone            1:07.62    1:08.59  
                  30.41     1:08.59 (38.18)                                        
  9 Schleig, Ava              11 Firestone            1:09.31    1:11.04  
                  32.20     1:11.04 (38.84)                                        
 10 Chang, Marianne           12 Solon                1:09.73    1:11.49  
                  31.76     1:11.49 (39.73)                                        
B - Final
 11 Hewitt, Briella           11 Geauga Otters        1:10.04    1:07.12  
                  31.29     1:07.12 (35.83)                                        
 12 Rowane, Cilka             12 Sailfish             1:10.02    1:09.05  
                  32.28     1:09.05 (36.77)                                        
 13 Pruce, Addison            11 Silver Dolphins      1:13.31    1:10.09  
                  32.96     1:10.09 (37.13)                                        
 14 Crislip, Faith            11 Cle Swimming         1:11.79    1:10.28  
                  32.77     1:10.28 (37.51)                                        
 15 Deshpande, Nina           12 Sailfish             1:09.82    1:10.58  
                  32.51     1:10.58 (38.07)                                        
 16 Dimmerling, Gennie        12 Canton               1:11.06    1:11.74  
 17 Kaminski, Hailey          11 Swim Institute       1:12.01    1:11.93  
                  31.91     1:11.93 (40.02)                                        
 18 Jimenez, Sofia            11 Blazers              1:15.67    1:16.19  
                  35.36     1:16.19 (40.83)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Record: # 59.77    3/1/1997 Franchele Klaus, Silver Dolphins             
    LE Event: * 58.93        2017 Maggie Mallett, Silver Dolphins-             
  LE Swimmer: ! 58.93        2017 Maggie Mallett, Silver Dolphins-             
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Newton, Nina              11 Silver Dolphins      1:03.49    1:03.30  
                  29.36     1:03.30 (33.94)                                        
  2 Baylor, Sara              12 Heat                 1:03.22    1:04.58  
                  30.48     1:04.58 (34.10)                                        
  3 Li, Lilian                11 Silver Dolphins      1:06.80    1:04.88  
                  30.66     1:04.88 (34.22)                                        
  4 Su, Alexa                 12 Blazers              1:06.68    1:04.90  
                  29.97     1:04.90 (34.93)                                        
  5 Chen, Sophia              12 Solon                1:03.99    1:05.38  
                  30.73     1:05.38 (34.65)                                        
  6 Hill, Marley              12 Sailfish             1:06.83    1:05.79  
                  30.20     1:05.79 (35.59)                                        
  7 Sevald, Audrey            12 Firestone            1:10.34    1:07.62  
                  31.52     1:07.62 (36.10)                                        
  8 Yorkievitz, Emily         12 Heat                 1:09.60    1:08.38  
                  31.58     1:08.38 (36.80)                                        
  9 Schleig, Ava              11 Firestone            1:12.74    1:09.31  
                  32.07     1:09.31 (37.24)                                        
 10 Chang, Marianne           12 Solon                1:14.93    1:09.73  
                  32.34     1:09.73 (37.39)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Deshpande, Nina           12 Sailfish             1:12.11    1:09.82  
                  32.40     1:09.82 (37.42)                                        
 12 Rowane, Cilka             12 Sailfish             1:10.39    1:10.02  
                  33.64     1:10.02 (36.38)                                        
 13 Hewitt, Briella           11 Geauga Otters        1:10.95    1:10.04  
                  30.65     1:10.04 (39.39)                                        
 14 Dimmerling, Gennie        12 Canton               1:11.50    1:11.06  
 15 Crislip, Faith            11 Cle Swimming         1:17.16    1:11.79  
                  34.09     1:11.79 (37.70)                                        
 16 Kaminski, Hailey          11 Swim Institute       1:11.25    1:12.01  
                  32.26     1:12.01 (39.75)                                        
 17 Pruce, Addison            11 Silver Dolphins      1:15.40    1:13.31  
                  34.34     1:13.31 (38.97)                                        
 18 Jimenez, Sofia            11 Blazers              1:15.22    1:15.67  
                  34.90     1:15.67 (40.77)                                        
 -- Chen, Grace               12 Solon                1:06.00         DQ  
                  31.30          DQ (35.81)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Record: # 2:13.17   3/10/2019 Beatrice Stewart, Sailfish-LE              
    LE Event: * 2:12.25        1994 Kristen Mikelonis, TV                      
  LE Swimmer: ! 2:06.98        1997 Franchele Klaus, LESD                      
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Stewart, Beatrice         12 Sailfish             2:15.70    2:13.17# 
                  29.80     1:03.57 (33.77)     1:38.91 (35.34)     2:13.17 (34.26)
  2 Su, Alexa                 12 Blazers              2:38.70    2:33.78  
                  32.90     1:11.22 (38.32)     1:52.49 (41.27)     2:33.78 (41.29)
 
Girls 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Record: # 2:13.17   3/10/2019 Beatrice Stewart, Sailfish-LE              
    LE Event: * 2:12.25        1994 Kristen Mikelonis, TV                      
  LE Swimmer: ! 2:06.98        1997 Franchele Klaus, LESD                      
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Stewart, Beatrice         12 Sailfish                  NT    2:15.70  
                  30.72     1:05.07 (34.35)     1:40.66 (35.59)     2:15.70 (35.04)
  2 Su, Alexa                 12 Blazers              2:36.08    2:38.70  
                  33.69     1:13.30 (39.61)     1:56.12 (42.82)     2:38.70 (42.58)
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
 Meet Record: # 1:00.25   3/12/2016 Jessica Eden, Sailfish-LE                  
    LE Event: * 1:00.25        2016 Jessica Eden, GLSS                         
  LE Swimmer: !   58.48        2014 Giovanna Cappabianca, CFYN                 
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Newton, Nina              11 Silver Dolphins      1:05.46    1:02.18  
                  29.12     1:02.18 (33.06)                                        
  2 Stewart, Beatrice         12 Sailfish             1:05.42    1:03.24  
                  29.02     1:03.24 (34.22)                                        
  3 Halloran, Beth            12 Sailfish             1:07.52    1:06.38  
                  30.80     1:06.38 (35.58)                                        
  3 Stone, Miranda            12 Unattached           1:07.54    1:06.38  
                  30.34     1:06.38 (36.04)                                        
  5 Baylor, Sara              12 Heat                 1:07.19    1:06.39  
                  30.33     1:06.39 (36.06)                                        
  6 Montgomery, Emma          12 Unattached           1:08.44    1:06.98  
                  31.08     1:06.98 (35.90)                                        
  7 Hewitt, Briella           11 Geauga Otters        1:09.54    1:09.62  
                  31.53     1:09.62 (38.09)                                        
  8 Sevald, Audrey            12 Firestone            1:09.96    1:09.67  
                  32.40     1:09.67 (37.27)                                        
  9 Su, Alexa                 12 Blazers              1:10.37    1:10.11  
                  30.96     1:10.11 (39.15)                                        
 10 Sammut, Maddie            12 Geauga Otters        1:09.88    1:11.68  
                  34.46     1:11.68 (37.22)                                        
B - Final
 11 Goodman, Katie            11 Sailfish             1:11.09    1:09.05  
                  31.46     1:09.05 (37.59)                                        
 12 Sawicki, Ava              11 Heat                 1:10.68    1:10.13  
                  32.64     1:10.13 (37.49)                                        
 13 Rice, Amber               12 Swim Institute       1:11.80    1:10.91  
                  32.85     1:10.91 (38.06)                                        
 14 Friedrich, Estelle        12 SwimUnited           1:11.05    1:11.50  
                  32.05     1:11.50 (39.45)                                        
 15 Rowane, Cilka             12 Sailfish             1:12.69    1:11.64  
                  32.86     1:11.64 (38.78)                                        
 16 Chang, Marianne           12 Solon                1:11.51    1:11.82  
                  32.58     1:11.82 (39.24)                                        
 17 Liao, Delicia             11 Silver Dolphins      1:11.71    1:11.93  
                  32.80     1:11.93 (39.13)                                        
 18 Kuhel, Anna               12 Shaker               1:11.45    1:12.44  
                  33.30     1:12.44 (39.14)                                        
 19 Kutchel, Gwen             11 SwimUnited           1:13.43    1:12.78  
                  34.55     1:12.78 (38.23)                                        
 20 Hirsch, Savannah          12 University           1:13.40    1:12.79  
                  34.17     1:12.79 (38.62)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
 Meet Record: # 1:00.25   3/12/2016 Jessica Eden, Sailfish-LE                  
    LE Event: * 1:00.25        2016 Jessica Eden, GLSS                         
  LE Swimmer: !   58.48        2014 Giovanna Cappabianca, CFYN                 
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Stewart, Beatrice         12 Sailfish             1:03.90    1:05.42  
                  29.80     1:05.42 (35.62)                                        
  2 Newton, Nina              11 Silver Dolphins      1:06.00    1:05.46  
                  29.86     1:05.46 (35.60)                                        
  3 Baylor, Sara              12 Heat                 1:07.00    1:07.19  
                  30.71     1:07.19 (36.48)                                        
  4 Halloran, Beth            12 Sailfish             1:06.49    1:07.52  
                  31.67     1:07.52 (35.85)                                        
  5 Stone, Miranda            12 Unattached           1:08.15    1:07.54  
                  30.36     1:07.54 (37.18)                                        
  6 Montgomery, Emma          12 Unattached           1:10.18    1:08.44  
                  31.53     1:08.44 (36.91)                                        
  7 Hewitt, Briella           11 Geauga Otters        1:09.83    1:09.54  
                  31.87     1:09.54 (37.67)                                        
  8 Sammut, Maddie            12 Geauga Otters             NT    1:09.88  
                  33.04     1:09.88 (36.84)                                        
  9 Sevald, Audrey            12 Firestone            1:10.41    1:09.96  
                  31.90     1:09.96 (38.06)                                        
 10 Su, Alexa                 12 Blazers              1:12.30    1:10.37  
                  31.07     1:10.37 (39.30)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Sawicki, Ava              11 Heat                 1:09.38    1:10.68  
                  32.91     1:10.68 (37.77)                                        
 12 Friedrich, Estelle        12 SwimUnited           1:12.47    1:11.05  
                  31.95     1:11.05 (39.10)                                        
 13 Goodman, Katie            11 Sailfish             1:10.99    1:11.09  
                  33.77     1:11.09 (37.32)                                        
 14 Kuhel, Anna               12 Shaker               1:13.44    1:11.45  
                  33.14     1:11.45 (38.31)                                        
 15 Chang, Marianne           12 Solon                1:12.91    1:11.51  
                  32.57     1:11.51 (38.94)                                        
 16 Liao, Delicia             11 Silver Dolphins      1:14.25    1:11.71  
                  33.64     1:11.71 (38.07)                                        
 17 Rice, Amber               12 Swim Institute       1:13.00    1:11.80  
                  31.60     1:11.80 (40.20)                                        
 18 Rowane, Cilka             12 Sailfish             1:15.55    1:12.69  
                  33.75     1:12.69 (38.94)                                        
 19 Hirsch, Savannah          12 University           1:11.78    1:13.40  
                  33.14     1:13.40 (40.26)                                        
 20 Kutchel, Gwen             11 SwimUnited           1:14.03    1:13.43  
                  33.70     1:13.43 (39.73)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 21 Olsavsky, Paige           12 Medina               1:17.71    1:14.12  
                  34.01     1:14.12 (40.11)                                        
 22 Henely, Izzy              12 Ridgewood            1:12.63    1:14.59  
                  35.20     1:14.59 (39.39)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 23 Manofsky, Abra            11 Canton               1:14.35    1:16.01  
                  35.33     1:16.01 (40.68)                                        
 24 Dorobek, Makenna          11 Ridgewood            1:18.99    1:16.33  
                  35.10     1:16.33 (41.23)                                        
 25 Polyakov, Sophia          12 Solon                1:17.35    1:16.55  
                  37.22     1:16.55 (39.33)                                        
 26 Malbasa, Madie            12 Sailfish             1:20.52    1:18.54  
                  35.32     1:18.54 (43.22)                                        
 -- Svette, Alethea           11 Solon                1:18.62         DQ  
                  35.11          DQ (39.83)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
 Meet Record: # 2:10.97   3/15/2015 Paige McCormick, Hudson Heat               
    LE Event: * 2:09.39        1992 Jennifer Vanker, BBA                       
  LE Swimmer: ! 2:05.58        2014 Giovanna Cappabianca, CFYN                 
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Li, Lilian                11 Silver Dolphins      2:15.93    2:14.43  
                  29.88     1:05.17 (35.29)     1:43.62 (38.45)     2:14.43 (30.81)
  2 Chen, Grace               12 Solon                2:25.62    2:23.05  
                  30.59     1:10.69 (40.10)     1:48.97 (38.28)     2:23.05 (34.08)
  3 Halloran, Beth            12 Sailfish             2:28.37    2:24.57  
                  32.60     1:08.84 (36.24)     1:50.89 (42.05)     2:24.57 (33.68)
  4 Chen, Sophia              12 Solon                2:28.06    2:25.82  
                  30.74     1:10.46 (39.72)     1:51.91 (41.45)     2:25.82 (33.91)
  5 Rowane, Cilka             12 Sailfish             2:31.69    2:29.64  
                  31.79     1:10.32 (38.53)     1:56.05 (45.73)     2:29.64 (33.59)
  6 Friedrich, Estelle        12 SwimUnited           2:29.60    2:29.68  
                  31.13     1:08.66 (37.53)     1:55.93 (47.27)     2:29.68 (33.75)
  7 Metzler, Maya             12 Heat                 2:33.61    2:31.14  
                  33.45     1:13.73 (40.28)     1:57.28 (43.55)     2:31.14 (33.86)
  8 Sevald, Audrey            12 Firestone            2:31.54    2:31.53  
                  31.14     1:07.62 (36.48)     1:55.09 (47.47)     2:31.53 (36.44)
  9 Rockenberger, Janet       11 Geauga Otters        2:36.39    2:31.76  
                  32.16     1:12.65 (40.49)     1:57.09 (44.44)     2:31.76 (34.67)
 10 Liao, Delicia             11 Silver Dolphins      2:34.40    2:33.35  
                  34.32     1:12.38 (38.06)     1:57.20 (44.82)     2:33.35 (36.15)
B - Final
 11 Kutchel, Gwen             11 SwimUnited           2:38.01    2:34.94  
                  34.38     1:11.65 (37.27)     1:59.64 (47.99)     2:34.94 (35.30)
 12 Bruner, Brynn             11 Unattached           2:38.78    2:36.53  
                  35.95     1:15.25 (39.30)     2:02.95 (47.70)     2:36.53 (33.58)
 13 Jimenez, Sofia            11 Blazers              2:38.46    2:38.32  
                  34.39     1:15.01 (40.62)     2:01.81 (46.80)     2:38.32 (36.51)
 14 Polyakov, Sophia          12 Solon                2:44.19    2:38.79  
                  36.78     1:18.21 (41.43)     2:03.21 (45.00)     2:38.79 (35.58)
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
 Meet Record: # 2:10.97   3/15/2015 Paige McCormick, Hudson Heat               
    LE Event: * 2:09.39        1992 Jennifer Vanker, BBA                       
  LE Swimmer: ! 2:05.58        2014 Giovanna Cappabianca, CFYN                 
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Li, Lilian                11 Silver Dolphins      2:17.91    2:15.93  
                  30.19     1:05.15 (34.96)     1:44.34 (39.19)     2:15.93 (31.59)
  2 Chen, Grace               12 Solon                2:26.39    2:25.62  
                  31.29     1:10.86 (39.57)     1:50.89 (40.03)     2:25.62 (34.73)
  3 Chen, Sophia              12 Solon                2:25.10    2:28.06  
                  31.43     1:11.73 (40.30)     1:53.98 (42.25)     2:28.06 (34.08)
  4 Halloran, Beth            12 Sailfish             2:31.85    2:28.37  
                  33.18     1:09.10 (35.92)     1:52.85 (43.75)     2:28.37 (35.52)
  5 Friedrich, Estelle        12 SwimUnited           2:31.60    2:29.60  
                  32.17     1:08.48 (36.31)     1:56.24 (47.76)     2:29.60 (33.36)
  6 Sevald, Audrey            12 Firestone            2:33.48    2:31.54  
                  31.66     1:09.39 (37.73)     1:56.34 (46.95)     2:31.54 (35.20)
  7 Rowane, Cilka             12 Sailfish             2:34.73    2:31.69  
                  32.15     1:11.28 (39.13)     1:57.54 (46.26)     2:31.69 (34.15)
  8 Metzler, Maya             12 Heat                 2:33.84    2:33.61  
                  32.89     1:13.25 (40.36)     1:57.38 (44.13)     2:33.61 (36.23)
  9 Liao, Delicia             11 Silver Dolphins      2:37.90    2:34.40  
                  35.13     1:14.25 (39.12)     1:57.98 (43.73)     2:34.40 (36.42)
 10 Rockenberger, Janet       11 Geauga Otters        2:38.16    2:36.39  
                  33.66     1:14.98 (41.32)     2:00.71 (45.73)     2:36.39 (35.68)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Kutchel, Gwen             11 SwimUnited           2:38.95    2:38.01  
                  34.72     1:13.81 (39.09)     2:01.20 (47.39)     2:38.01 (36.81)
 12 Jimenez, Sofia            11 Blazers              2:43.58    2:38.46  
                  34.20     1:13.67 (39.47)     2:00.98 (47.31)     2:38.46 (37.48)
 13 Bruner, Brynn             11 Unattached           2:44.10    2:38.78  
                  37.76     1:16.81 (39.05)     2:04.33 (47.52)     2:38.78 (34.45)
 14 Polyakov, Sophia          12 Solon                2:48.56    2:44.19  
                  36.69     1:20.96 (44.27)     2:04.47 (43.51)     2:44.19 (39.72)
 -- Malbasa, Madie            12 Sailfish             2:42.85         DQ  
                  38.70     1:18.72 (40.02)     2:07.31 (48.59)          DQ (39.86)
 
Girls 11-12 400 Yard IM
===============================================================================
 Meet Record: # 4:34.39   3/13/2015 Paige McCormick, Hudson Heat               
    LE Event: * 4:33.39        1997 Anna Strohl, LESD                          
  LE Swimmer: ! 4:31.71        2014 Giovanna Cappabianca, CFYN                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Newton, Nina              11 Silver Dolphins      5:00.36    4:45.58  
                  28.71     1:04.10 (35.39)     1:42.12 (38.02)     2:19.74 (37.62)
        2:58.54 (38.80)     3:38.49 (39.95)     4:12.79 (34.30)     4:45.58 (32.79)
  2 Li, Lilian                11 Silver Dolphins      4:54.78    4:45.88  
                  30.24     1:05.59 (35.35)     1:41.23 (35.64)     2:18.39 (37.16)
        2:58.16 (39.77)     3:38.84 (40.68)     4:13.06 (34.22)     4:45.88 (32.82)
  3 Baylor, Sara              12 Heat                 5:09.30    5:09.78  
                  31.33     1:07.66 (36.33)     1:46.26 (38.60)     2:24.17 (37.91)
        3:11.92 (47.75)     3:58.97 (47.05)     4:32.97 (34.00)     5:09.78 (36.81)
  4 Sawicki, Ava              11 Heat                 5:28.63    5:15.84  
                  32.92     1:11.90 (38.98)     1:50.75 (38.85)     2:29.81 (39.06)
        3:16.81 (47.00)     4:04.80 (47.99)     4:41.02 (36.22)     5:15.84 (34.82)
  5 Metzler, Maya             12 Heat                 5:28.32    5:19.68  
                  33.78     1:14.62 (40.84)     1:53.99 (39.37)     2:33.58 (39.59)
        3:19.52 (45.94)     4:06.13 (46.61)     4:43.36 (37.23)     5:19.68 (36.32)
  6 Sevald, Audrey            12 Firestone            5:25.49    5:24.44  
                  31.75     1:11.05 (39.30)     1:50.37 (39.32)     2:29.36 (38.99)
        3:17.97 (48.61)     4:06.84 (48.87)     4:45.87 (39.03)     5:24.44 (38.57)
  7 Stone, Miranda            12 Unattached           5:20.01    5:25.04  
                  30.48     1:09.35 (38.87)     1:50.63 (41.28)     2:31.79 (41.16)
        3:19.61 (47.82)     4:08.94 (49.33)     4:46.73 (37.79)     5:25.04 (38.31)
  8 Rockenberger, Janet       11 Geauga Otters        5:39.90    5:27.86  
                  34.25     1:16.06 (41.81)     1:58.56 (42.50)     2:40.85 (42.29)
        3:27.42 (46.57)     4:15.52 (48.10)     4:53.44 (37.92)     5:27.86 (34.42)
  9 Hewitt, Briella           11 Geauga Otters        5:40.00    5:42.39  
                  32.72     1:12.62 (39.90)     1:55.86 (43.24)     2:40.14 (44.28)
        3:31.28 (51.14)     4:22.98 (51.70)     5:03.13 (40.15)     5:42.39 (39.26)
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
 Meet Record: # 1:43.19   3/12/2017 Lake Erie Silver Dolphins, Silver Dolphins 
                         H Palmer, A Chase, A Cunningham, M Mallett        
    LE Event: * 1:43.19        2017 Lake Erie Silver Dolphins, Silve           
                         H Palmer, A Chase, A Cunningham, M Mallett        
  LE Swimmer: ! 1:43.19        2017 Lake Erie Silver Dolphins, Silve           
                         H Palmer, A Chase, A Cunningham, M Mallett        
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Great Lakes Sailfish Swimming  'A'                1:49.54    1:46.30  
     1) Stewart, Beatrice 12            2) Goodman, Katie 11              
     3) Hill, Marley 12                 4) Halloran, Beth 12              
                  26.11       52.77 (26.66)     1:20.05 (27.28)     1:46.30 (26.25)
  2 Heat- Hudson Explorers Aquatic  'A'               1:50.00    1:48.76  
     1) Yorkievitz, Emily 12            2) Sawicki, Ava 11                
     3) Metzler, Maya 12                4) Baylor, Sara 12                
                  27.24       54.58 (27.34)     1:21.68 (27.10)     1:48.76 (27.08)
  3 Lake Erie Silver Dolphins  'A'                    1:53.62    1:49.43  
     1) Newton, Nina 11                 2) Laven, Alexis 12               
     3) Liao, Delicia 11                4) Li, Lilian 11                  
                  25.71       53.99 (28.28)     1:22.76 (28.77)     1:49.43 (26.67)
  4 Solon Stars Swim Club  'A'                        1:56.16    1:52.98  
     1) Chen, Sophia 12                 2) Chang, Marianne 12             
     3) Svette, Alethea 11              4) Chen, Grace 12                 
                  28.91       56.74 (27.83)     1:25.73 (28.99)     1:52.98 (27.25)
  5 Geauga Otters  'A'                                1:56.37    1:53.31  
     1) Rockenberger, Janet 11          2) Sammut, Maddie 12              
     3) Rosenbaum, Anna 11              4) Hewitt, Briella 11             
                  28.47       56.65 (28.18)     1:25.69 (29.04)     1:53.31 (27.62)
  6 Canton City Schools  'A'                          1:59.59    1:55.86  
     1) Dimmerling, Gennie 12           2) Willett, Anya 11               
     3) Cox, Caitlin 12                 4) Manofsky, Abra 11              
                  28.03       59.13 (31.10)     1:27.91 (28.78)     1:55.86 (27.95)
  7 Blazing Barracudas  'A'                           2:03.35    1:58.83  
     1) Qi, Iris 12                     2) Johannessen, Anna 12           
     3) Jimenez, Sofia 11               4) Su, Alexa 12                   
                  29.64       59.83 (30.19)     1:30.59 (30.76)     1:58.83 (28.24)
  8 Great Lakes Sailfish Swimming  'B'                2:01.74    2:00.01  
     1) Deshpande, Nina 12              2) Koballa, Peyton 11             
     3) Malbasa, Madie 12               4) Rowane, Cilka 12               
                  29.00       59.29 (30.29)     1:31.40 (32.11)     2:00.01 (28.61)
 -- C.L.E. Swimming  'A'                              2:02.97         DQ  
     1) Crislip, Faith 11               2) Ng, Su-Kyi 11                  
     3) Slivochka, Hannah 11            4) Simon, Sierra 12               
                  29.06       59.37 (30.31)     1:30.57 (31.20)          DQ (29.73)
 
Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
 Meet Record: # 1:54.85   3/12/2016 Great Lakes Sailfish, Sailfish             
                         J Marusic, S Bare, J Eden, K Radigan              
    LE Event: * 1:54.85        2016 Great Lakes Sailfish, GLSS                 
                         Marusic, Bare, Eden, Radigan                      
  LE Swimmer: ! 1:54.85        2016 Great Lakes Sailfish, GLSS                 
                         Marusic, Bare, Eden, Radigan                      
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Great Lakes Sailfish Swimming  'A'                2:04.53    2:00.64  
     1) Stewart, Beatrice 12            2) Halloran, Beth 12              
     3) Hill, Marley 12                 4) Goodman, Katie 11              
                  30.15     1:05.09 (34.94)     1:34.12 (29.03)     2:00.64 (26.52)
  2 Lake Erie Silver Dolphins  'A'                    2:06.18    2:03.02  
     1) Pruce, Addison 11               2) Li, Lilian 11                  
     3) Newton, Nina 11                 4) Liao, Delicia 11               
                  43.96     1:06.52 (22.56)     1:35.47 (28.95)     2:03.02 (27.55)
  3 Solon Stars Swim Club  'A'                        2:04.91    2:03.07  
     1) Svette, Alethea 11              2) Chen, Grace 12                 
     3) Chen, Sophia 12                 4) Chang, Marianne 12             
                  32.13     1:05.78 (33.65)     1:34.67 (28.89)     2:03.07 (28.40)
  3 Heat- Hudson Explorers Aquatic  'A'               2:03.17    2:03.07  
     1) Yorkievitz, Emily 12            2) Metzler, Maya 12               
     3) Baylor, Sara 12                 4) Sawicki, Ava 11                
                  32.02     1:06.22 (34.20)     1:35.96 (29.74)     2:03.07 (27.11)
  5 SwimUnited  'A'                                   2:09.87    2:08.56  
     1) Dragan, Anya 11                 2) Kutchel, Gwen 11               
     3) Friedrich, Estelle 12           4) Paul, Emmy 12                  
                  33.91     1:10.39 (36.48)     1:40.26 (29.87)     2:08.56 (28.30)
  6 Geauga Otters  'A'                                2:09.85    2:08.85  
     1) Rosenbaum, Anna 11              2) Sammut, Maddie 12              
     3) Hewitt, Briella 11              4) Rockenberger, Janet 11         
                  35.43     1:10.30 (34.87)     1:40.81 (30.51)     2:08.85 (28.04)
  7 Canton City Schools  'A'                          2:11.44    2:11.48  
     1) Willett, Anya 11                2) Cox, Caitlin 12                
     3) Dimmerling, Gennie 12           4) Manofsky, Abra 11              
                  37.30     1:13.07 (35.77)     1:44.40 (31.33)     2:11.48 (27.08)
  8 Blazing Barracudas  'A'                           2:16.35    2:12.50  
     1) Su, Alexa 12                    2) Jimenez, Sofia 11              
     3) Qi, Iris 12                     4) Johannessen, Anna 12           
                  31.55     1:11.05 (39.50)     1:42.68 (31.63)     2:12.50 (29.82)
  9 Great Lakes Sailfish Swimming  'B'                2:19.00    2:12.57  
     1) Malbasa, Madie 12               2) Rowane, Cilka 12               
     3) Deshpande, Nina 12              4) Koballa, Peyton 11             
                  33.71     1:11.99 (38.28)     1:43.12 (31.13)     2:12.57 (29.45)
 10 C.L.E. Swimming  'A'                              2:16.78    2:16.55  
     1) Crislip, Faith 11               2) Slivochka, Hannah 11           
     3) Ng, Su-Kyi 11                   4) Simon, Sierra 12               
                  32.84     1:12.67 (39.83)     1:46.51 (33.84)     2:16.55 (30.04)
 -- Firestone Akron Swim Team  'A'                    2:15.88         DQ  
     1) Sweatt, Maria 12                2) Sevald, Audrey 12              
     3) Schleig, Ava 11                 4) Nixon, Eva 12                  
                  34.16     1:11.68 (37.52)     1:44.78 (33.10)          DQ (28.85)
 
Girls 12 & Under 50 Yard Butterfly Swim-off
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Swim-off
  1 Rowane, Cilka             12 Sailfish               31.45      30.35  
  2 Kaminski, Hailey          11 Swim Institute         31.45      30.36  
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: # 23.33   3/11/2018 Mackenzie DeWitt, Hudson Explorers           
    LE Event: * 23.12        2018 Mackenzie DeWitt, Heat-LE                    
  LE Swimmer: ! 23.12        2018 Mackenzie DeWitt, Heat-LE                    
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Murphy, Janine            14 Canton                 24.55      24.39  
  2 Bodrock, Grace            14 Ridgewood              24.60      24.40  
  3 Mackay, Mallory           14 Cle Swimming           24.86      24.76  
  4 Caniglia, Carrie          14 Heat                   24.78      24.81  
  5 Doorley, Ashlyn           14 Silver Dolphins        25.13      24.95  
  6 Duchon, Gracie            14 Sailfish               25.36      25.02  
  7 Radigan, Kylee            14 Sailfish               25.35      25.29  
  8 Khan, Asma                13 Ridgewood              25.33      25.54  
  9 Strong, Maria             14 Solon                  25.05      25.92  
 10 Dorobek, Sierra           14 Ridgewood              25.26      25.93  
B - Final
 11 Klinginsmith, Lillian     14 Sailfish               25.45      25.34  
 12 Hensley, Kate             14 Heat                   25.82      25.39  
 13 Miller, Gianna            13 Lakewood               25.80      25.49  
 14 Miklos, Kyra              13 Shaker                 25.78      25.56  
 15 Chase, Ashley             14 Blazers                25.75      25.59  
 16 Stockard, Taylor          14 Ridgewood              25.63      25.65  
 17 Smith, Sammi              14 Geauga Otters          25.79      25.68  
 18 Binns, Peyton             14 Heat                   25.51      25.72  
 19 Downing, Alex             13 SwimUnited             25.43      25.74  
 20 Cohagan, Charlotte        14 Ridgewood              25.68      25.93  
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: # 23.33   3/11/2018 Mackenzie DeWitt, Hudson Explorers           
    LE Event: * 23.12        2018 Mackenzie DeWitt, Heat-LE                    
  LE Swimmer: ! 23.12        2018 Mackenzie DeWitt, Heat-LE                    
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Murphy, Janine            14 Canton                 24.87      24.55  
  2 Bodrock, Grace            14 Ridgewood              25.40      24.60  
  3 Caniglia, Carrie          14 Heat                   24.62      24.78  
  4 Mackay, Mallory           14 Cle Swimming           24.93      24.86  
  5 Strong, Maria             14 Solon                  26.12      25.05  
  6 Doorley, Ashlyn           14 Silver Dolphins        25.19      25.13  
  7 Dorobek, Sierra           14 Ridgewood              25.29      25.26  
  8 Khan, Asma                13 Ridgewood              25.56      25.33  
  9 Radigan, Kylee            14 Sailfish               25.28      25.35  
 10 Duchon, Gracie            14 Sailfish               25.43      25.36  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Downing, Alex             13 SwimUnited             25.54      25.43  
 12 Klinginsmith, Lillian     14 Sailfish               26.74      25.45  
 13 Binns, Peyton             14 Heat                   25.50      25.51  
 14 Stockard, Taylor          14 Ridgewood              26.14      25.63  
 15 Cohagan, Charlotte        14 Ridgewood              25.77      25.68  
 16 Chase, Ashley             14 Blazers                26.49      25.75  
 17 Miklos, Kyra              13 Shaker                 25.93      25.78  
 18 Smith, Sammi              14 Geauga Otters          26.24      25.79  
 19 Miller, Gianna            13 Lakewood               26.39      25.80  
 20 Hensley, Kate             14 Heat                   26.00      25.82  
-------------------------------------------------------------------------
 21 Perlberg, Grace           13 Solon                  26.29      25.87  
 22 Elgin, Olivia             14 Green                  26.51      25.89  
-------------------------------------------------------------------------
 23 Hanek, Izzy               13 Geauga Otters          25.54      25.90  
 24 Moore, Emma               14 Firestone              25.97      25.98  
 25 Green, Lily               14 Vacationland           26.19      26.02  
 26 Russell, Ella             14 Lake Shore             26.15      26.04  
 27 Slivinski, Liv            13 Lake Shore             26.76      26.11  
 27 Brooker, Alayna           13 Solon                  26.98      26.11  
 29 Smith, Gabby              14 Cle Swimming           26.28      26.20  
 30 Periat, Kami              13 Port Clinton           26.18      26.24  
 31 Pesek, Zoe                13 University             26.59      26.32  
 32 Williams, Katherine       14 Ridgewood              27.96      26.41  
 33 Weldon, Hannah            14 Heat                   26.93      26.42  
 34 Zmich, Erin               14 Heat                   26.76      26.46  
 35 Turkal, Ava               13 Massillon              26.72      26.47  
 36 Cox, Claire               14 Canton                 26.95      26.48  
 37 Speed, Elle               14 Blazers                27.76      26.55  
 38 Mehok, Claire             13 Sailfish               26.66      26.57  
 38 Chapman, Lindsey          14 Firestone              27.08      26.57  
 38 Muzychak, Ella            13 Ridgewood              27.33      26.57  
 41 Collis, Laina             13 Swim Institute         26.06      26.61  
 42 Susi, Katie               14 Vermillion             26.52      26.63  
 43 Telesz, Grace             13 SwimUnited             27.83      26.65  
 44 Murlin, Darby             13 Sailfish               27.34      26.68  
 45 Beno, Charlotte           14 Lakewood               26.80      26.70  
 46 Mehok, Lilly              13 Sailfish               27.22      26.71  
 47 Dezelic, Mia              13 Heat                   26.96      26.74  
 47 Kutchel, Abbey            13 SwimUnited             27.26      26.74  
 49 Katsaras, Lillie          14 SwimUnited             27.18      26.76  
 50 Speelman, Ava             13 Solon                  26.86      26.77  
 51 Yoder, Gracie             13 Massillon              27.76      26.81  
 52 LaRosa, Nina              13 Lake Shore             26.50      26.82  
 53 McLaughlin, Ava           14 Kraken                 27.99      26.87  
 53 Grespin, Maggie           14 Vacationland           27.73      26.87  
 55 Swope, Rayna              14 Ridgewood              27.32      26.91  
 56 Brindley, Natalie         13 Heat                   27.48      26.92  
 56 Howell, Haley             14 University             27.22      26.92  
 58 Armao, Maria              13 Heat                   27.16      26.95  
 59 Schnelzer, Maddy          13 Copley                 28.12      26.97  
 60 Drobnjak, Mija            14 Heat                   27.24      27.03  
 61 Haywood, Daelynn          14 Blazers                27.12      27.16  
 62 Shirkey, Bree             13 Sailfish               27.95      27.17  
 63 MacPhail, Olivia          14 Sailfish               27.48      27.22  
 64 Kurtzweil, Bridget        14 Vermillion             27.34      27.26  
 65 Carbone, Gianna           13 Penguin                27.86      27.34  
 65 Wasko, Olivia             13 Kraken                 27.96      27.34  
 65 Rockenberger, Elizabeth   13 Geauga Otters          27.87      27.34  
 68 Gavigan, Kerry            14 SwimUnited             27.98      27.35  
 69 Dye, Anna                 14 Heat                   27.03      27.40  
 70 Wysong, Zoe               14 Ridgewood              27.91      27.42  
 71 Heestand, Ava             14 Massillon              27.63      27.50  
 72 Bochenek, Molly           14 Solon                  27.91      27.51  
 73 Payne, Kayla              14 Unattached             27.66      27.55  
 74 Pophal, Sarah             13 Silver Dolphins        27.38      27.56  
 75 Forrest, Ellie            13 Heat                   28.46      27.65  
 76 Shaffer, Jewell           13 Massillon              28.32      27.76  
 77 Chang, Irene              14 Solon                  27.84      27.85  
 77 Shaker, Ava               13 Solon                  28.43      27.85  
 79 Peterson, Sydney          13 Green                  27.36      27.86  
 80 Goodrich, Hanna           13 Firestone              27.63      27.94  
 81 Swanson, Leyna            13 SwimUnited             28.46      27.95  
 81 Sneek, Keeley             14 Geauga Otters          27.87      27.95  
 83 Clark, Emily              14 Heat                   27.66      27.97  
 84 McCort, Sarah             13 University             28.53      28.00  
 85 Jones, Hannah             14 Solon                  27.72      28.04  
 86 Henely, Grace             13 Ridgewood              28.05      28.08  
 87 Scheibelhoffer, Olivia    13 Green                  28.07      28.15  
 88 Jones, Gabby              13 SwimUnited             28.51      28.25  
 89 Huang, Lizzy              13 Shaker                 28.41      28.28  
 90 Walton, Lori              14 Heat                   27.89      28.41  
 91 Morgan, Renee             13 Heat                   28.53      28.59  
 92 Fernandez, Suzanna        13 Ridgewood              29.01      28.62  
 93 Charlton, Delaney         13 University             29.10      28.65  
 94 Turner, Amanda            14 Lake Shore             27.97      28.66  
 95 Barr, Zoey                14 Port Clinton           27.98      28.70  
 96 Lanning, Kylie            13 Geauga Otters          28.66      28.74  
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: # 51.51   3/11/2018 Mairin O'Brien, Silver Dolphins              
    LE Event: * 51.41        2011 Macie McNichols, UN                          
  LE Swimmer: ! 51.41        2011 Macie McNichols, UN                          
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Murphy, Janine            14 Canton                 54.14      53.51  
                  25.86       53.51 (27.65)                                        
  2 Bodrock, Grace            14 Ridgewood              53.70      53.75  
                  25.79       53.75 (27.96)                                        
  3 Duchon, Gracie            14 Sailfish               54.39      53.87  
                  25.92       53.87 (27.95)                                        
  4 Doorley, Ashlyn           14 Silver Dolphins        54.39      54.20  
                  26.38       54.20 (27.82)                                        
  5 Smith, Sammi              14 Geauga Otters          55.78      54.79  
                  26.55       54.79 (28.24)                                        
  6 Elgin, Olivia             14 Green                  56.04      55.82  
                  26.77       55.82 (29.05)                                        
  7 Cohagan, Charlotte        14 Ridgewood              55.84      55.90  
                  27.09       55.90 (28.81)                                        
  8 Chase, Ashley             14 Blazers                56.20      55.98  
                  27.05       55.98 (28.93)                                        
  9 Mackay, Mallory           14 Cle Swimming           55.63      56.04  
                  26.32       56.04 (29.72)                                        
 10 Strong, Maria             14 Solon                  55.44      58.69  
                  27.52       58.69 (31.17)                                        
B - Final
 11 Klinginsmith, Lillian     14 Sailfish               56.41      54.59  
                  26.14       54.59 (28.45)                                        
 12 Downing, Alex             13 SwimUnited             56.27      55.98  
                  27.01       55.98 (28.97)                                        
 13 Russell, Ella             14 Lake Shore             56.93      56.07  
                  26.91       56.07 (29.16)                                        
 14 Schoch, Sophie            13 Medina                 56.33      56.09  
                  27.15       56.09 (28.94)                                        
 15 Smith, Gabby              14 Cle Swimming           56.82      56.57  
                  27.20       56.57 (29.37)                                        
 15 Binns, Peyton             14 Heat                   56.23      56.57  
                  27.18       56.57 (29.39)                                        
 17 Radigan, Kylee            14 Sailfish               56.82      56.74  
                  27.01       56.74 (29.73)                                        
 18 Miller, Gianna            13 Lakewood               56.97      56.94  
                  26.86       56.94 (30.08)                                        
 19 Dorobek, Sierra           14 Ridgewood              56.80      56.98  
                  27.14       56.98 (29.84)                                        
 20 Moore, Emma               14 Firestone              56.87      57.18  
                  27.12       57.18 (30.06)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: # 51.51   3/11/2018 Mairin O'Brien, Silver Dolphins              
    LE Event: * 51.41        2011 Macie McNichols, UN                          
  LE Swimmer: ! 51.41        2011 Macie McNichols, UN                          
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Bodrock, Grace            14 Ridgewood                 NT      53.70  
                  25.57       53.70 (28.13)                                        
  2 Murphy, Janine            14 Canton                 53.40      54.14  
                  26.02       54.14 (28.12)                                        
  3 Duchon, Gracie            14 Sailfish               54.50      54.39  
                  26.13       54.39 (28.26)                                        
  3 Doorley, Ashlyn           14 Silver Dolphins        54.16      54.39  
                  26.34       54.39 (28.05)                                        
  5 Strong, Maria             14 Solon                  59.20      55.44  
                  26.76       55.44 (28.68)                                        
  6 Mackay, Mallory           14 Cle Swimming           55.21      55.63  
                  26.29       55.63 (29.34)                                        
  7 Smith, Sammi              14 Geauga Otters          56.78      55.78  
                  27.03       55.78 (28.75)                                        
  8 Cohagan, Charlotte        14 Ridgewood              58.65      55.84  
                  26.86       55.84 (28.98)                                        
  9 Elgin, Olivia             14 Green                  57.64      56.04  
                  27.11       56.04 (28.93)                                        
 10 Chase, Ashley             14 Blazers                57.57      56.20  
                  27.45       56.20 (28.75)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Binns, Peyton             14 Heat                   55.50      56.23  
                  27.13       56.23 (29.10)                                        
 12 Downing, Alex             13 SwimUnited             55.66      56.27  
                  26.99       56.27 (29.28)                                        
 13 Schoch, Sophie            13 Medina                 58.33      56.33  
                  27.43       56.33 (28.90)                                        
 13 Perlberg, Grace           13 Solon                  56.51      56.33  
                  26.78       56.33 (29.55)                                        
 15 Klinginsmith, Lillian     14 Sailfish               55.92      56.41  
                  26.87       56.41 (29.54)                                        
 16 Dorobek, Sierra           14 Ridgewood              55.65      56.80  
                  26.98       56.80 (29.82)                                        
 17 Smith, Gabby              14 Cle Swimming           59.10      56.82  
                  27.54       56.82 (29.28)                                        
 17 Radigan, Kylee            14 Sailfish               56.90      56.82  
                  27.13       56.82 (29.69)                                        
 19 Moore, Emma               14 Firestone              57.60      56.87  
                  26.97       56.87 (29.90)                                        
 20 Russell, Ella             14 Lake Shore             56.01      56.93  
                  27.40       56.93 (29.53)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 21 Miller, Gianna            13 Lakewood               57.16      56.97  
                  26.96       56.97 (30.01)                                        
 22 Vogel, Morgan             13 Medina                 58.27      57.01  
                  27.12       57.01 (29.89)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 23 Von Ville, Caroline       14 Heat                   59.21      57.10  
                  27.51       57.10 (29.59)                                        
 24 Williams, Katherine       14 Ridgewood            1:01.32      57.18  
                  28.03       57.18 (29.15)                                        
 25 Slivinski, Liv            13 Lake Shore             56.72      57.26  
                  27.70       57.26 (29.56)                                        
 26 Hanek, Izzy               13 Geauga Otters          57.02      57.38  
                  26.84       57.38 (30.54)                                        
 26 Cox, Claire               14 Canton               1:00.36      57.38  
                  27.93       57.38 (29.45)                                        
 28 Turkal, Ava               13 Massillon              58.75      57.48  
                  27.39       57.48 (30.09)                                        
 29 Zmich, Erin               14 Heat                   58.79      57.64  
                  27.36       57.64 (30.28)                                        
 30 Miklos, Kyra              13 Shaker                 57.60      57.68  
                  27.83       57.68 (29.85)                                        
 31 Pesek, Zoe                13 University             59.32      57.82  
                  27.82       57.82 (30.00)                                        
 32 Miller, Jordyn            14 SwimUnited           1:02.48      57.83  
                  27.70       57.83 (30.13)                                        
 33 Pizarro, Alaina           13 Heat                   57.42      57.86  
                  27.91       57.86 (29.95)                                        
 34 Chapman, Lindsey          14 Firestone              59.28      57.91  
                  27.78       57.91 (30.13)                                        
 35 Susi, Katie               14 Vermillion             56.78      57.93  
                  27.89       57.93 (30.04)                                        
 36 Brooker, Alayna           13 Solon                  58.98      57.99  
                  27.79       57.99 (30.20)                                        
 37 Periat, Kami              13 Port Clinton           57.33      58.02  
                  27.67       58.02 (30.35)                                        
 38 Swope, Rayna              14 Ridgewood              59.16      58.13  
                  27.75       58.13 (30.38)                                        
 38 Green, Lily               14 Vacationland           59.67      58.13  
                  27.47       58.13 (30.66)                                        
 40 Schnelzer, Maddy          13 Copley               1:00.54      58.15  
                  28.37       58.15 (29.78)                                        
 41 Speed, Elle               14 Blazers                57.40      58.16  
                  27.38       58.16 (30.78)                                        
 42 Schenkenberger, Marisa    14 Heat                   57.67      58.41  
                  28.03       58.41 (30.38)                                        
 43 Parrish, Stella           13 Geauga Otters          57.79      58.46  
                  27.95       58.46 (30.51)                                        
 44 Murlin, Darby             13 Sailfish             1:02.93      58.59  
                  28.41       58.59 (30.18)                                        
 45 Beno, Charlotte           14 Lakewood               58.36      58.69  
                  27.96       58.69 (30.73)                                        
 46 Katsaras, Lillie          14 SwimUnited             59.62      58.76  
                  28.14       58.76 (30.62)                                        
 47 Cunningham, Lexie         14 Silver Dolphins        55.85      58.91  
                  28.13       58.91 (30.78)                                        
 48 LaRosa, Nina              13 Lake Shore           1:00.25      58.96  
                  28.19       58.96 (30.77)                                        
 49 Edgar, Carys              13 Silver Dolphins        58.81      59.00  
                  28.06       59.00 (30.94)                                        
 50 Kurtzweil, Bridget        14 Vermillion             59.78      59.03  
                  28.03       59.03 (31.00)                                        
 51 Brewster, Hayley          14 Medina               1:00.24      59.09  
                  28.58       59.09 (30.51)                                        
 52 Haywood, Daelynn          14 Blazers                59.18      59.12  
                  28.62       59.12 (30.50)                                        
 53 McDaniel, Allison         14 Ridgewood            1:00.83      59.18  
                  28.49       59.18 (30.69)                                        
 54 Howell, Haley             14 University           1:00.79      59.45  
                  28.07       59.45 (31.38)                                        
 55 Payne, Kayla              14 Unattached             58.89      59.58  
                  28.49       59.58 (31.09)                                        
 55 Kutchel, Abbey            13 SwimUnited             59.61      59.58  
                  28.07       59.58 (31.51)                                        
 57 Dye, Anna                 14 Heat                   59.65      59.63  
                  28.23       59.63 (31.40)                                        
 58 Chang, Irene              14 Solon                  59.96      59.65  
                  28.72       59.65 (30.93)                                        
 58 Pophal, Sarah             13 Silver Dolphins        59.16      59.65  
                  28.66       59.65 (30.99)                                        
 60 Collis, Laina             13 Swim Institute         57.91      59.66  
                  28.99       59.66 (30.67)                                        
 61 Wellman, Evey             14 Silver Dolphins        59.84      59.75  
                  28.66       59.75 (31.09)                                        
 62 Carbone, Gianna           13 Penguin              1:01.36      59.88  
                  28.55       59.88 (31.33)                                        
 63 Shirkey, Bree             13 Sailfish             1:01.64      59.93  
                  28.37       59.93 (31.56)                                        
 64 Musbach, Marie            14 Silver Dolphins      1:00.56      59.96  
                  29.14       59.96 (30.82)                                        
 65 Clark, Emily              14 Heat                 1:00.49    1:00.12  
                  28.94     1:00.12 (31.18)                                        
 66 Slabe, Julia              14 Sailfish               58.38    1:00.15  
                  29.04     1:00.15 (31.11)                                        
 67 Peterson, Sydney          13 Green                1:00.25    1:00.37  
                  28.87     1:00.37 (31.50)                                        
 68 Telesz, Grace             13 SwimUnited           1:01.51    1:00.64  
                  28.61     1:00.64 (32.03)                                        
 69 Muzychak, Ella            13 Ridgewood            1:00.98    1:00.73  
                  29.46     1:00.73 (31.27)                                        
 70 Forrest, Ellie            13 Heat                 1:00.65    1:00.99  
                  29.14     1:00.99 (31.85)                                        
 71 Rockenberger, Elizabeth   13 Geauga Otters        1:03.08    1:01.10  
                  28.80     1:01.10 (32.30)                                        
 72 Heestand, Ava             14 Massillon            1:01.94    1:01.12  
                  29.37     1:01.12 (31.75)                                        
 73 Murlin, Elizabeth         13 Sailfish             1:03.12    1:01.13  
                  29.41     1:01.13 (31.72)                                        
 74 Sneek, Keeley             14 Geauga Otters        1:00.88    1:01.37  
                  29.41     1:01.37 (31.96)                                        
 75 Michalski, Maddi          14 Geauga Otters        1:00.98    1:01.40  
                  29.78     1:01.40 (31.62)                                        
 76 Butler, Erin              14 Silver Dolphins      1:00.89    1:01.43  
                  29.54     1:01.43 (31.89)                                        
 77 Wasko, Olivia             13 Kraken               1:01.91    1:01.46  
                  29.97     1:01.46 (31.49)                                        
 78 Scheibelhoffer, Olivia    13 Green                1:01.17    1:01.66  
                  29.30     1:01.66 (32.36)                                        
 79 Yoder, Gracie             13 Massillon            1:01.43    1:01.70  
                  28.93     1:01.70 (32.77)                                        
 80 McCort, Sarah             13 University           1:00.90    1:01.78  
                  29.37     1:01.78 (32.41)                                        
 81 Shaker, Ava               13 Solon                1:01.41    1:01.87  
                  29.46     1:01.87 (32.41)                                        
 82 Bochenek, Molly           14 Solon                1:03.10    1:01.89  
                  30.00     1:01.89 (31.89)                                        
 83 Gavigan, Kerry            14 SwimUnited           1:04.69    1:02.03  
                  29.28     1:02.03 (32.75)                                        
 84 Jones, Hannah             14 Solon                1:01.99    1:02.18  
                  30.08     1:02.18 (32.10)                                        
 85 Huang, Lizzy              13 Shaker               1:01.48    1:02.31  
                  29.56     1:02.31 (32.75)                                        
 86 Fernandez, Suzanna        13 Ridgewood            1:03.37    1:02.42  
                  29.77     1:02.42 (32.65)                                        
 87 Jones, Gabby              13 SwimUnited           1:03.54    1:02.44  
                  30.10     1:02.44 (32.34)                                        
 88 Gustin, Jana              13 Sailfish             1:04.83    1:02.81  
                  30.33     1:02.81 (32.48)                                        
 89 Charlton, Delaney         13 University           1:04.21    1:02.87  
                  29.75     1:02.87 (33.12)                                        
 90 Tekieli, Ingrid Christin  13 Silver Dolphins      1:01.75    1:03.11  
                  30.40     1:03.11 (32.71)                                        
 91 Swanson, Leyna            13 SwimUnited           1:03.46    1:03.28  
                  31.12     1:03.28 (32.16)                                        
 92 Lanning, Kylie            13 Geauga Otters        1:05.72    1:03.73  
                  30.08     1:03.73 (33.65)                                        
 93 Collis, Kacey             14 Swim Institute       1:02.21    1:03.89  
                  31.13     1:03.89 (32.76)                                        
 94 Morgan, Renee             13 Heat                 1:03.14    1:04.02  
                  29.88     1:04.02 (34.14)                                        
 95 Turner, Amanda            14 Lake Shore           1:00.78    1:04.95  
                  30.93     1:04.95 (34.02)                                        
 -- Drobnjak, Mija            14 Heat                 1:00.09         DQ  
                  28.80          DQ (32.26)                                        
 -- Hensley, Kate             14 Heat                   56.00         DQ  
                  26.97          DQ (29.56)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: # 1:52.12   3/12/2016 Paige McCormick, Heat-LE                   
    LE Event: * 1:49.49        2012 Lauren Heller, AY                          
  LE Swimmer: ! 1:49.49        2012 Lauren Heller, UN                          
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Doorley, Ashlyn           14 Silver Dolphins      1:56.72    1:55.29  
                  26.51       55.66 (29.15)     1:25.61 (29.95)     1:55.29 (29.68)
  2 Murphy, Janine            14 Canton               1:58.69    1:56.89  
                  26.81       56.72 (29.91)     1:27.44 (30.72)     1:56.89 (29.45)
  3 Duchon, Gracie            14 Sailfish             1:57.45    1:57.06  
                  26.30       56.07 (29.77)     1:26.58 (30.51)     1:57.06 (30.48)
  4 Stewart, Meredith         13 Sailfish             2:01.95    1:58.78  
                  27.33       57.02 (29.69)     1:28.05 (31.03)     1:58.78 (30.73)
  5 Von Ville, Caroline       14 Heat                 2:00.39    1:59.73  
                  28.36       59.13 (30.77)     1:29.44 (30.31)     1:59.73 (30.29)
  6 Smith, Sammi              14 Geauga Otters        2:00.16    2:00.32  
                  27.37       57.87 (30.50)     1:29.54 (31.67)     2:00.32 (30.78)
  7 Brilmyer, Tera            14 Firestone            2:01.20    2:01.42  
                  28.07       58.66 (30.59)     1:30.36 (31.70)     2:01.42 (31.06)
  8 Pisano, Olivia            14 Heat                 2:00.08    2:03.69  
                  28.37       59.72 (31.35)     1:31.43 (31.71)     2:03.69 (32.26)
  9 Weldon, Hannah            14 Heat                 2:01.73    2:03.90  
                  28.24       59.01 (30.77)     1:31.62 (32.61)     2:03.90 (32.28)
 10 Chase, Ashley             14 Blazers              2:01.39    2:05.17  
                  27.84       58.89 (31.05)   2:05.17 (1:06.28)                    
B - Final
 11 Schoch, Sophie            13 Medina               2:02.40    2:01.08  
                  28.01       58.36 (30.35)     1:29.89 (31.53)     2:01.08 (31.19)
 12 Vogel, Morgan             13 Medina               2:03.23    2:01.70  
                  27.98       59.14 (31.16)     1:30.87 (31.73)     2:01.70 (30.83)
 13 Hensley, Kate             14 Heat                 2:03.57    2:02.92  
                  28.54       59.43 (30.89)     1:31.39 (31.96)     2:02.92 (31.53)
 14 Russell, Ella             14 Lake Shore           2:02.05    2:03.23  
                  27.88       59.21 (31.33)     1:31.27 (32.06)     2:03.23 (31.96)
 15 Williams, Katherine       14 Ridgewood            2:03.82    2:03.37  
                  28.86     1:00.38 (31.52)     1:32.79 (32.41)     2:03.37 (30.58)
 16 Radigan, Kylee            14 Sailfish             2:02.39    2:03.44  
                  27.61       59.39 (31.78)     1:32.19 (32.80)     2:03.44 (31.25)
 17 Slivinski, Liv            13 Lake Shore           2:03.39    2:03.48  
                  28.28       59.30 (31.02)     1:31.35 (32.05)     2:03.48 (32.13)
 18 Binns, Peyton             14 Heat                 2:02.55    2:03.87  
                  28.18       59.59 (31.41)     1:31.48 (31.89)     2:03.87 (32.39)
 19 Susi, Katie               14 Vermillion           2:02.79    2:04.06  
                  28.83     1:00.40 (31.57)     1:32.83 (32.43)     2:04.06 (31.23)
 20 Downing, Alex             13 SwimUnited           2:03.35    2:04.18  
                  28.71     1:00.05 (31.34)     1:32.35 (32.30)     2:04.18 (31.83)
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: # 1:52.12   3/12/2016 Paige McCormick, Heat-LE                   
    LE Event: * 1:49.49        2012 Lauren Heller, AY                          
  LE Swimmer: ! 1:49.49        2012 Lauren Heller, UN                          
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Doorley, Ashlyn           14 Silver Dolphins      1:58.22    1:56.72  
                  26.65       56.13 (29.48)     1:26.38 (30.25)     1:56.72 (30.34)
  2 Duchon, Gracie            14 Sailfish             1:57.80    1:57.45  
                  26.41       55.72 (29.31)     1:26.51 (30.79)     1:57.45 (30.94)
  3 Murphy, Janine            14 Canton               2:01.07    1:58.69  
                  27.40       57.55 (30.15)     1:28.65 (31.10)     1:58.69 (30.04)
  4 Pisano, Olivia            14 Heat                 2:03.68    2:00.08  
                  27.90       58.85 (30.95)     1:30.06 (31.21)     2:00.08 (30.02)
  5 Smith, Sammi              14 Geauga Otters        2:00.07    2:00.16  
                  27.08       57.28 (30.20)     1:29.32 (32.04)     2:00.16 (30.84)
  6 Von Ville, Caroline       14 Heat                 2:02.00    2:00.39  
                  28.43       59.28 (30.85)     1:29.76 (30.48)     2:00.39 (30.63)
  7 Brilmyer, Tera            14 Firestone            2:03.55    2:01.20  
                  27.92       58.64 (30.72)     1:30.12 (31.48)     2:01.20 (31.08)
  8 Chase, Ashley             14 Blazers              2:05.42    2:01.39  
                  27.44       57.59 (30.15)     1:28.99 (31.40)     2:01.39 (32.40)
  9 Weldon, Hannah            14 Heat                 2:00.00    2:01.73  
                  28.33       58.64 (30.31)     1:30.04 (31.40)     2:01.73 (31.69)
 10 Stewart, Meredith         13 Sailfish             1:57.82    2:01.95  
                  27.82       58.14 (30.32)     1:30.12 (31.98)     2:01.95 (31.83)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Russell, Ella             14 Lake Shore           2:02.25    2:02.05  
                  27.80       58.81 (31.01)     1:30.55 (31.74)     2:02.05 (31.50)
 12 Mackay, Mallory           14 Cle Swimming         2:02.61    2:02.28  
                  26.18       56.36 (30.18)     1:28.68 (32.32)     2:02.28 (33.60)
 13 Radigan, Kylee            14 Sailfish             2:08.42    2:02.39  
                  27.55       58.91 (31.36)     1:31.38 (32.47)     2:02.39 (31.01)
 14 Schoch, Sophie            13 Medina               2:04.58    2:02.40  
                  28.21       59.04 (30.83)     1:30.59 (31.55)     2:02.40 (31.81)
 15 Murphy, Madison           14 Penguin              2:07.64    2:02.45  
                  29.09       59.95 (30.86)     1:31.58 (31.63)     2:02.45 (30.87)
 16 Binns, Peyton             14 Heat                 2:04.50    2:02.55  
                  27.82       58.65 (30.83)     1:30.79 (32.14)     2:02.55 (31.76)
 17 Susi, Katie               14 Vermillion           2:03.00    2:02.79  
                  28.66       59.98 (31.32)     1:31.91 (31.93)     2:02.79 (30.88)
 18 Vogel, Morgan             13 Medina               2:02.62    2:03.23  
                  28.39     1:00.08 (31.69)     1:32.07 (31.99)     2:03.23 (31.16)
 19 Downing, Alex             13 SwimUnited           2:04.41    2:03.35  
                  28.51       59.75 (31.24)     1:32.10 (32.35)     2:03.35 (31.25)
 20 Slivinski, Liv            13 Lake Shore           2:04.98    2:03.39  
                  28.42       59.01 (30.59)     1:31.09 (32.08)     2:03.39 (32.30)
-------------------------------------------------------------------------
 21 Hensley, Kate             14 Heat                 2:04.50    2:03.57  
                  28.48       59.64 (31.16)     1:31.34 (31.70)     2:03.57 (32.23)
 22 Williams, Katherine       14 Ridgewood            2:03.13    2:03.82  
                  28.62     1:00.25 (31.63)     1:32.43 (32.18)     2:03.82 (31.39)
-------------------------------------------------------------------------
 23 Mehok, Claire             13 Sailfish             2:10.27    2:04.14  
                  28.17       59.53 (31.36)     1:32.18 (32.65)     2:04.14 (31.96)
 24 Turkal, Ava               13 Massillon            2:08.12    2:04.52  
                  27.23       58.30 (31.07)     1:31.09 (32.79)     2:04.52 (33.43)
 25 Dezelic, Mia              13 Heat                 2:03.47    2:04.84  
                  28.33       59.86 (31.53)     1:32.83 (32.97)     2:04.84 (32.01)
 26 Pizarro, Alaina           13 Heat                 2:05.42    2:04.99  
                  29.23     1:00.56 (31.33)     1:33.10 (32.54)     2:04.99 (31.89)
 27 Butler, Erin              14 Silver Dolphins      2:10.80    2:05.13  
                  29.11     1:01.09 (31.98)     1:33.90 (32.81)     2:05.13 (31.23)
 28 Moore, Emma               14 Firestone            2:02.29    2:05.49  
                  27.74       59.11 (31.37)     1:32.49 (33.38)     2:05.49 (33.00)
 29 Edgar, Carys              13 Silver Dolphins      2:06.16    2:05.50  
                  28.60     1:01.01 (32.41)     1:33.46 (32.45)     2:05.50 (32.04)
 29 Brewster, Hayley          14 Medina               2:08.30    2:05.50  
                  28.76     1:00.64 (31.88)     1:33.17 (32.53)     2:05.50 (32.33)
 31 Strong, Maria             14 Solon                2:06.87    2:05.66  
                  27.95     1:00.03 (32.08)     1:33.13 (33.10)     2:05.66 (32.53)
 32 Cunningham, Lexie         14 Silver Dolphins      1:58.58    2:05.79  
                  28.43     1:00.27 (31.84)     1:33.15 (32.88)     2:05.79 (32.64)
 33 Dorobek, Sierra           14 Ridgewood            2:10.83    2:05.95  
                  28.18     1:00.21 (32.03)     1:33.44 (33.23)     2:05.95 (32.51)
 34 MacPhail, Olivia          14 Sailfish             2:08.98    2:05.98  
                  28.96     1:01.25 (32.29)     1:34.34 (33.09)     2:05.98 (31.64)
 35 Parrish, Stella           13 Geauga Otters        2:09.34    2:06.04  
                  29.24     1:01.69 (32.45)     1:34.85 (33.16)     2:06.04 (31.19)
 36 Miller, Jordyn            14 SwimUnited           2:06.91    2:06.62  
                  28.50     1:00.75 (32.25)     1:34.02 (33.27)     2:06.62 (32.60)
 37 Murlin, Darby             13 Sailfish             2:10.72    2:06.84  
                  28.77     1:00.54 (31.77)     1:34.27 (33.73)     2:06.84 (32.57)
 38 Muzychak, Ella            13 Ridgewood            2:10.42    2:06.87  
                  29.51     1:02.35 (32.84)     1:35.34 (32.99)     2:06.87 (31.53)
 39 Schnelzer, Maddy          13 Copley               2:09.68    2:07.06  
                  28.99     1:01.10 (32.11)     1:34.10 (33.00)     2:07.06 (32.96)
 40 Pophal, Sarah             13 Silver Dolphins      2:09.52    2:07.18  
                  29.11     1:01.53 (32.42)     1:34.95 (33.42)     2:07.18 (32.23)
 41 Hanek, Izzy               13 Geauga Otters        2:09.67    2:07.27  
                  28.59     1:00.89 (32.30)     1:34.36 (33.47)     2:07.27 (32.91)
 42 Zmich, Erin               14 Heat                 2:11.08    2:07.39  
                  28.86     1:01.55 (32.69)     1:34.53 (32.98)     2:07.39 (32.86)
 43 McDaniel, Allison         14 Ridgewood            2:11.24    2:07.54  
                  29.57     1:01.86 (32.29)     1:34.69 (32.83)     2:07.54 (32.85)
 44 Brindley, Natalie         13 Heat                 2:09.95    2:07.62  
                  29.27     1:01.61 (32.34)     1:34.63 (33.02)     2:07.62 (32.99)
 45 Miklos, Kyra              13 Shaker               2:09.67    2:07.94  
                  28.77     1:01.31 (32.54)     1:34.86 (33.55)     2:07.94 (33.08)
 46 Miller, Gianna            13 Lakewood             2:10.93    2:08.30  
                  27.36       58.39 (31.03)     1:32.96 (34.57)     2:08.30 (35.34)
 47 Katsaras, Lillie          14 SwimUnited           2:11.09    2:08.39  
                  29.07     1:01.43 (32.36)     1:34.92 (33.49)     2:08.39 (33.47)
 48 Dye, Anna                 14 Heat                 2:14.91    2:08.45  
                  29.60     1:02.32 (32.72)     1:36.19 (33.87)     2:08.45 (32.26)
 49 Fu, Lillian               13 Silver Dolphins      2:09.59    2:08.98  
                  29.12     1:01.47 (32.35)     1:34.95 (33.48)     2:08.98 (34.03)
 50 Cox, Claire               14 Canton               2:14.04    2:09.03  
                  29.81     1:02.80 (32.99)     1:36.64 (33.84)     2:09.03 (32.39)
 51 Armao, Maria              13 Heat                 2:13.64    2:09.12  
                  29.61     1:02.25 (32.64)     1:35.87 (33.62)     2:09.12 (33.25)
 52 Beno, Charlotte           14 Lakewood             2:09.60    2:09.13  
                  29.11     1:01.30 (32.19)     1:34.73 (33.43)     2:09.13 (34.40)
 53 Pesek, Zoe                13 University           2:13.60    2:09.62  
                  28.90     1:02.65 (33.75)     1:37.21 (34.56)     2:09.62 (32.41)
 54 Clark, Emily              14 Heat                 2:11.63    2:09.70  
                  30.07     1:02.80 (32.73)     1:36.76 (33.96)     2:09.70 (32.94)
 55 Peterson, Sydney          13 Green                2:13.35    2:09.80  
                  29.29     1:02.17 (32.88)     1:36.83 (34.66)     2:09.80 (32.97)
 56 Michalski, Maddi          14 Geauga Otters        2:11.22    2:10.03  
                  29.90     1:02.79 (32.89)     1:36.49 (33.70)     2:10.03 (33.54)
 57 Wellman, Evey             14 Silver Dolphins      2:09.76    2:10.53  
                  30.15     1:03.69 (33.54)     1:37.50 (33.81)     2:10.53 (33.03)
 58 Speed, Elle               14 Blazers              2:11.97    2:11.09  
                  28.79     1:01.78 (32.99)   2:11.09 (1:09.31)                    
 59 Green, Lily               14 Vacationland         2:09.88    2:11.14  
                  28.20     1:01.24 (33.04)     1:36.61 (35.37)     2:11.14 (34.53)
 60 Chapman, Lindsey          14 Firestone            2:12.88    2:11.49  
                  30.26     1:04.83 (34.57)     1:38.96 (34.13)     2:11.49 (32.53)
 61 LaRosa, Nina              13 Lake Shore           2:13.07    2:11.57  
                  30.24     1:04.14 (33.90)     1:38.47 (34.33)     2:11.57 (33.10)
 62 Shaker, Ava               13 Solon                2:13.35    2:11.58  
                  29.81     1:03.62 (33.81)     1:38.55 (34.93)     2:11.58 (33.03)
 63 Chang, Irene              14 Solon                2:12.64    2:12.29  
                  30.62     1:04.66 (34.04)     1:39.03 (34.37)     2:12.29 (33.26)
 64 Grespin, Maggie           14 Vacationland         2:14.68    2:12.31  
                  29.31     1:03.09 (33.78)     1:37.88 (34.79)     2:12.31 (34.43)
 65 Fernandez, Suzanna        13 Ridgewood            2:11.37    2:12.42  
                  30.38     1:04.00 (33.62)     1:39.05 (35.05)     2:12.42 (33.37)
 66 Gustin, Jana              13 Sailfish             2:14.44    2:12.96  
                  30.28     1:04.09 (33.81)     1:38.24 (34.15)     2:12.96 (34.72)
 67 Kutchel, Abbey            13 SwimUnited           2:09.37    2:13.07  
                  28.70     1:01.86 (33.16)     1:37.28 (35.42)     2:13.07 (35.79)
 68 Kurtzweil, Bridget        14 Vermillion           2:15.74    2:13.66  
                  28.89     1:02.43 (33.54)     1:38.59 (36.16)     2:13.66 (35.07)
 69 Shirkey, Bree             13 Sailfish             2:19.11    2:14.05  
                  30.65     1:04.78 (34.13)     1:39.21 (34.43)     2:14.05 (34.84)
 69 Heestand, Ava             14 Massillon            2:16.12    2:14.05  
                  29.89     1:04.06 (34.17)     1:40.04 (35.98)     2:14.05 (34.01)
 71 Howell, Haley             14 University           2:12.80    2:14.34  
                  30.57     1:04.86 (34.29)     1:39.68 (34.82)     2:14.34 (34.66)
 72 Scheibelhoffer, Olivia    13 Green                2:23.59    2:16.89  
                  30.72     1:06.64 (35.92)     1:42.79 (36.15)     2:16.89 (34.10)
 73 Walton, Lori              14 Heat                 2:09.00    2:17.05  
                  30.80     1:05.49 (34.69)     1:41.32 (35.83)     2:17.05 (35.73)
 74 Forrest, Ellie            13 Heat                 2:22.39    2:17.84  
                  30.50     1:05.11 (34.61)     1:41.88 (36.77)     2:17.84 (35.96)
 75 Yoder, Gracie             13 Massillon            2:23.37    2:18.46  
                  29.36     1:04.99 (35.63)     1:41.70 (36.71)     2:18.46 (36.76)
 76 Tekieli, Ingrid Christin  13 Silver Dolphins      2:14.44    2:19.56  
                  30.42     1:05.89 (35.47)     1:42.82 (36.93)     2:19.56 (36.74)
 77 Huang, Lizzy              13 Shaker               2:21.02    2:19.90  
                  30.50     1:05.10 (34.60)     1:41.81 (36.71)     2:19.90 (38.09)
 78 McCort, Sarah             13 University           2:20.37    2:22.25  
                  31.61     1:07.25 (35.64)     1:45.44 (38.19)     2:22.25 (36.81)
 
Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: # 4:56.65   3/10/2018 Tori Culotta, Silver Dolphins              
    LE Event: * 4:48.13        1999 Anna Strohl, LESD                          
  LE Swimmer: ! 4:48.13        1999 Anna Strohl, LESD                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stewart, Meredith         13 Sailfish             5:07.52    5:13.36  
                  27.83       58.80 (30.97)     1:30.20 (31.40)     2:01.90 (31.70)
        2:33.73 (31.83)     3:05.60 (31.87)     3:37.52 (31.92)     4:09.63 (32.11)
        4:41.76 (32.13)     5:13.36 (31.60)                                        
  2 Cunningham, Lexie         14 Silver Dolphins      5:15.83    5:25.95  
                  29.64     1:02.12 (32.48)     1:35.22 (33.10)     2:08.39 (33.17)
        2:41.67 (33.28)     3:14.67 (33.00)     3:48.06 (33.39)     4:21.25 (33.19)
        4:54.57 (33.32)     5:25.95 (31.38)                                        
  3 Butler, Erin              14 Silver Dolphins      5:37.31    5:26.25  
                  30.25     1:02.98 (32.73)     1:36.03 (33.05)     2:09.55 (33.52)
        2:42.78 (33.23)     3:16.22 (33.44)     3:49.31 (33.09)     4:21.79 (32.48)
        4:54.30 (32.51)     5:26.25 (31.95)                                        
  4 Brewster, Hayley          14 Medina               5:30.50    5:26.67  
                  29.38     1:01.49 (32.11)     1:33.65 (32.16)     2:06.48 (32.83)
        2:39.66 (33.18)     3:13.17 (33.51)     3:46.99 (33.82)     4:20.68 (33.69)
        4:54.30 (33.62)     5:26.67 (32.37)                                        
  5 Edgar, Carys              13 Silver Dolphins      5:38.18    5:26.78  
                  29.65     1:02.56 (32.91)     1:36.11 (33.55)     2:09.46 (33.35)
        2:42.86 (33.40)     3:15.97 (33.11)     3:49.31 (33.34)     4:21.89 (32.58)
        4:54.81 (32.92)     5:26.78 (31.97)                                        
  6 Pophal, Sarah             13 Silver Dolphins      5:34.87    5:27.58  
                  29.28     1:02.42 (33.14)     1:36.28 (33.86)     2:09.43 (33.15)
        2:42.93 (33.50)     3:16.05 (33.12)     3:49.50 (33.45)     4:22.73 (33.23)
        4:55.71 (32.98)     5:27.58 (31.87)                                        
  7 Moore, Emma               14 Firestone                 NT    5:28.03  
                  27.94     1:00.38 (32.44)     1:34.21 (33.83)     2:07.43 (33.22)
        2:41.26 (33.83)     3:15.22 (33.96)     3:49.26 (34.04)     4:22.99 (33.73)
        4:56.59 (33.60)     5:28.03 (31.44)                                        
  8 Susi, Katie               14 Vermillion           5:38.35    5:29.55  
                  29.73     1:02.95 (33.22)     1:37.22 (34.27)     2:11.25 (34.03)
        2:45.70 (34.45)     3:20.03 (34.33)     3:53.67 (33.64)     4:26.83 (33.16)
        4:59.30 (32.47)     5:29.55 (30.25)                                        
  9 Smith, Sammi              14 Geauga Otters        5:35.70    5:30.01  
                  29.56     1:02.64 (33.08)     1:36.71 (34.07)     2:10.41 (33.70)
        2:44.25 (33.84)     3:17.95 (33.70)     3:51.58 (33.63)     4:25.49 (33.91)
        4:59.02 (33.53)     5:30.01 (30.99)                                        
 10 Williams, Katherine       14 Ridgewood            5:26.77    5:31.69  
                  29.94     1:02.56 (32.62)     1:36.34 (33.78)     2:09.97 (33.63)
        2:43.67 (33.70)     3:17.75 (34.08)     3:51.86 (34.11)     4:25.54 (33.68)
        4:59.25 (33.71)     5:31.69 (32.44)                                        
 11 Von Ville, Caroline       14 Heat                 5:17.00    5:32.21  
                  29.72     1:02.66 (32.94)     1:36.05 (33.39)     2:09.02 (32.97)
        2:42.63 (33.61)     3:16.43 (33.80)     3:50.67 (34.24)     4:24.47 (33.80)
        4:58.33 (33.86)     5:32.21 (33.88)                                        
 12 Radigan, Kylee            14 Sailfish             5:42.15    5:32.63  
                  29.65     1:03.45 (33.80)     1:38.26 (34.81)     2:12.84 (34.58)
        2:46.84 (34.00)     3:21.16 (34.32)     3:55.56 (34.40)     4:29.15 (33.59)
        5:02.52 (33.37)     5:32.63 (30.11)                                        
 13 Schoch, Sophie            13 Medina               5:42.63    5:32.84  
                  29.90     1:02.20 (32.30)     1:35.48 (33.28)     2:09.24 (33.76)
        2:43.21 (33.97)     3:17.58 (34.37)     3:51.78 (34.20)     4:26.23 (34.45)
        5:00.27 (34.04)     5:32.84 (32.57)                                        
 14 Slivinski, Liv            13 Lake Shore           5:38.68    5:34.00  
                  29.87     1:02.63 (32.76)     1:36.44 (33.81)     2:10.32 (33.88)
        2:44.59 (34.27)     3:18.70 (34.11)     3:53.13 (34.43)     4:27.51 (34.38)
        5:01.53 (34.02)     5:34.00 (32.47)                                        
 15 Weldon, Hannah            14 Heat                 5:41.20    5:34.92  
                  29.83     1:02.77 (32.94)     1:36.97 (34.20)     2:11.05 (34.08)
        2:45.02 (33.97)     3:19.36 (34.34)     3:53.50 (34.14)     4:27.54 (34.04)
        5:01.96 (34.42)     5:34.92 (32.96)                                        
 16 Shaker, Ava               13 Solon                5:39.64    5:36.66  
                  30.22     1:03.62 (33.40)     1:37.53 (33.91)     2:11.64 (34.11)
        2:45.36 (33.72)     3:19.75 (34.39)     3:54.47 (34.72)     4:29.24 (34.77)
        5:03.69 (34.45)     5:36.66 (32.97)                                        
 17 Mehok, Lilly              13 Sailfish             5:38.48    5:36.93  
                  29.16     1:02.17 (33.01)     1:36.05 (33.88)     2:10.39 (34.34)
        2:44.88 (34.49)     3:19.80 (34.92)     3:54.83 (35.03)     4:29.78 (34.95)
        5:04.18 (34.40)     5:36.93 (32.75)                                        
 18 Musbach, Marie            14 Silver Dolphins      5:35.08    5:37.36  
                  29.55     1:02.30 (32.75)     1:35.99 (33.69)     2:09.86 (33.87)
        2:44.14 (34.28)     3:18.70 (34.56)     3:53.56 (34.86)     4:28.42 (34.86)
        5:03.41 (34.99)     5:37.36 (33.95)                                        
 19 Turkal, Ava               13 Massillon            5:54.72    5:37.39  
                  29.77     1:03.36 (33.59)     1:37.61 (34.25)     2:12.26 (34.65)
        2:46.99 (34.73)     3:21.41 (34.42)     3:55.98 (34.57)     4:30.36 (34.38)
        5:04.66 (34.30)     5:37.39 (32.73)                                        
 20 Dezelic, Mia              13 Heat                 5:46.46    5:37.83  
                  28.40     1:00.90 (32.50)     1:35.17 (34.27)     2:09.96 (34.79)
        2:44.91 (34.95)     3:20.32 (35.41)     3:55.38 (35.06)     4:30.46 (35.08)
        5:04.73 (34.27)     5:37.83 (33.10)                                        
 21 Binns, Peyton             14 Heat                 5:44.97    5:40.03  
                  29.43     1:02.80 (33.37)     1:37.26 (34.46)     2:11.50 (34.24)
        2:46.16 (34.66)     3:20.64 (34.48)     3:55.51 (34.87)     4:30.85 (35.34)
        5:05.77 (34.92)     5:40.03 (34.26)                                        
 22 Strong, Maria             14 Solon                6:02.16    5:40.67  
                  29.58     1:03.27 (33.69)     1:37.49 (34.22)     2:12.29 (34.80)
        2:47.14 (34.85)     3:22.44 (35.30)     3:57.23 (34.79)     4:32.45 (35.22)
        5:07.89 (35.44)     5:40.67 (32.78)                                        
 23 Chase, Ashley             14 Blazers              5:41.03    5:41.13  
                  29.59     1:02.56 (32.97)     1:36.69 (34.13)     2:11.48 (34.79)
        2:46.08 (34.60)     3:21.04 (34.96)     3:56.71 (35.67)     4:32.43 (35.72)
        5:07.63 (35.20)     5:41.13 (33.50)                                        
 24 McDaniel, Allison         14 Ridgewood            5:56.94    5:41.98  
                  30.52     1:04.16 (33.64)     1:38.80 (34.64)     2:13.59 (34.79)
        2:48.69 (35.10)     3:23.31 (34.62)     3:58.55 (35.24)     4:33.50 (34.95)
        5:08.26 (34.76)     5:41.98 (33.72)                                        
 25 Brindley, Natalie         13 Heat                 5:51.69    5:42.70  
                  30.42     1:03.82 (33.40)     1:38.68 (34.86)     2:13.42 (34.74)
        2:47.96 (34.54)     3:23.10 (35.14)     3:58.12 (35.02)     4:32.99 (34.87)
        5:08.59 (35.60)     5:42.70 (34.11)                                        
 26 Clark, Emily              14 Heat                 5:50.67    5:43.55  
                  30.83     1:04.74 (33.91)     1:39.57 (34.83)     2:14.34 (34.77)
        2:49.26 (34.92)     3:24.31 (35.05)     3:59.77 (35.46)     4:35.31 (35.54)
        5:10.76 (35.45)     5:43.55 (32.79)                                        
 27 Swope, Rayna              14 Ridgewood            5:58.79    5:45.60  
                  30.76     1:03.86 (33.10)     1:38.04 (34.18)     2:13.53 (35.49)
        2:48.09 (34.56)     3:23.85 (35.76)     3:59.19 (35.34)     4:35.33 (36.14)
        5:11.70 (36.37)     5:45.60 (33.90)                                        
 28 Fu, Lillian               13 Silver Dolphins      5:44.26    5:46.80  
                  30.38     1:04.39 (34.01)     1:39.11 (34.72)     2:13.75 (34.64)
        2:48.52 (34.77)     3:23.95 (35.43)     3:59.50 (35.55)     4:35.90 (36.40)
        5:11.45 (35.55)     5:46.80 (35.35)                                        
 29 Tekieli, Ingrid Christin  13 Silver Dolphins      5:46.09    5:47.51  
                  30.52     1:04.80 (34.28)     1:40.45 (35.65)     2:15.69 (35.24)
        2:51.39 (35.70)     3:27.10 (35.71)     4:02.97 (35.87)     4:38.45 (35.48)
        5:13.68 (35.23)     5:47.51 (33.83)                                        
 30 Katsaras, Lillie          14 SwimUnited           5:51.28    5:47.87  
                  31.10     1:05.86 (34.76)     1:40.96 (35.10)     2:16.86 (35.90)
        2:52.31 (35.45)     3:28.01 (35.70)     4:03.69 (35.68)     4:39.35 (35.66)
        5:14.53 (35.18)     5:47.87 (33.34)                                        
 31 Gustin, Jana              13 Sailfish             5:55.95    5:47.96  
                  30.76     1:05.43 (34.67)     1:40.75 (35.32)     2:16.75 (36.00)
        2:52.79 (36.04)     3:27.48 (34.69)     4:03.16 (35.68)     4:38.66 (35.50)
        5:14.62 (35.96)     5:47.96 (33.34)                                        
 32 Kurtzweil, Bridget        14 Vermillion           5:55.78    5:48.47  
                  30.22     1:04.04 (33.82)     1:39.18 (35.14)     2:14.45 (35.27)
        2:49.79 (35.34)     3:26.65 (36.86)     4:03.23 (36.58)     4:40.42 (37.19)
        5:16.05 (35.63)     5:48.47 (32.42)                                        
 33 Parrish, Stella           13 Geauga Otters        5:48.99    5:48.91  
                  30.67     1:05.51 (34.84)     1:40.66 (35.15)     2:16.44 (35.78)
        2:52.07 (35.63)     3:27.91 (35.84)     4:04.26 (36.35)     4:39.90 (35.64)
        5:15.05 (35.15)     5:48.91 (33.86)                                        
 34 Dye, Anna                 14 Heat                 6:11.35    5:49.30  
                  31.08     1:05.55 (34.47)     1:40.69 (35.14)     2:16.79 (36.10)
        2:52.87 (36.08)     3:28.41 (35.54)     4:04.20 (35.79)     4:39.74 (35.54)
        5:15.37 (35.63)     5:49.30 (33.93)                                        
 35 Armao, Maria              13 Heat                 5:52.40    5:50.25  
                  30.80     1:05.19 (34.39)     1:40.25 (35.06)     2:15.82 (35.57)
        2:51.75 (35.93)     3:27.73 (35.98)     4:04.08 (36.35)     4:40.59 (36.51)
        5:16.21 (35.62)     5:50.25 (34.04)                                        
 36 Hanek, Izzy               13 Geauga Otters        6:10.60    5:50.83  
                  30.70     1:04.77 (34.07)     1:39.69 (34.92)     2:15.28 (35.59)
        2:50.67 (35.39)     3:27.03 (36.36)     4:03.87 (36.84)     4:40.94 (37.07)
        5:17.94 (37.00)     5:50.83 (32.89)                                        
 37 Fernandez, Suzanna        13 Ridgewood            5:56.58    5:52.96  
                  30.86     1:05.75 (34.89)     1:41.36 (35.61)     2:16.84 (35.48)
        2:52.90 (36.06)     3:28.70 (35.80)     4:04.78 (36.08)     4:42.18 (37.40)
        5:18.58 (36.40)     5:52.96 (34.38)                                        
 38 Carbone, Gianna           13 Penguin              5:58.58    6:00.09  
                  30.06     1:04.14 (34.08)     1:39.56 (35.42)     2:15.99 (36.43)
        2:53.10 (37.11)     3:30.48 (37.38)     4:08.50 (38.02)     4:45.95 (37.45)
        5:23.68 (37.73)     6:00.09 (36.41)                                        
 39 Michalski, Maddi          14 Geauga Otters        5:55.41    6:00.44  
                  31.54     1:06.96 (35.42)     1:43.27 (36.31)     2:19.93 (36.66)
        2:57.03 (37.10)     3:34.58 (37.55)     4:12.00 (37.42)     4:49.70 (37.70)
        5:26.43 (36.73)     6:00.44 (34.01)                                        
 40 McCort, Sarah             13 University           6:14.83    6:23.94  
                  33.13     1:10.35 (37.22)     1:48.36 (38.01)     2:27.21 (38.85)
        3:06.26 (39.05)     3:45.69 (39.43)     4:25.74 (40.05)     5:06.65 (40.91)
        5:46.32 (39.67)     6:23.94 (37.62)                                        
 -- Pesek, Zoe                13 University           6:01.15         DQ  
                  30.51     1:04.79 (34.28)     1:40.99 (36.20)     2:17.40 (36.41)
        2:54.33 (36.93)     3:30.82 (36.49)     4:07.21 (36.39)     4:43.42 (36.21)
        5:18.54 (35.12)          DQ (32.03)                                        
 
Girls 13-14 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: # 9:48.90    3/3/2002 Alyssa Kiel, Silver Dolphins               
    LE Event: * 9:48.90        2002 Alysaa Kiel, LESD                          
  LE Swimmer: ! 9:48.63        1996 Diana Munz, LESD                           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cunningham, Lexie         14 Silver Dolphins     10:37.17   10:54.19  
                  29.32     1:01.90 (32.58)     1:34.61 (32.71)     2:06.86 (32.25)
        2:39.56 (32.70)     3:12.21 (32.65)     3:45.05 (32.84)     4:17.82 (32.77)
        4:50.93 (33.11)     5:24.09 (33.16)     5:57.11 (33.02)     6:30.27 (33.16)
        7:03.46 (33.19)     7:36.78 (33.32)     8:09.97 (33.19)     8:43.13 (33.16)
        9:16.31 (33.18)     9:49.12 (32.81)    10:22.15 (33.03)    10:54.19 (32.04)
  2 Pophal, Sarah             13 Silver Dolphins     11:10.94   11:01.84  
                  29.76     1:02.21 (32.45)     1:34.99 (32.78)     2:07.46 (32.47)
        2:40.29 (32.83)     3:13.32 (33.03)     3:46.28 (32.96)     4:19.62 (33.34)
        4:53.09 (33.47)     5:26.87 (33.78)     6:00.77 (33.90)     6:34.50 (33.73)
        7:08.29 (33.79)     7:42.14 (33.85)     8:15.80 (33.66)     8:49.60 (33.80)
        9:23.52 (33.92)     9:56.76 (33.24)    10:30.32 (33.56)    11:01.84 (31.52)
  3 Butler, Erin              14 Silver Dolphins     11:23.05   11:14.26  
                  29.97     1:02.03 (32.06)     1:35.37 (33.34)     2:08.73 (33.36)
        2:42.73 (34.00)     3:16.30 (33.57)     3:50.35 (34.05)     4:24.60 (34.25)
        4:58.61 (34.01)     5:32.61 (34.00)     6:06.87 (34.26)     6:41.10 (34.23)
        7:15.99 (34.89)     7:50.29 (34.30)     8:23.83 (33.54)     8:57.51 (33.68)
        9:31.88 (34.37)    10:06.37 (34.49)    10:40.78 (34.41)    11:14.26 (33.48)
  4 Brewster, Hayley          14 Medina              11:22.79   11:15.60  
                  29.86     1:02.30 (32.44)     1:35.34 (33.04)     2:08.54 (33.20)
        2:42.08 (33.54)     3:16.31 (34.23)     3:50.31 (34.00)     4:24.53 (34.22)
        4:58.96 (34.43)     5:32.94 (33.98)     6:06.73 (33.79)     6:40.79 (34.06)
        7:15.57 (34.78)     7:49.78 (34.21)     8:24.30 (34.52)     8:59.10 (34.80)
        9:33.70 (34.60)    10:08.55 (34.85)    10:42.85 (34.30)    11:15.60 (32.75)
  5 Smith, Sammi              14 Geauga Otters       11:43.73   11:30.13  
                  30.34     1:03.19 (32.85)     1:37.27 (34.08)     2:11.53 (34.26)
        2:46.32 (34.79)     3:20.56 (34.24)     3:55.32 (34.76)     4:30.07 (34.75)
        5:05.15 (35.08)     5:40.77 (35.62)     6:16.47 (35.70)     6:51.81 (35.34)
        7:27.30 (35.49)     8:02.52 (35.22)     8:37.97 (35.45)     9:13.33 (35.36)
        9:48.91 (35.58)    10:23.58 (34.67)    10:58.07 (34.49)    11:30.13 (32.06)
  6 Shaker, Ava               13 Solon               12:14.29   11:53.28  
                  31.51     1:07.22 (35.71)     1:43.79 (36.57)     2:20.51 (36.72)
        2:57.12 (36.61)     3:33.37 (36.25)     4:09.73 (36.36)     4:46.54 (36.81)
        5:23.00 (36.46)     5:58.97 (35.97)     6:34.76 (35.79)     7:10.61 (35.85)
        7:46.43 (35.82)     8:21.59 (35.16)     8:57.52 (35.93)     9:33.15 (35.63)
       10:08.90 (35.75)    10:44.25 (35.35)    11:19.79 (35.54)    11:53.28 (33.49)
  7 Fu, Lillian               13 Silver Dolphins     11:40.34   12:03.55  
                  30.29     1:05.34 (35.05)     1:41.60 (36.26)     2:17.88 (36.28)
        2:54.25 (36.37)     3:30.08 (35.83)     4:07.15 (37.07)     4:43.17 (36.02)
        5:20.11 (36.94)     5:56.09 (35.98)     6:32.58 (36.49)     7:08.06 (35.48)
        7:44.23 (36.17)     8:20.50 (36.27)     8:57.48 (36.98)     9:34.96 (37.48)
       10:12.37 (37.41)    10:50.04 (37.67)    11:27.54 (37.50)    12:03.55 (36.01)
 
Girls 13-14 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: # 16:53.07    3/9/2018 Tori Culotta, Silver Dolphins             
    LE Event: * 16:24.56        1997 Diana Munz, LESD                          
  LE Swimmer: ! 16:23.14        1996 Diana Munz, LESD                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cunningham, Lexie         14 Silver Dolphins     17:45.35   17:55.13  
                  29.28     1:00.78 (31.50)     1:32.97 (32.19)     2:05.83 (32.86)
        2:38.46 (32.63)     3:11.18 (32.72)     3:44.15 (32.97)     4:17.33 (33.18)
        4:50.62 (33.29)     5:23.57 (32.95)     5:56.08 (32.51)     6:28.74 (32.66)
        7:00.82 (32.08)     7:32.86 (32.04)     8:04.82 (31.96)     8:36.81 (31.99)
        9:09.15 (32.34)     9:41.86 (32.71)    10:14.61 (32.75)    10:47.24 (32.63)
       11:19.84 (32.60)    11:52.86 (33.02)    12:25.69 (32.83)    12:58.47 (32.78)
       13:31.53 (33.06)    14:04.45 (32.92)    14:37.21 (32.76)    15:10.30 (33.09)
       15:43.31 (33.01)    16:16.47 (33.16)    16:49.53 (33.06)    17:22.56 (33.03)
       17:55.13 (32.57)
  2 Stewart, Meredith         13 Sailfish            17:55.33   18:25.00  
                  28.06       59.36 (31.30)     1:31.21 (31.85)     2:03.65 (32.44)
        2:35.97 (32.32)     3:08.57 (32.60)     3:41.32 (32.75)     4:14.30 (32.98)
        4:47.23 (32.93)     5:20.55 (33.32)     5:54.19 (33.64)     6:27.91 (33.72)
        7:01.08 (33.17)     7:34.64 (33.56)     8:08.69 (34.05)     8:42.97 (34.28)
        9:17.11 (34.14)     9:51.24 (34.13)    10:25.40 (34.16)    10:59.78 (34.38)
       11:34.05 (34.27)    12:08.31 (34.26)    12:42.40 (34.09)    13:16.36 (33.96)
       13:50.86 (34.50)    14:25.16 (34.30)    14:59.49 (34.33)    15:33.83 (34.34)
       16:08.09 (34.26)    16:42.73 (34.64)    17:17.06 (34.33)    17:51.42 (34.36)
       18:25.00 (33.58)
  3 Von Ville, Caroline       14 Heat                19:38.60   18:35.62  
                  29.77     1:02.69 (32.92)     1:35.98 (33.29)     2:09.47 (33.49)
        2:43.27 (33.80)     3:17.04 (33.77)     3:51.30 (34.26)     4:24.68 (33.38)
        4:58.33 (33.65)     5:32.52 (34.19)     6:07.14 (34.62)     6:41.01 (33.87)
        7:15.20 (34.19)     7:49.13 (33.93)     8:22.89 (33.76)     8:56.82 (33.93)
        9:31.22 (34.40)    10:05.35 (34.13)    10:39.51 (34.16)    11:13.78 (34.27)
       11:47.67 (33.89)    12:21.84 (34.17)    12:55.64 (33.80)    13:30.14 (34.50)
       14:04.35 (34.21)    14:39.10 (34.75)    15:13.47 (34.37)    15:47.73 (34.26)
       16:21.87 (34.14)    16:56.14 (34.27)    17:29.81 (33.67)    18:03.18 (33.37)
       18:35.62 (32.44)
  4 Pophal, Sarah             13 Silver Dolphins     18:53.62   18:35.93  
                  29.09     1:01.25 (32.16)     1:34.22 (32.97)     2:07.54 (33.32)
        2:40.86 (33.32)     3:14.15 (33.29)     3:48.00 (33.85)     4:21.92 (33.92)
        4:56.21 (34.29)     5:30.18 (33.97)     6:04.52 (34.34)     6:38.93 (34.41)
        7:13.25 (34.32)     7:47.81 (34.56)     8:21.55 (33.74)     8:55.75 (34.20)
        9:30.50 (34.75)    10:04.47 (33.97)    10:39.27 (34.80)    11:13.20 (33.93)
       11:47.71 (34.51)    12:22.20 (34.49)    12:56.08 (33.88)    13:30.77 (34.69)
       14:05.16 (34.39)    14:39.65 (34.49)    15:14.30 (34.65)    15:47.98 (33.68)
       16:22.66 (34.68)    16:56.44 (33.78)    17:30.64 (34.20)    18:04.97 (34.33)
       18:35.93 (30.96)
  5 Slivinski, Liv            13 Lake Shore          19:47.49   19:06.09  
                  30.75     1:03.40 (32.65)     1:37.61 (34.21)     2:12.03 (34.42)
        2:46.88 (34.85)     3:21.64 (34.76)     3:56.56 (34.92)     4:31.55 (34.99)
        5:06.45 (34.90)     5:41.86 (35.41)     6:16.81 (34.95)     6:52.02 (35.21)
        7:26.84 (34.82)     8:02.38 (35.54)     8:37.61 (35.23)     9:13.05 (35.44)
        9:48.47 (35.42)    10:23.93 (35.46)    10:59.10 (35.17)    11:33.96 (34.86)
       12:09.12 (35.16)    12:44.62 (35.50)    13:19.52 (34.90)    13:54.17 (34.65)
       14:28.75 (34.58)    15:03.83 (35.08)    15:39.07 (35.24)    16:14.07 (35.00)
       16:49.20 (35.13)    17:23.71 (34.51)    17:58.67 (34.96)    18:32.94 (34.27)
       19:06.09 (33.15)
  6 Weldon, Hannah            14 Heat                19:38.88   19:15.80  
                  30.81     1:04.06 (33.25)     1:38.43 (34.37)     2:12.87 (34.44)
        2:47.65 (34.78)     3:22.71 (35.06)     3:57.34 (34.63)     4:32.54 (35.20)
        5:07.48 (34.94)     5:42.88 (35.40)     6:17.96 (35.08)     6:53.29 (35.33)
        7:28.27 (34.98)     8:03.48 (35.21)     8:38.69 (35.21)     9:13.93 (35.24)
        9:49.09 (35.16)    10:24.07 (34.98)    10:59.09 (35.02)    11:34.99 (35.90)
       12:10.54 (35.55)    12:46.24 (35.70)    13:21.85 (35.61)    13:57.24 (35.39)
       14:32.75 (35.51)    15:08.58 (35.83)    15:44.46 (35.88)    16:20.08 (35.62)
       16:55.17 (35.09)    17:30.80 (35.63)    18:06.24 (35.44)    18:41.91 (35.67)
       19:15.80 (33.89)
  7 Smith, Sammi              14 Geauga Otters       20:03.99   19:38.96  
                  32.60     1:07.70 (35.10)     1:44.45 (36.75)     2:20.73 (36.28)
        2:56.47 (35.74)     3:32.05 (35.58)     4:07.87 (35.82)     4:43.88 (36.01)
        5:19.27 (35.39)     5:55.04 (35.77)     6:30.54 (35.50)     7:06.36 (35.82)
        7:42.91 (36.55)     8:19.12 (36.21)     8:55.55 (36.43)     9:31.10 (35.55)
       10:06.66 (35.56)    10:42.75 (36.09)    11:19.69 (36.94)    11:55.69 (36.00)
       12:32.33 (36.64)    13:08.28 (35.95)    13:44.53 (36.25)    14:20.73 (36.20)
       14:56.50 (35.77)    15:33.29 (36.79)    16:10.50 (37.21)    16:47.36 (36.86)
       17:22.62 (35.26)    17:57.62 (35.00)    18:32.41 (34.79)    19:06.83 (34.42)
       19:38.96 (32.13)
  8 Shaker, Ava               13 Solon               20:10.79   19:40.27  
                  31.42     1:06.21 (34.79)     1:42.41 (36.20)     2:18.15 (35.74)
        2:54.67 (36.52)     3:30.77 (36.10)     4:06.28 (35.51)     4:42.01 (35.73)
        5:18.66 (36.65)     5:54.50 (35.84)     6:31.05 (36.55)     7:07.12 (36.07)
        7:43.96 (36.84)     8:19.91 (35.95)     8:54.56 (34.65)     9:30.65 (36.09)
       10:06.82 (36.17)    10:43.01 (36.19)    11:19.89 (36.88)    11:55.45 (35.56)
       12:31.95 (36.50)    13:08.43 (36.48)    13:44.87 (36.44)    14:20.18 (35.31)
       14:55.68 (35.50)    15:31.97 (36.29)    16:07.90 (35.93)    16:43.74 (35.84)
       17:19.63 (35.89)    17:55.88 (36.25)    18:32.35 (36.47)    19:06.99 (34.64)
       19:40.27 (33.28)
  9 Brindley, Natalie         13 Heat                19:53.40   19:42.50  
                  30.69     1:04.22 (33.53)     1:38.81 (34.59)     2:13.17 (34.36)
        2:47.91 (34.74)     3:22.92 (35.01)     3:57.78 (34.86)     4:33.14 (35.36)
        5:08.57 (35.43)     5:43.94 (35.37)     6:19.52 (35.58)     6:56.01 (36.49)
        7:31.08 (35.07)     8:07.72 (36.64)     8:44.08 (36.36)     9:20.88 (36.80)
        9:57.59 (36.71)    10:34.52 (36.93)    11:11.27 (36.75)    11:48.11 (36.84)
       12:25.60 (37.49)    13:01.83 (36.23)    13:38.66 (36.83)    14:15.44 (36.78)
       14:52.98 (37.54)    15:29.91 (36.93)    16:06.96 (37.05)    16:43.06 (36.10)
       17:20.78 (37.72)    17:57.72 (36.94)    18:33.62 (35.90)    19:08.47 (34.85)
       19:42.50 (34.03)
 10 Tekieli, Ingrid Christin  13 Silver Dolphins     20:36.04   20:15.96  
                  31.50     1:07.61 (36.11)     1:44.24 (36.63)     2:19.53 (35.29)
        2:55.26 (35.73)     3:31.88 (36.62)     4:07.62 (35.74)     4:44.32 (36.70)
        5:20.50 (36.18)     5:56.35 (35.85)     6:32.34 (35.99)     7:08.35 (36.01)
        7:45.48 (37.13)     8:22.52 (37.04)     8:58.55 (36.03)     9:35.37 (36.82)
       10:11.85 (36.48)    10:48.64 (36.79)    11:26.67 (38.03)    12:04.71 (38.04)
       12:41.90 (37.19)    13:19.77 (37.87)    13:57.80 (38.03)    14:35.72 (37.92)
       15:13.30 (37.58)    15:52.07 (38.77)    16:30.99 (38.92)    17:08.84 (37.85)
       17:45.37 (36.53)    18:23.77 (38.40)    19:02.60 (38.83)    19:40.19 (37.59)
       20:15.96 (35.77)
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Record: # 57.44   3/12/2011 Kylie Eble, Silver Dolphins                  
    LE Event: * 55.60        2017 Jordyn Homoki, SwimUnited-LE                 
  LE Swimmer: ! 55.60        2017 Jordyn Homoki, SwimUnited-LE                 
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Khan, Asma                13 Ridgewood              58.65      58.31  
                  28.45       58.31 (29.86)                                        
  2 Murphy, Janine            14 Canton                 58.47      58.42  
                  28.46       58.42 (29.96)                                        
  3 Doorley, Ashlyn           14 Silver Dolphins        58.95      59.18  
                  28.80       59.18 (30.38)                                        
  4 Pisano, Olivia            14 Heat                   59.51      59.87  
                  29.01       59.87 (30.86)                                        
  5 Dezelic, Mia              13 Heat                 1:01.35    1:00.44  
                  29.07     1:00.44 (31.37)                                        
  6 Hensley, Kate             14 Heat                 1:00.88    1:00.64  
                  29.27     1:00.64 (31.37)                                        
  7 Pizarro, Alaina           13 Heat                 1:00.79    1:00.68  
                  29.18     1:00.68 (31.50)                                        
  8 Truelsch, Jordan          14 SwimUnited           1:01.31    1:01.00  
                  29.47     1:01.00 (31.53)                                        
  9 Mehok, Claire             13 Sailfish             1:01.31    1:01.36  
                  29.91     1:01.36 (31.45)                                        
 10 Hanek, Izzy               13 Geauga Otters        1:01.12    1:01.79  
                  29.80     1:01.79 (31.99)                                        
B - Final
 11 Perlberg, Grace           13 Solon                1:01.76    1:00.92  
                  29.88     1:00.92 (31.04)                                        
 12 Downing, Alex             13 SwimUnited           1:01.90    1:01.46  
                  29.74     1:01.46 (31.72)                                        
 13 Weldon, Hannah            14 Heat                 1:01.72    1:01.89  
                  29.90     1:01.89 (31.99)                                        
 14 Mehok, Lilly              13 Sailfish             1:02.06    1:02.04  
                  30.04     1:02.04 (32.00)                                        
 15 Brilmyer, Tera            14 Firestone            1:01.96    1:02.07  
                  30.37     1:02.07 (31.70)                                        
 15 Schoch, Sophie            13 Medina               1:01.52    1:02.07  
                  30.15     1:02.07 (31.92)                                        
 17 Mackay, Mallory           14 Cle Swimming         1:02.48    1:02.20  
                  29.49     1:02.20 (32.71)                                        
 18 Haywood, Daelynn          14 Blazers              1:03.71    1:03.50  
                  30.71     1:03.50 (32.79)                                        
 19 Murlin, Elizabeth         13 Sailfish             1:04.04    1:04.00  
                  30.80     1:04.00 (33.20)                                        
 20 Radigan, Kylee            14 Sailfish             1:04.03    1:04.44  
                  30.68     1:04.44 (33.76)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Record: # 57.44   3/12/2011 Kylie Eble, Silver Dolphins                  
    LE Event: * 55.60        2017 Jordyn Homoki, SwimUnited-LE                 
  LE Swimmer: ! 55.60        2017 Jordyn Homoki, SwimUnited-LE                 
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Murphy, Janine            14 Canton                 57.69      58.47  
                  28.68       58.47 (29.79)                                        
  2 Khan, Asma                13 Ridgewood              59.35      58.65  
                  28.58       58.65 (30.07)                                        
  3 Doorley, Ashlyn           14 Silver Dolphins        59.84      58.95  
                  28.78       58.95 (30.17)                                        
  4 Pisano, Olivia            14 Heat                   59.36      59.51  
                  29.07       59.51 (30.44)                                        
  5 Pizarro, Alaina           13 Heat                 1:00.23    1:00.79  
                  29.43     1:00.79 (31.36)                                        
  6 Hensley, Kate             14 Heat                   59.50    1:00.88  
                  29.06     1:00.88 (31.82)                                        
  7 Hanek, Izzy               13 Geauga Otters        1:00.71    1:01.12  
                  29.44     1:01.12 (31.68)                                        
  8 Truelsch, Jordan          14 SwimUnited           1:01.19    1:01.31  
                  29.69     1:01.31 (31.62)                                        
  8 Mehok, Claire             13 Sailfish             1:01.19    1:01.31  
                  29.90     1:01.31 (31.41)                                        
 10 Dezelic, Mia              13 Heat                 1:01.33    1:01.35  
                  29.65     1:01.35 (31.70)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Schoch, Sophie            13 Medina               1:02.96    1:01.52  
                  30.36     1:01.52 (31.16)                                        
 12 Weldon, Hannah            14 Heat                 1:01.50    1:01.72  
                  30.06     1:01.72 (31.66)                                        
 13 Perlberg, Grace           13 Solon                1:00.85    1:01.76  
                  29.85     1:01.76 (31.91)                                        
 14 Downing, Alex             13 SwimUnited           1:00.74    1:01.90  
                  29.88     1:01.90 (32.02)                                        
 15 Brilmyer, Tera            14 Firestone            1:02.01    1:01.96  
                  30.45     1:01.96 (31.51)                                        
 16 Mehok, Lilly              13 Sailfish             1:01.86    1:02.06  
                  30.07     1:02.06 (31.99)                                        
 17 Mackay, Mallory           14 Cle Swimming         1:01.98    1:02.48  
                  29.59     1:02.48 (32.89)                                        
 18 Haywood, Daelynn          14 Blazers              1:05.13    1:03.71  
                  31.06     1:03.71 (32.65)                                        
 19 Radigan, Kylee            14 Sailfish             1:02.54    1:04.03  
                  30.50     1:04.03 (33.53)                                        
 20 Murlin, Elizabeth         13 Sailfish             1:05.74    1:04.04  
                  30.68     1:04.04 (33.36)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 21 Chase, Ashley             14 Blazers              1:05.51   J1:04.04  
                  31.13     1:04.04 (32.91)                                        
 22 Murphy, Madison           14 Penguin              1:06.14    1:04.06  
                  31.53     1:04.06 (32.53)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 23 Williams, Katherine       14 Ridgewood            1:11.89    1:04.25  
                  31.52     1:04.25 (32.73)                                        
 24 Swope, Rayna              14 Ridgewood            1:08.83    1:04.38  
                  31.37     1:04.38 (33.01)                                        
 25 Edgar, Carys              13 Silver Dolphins      1:05.59    1:04.43  
                  31.76     1:04.43 (32.67)                                        
 26 Schenkenberger, Marisa    14 Heat                 1:04.26    1:04.55  
                  31.42     1:04.55 (33.13)                                        
 27 Turkal, Ava               13 Massillon            1:05.72    1:04.57  
                  30.93     1:04.57 (33.64)                                        
 28 Machado, Madi             14 Sailfish             1:04.91    1:04.65  
                  30.89     1:04.65 (33.76)                                        
 29 Miller, Jordyn            14 SwimUnited           1:09.60    1:04.69  
                  31.13     1:04.69 (33.56)                                        
 30 Schnelzer, Maddy          13 Copley               1:07.18    1:04.81  
                  31.87     1:04.81 (32.94)                                        
 31 Miklos, Kyra              13 Shaker               1:05.81    1:05.02  
                  31.81     1:05.02 (33.21)                                        
 32 Miller, Gianna            13 Lakewood             1:05.88    1:05.12  
                  31.20     1:05.12 (33.92)                                        
 33 Dorobek, Sierra           14 Ridgewood            1:07.42    1:05.18  
                  31.64     1:05.18 (33.54)                                        
 34 McDaniel, Allison         14 Ridgewood            1:05.82    1:05.23  
 35 Brindley, Natalie         13 Heat                 1:06.15    1:05.26  
                  31.65     1:05.26 (33.61)                                        
 36 Strong, Maria             14 Solon                1:07.56    1:05.31  
                  32.13     1:05.31 (33.18)                                        
 37 Goodrich, Hanna           13 Firestone            1:08.31    1:05.44  
                  31.98     1:05.44 (33.46)                                        
 38 Howell, Haley             14 University           1:09.46    1:05.50  
                  31.69     1:05.50 (33.81)                                        
 39 Smith, Gabby              14 Cle Swimming         1:05.59    1:05.91  
                  32.42     1:05.91 (33.49)                                        
 40 Moore, Emma               14 Firestone            1:07.23    1:05.93  
                  31.25     1:05.93 (34.68)                                        
 41 Walton, Lori              14 Heat                 1:03.62    1:06.13  
                  32.00     1:06.13 (34.13)                                        
 42 Grespin, Maggie           14 Vacationland         1:06.14    1:06.34  
                  31.87     1:06.34 (34.47)                                        
 43 Slivinski, Liv            13 Lake Shore           1:07.43    1:07.53  
                  32.62     1:07.53 (34.91)                                        
 44 Drobnjak, Mija            14 Heat                 1:10.20    1:07.56  
                  33.16     1:07.56 (34.40)                                        
 44 Tekieli, Ingrid Christin  13 Silver Dolphins      1:07.15    1:07.56  
                  32.43     1:07.56 (35.13)                                        
 46 Slabe, Julia              14 Sailfish             1:10.91    1:07.95  
                  32.96     1:07.95 (34.99)                                        
 47 Fu, Lillian               13 Silver Dolphins      1:07.66    1:08.06  
                  32.93     1:08.06 (35.13)                                        
 48 Rockenberger, Elizabeth   13 Geauga Otters        1:09.50    1:08.10  
                  32.31     1:08.10 (35.79)                                        
 48 Yoder, Gracie             13 Massillon            1:06.27    1:08.10  
                  32.24     1:08.10 (35.86)                                        
 50 Dye, Anna                 14 Heat                 1:10.25    1:08.72  
                  32.87     1:08.72 (35.85)                                        
 51 Scheibelhoffer, Olivia    13 Green                1:05.87    1:08.82  
                  32.84     1:08.82 (35.98)                                        
 52 Butler, Erin              14 Silver Dolphins      1:11.47    1:08.85  
                  33.80     1:08.85 (35.05)                                        
 53 Chapman, Lindsey          14 Firestone            1:09.49    1:08.95  
                  33.87     1:08.95 (35.08)                                        
 54 Kutchel, Abbey            13 SwimUnited           1:07.56    1:09.11  
                  33.37     1:09.11 (35.74)                                        
 55 Peterson, Sydney          13 Green                1:10.13    1:09.12  
                  33.37     1:09.12 (35.75)                                        
 56 Wellman, Evey             14 Silver Dolphins      1:09.41    1:09.22  
                  32.86     1:09.22 (36.36)                                        
 57 McLaughlin, Ava           14 Kraken               1:11.28    1:09.43  
                  32.87     1:09.43 (36.56)                                        
 58 Chang, Irene              14 Solon                1:10.42    1:09.82  
                  33.94     1:09.82 (35.88)                                        
 59 Morgan, Renee             13 Heat                 1:09.79    1:10.27  
                  32.35     1:10.27 (37.92)                                        
 60 Beno, Charlotte           14 Lakewood             1:10.28    1:11.09  
                  33.96     1:11.09 (37.13)                                        
 61 Muzychak, Ella            13 Ridgewood            1:12.95    1:11.11  
                  34.15     1:11.11 (36.96)                                        
 62 Shaffer, Jewell           13 Massillon            1:10.58    1:11.17  
                  34.41     1:11.17 (36.76)                                        
 63 Shaker, Ava               13 Solon                1:13.61    1:11.66  
                  34.83     1:11.66 (36.83)                                        
 64 Shirkey, Bree             13 Sailfish             1:13.36    1:12.30  
                  35.03     1:12.30 (37.27)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Record: # 2:01.65   3/11/2018 Jessica Eden, Sailfish                     
    LE Event: * 2:01.03        2017 Paige McCormick, HEAT                      
  LE Swimmer: ! 2:01.03        2017 Paige McCormick, HEAT                      
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Rogers, Molly             14 Firestone            2:09.34    2:05.90  
                  29.44     1:01.99 (32.55)     1:34.37 (32.38)     2:05.90 (31.53)
  2 Pisano, Olivia            14 Heat                 2:07.90    2:07.20  
                  30.03     1:02.53 (32.50)     1:35.45 (32.92)     2:07.20 (31.75)
  3 Khan, Asma                13 Ridgewood            2:09.76    2:09.41  
                  29.98     1:02.92 (32.94)     1:36.55 (33.63)     2:09.41 (32.86)
  4 Murphy, Janine            14 Canton               2:12.14    2:09.77  
                  31.09     1:04.07 (32.98)     1:37.96 (33.89)     2:09.77 (31.81)
  5 Schoch, Sophie            13 Medina               2:14.91    2:11.50  
                  30.71     1:03.62 (32.91)     1:37.51 (33.89)     2:11.50 (33.99)
  6 Doorley, Ashlyn           14 Silver Dolphins      2:13.77    2:11.60  
                  30.66     1:03.93 (33.27)     1:38.35 (34.42)     2:11.60 (33.25)
  7 Pizarro, Alaina           13 Heat                 2:14.62    2:12.12  
                  30.93     1:04.79 (33.86)     1:39.05 (34.26)     2:12.12 (33.07)
  8 Dezelic, Mia              13 Heat                 2:13.75    2:12.79  
                  30.78     1:04.47 (33.69)     1:38.45 (33.98)     2:12.79 (34.34)
  9 Mehok, Claire             13 Sailfish             2:13.54    2:12.92  
                  31.07     1:04.80 (33.73)     1:39.43 (34.63)     2:12.92 (33.49)
 10 Mehok, Lilly              13 Sailfish             2:14.52    2:14.96  
                  30.63     1:04.30 (33.67)     1:39.63 (35.33)     2:14.96 (35.33)
B - Final
 11 Weldon, Hannah            14 Heat                 2:15.33    2:13.37  
                  31.61     1:05.23 (33.62)     1:39.91 (34.68)     2:13.37 (33.46)
 12 Stewart, Meredith         13 Sailfish             2:15.42    2:14.55  
                  31.11     1:04.92 (33.81)     1:39.93 (35.01)     2:14.55 (34.62)
 13 Brilmyer, Tera            14 Firestone            2:15.53    2:14.68  
                  32.11     1:06.07 (33.96)     1:40.60 (34.53)     2:14.68 (34.08)
 14 McDaniel, Allison         14 Ridgewood            2:20.44    2:14.73  
                  32.15     1:06.18 (34.03)     1:40.66 (34.48)     2:14.73 (34.07)
 15 Edgar, Carys              13 Silver Dolphins      2:17.20    2:15.70  
                  31.84     1:05.94 (34.10)     1:41.11 (35.17)     2:15.70 (34.59)
 16 Hanek, Izzy               13 Geauga Otters        2:18.75    2:15.88  
                  31.18     1:05.32 (34.14)     1:40.94 (35.62)     2:15.88 (34.94)
 17 Brindley, Natalie         13 Heat                 2:18.45    2:16.31  
                  32.08     1:06.45 (34.37)     1:41.44 (34.99)     2:16.31 (34.87)
 18 Hensley, Kate             14 Heat                 2:17.46    2:16.67  
                  31.39     1:05.89 (34.50)     1:41.49 (35.60)     2:16.67 (35.18)
 19 Walton, Lori              14 Heat                 2:22.10    2:21.73  
                  32.51     1:08.04 (35.53)     1:45.22 (37.18)     2:21.73 (36.51)
 20 Swope, Rayna              14 Ridgewood            2:20.05    2:22.67  
                  32.72     1:08.75 (36.03)     1:45.67 (36.92)     2:22.67 (37.00)
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Record: # 2:01.65   3/11/2018 Jessica Eden, Sailfish                     
    LE Event: * 2:01.03        2017 Paige McCormick, HEAT                      
  LE Swimmer: ! 2:01.03        2017 Paige McCormick, HEAT                      
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Pisano, Olivia            14 Heat                 2:06.57    2:07.90  
                  30.35     1:02.72 (32.37)     1:35.32 (32.60)     2:07.90 (32.58)
  2 Rogers, Molly             14 Firestone            2:10.21    2:09.34  
                  29.89     1:02.71 (32.82)     1:36.48 (33.77)     2:09.34 (32.86)
  3 Khan, Asma                13 Ridgewood            2:08.56    2:09.76  
                  29.78     1:03.10 (33.32)     1:37.19 (34.09)     2:09.76 (32.57)
  4 Murphy, Janine            14 Canton               2:09.47    2:12.14  
                  30.71     1:04.10 (33.39)     1:38.90 (34.80)     2:12.14 (33.24)
  5 Mehok, Claire             13 Sailfish             2:11.93    2:13.54  
                  30.92     1:04.60 (33.68)     1:39.53 (34.93)     2:13.54 (34.01)
  6 Dezelic, Mia              13 Heat                 2:12.26    2:13.75  
                  30.40     1:03.94 (33.54)     1:39.21 (35.27)     2:13.75 (34.54)
  7 Doorley, Ashlyn           14 Silver Dolphins      2:08.98    2:13.77  
                  31.16     1:04.93 (33.77)     1:39.53 (34.60)     2:13.77 (34.24)
  8 Mehok, Lilly              13 Sailfish             2:13.44    2:14.52  
                  30.92     1:04.86 (33.94)     1:40.41 (35.55)     2:14.52 (34.11)
  9 Pizarro, Alaina           13 Heat                 2:12.30    2:14.62  
                  31.80     1:05.83 (34.03)     1:40.47 (34.64)     2:14.62 (34.15)
 10 Schoch, Sophie            13 Medina               2:20.03    2:14.91  
                  31.78     1:06.20 (34.42)     1:40.82 (34.62)     2:14.91 (34.09)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Weldon, Hannah            14 Heat                 2:18.82    2:15.33  
                  30.81     1:04.40 (33.59)     1:40.06 (35.66)     2:15.33 (35.27)
 12 Stewart, Meredith         13 Sailfish             2:11.04    2:15.42  
                  31.14     1:05.02 (33.88)     1:40.24 (35.22)     2:15.42 (35.18)
 13 Brilmyer, Tera            14 Firestone            2:13.30    2:15.53  
                  31.90     1:06.42 (34.52)     1:41.08 (34.66)     2:15.53 (34.45)
 14 Edgar, Carys              13 Silver Dolphins      2:19.00    2:17.20  
                  33.23     1:08.25 (35.02)     1:43.89 (35.64)     2:17.20 (33.31)
 15 Hensley, Kate             14 Heat                 2:22.25    2:17.46  
                  31.39     1:05.81 (34.42)     1:41.65 (35.84)     2:17.46 (35.81)
 16 Brindley, Natalie         13 Heat                 2:18.53    2:18.45  
                  32.51     1:07.22 (34.71)     1:43.11 (35.89)     2:18.45 (35.34)
 17 Hanek, Izzy               13 Geauga Otters        2:21.39    2:18.75  
                  31.77     1:06.29 (34.52)     1:43.02 (36.73)     2:18.75 (35.73)
 18 Swope, Rayna              14 Ridgewood            2:25.03    2:20.05  
                  32.54     1:08.25 (35.71)     1:44.47 (36.22)     2:20.05 (35.58)
 19 McDaniel, Allison         14 Ridgewood            2:20.98    2:20.44  
                  32.81     1:08.13 (35.32)     1:44.52 (36.39)     2:20.44 (35.92)
 20 Walton, Lori              14 Heat                 2:19.54    2:22.10  
                  32.55     1:08.83 (36.28)     1:46.04 (37.21)     2:22.10 (36.06)
-------------------------------------------------------------------------
 21 Murlin, Darby             13 Sailfish             2:27.31    2:22.11  
                  32.91     1:08.93 (36.02)     1:45.86 (36.93)     2:22.11 (36.25)
 22 Turkal, Ava               13 Massillon            2:24.26    2:22.95  
                  32.04     1:07.70 (35.66)     1:45.27 (37.57)     2:22.95 (37.68)
-------------------------------------------------------------------------
 23 Tekieli, Ingrid Christin  13 Silver Dolphins      2:20.83    2:24.36  
                  32.64     1:08.92 (36.28)     1:46.87 (37.95)     2:24.36 (37.49)
 24 Miller, Gianna            13 Lakewood             2:25.27    2:26.27  
                  32.95     1:09.60 (36.65)     1:48.29 (38.69)     2:26.27 (37.98)
 25 Fu, Lillian               13 Silver Dolphins      2:24.44    2:27.97  
                  33.93     1:11.68 (37.75)     1:50.40 (38.72)     2:27.97 (37.57)
 26 Dye, Anna                 14 Heat                 2:30.92    2:28.63  
                  34.61     1:11.86 (37.25)     1:50.36 (38.50)     2:28.63 (38.27)
 27 Chapman, Lindsey          14 Firestone            2:31.69    2:28.66  
                  35.33     1:13.59 (38.26)     1:52.49 (38.90)     2:28.66 (36.17)
 28 Scheibelhoffer, Olivia    13 Green                2:31.37    2:29.10  
                  33.48     1:11.24 (37.76)     1:51.81 (40.57)     2:29.10 (37.29)
 29 Fernandez, Suzanna        13 Ridgewood            2:28.66    2:29.71  
                  34.64     1:12.55 (37.91)     1:51.89 (39.34)     2:29.71 (37.82)
 30 Katsaras, Lillie          14 SwimUnited           2:32.40    2:30.00  
                  34.14     1:11.40 (37.26)     1:50.82 (39.42)     2:30.00 (39.18)
 31 Charlton, Delaney         13 University           2:36.53    2:31.16  
                  36.48     1:15.19 (38.71)     1:53.46 (38.27)     2:31.16 (37.70)
 32 McLaughlin, Ava           14 Kraken               2:35.79    2:32.77  
                  34.13     1:11.95 (37.82)     1:51.98 (40.03)     2:32.77 (40.79)
 33 Bochenek, Molly           14 Solon                2:33.14    2:33.53  
                  36.48     1:15.02 (38.54)     1:55.34 (40.32)     2:33.53 (38.19)
 34 Yoder, Gracie             13 Massillon            2:33.87    2:34.03  
                  34.73     1:12.92 (38.19)     1:53.96 (41.04)     2:34.03 (40.07)
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Record: # 1:05.02   3/13/2016 Giovanna Cappabianca, Heat-LE              
    LE Event: * 1:01.47        2018 Zoe Skrboll, RXA                           
  LE Swimmer: ! 1:03.76        2018 Maya Lewis, UN                             
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Caniglia, Carrie          14 Heat                 1:08.98    1:06.86  
                  30.70     1:06.86 (36.16)                                        
  2 Stockard, Taylor          14 Ridgewood            1:07.68    1:07.18  
                  31.70     1:07.18 (35.48)                                        
  3 Brilmyer, Tera            14 Firestone            1:09.95    1:08.05  
                  32.68     1:08.05 (35.37)                                        
  4 Brooker, Alayna           13 Solon                1:07.44    1:08.17  
                  32.04     1:08.17 (36.13)                                        
  5 Schenkenberger, Marisa    14 Heat                 1:10.52    1:08.47  
                  31.80     1:08.47 (36.67)                                        
  6 MacPhail, Olivia          14 Sailfish             1:11.06    1:09.32  
                  32.76     1:09.32 (36.56)                                        
  7 Vogel, Morgan             13 Medina               1:11.16    1:09.74  
                  32.74     1:09.74 (37.00)                                        
  8 Drobnjak, Mija            14 Heat                 1:09.06    1:09.82  
                  32.79     1:09.82 (37.03)                                        
  9 Speelman, Ava             13 Solon                1:11.00    1:10.24  
                  33.38     1:10.24 (36.86)                                        
 10 Machado, Madi             14 Sailfish             1:10.11    1:10.27  
                  32.62     1:10.27 (37.65)                                        
B - Final
 11 Cox, Claire               14 Canton               1:11.54    1:10.76  
                  33.39     1:10.76 (37.37)                                        
 12 Slabe, Julia              14 Sailfish             1:13.00    1:11.42  
                  33.77     1:11.42 (37.65)                                        
 13 Zmich, Erin               14 Heat                 1:12.15    1:11.83  
                  33.79     1:11.83 (38.04)                                        
 14 Elgin, Olivia             14 Green                1:12.78    1:12.89  
                  33.98     1:12.89 (38.91)                                        
 15 LaRosa, Nina              13 Lake Shore           1:13.64    1:13.30  
                  34.83     1:13.30 (38.47)                                        
 16 Dorobek, Sierra           14 Ridgewood            1:12.83    1:13.39  
                  35.22     1:13.39 (38.17)                                        
 17 Kutchel, Abbey            13 SwimUnited           1:13.46    1:14.40  
                  34.06     1:14.40 (40.34)                                        
 18 Cohagan, Charlotte        14 Ridgewood            1:13.20    1:14.95  
                  35.17     1:14.95 (39.78)                                        
 19 Strong, Maria             14 Solon                1:15.18    1:17.28  
                  36.06     1:17.28 (41.22)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Record: # 1:05.02   3/13/2016 Giovanna Cappabianca, Heat-LE              
    LE Event: * 1:01.47        2018 Zoe Skrboll, RXA                           
  LE Swimmer: ! 1:03.76        2018 Maya Lewis, UN                             
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Brooker, Alayna           13 Solon                1:09.66    1:07.44  
                  31.61     1:07.44 (35.83)                                        
  2 Stockard, Taylor          14 Ridgewood            1:06.86    1:07.68  
                  32.13     1:07.68 (35.55)                                        
  3 Caniglia, Carrie          14 Heat                 1:05.88    1:08.98  
                  31.82     1:08.98 (37.16)                                        
  4 Drobnjak, Mija            14 Heat                 1:06.50    1:09.06  
                  32.38     1:09.06 (36.68)                                        
  5 Brilmyer, Tera            14 Firestone            1:11.17    1:09.95  
                  33.60     1:09.95 (36.35)                                        
  6 Machado, Madi             14 Sailfish             1:08.75    1:10.11  
                  32.70     1:10.11 (37.41)                                        
  7 Schenkenberger, Marisa    14 Heat                 1:09.79    1:10.52  
                  33.05     1:10.52 (37.47)                                        
  8 Speelman, Ava             13 Solon                1:10.03    1:11.00  
                  33.75     1:11.00 (37.25)                                        
  9 MacPhail, Olivia          14 Sailfish             1:11.99    1:11.06  
                  33.92     1:11.06 (37.14)                                        
 10 Vogel, Morgan             13 Medina               1:10.47    1:11.16  
                  33.82     1:11.16 (37.34)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Cox, Claire               14 Canton               1:13.03    1:11.54  
                  33.79     1:11.54 (37.75)                                        
 12 Zmich, Erin               14 Heat                 1:13.96    1:12.15  
                  33.99     1:12.15 (38.16)                                        
 13 Elgin, Olivia             14 Green                1:15.81    1:12.78  
                  34.22     1:12.78 (38.56)                                        
 14 Dorobek, Sierra           14 Ridgewood            1:12.23    1:12.83  
                  33.89     1:12.83 (38.94)                                        
 15 Slabe, Julia              14 Sailfish             1:13.15    1:13.00  
                  34.61     1:13.00 (38.39)                                        
 16 Cohagan, Charlotte        14 Ridgewood            1:12.98    1:13.20  
                  34.57     1:13.20 (38.63)                                        
 17 Kutchel, Abbey            13 SwimUnited           1:15.06    1:13.46  
                  33.67     1:13.46 (39.79)                                        
 18 Collis, Laina             13 Swim Institute       1:12.68    1:13.55  
                  35.24     1:13.55 (38.31)                                        
 19 LaRosa, Nina              13 Lake Shore           1:11.56    1:13.64  
                  34.44     1:13.64 (39.20)                                        
 20 Henely, Grace             13 Ridgewood            1:12.12    1:14.28  
                  34.42     1:14.28 (39.86)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 21 Mackay, Mallory           14 Cle Swimming         1:16.52    1:15.08  
                  34.92     1:15.08 (40.16)                                        
 22 Strong, Maria             14 Solon                1:16.11    1:15.18  
                  35.63     1:15.18 (39.55)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 23 Shaffer, Jewell           13 Massillon            1:16.36    1:15.83  
                  35.29     1:15.83 (40.54)                                        
 24 Wysong, Zoe               14 Ridgewood            1:18.50    1:16.65  
                  35.73     1:16.65 (40.92)                                        
 25 Williams, Katherine       14 Ridgewood            1:19.27    1:16.94  
                  36.49     1:16.94 (40.45)                                        
 26 Huang, Lizzy              13 Shaker               1:16.78    1:17.02  
                  36.46     1:17.02 (40.56)                                        
 27 Collis, Kacey             14 Swim Institute       1:15.77    1:17.06  
                  36.10     1:17.06 (40.96)                                        
 28 Armao, Maria              13 Heat                 1:17.95    1:17.37  
                  36.44     1:17.37 (40.93)                                        
 29 Muzychak, Ella            13 Ridgewood            1:18.88    1:18.60  
                  37.02     1:18.60 (41.58)                                        
 30 Gavigan, Kerry            14 SwimUnited           1:20.29    1:18.65  
                  37.28     1:18.65 (41.37)                                        
 31 Murlin, Elizabeth         13 Sailfish             1:21.01    1:19.44  
                  36.68     1:19.44 (42.76)                                        
 32 Wellman, Evey             14 Silver Dolphins      1:18.45    1:20.14  
                  36.61     1:20.14 (43.53)                                        
 33 Parrish, Stella           13 Geauga Otters        1:20.60    1:21.52  
                  37.62     1:21.52 (43.90)                                        
 34 Jones, Gabby              13 SwimUnited           1:24.05    1:22.49  
                  39.52     1:22.49 (42.97)                                        
 35 McCort, Sarah             13 University           1:21.86    1:23.43  
                  38.41     1:23.43 (45.02)                                        
 36 Gustin, Jana              13 Sailfish             1:23.00    1:24.65  
                  39.35     1:24.65 (45.30)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Record: # 2:17.54   3/12/2016 Giovanna Cappabianca, Heat-LE              
    LE Event: * 2:17.54        2016 Giovanna Cappabianca, HEAT                 
  LE Swimmer: ! 2:16.44        2015 Giovanna Cappabianca, HEAT                 
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 MacPhail, Olivia          14 Sailfish             2:30.64    2:27.70  
                  33.57     1:10.84 (37.27)     1:49.24 (38.40)     2:27.70 (38.46)
  2 Schenkenberger, Marisa    14 Heat                 2:27.61    2:28.42  
                  32.29     1:09.41 (37.12)     1:48.38 (38.97)     2:28.42 (40.04)
  2 Susi, Katie               14 Vermillion           2:28.24    2:28.42  
                  33.34     1:11.26 (37.92)     1:49.92 (38.66)     2:28.42 (38.50)
  4 Bodrock, Grace            14 Ridgewood            2:28.14    2:28.68  
                  33.50     1:11.38 (37.88)     1:50.06 (38.68)     2:28.68 (38.62)
  5 Machado, Madi             14 Sailfish             2:29.36    2:28.83  
                  33.28     1:11.28 (38.00)     1:50.21 (38.93)     2:28.83 (38.62)
  6 Drobnjak, Mija            14 Heat                 2:30.14    2:29.50  
                  33.34     1:10.79 (37.45)     1:49.66 (38.87)     2:29.50 (39.84)
  7 Speelman, Ava             13 Solon                2:30.58    2:30.82  
                  34.84     1:13.90 (39.06)     1:52.64 (38.74)     2:30.82 (38.18)
  8 Vogel, Morgan             13 Medina               2:33.16    2:32.89  
                  34.45     1:12.96 (38.51)     1:53.00 (40.04)     2:32.89 (39.89)
  9 Brooker, Alayna           13 Solon                2:31.45    2:35.14  
                  34.50     1:15.61 (41.11)     1:55.79 (40.18)     2:35.14 (39.35)
 10 Cunningham, Lexie         14 Silver Dolphins      2:36.64    2:37.51  
                  35.12     1:15.11 (39.99)     1:56.43 (41.32)     2:37.51 (41.08)
B - Final
 11 Murlin, Darby             13 Sailfish             2:38.46    2:32.00  
                  34.69     1:13.83 (39.14)     1:53.01 (39.18)     2:32.00 (38.99)
 12 Von Ville, Caroline       14 Heat                 2:38.27    2:34.46  
                  34.78     1:13.73 (38.95)     1:53.69 (39.96)     2:34.46 (40.77)
 13 Cox, Claire               14 Canton               2:40.73    2:34.51  
                  34.27     1:14.01 (39.74)     1:54.57 (40.56)     2:34.51 (39.94)
 14 Zmich, Erin               14 Heat                 2:38.69    2:34.80  
                  34.41     1:13.41 (39.00)     1:53.62 (40.21)     2:34.80 (41.18)
 15 Russell, Ella             14 Lake Shore           2:36.68    2:36.64  
                  34.55     1:13.99 (39.44)     1:55.12 (41.13)     2:36.64 (41.52)
 16 Henely, Grace             13 Ridgewood            2:41.64    2:40.38  
                  35.56     1:16.45 (40.89)     1:58.28 (41.83)     2:40.38 (42.10)
 17 Pophal, Sarah             13 Silver Dolphins      2:43.53    2:41.12  
                  36.80     1:18.34 (41.54)     2:00.31 (41.97)     2:41.12 (40.81)
 18 Kutchel, Abbey            13 SwimUnited           2:42.56    2:42.07  
                  33.65     1:14.30 (40.65)     1:58.32 (44.02)     2:42.07 (43.75)
 19 LaRosa, Nina              13 Lake Shore           2:43.20    2:42.10  
                  36.02     1:17.39 (41.37)     1:59.61 (42.22)     2:42.10 (42.49)
 20 Musbach, Marie            14 Silver Dolphins      2:46.75    2:42.29  
                  37.07     1:18.72 (41.65)     2:01.08 (42.36)     2:42.29 (41.21)
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Record: # 2:17.54   3/12/2016 Giovanna Cappabianca, Heat-LE              
    LE Event: * 2:17.54        2016 Giovanna Cappabianca, HEAT                 
  LE Swimmer: ! 2:16.44        2015 Giovanna Cappabianca, HEAT                 
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Schenkenberger, Marisa    14 Heat                 2:34.30    2:27.61  
                  33.65     1:12.02 (38.37)     1:48.92 (36.90)     2:27.61 (38.69)
  2 Bodrock, Grace            14 Ridgewood            2:39.61    2:28.14  
                  32.77     1:10.75 (37.98)     1:49.44 (38.69)     2:28.14 (38.70)
  3 Susi, Katie               14 Vermillion           2:27.46    2:28.24  
                  33.41     1:11.10 (37.69)     1:49.72 (38.62)     2:28.24 (38.52)
  4 Machado, Madi             14 Sailfish             2:28.26    2:29.36  
                  33.11     1:10.70 (37.59)     1:49.51 (38.81)     2:29.36 (39.85)
  5 Drobnjak, Mija            14 Heat                 2:42.70    2:30.14  
                  33.08     1:11.11 (38.03)     1:50.20 (39.09)     2:30.14 (39.94)
  6 Speelman, Ava             13 Solon                2:33.95    2:30.58  
                  34.12     1:12.87 (38.75)     1:52.34 (39.47)     2:30.58 (38.24)
  7 MacPhail, Olivia          14 Sailfish             2:29.42    2:30.64  
                  34.45     1:12.40 (37.95)     1:51.16 (38.76)     2:30.64 (39.48)
  8 Brooker, Alayna           13 Solon                2:31.53    2:31.45  
                  32.72     1:11.21 (38.49)     1:51.56 (40.35)     2:31.45 (39.89)
  9 Vogel, Morgan             13 Medina               2:31.43    2:33.16  
                  34.09     1:13.22 (39.13)     1:53.26 (40.04)     2:33.16 (39.90)
 10 Cunningham, Lexie         14 Silver Dolphins      2:33.26    2:36.64  
                  35.13     1:15.05 (39.92)     1:56.14 (41.09)     2:36.64 (40.50)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Russell, Ella             14 Lake Shore           2:32.57    2:36.68  
                  34.61     1:14.36 (39.75)     1:55.90 (41.54)     2:36.68 (40.78)
 12 Von Ville, Caroline       14 Heat                 2:45.14    2:38.27  
                  35.50     1:16.39 (40.89)     1:57.59 (41.20)     2:38.27 (40.68)
 13 Murlin, Darby             13 Sailfish             2:36.50    2:38.46  
                  35.22     1:15.79 (40.57)     1:56.99 (41.20)     2:38.46 (41.47)
 14 Zmich, Erin               14 Heat                 2:42.42    2:38.69  
                  34.99     1:15.09 (40.10)     1:56.84 (41.75)     2:38.69 (41.85)
 15 Cox, Claire               14 Canton               2:41.25    2:40.73  
                  36.23     1:17.47 (41.24)     1:58.52 (41.05)     2:40.73 (42.21)
 16 Henely, Grace             13 Ridgewood            2:46.31    2:41.64  
                  35.48     1:16.75 (41.27)     2:00.56 (43.81)     2:41.64 (41.08)
 17 Kutchel, Abbey            13 SwimUnited           2:44.16    2:42.56  
                  35.43     1:16.88 (41.45)     1:59.82 (42.94)     2:42.56 (42.74)
 18 LaRosa, Nina              13 Lake Shore           2:39.49    2:43.20  
                  36.95     1:18.51 (41.56)     2:00.95 (42.44)     2:43.20 (42.25)
 19 Pophal, Sarah             13 Silver Dolphins      2:45.91    2:43.53  
                  36.88     1:18.50 (41.62)     2:01.09 (42.59)     2:43.53 (42.44)
 20 Musbach, Marie            14 Silver Dolphins      2:42.53    2:46.75  
                  37.69     1:19.39 (41.70)     2:02.96 (43.57)     2:46.75 (43.79)
-------------------------------------------------------------------------
 21 Muzychak, Ella            13 Ridgewood            2:54.19    2:47.75  
                  36.62     1:19.97 (43.35)     2:03.68 (43.71)     2:47.75 (44.07)
 22 Shirkey, Bree             13 Sailfish             2:56.50    2:48.45  
                  38.95     1:22.73 (43.78)     2:06.75 (44.02)     2:48.45 (41.70)
-------------------------------------------------------------------------
 23 Collis, Kacey             14 Swim Institute       2:44.75    2:49.17  
                  37.92     1:21.53 (43.61)     2:05.76 (44.23)     2:49.17 (43.41)
 24 Shaffer, Jewell           13 Massillon            2:51.72    2:50.70  
                  36.45     1:20.31 (43.86)     2:07.36 (47.05)     2:50.70 (43.34)
 25 Armao, Maria              13 Heat                 2:50.92    2:51.89  
                  38.07     1:21.89 (43.82)     2:07.18 (45.29)     2:51.89 (44.71)
 26 Huang, Lizzy              13 Shaker               2:48.27    2:51.99  
                  37.79     1:20.80 (43.01)     2:06.85 (46.05)     2:51.99 (45.14)
 27 Gustin, Jana              13 Sailfish             2:50.72    2:58.46  
                  39.22     1:24.75 (45.53)     2:12.41 (47.66)     2:58.46 (46.05)
 -- McCort, Sarah             13 University           3:02.89        DFS  
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Record: # 56.72   3/12/2016 Giovanna Cappabianca, Heat-LE                
    LE Event: * 55.77        2017 Jordyn Homoki, SwimUnited-LE                 
  LE Swimmer: ! 55.77        2017 Jordyn Homoki, SwimUnited-LE                 
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Bodrock, Grace            14 Ridgewood              58.46      59.00  
                  27.45       59.00 (31.55)                                        
  2 Downing, Alex             13 SwimUnited             58.84      59.03  
                  27.78       59.03 (31.25)                                        
  3 Stewart, Meredith         13 Sailfish             1:01.02      59.07  
                  27.64       59.07 (31.43)                                        
  4 Duchon, Gracie            14 Sailfish               59.08      59.41  
                  27.59       59.41 (31.82)                                        
  5 Brilmyer, Tera            14 Firestone              59.10      59.61  
                  28.07       59.61 (31.54)                                        
  6 Hensley, Kate             14 Heat                 1:00.31      59.99  
                  27.74       59.99 (32.25)                                        
  6 Pisano, Olivia            14 Heat                   59.68      59.99  
                  28.04       59.99 (31.95)                                        
  8 Klinginsmith, Lillian     14 Sailfish             1:00.19    1:00.42  
                  27.98     1:00.42 (32.44)                                        
  9 Vogel, Morgan             13 Medina               1:00.95    1:00.69  
                  27.90     1:00.69 (32.79)                                        
 10 Mehok, Lilly              13 Sailfish             1:00.93    1:00.94  
B - Final
 11 Grespin, Maggie           14 Vacationland         1:01.26      59.04  
                  26.89       59.04 (32.15)                                        
 12 Russell, Ella             14 Lake Shore           1:01.45    1:01.12  
                  28.41     1:01.12 (32.71)                                        
 13 Schnelzer, Maddy          13 Copley               1:01.99    1:01.70  
                  29.16     1:01.70 (32.54)                                        
 14 Musbach, Marie            14 Silver Dolphins      1:03.00    1:01.88  
                  29.56     1:01.88 (32.32)                                        
 15 Binns, Peyton             14 Heat                 1:01.03    1:01.92  
                  28.93     1:01.92 (32.99)                                        
 16 Khan, Asma                13 Ridgewood            1:01.49    1:01.96  
                  29.04     1:01.96 (32.92)                                        
 17 Mehok, Claire             13 Sailfish             1:02.57    1:02.31  
                  28.90     1:02.31 (33.41)                                        
 18 Swope, Rayna              14 Ridgewood            1:03.26    1:02.84  
                  29.39     1:02.84 (33.45)                                        
 19 Pizarro, Alaina           13 Heat                 1:03.47    1:03.45  
                  29.72     1:03.45 (33.73)                                        
 20 Parrish, Stella           13 Geauga Otters        1:03.89    1:03.83  
                  29.73     1:03.83 (34.10)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Record: # 56.72   3/12/2016 Giovanna Cappabianca, Heat-LE                
    LE Event: * 55.77        2017 Jordyn Homoki, SwimUnited-LE                 
  LE Swimmer: ! 55.77        2017 Jordyn Homoki, SwimUnited-LE                 
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Bodrock, Grace            14 Ridgewood            1:00.38      58.46  
                  27.11       58.46 (31.35)                                        
  2 Downing, Alex             13 SwimUnited             59.86      58.84  
                  27.42       58.84 (31.42)                                        
  3 Duchon, Gracie            14 Sailfish               59.82      59.08  
                  27.12       59.08 (31.96)                                        
  4 Brilmyer, Tera            14 Firestone              59.99      59.10  
                  27.71       59.10 (31.39)                                        
  5 Pisano, Olivia            14 Heat                   59.17      59.68  
                  27.76       59.68 (31.92)                                        
  6 Klinginsmith, Lillian     14 Sailfish               59.29    1:00.19  
                  28.26     1:00.19 (31.93)                                        
  7 Hensley, Kate             14 Heat                   59.01    1:00.31  
                  27.70     1:00.31 (32.61)                                        
  8 Mehok, Lilly              13 Sailfish             1:02.98    1:00.93  
                  28.25     1:00.93 (32.68)                                        
  9 Vogel, Morgan             13 Medina               1:01.39    1:00.95  
                  27.71     1:00.95 (33.24)                                        
 10 Stewart, Meredith         13 Sailfish               58.74    1:01.02  
                  28.56     1:01.02 (32.46)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Binns, Peyton             14 Heat                 1:04.50    1:01.03  
                  29.30     1:01.03 (31.73)                                        
 12 Grespin, Maggie           14 Vacationland         1:01.34    1:01.26  
                  27.90     1:01.26 (33.36)                                        
 13 Russell, Ella             14 Lake Shore           1:00.77    1:01.45  
                  28.84     1:01.45 (32.61)                                        
 14 Khan, Asma                13 Ridgewood            1:01.45    1:01.49  
                  28.82     1:01.49 (32.67)                                        
 15 Schnelzer, Maddy          13 Copley               1:04.78    1:01.99  
                  29.17     1:01.99 (32.82)                                        
 16 Mehok, Claire             13 Sailfish             1:02.42    1:02.57  
                  29.65     1:02.57 (32.92)                                        
 17 Musbach, Marie            14 Silver Dolphins      1:02.19    1:03.00  
                  29.18     1:03.00 (33.82)                                        
 18 Perlberg, Grace           13 Solon                  59.91    1:03.21  
                  28.99     1:03.21 (34.22)                                        
 19 Swope, Rayna              14 Ridgewood            1:03.63    1:03.26  
                  29.06     1:03.26 (34.20)                                        
 20 Pizarro, Alaina           13 Heat                 1:02.70    1:03.47  
                  29.67     1:03.47 (33.80)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 21 Parrish, Stella           13 Geauga Otters        1:04.48    1:03.89  
                  29.78     1:03.89 (34.11)                                        
 22 Kurtzweil, Bridget        14 Vermillion           1:08.34    1:04.72  
                  29.90     1:04.72 (34.82)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 23 Murphy, Madison           14 Penguin              1:05.13    1:05.13  
                  31.42     1:05.13 (33.71)                                        
 24 Schenkenberger, Marisa    14 Heat                 1:03.46    1:05.18  
                  29.52     1:05.18 (35.66)                                        
 25 Slabe, Julia              14 Sailfish             1:09.61    1:05.23  
                  30.98     1:05.23 (34.25)                                        
 26 Periat, Kami              13 Port Clinton         1:03.09    1:05.25  
                  27.86     1:05.25 (37.39)                                        
 27 Speelman, Ava             13 Solon                1:07.03    1:05.52  
                  30.30     1:05.52 (35.22)                                        
 28 Zmich, Erin               14 Heat                 1:04.00    1:05.61  
                  29.92     1:05.61 (35.69)                                        
 28 Murlin, Elizabeth         13 Sailfish             1:08.13    1:05.61  
                  30.56     1:05.61 (35.05)                                        
 30 Brooker, Alayna           13 Solon                1:07.46    1:05.73  
                  30.18     1:05.73 (35.55)                                        
 31 Machado, Madi             14 Sailfish             1:04.20    1:05.75  
                  29.88     1:05.75 (35.87)                                        
 32 MacPhail, Olivia          14 Sailfish             1:09.96    1:05.94  
                  30.66     1:05.94 (35.28)                                        
 33 Walton, Lori              14 Heat                 1:05.85    1:06.10  
                  30.70     1:06.10 (35.40)                                        
 34 Chang, Irene              14 Solon                1:06.46    1:06.42  
                  31.07     1:06.42 (35.35)                                        
 35 Jones, Hannah             14 Solon                1:07.89    1:06.47  
                  30.72     1:06.47 (35.75)                                        
 36 Beno, Charlotte           14 Lakewood             1:08.30    1:07.01  
                  30.57     1:07.01 (36.44)                                        
 37 Pesek, Zoe                13 University           1:11.80    1:07.06  
                  30.53     1:07.06 (36.53)                                        
 38 Wellman, Evey             14 Silver Dolphins      1:09.73    1:07.19  
                  30.55     1:07.19 (36.64)                                        
 39 Payne, Kayla              14 Unattached           1:10.88    1:07.21  
                  30.87     1:07.21 (36.34)                                        
 40 Shaffer, Jewell           13 Massillon            1:10.31    1:07.26  
                  30.26     1:07.26 (37.00)                                        
 41 Peterson, Sydney          13 Green                1:05.47    1:07.36  
                  30.50     1:07.36 (36.86)                                        
 42 Carbone, Gianna           13 Penguin              1:05.36    1:07.40  
                  30.95     1:07.40 (36.45)                                        
 43 Rockenberger, Elizabeth   13 Geauga Otters        1:07.55    1:07.45  
                  31.18     1:07.45 (36.27)                                        
 44 Clark, Emily              14 Heat                 1:09.59    1:08.10  
                  30.74     1:08.10 (37.36)                                        
 45 Smith, Gabby              14 Cle Swimming         1:08.19    1:08.15  
                  30.04     1:08.15 (38.11)                                        
 46 LaRosa, Nina              13 Lake Shore           1:09.52    1:08.23  
                  31.60     1:08.23 (36.63)                                        
 47 Yoder, Gracie             13 Massillon            1:11.41    1:08.48  
                  30.44     1:08.48 (38.04)                                        
 48 Scheibelhoffer, Olivia    13 Green                1:09.34    1:08.67  
                  31.50     1:08.67 (37.17)                                        
 49 Henely, Grace             13 Ridgewood            1:09.86    1:08.78  
                  31.70     1:08.78 (37.08)                                        
 50 Telesz, Grace             13 SwimUnited           1:10.05    1:09.27  
                  30.63     1:09.27 (38.64)                                        
 51 Chapman, Lindsey          14 Firestone            1:07.74    1:09.78  
                  32.70     1:09.78 (37.08)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Record: # 2:05.98    3/8/2009 Carrie Bencic, Silver Dolphins             
    LE Event: * 2:04.76        1990 Charlene Miller, LAC                       
  LE Swimmer: ! 2:02.88        1996 Kristin Mikelonis, LESD                    
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Stewart, Meredith         13 Sailfish             2:13.76    2:10.53  
                  28.65     1:01.24 (32.59)     1:35.45 (34.21)     2:10.53 (35.08)
  2 Musbach, Marie            14 Silver Dolphins      2:16.51    2:15.21  
                  29.22     1:02.73 (33.51)     1:39.16 (36.43)     2:15.21 (36.05)
  3 Pisano, Olivia            14 Heat                 2:15.66    2:16.69  
                  29.41     1:02.59 (33.18)     1:39.05 (36.46)     2:16.69 (37.64)
  4 Schnelzer, Maddy          13 Copley               2:18.18    2:18.87  
                  31.03     1:05.80 (34.77)     1:42.15 (36.35)     2:18.87 (36.72)
  5 Grespin, Maggie           14 Vacationland         2:18.27    2:19.52  
                  30.31     1:03.66 (33.35)     1:42.12 (38.46)     2:19.52 (37.40)
  6 Cunningham, Lexie         14 Silver Dolphins      2:22.28    2:19.82  
                  30.90     1:06.22 (35.32)     1:43.15 (36.93)     2:19.82 (36.67)
  7 Pizarro, Alaina           13 Heat                 2:27.29    2:24.88  
                  31.28     1:07.93 (36.65)     1:46.76 (38.83)     2:24.88 (38.12)
  8 Murlin, Elizabeth         13 Sailfish             2:36.63    2:30.59  
                  33.24     1:10.84 (37.60)     1:51.29 (40.45)     2:30.59 (39.30)
  9 Clark, Emily              14 Heat                 2:35.19    2:32.15  
                  33.24     1:11.31 (38.07)     1:52.61 (41.30)     2:32.15 (39.54)
 
Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Record: # 2:05.98    3/8/2009 Carrie Bencic, Silver Dolphins             
    LE Event: * 2:04.76        1990 Charlene Miller, LAC                       
  LE Swimmer: ! 2:02.88        1996 Kristin Mikelonis, LESD                    
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Stewart, Meredith         13 Sailfish             2:11.12    2:13.76  
                  28.63     1:01.94 (33.31)     1:37.24 (35.30)     2:13.76 (36.52)
  2 Pisano, Olivia            14 Heat                 2:10.48    2:15.66  
                  30.03     1:04.40 (34.37)     1:40.91 (36.51)     2:15.66 (34.75)
  3 Musbach, Marie            14 Silver Dolphins      2:17.27    2:16.51  
                  30.44     1:05.79 (35.35)     1:40.78 (34.99)     2:16.51 (35.73)
  4 Schnelzer, Maddy          13 Copley               2:24.16    2:18.18  
                  30.84     1:05.74 (34.90)     1:41.48 (35.74)     2:18.18 (36.70)
  5 Grespin, Maggie           14 Vacationland         2:19.74    2:18.27  
                  31.21     1:05.42 (34.21)     1:42.74 (37.32)     2:18.27 (35.53)
  6 Cunningham, Lexie         14 Silver Dolphins      2:13.30    2:22.28  
                  30.49     1:07.20 (36.71)     1:43.89 (36.69)     2:22.28 (38.39)
  7 Pizarro, Alaina           13 Heat                 2:28.07    2:27.29  
                  32.03     1:08.47 (36.44)     1:48.70 (40.23)     2:27.29 (38.59)
  8 Clark, Emily              14 Heat                 2:32.64    2:35.19  
                  33.84     1:12.71 (38.87)     1:54.28 (41.57)     2:35.19 (40.91)
  9 Murlin, Elizabeth         13 Sailfish             2:41.12    2:36.63  
                  33.48     1:14.15 (40.67)     1:55.34 (41.19)     2:36.63 (41.29)
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
 Meet Record: # 2:06.05   3/13/2016 Giovanna Cappabianca, Heat-LE              
    LE Event: * 2:02.10        2003 Jenny Forster, UN                          
  LE Swimmer: ! 2:03.78        2016 G Cappabianca/P McCormick, CFYN/HEAT       
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Stockard, Taylor          14 Ridgewood            2:11.18    2:09.65  
                  28.19     1:02.56 (34.37)     1:39.71 (37.15)     2:09.65 (29.94)
  2 Bodrock, Grace            14 Ridgewood            2:12.23    2:11.90  
                  28.31     1:02.28 (33.97)     1:41.36 (39.08)     2:11.90 (30.54)
  3 Brilmyer, Tera            14 Firestone            2:14.85    2:11.92  
                  28.28     1:02.16 (33.88)     1:41.15 (38.99)     2:11.92 (30.77)
  4 Duchon, Gracie            14 Sailfish             2:15.91    2:13.18  
                  27.49     1:02.69 (35.20)     1:42.99 (40.30)     2:13.18 (30.19)
  5 Stewart, Meredith         13 Sailfish             2:15.82    2:13.65  
                  28.58     1:03.62 (35.04)     1:42.51 (38.89)     2:13.65 (31.14)
  6 Caniglia, Carrie          14 Heat                 2:16.78    2:13.83  
                  28.90     1:03.68 (34.78)     1:41.91 (38.23)     2:13.83 (31.92)
  7 Vogel, Morgan             13 Medina               2:16.74    2:16.21  
                  28.35     1:03.02 (34.67)     1:43.78 (40.76)     2:16.21 (32.43)
  8 Truelsch, Jordan          14 SwimUnited           2:17.98    2:16.89  
                  28.52     1:01.74 (33.22)     1:44.71 (42.97)     2:16.89 (32.18)
  9 Khan, Asma                13 Ridgewood            2:16.55    2:17.20  
                  29.28     1:02.61 (33.33)     1:45.64 (43.03)     2:17.20 (31.56)
 10 Russell, Ella             14 Lake Shore           2:17.77    2:17.72  
                  28.88     1:03.94 (35.06)     1:45.00 (41.06)     2:17.72 (32.72)
B - Final
 11 Schenkenberger, Marisa    14 Heat                 2:18.14    2:14.86  
                  29.59     1:03.73 (34.14)     1:42.52 (38.79)     2:14.86 (32.34)
 12 Klinginsmith, Lillian     14 Sailfish             2:18.83    2:15.10  
                  28.42     1:02.58 (34.16)     1:45.04 (42.46)     2:15.10 (30.06)
 13 MacPhail, Olivia          14 Sailfish             2:18.75    2:15.84  
                  29.97     1:06.93 (36.96)     1:44.80 (37.87)     2:15.84 (31.04)
 14 Speelman, Ava             13 Solon                2:19.23    2:17.59  
                  30.11     1:07.04 (36.93)     1:46.80 (39.76)     2:17.59 (30.79)
 15 Schoch, Sophie            13 Medina               2:19.79    2:18.62  
                  28.73     1:03.05 (34.32)     1:45.59 (42.54)     2:18.62 (33.03)
 16 Von Ville, Caroline       14 Heat                 2:20.74    2:19.38  
                  28.67     1:04.41 (35.74)     1:46.25 (41.84)     2:19.38 (33.13)
 17 Binns, Peyton             14 Heat                 2:20.02    2:21.09  
                  29.42     1:05.82 (36.40)     1:48.01 (42.19)     2:21.09 (33.08)
 18 Kurtzweil, Bridget        14 Vermillion           2:20.42    2:22.56  
                  29.56     1:06.23 (36.67)     1:49.76 (43.53)     2:22.56 (32.80)
 19 Grespin, Maggie           14 Vacationland         2:20.11    2:23.36  
                  29.19     1:05.64 (36.45)     1:50.06 (44.42)     2:23.36 (33.30)
 20 Pisano, Olivia            14 Heat                 2:18.76    2:23.66  
                  30.32     1:05.99 (35.67)     1:51.62 (45.63)     2:23.66 (32.04)
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
 Meet Record: # 2:06.05   3/13/2016 Giovanna Cappabianca, Heat-LE              
    LE Event: * 2:02.10        2003 Jenny Forster, UN                          
  LE Swimmer: ! 2:03.78        2016 G Cappabianca/P McCormick, CFYN/HEAT       
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Stockard, Taylor          14 Ridgewood            2:09.65    2:11.18  
                  28.61     1:02.12 (33.51)     1:40.25 (38.13)     2:11.18 (30.93)
  2 Bodrock, Grace            14 Ridgewood            2:11.05    2:12.23  
                  28.04     1:02.25 (34.21)     1:41.43 (39.18)     2:12.23 (30.80)
  3 Brilmyer, Tera            14 Firestone            2:16.65    2:14.85  
                  28.40     1:03.99 (35.59)     1:43.04 (39.05)     2:14.85 (31.81)
  4 Stewart, Meredith         13 Sailfish             2:10.17    2:15.82  
                  28.70     1:03.31 (34.61)     1:44.34 (41.03)     2:15.82 (31.48)
  5 Duchon, Gracie            14 Sailfish             2:13.88    2:15.91  
                  28.23     1:04.07 (35.84)     1:45.74 (41.67)     2:15.91 (30.17)
  6 Khan, Asma                13 Ridgewood            2:17.31    2:16.55  
                  29.91     1:02.92 (33.01)     1:45.41 (42.49)     2:16.55 (31.14)
  7 Vogel, Morgan             13 Medina               2:16.73    2:16.74  
                  28.50     1:04.25 (35.75)     1:44.61 (40.36)     2:16.74 (32.13)
  8 Caniglia, Carrie          14 Heat                 2:10.99    2:16.78  
                  29.48     1:04.21 (34.73)     1:44.24 (40.03)     2:16.78 (32.54)
  9 Russell, Ella             14 Lake Shore           2:15.70    2:17.77  
                  29.24     1:04.06 (34.82)     1:44.66 (40.60)     2:17.77 (33.11)
 10 Truelsch, Jordan          14 SwimUnited           2:23.95    2:17.98  
                  28.97     1:02.51 (33.54)     1:45.66 (43.15)     2:17.98 (32.32)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Schenkenberger, Marisa    14 Heat                 2:15.70    2:18.14  
                  29.43     1:03.85 (34.42)     1:44.04 (40.19)     2:18.14 (34.10)
 12 MacPhail, Olivia          14 Sailfish             2:21.87    2:18.75  
                  31.01     1:08.00 (36.99)     1:46.29 (38.29)     2:18.75 (32.46)
 13 Pisano, Olivia            14 Heat                 2:17.23    2:18.76  
                  29.32     1:03.62 (34.30)     1:46.99 (43.37)     2:18.76 (31.77)
 14 Klinginsmith, Lillian     14 Sailfish             2:23.76    2:18.83  
                  28.71     1:03.46 (34.75)     1:47.94 (44.48)     2:18.83 (30.89)
 15 Speelman, Ava             13 Solon                2:23.71    2:19.23  
                  30.31     1:08.11 (37.80)     1:47.85 (39.74)     2:19.23 (31.38)
 16 Susi, Katie               14 Vermillion           2:14.56    2:19.71  
                  30.17     1:09.23 (39.06)     1:49.11 (39.88)     2:19.71 (30.60)
 17 Schoch, Sophie            13 Medina               2:22.30    2:19.79  
                  29.10     1:03.53 (34.43)     1:46.62 (43.09)     2:19.79 (33.17)
 18 Binns, Peyton             14 Heat                 2:25.58    2:20.02  
                  30.20     1:05.55 (35.35)     1:47.54 (41.99)     2:20.02 (32.48)
 19 Grespin, Maggie           14 Vacationland         2:21.63    2:20.11  
                  28.55     1:04.09 (35.54)     1:46.42 (42.33)     2:20.11 (33.69)
 20 Kurtzweil, Bridget        14 Vermillion           2:22.82    2:20.42  
                  30.09     1:05.64 (35.55)     1:47.86 (42.22)     2:20.42 (32.56)
-------------------------------------------------------------------------
 21 Von Ville, Caroline       14 Heat                 2:20.40    2:20.74  
                  29.73     1:06.36 (36.63)     1:48.46 (42.10)     2:20.74 (32.28)
 22 Mehok, Claire             13 Sailfish             2:19.55    2:21.22  
                  29.73     1:03.80 (34.07)     1:50.07 (46.27)     2:21.22 (31.15)
-------------------------------------------------------------------------
 23 Musbach, Marie            14 Silver Dolphins      2:20.35    2:21.26  
                  30.33     1:06.24 (35.91)     1:49.65 (43.41)     2:21.26 (31.61)
 24 Mehok, Lilly              13 Sailfish             2:20.94    2:21.85  
                  30.23     1:05.02 (34.79)     1:49.80 (44.78)     2:21.85 (32.05)
 25 Brewster, Hayley          14 Medina               2:22.94    2:21.95  
                  30.80     1:07.10 (36.30)     1:49.72 (42.62)     2:21.95 (32.23)
 26 Edgar, Carys              13 Silver Dolphins      2:23.82    2:22.46  
                  30.87     1:07.03 (36.16)     1:50.35 (43.32)     2:22.46 (32.11)
 27 Downing, Alex             13 SwimUnited           2:17.89    2:22.71  
                  28.89     1:04.76 (35.87)     1:49.35 (44.59)     2:22.71 (33.36)
 28 Dezelic, Mia              13 Heat                 2:22.60    2:23.06  
                  30.42     1:04.83 (34.41)     1:51.10 (46.27)     2:23.06 (31.96)
 29 Chase, Ashley             14 Blazers              2:25.49    2:23.13  
                  30.57     1:09.06 (38.49)     1:51.08 (42.02)     2:23.13 (32.05)
 30 Butler, Erin              14 Silver Dolphins      2:27.84    2:23.42  
                  31.90     1:07.91 (36.01)     1:50.83 (42.92)     2:23.42 (32.59)
 31 McDaniel, Allison         14 Ridgewood            2:26.66    2:23.75  
                  31.90     1:08.11 (36.21)     1:50.61 (42.50)     2:23.75 (33.14)
 32 Wysong, Zoe               14 Ridgewood            2:31.48    2:24.10  
                  31.79     1:09.54 (37.75)     1:49.64 (40.10)     2:24.10 (34.46)
 33 Michalski, Maddi          14 Geauga Otters        2:24.78    2:24.84  
                  31.19     1:08.56 (37.37)     1:52.69 (44.13)     2:24.84 (32.15)
 34 Machado, Madi             14 Sailfish             2:16.32    2:24.89  
                  30.93     1:07.59 (36.66)     1:49.12 (41.53)     2:24.89 (35.77)
 35 Radigan, Kylee            14 Sailfish             2:23.24    2:25.62  
                  30.51     1:07.05 (36.54)     1:52.81 (45.76)     2:25.62 (32.81)
 36 Parrish, Stella           13 Geauga Otters        2:24.58    2:26.36  
                  30.96     1:09.24 (38.28)     1:53.38 (44.14)     2:26.36 (32.98)
 37 Brindley, Natalie         13 Heat                 2:25.49    2:26.37  
                  32.67     1:08.19 (35.52)     1:53.55 (45.36)     2:26.37 (32.82)
 38 Wellman, Evey             14 Silver Dolphins      2:27.64    2:27.18  
                  30.81     1:08.32 (37.51)     1:53.85 (45.53)     2:27.18 (33.33)
 39 Armao, Maria              13 Heat                 2:30.64    2:27.74  
                  33.06     1:10.66 (37.60)     1:54.57 (43.91)     2:27.74 (33.17)
 40 Fu, Lillian               13 Silver Dolphins      2:24.44    2:27.76  
                  31.86     1:08.53 (36.67)     1:54.36 (45.83)     2:27.76 (33.40)
 41 Shaffer, Jewell           13 Massillon            2:29.91    2:28.43  
                  31.60     1:09.94 (38.34)     1:54.86 (44.92)     2:28.43 (33.57)
 42 Slivinski, Liv            13 Lake Shore           2:28.37    2:28.93  
                  31.49     1:07.45 (35.96)     1:55.48 (48.03)     2:28.93 (33.45)
 43 Miklos, Kyra              13 Shaker               2:30.13    2:29.53  
                  31.91     1:09.24 (37.33)     1:57.16 (47.92)     2:29.53 (32.37)
 44 Tekieli, Ingrid Christin  13 Silver Dolphins      2:29.83    2:30.36  
                  34.07     1:10.20 (36.13)     1:57.40 (47.20)     2:30.36 (32.96)
 45 Peterson, Sydney          13 Green                2:30.65    2:30.39  
                  31.09     1:08.48 (37.39)     1:56.65 (48.17)     2:30.39 (33.74)
 46 Gustin, Jana              13 Sailfish             2:29.74    2:30.44  
                  33.62     1:12.25 (38.63)     1:56.43 (44.18)     2:30.44 (34.01)
 47 Sneek, Keeley             14 Geauga Otters        2:31.19    2:30.54  
                  32.11     1:09.86 (37.75)     1:55.03 (45.17)     2:30.54 (35.51)
 48 Chang, Irene              14 Solon                2:25.59    2:30.83  
                  31.65     1:09.51 (37.86)     1:56.30 (46.79)     2:30.83 (34.53)
 49 Shirkey, Bree             13 Sailfish             2:30.63    2:30.90  
                  33.27     1:12.86 (39.59)     1:56.81 (43.95)     2:30.90 (34.09)
 50 Swanson, Leyna            13 SwimUnited           2:35.74    2:32.91  
                  33.40     1:13.19 (39.79)     1:59.51 (46.32)     2:32.91 (33.40)
 51 Beno, Charlotte           14 Lakewood             2:31.71    2:33.30  
                  31.04     1:10.27 (39.23)     1:59.06 (48.79)     2:33.30 (34.24)
 52 Pesek, Zoe                13 University           2:30.82    2:33.92  
                  31.36     1:12.53 (41.17)     1:58.95 (46.42)     2:33.92 (34.97)
 53 Green, Lily               14 Vacationland         2:28.75    2:34.06  
                  32.27     1:12.15 (39.88)     1:59.37 (47.22)     2:34.06 (34.69)
 54 Wasko, Olivia             13 Kraken               2:39.92    2:36.66  
                  32.82     1:13.87 (41.05)     2:01.90 (48.03)     2:36.66 (34.76)
 55 Collis, Kacey             14 Swim Institute       2:33.91    2:41.82  
                  36.13     1:18.62 (42.49)   2:41.82 (1:23.20)                    
 56 Forrest, Ellie            13 Heat                 2:42.45    2:41.97  
                  34.10     1:13.99 (39.89)     2:05.74 (51.75)     2:41.97 (36.23)
 
Girls 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
 Meet Record: # 4:25.82   3/11/2016 Giovanna Cappabianca, Heat-LE              
    LE Event: * 4:20.16        2017 Paige McCormick, HEAT                      
  LE Swimmer: ! 4:20.16        2017 Paige McCormick, HEAT                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bodrock, Grace            14 Ridgewood            4:40.40    4:37.24  
                  28.40     1:01.99 (33.59)     1:38.88 (36.89)     2:15.44 (36.56)
        2:54.78 (39.34)     3:34.62 (39.84)     4:06.13 (31.51)     4:37.24 (31.11)
  2 Doorley, Ashlyn           14 Silver Dolphins      4:44.11    4:38.30  
                  29.37     1:03.81 (34.44)     1:38.29 (34.48)     2:13.64 (35.35)
        2:55.98 (42.34)     3:37.48 (41.50)     4:08.42 (30.94)     4:38.30 (29.88)
  3 Stewart, Meredith         13 Sailfish             4:39.25    4:39.19  
                  28.01     1:00.77 (32.76)     1:36.94 (36.17)     2:12.48 (35.54)
        2:53.76 (41.28)     3:35.17 (41.41)     4:07.52 (32.35)     4:39.19 (31.67)
  4 Brilmyer, Tera            14 Firestone            4:42.08    4:45.32  
                  29.31     1:02.66 (33.35)     1:39.80 (37.14)     2:17.72 (37.92)
        2:59.27 (41.55)     3:40.26 (40.99)     4:13.48 (33.22)     4:45.32 (31.84)
  5 Khan, Asma                13 Ridgewood            4:52.72    4:46.08  
                  30.24     1:04.96 (34.72)     1:40.64 (35.68)     2:16.25 (35.61)
        3:00.02 (43.77)     3:43.82 (43.80)     4:15.91 (32.09)     4:46.08 (30.17)
  6 MacPhail, Olivia          14 Sailfish             4:54.80    4:46.15  
                  30.46     1:06.33 (35.87)     1:43.47 (37.14)     2:19.95 (36.48)
        2:59.53 (39.58)     3:40.08 (40.55)     4:14.53 (34.45)     4:46.15 (31.62)
  7 Stockard, Taylor          14 Ridgewood            4:44.61    4:46.22  
                  29.21     1:03.09 (33.88)     1:39.13 (36.04)     2:15.66 (36.53)
        2:56.92 (41.26)     3:39.33 (42.41)     4:13.90 (34.57)     4:46.22 (32.32)
  8 Vogel, Morgan             13 Medina               4:48.07    4:47.43  
                  28.16     1:01.61 (33.45)     1:39.06 (37.45)     2:16.27 (37.21)
        2:58.22 (41.95)     3:40.41 (42.19)     4:14.37 (33.96)     4:47.43 (33.06)
  9 Schenkenberger, Marisa    14 Heat                 4:54.24    4:48.17  
                  29.62     1:04.42 (34.80)     1:40.70 (36.28)     2:16.99 (36.29)
        2:57.02 (40.03)     3:39.93 (42.91)     4:14.46 (34.53)     4:48.17 (33.71)
 10 Cunningham, Lexie         14 Silver Dolphins      4:39.89    4:49.15  
                  29.53     1:04.07 (34.54)     1:43.52 (39.45)     2:21.98 (38.46)
        3:03.70 (41.72)     3:45.38 (41.68)     4:18.41 (33.03)     4:49.15 (30.74)
 11 Speelman, Ava             13 Solon                5:00.91    4:51.22  
                  29.84     1:05.66 (35.82)     1:45.24 (39.58)     2:23.59 (38.35)
        3:04.05 (40.46)     3:44.69 (40.64)     4:19.11 (34.42)     4:51.22 (32.11)
 12 Murlin, Darby             13 Sailfish             4:51.88    4:51.52  
                  31.25     1:06.49 (35.24)     1:44.87 (38.38)     2:22.31 (37.44)
        3:03.91 (41.60)     3:46.19 (42.28)     4:19.70 (33.51)     4:51.52 (31.82)
 13 Murlin, Elizabeth         13 Sailfish             4:56.91    4:53.36  
                  30.50     1:06.88 (36.38)     1:43.66 (36.78)     2:20.85 (37.19)
        3:02.27 (41.42)     3:45.53 (43.26)     4:20.04 (34.51)     4:53.36 (33.32)
 14 Musbach, Marie            14 Silver Dolphins      4:50.68    4:55.19  
                  29.80     1:03.48 (33.68)     1:41.36 (37.88)     2:17.64 (36.28)
        3:03.03 (45.39)     3:47.33 (44.30)     4:21.38 (34.05)     4:55.19 (33.81)
 15 Smith, Sammi              14 Geauga Otters        5:08.96    4:58.15  
                  30.85     1:09.20 (38.35)     1:47.42 (38.22)     2:25.86 (38.44)
        3:09.59 (43.73)     3:53.52 (43.93)     4:26.56 (33.04)     4:58.15 (31.59)
 16 Edgar, Carys              13 Silver Dolphins      5:08.24    5:00.12  
                  31.46     1:09.49 (38.03)     1:47.10 (37.61)     2:23.19 (36.09)
        3:08.73 (45.54)     3:55.03 (46.30)     4:27.78 (32.75)     5:00.12 (32.34)
 17 Dezelic, Mia              13 Heat                 5:10.74    5:00.43  
                  29.84     1:08.41 (38.57)     1:44.76 (36.35)     2:21.09 (36.33)
        3:06.63 (45.54)     3:51.78 (45.15)     4:26.00 (34.22)     5:00.43 (34.43)
 18 Grespin, Maggie           14 Vacationland         5:00.26    5:01.74  
                  31.59     1:07.59 (36.00)     1:44.65 (37.06)     2:22.14 (37.49)
        3:05.57 (43.43)     3:49.43 (43.86)     4:26.02 (36.59)     5:01.74 (35.72)
 19 Murphy, Madison           14 Penguin              5:06.21    5:01.85  
                  32.32     1:09.05 (36.73)     1:45.66 (36.61)     2:24.45 (38.79)
        3:09.06 (44.61)     3:55.63 (46.57)     4:29.21 (33.58)     5:01.85 (32.64)
 20 Kurtzweil, Bridget        14 Vermillion           5:10.24    5:07.01  
                  31.65     1:09.59 (37.94)     1:49.26 (39.67)     2:28.65 (39.39)
        3:11.99 (43.34)     3:57.77 (45.78)     4:33.03 (35.26)     5:07.01 (33.98)
 21 Radigan, Kylee            14 Sailfish             4:55.64    5:08.06  
                  31.58     1:09.72 (38.14)     1:49.16 (39.44)     2:28.04 (38.88)
        3:14.01 (45.97)     3:59.56 (45.55)     4:34.52 (34.96)     5:08.06 (33.54)
 22 Brooker, Alayna           13 Solon                5:09.56    5:11.40  
                  32.40     1:12.17 (39.77)     1:54.47 (42.30)     2:35.48 (41.01)
        3:16.41 (40.93)     3:58.38 (41.97)     4:35.55 (37.17)     5:11.40 (35.85)
 23 Fu, Lillian               13 Silver Dolphins      5:10.20    5:13.78  
                  33.93     1:13.37 (39.44)     1:52.32 (38.95)     2:31.01 (38.69)
        3:17.42 (46.41)     4:04.59 (47.17)     4:39.92 (35.33)     5:13.78 (33.86)
 24 Bautista, Chloe           14 Silver Dolphins      5:05.18    5:18.22  
                  31.55     1:09.37 (37.82)     1:52.67 (43.30)     2:33.27 (40.60)
        3:19.39 (46.12)     4:05.32 (45.93)     4:42.45 (37.13)     5:18.22 (35.77)
 25 Tekieli, Ingrid Christin  13 Silver Dolphins      5:21.10    5:32.82  
                  35.48     1:23.20 (47.72)     2:01.62 (38.42)     2:40.41 (38.79)
        3:29.86 (49.45)     4:19.45 (49.59)   5:32.82 (1:13.37)                    
 -- Pisano, Olivia            14 Heat                 4:42.05         DQ  
                  29.62     1:03.33 (33.71)     1:39.14 (35.81)     2:14.39 (35.25)
        2:57.71 (43.32)     3:42.03 (44.32)     4:15.77 (33.74)          DQ (33.04)
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
 Meet Record: # 1:38.22    3/9/2018 Hudson Explorers, HEAT                     
                         L Reber, C Caniglia, E Szabo, M DeWitt            
    LE Event: * 1:38.22        2018 HEAT- Hudson Explorers Aquatic, Heat-      
                         L Reber, C Caniglia, E Szabo, M DeWitt            
  LE Swimmer: ! 1:38.22        2018 HEAT- Hudson Explorers Aquatic, Heat-      
                         L Reber, C Caniglia, E Szabo, M DeWitt            
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ridgewood YMCA Dolphins  'A'                      1:42.39    1:39.36  
     1) Bodrock, Grace 14               2) Dorobek, Sierra 14             
     3) Khan, Asma 13                   4) Stockard, Taylor 14            
                  24.36       49.26 (24.90)     1:14.13 (24.87)     1:39.36 (25.23)
  2 Great Lakes Sailfish Swimming  'A'                1:41.19    1:41.17  
     1) Radigan, Kylee 14               2) Stewart, Meredith 13           
     3) Mehok, Claire 13                4) Klinginsmith, Lillian 14       
                  25.24       50.75 (25.51)     1:16.28 (25.53)     1:41.17 (24.89)
  3 Heat- Hudson Explorers Aquatic  'A'               1:41.00    1:41.71  
     1) Pisano, Olivia 14               2) Binns, Peyton 14               
     3) Hensley, Kate 14                4) Zmich, Erin 14                 
                  26.27       51.66 (25.39)     1:16.25 (24.59)     1:41.71 (25.46)
  4 Solon Stars Swim Club  'A'                        1:46.25    1:42.19  
     1) Strong, Maria 14                2) Perlberg, Grace 13             
     3) Brooker, Alayna 13              4) Speelman, Ava 13               
                  25.30       50.46 (25.16)     1:16.33 (25.87)     1:42.19 (25.86)
  5 Heat- Hudson Explorers Aquatic  'B'               1:44.00    1:43.38  
     1) Schenkenberger, Marisa 14       2) Von Ville, Caroline 14         
     3) Dezelic, Mia 13                 4) Weldon, Hannah 14              
                  26.50       52.33 (25.83)     1:17.63 (25.30)     1:43.38 (25.75)
  6 Ridgewood YMCA Dolphins  'B'                      1:49.06    1:43.83  
     1) Cohagan, Charlotte 14           2) Swope, Rayna 14                
     3) Wysong, Zoe 14                  4) Williams, Katherine 14         
                  25.99       52.00 (26.01)     1:18.34 (26.34)     1:43.83 (25.49)
  7 Geauga Otters  'A'                                1:46.80    1:43.93  
     1) Parrish, Stella 13              2) Smith, Sammi 14                
     3) Rockenberger, Elizabeth 13      4) Hanek, Izzy 13                 
                  27.02       52.48 (25.46)     1:19.09 (26.61)     1:43.93 (24.84)
  8 SwimUnited  'A'                                   1:47.91    1:44.12  
     1) Downing, Alex 13                2) Truelsch, Jordan 14            
     3) Kutchel, Abbey 13               4) Miller, Jordyn 14              
                  25.23       51.68 (26.45)     1:18.39 (26.71)     1:44.12 (25.73)
  9 Lake Erie Silver Dolphins  'A'                    1:46.87    1:45.56  
     1) Doorley, Ashlyn 14              2) Edgar, Carys 13                
     3) Musbach, Marie 14               4) Cunningham, Lexie 14           
                  24.86       51.40 (26.54)     1:18.68 (27.28)     1:45.56 (26.88)
 10 Blazing Barracudas  'A'                                NT    1:45.82  
     1) Chase, Ashley 14                2) Haywood, Daelynn 14            
     3) Seelbach, Taplin 14             4) Speed, Elle 14                 
                  26.48       53.13 (26.65)     1:19.10 (25.97)     1:45.82 (26.72)
 11 Massillon Aquatic Club  'A'                       1:50.43    1:46.20  
     1) Heestand, Ava 14                2) Yoder, Gracie 13               
     3) Shaffer, Jewell 13              4) Turkal, Ava 13                 
                  27.62       53.67 (26.05)     1:20.59 (26.92)     1:46.20 (25.61)
 12 Heat- Hudson Explorers Aquatic  'C'               1:46.50   x1:46.66  
     1) Pizarro, Alaina 13              2) Dye, Anna 14                   
     3) Drobnjak, Mija 14               4) Armao, Maria 13                
                  26.58       53.49 (26.91)     1:20.01 (26.52)     1:46.66 (26.65)
 13 Great Lakes Sailfish Swimming  'B'                1:43.79    1:46.82  
     1) MacPhail, Olivia 14             2) Mehok, Lilly 13                
     3) Slabe, Julia 14                 4) Murlin, Darby 13               
                  26.74       53.14 (26.40)     1:19.96 (26.82)     1:46.82 (26.86)
 13 C.L.E. Swimming  'A'                              1:50.54    1:46.82  
     1) Smith, Gabby 14                 2) Mackay, Mallory 14             
     3) Kirkpatrick, Mac 13             4) Nee, Allie 13                  
                  26.06       50.96 (24.90)     1:18.73 (27.77)     1:46.82 (28.09)
 15 Solon Stars Swim Club  'B'                        1:51.90    1:48.59  
     1) Chang, Irene 14                 2) Shaker, Ava 13                 
     3) Bochenek, Molly 14              4) Jones, Hannah 14               
                  27.69       54.71 (27.02)     1:21.49 (26.78)     1:48.59 (27.10)
 16 Lakewood Rangers Swim Team  'A'                   1:51.22    1:49.48  
     1) Pichola, Blair 14               2) Beno, Charlotte 14             
     3) Butte, Meghan 14                4) Miller, Gianna 13              
                  27.30       54.00 (26.70)     1:24.42 (30.42)     1:49.48 (25.06)
 17 University Swim Club  'A'                         1:51.32    1:49.64  
     1) Pesek, Zoe 13                   2) McCort, Sarah 13               
     3) Charlton, Delaney 13            4) Howell, Haley 14               
                  26.48       53.79 (27.31)     1:22.86 (29.07)     1:49.64 (26.78)
 18 Lake Erie Silver Dolphins  'B'                    1:53.57    1:51.45  
     1) Pophal, Sarah 13                2) Bautista, Chloe 14             
     3) Fu, Lillian 13                  4) Tekieli, Ingrid Christin 13    
                  27.31       55.09 (27.78)     1:22.92 (27.83)     1:51.45 (28.53)
 19 Geauga Otters  'B'                                1:54.12    1:52.64  
     1) Michalski, Maddi 14             2) Lanning, Kylie 13              
     3) Carson, Abigail 14              4) Sneek, Keeley 14               
                  28.22       56.00 (27.78)     1:24.90 (28.90)     1:52.64 (27.74)
 
Girls 13-14 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
 Meet Record: # 3:36.01   3/12/2017 Great Lakes Sailfish Swimming, Sailfish-LE 
                         R Gaudiani, G Valenza, M Dondorfer, E MacPhail    
    LE Event: * 3:36.01        2017 Great Lakes Sailfish Swimming, GLSS        
                         R Gaudiani, G Valenza, M Dondorfer, E MacPhail    
  LE Swimmer: ! 3:36.01        2017 Great Lakes Sailfish Swimming, Sailf       
                         R Gaudiani, G Valenza, M Dondorfer, E MacPhail    
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Great Lakes Sailfish Swimming  'A'                3:45.56    3:36.95  
     1) Klinginsmith, Lillian 14        2) Stewart, Meredith 13           
     3) Radigan, Kylee 14               4) Duchon, Gracie 14              
                  26.16       54.59 (54.59)     1:20.50 (25.91)     1:49.29 (54.70)
        2:14.97 (25.68)     2:43.97 (54.68)     3:08.96 (24.99)     3:36.95 (52.98)
  2 Ridgewood YMCA Dolphins  'A'                      3:40.74    3:39.18  
     1) Khan, Asma 13                   2) Dorobek, Sierra 14             
     3) Williams, Katherine 14          4) Bodrock, Grace 14              
                  26.42       54.38 (54.38)     1:20.52 (26.14)     1:49.70 (55.32)
        2:16.47 (26.77)     2:45.55 (55.85)     3:10.53 (24.98)     3:39.18 (53.63)
  3 Heat- Hudson Explorers Aquatic  'A'               3:42.00    3:43.41  
     1) Weldon, Hannah 14               2) Pisano, Olivia 14              
     3) Binns, Peyton 14                4) Hensley, Kate 14               
                  27.33       56.85 (56.85)     1:23.29 (26.44)     1:52.12 (55.27)
        2:19.07 (26.95)     2:48.67 (56.55)     3:15.11 (26.44)     3:43.41 (54.74)
  4 Solon Stars Swim Club  'A'                        3:53.51    3:45.72  
     1) Perlberg, Grace 13              2) Strong, Maria 14               
     3) Brooker, Alayna 13              4) Speelman, Ava 13               
                  27.29       56.17 (56.17)     1:22.50 (26.33)     1:51.34 (55.17)
        2:18.82 (27.48)     2:49.29 (57.95)     3:16.56 (27.27)     3:45.72 (56.43)
  5 Heat- Hudson Explorers Aquatic  'B'               3:47.00    3:48.28  
     1) Dezelic, Mia 13                 2) Schenkenberger, Marisa 14      
     3) Pizarro, Alaina 13              4) Zmich, Erin 14                 
                  27.36       57.09 (57.09)     1:24.78 (27.69)     1:54.96 (57.87)
        2:21.91 (26.95)     2:51.42 (56.46)     3:18.34 (26.92)     3:48.28 (56.86)
  6 SwimUnited  'A'                                   3:56.40    3:49.43  
     1) Truelsch, Jordan 14             2) Miller, Jordyn 14              
     3) Katsaras, Lillie 14             4) Downing, Alex 13               
                  27.17       56.71 (56.71)     1:24.31 (27.60)     1:55.35 (58.64)
        2:23.04 (27.69)     2:54.13 (58.78)     3:19.88 (25.75)     3:49.43 (55.30)
  7 Great Lakes Sailfish Swimming  'B'                4:00.37    3:52.59  
     1) Mehok, Claire 13                2) Mehok, Lilly 13                
     3) MacPhail, Olivia 14             4) Slabe, Julia 14                
                  27.52       57.37 (57.37)     1:25.38 (28.01)     1:56.54 (59.17)
        2:24.13 (27.59)     2:54.32 (57.78)     3:22.20 (27.88)     3:52.59 (58.27)
  8 Blazing Barracudas  'A'                           3:58.39    3:53.45  
     1) Chase, Ashley 14                2) Haywood, Daelynn 14            
     3) Seelbach, Taplin 14             4) Speed, Elle 14                 
                  27.24       55.88 (55.88)     1:24.92 (29.04)   1:57.08 (1:01.20)
        2:24.44 (27.36)     2:55.54 (58.46)     3:22.85 (27.31)     3:53.45 (57.91)
  9 Lake Erie Silver Dolphins  'A'                    3:45.37    3:54.31  
     1) Doorley, Ashlyn 14              2) Edgar, Carys 13                
     3) Butler, Erin 14                 4) Fu, Lillian 13                 
                  26.21       53.88 (53.88)     1:21.49 (27.61)     1:52.53 (58.65)
        2:21.69 (29.16)   2:53.35 (1:00.82)     3:22.30 (28.95)   3:54.31 (1:00.96)
 10 Heat- Hudson Explorers Aquatic  'C'               3:54.00   x3:54.37  
     1) Brindley, Natalie 13            2) Armao, Maria 13                
     3) Dye, Anna 14                    4) Clark, Emily 14                
                  27.88       58.23 (58.23)     1:26.58 (28.35)     1:57.76 (59.53)
        2:24.85 (27.09)     2:55.44 (57.68)     3:23.60 (28.16)     3:54.37 (58.93)
 11 Ridgewood YMCA Dolphins  'B'                      4:02.29    3:58.94  
     1) McDaniel, Allison 14            2) Muzychak, Ella 13              
     3) Henely, Grace 13                4) Swope, Rayna 14                
                  28.87       59.48 (59.48)     1:28.16 (28.68)   2:00.52 (1:01.04)
        2:28.86 (28.34)   3:00.84 (1:00.32)     3:28.69 (27.85)     3:58.94 (58.10)
 12 C.L.E. Swimming  'A'                              4:09.83    4:02.01  
     1) Mackay, Mallory 14              2) Smith, Gabby 14                
     3) Kirkpatrick, Mac 13             4) Nee, Allie 13                  
                  26.91       57.86 (57.86)     1:25.72 (27.86)     1:56.15 (58.29)
        2:24.56 (28.41)   2:57.59 (1:01.44)     3:27.55 (29.96)   4:02.01 (1:04.42)
 13 University Swim Club  'A'                         3:56.30    4:04.67  
     1) Howell, Haley 14                2) McCort, Sarah 13               
     3) Charlton, Delaney 13            4) Pesek, Zoe 13                  
                  28.23       58.83 (58.83)     1:28.16 (29.33)   2:01.03 (1:02.20)
        2:32.65 (31.62)   3:06.80 (1:05.77)     3:34.05 (27.25)     4:04.67 (57.87)
 14 Geauga Otters  'B'                                4:18.26    4:09.47  
     1) Rockenberger, Elizabeth 13      2) Lanning, Kylie 13              
     3) Carson, Abigail 14              4) Michalski, Maddi 14            
                  29.32   1:02.05 (1:02.05)     1:32.24 (30.19)   2:06.07 (1:04.02)
        2:36.21 (30.14)   3:09.32 (1:03.25)     3:37.94 (28.62)   4:09.47 (1:00.15)
 15 Solon Stars Swim Club  'B'                        4:06.46    4:10.55  
     1) Jones, Hannah 14                2) Chang, Irene 14                
     3) Shaker, Ava 13                  4) Rosko, Giovanna 13             
                  29.64   1:02.46 (1:02.46)     1:30.91 (28.45)     2:02.29 (59.83)
        2:31.12 (28.83)   3:04.01 (1:01.72)     3:35.30 (31.29)   4:10.55 (1:06.54)
 -- Firestone Akron Swim Team  'A'                    3:54.96         DQ  
     1) Chapman, Lindsey 14             2) Goodrich, Hanna 13             
     3) Moore, Emma 14                  4) Brilmyer, Tera 14              
                  29.36   1:00.82 (1:00.82)     1:30.04 (29.22)   2:01.58 (1:00.76)
        2:27.85 (26.27)     2:58.29 (56.71)     3:25.31 (27.02)          DQ (55.67)
 -- Geauga Otters  'A'                                3:54.39         DQ  
     1) Hanek, Izzy 13                  2) Smith, Sammi 14                
     3) Sneek, Keeley 14                4) Parrish, Stella 13             
                  27.43       58.06 (58.06)     1:23.90 (25.84)     1:53.02 (54.96)
        2:21.93 (28.91)   2:54.17 (1:01.15)     3:21.77 (27.60)          DQ (57.45)
 
Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
 Meet Record: # 1:47.78   3/10/2017 Great Lakes Sailfish Swimming, Sailfish-LE 
                         E MacPhail, S Bare, R Gaudiani, G Valenza         
    LE Event: * 1:47.78        2017 Great Lakes Sailfish Swimming, GLSS        
                         E MacPhail, S Bare, R Gaudiani, G Valenza         
  LE Swimmer: ! 1:47.78        2017 Great Lakes Sailfish Swimming, GLSS        
                         E MacPhail, S Bare, R Gaudiani, G Valenza         
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ridgewood YMCA Dolphins  'A'                      1:56.57    1:49.81  
     1) Khan, Asma 13                   2) Stockard, Taylor 14            
     3) Bodrock, Grace 14               4) Dorobek, Sierra 14             
                  27.90       58.64 (30.74)     1:24.99 (26.35)     1:49.81 (24.82)
  2 Heat- Hudson Explorers Aquatic  'A'               1:50.00    1:51.19  
     1) Pisano, Olivia 14               2) Drobnjak, Mija 14              
     3) Hensley, Kate 14                4) Binns, Peyton 14               
                  27.97       59.46 (31.49)     1:26.31 (26.85)     1:51.19 (24.88)
  3 Great Lakes Sailfish Swimming  'A'                1:50.19    1:52.30  
     1) Radigan, Kylee 14               2) MacPhail, Olivia 14            
     3) Stewart, Meredith 13            4) Klinginsmith, Lillian 14       
                  28.31     1:00.84 (32.53)     1:27.48 (26.64)     1:52.30 (24.82)
  4 Solon Stars Swim Club  'A'                        1:58.85    1:54.11  
     1) Perlberg, Grace 13              2) Brooker, Alayna 13             
     3) Chang, Irene 14                 4) Strong, Maria 14               
                  28.47       59.61 (31.14)     1:29.27 (29.66)     1:54.11 (24.84)
  5 SwimUnited  'A'                                   1:59.88    1:54.20  
     1) Truelsch, Jordan 14             2) Kutchel, Abbey 13              
     3) Downing, Alex 13                4) Miller, Jordyn 14              
                  29.27     1:02.47 (33.20)     1:28.80 (26.33)     1:54.20 (25.40)
  6 Heat- Hudson Explorers Aquatic  'B'               1:52.50    1:54.47  
     1) Pizarro, Alaina 13              2) Schenkenberger, Marisa 14      
     3) Zmich, Erin 14                  4) Dye, Anna 14                   
                  28.23       59.65 (31.42)     1:27.95 (28.30)     1:54.47 (26.52)
  7 Ridgewood YMCA Dolphins  'B'                      2:06.16    1:55.93  
     1) McDaniel, Allison 14            2) Henely, Grace 13               
     3) Swope, Rayna 14                 4) Cohagan, Charlotte 14          
                  30.57     1:02.40 (31.83)     1:30.33 (27.93)     1:55.93 (25.60)
  8 Great Lakes Sailfish Swimming  'B'                1:52.49    1:56.70  
     1) Mehok, Lilly 13                 2) Murlin, Darby 13               
     3) Mehok, Claire 13                4) Slabe, Julia 14                
                  28.53     1:02.40 (33.87)     1:30.29 (27.89)     1:56.70 (26.41)
  9 Lake Erie Silver Dolphins  'A'                    2:01.44    1:56.85  
     1) Doorley, Ashlyn 14              2) Cunningham, Lexie 14           
     3) Musbach, Marie 14               4) Edgar, Carys 13                
                  27.40     1:01.94 (34.54)     1:30.45 (28.51)     1:56.85 (26.40)
 10 Geauga Otters  'A'                                1:57.87    1:57.17  
     1) Hanek, Izzy 13                  2) Sneek, Keeley 14               
     3) Parrish, Stella 13              4) Smith, Sammi 14                
                  28.62     1:04.31 (35.69)     1:32.12 (27.81)     1:57.17 (25.05)
 11 Heat- Hudson Explorers Aquatic  'C'               1:58.50   x1:57.85  
     1) Weldon, Hannah 14               2) Armao, Maria 13                
     3) Dezelic, Mia 13                 4) Brindley, Natalie 13           
                  29.29     1:06.76 (37.47)     1:31.95 (25.19)     1:57.85 (25.90)
 12 Massillon Aquatic Club  'A'                       2:03.66    1:58.36  
     1) Yoder, Gracie 13                2) Shaffer, Jewell 13             
     3) Turkal, Ava 13                  4) Heestand, Ava 14               
                  30.23     1:04.06 (33.83)     1:31.69 (27.63)     1:58.36 (26.67)
 13 Solon Stars Swim Club  'B'                        2:16.05    1:59.37  
     1) Bochenek, Molly 14              2) Speelman, Ava 13               
     3) Jones, Hannah 14                4) Shaker, Ava 13                 
                  32.59     1:04.20 (31.61)     1:32.44 (28.24)     1:59.37 (26.93)
 14 Blazing Barracudas  'A'                           2:23.22    1:59.54  
     1) Haywood, Daelynn 14             2) Agwa, Janet 14                 
     3) Chase, Ashley 14                4) Speed, Elle 14                 
                  29.86     1:04.09 (34.23)     1:32.64 (28.55)     1:59.54 (26.90)
 15 C.L.E. Swimming  'A'                              2:13.78    2:00.18  
     1) Mackay, Mallory 14              2) Kirkpatrick, Mac 13            
     3) Smith, Gabby 14                 4) Nee, Allie 13                  
                  28.43     1:03.62 (35.19)     1:31.98 (28.36)     2:00.18 (28.20)
 16 Lake Erie Silver Dolphins  'B'                    2:07.66    2:02.82  
     1) Tekieli, Ingrid Christin 13     2) Pophal, Sarah 13               
     3) Bautista, Chloe 14              4) Fu, Lillian 13                 
                  31.02     1:05.56 (34.54)     1:35.26 (29.70)     2:02.82 (27.56)
 17 Lakewood Rangers Swim Team  'A'                   2:06.22    2:03.86  
     1) Miller, Gianna 13               2) Pichola, Blair 14              
     3) Beno, Charlotte 14              4) Butte, Meghan 14               
                  29.66     1:04.27 (34.61)     1:33.45 (29.18)     2:03.86 (30.41)
 18 University Swim Club  'A'                         2:07.80    2:04.95  
     1) Howell, Haley 14                2) McCort, Sarah 13               
     3) Pesek, Zoe 13                   4) Charlton, Delaney 13           
                  30.73     1:07.44 (36.71)     1:36.78 (29.34)     2:04.95 (28.17)
 19 Geauga Otters  'B'                                2:14.91    2:09.26  
     1) Rockenberger, Elizabeth 13      2) Renau, Addi 13                 
     3) Michalski, Maddi 14             4) Carson, Abigail 14             
                  30.79     1:10.61 (39.82)     1:40.55 (29.94)     2:09.26 (28.71)
 
Girls 13-14 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
 Meet Record: # 3:56.59   3/11/2017 Great Lakes Sailfish Swimming, Sailfish-LE 
                         E MacPhail, S Bare, R Gaudiani, G Valenza         
    LE Event: * 3:56.59        2017 Great Lakes Sailfish Swimming, GLSS        
                         E MacPhail, S Bare, R Gaudiani, G Valenza         
  LE Swimmer: ! 3:56.59        2017 Great Lakes Sailfish Swimming, Sailf       
                         E MacPhail, S Bare, R Gaudiani, G Valenza         
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ridgewood YMCA Dolphins  'A'                      4:02.67    4:01.08  
     1) Khan, Asma 13                   2) Stockard, Taylor 14            
     3) Bodrock, Grace 14               4) Cohagan, Charlotte 14          
                  28.53       58.70 (58.70)     1:31.23 (32.53)   2:07.29 (1:08.59)
        2:34.12 (26.83)     3:05.60 (58.31)     3:32.18 (26.58)     4:01.08 (55.48)
  2 Great Lakes Sailfish Swimming  'A'                4:03.18    4:07.00  
     1) Mehok, Claire 13                2) Machado, Madi 14               
     3) Stewart, Meredith 13            4) Duchon, Gracie 14              
                  30.10   1:02.08 (1:02.08)     1:34.93 (32.85)   2:12.68 (1:10.60)
        2:40.59 (27.91)   3:13.67 (1:00.99)     3:38.90 (25.23)     4:07.00 (53.33)
  3 Heat- Hudson Explorers Aquatic  'A'               4:00.00    4:07.16  
     1) Pisano, Olivia 14               2) Caniglia, Carrie 14            
     3) Hensley, Kate 14                4) Binns, Peyton 14               
                  29.59   1:01.20 (1:01.20)     1:32.99 (31.79)   2:10.18 (1:08.98)
        2:38.07 (27.89)   3:11.58 (1:01.40)     3:37.97 (26.39)     4:07.16 (55.58)
  4 Great Lakes Sailfish Swimming  'B'                4:16.17    4:11.13  
     1) Mehok, Lilly 13                 2) MacPhail, Olivia 14            
     3) Murlin, Darby 13                4) Radigan, Kylee 14              
                  29.94   1:02.42 (1:02.42)     1:35.20 (32.78)   2:12.38 (1:09.96)
        2:41.49 (29.11)   3:15.94 (1:03.56)     3:41.75 (25.81)     4:11.13 (55.19)
  5 Solon Stars Swim Club  'A'                        4:15.79    4:11.39  
     1) Perlberg, Grace 13              2) Brooker, Alayna 13             
     3) Speelman, Ava 13                4) Strong, Maria 14               
                  30.27   1:01.89 (1:01.89)     1:35.08 (33.19)   2:11.45 (1:09.56)
        2:41.64 (30.19)   3:15.90 (1:04.45)     3:42.52 (26.62)     4:11.39 (55.49)
  6 SwimUnited  'A'                                   4:24.14    4:12.52  
     1) Truelsch, Jordan 14             2) Kutchel, Abbey 13              
     3) Downing, Alex 13                4) Katsaras, Lillie 14            
                  29.70   1:01.18 (1:01.18)     1:34.62 (33.44)   2:14.25 (1:13.07)
        2:41.59 (27.34)     3:13.87 (59.62)     3:41.63 (27.76)     4:12.52 (58.65)
  7 Heat- Hudson Explorers Aquatic  'B'               4:06.00    4:14.85  
     1) Pizarro, Alaina 13              2) Drobnjak, Mija 14              
     3) Schenkenberger, Marisa 14       4) Zmich, Erin 14                 
                  29.95   1:01.77 (1:01.77)     1:34.20 (32.43)   2:11.91 (1:10.14)
        2:42.00 (30.09)   3:17.55 (1:05.64)     3:44.93 (27.38)     4:14.85 (57.30)
  8 Firestone Akron Swim Team  'A'                    4:18.38    4:19.06  
     1) Rogers, Molly 14                2) Brilmyer, Tera 14              
     3) Chapman, Lindsey 14             4) Moore, Emma 14                 
                  29.31   1:01.04 (1:01.04)     1:34.60 (33.56)   2:11.83 (1:10.79)
        2:43.66 (31.83)   3:22.03 (1:10.20)     3:48.53 (26.50)     4:19.06 (57.03)
  9 Lake Erie Silver Dolphins  'A'                    4:07.47    4:22.58  
     1) Doorley, Ashlyn 14              2) Wellman, Evey 14               
     3) Musbach, Marie 14               4) Edgar, Carys 13                
                  29.17                             1:36.37 ( )         2:17.66 ( )
        2:48.30 (30.64)   3:23.25 (1:05.59)     3:51.07 (27.82)     4:22.58 (59.33)
 10 Geauga Otters  'A'                                4:25.91    4:23.40  
     1) Hanek, Izzy 13                  2) Sneek, Keeley 14               
     3) Parrish, Stella 13              4) Smith, Sammi 14                
                  30.19   1:03.14 (1:03.14)     1:40.06 (36.92)   2:22.85 (1:19.71)
        2:52.72 (29.87)   3:28.37 (1:05.52)     3:54.41 (26.04)     4:23.40 (55.03)
 11 Ridgewood YMCA Dolphins  'B'                      4:20.22    4:23.96  
     1) McDaniel, Allison 14            2) Henely, Grace 13               
     3) Swope, Rayna 14                 4) Dorobek, Sierra 14             
                  31.91   1:05.44 (1:05.44)     1:39.70 (34.26)   2:20.44 (1:15.00)
        2:50.56 (30.12)   3:25.59 (1:05.15)     3:52.83 (27.24)     4:23.96 (58.37)
 12 Lake Shore Swim Club  'A'                         4:22.48    4:27.70  
     1) Slivinski, Liv 13               2) LaRosa, Nina 13                
     3) Russell, Ella 14                4) Turner, Amanda 14              
                  31.71   1:06.05 (1:06.05)     1:40.88 (34.83)   2:20.99 (1:14.94)
        2:49.42 (28.43)   3:24.63 (1:03.64)     3:54.40 (29.77)   4:27.70 (1:03.07)
 13 Blazing Barracudas  'A'                           4:28.54    4:30.86  
     1) Haywood, Daelynn 14             2) Chase, Ashley 14               
     3) Botos, Isabelle 13              4) Speed, Elle 14                 
                  33.08   1:07.70 (1:07.70)     1:41.38 (33.68)   2:20.08 (1:12.38)
        2:52.00 (31.92)   3:31.89 (1:11.81)     3:59.54 (27.65)     4:30.86 (58.97)
 14 Heat- Hudson Explorers Aquatic  'C'               4:30.00   x4:33.93  
     1) Brindley, Natalie 13            2) Armao, Maria 13                
     3) Clark, Emily 14                 4) Forrest, Ellie 13              
                  31.37   1:04.98 (1:04.98)     1:41.71 (36.73)   2:24.19 (1:19.21)
        2:55.73 (31.54)   3:32.92 (1:08.73)     4:01.52 (28.60)   4:33.93 (1:01.01)
 15 SwimUnited  'B'                                   4:45.91    4:35.12  
     1) Miller, Jordyn 14               2) Gavigan, Kerry 14              
     3) Telesz, Grace 13                4) Swanson, Leyna 13              
                  30.89   1:05.07 (1:05.07)     1:42.67 (37.60)   2:24.75 (1:19.68)
        2:55.32 (30.57)   3:33.33 (1:08.58)     4:03.20 (29.87)   4:35.12 (1:01.79)
 16 University Swim Club  'A'                              NT    4:41.06  
     1) Howell, Haley 14                2) Pesek, Zoe 13                  
     3) Charlton, Delaney 13            4) McCort, Sarah 13               
                  34.69   1:10.81 (1:10.81)     1:46.67 (35.86)   2:28.32 (1:17.51)
        2:59.87 (31.55)   3:39.67 (1:11.35)     4:08.65 (28.98)   4:41.06 (1:01.39)
 17 Solon Stars Swim Club  'B'                        4:36.67    4:42.39  
     1) Bochenek, Molly 14              2) Chang, Irene 14                
     3) Jones, Hannah 14                4) Shaker, Ava 13                 
                  34.61   1:10.70 (1:10.70)     1:49.79 (39.09)   2:33.53 (1:22.83)
        3:05.38 (31.85)   3:41.20 (1:07.67)     4:10.30 (29.10)   4:42.39 (1:01.19)
 18 Geauga Otters  'B'                                4:58.94    4:48.59  
     1) Rockenberger, Elizabeth 13      2) Renau, Addi 13                 
     3) Michalski, Maddi 14             4) Carson, Abigail 14             
                  32.50   1:08.71 (1:08.71)     1:49.31 (40.60)   2:37.95 (1:29.24)
        3:08.56 (30.61)   3:45.34 (1:07.39)     4:15.33 (29.99)   4:48.59 (1:03.25)
 
Girls 14 & Under 50 Yard Freestyle Swim-off
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Swim-off
  1 Chang, Marianne           12 Solon                     NT      28.64  
  2 Wanosik, Carolyn          12 Lakewood                  NT      28.66  
 
Girls 14 & Under 100 Yard Backstroke Swim-off
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Murlin, Elizabeth         13 Sailfish                  NT    1:03.69  
                  30.49     1:03.69 (33.20)                                        
  2 Chase, Ashley             14 Blazers                   NT    1:03.82  
                  31.18     1:03.82 (32.64)                                        
 
Girls 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Nixon, Eva                12 Firestone                 NT      30.19  
 
Girls 50 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Holtz, Avery              11 Heat                      NT      38.38  
  2 Baylor, Shawna            11 Heat                      NT      38.74  
 
Girls 100 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Truelsch, Jordan          14 SwimUnited                NT    1:01.09  
                  29.42     1:01.09 (31.67)                                        
  2 Sweatt, Maria             12 Firestone                 NT    1:15.54  
                  36.29     1:15.54 (39.25)                                        
 
Girls 50 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bezdek, Brooke            10 Heat                      NT      50.23  
 
Girls 100 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bodrock, Grace            14 Ridgewood                 NT    1:08.32  
                  32.05     1:08.32 (36.27)                                        
 
Girls 100 Yard IM Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Holtz, Avery              11 Heat                      NT    1:22.55  
                  38.98     1:22.55 (43.57)                                        
  2 Baylor, Shawna            11 Heat                      NT    1:23.18  
                  39.53     1:23.18 (43.65)                                        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: # 26.74    3/9/2014 Tyler Hong, Lake Shore-LE                    
    LE Event: * 26.74        2014 Tyler Hong, LSSC                             
  LE Swimmer: ! 26.74        2014 Tyler Hong, LSSC                             
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Montgomery, Colten         9 Unattached             29.63      29.06  
  2 Spittler, Luke            10 Massillon              29.68      29.30  
  3 Folger, Ryan              10 Piranha                30.53      29.60  
  4 Hong, Jaimeson            10 Ridgewood              30.68      30.49  
  5 Losch, Everett             9 Silver Dolphins        30.40      30.53  
  6 Leblanc, Josh              9 SwimUnited             30.80      31.05  
  7 McMullin, JP              10 Heat                   31.47      31.22  
  8 Johannessen, Thor         10 Blazers                32.02      31.27  
  9 Herrmann, Daniel           9 Penguin                33.00      32.78  
 10 Malke, Aiden               8 Ridgewood              33.39      35.63  
B - Final
 11 Perez, Andres              9 Solon                  33.54      32.08  
 12 Azok, Ben                  9 Silver Dolphins        33.56      32.76  
 13 Ackerman, Ben              9 Heat                   33.45      32.79  
 14 Cho, Ian                   9 Heat                   33.68      33.04  
 15 Destino, Dom               9 Heat                   34.33      33.90  
 16 Herring, Brayden           9 Lake Shore             34.42      33.91  
 17 Morana, Dominic            9 Cle Swimming           33.94      34.41  
 18 Newton, Jude               9 Silver Dolphins        34.54      35.27  
 19 Lennon, Bryce              9 Swim Institute         34.53      35.38  
 20 Kimak, Ian                 9 Twinsburg              34.22      35.61  
 
Boys 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: # 26.74    3/9/2014 Tyler Hong, Lake Shore-LE                    
    LE Event: * 26.74        2014 Tyler Hong, LSSC                             
  LE Swimmer: ! 26.74        2014 Tyler Hong, LSSC                             
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Montgomery, Colten         9 Unattached             29.56      29.63  
  2 Spittler, Luke            10 Massillon              29.88      29.68  
  3 Losch, Everett             9 Silver Dolphins        29.96      30.40  
  4 Folger, Ryan              10 Piranha                30.61      30.53  
  5 Hong, Jaimeson            10 Ridgewood              33.20      30.68  
  6 Leblanc, Josh              9 SwimUnited             31.98      30.80  
  7 McMullin, JP              10 Heat                   31.24      31.47  
  8 Johannessen, Thor         10 Blazers                31.87      32.02  
  9 Herrmann, Daniel           9 Penguin                32.99      33.00  
 10 Malke, Aiden               8 Ridgewood              33.71      33.39  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Ackerman, Ben              9 Heat                   37.47      33.45  
 12 Perez, Andres              9 Solon                  34.41      33.54  
 13 Azok, Ben                  9 Silver Dolphins        33.43      33.56  
 14 Cho, Ian                   9 Heat                   33.46      33.68  
 15 Morana, Dominic            9 Cle Swimming           34.27      33.94  
 16 Kimak, Ian                 9 Twinsburg              35.14      34.22  
 17 Destino, Dom               9 Heat                   34.89      34.33  
 18 Turney, Reed               9 Tigersharks            35.05      34.34  
 19 Herring, Brayden           9 Lake Shore             33.42      34.42  
 20 Lennon, Bryce              9 Swim Institute         34.28      34.53  
-------------------------------------------------------------------------
 21 Newton, Jude               9 Silver Dolphins        34.60      34.54  
 22 LaRue, Peyton              9 SwimUnited             34.46      35.18  
-------------------------------------------------------------------------
 23 Pishchik, Erik             9 Silver Dolphins        36.11      35.93  
 24 Ormiston, Brian            9 Lake Shore                NT      35.95  
 
Boys 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: # 58.40    3/9/2014 Tyler Hong, Lake Shore                       
    LE Event: * 58.07        2014 Tyler Hong, LSSC                             
  LE Swimmer: ! 58.07        2014 Tyler Hong, LSSC                             
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Allen, Ben                10 Canton               1:00.40      59.95  
                  28.99       59.95 (30.96)                                        
  2 Sekerak, Jack             10 Firestone            1:05.04    1:03.85  
                  30.11     1:03.85 (33.74)                                        
  3 Montgomery, Colten         9 Unattached           1:05.34    1:04.14  
                  30.97     1:04.14 (33.17)                                        
  4 Losch, Everett             9 Silver Dolphins      1:07.46    1:06.63  
                  32.58     1:06.63 (34.05)                                        
  5 Seredenko, Edward         10 SwimUnited           1:07.32    1:07.08  
                  32.32     1:07.08 (34.76)                                        
  6 MacPhail, Jake             9 Sailfish             1:08.38    1:08.94  
                  33.65     1:08.94 (35.29)                                        
  7 McMullin, JP              10 Heat                 1:09.21    1:09.06  
                  33.81     1:09.06 (35.25)                                        
  8 Destino, Dom               9 Heat                 1:14.68    1:13.08  
                  34.90     1:13.08 (38.18)                                        
  9 Herrmann, Daniel           9 Penguin              1:14.72    1:15.44  
 -- Johannessen, Thor         10 Blazers              1:08.91         DQ  
                  32.85          DQ (36.16)                                        
 
Boys 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: # 58.40    3/9/2014 Tyler Hong, Lake Shore                       
    LE Event: * 58.07        2014 Tyler Hong, LSSC                             
  LE Swimmer: ! 58.07        2014 Tyler Hong, LSSC                             
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Allen, Ben                10 Canton               1:02.23    1:00.40  
                  29.72     1:00.40 (30.68)                                        
  2 Sekerak, Jack             10 Firestone            1:06.93    1:05.04  
                  31.03     1:05.04 (34.01)                                        
  3 Montgomery, Colten         9 Unattached           1:04.05    1:05.34  
                  31.26     1:05.34 (34.08)                                        
  4 Seredenko, Edward         10 SwimUnited           1:07.05    1:07.32  
                  32.30     1:07.32 (35.02)                                        
  5 Losch, Everett             9 Silver Dolphins      1:08.73    1:07.46  
                  33.00     1:07.46 (34.46)                                        
  6 MacPhail, Jake             9 Sailfish             1:12.46    1:08.38  
                  33.24     1:08.38 (35.14)                                        
  7 Johannessen, Thor         10 Blazers              1:09.43    1:08.91  
                  32.86     1:08.91 (36.05)                                        
  8 McMullin, JP              10 Heat                 1:08.64    1:09.21  
                  33.53     1:09.21 (35.68)                                        
  9 Destino, Dom               9 Heat                 1:17.10    1:14.68  
                  35.57     1:14.68 (39.11)                                        
 10 Herrmann, Daniel           9 Penguin              1:16.87    1:14.72  
                  34.02     1:14.72 (40.70)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Azok, Ben                  9 Silver Dolphins      1:14.73    1:15.11  
                  35.29     1:15.11 (39.82)                                        
 12 Turney, Reed               9 Tigersharks          1:18.33    1:15.92  
                  36.20     1:15.92 (39.72)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Hoover, Nick              10 Heat                 1:12.74    1:16.40  
                  35.12     1:16.40 (41.28)                                        
 14 Morana, Dominic            9 Cle Swimming         1:16.87    1:16.75  
                  37.02     1:16.75 (39.73)                                        
 15 Ackerman, Ben              9 Heat                 1:15.57    1:17.70  
                  36.22     1:17.70 (41.48)                                        
 16 Newton, Jude               9 Silver Dolphins      1:21.81    1:18.78  
 17 Stirm, Isaac               9 Unattached           1:18.63    1:23.57  
                  40.65     1:23.57 (42.92)                                        
 
Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: # 2:05.45      3/1993 Todd Minnier, TV                           
    LE Event: * 2:04.67        2005 Nicholas Crane, LESD                       
  LE Swimmer: ! 2:04.67        2004 Nicholas Crane, LESD                       
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Losch, Everett             9 Silver Dolphins      2:22.25    2:16.74  
                  31.88     1:07.13 (35.25)     1:43.34 (36.21)     2:16.74 (33.40)
  2 Montgomery, Colten         9 Unattached           2:22.80    2:17.38  
                  30.81     1:06.08 (35.27)     1:42.34 (36.26)     2:17.38 (35.04)
  3 Seredenko, Edward         10 SwimUnited           2:23.77    2:21.00  
                  33.20     1:09.48 (36.28)     1:45.88 (36.40)     2:21.00 (35.12)
  4 Johannessen, Thor         10 Blazers              2:27.97    2:22.43  
                  32.99     1:10.41 (37.42)     1:47.14 (36.73)     2:22.43 (35.29)
  5 MacPhail, Jake             9 Sailfish             2:31.04    2:22.62  
                  33.92     1:11.08 (37.16)     1:47.74 (36.66)     2:22.62 (34.88)
  6 Bittner, Darren           10 University           2:26.63    2:22.78  
                  32.09     1:09.55 (37.46)     1:47.41 (37.86)     2:22.78 (35.37)
  7 Sekerak, Jack             10 Firestone            2:28.13    2:25.83  
                  32.67     1:10.17 (37.50)     1:48.84 (38.67)     2:25.83 (36.99)
  8 McMullin, JP              10 Heat                 2:25.99    2:28.75  
                  32.85     1:10.18 (37.33)     1:49.53 (39.35)     2:28.75 (39.22)
  9 Mazon, Luke                9 Massillon            2:36.08    2:33.19  
                  34.51     1:14.03 (39.52)     1:54.55 (40.52)     2:33.19 (38.64)
 10 Ackerman, Ben              9 Heat                 2:37.89    2:35.82  
                  35.56     1:15.32 (39.76)     1:56.49 (41.17)     2:35.82 (39.33)
 
Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: # 2:05.45      3/1993 Todd Minnier, TV                           
    LE Event: * 2:04.67        2005 Nicholas Crane, LESD                       
  LE Swimmer: ! 2:04.67        2004 Nicholas Crane, LESD                       
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Losch, Everett             9 Silver Dolphins      2:28.44    2:22.25  
                  32.54     1:08.57 (36.03)     1:46.34 (37.77)     2:22.25 (35.91)
  2 Montgomery, Colten         9 Unattached           2:25.92    2:22.80  
                  32.24     1:08.99 (36.75)     1:46.91 (37.92)     2:22.80 (35.89)
  3 Seredenko, Edward         10 SwimUnited           2:27.27    2:23.77  
                  33.37     1:10.00 (36.63)     1:47.26 (37.26)     2:23.77 (36.51)
  4 McMullin, JP              10 Heat                 2:28.66    2:25.99  
                  32.98     1:10.65 (37.67)     1:49.76 (39.11)     2:25.99 (36.23)
  5 Bittner, Darren           10 University           2:26.60    2:26.63  
                  31.74     1:09.33 (37.59)     1:49.18 (39.85)     2:26.63 (37.45)
  6 Johannessen, Thor         10 Blazers              2:30.49    2:27.97  
                  33.76     1:13.23 (39.47)     1:52.44 (39.21)     2:27.97 (35.53)
  7 Sekerak, Jack             10 Firestone            2:32.68    2:28.13  
                  33.76     1:12.60 (38.84)     1:51.92 (39.32)     2:28.13 (36.21)
  8 MacPhail, Jake             9 Sailfish             2:27.91    2:31.04  
                  35.28     1:14.19 (38.91)     1:53.71 (39.52)     2:31.04 (37.33)
  9 Mazon, Luke                9 Massillon            2:41.02    2:36.08  
                  34.98     1:15.67 (40.69)     1:56.21 (40.54)     2:36.08 (39.87)
 10 Ackerman, Ben              9 Heat                 2:54.91    2:37.89  
                  36.30     1:17.35 (41.05)     1:58.08 (40.73)     2:37.89 (39.81)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Cho, Ian                   9 Heat                 2:43.84    2:40.25  
                  36.40     1:17.41 (41.01)     1:59.95 (42.54)     2:40.25 (40.30)
 12 Destino, Dom               9 Heat                 2:47.50    2:40.90  
                  36.39     1:18.15 (41.76)     2:00.41 (42.26)     2:40.90 (40.49)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Azok, Ben                  9 Silver Dolphins      2:43.74    2:41.54  
                  35.20     1:17.09 (41.89)     2:01.97 (44.88)     2:41.54 (39.57)
 14 Turney, Reed               9 Tigersharks          2:44.86    2:41.93  
                  36.76     1:19.30 (42.54)     2:01.99 (42.69)     2:41.93 (39.94)
 15 Morana, Dominic            9 Cle Swimming         2:51.38    2:42.86  
                  37.16     1:20.02 (42.86)     2:03.35 (43.33)     2:42.86 (39.51)
 16 Hoover, Nick              10 Heat                 2:40.82    2:47.85  
                  36.19     1:19.17 (42.98)     2:05.09 (45.92)     2:47.85 (42.76)
 17 LaRue, Peyton              9 SwimUnited           2:55.67    2:51.86  
                  37.82     1:21.40 (43.58)     2:07.91 (46.51)     2:51.86 (43.95)
 
Boys 10 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: # 5:33.82    3/4/2005 Kevin Stang, Silver Dolphins               
    LE Event: * 5:28.55        2004 Nicholas Crane, LESD                       
  LE Swimmer: ! 5:28.55        2004 Nicholas Crane, LESD                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Allen, Ben                10 Canton               6:03.25    5:53.81  
                  31.23     1:05.76 (34.53)     1:41.37 (35.61)     2:16.43 (35.06)
        2:51.66 (35.23)     3:28.79 (37.13)     4:05.33 (36.54)     4:42.24 (36.91)
        5:18.45 (36.21)     5:53.81 (35.36)                                        
  2 Bittner, Darren           10 University           6:29.74    6:20.43  
                  32.08     1:09.51 (37.43)     1:48.43 (38.92)     2:27.56 (39.13)
        3:08.23 (40.67)     3:46.14 (37.91)     4:25.44 (39.30)     5:06.49 (41.05)
        5:44.91 (38.42)     6:20.43 (35.52)                                        
  3 Johannessen, Thor         10 Blazers              6:25.63    6:24.19  
                  32.48     1:10.29 (37.81)     1:49.90 (39.61)     2:29.90 (40.00)
        3:09.16 (39.26)     3:48.99 (39.83)     4:28.66 (39.67)     5:08.68 (40.02)
        5:48.09 (39.41)     6:24.19 (36.10)                                        
  4 Seredenko, Edward         10 SwimUnited           6:31.99    6:24.85  
                  34.76     1:13.45 (38.69)     1:52.92 (39.47)     2:33.14 (40.22)
        3:14.37 (41.23)     3:53.53 (39.16)     4:32.87 (39.34)     5:12.39 (39.52)
        5:48.89 (36.50)     6:24.85 (35.96)                                        
  5 Turney, Reed               9 Tigersharks          7:14.27    6:55.13  
                  36.53     1:17.90 (41.37)     2:00.75 (42.85)     2:43.47 (42.72)
        3:27.03 (43.56)     4:08.87 (41.84)     4:51.40 (42.53)     5:35.18 (43.78)
        6:15.18 (40.00)     6:55.13 (39.95)                                        
  6 Cho, Ian                   9 Heat                 7:08.42    6:57.23  
                  36.38     1:17.66 (41.28)     1:59.94 (42.28)     2:42.35 (42.41)
        3:25.89 (43.54)     4:09.10 (43.21)     4:52.64 (43.54)     5:34.90 (42.26)
        6:16.75 (41.85)     6:57.23 (40.48)                                        
  7 Destino, Dom               9 Heat                 7:24.65    7:03.29  
                  36.86     1:19.15 (42.29)     2:02.40 (43.25)     2:45.08 (42.68)
        3:29.24 (44.16)     4:12.37 (43.13)     4:56.06 (43.69)     5:39.61 (43.55)
        6:22.63 (43.02)     7:03.29 (40.66)                                        
  8 Leblanc, Josh              9 SwimUnited           7:24.71    7:04.31  
                  34.46     1:15.54 (41.08)     1:59.08 (43.54)     2:42.65 (43.57)
        3:26.46 (43.81)     4:08.93 (42.47)     4:53.23 (44.30)     5:38.44 (45.21)
        6:21.97 (43.53)     7:04.31 (42.34)                                        
  9 Azok, Ben                  9 Silver Dolphins      7:26.24    7:08.63  
                  36.31     1:17.68 (41.37)     2:00.90 (43.22)     2:44.13 (43.23)
        3:27.89 (43.76)     4:12.09 (44.20)     4:56.67 (44.58)     5:40.78 (44.11)
        6:24.85 (44.07)     7:08.63 (43.78)                                        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Record: # 31.22      3/1994 Paul Kirk, TV                                
    LE Event: * 30.97        2017 Alexandru Cucu, RYD                          
  LE Swimmer: ! 30.96        1993 Paul Kirk, TV                                
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Seredenko, Edward         10 SwimUnited             34.27      33.57  
  2 Spittler, Luke            10 Massillon              35.32      35.03  
  3 Leblanc, Josh              9 SwimUnited             35.37      35.51  
  4 Van Voorhis, Logan        10 Ridgewood              36.97      37.49  
  5 McMullin, JP              10 Heat                   37.93      37.52  
  6 Hoover, Nick              10 Heat                   38.36      38.19  
  7 Cho, Ian                   9 Heat                   39.27      38.61  
  8 Kimak, Ian                 9 Twinsburg              38.28      38.80  
  9 Newton, Jude               9 Silver Dolphins        39.63      39.17  
 10 Perez, Andres              9 Solon                  39.01      39.22  
B - Final
 11 Pishchik, Erik             9 Silver Dolphins        40.75      39.07  
 12 Conway, Patrick            9 University             39.90      39.10  
 13 Lennon, Bryce              9 Swim Institute         40.42      39.22  
 14 Destino, Dom               9 Heat                   40.15      39.50  
 15 Morana, Dominic            9 Cle Swimming           40.23      40.52  
 16 Azok, Ben                  9 Silver Dolphins        41.10      40.65  
 17 Stirm, Isaac               9 Unattached             41.98      40.76  
 18 Malke, Aiden               8 Ridgewood              40.72      40.81  
 19 Ormiston, Brian            9 Lake Shore             42.61      41.97  
 20 LaRue, Peyton              9 SwimUnited             42.52      42.75  
 
Boys 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Record: # 31.22      3/1994 Paul Kirk, TV                                
    LE Event: * 30.97        2017 Alexandru Cucu, RYD                          
  LE Swimmer: ! 30.96        1993 Paul Kirk, TV                                
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Seredenko, Edward         10 SwimUnited             34.98      34.27  
  2 Spittler, Luke            10 Massillon              36.32      35.32  
  3 Leblanc, Josh              9 SwimUnited             35.86      35.37  
  4 Van Voorhis, Logan        10 Ridgewood                 NT      36.97  
  5 McMullin, JP              10 Heat                   37.71      37.93  
  6 Kimak, Ian                 9 Twinsburg              39.69      38.28  
  7 Hoover, Nick              10 Heat                   40.22      38.36  
  8 Perez, Andres              9 Solon                  39.77      39.01  
  9 Cho, Ian                   9 Heat                   40.92      39.27  
 10 Newton, Jude               9 Silver Dolphins        40.84      39.63  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Conway, Patrick            9 University             41.44      39.90  
 12 Destino, Dom               9 Heat                   41.19      40.15  
 13 Morana, Dominic            9 Cle Swimming           40.95      40.23  
 14 Lennon, Bryce              9 Swim Institute         38.53      40.42  
 15 Malke, Aiden               8 Ridgewood              40.35      40.72  
 16 Pishchik, Erik             9 Silver Dolphins        40.11      40.75  
 17 Azok, Ben                  9 Silver Dolphins        40.58      41.10  
 18 Stirm, Isaac               9 Unattached             38.88      41.98  
 19 LaRue, Peyton              9 SwimUnited             41.23      42.52  
 20 Ormiston, Brian            9 Lake Shore             42.27      42.61  
-------------------------------------------------------------------------
 21 Woodhouse, Luke            9 Sailfish               45.05      43.98  
 22 Charlton, Eli              9 University             41.76      45.76  
-------------------------------------------------------------------------
 -- Herrmann, Daniel           9 Penguin                41.99         DQ  
 
Boys 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Record: # 1:05.06    3/5/2005 Kevin Stang, Silver Dolphins               
    LE Event: * 1:05.06        2005 Kevin Stang, LESD                          
  LE Swimmer: ! 1:05.06        2005 Kevin Stang, LESD                          
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Allen, Ben                10 Canton               1:07.51    1:07.63  
                  33.32     1:07.63 (34.31)                                        
  2 Seredenko, Edward         10 SwimUnited           1:12.89    1:12.74  
                  35.21     1:12.74 (37.53)                                        
  3 MacPhail, Jake             9 Sailfish             1:16.17    1:14.45  
                  36.50     1:14.45 (37.95)                                        
  4 Bittner, Darren           10 University           1:14.44    1:14.86  
                  36.07     1:14.86 (38.79)                                        
  5 Spittler, Luke            10 Massillon            1:18.49    1:17.52  
                  38.17     1:17.52 (39.35)                                        
  6 Leblanc, Josh              9 SwimUnited           1:17.54    1:18.41  
                  37.38     1:18.41 (41.03)                                        
  7 Losch, Everett             9 Silver Dolphins      1:20.37    1:18.78  
                  39.57     1:18.78 (39.21)                                        
  8 Mazon, Luke                9 Massillon            1:18.13    1:20.43  
                  39.22     1:20.43 (41.21)                                        
  9 Lennon, Bryce              9 Swim Institute       1:23.70    1:22.21  
                  40.38     1:22.21 (41.83)                                        
 10 Morana, Dominic            9 Cle Swimming         1:25.78    1:22.59  
                  40.88     1:22.59 (41.71)                                        
 
Boys 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Record: # 1:05.06    3/5/2005 Kevin Stang, Silver Dolphins               
    LE Event: * 1:05.06        2005 Kevin Stang, LESD                          
  LE Swimmer: ! 1:05.06        2005 Kevin Stang, LESD                          
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Allen, Ben                10 Canton               1:09.69    1:07.51  
                  33.32     1:07.51 (34.19)                                        
  2 Seredenko, Edward         10 SwimUnited           1:15.09    1:12.89  
                  35.25     1:12.89 (37.64)                                        
  3 Bittner, Darren           10 University           1:13.56    1:14.44  
                  36.17     1:14.44 (38.27)                                        
  4 MacPhail, Jake             9 Sailfish             1:18.51    1:16.17  
                  37.88     1:16.17 (38.29)                                        
  5 Leblanc, Josh              9 SwimUnited           1:16.30    1:17.54  
                  37.22     1:17.54 (40.32)                                        
  6 Mazon, Luke                9 Massillon            1:18.81    1:18.13  
                  37.42     1:18.13 (40.71)                                        
  7 Spittler, Luke            10 Massillon            1:16.04    1:18.49  
                  38.46     1:18.49 (40.03)                                        
  8 Losch, Everett             9 Silver Dolphins      1:18.87    1:20.37  
                  40.97     1:20.37 (39.40)                                        
  9 Lennon, Bryce              9 Swim Institute       1:21.57    1:23.70  
                  40.92     1:23.70 (42.78)                                        
 10 Morana, Dominic            9 Cle Swimming         1:23.34    1:25.78  
                  41.57     1:25.78 (44.21)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Pishchik, Erik             9 Silver Dolphins      1:25.78    1:25.92  
                  40.82     1:25.92 (45.10)                                        
 12 McMullin, JP              10 Heat                 1:26.75    1:26.17  
                  42.41     1:26.17 (43.76)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Malke, Aiden               8 Ridgewood            1:23.35    1:26.74  
                  42.33     1:26.74 (44.41)                                        
 14 Perez, Andres              9 Solon                1:25.49    1:27.39  
 15 Azok, Ben                  9 Silver Dolphins      1:24.80    1:28.05  
                  42.22     1:28.05 (45.83)                                        
 -- Charlton, Eli              9 University           1:37.02         DQ  
                  50.11          DQ (48.29)                                        
 -- LaRue, Peyton              9 SwimUnited           1:30.26         DQ  
                  43.06          DQ (47.59)                                        
 -- Destino, Dom               9 Heat                 1:34.23         DQ  
                  42.47          DQ (45.84)                                        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Record: # 34.53      3/1994 Paul Kirk, TV                                
    LE Event: * 32.87        2017 Jaxon Robb, Canton-LE                        
  LE Swimmer: ! 32.87        2017 Jaxon Robb, Canton-LE                        
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Sekerak, Jack             10 Firestone              35.51      35.60  
  2 Folger, Ryan              10 Piranha                39.67      38.38  
  3 Bittner, Darren           10 University             39.63      38.68  
  4 Johannessen, Thor         10 Blazers                39.88      38.78  
  5 Hong, Jaimeson            10 Ridgewood              38.33      38.82  
  6 Spittler, Luke            10 Massillon              40.14      40.35  
  7 Woodhouse, Luke            9 Sailfish               41.75      41.38  
  8 Lennon, Bryce              9 Swim Institute         43.09      42.42  
  9 Cho, Ian                   9 Heat                   43.53      43.10  
 10 Perez, Andres              9 Solon                  44.67      43.91  
 
Boys 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Record: # 34.53      3/1994 Paul Kirk, TV                                
    LE Event: * 32.87        2017 Jaxon Robb, Canton-LE                        
  LE Swimmer: ! 32.87        2017 Jaxon Robb, Canton-LE                        
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Sekerak, Jack             10 Firestone              37.04      35.51  
  2 Hong, Jaimeson            10 Ridgewood              40.28      38.33  
  3 Bittner, Darren           10 University             40.55      39.63  
  4 Folger, Ryan              10 Piranha                40.50      39.67  
  5 Johannessen, Thor         10 Blazers                40.11      39.88  
  6 Spittler, Luke            10 Massillon              40.90      40.14  
  7 Woodhouse, Luke            9 Sailfish               43.26      41.75  
  8 Lennon, Bryce              9 Swim Institute         43.05      43.09  
  9 Cho, Ian                   9 Heat                   46.00      43.53  
 10 Perez, Andres              9 Solon                  45.32      44.67  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Ackerman, Ben              9 Heat                   45.47      45.61  
 12 Conway, Patrick            9 University             48.60      46.84  
-------------------------------------------------------------------------
 13 Pishchik, Erik             9 Silver Dolphins        47.50      48.17  
 
Boys 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Record: # 1:16.44   3/10/2019 Ben Allen, Canton-LE                       
    LE Event: * 1:13.08        2017 Alexandru Cucu, Ridgewood Y-LE             
  LE Swimmer: ! 1:10.67        2017 Alexandru Cucu, Ridgewood Y-LE             
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Allen, Ben                10 Canton               1:17.67    1:16.44# 
                  35.99     1:16.44 (40.45)                                        
  2 Sekerak, Jack             10 Firestone            1:20.41    1:18.89  
                  37.17     1:18.89 (41.72)                                        
  3 Folger, Ryan              10 Piranha              1:26.78    1:23.91  
                  40.40     1:23.91 (43.51)                                        
  4 Johannessen, Thor         10 Blazers              1:25.98    1:25.20  
                  40.72     1:25.20 (44.48)                                        
  5 MacPhail, Jake             9 Sailfish             1:30.02    1:29.74  
                  42.72     1:29.74 (47.02)                                        
  6 Seredenko, Edward         10 SwimUnited           1:30.28    1:29.85  
                  42.75     1:29.85 (47.10)                                        
  7 Woodhouse, Luke            9 Sailfish             1:31.52    1:30.99  
                  43.41     1:30.99 (47.58)                                        
  8 Yan, James                 9 Blazers              1:31.97    1:31.89  
                  43.97     1:31.89 (47.92)                                        
  9 Losch, Everett             9 Silver Dolphins      1:32.17    1:33.87  
                  45.55     1:33.87 (48.32)                                        
 -- Lennon, Bryce              9 Swim Institute       1:33.72         DQ  
                  43.12          DQ (46.03)                                        
 
Boys 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Record: # 1:16.44   3/10/2019 Ben Allen, Canton-LE                       
    LE Event: * 1:13.08        2017 Alexandru Cucu, Ridgewood Y-LE             
  LE Swimmer: ! 1:10.67        2017 Alexandru Cucu, Ridgewood Y-LE             
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Allen, Ben                10 Canton               1:17.66    1:17.67  
                  36.60     1:17.67 (41.07)                                        
  2 Sekerak, Jack             10 Firestone            1:20.65    1:20.41  
                  37.40     1:20.41 (43.01)                                        
  3 Johannessen, Thor         10 Blazers              1:26.25    1:25.98  
                  41.53     1:25.98 (44.45)                                        
  4 Folger, Ryan              10 Piranha              1:28.29    1:26.78  
                  41.67     1:26.78 (45.11)                                        
  5 MacPhail, Jake             9 Sailfish             1:33.24    1:30.02  
                  43.44     1:30.02 (46.58)                                        
  6 Seredenko, Edward         10 SwimUnited           1:31.28    1:30.28  
                  43.02     1:30.28 (47.26)                                        
  7 Woodhouse, Luke            9 Sailfish             1:35.66    1:31.52  
                  44.36     1:31.52 (47.16)                                        
  8 Yan, James                 9 Blazers              1:34.33    1:31.97  
                  44.62     1:31.97 (47.35)                                        
  9 Losch, Everett             9 Silver Dolphins      1:34.32    1:32.17  
                  44.24     1:32.17 (47.93)                                        
 10 Lennon, Bryce              9 Swim Institute       1:35.15    1:33.72  
                  45.67     1:33.72 (48.05)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Cho, Ian                   9 Heat                 1:39.29    1:34.25  
                  45.48     1:34.25 (48.77)                                        
 12 Ackerman, Ben              9 Heat                 1:39.52    1:37.89  
                  47.83     1:37.89 (50.06)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Herring, Brayden           9 Lake Shore           1:40.05    1:38.77  
                  45.72     1:38.77 (53.05)                                        
 14 Pishchik, Erik             9 Silver Dolphins      1:44.07    1:44.39  
                  49.33     1:44.39 (55.06)                                        
 15 Conway, Patrick            9 University           1:42.96    1:45.59  
                  50.86     1:45.59 (54.73)                                        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Record: # 29.12      3/1993 Todd Minnier, TV                             
    LE Event: * 29.12        1993 Todd Minnier, TV                             
  LE Swimmer: ! 28.79        1993 Todd Minnier, TV                             
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Allen, Ben                10 Canton                 30.88      30.22  
  2 Folger, Ryan              10 Piranha                33.92      32.61  
  3 Montgomery, Colten         9 Unattached             33.29      32.71  
  4 Sekerak, Jack             10 Firestone              33.94      33.01  
  5 Hong, Jaimeson            10 Ridgewood              34.76      33.86  
  6 Spittler, Luke            10 Massillon              35.85      35.37  
  7 Hoover, Nick              10 Heat                   37.53      36.35  
  8 Leblanc, Josh              9 SwimUnited             36.01      36.79  
  9 Herring, Brayden           9 Lake Shore             36.52      36.82  
 10 Perez, Andres              9 Solon                  38.16      40.17  
 
Boys 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Record: # 29.12      3/1993 Todd Minnier, TV                             
    LE Event: * 29.12        1993 Todd Minnier, TV                             
  LE Swimmer: ! 28.79        1993 Todd Minnier, TV                             
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Allen, Ben                10 Canton                 31.02      30.88  
  2 Montgomery, Colten         9 Unattached             32.85      33.29  
  3 Folger, Ryan              10 Piranha                34.92      33.92  
  4 Sekerak, Jack             10 Firestone              35.27      33.94  
  5 Hong, Jaimeson            10 Ridgewood              36.03      34.76  
  6 Spittler, Luke            10 Massillon              36.66      35.85  
  7 Leblanc, Josh              9 SwimUnited             36.60      36.01  
  8 Herring, Brayden           9 Lake Shore             36.29      36.52  
  9 Hoover, Nick              10 Heat                   35.24      37.53  
 10 Perez, Andres              9 Solon                  40.17      38.16  
-------------------------------------------------------------------------
 11 MacPhail, Jake             9 Sailfish               38.43      38.25  
 12 LaRue, Peyton              9 SwimUnited             39.21      38.37  
-------------------------------------------------------------------------
 13 Malke, Aiden               8 Ridgewood              37.44      38.43  
 14 Kimak, Ian                 9 Twinsburg              38.24      38.77  
 15 Turney, Reed               9 Tigersharks            39.71      41.47  
 16 Yan, James                 9 Blazers                44.76      43.63  
 17 Woodhouse, Luke            9 Sailfish               43.24      47.13  
 
Boys 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Record: # 1:02.14      3/1993 Todd Minnier, TV                           
    LE Event: * 1:02.14        1993 Todd Minnier, TV                           
  LE Swimmer: ! 1:02.14        1993 Todd Minnier, TV                           
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Allen, Ben                10 Canton               1:07.30    1:07.91  
                  30.78     1:07.91 (37.13)                                        
  2 Montgomery, Colten         9 Unattached           1:15.15    1:14.50  
                  34.13     1:14.50 (40.37)                                        
  3 Folger, Ryan              10 Piranha              1:20.26    1:15.70  
                  35.93     1:15.70 (39.77)                                        
  4 MacPhail, Jake             9 Sailfish             1:23.49    1:19.83  
                  38.02     1:19.83 (41.81)                                        
  5 Hoover, Nick              10 Heat                 1:20.33    1:20.23  
                  37.51     1:20.23 (42.72)                                        
  6 Leblanc, Josh              9 SwimUnited           1:25.90    1:28.75  
                  39.22     1:28.75 (49.53)                                        
  7 Turney, Reed               9 Tigersharks          1:33.70    1:31.41  
                  41.39     1:31.41 (50.02)                                        
  8 Malke, Aiden               8 Ridgewood            1:29.43    1:32.82  
                  43.46     1:32.82 (49.36)                                        
 
Boys 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Record: # 1:02.14      3/1993 Todd Minnier, TV                           
    LE Event: * 1:02.14        1993 Todd Minnier, TV                           
  LE Swimmer: ! 1:02.14        1993 Todd Minnier, TV                           
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Allen, Ben                10 Canton               1:10.83    1:07.30  
                  30.89     1:07.30 (36.41)                                        
  2 Montgomery, Colten         9 Unattached           1:17.78    1:15.15  
                  34.87     1:15.15 (40.28)                                        
  3 Folger, Ryan              10 Piranha              1:20.75    1:20.26  
                  36.31     1:20.26 (43.95)                                        
  4 Hoover, Nick              10 Heat                 1:22.47    1:20.33  
                  37.03     1:20.33 (43.30)                                        
  5 MacPhail, Jake             9 Sailfish             1:32.84    1:23.49  
                  39.59     1:23.49 (43.90)                                        
  6 Leblanc, Josh              9 SwimUnited           1:30.83    1:25.90  
                  38.87     1:25.90 (47.03)                                        
  7 Malke, Aiden               8 Ridgewood            1:31.56    1:29.43  
                  42.06     1:29.43 (47.37)                                        
  8 Turney, Reed               9 Tigersharks          1:35.99    1:33.70  
                  41.78     1:33.70 (51.92)                                        
 
Boys 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
 Meet Record: # 1:06.99    3/9/2019 Ben Allen, Canton-LE                       
    LE Event: * 1:05.74        2018 Cash Strickland, LSSC                      
  LE Swimmer: ! 1:05.74        2018 Cash Strickland, LSSC                      
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Allen, Ben                10 Canton               1:06.99    1:07.21  
                  30.52     1:07.21 (36.69)                                        
  2 Montgomery, Colten         9 Unattached           1:17.55    1:14.76  
                  34.41     1:14.76 (40.35)                                        
  3 Sekerak, Jack             10 Firestone            1:15.24    1:15.05  
                  35.33     1:15.05 (39.72)                                        
  4 Folger, Ryan              10 Piranha              1:17.80    1:15.60  
                  35.85     1:15.60 (39.75)                                        
  5 Johannessen, Thor         10 Blazers              1:19.41    1:15.94  
                  36.94     1:15.94 (39.00)                                        
  6 Seredenko, Edward         10 SwimUnited           1:17.73    1:16.59  
                  36.37     1:16.59 (40.22)                                        
  7 Spittler, Luke            10 Massillon            1:16.96    1:17.73  
                  35.54     1:17.73 (42.19)                                        
  8 Losch, Everett             9 Silver Dolphins      1:21.35    1:19.27  
                  38.34     1:19.27 (40.93)                                        
  9 Leblanc, Josh              9 SwimUnited           1:19.81    1:21.34  
                  36.33     1:21.34 (45.01)                                        
 10 Cho, Ian                   9 Heat                 1:23.40    1:22.49  
                  39.99     1:22.49 (42.50)                                        
 
Boys 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
 Meet Record: # 1:06.99    3/9/2019 Ben Allen, Canton-LE                       
    LE Event: * 1:05.74        2018 Cash Strickland, LSSC                      
  LE Swimmer: ! 1:05.74        2018 Cash Strickland, LSSC                      
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Allen, Ben                10 Canton               1:10.12    1:06.99# 
                  30.39     1:06.99 (36.60)                                        
  2 Sekerak, Jack             10 Firestone            1:19.03    1:15.24  
                  36.28     1:15.24 (38.96)                                        
  3 Spittler, Luke            10 Massillon            1:21.28    1:16.96  
                  35.09     1:16.96 (41.87)                                        
  4 Montgomery, Colten         9 Unattached           1:13.80    1:17.55  
                  37.58     1:17.55 (39.97)                                        
  5 Seredenko, Edward         10 SwimUnited           1:16.28    1:17.73  
                  35.35     1:17.73 (42.38)                                        
  6 Folger, Ryan              10 Piranha              1:17.22    1:17.80  
                  36.60     1:17.80 (41.20)                                        
  7 Johannessen, Thor         10 Blazers              1:18.00    1:19.41  
                  39.18     1:19.41 (40.23)                                        
  8 Leblanc, Josh              9 SwimUnited           1:22.45    1:19.81  
                  36.70     1:19.81 (43.11)                                        
  9 Losch, Everett             9 Silver Dolphins      1:21.64    1:21.35  
                  39.74     1:21.35 (41.61)                                        
 10 Cho, Ian                   9 Heat                 1:27.51    1:23.40  
                  40.18     1:23.40 (43.22)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Perez, Andres              9 Solon                1:21.92    1:23.52  
                  38.96     1:23.52 (44.56)                                        
 12 Lennon, Bryce              9 Swim Institute       1:23.35    1:24.09  
                  40.79     1:24.09 (43.30)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Ackerman, Ben              9 Heat                 1:26.28    1:24.10  
                  41.43     1:24.10 (42.67)                                        
 14 McMullin, JP              10 Heat                 1:25.93    1:24.22  
                  42.67     1:24.22 (41.55)                                        
 15 Destino, Dom               9 Heat                 1:27.45    1:26.29  
                  39.64     1:26.29 (46.65)                                        
 16 Yan, James                 9 Blazers              1:31.94    1:26.65  
                  41.83     1:26.65 (44.82)                                        
 17 LaRue, Peyton              9 SwimUnited           1:29.89    1:27.56  
                  39.14     1:27.56 (48.42)                                        
 18 Malke, Aiden               8 Ridgewood            1:26.99    1:27.79  
                  40.87     1:27.79 (46.92)                                        
 19 Turney, Reed               9 Tigersharks          1:29.71    1:29.03  
                  41.27     1:29.03 (47.76)                                        
 20 Pishchik, Erik             9 Silver Dolphins      1:30.98    1:29.16  
                  40.49     1:29.16 (48.67)                                        
 21 Hoover, Nick              10 Heat                 1:24.51    1:29.98  
                  43.27     1:29.98 (46.71)                                        
 22 Azok, Ben                  9 Silver Dolphins      1:25.88    1:31.18  
                  43.25     1:31.18 (47.93)                                        
 23 Woodhouse, Luke            9 Sailfish             1:33.40    1:31.64  
                  43.35     1:31.64 (48.29)                                        
 
Boys 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
 Meet Record: # 2:20.15    3/5/2004 Nicholas Crane, Silver Dophins             
    LE Event: * 2:20.15        2004 Nicholas Crane, LESD                       
  LE Swimmer: ! 2:18.66        2017 Ben Davis, GLSS                            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Allen, Ben                10 Canton               2:27.77    2:23.21  
                  30.40     1:05.57 (35.17)     1:48.74 (43.17)     2:23.21 (34.47)
  2 MacPhail, Jake             9 Sailfish             2:47.88    2:40.22  
                  37.36     1:16.94 (39.58)     2:04.43 (47.49)     2:40.22 (35.79)
  3 Johannessen, Thor         10 Blazers              2:48.78    2:40.47  
                  36.28     1:18.44 (42.16)     2:05.30 (46.86)     2:40.47 (35.17)
  4 Spittler, Luke            10 Massillon            2:50.19    2:44.84  
                  35.88     1:16.32 (40.44)     2:08.80 (52.48)     2:44.84 (36.04)
  5 Folger, Ryan              10 Piranha              2:50.23    2:45.62  
                  35.06     1:18.90 (43.84)     2:08.25 (49.35)     2:45.62 (37.37)
  6 Losch, Everett             9 Silver Dolphins      2:51.59    2:47.18  
                  39.93     1:21.68 (41.75)     2:13.51 (51.83)     2:47.18 (33.67)
  7 Seredenko, Edward         10 SwimUnited           2:48.76    2:52.11  
                  39.99     1:19.52 (39.53)     2:12.20 (52.68)     2:52.11 (39.91)
  8 Cho, Ian                   9 Heat                 3:08.86    2:53.69  
                  39.79                             1:25.26 ( )     2:14.68 (49.42)
        2:53.69 (39.01)                                                            
  9 Leblanc, Josh              9 SwimUnited           2:57.35    2:59.07  
                  39.37     1:22.76 (43.39)     2:18.93 (56.17)     2:59.07 (40.14)
 10 Destino, Dom               9 Heat                 3:10.12    2:59.42  
                  39.25                             1:25.22 ( )     2:19.12 (53.90)
        2:59.42 (40.30)                                                            
 11 Malke, Aiden               8 Ridgewood            3:06.87    2:59.51  
                                1:24.99 ( )                                        
            2:19.10 ( )     2:59.51 (40.41)                                        
 12 Azok, Ben                  9 Silver Dolphins      3:09.08    3:01.15  
                  42.35                             1:28.91 ( )     2:20.96 (52.05)
        3:01.15 (40.19)                                                            
 13 Ackerman, Ben              9 Heat                 3:10.52    3:01.26  
                  41.19                             1:29.54 ( )     2:22.27 (52.73)
        3:01.26 (38.99)                                                            
 14 Lennon, Bryce              9 Swim Institute       3:05.54    3:03.25  
                  41.99     1:27.24 (45.25)     2:19.68 (52.44)     3:03.25 (43.57)
 15 Herring, Brayden           9 Lake Shore           3:05.17    3:03.57  
                                                    1:24.56 ( )     2:23.40 (58.84)
        3:03.57 (40.17)                                                            
 
Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
 Meet Record: # 1:56.39    3/9/2014 Lake Erie Silver Dolphin                   
                         A Podrez, E Esposito, C Wolke, T Metz             
    LE Event: * 1:55.25        1993 Birmingham, BBA                            
                         Farber, Kemsley, Spiegel, Kennedy                 
  LE Swimmer: ! 1:56.39        2014 Silver Dolphins, LESD                      
                         Podrez, Esposito, Wolke, Metz                     
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Massillon Aquatic Club  'A'                       2:09.94    2:05.41  
     1) Mazon, Luke 9                   2) Haines, Rasmus 10              
     3) Collier, Duncan 10              4) Spittler, Luke 10              
                  31.85     1:04.47 (32.62)     1:37.04 (32.57)     2:05.41 (28.37)
  2 Heat- Hudson Explorers Aquatic  'A'               2:12.79    2:08.88  
     1) Hoover, Nick 10                 2) Cho, Ian 9                     
     3) Destino, Dom 9                  4) McMullin, JP 10                
                  32.67     1:04.70 (32.03)     1:38.14 (33.44)     2:08.88 (30.74)
  3 SwimUnited  'A'                                        NT    2:11.12  
     1) Seredenko, Edward 10            2) LaRue, Peyton 9                
     3) Colwell, Blake 10               4) Leblanc, Josh 9                
                  31.48     1:06.53 (35.05)     1:39.85 (33.32)     2:11.12 (31.27)
  4 Lake Erie Silver Dolphins  'A'                    2:14.10    2:14.99  
     1) Pishchik, Erik 9                2) Newton, Jude 9                 
     3) Azok, Ben 9                     4) Losch, Everett 9               
                  34.85     1:10.78 (35.93)     1:44.42 (33.64)     2:14.99 (30.57)
  5 Blazing Barracudas  'A'                           2:38.61    2:30.66  
     1) Cakulev, Gianni 8               2) Johannessen, Thor 10           
     3) Ehlers, Cooper 7                4) Yan, James 9                   
                  41.40     1:02.93 (21.53)     1:57.15 (54.22)     2:30.66 (33.51)
 -- Lake Shore Swim Club  'B'                         2:14.02         DQ  
     1) Chernisky, Nathan 10            2) Ormiston, Brian 9              
     3) Stewart, Aiden 10               4) Ormiston, Brendan 10           
                  33.17     1:11.33 (38.16)     1:40.86 (29.53)          DQ (31.68)
 -- Great Lakes Sailfish Swimming  'A'                2:33.19         DQ  
     1) MacPhail, Jake 9                2) Sharma, Anshul 10              
     3) Woodhouse, Luke 9               4) Greenberg, Nathan 10           
                  31.93     1:15.83 (43.90)     1:52.39 (36.56)          DQ (34.28)
 
Boys 10 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
 Meet Record: # 2:09.28    3/8/2014 Lake Erie Silver Dolphin                   
                         A Podrez, C Wolke, C Brown, T Metz                
    LE Event: * 2:09.28        2014 Silver Dolphins, LESD                      
                         Podrez, Wolke, Brown, Metz                        
  LE Swimmer: ! 2:09.28        2014 Silver Dolphins, LESD                      
                         Podrez, Wolke, Brown, Metz                        
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Massillon Aquatic Club  'A'                       2:29.33    2:24.62  
     1) Mazon, Luke 9                   2) Haines, Rasmus 10              
     3) Spittler, Luke 10               4) Collier, Duncan 10             
                  35.77     1:17.28 (41.51)     1:51.87 (34.59)     2:24.62 (32.75)
  2 SwimUnited  'A'                                        NT    2:27.22  
     1) Leblanc, Josh 9                 2) Seredenko, Edward 10           
     3) LaRue, Peyton 9                 4) Colwell, Blake 10              
                  35.17     1:16.14 (40.97)     1:53.60 (37.46)     2:27.22 (33.62)
  3 Lake Shore Swim Club  'A'                         2:35.93    2:31.88  
     1) Ormiston, Brendan 10            2) Herring, Brayden 9             
     3) Chernisky, Nathan 10            4) Stewart, Aiden 10              
                  40.24     1:22.87 (42.63)     2:00.46 (37.59)     2:31.88 (31.42)
  4 Heat- Hudson Explorers Aquatic  'A'               2:33.85    2:32.21  
     1) Destino, Dom 9                  2) Ackerman, Ben 9                
     3) Hoover, Nick 10                 4) McMullin, JP 10                
                  40.98     1:25.85 (44.87)     2:01.91 (36.06)     2:32.21 (30.30)
  5 Lake Erie Silver Dolphins  'A'                    2:37.97    2:41.14  
     1) Newton, Jude 9                  2) Losch, Everett 9               
     3) Pishchik, Erik 9                4) Azok, Ben 9                    
                  40.54     1:24.79 (44.25)     2:08.81 (44.02)     2:41.14 (32.33)
  6 Great Lakes Sailfish Swimming  'A'                3:41.19    2:42.10  
     1) MacPhail, Jake 9                2) Woodhouse, Luke 9              
     3) Greenberg, Nathan 10            4) Sharma, Anshul 10              
                  36.45     1:19.25 (42.80)     1:59.75 (40.50)     2:42.10 (42.35)
  7 Blazing Barracudas  'A'                           3:05.57    2:47.60  
     1) Cakulev, Gianni 8               2) Johannessen, Thor 10           
     3) Yan, James 9                    4) Ehlers, Cooper 7               
                  51.87     1:34.36 (42.49)     2:10.71 (36.35)     2:47.60 (36.89)
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: # 22.93   3/13/2016 Tyler Hong, Lake Shore-LE                    
    LE Event: * 22.93        2016 Tyler Hong, LSSC                             
  LE Swimmer: ! 22.93        2016 Tyler Hong, LSSC                             
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Strickland, Cash          12 Lake Shore             24.71      24.49  
  2 Stump, Jackson            12 Cle Swimming           25.57      25.48  
  3 Toothman, Josh            12 Swim Institute         25.96      25.99  
  4 Peruri, Akhil             11 Ridgewood              26.34      26.41  
  5 Merimee, Jonathan         12 SwimUnited             26.30      26.52  
  6 Amendol, Matthew          11 Penguin                26.65      26.84  
  6 Bruner, Kaden             12 Unattached             27.08      26.84  
  8 Williams, Tyler           12 Ridgewood              26.55      26.85  
  9 Florio, Jacob             12 Ridgewood              27.26      27.30  
 10 Bhavaraju, Shreeyans      11 Ridgewood              27.65      27.61  
B - Final
 11 Bailey, Ethan             12 Piranha                27.86      27.56  
 12 Good, Cameron             12 Twinsburg              27.69      27.75  
 13 Gawlik, Ben               12 Swim Institute         27.78      27.86  
 14 Herrmann, Benjamin        12 Penguin                28.21      27.91  
 15 Pesek, Owen               11 University             28.11      28.01  
 16 Chernisky, Isaac          12 Lake Shore             28.88      28.11  
 17 McIntyre, Anthony         12 Ridgewood              28.33      28.23  
 18 Libecco, George           11 Solon                  28.71      28.99  
 19 de Boer, Peter            11 Firestone              29.18      29.04  
 20 Beaver, Noah              12 Solon                  28.92      29.06  
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: # 22.93   3/13/2016 Tyler Hong, Lake Shore-LE                    
    LE Event: * 22.93        2016 Tyler Hong, LSSC                             
  LE Swimmer: ! 22.93        2016 Tyler Hong, LSSC                             
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Strickland, Cash          12 Lake Shore             24.32      24.71  
  2 Stump, Jackson            12 Cle Swimming           26.71      25.57  
  3 Toothman, Josh            12 Swim Institute         26.15      25.96  
  4 Merimee, Jonathan         12 SwimUnited             26.82      26.30  
  5 Peruri, Akhil             11 Ridgewood              27.06      26.34  
  6 Williams, Tyler           12 Ridgewood              27.95      26.55  
  7 Amendol, Matthew          11 Penguin                28.05      26.65  
  8 Bruner, Kaden             12 Unattached             26.80      27.08  
  9 Florio, Jacob             12 Ridgewood              27.64      27.26  
 10 Bhavaraju, Shreeyans      11 Ridgewood              28.07      27.65  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Good, Cameron             12 Twinsburg              27.40      27.69  
 12 Gawlik, Ben               12 Swim Institute         27.54      27.78  
 13 Bailey, Ethan             12 Piranha                27.74      27.86  
 14 Pesek, Owen               11 University             28.04      28.11  
 15 Herrmann, Benjamin        12 Penguin                28.10      28.21  
 16 McIntyre, Anthony         12 Ridgewood              28.79      28.33  
 17 Libecco, George           11 Solon                  29.63      28.71  
 18 Chernisky, Isaac          12 Lake Shore             27.87      28.88  
 19 Beaver, Noah              12 Solon                  28.68      28.92  
 20 de Boer, Peter            11 Firestone              29.56      29.18  
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: # 50.17   3/13/2016 Tyler Hong, Lake Shore-LE                    
    LE Event: * 50.17        2016 Tyler Hong, LSSC                             
  LE Swimmer: ! 50.06        2016 Tyler Hong, LSSC                             
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Toothman, Josh            12 Swim Institute         57.79      56.53  
                  26.91       56.53 (29.62)                                        
  2 Peruri, Akhil             11 Ridgewood              57.21      57.06  
                  27.27       57.06 (29.79)                                        
  3 Pesek, Alex               12 University             58.32      57.47  
                  27.67       57.47 (29.80)                                        
  4 Williams, Tyler           12 Ridgewood              58.55      57.81  
                  28.39       57.81 (29.42)                                        
  5 Merimee, Jonathan         12 SwimUnited             58.95      58.00  
                  27.88       58.00 (30.12)                                        
  6 Florio, Jacob             12 Ridgewood              58.45      58.69  
                  28.10       58.69 (30.59)                                        
  7 Stump, Jackson            12 Cle Swimming           58.43      59.19  
                  28.14       59.19 (31.05)                                        
  8 Bruner, Kaden             12 Unattached           1:00.17    1:00.45  
                  29.15     1:00.45 (31.30)                                        
  9 Herrmann, Benjamin        12 Penguin              1:00.36    1:00.60  
                  29.52     1:00.60 (31.08)                                        
  9 Yorkievitz, Paul          12 Heat                 1:00.66    1:00.60  
                  29.59     1:00.60 (31.01)                                        
B - Final
 11 Bhavaraju, Shreeyans      11 Ridgewood            1:01.50    1:00.61  
                  29.39     1:00.61 (31.22)                                        
 12 McBride, Riley            11 Kraken               1:01.30    1:01.21  
                  29.56     1:01.21 (31.65)                                        
 13 McIntyre, Anthony         12 Ridgewood            1:02.13    1:02.59  
                  29.94     1:02.59 (32.65)                                        
 14 Chernisky, Isaac          12 Lake Shore           1:04.01    1:03.51  
                  30.01     1:03.51 (33.50)                                        
 15 de Boer, Peter            11 Firestone            1:04.21    1:04.66  
                  31.19     1:04.66 (33.47)                                        
 16 Libecco, George           11 Solon                1:04.90    1:04.89  
                  30.86     1:04.89 (34.03)                                        
 17 Fernandez, Jacob          11 Ridgewood            1:06.72    1:05.56  
                  31.76     1:05.56 (33.80)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: # 50.17   3/13/2016 Tyler Hong, Lake Shore-LE                    
    LE Event: * 50.17        2016 Tyler Hong, LSSC                             
  LE Swimmer: ! 50.06        2016 Tyler Hong, LSSC                             
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Peruri, Akhil             11 Ridgewood              59.69      57.21  
                  27.67       57.21 (29.54)                                        
  2 Toothman, Josh            12 Swim Institute         57.03      57.79  
                  27.58       57.79 (30.21)                                        
  3 Pesek, Alex               12 University             56.74      58.32  
                  27.64       58.32 (30.68)                                        
  4 Stump, Jackson            12 Cle Swimming           58.91      58.43  
                  27.54       58.43 (30.89)                                        
  5 Florio, Jacob             12 Ridgewood            1:00.76      58.45  
                  28.09       58.45 (30.36)                                        
  6 Williams, Tyler           12 Ridgewood            1:00.32      58.55  
                  28.48       58.55 (30.07)                                        
  7 Merimee, Jonathan         12 SwimUnited             59.35      58.95  
                  27.85       58.95 (31.10)                                        
  8 Bruner, Kaden             12 Unattached           1:00.79    1:00.17  
                  28.70     1:00.17 (31.47)                                        
  9 Herrmann, Benjamin        12 Penguin              1:01.11    1:00.36  
                  29.01     1:00.36 (31.35)                                        
 10 Yorkievitz, Paul          12 Heat                 1:00.18    1:00.66  
                  29.47     1:00.66 (31.19)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 McBride, Riley            11 Kraken               1:02.59    1:01.30  
                  29.19     1:01.30 (32.11)                                        
 12 Bhavaraju, Shreeyans      11 Ridgewood            1:01.93    1:01.50  
                  29.66     1:01.50 (31.84)                                        
 13 Price, Hayden             12 Penguin              1:00.31    1:02.06  
                  29.40     1:02.06 (32.66)                                        
 14 McIntyre, Anthony         12 Ridgewood            1:03.02    1:02.13  
                  29.97     1:02.13 (32.16)                                        
 15 Chernisky, Isaac          12 Lake Shore           1:00.87    1:04.01  
                  30.25     1:04.01 (33.76)                                        
 16 de Boer, Peter            11 Firestone            1:04.86    1:04.21  
                  30.52     1:04.21 (33.69)                                        
 17 Libecco, George           11 Solon                1:07.04    1:04.90  
                  31.26     1:04.90 (33.64)                                        
 18 Fernandez, Jacob          11 Ridgewood            1:07.50    1:06.72  
                  31.68     1:06.72 (35.04)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: # 1:52.32      3/1996 Paul Kirk, Lakeshore                       
    LE Event: * 1:50.66        2016 Tyler Hong, LSSC                           
  LE Swimmer: ! 1:48.53        2016 Tyler Hong, LSSC                           
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Toothman, Josh            12 Swim Institute       2:03.26    2:02.15  
                  27.58       58.46 (30.88)     1:30.43 (31.97)     2:02.15 (31.72)
  2 Williams, Tyler           12 Ridgewood            2:03.76    2:03.93  
                  28.24       59.39 (31.15)     1:31.69 (32.30)     2:03.93 (32.24)
  3 MacPhail, Quinn           12 Sailfish             2:09.95    2:05.77  
                  28.69     1:00.36 (31.67)     1:33.12 (32.76)     2:05.77 (32.65)
  4 Florio, Jacob             12 Ridgewood            2:08.01    2:06.84  
                  28.08       59.87 (31.79)     1:33.46 (33.59)     2:06.84 (33.38)
  5 Peruri, Akhil             11 Ridgewood            2:09.49    2:07.17  
                  28.72     1:00.91 (32.19)     1:34.68 (33.77)     2:07.17 (32.49)
  6 Yorkievitz, Paul          12 Heat                 2:08.73    2:08.50  
                  29.97     1:02.77 (32.80)     1:36.06 (33.29)     2:08.50 (32.44)
  7 Clark, Mac                11 Silver Dolphins      2:09.78    2:09.76  
                  30.53     1:04.21 (33.68)     1:37.42 (33.21)     2:09.76 (32.34)
  8 Price, Hayden             12 Penguin              2:11.39    2:10.10  
                  29.91     1:03.74 (33.83)     1:37.38 (33.64)     2:10.10 (32.72)
  9 Luczywo, Aiden            11 Heat                 2:09.45    2:10.35  
                  29.67     1:02.94 (33.27)     1:36.94 (34.00)     2:10.35 (33.41)
 10 Stump, Jackson            12 Cle Swimming         2:08.06    2:12.02  
                  29.32     1:03.08 (33.76)     1:38.57 (35.49)     2:12.02 (33.45)
B - Final
 11 Bruner, Kaden             12 Unattached           2:14.81    2:10.81  
                  29.33     1:03.33 (34.00)     1:37.65 (34.32)     2:10.81 (33.16)
 12 Kerrigan, Barrett         11 Medina               2:11.61    2:11.18  
                  30.26     1:03.86 (33.60)     1:38.59 (34.73)     2:11.18 (32.59)
 13 Herrmann, Benjamin        12 Penguin              2:13.12    2:13.32  
                  30.54     1:05.21 (34.67)     1:39.31 (34.10)     2:13.32 (34.01)
 14 Fernandez, Jacob          11 Ridgewood            2:20.06    2:22.14  
                  31.63     1:07.95 (36.32)     1:45.47 (37.52)     2:22.14 (36.67)
 15 de Boer, Peter            11 Firestone            2:25.82    2:29.00  
                  33.21     1:10.84 (37.63)     1:50.75 (39.91)     2:29.00 (38.25)
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: # 1:52.32      3/1996 Paul Kirk, Lakeshore                       
    LE Event: * 1:50.66        2016 Tyler Hong, LSSC                           
  LE Swimmer: ! 1:48.53        2016 Tyler Hong, LSSC                           
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Toothman, Josh            12 Swim Institute       2:06.85    2:03.26  
                  28.35       59.64 (31.29)     1:31.56 (31.92)     2:03.26 (31.70)
  2 Williams, Tyler           12 Ridgewood            2:12.05    2:03.76  
                  28.24       59.39 (31.15)     1:31.81 (32.42)     2:03.76 (31.95)
  3 Florio, Jacob             12 Ridgewood            2:20.91    2:08.01  
                  28.28     1:00.94 (32.66)     1:34.92 (33.98)     2:08.01 (33.09)
  4 Stump, Jackson            12 Cle Swimming         2:25.93    2:08.06  
                  28.48     1:02.02 (33.54)     1:36.62 (34.60)     2:08.06 (31.44)
  5 Yorkievitz, Paul          12 Heat                 2:10.66    2:08.73  
                  29.64     1:02.49 (32.85)     1:36.07 (33.58)     2:08.73 (32.66)
  6 Luczywo, Aiden            11 Heat                 2:11.83    2:09.45  
                  29.58     1:02.47 (32.89)     1:36.57 (34.10)     2:09.45 (32.88)
  7 Peruri, Akhil             11 Ridgewood            2:16.78    2:09.49  
                  29.13     1:01.82 (32.69)     1:36.21 (34.39)     2:09.49 (33.28)
  8 Clark, Mac                11 Silver Dolphins      2:10.96    2:09.78  
                  30.27     1:04.01 (33.74)     1:37.54 (33.53)     2:09.78 (32.24)
  9 MacPhail, Quinn           12 Sailfish             2:09.47    2:09.95  
                  28.76     1:01.73 (32.97)     1:36.31 (34.58)     2:09.95 (33.64)
 10 Price, Hayden             12 Penguin              2:12.01    2:11.39  
                  29.11     1:02.30 (33.19)     1:37.28 (34.98)     2:11.39 (34.11)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Kerrigan, Barrett         11 Medina               2:16.34    2:11.61  
                  30.16     1:04.03 (33.87)     1:38.61 (34.58)     2:11.61 (33.00)
 12 Herrmann, Benjamin        12 Penguin              2:23.95    2:13.12  
                  30.10     1:03.39 (33.29)     1:38.11 (34.72)     2:13.12 (35.01)
 13 Bruner, Kaden             12 Unattached           2:20.11    2:14.81  
                  29.81     1:05.42 (35.61)     1:39.33 (33.91)     2:14.81 (35.48)
 14 Ream, Evan                11 Sailfish             2:11.24    2:17.54  
                  31.37     1:06.43 (35.06)     1:42.62 (36.19)     2:17.54 (34.92)
 15 Fernandez, Jacob          11 Ridgewood            2:23.67    2:20.06  
                  31.50     1:07.39 (35.89)     1:43.97 (36.58)     2:20.06 (36.09)
 16 de Boer, Peter            11 Firestone            2:32.30    2:25.82  
                  32.83     1:10.03 (37.20)     1:48.86 (38.83)     2:25.82 (36.96)
 
Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: # 5:00.88      3/1996 Paul Kirk, Lake Shore                      
    LE Event: * 4:56.92        2002 Tom Inwood, USC                            
  LE Swimmer: ! 4:53.59        2016 Tyler Hong, LSSC                           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McIntyre, Anthony         12 Ridgewood            5:44.80    5:30.53  
                  29.52     1:01.78 (32.26)     1:34.89 (33.11)     2:08.78 (33.89)
        2:42.76 (33.98)     3:16.75 (33.99)     3:50.42 (33.67)     4:24.47 (34.05)
        4:58.26 (33.79)     5:30.53 (32.27)                                        
  2 MacPhail, Quinn           12 Sailfish             5:32.37    5:32.39  
                  28.73     1:01.39 (32.66)     1:35.13 (33.74)     2:09.17 (34.04)
        2:43.07 (33.90)     3:17.03 (33.96)     3:51.27 (34.24)     4:25.65 (34.38)
        4:59.59 (33.94)     5:32.39 (32.80)                                        
  3 Williams, Tyler           12 Ridgewood            6:00.03    5:38.56  
                  30.87     1:04.56 (33.69)     1:39.13 (34.57)     2:13.87 (34.74)
        2:48.62 (34.75)     3:23.10 (34.48)     3:57.66 (34.56)     4:31.78 (34.12)
        5:05.66 (33.88)     5:38.56 (32.90)                                        
  4 Kerrigan, Barrett         11 Medina               6:01.78    5:41.58  
                  30.73     1:04.66 (33.93)     1:39.50 (34.84)     2:13.63 (34.13)
        2:48.66 (35.03)     3:23.54 (34.88)     3:58.82 (35.28)     4:33.71 (34.89)
        5:08.45 (34.74)     5:41.58 (33.13)                                        
  5 Clark, Mac                11 Silver Dolphins      5:40.93    5:43.47  
                  30.59     1:05.74 (35.15)     1:40.63 (34.89)     2:15.52 (34.89)
        2:50.64 (35.12)     3:25.93 (35.29)     4:01.16 (35.23)     4:36.23 (35.07)
        5:10.42 (34.19)     5:43.47 (33.05)                                        
  6 Wolke, Julian             11 Silver Dolphins      5:58.31    5:46.41  
                  31.91     1:06.97 (35.06)     1:42.79 (35.82)     2:18.39 (35.60)
        2:53.65 (35.26)     3:28.76 (35.11)     4:03.46 (34.70)     4:38.16 (34.70)
        5:13.29 (35.13)     5:46.41 (33.12)                                        
  7 Yorkievitz, Paul          12 Heat                 5:54.42    5:49.69  
                  30.93     1:05.18 (34.25)     1:40.82 (35.64)     2:16.30 (35.48)
        2:52.45 (36.15)     3:28.34 (35.89)     4:04.35 (36.01)     4:40.44 (36.09)
        5:15.84 (35.40)     5:49.69 (33.85)                                        
  8 Price, Hayden             12 Penguin              5:50.87    5:55.12  
                  30.74     1:05.50 (34.76)     1:41.40 (35.90)     2:17.67 (36.27)
        2:53.84 (36.17)     3:29.90 (36.06)     4:06.88 (36.98)     4:43.85 (36.97)
        5:20.42 (36.57)     5:55.12 (34.70)                                        
  9 Holtz, Noah               12 Heat                 5:59.83    6:00.26  
                  31.26     1:06.79 (35.53)     1:44.25 (37.46)     2:22.32 (38.07)
        2:58.82 (36.50)     3:37.82 (39.00)     4:14.74 (36.92)     4:52.14 (37.40)
        5:26.68 (34.54)     6:00.26 (33.58)                                        
 
Boys 11-12 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: # 10:40.78   3/13/2011 Charlie Stewart Bates, Solon              
    LE Event: * 10:21.66        1996 Paul Kirk, LSSC                           
  LE Swimmer: ! 10:21.66        1996 Paul Kirk, LSSC                           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 MacPhail, Quinn           12 Sailfish            11:50.15   11:16.39  
                  30.23     1:03.98 (33.75)     1:38.96 (34.98)     2:13.05 (34.09)
        2:47.14 (34.09)     3:20.87 (33.73)     3:54.90 (34.03)     4:29.05 (34.15)
        5:03.19 (34.14)     5:37.49 (34.30)     6:11.71 (34.22)     6:45.66 (33.95)
        7:19.53 (33.87)     7:53.60 (34.07)     8:27.48 (33.88)     9:01.75 (34.27)
        9:35.52 (33.77)    10:09.14 (33.62)    10:43.17 (34.03)    11:16.39 (33.22)
  2 Clark, Mac                11 Silver Dolphins     13:06.60   11:28.30  
                  30.54     1:04.74 (34.20)     1:39.53 (34.79)     2:13.74 (34.21)
        2:48.12 (34.38)     3:22.47 (34.35)     3:56.98 (34.51)     4:31.32 (34.34)
        5:06.15 (34.83)     5:41.37 (35.22)     6:16.15 (34.78)     6:51.18 (35.03)
        7:25.91 (34.73)     8:00.99 (35.08)     8:35.87 (34.88)     9:11.01 (35.14)
        9:45.87 (34.86)    10:20.55 (34.68)    10:54.91 (34.36)    11:28.30 (33.39)
  3 Wolke, Julian             11 Silver Dolphins     12:40.80   12:03.76  
                  33.54     1:09.79 (36.25)     1:46.36 (36.57)     2:22.73 (36.37)
        2:58.90 (36.17)     3:35.89 (36.99)     4:12.57 (36.68)     4:48.72 (36.15)
        5:25.78 (37.06)     6:00.66 (34.88)     6:38.15 (37.49)     7:15.71 (37.56)
        7:53.32 (37.61)     8:30.00 (36.68)     9:06.63 (36.63)     9:42.74 (36.11)
       10:18.76 (36.02)    10:54.72 (35.96)    11:30.21 (35.49)    12:03.76 (33.55)
 
Boys 11-12 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: # 17:22.84   3/11/2016 Tyler Hong, Lake Shore-LE                 
    LE Event: * 17:22.84        2016 Tyler Hong, LSSC                          
  LE Swimmer: ! 17:22.84        2016 Tyler Hong, LSSC                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Strickland, Cash          12 Lake Shore          18:00.00   17:43.76  
                  28.24       59.10 (30.86)     1:30.28 (31.18)     2:01.90 (31.62)
        2:33.70 (31.80)     3:05.87 (32.17)     3:38.01 (32.14)     4:10.34 (32.33)
        4:43.16 (32.82)     5:15.94 (32.78)     5:48.26 (32.32)     6:20.62 (32.36)
        6:53.50 (32.88)     7:26.27 (32.77)     7:58.83 (32.56)     8:31.74 (32.91)
        9:04.42 (32.68)     9:37.34 (32.92)    10:10.13 (32.79)    10:43.16 (33.03)
       11:16.22 (33.06)    11:48.78 (32.56)    12:20.95 (32.17)    12:53.24 (32.29)
       13:26.02 (32.78)    13:58.33 (32.31)    14:31.08 (32.75)    15:04.01 (32.93)
       15:36.41 (32.40)    16:08.88 (32.47)    16:41.31 (32.43)    17:13.61 (32.30)
       17:43.76 (30.15)
  2 Cucu, Alexandru           12 Sailfish                  NT   18:32.86  
                  28.24       59.45 (31.21)     1:31.38 (31.93)     2:03.33 (31.95)
        2:35.89 (32.56)     3:09.00 (33.11)     3:42.09 (33.09)     4:15.39 (33.30)
        4:49.12 (33.73)     5:22.27 (33.15)     5:56.04 (33.77)     6:29.82 (33.78)
        7:03.62 (33.80)     7:37.84 (34.22)     8:12.11 (34.27)     8:46.35 (34.24)
        9:19.61 (33.26)     9:53.40 (33.79)    10:27.37 (33.97)    11:01.34 (33.97)
       11:36.00 (34.66)    12:11.14 (35.14)    12:45.78 (34.64)    13:20.12 (34.34)
       13:54.62 (34.50)    14:29.68 (35.06)    15:04.01 (34.33)    15:37.85 (33.84)
       16:12.96 (35.11)    16:48.06 (35.10)    17:23.76 (35.70)    17:59.15 (35.39)
       18:32.86 (33.71)
  3 Clark, Mac                11 Silver Dolphins     19:15.08   19:20.73  
                  30.05     1:04.74 (34.69)     1:40.29 (35.55)     2:15.72 (35.43)
        2:50.56 (34.84)     3:26.25 (35.69)     4:01.20 (34.95)     4:36.48 (35.28)
        5:12.24 (35.76)     5:47.80 (35.56)     6:23.46 (35.66)     6:58.84 (35.38)
        7:34.87 (36.03)     8:10.59 (35.72)     8:46.19 (35.60)     9:22.13 (35.94)
        9:57.35 (35.22)    10:32.79 (35.44)    11:07.98 (35.19)    11:43.82 (35.84)
       12:19.49 (35.67)    12:55.13 (35.64)    13:30.81 (35.68)    14:05.96 (35.15)
       14:41.08 (35.12)    15:16.39 (35.31)    15:51.99 (35.60)    16:27.58 (35.59)
       17:03.24 (35.66)    17:38.01 (34.77)    18:12.74 (34.73)    18:47.46 (34.72)
       19:20.73 (33.27)
  4 McIntyre, Anthony         12 Ridgewood           20:35.03   19:25.20  
                  28.78     1:01.36 (32.58)     1:35.97 (34.61)     2:10.36 (34.39)
        2:44.66 (34.30)     3:19.41 (34.75)     3:54.64 (35.23)     4:29.36 (34.72)
        5:04.47 (35.11)     5:40.20 (35.73)     6:15.34 (35.14)     6:51.10 (35.76)
        7:26.33 (35.23)     8:02.46 (36.13)     8:38.77 (36.31)     9:14.69 (35.92)
        9:50.35 (35.66)    10:26.55 (36.20)    11:02.20 (35.65)    11:39.11 (36.91)
       12:16.20 (37.09)    12:52.36 (36.16)    13:29.19 (36.83)    14:05.16 (35.97)
       14:42.19 (37.03)    15:17.80 (35.61)    15:53.50 (35.70)    16:29.59 (36.09)
       17:05.47 (35.88)    17:40.84 (35.37)    18:16.37 (35.53)    18:51.63 (35.26)
       19:25.20 (33.57)
  5 Yorkievitz, Paul          12 Heat                20:38.31   19:37.07  
                  30.46     1:04.49 (34.03)     1:39.84 (35.35)     2:15.37 (35.53)
        2:50.91 (35.54)     3:27.03 (36.12)     4:02.96 (35.93)     4:39.07 (36.11)
        5:15.19 (36.12)     5:51.06 (35.87)     6:27.46 (36.40)     7:03.87 (36.41)
        7:40.51 (36.64)     8:16.92 (36.41)     8:53.19 (36.27)     9:29.31 (36.12)
       10:05.56 (36.25)    10:41.81 (36.25)    11:17.84 (36.03)    11:54.17 (36.33)
       12:30.39 (36.22)    13:06.61 (36.22)    13:42.84 (36.23)    14:19.05 (36.21)
       14:55.59 (36.54)    15:31.52 (35.93)    16:08.03 (36.51)    16:44.44 (36.41)
       17:19.45 (35.01)    17:54.91 (35.46)    18:29.79 (34.88)    19:04.62 (34.83)
       19:37.07 (32.45)
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Record: # 27.00      3/1996 Paul Kirk, Lakeshore                         
    LE Event: * 27.00        1996 Paul Kirk, LSSC                              
  LE Swimmer: ! 26.78        2016 Tyler Hong, LSSC                             
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Cucu, Alexandru           12 Sailfish               28.89      28.37  
  2 Florio, Jacob             12 Ridgewood              29.81      29.92  
  3 Merimee, Jonathan         12 SwimUnited             30.37      30.51  
  4 Stump, Jackson            12 Cle Swimming           30.01      30.53  
  5 Price, Hayden             12 Penguin                31.36      30.57  
  6 Amendol, Matthew          11 Penguin                30.87      30.67  
  7 Peruri, Akhil             11 Ridgewood              30.20      30.71  
  8 Bailey, Ethan             12 Piranha                31.33      31.13  
  9 Williams, Tyler           12 Ridgewood              31.11      31.26  
 10 Roth, Will                12 Sailfish               31.50      31.47  
B - Final
 11 Bhavaraju, Shreeyans      11 Ridgewood              32.39      32.09  
 12 Beaver, Noah              12 Solon                  32.37      32.12  
 13 Pesek, Owen               11 University             32.64      32.26  
 14 Gawlik, Ben               12 Swim Institute         32.14      32.27  
 15 Fan, Derek                11 Blazers                33.16      32.76  
 16 Yorkievitz, Paul          12 Heat                   32.66      32.77  
 17 Bruner, Kaden             12 Unattached             33.52      33.31  
 18 de Boer, Peter            11 Firestone              33.77      33.85  
 19 Mateyo, Cam               11 Solon                  33.92      34.10  
 20 Libecco, George           11 Solon                  37.45      38.02  
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Record: # 27.00      3/1996 Paul Kirk, Lakeshore                         
    LE Event: * 27.00        1996 Paul Kirk, LSSC                              
  LE Swimmer: ! 26.78        2016 Tyler Hong, LSSC                             
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Cucu, Alexandru           12 Sailfish               28.51      28.89  
  2 Florio, Jacob             12 Ridgewood              30.50      29.81  
  3 Stump, Jackson            12 Cle Swimming           31.24      30.01  
  4 Peruri, Akhil             11 Ridgewood              31.94      30.20  
  5 Merimee, Jonathan         12 SwimUnited             30.98      30.37  
  6 Amendol, Matthew          11 Penguin                32.44      30.87  
  7 Williams, Tyler           12 Ridgewood              32.04      31.11  
  8 Bailey, Ethan             12 Piranha                32.16      31.33  
  9 Price, Hayden             12 Penguin                31.08      31.36  
 10 Roth, Will                12 Sailfish               33.84      31.50  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Gawlik, Ben               12 Swim Institute         32.16      32.14  
 12 Beaver, Noah              12 Solon                  31.18      32.37  
 13 Bhavaraju, Shreeyans      11 Ridgewood              32.92      32.39  
 14 Pesek, Owen               11 University             32.51      32.64  
 15 Yorkievitz, Paul          12 Heat                   32.36      32.66  
 16 Fan, Derek                11 Blazers                33.53      33.16  
 17 Bruner, Kaden             12 Unattached             33.40      33.52  
 18 de Boer, Peter            11 Firestone              34.24      33.77  
 19 Mateyo, Cam               11 Solon                  33.92      33.92  
 20 Libecco, George           11 Solon                  38.23      37.45  
-------------------------------------------------------------------------
 -- Good, Cameron             12 Twinsburg              32.76         DQ  
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Record: # 56.29   3/12/2016 Tyler Hong, Lake Shore-LE                    
    LE Event: * 56.29        2016 Tyler Hong, LSSC                             
  LE Swimmer: ! 56.29        2016 Tyler Hong, LSSC                             
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Strickland, Cash          12 Lake Shore           1:01.42      59.78  
                  29.48       59.78 (30.30)                                        
  2 Cucu, Alexandru           12 Sailfish             1:04.17    1:00.32  
                  29.44     1:00.32 (30.88)                                        
  3 Toothman, Josh            12 Swim Institute       1:03.71    1:02.27  
                  30.20     1:02.27 (32.07)                                        
  4 Florio, Jacob             12 Ridgewood            1:06.15    1:05.69  
                  31.67     1:05.69 (34.02)                                        
  5 Bailey, Ethan             12 Piranha              1:06.77    1:06.51  
                  31.67     1:06.51 (34.84)                                        
  6 Merimee, Jonathan         12 SwimUnited           1:06.21    1:06.57  
                  31.65     1:06.57 (34.92)                                        
  7 Williams, Tyler           12 Ridgewood            1:05.93    1:06.71  
                  32.32     1:06.71 (34.39)                                        
  8 Peruri, Akhil             11 Ridgewood            1:06.40    1:06.85  
                  32.39     1:06.85 (34.46)                                        
  9 Price, Hayden             12 Penguin              1:07.32    1:08.15  
                  32.50     1:08.15 (35.65)                                        
 10 Stump, Jackson            12 Cle Swimming         1:07.13    1:08.92  
                  32.49     1:08.92 (36.43)                                        
B - Final
 11 McBride, Riley            11 Kraken               1:08.61    1:07.83  
                  33.12     1:07.83 (34.71)                                        
 12 Yorkievitz, Paul          12 Heat                 1:09.19    1:08.49  
                  33.25     1:08.49 (35.24)                                        
 13 Bhavaraju, Shreeyans      11 Ridgewood            1:09.08    1:09.19  
                  33.92     1:09.19 (35.27)                                        
 14 Pesek, Owen               11 University           1:09.21    1:09.78  
                  33.86     1:09.78 (35.92)                                        
 15 Amendol, Matthew          11 Penguin              1:09.32    1:11.38  
                  33.96     1:11.38 (37.42)                                        
 16 Chernisky, Isaac          12 Lake Shore           1:14.30    1:12.44  
                  34.31     1:12.44 (38.13)                                        
 17 de Boer, Peter            11 Firestone            1:14.04    1:13.16  
                  35.23     1:13.16 (37.93)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Record: # 56.29   3/12/2016 Tyler Hong, Lake Shore-LE                    
    LE Event: * 56.29        2016 Tyler Hong, LSSC                             
  LE Swimmer: ! 56.29        2016 Tyler Hong, LSSC                             
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Strickland, Cash          12 Lake Shore           1:00.20    1:01.42  
                  29.92     1:01.42 (31.50)                                        
  2 Toothman, Josh            12 Swim Institute       1:04.79    1:03.71  
                  31.19     1:03.71 (32.52)                                        
  3 Cucu, Alexandru           12 Sailfish             1:01.36    1:04.17  
                  31.20     1:04.17 (32.97)                                        
  4 Williams, Tyler           12 Ridgewood            1:09.47    1:05.93  
                  32.09     1:05.93 (33.84)                                        
  5 Florio, Jacob             12 Ridgewood            1:08.22    1:06.15  
                  32.08     1:06.15 (34.07)                                        
  6 Merimee, Jonathan         12 SwimUnited           1:06.95    1:06.21  
                  31.53     1:06.21 (34.68)                                        
  7 Peruri, Akhil             11 Ridgewood            1:08.04    1:06.40  
                  32.12     1:06.40 (34.28)                                        
  8 Bailey, Ethan             12 Piranha              1:08.21    1:06.77  
                  32.40     1:06.77 (34.37)                                        
  9 Stump, Jackson            12 Cle Swimming         1:08.60    1:07.13  
                  32.30     1:07.13 (34.83)                                        
 10 Price, Hayden             12 Penguin              1:08.70    1:07.32  
                  32.38     1:07.32 (34.94)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 McBride, Riley            11 Kraken               1:09.17    1:08.61  
                  32.93     1:08.61 (35.68)                                        
 12 Bhavaraju, Shreeyans      11 Ridgewood            1:10.38    1:09.08  
                  33.72     1:09.08 (35.36)                                        
 13 Yorkievitz, Paul          12 Heat                 1:08.65    1:09.19  
                  33.42     1:09.19 (35.77)                                        
 14 Pesek, Owen               11 University           1:10.19    1:09.21  
                  33.89     1:09.21 (35.32)                                        
 15 Amendol, Matthew          11 Penguin              1:12.49    1:09.32  
                  33.46     1:09.32 (35.86)                                        
 16 Mateyo, Cam               11 Solon                1:14.30    1:12.10  
                  35.93     1:12.10 (36.17)                                        
 17 de Boer, Peter            11 Firestone            1:14.34    1:14.04  
                  36.24     1:14.04 (37.80)                                        
 18 Chernisky, Isaac          12 Lake Shore           1:09.75    1:14.30  
                  35.11     1:14.30 (39.19)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Record: # 2:02.52   3/13/2016 Tyler Hong, Lake Shore-LE                  
    LE Event: * 2:02.52        2016 Tyler Hong, LSSC                           
  LE Swimmer: ! 2:02.52        2016 Tyler Hong, LSSC                           
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Strickland, Cash          12 Lake Shore           2:12.55    2:08.24  
                  30.24     1:03.03 (32.79)     1:36.01 (32.98)     2:08.24 (32.23)
  2 Toothman, Josh            12 Swim Institute       2:19.21    2:16.73  
                  31.93     1:06.41 (34.48)     1:41.96 (35.55)     2:16.73 (34.77)
  3 Pesek, Alex               12 University           2:21.58    2:21.13  
                  33.10     1:08.76 (35.66)     1:45.19 (36.43)     2:21.13 (35.94)
  4 Price, Hayden             12 Penguin              2:31.65    2:25.86  
                  33.62     1:11.43 (37.81)     1:50.31 (38.88)     2:25.86 (35.55)
  5 McBride, Riley            11 Kraken               2:27.42    2:26.29  
                  35.10     1:11.73 (36.63)     1:50.08 (38.35)     2:26.29 (36.21)
  6 Pesek, Owen               11 University           2:30.82    2:28.20  
                  34.94     1:12.40 (37.46)     1:50.52 (38.12)     2:28.20 (37.68)
  7 Beaver, Noah              12 Solon                2:33.33    2:28.31  
                  34.30     1:12.76 (38.46)     1:51.84 (39.08)     2:28.31 (36.47)
  8 Kerrigan, Barrett         11 Medina               2:32.76    2:29.60  
                  34.95     1:13.12 (38.17)     1:52.05 (38.93)     2:29.60 (37.55)
 
Boys 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Record: # 2:02.52   3/13/2016 Tyler Hong, Lake Shore-LE                  
    LE Event: * 2:02.52        2016 Tyler Hong, LSSC                           
  LE Swimmer: ! 2:02.52        2016 Tyler Hong, LSSC                           
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Strickland, Cash          12 Lake Shore           2:10.60    2:12.55  
                  31.21     1:05.01 (33.80)     1:39.32 (34.31)     2:12.55 (33.23)
  2 Toothman, Josh            12 Swim Institute       2:19.93    2:19.21  
                  32.12     1:07.20 (35.08)     1:43.69 (36.49)     2:19.21 (35.52)
  3 Pesek, Alex               12 University           2:21.40    2:21.58  
                  33.06     1:08.20 (35.14)     1:44.53 (36.33)     2:21.58 (37.05)
  4 McBride, Riley            11 Kraken               2:32.52    2:27.42  
                  34.83     1:12.83 (38.00)     1:51.31 (38.48)     2:27.42 (36.11)
  5 Pesek, Owen               11 University           2:27.98    2:30.82  
                  35.73     1:13.69 (37.96)     1:52.65 (38.96)     2:30.82 (38.17)
  6 Price, Hayden             12 Penguin              2:29.60    2:31.65  
                  34.74     1:13.63 (38.89)     1:53.17 (39.54)     2:31.65 (38.48)
  7 Kerrigan, Barrett         11 Medina               2:36.76    2:32.76  
                  35.60     1:13.72 (38.12)     1:53.71 (39.99)     2:32.76 (39.05)
  8 Beaver, Noah              12 Solon                2:35.11    2:33.33  
                  36.35     1:15.88 (39.53)     1:55.55 (39.67)     2:33.33 (37.78)
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Record: # 29.48      3/1995 Mark Gangloff, Firestone                     
    LE Event: * 28.78        2012 Will Chan, LESD                              
  LE Swimmer: ! 28.78        2012 Will Chan, LESD                              
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Cucu, Alexandru           12 Sailfish               31.56      30.37  
  2 Florio, Jacob             12 Ridgewood              34.40      33.60  
  3 Roth, Will                12 Sailfish               34.76      33.66  
  4 Merimee, Jonathan         12 SwimUnited             34.94      34.10  
  5 Herrmann, Benjamin        12 Penguin                34.95      34.26  
  6 Peruri, Akhil             11 Ridgewood              35.69      34.52  
  7 Holtz, Noah               12 Heat                   35.32      35.91  
  8 Bailey, Ethan             12 Piranha                36.11      36.43  
  9 Banks, Jude               11 Swim Institute         36.28      36.79  
 10 Oddenino, Cameron         11 Heat                   35.92      36.97  
B - Final
 11 Fan, Derek                11 Blazers                37.13      35.82  
 12 Wolke, Julian             11 Silver Dolphins        36.95      35.89  
 13 Bruner, Kaden             12 Unattached             36.53      36.29  
 14 Calabrette, Noah          11 Piranha                37.01      37.26  
 15 Bhavaraju, Shreeyans      11 Ridgewood              38.74      37.82  
 16 de Boer, Peter            11 Firestone              44.04      44.64  
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Record: # 29.48      3/1995 Mark Gangloff, Firestone                     
    LE Event: * 28.78        2012 Will Chan, LESD                              
  LE Swimmer: ! 28.78        2012 Will Chan, LESD                              
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Cucu, Alexandru           12 Sailfish               30.65      31.56  
  2 Florio, Jacob             12 Ridgewood              35.57      34.40  
  3 Roth, Will                12 Sailfish               33.78      34.76  
  4 Merimee, Jonathan         12 SwimUnited             34.50      34.94  
  5 Herrmann, Benjamin        12 Penguin                35.76      34.95  
  6 Holtz, Noah               12 Heat                   35.70      35.32  
  7 Peruri, Akhil             11 Ridgewood              35.88      35.69  
  8 Oddenino, Cameron         11 Heat                   38.31      35.92  
  9 Bailey, Ethan             12 Piranha                37.26      36.11  
 10 Banks, Jude               11 Swim Institute         37.88      36.28  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Bruner, Kaden             12 Unattached             37.49      36.53  
 12 Wolke, Julian             11 Silver Dolphins        36.75      36.95  
 13 Calabrette, Noah          11 Piranha                38.12      37.01  
 14 Fan, Derek                11 Blazers                37.47      37.13  
 15 Bhavaraju, Shreeyans      11 Ridgewood              38.96      38.74  
 16 de Boer, Peter            11 Firestone              46.19      44.04  
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Record: # 1:04.04      3/1995 Mark Gangloff, Firestone                   
    LE Event: * 1:02.63        2012 Will Chan, LESD                            
  LE Swimmer: ! 1:02.63        2012 Will Chan, LESD                            
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Cucu, Alexandru           12 Sailfish             1:11.63    1:08.39  
                  32.11     1:08.39 (36.28)                                        
  2 Roth, Will                12 Sailfish             1:13.73    1:12.22  
                  34.85     1:12.22 (37.37)                                        
  3 Herrmann, Benjamin        12 Penguin              1:17.99    1:16.64  
                  35.85     1:16.64 (40.79)                                        
  4 Fan, Derek                11 Blazers              1:21.15    1:17.14  
                  36.80     1:17.14 (40.34)                                        
  5 Wolke, Julian             11 Silver Dolphins      1:18.34    1:18.31  
                  37.48     1:18.31 (40.83)                                        
  6 Holtz, Noah               12 Heat                 1:19.06    1:18.56  
                  37.43     1:18.56 (41.13)                                        
  7 Kerrigan, Barrett         11 Medina               1:21.36    1:19.03  
                  37.79     1:19.03 (41.24)                                        
  8 Banks, Jude               11 Swim Institute       1:19.18    1:20.16  
                  37.30     1:20.16 (42.86)                                        
  8 Oddenino, Cameron         11 Heat                 1:22.00    1:20.16  
                  37.22     1:20.16 (42.94)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Record: # 1:04.04      3/1995 Mark Gangloff, Firestone                   
    LE Event: * 1:02.63        2012 Will Chan, LESD                            
  LE Swimmer: ! 1:02.63        2012 Will Chan, LESD                            
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Cucu, Alexandru           12 Sailfish             1:07.99    1:11.63  
                  32.63     1:11.63 (39.00)                                        
  2 Roth, Will                12 Sailfish             1:14.73    1:13.73  
                  34.20     1:13.73 (39.53)                                        
  3 Herrmann, Benjamin        12 Penguin              1:17.25    1:17.99  
                  35.40     1:17.99 (42.59)                                        
  4 Wolke, Julian             11 Silver Dolphins      1:19.52    1:18.34  
                  37.61     1:18.34 (40.73)                                        
  5 Holtz, Noah               12 Heat                 1:18.67    1:19.06  
                  37.77     1:19.06 (41.29)                                        
  6 Banks, Jude               11 Swim Institute       1:21.37    1:19.18  
                  36.98     1:19.18 (42.20)                                        
  7 Fan, Derek                11 Blazers              1:19.45    1:21.15  
                  39.04     1:21.15 (42.11)                                        
  8 Kerrigan, Barrett         11 Medina               1:21.61    1:21.36  
                  39.17     1:21.36 (42.19)                                        
  9 Oddenino, Cameron         11 Heat                 1:19.15    1:22.00  
                  38.23     1:22.00 (43.77)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Record: # 2:24.43        2018 Alex Gallagher, Heat-LE                    
    LE Event: * 2:19.02        1991 K.T. Lee, SSTY                             
  LE Swimmer: ! 2:19.47        2012 Will Chan, LESD                            
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Cucu, Alexandru           12 Sailfish             2:40.17    2:25.58  
                  32.13     1:08.97 (36.84)     1:47.35 (38.38)     2:25.58 (38.23)
  2 MacPhail, Quinn           12 Sailfish             2:54.31    2:39.47  
                  36.19     1:16.89 (40.70)     1:58.26 (41.37)     2:39.47 (41.21)
  3 Roth, Will                12 Sailfish             2:44.46    2:44.14  
                  38.03     1:20.84 (42.81)     2:03.43 (42.59)     2:44.14 (40.71)
  4 Wolke, Julian             11 Silver Dolphins      2:48.22    2:45.50  
                  38.34     1:21.30 (42.96)     2:03.77 (42.47)     2:45.50 (41.73)
  5 Buckingham, Preston       12 Penguin              2:43.89    2:48.10  
                  38.26     1:20.02 (41.76)     2:03.49 (43.47)     2:48.10 (44.61)
  6 Oddenino, Cameron         11 Heat                 2:48.46    2:50.42  
                  39.15     1:22.69 (43.54)     2:08.10 (45.41)     2:50.42 (42.32)
  7 Fan, Derek                11 Blazers              2:59.29    2:51.42  
                  38.44     1:22.28 (43.84)     2:06.92 (44.64)     2:51.42 (44.50)
 
Boys 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Record: # 2:24.43        2018 Alex Gallagher, Heat-LE                    
    LE Event: * 2:19.02        1991 K.T. Lee, SSTY                             
  LE Swimmer: ! 2:19.47        2012 Will Chan, LESD                            
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Cucu, Alexandru           12 Sailfish             2:36.18    2:40.17  
                  35.10     1:16.47 (41.37)     1:59.00 (42.53)     2:40.17 (41.17)
  2 Buckingham, Preston       12 Penguin              2:47.31    2:43.89  
                  38.06     1:20.46 (42.40)     2:01.85 (41.39)     2:43.89 (42.04)
  3 Roth, Will                12 Sailfish             2:48.13    2:44.46  
                  38.11     1:20.95 (42.84)     2:04.19 (43.24)     2:44.46 (40.27)
  4 Wolke, Julian             11 Silver Dolphins      2:48.98    2:48.22  
                  38.72     1:23.29 (44.57)     2:06.74 (43.45)     2:48.22 (41.48)
  5 Oddenino, Cameron         11 Heat                 2:54.11    2:48.46  
                  40.11     1:23.59 (43.48)     2:06.64 (43.05)     2:48.46 (41.82)
  6 Ortman, Caleb             11 University           2:54.09    2:53.43  
                  40.68     1:25.81 (45.13)     2:11.04 (45.23)     2:53.43 (42.39)
  7 MacPhail, Quinn           12 Sailfish             2:46.65    2:54.31  
                  38.61     1:23.06 (44.45)     2:09.32 (46.26)     2:54.31 (44.99)
  8 Fan, Derek                11 Blazers              2:51.95    2:59.29  
                  39.78     1:25.86 (46.08)     2:13.20 (47.34)     2:59.29 (46.09)
 -- Kerrigan, Barrett         11 Medina               2:46.52         DQ  
                  38.57     1:22.06 (43.49)     2:05.55 (43.49)          DQ (42.77)
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Record: # 25.86      3/1996 Steve McDonald, Firestone                    
    LE Event: * 25.86        1996 Steve McDonald, FAST                         
  LE Swimmer: ! 25.44        2016 Tyler Hong, LSSC                             
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Amendol, Matthew          11 Penguin                30.24      29.04  
  2 Good, Cameron             12 Twinsburg              30.66      29.16  
  3 Bailey, Ethan             12 Piranha                29.94      29.88  
  4 Gawlik, Ben               12 Swim Institute         31.69      31.15  
  5 Luczywo, Aiden            11 Heat                   30.73      31.24  
  6 McIntyre, Anthony         12 Ridgewood              31.03      31.88  
  7 Oddenino, Cameron         11 Heat                   33.36      33.54  
  8 Banks, Jude               11 Swim Institute         33.00      33.71  
  9 Mateyo, Cam               11 Solon                  34.17      34.42  
 -- Fan, Derek                11 Blazers                31.89         DQ  
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Record: # 25.86      3/1996 Steve McDonald, Firestone                    
    LE Event: * 25.86        1996 Steve McDonald, FAST                         
  LE Swimmer: ! 25.44        2016 Tyler Hong, LSSC                             
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Bailey, Ethan             12 Piranha                30.90      29.94  
  2 Amendol, Matthew          11 Penguin                30.76      30.24  
  3 Good, Cameron             12 Twinsburg              31.66      30.66  
  4 Luczywo, Aiden            11 Heat                   31.19      30.73  
  5 McIntyre, Anthony         12 Ridgewood              33.69      31.03  
  6 Gawlik, Ben               12 Swim Institute         31.11      31.69  
  7 Fan, Derek                11 Blazers                32.02      31.89  
  8 Banks, Jude               11 Swim Institute         34.70      33.00  
  9 Oddenino, Cameron         11 Heat                   35.76      33.36  
 10 Mateyo, Cam               11 Solon                  34.39      34.17  
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Record: # 54.69   3/12/2016 Tyler Hong, Lake Shore-LE                    
    LE Event: * 54.69        2016 Tyler Hong, LSSC                             
  LE Swimmer: ! 54.69        2016 Tyler Hong, LSSC                             
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Strickland, Cash          12 Lake Shore           1:00.01      59.17  
                  28.03       59.17 (31.14)                                        
  2 Toothman, Josh            12 Swim Institute       1:05.12    1:03.85  
                  29.82     1:03.85 (34.03)                                        
  3 Luczywo, Aiden            11 Heat                 1:07.41    1:07.54  
                  31.18     1:07.54 (36.36)                                        
  4 Clark, Mac                11 Silver Dolphins      1:10.25    1:09.41  
                  32.84     1:09.41 (36.57)                                        
  5 Roth, Will                12 Sailfish             1:11.34    1:10.58  
                  33.33     1:10.58 (37.25)                                        
  6 Amendol, Matthew          11 Penguin              1:11.94    1:11.22  
                  33.07     1:11.22 (38.15)                                        
  7 Pesek, Owen               11 University           1:13.10    1:12.04  
                  33.55     1:12.04 (38.49)                                        
 -- McIntyre, Anthony         12 Ridgewood            1:06.90         DQ  
                  32.09          DQ (34.47)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Record: # 54.69   3/12/2016 Tyler Hong, Lake Shore-LE                    
    LE Event: * 54.69        2016 Tyler Hong, LSSC                             
  LE Swimmer: ! 54.69        2016 Tyler Hong, LSSC                             
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Strickland, Cash          12 Lake Shore           1:00.55    1:00.01  
                  28.30     1:00.01 (31.71)                                        
  2 Toothman, Josh            12 Swim Institute       1:05.42    1:05.12  
                  30.01     1:05.12 (35.11)                                        
  3 McIntyre, Anthony         12 Ridgewood            1:13.75    1:06.90  
                  31.58     1:06.90 (35.32)                                        
  4 Luczywo, Aiden            11 Heat                 1:07.65    1:07.41  
                  31.53     1:07.41 (35.88)                                        
  5 Ream, Evan                11 Sailfish             1:06.46    1:09.32  
                  33.04     1:09.32 (36.28)                                        
  6 Clark, Mac                11 Silver Dolphins      1:09.79    1:10.25  
                  32.85     1:10.25 (37.40)                                        
  7 Ortman, Caleb             11 University           1:09.64    1:10.74  
                  31.49     1:10.74 (39.25)                                        
  8 Roth, Will                12 Sailfish             1:12.73    1:11.34  
                  32.75     1:11.34 (38.59)                                        
  9 Amendol, Matthew          11 Penguin              1:18.42    1:11.94  
                  33.73     1:11.94 (38.21)                                        
 10 Pesek, Owen               11 University           1:13.90    1:13.10  
                  35.08     1:13.10 (38.02)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Record: # 2:13.20   3/13/2016 Connor Brown, Silver Dolphins-             
    LE Event: * 2:08.67        1994 Todd Minnier, LESD                         
  LE Swimmer: ! 2:08.67        1994 Todd Minnier, LESD                         
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Strickland, Cash          12 Lake Shore           2:19.89    2:14.12  
                  30.16     1:04.09 (33.93)     1:40.39 (36.30)     2:14.12 (33.73)
  2 MacPhail, Quinn           12 Sailfish             2:29.74    2:25.09  
                  31.96     1:09.09 (37.13)     1:47.48 (38.39)     2:25.09 (37.61)
  3 Clark, Mac                11 Silver Dolphins      2:29.39    2:27.03  
                  33.03     1:11.20 (38.17)     1:49.53 (38.33)     2:27.03 (37.50)
  4 Luczywo, Aiden            11 Heat                 2:38.25    2:34.40  
                  33.23     1:13.09 (39.86)     1:54.75 (41.66)     2:34.40 (39.65)
 
Boys 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Record: # 2:13.20   3/13/2016 Connor Brown, Silver Dolphins-             
    LE Event: * 2:08.67        1994 Todd Minnier, LESD                         
  LE Swimmer: ! 2:08.67        1994 Todd Minnier, LESD                         
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Strickland, Cash          12 Lake Shore           2:19.01    2:19.89  
                  30.82     1:05.44 (34.62)     1:43.56 (38.12)     2:19.89 (36.33)
  2 Clark, Mac                11 Silver Dolphins      2:30.22    2:29.39  
                  33.95     1:12.97 (39.02)     1:51.47 (38.50)     2:29.39 (37.92)
  3 MacPhail, Quinn           12 Sailfish             2:33.77    2:29.74  
                  33.74     1:12.08 (38.34)     1:51.47 (39.39)     2:29.74 (38.27)
  4 Luczywo, Aiden            11 Heat                 2:31.51    2:38.25  
                  33.20     1:14.21 (41.01)     1:57.18 (42.97)     2:38.25 (41.07)
 -- Pesek, Alex               12 University           2:22.39        DFS  
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
 Meet Record: # 56.13   3/12/2016 Tyler Hong, Lake Shore-LE                    
    LE Event: * 56.13        2016 Tyler Hong, LSSC                             
  LE Swimmer: ! 56.13        2016 Tyler Hong, LSSC                             
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Strickland, Cash          12 Lake Shore           1:01.06      59.71  
                  27.87       59.71 (31.84)                                        
  2 Merimee, Jonathan         12 SwimUnited           1:07.29    1:06.91  
                  30.03     1:06.91 (36.88)                                        
  3 Amendol, Matthew          11 Penguin              1:09.95    1:09.11  
                  31.75     1:09.11 (37.36)                                        
  4 Bailey, Ethan             12 Piranha              1:08.86    1:09.31  
                  31.24     1:09.31 (38.07)                                        
  5 Stump, Jackson            12 Cle Swimming         1:10.88    1:09.72  
                  31.96     1:09.72 (37.76)                                        
  6 Bruner, Kaden             12 Unattached           1:13.10    1:09.89  
                  32.72     1:09.89 (37.17)                                        
  7 Luczywo, Aiden            11 Heat                 1:10.15    1:10.49  
                  33.90     1:10.49 (36.59)                                        
  8 Bhavaraju, Shreeyans      11 Ridgewood            1:11.45    1:10.84  
                  33.12     1:10.84 (37.72)                                        
  9 Pesek, Owen               11 University           1:12.99    1:10.94  
                  32.41     1:10.94 (38.53)                                        
 10 Banks, Jude               11 Swim Institute       1:13.38    1:12.67  
                  34.75     1:12.67 (37.92)                                        
B - Final
 11 Oddenino, Cameron         11 Heat                 1:13.50    1:16.82  
                  36.18     1:16.82 (40.64)                                        
 -- Fan, Derek                11 Blazers              1:16.52         DQ  
                  34.03          DQ (37.72)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
 Meet Record: # 56.13   3/12/2016 Tyler Hong, Lake Shore-LE                    
    LE Event: * 56.13        2016 Tyler Hong, LSSC                             
  LE Swimmer: ! 56.13        2016 Tyler Hong, LSSC                             
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Strickland, Cash          12 Lake Shore           1:00.69    1:01.06  
                  28.45     1:01.06 (32.61)                                        
  2 Merimee, Jonathan         12 SwimUnited           1:08.63    1:07.29  
                  30.04     1:07.29 (37.25)                                        
  3 Bailey, Ethan             12 Piranha              1:10.37    1:08.86  
                  30.81     1:08.86 (38.05)                                        
  4 Amendol, Matthew          11 Penguin              1:11.29    1:09.95  
                  31.91     1:09.95 (38.04)                                        
  5 Luczywo, Aiden            11 Heat                 1:11.07    1:10.15  
                  32.80     1:10.15 (37.35)                                        
  6 Stump, Jackson            12 Cle Swimming         1:12.68    1:10.88  
                  31.12     1:10.88 (39.76)                                        
  7 Bhavaraju, Shreeyans      11 Ridgewood            1:14.58    1:11.45  
                  33.11     1:11.45 (38.34)                                        
  8 Pesek, Owen               11 University           1:13.54    1:12.99  
                  33.71     1:12.99 (39.28)                                        
  9 Bruner, Kaden             12 Unattached           1:12.55    1:13.10  
                  33.30     1:13.10 (39.80)                                        
 10 Banks, Jude               11 Swim Institute       1:15.47    1:13.38  
                  35.19     1:13.38 (38.19)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Ortman, Caleb             11 University           1:12.59    1:13.39  
                  33.30     1:13.39 (40.09)                                        
 12 Oddenino, Cameron         11 Heat                 1:14.38    1:13.50  
                  35.27     1:13.50 (38.23)                                        
 13 Fan, Derek                11 Blazers              1:13.41    1:16.52  
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
 Meet Record: # 2:06.34      3/1996 Pual Kirk, Lakeshore                       
    LE Event: * 2:06.34        1996 Paul Kirk, LSSC                            
  LE Swimmer: ! 2:02.79        2016 Tyler Hong, LSSC                           
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Cucu, Alexandru           12 Sailfish             2:22.09    2:12.97  
                  29.10     1:03.10 (34.00)     1:41.48 (38.38)     2:12.97 (31.49)
  2 Clark, Mac                11 Silver Dolphins      2:32.01    2:26.58  
                  33.79     1:10.63 (36.84)     1:54.98 (44.35)     2:26.58 (31.60)
  3 Kerrigan, Barrett         11 Medina               2:32.30    2:27.49  
                  33.02     1:10.70 (37.68)     1:53.99 (43.29)     2:27.49 (33.50)
  4 Roth, Will                12 Sailfish             2:29.36    2:28.92  
                  34.48     1:11.67 (37.19)     1:54.74 (43.07)     2:28.92 (34.18)
  5 Luczywo, Aiden            11 Heat                 2:28.13    2:29.34  
                  32.36     1:11.00 (38.64)     1:56.20 (45.20)     2:29.34 (33.14)
  6 Wolke, Julian             11 Silver Dolphins      2:28.16    2:29.94  
                  35.52     1:13.73 (38.21)     1:57.99 (44.26)     2:29.94 (31.95)
  7 Yorkievitz, Paul          12 Heat                 2:32.55    2:30.83  
                  32.47     1:10.19 (37.72)     1:57.52 (47.33)     2:30.83 (33.31)
  8 Oddenino, Cameron         11 Heat                 2:37.68    2:36.20  
                  34.37     1:14.82 (40.45)     1:59.64 (44.82)     2:36.20 (36.56)
  9 Fernandez, Jacob          11 Ridgewood            2:39.35    2:39.57  
                  35.78     1:16.05 (40.27)     2:04.09 (48.04)     2:39.57 (35.48)
 10 Banks, Jude               11 Swim Institute       2:41.52    2:43.67  
                  37.01     1:18.67 (41.66)     2:05.07 (46.40)     2:43.67 (38.60)
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
 Meet Record: # 2:06.34      3/1996 Pual Kirk, Lakeshore                       
    LE Event: * 2:06.34        1996 Paul Kirk, LSSC                            
  LE Swimmer: ! 2:02.79        2016 Tyler Hong, LSSC                           
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Cucu, Alexandru           12 Sailfish             2:15.23    2:22.09  
                  30.96     1:07.96 (37.00)     1:48.42 (40.46)     2:22.09 (33.67)
  2 Luczywo, Aiden            11 Heat                 2:25.77    2:28.13  
                  32.07     1:10.82 (38.75)     1:54.53 (43.71)     2:28.13 (33.60)
  3 Wolke, Julian             11 Silver Dolphins      2:32.86    2:28.16  
                  34.42     1:12.23 (37.81)     1:56.37 (44.14)     2:28.16 (31.79)
  4 Roth, Will                12 Sailfish             2:36.93    2:29.36  
                  35.36     1:12.80 (37.44)     1:55.81 (43.01)     2:29.36 (33.55)
  5 Clark, Mac                11 Silver Dolphins      2:27.47    2:32.01  
                  34.07     1:11.96 (37.89)     1:58.28 (46.32)     2:32.01 (33.73)
  6 Kerrigan, Barrett         11 Medina               2:36.28    2:32.30  
                  35.21     1:13.61 (38.40)     1:57.48 (43.87)     2:32.30 (34.82)
  7 Yorkievitz, Paul          12 Heat                 2:30.62    2:32.55  
                  32.10     1:11.41 (39.31)     1:57.96 (46.55)     2:32.55 (34.59)
  8 Oddenino, Cameron         11 Heat                 2:40.13    2:37.68  
                  35.36     1:15.66 (40.30)     2:03.02 (47.36)     2:37.68 (34.66)
  9 Fernandez, Jacob          11 Ridgewood            2:46.01    2:39.35  
                  35.72     1:16.40 (40.68)     2:04.36 (47.96)     2:39.35 (34.99)
 10 Banks, Jude               11 Swim Institute       2:39.61    2:41.52  
                  37.16     1:17.95 (40.79)     2:04.65 (46.70)     2:41.52 (36.87)
-------------------------------------------------------------------------
 -- MacPhail, Quinn           12 Sailfish             2:27.15         DQ  
                  31.91     1:11.28 (39.37)     1:54.61 (43.33)          DQ (32.56)
 
Boys 11-12 400 Yard IM
===============================================================================
 Meet Record: # 4:18.63   3/11/2016 Tyler Hong, Lake Shore                     
    LE Event: * 4:18.63        2016 Tyler Hong, LSSC                           
  LE Swimmer: ! 4:18.63        2016 Tyler Hong, LSSC                           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Strickland, Cash          12 Lake Shore           4:29.47    4:33.91  
                  29.42     1:01.79 (32.37)     1:36.12 (34.33)     2:11.45 (35.33)
        2:51.49 (40.04)     3:32.49 (41.00)     4:03.71 (31.22)     4:33.91 (30.20)
  2 Cucu, Alexandru           12 Sailfish             4:49.60    4:35.17  
                  29.55     1:02.74 (33.19)     1:39.79 (37.05)     2:15.44 (35.65)
        2:52.62 (37.18)     3:31.11 (38.49)     4:04.02 (32.91)     4:35.17 (31.15)
  3 Toothman, Josh            12 Swim Institute       5:02.19    4:55.60  
                  30.61     1:06.66 (36.05)     1:43.74 (37.08)     2:19.59 (35.85)
        3:05.79 (46.20)     3:50.85 (45.06)     4:23.77 (32.92)     4:55.60 (31.83)
  4 MacPhail, Quinn           12 Sailfish             5:12.20    4:58.24  
                  32.04     1:09.15 (37.11)     1:47.89 (38.74)     2:26.30 (38.41)
        3:08.81 (42.51)     3:52.43 (43.62)     4:25.63 (33.20)     4:58.24 (32.61)
  5 Luczywo, Aiden            11 Heat                 5:12.82    5:04.49  
                  32.15     1:09.97 (37.82)     1:48.43 (38.46)     2:26.88 (38.45)
        3:11.42 (44.54)     3:55.31 (43.89)     4:30.15 (34.84)     5:04.49 (34.34)
  6 Clark, Mac                11 Silver Dolphins      5:07.72    5:06.13  
                  34.30     1:11.76 (37.46)     1:49.96 (38.20)     2:27.21 (37.25)
        3:13.00 (45.79)     3:57.37 (44.37)     4:32.37 (35.00)     5:06.13 (33.76)
  7 Ream, Evan                11 Sailfish             5:04.85    5:12.52  
                  31.30     1:08.39 (37.09)     1:49.78 (41.39)     2:29.80 (40.02)
        3:15.85 (46.05)     4:02.90 (47.05)     4:38.16 (35.26)     5:12.52 (34.36)
  8 Wolke, Julian             11 Silver Dolphins      5:25.87    5:13.25  
                  34.92     1:16.69 (41.77)     1:56.49 (39.80)     2:36.11 (39.62)
        3:20.88 (44.77)     4:05.42 (44.54)     4:40.13 (34.71)     5:13.25 (33.12)
  9 Ortman, Caleb             11 University           5:22.14    5:21.39  
                  32.82     1:12.41 (39.59)     1:53.54 (41.13)     2:34.57 (41.03)
        3:21.75 (47.18)     4:09.01 (47.26)     4:45.03 (36.02)     5:21.39 (36.36)
 10 Pesek, Owen               11 University           5:31.27    5:27.99  
                  34.75     1:17.67 (42.92)     1:58.18 (40.51)     2:39.20 (41.02)
        3:28.76 (49.56)     4:16.72 (47.96)     4:52.53 (35.81)     5:27.99 (35.46)
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
 Meet Record: # 1:43.98   3/11/2012 Lake Erie Silver Dolphins                  
                         W Chan, M Rakovec, S Bowman, A Bruck              
    LE Event: * 1:41.36        2013 Ridgewood, RYD                             
                         Norman, Widenhofer, Sadovskyy, Zhang              
  LE Swimmer: ! 1:41.36        2013 Ridgewood Y, RYD                           
                         Norman, Widenhofer, Sadovskyy, Zhang              
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ridgewood YMCA Dolphins  'A'                      1:50.72    1:46.89  
     1) Florio, Jacob 12                2) Williams, Tyler 12             
     3) Bhavaraju, Shreeyans 11         4) Peruri, Akhil 11               
                  27.50       53.99 (26.49)     1:21.03 (27.04)     1:46.89 (25.86)
  2 Great Lakes Sailfish Swimming  'A'                1:53.32    1:49.34  
     1) Roth, Will 12                   2) Ream, Evan 11                  
     3) MacPhail, Quinn 12              4) Cucu, Alexandru 12             
                  28.10       56.77 (28.67)     1:23.71 (26.94)     1:49.34 (25.63)
  3 Heat- Hudson Explorers Aquatic  'A'               1:57.00    1:53.35  
     1) Yorkievitz, Paul 12             2) Holtz, Noah 12                 
     3) Luczywo, Aiden 11               4) Oddenino, Cameron 11           
                  28.08       55.39 (27.31)     1:23.19 (27.80)     1:53.35 (30.16)
  4 Lake Shore Swim Club  'A'                         1:56.44    1:54.06  
     1) Chernisky, Isaac 12             2) Said, Hamza 12                 
     3) Nolan, Luke 11                  4) Strickland, Cash 12            
                  29.50       59.07 (29.57)     1:29.76 (30.69)     1:54.06 (24.30)
  5 University Swim Club  'A'                         1:54.45    1:57.30  
     1) Pesek, Owen 11                  2) Perry, Brad 12                 
     3) Ortman, Caleb 11                4) McCort, Ty or Tyler 12         
                  28.23       56.76 (28.53)     1:26.21 (29.45)     1:57.30 (31.09)
 -- Penguin Swimming  'A'                             1:57.23         DQ  
     1) Price, Hayden 12                2) Herrmann, Benjamin 12          
     3) Buckingham, Preston 12          4) Amendol, Matthew 11            
                  27.56       54.93 (27.37)     1:24.56 (29.63)          DQ (26.87)
 
Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
 Meet Record: # 1:55.22   3/10/2012 Lake Erie Silver Dolphins                  
                         S Bowman, W Chan, Z Hart, M Rakovec               
    LE Event: * 1:55.22        2012 Silver Dolphins, LESD                      
                         Bowman, Chan, Hart, Rakovec                       
  LE Swimmer: ! 1:54.69        1992 Silver Dolphins, LESD                      
                         Seidman, Clark, Turcinov, Zdrilic                 
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ridgewood YMCA Dolphins  'A'                      2:07.00    2:02.88  
     1) Florio, Jacob 12                2) Peruri, Akhil 11               
     3) McIntyre, Anthony 12            4) Williams, Tyler 12             
                  30.06     1:04.76 (34.70)     1:35.96 (31.20)     2:02.88 (26.92)
  2 Penguin Swimming  'A'                             2:09.31    2:07.37  
     1) Price, Hayden 12                2) Buckingham, Preston 12         
     3) Amendol, Matthew 11             4) Herrmann, Benjamin 12          
                  31.45     1:08.04 (36.59)     1:39.92 (31.88)     2:07.37 (27.45)
  3 Heat- Hudson Explorers Aquatic  'A'               2:10.00    2:07.85  
     1) Yorkievitz, Paul 12             2) Oddenino, Cameron 11           
     3) Luczywo, Aiden 11               4) Holtz, Noah 12                 
                  32.96     1:09.99 (37.03)     1:40.24 (30.25)     2:07.85 (27.61)
  4 Solon Stars Swim Club  'A'                        2:15.45    2:11.03  
     1) Mateyo, Cam 11                  2) Beaver, Noah 12                
     3) Indradjaja, Andrew 12           4) Libecco, George 11             
                  34.27     1:09.12 (34.85)     1:41.04 (31.92)     2:11.03 (29.99)
  5 University Swim Club  'A'                         2:10.39    2:11.67  
     1) Pesek, Alex 12                  2) Pesek, Owen 11                 
     3) Perry, Brad 12                  4) McCort, Ty or Tyler 12         
                  30.35     1:07.59 (37.24)     1:41.58 (33.99)     2:11.67 (30.09)
  6 Lake Shore Swim Club  'A'                         2:11.53    2:12.12  
     1) Chernisky, Isaac 12             2) Nolan, Luke 11                 
     3) Strickland, Cash 12             4) Said, Hamza 12                 
                  33.85     1:16.16 (42.31)     1:42.71 (26.55)     2:12.12 (29.41)
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: # 21.46   3/11/2018 Tyler Hong, Sailfish                         
    LE Event: * 20.52        2017 William Rose, UN                             
  LE Swimmer: ! 20.52        2017 William Rose, UN                             
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Phillips, Nathan          14 Firestone              22.35      21.82  
  2 Cimera, Alex              14 Heat                   22.41      21.94  
  3 Marshall, Jonny           14 Firestone              22.24      22.12  
  4 Panozzo, Dominic          14 Kraken                 23.15      23.33  
  5 Argalious, Daniel         14 Lake Shore             23.69      23.51  
  6 Esposito, Jacob           14 Blazers                23.70      23.64  
  7 Davis, Ben                13 Sailfish               23.79      23.77  
  8 Gadd, Colin               14 SwimUnited             23.53      23.78  
  9 Begany, Nick              14 SwimUnited             23.78      23.87  
 10 Ninke, Jager              13 Vacationland           23.71      24.25  
B - Final
 11 Weaver, Kal               14 Lake Shore             23.85      23.27  
 12 McIntyre, Thomas          14 Ridgewood              24.43      24.30  
 13 Sorma, Zach               14 Cle Swimming           24.26      24.37  
 14 Van Voorhis, Connor       14 Ridgewood              24.44      24.52  
 15 Seicean, Erik             14 Lake Shore             25.07      24.66  
 16 Kvach, Evan               14 Heat                   24.82      24.70  
 17 Sumption, Riley           14 Green                  24.97      24.73  
 18 Bender, Nathan            14 Geauga Otters          24.75      24.76  
 19 Kowalczyk, Evan           14 Silver Dolphins        24.71      24.97  
 20 Ratka, Jonathan           13 Geauga Otters          25.18      25.17  
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: # 21.46   3/11/2018 Tyler Hong, Sailfish                         
    LE Event: * 20.52        2017 William Rose, UN                             
  LE Swimmer: ! 20.52        2017 William Rose, UN                             
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Marshall, Jonny           14 Firestone              22.69      22.24  
  2 Phillips, Nathan          14 Firestone              22.80      22.35  
  3 Cimera, Alex              14 Heat                   22.41      22.41  
  4 Panozzo, Dominic          14 Kraken                 23.73      23.15  
  5 Gadd, Colin               14 SwimUnited             24.06      23.53  
  6 Argalious, Daniel         14 Lake Shore             24.07      23.69  
  7 Esposito, Jacob           14 Blazers                23.64      23.70  
  8 Ninke, Jager              13 Vacationland           24.11      23.71  
  9 Begany, Nick              14 SwimUnited             24.06      23.78  
 10 Davis, Ben                13 Sailfish               24.42      23.79  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Weaver, Kal               14 Lake Shore             24.89      23.85  
 12 Sorma, Zach               14 Cle Swimming           25.59      24.26  
 13 McIntyre, Thomas          14 Ridgewood              25.36      24.43  
 14 Van Voorhis, Connor       14 Ridgewood              24.74      24.44  
 15 Hessler, Sam              14 Swim Institute         24.72      24.45  
 16 Raser, Paul               14 University             26.02      24.66  
 17 Kowalczyk, Evan           14 Silver Dolphins        26.53      24.71  
 18 Bender, Nathan            14 Geauga Otters          25.32      24.75  
 19 Kvach, Evan               14 Heat                   25.35      24.82  
 20 Sumption, Riley           14 Green                  24.89      24.97  
-------------------------------------------------------------------------
 21 Seicean, Erik             14 Lake Shore             25.47      25.07  
 22 Ratka, Jonathan           13 Geauga Otters          25.39      25.18  
-------------------------------------------------------------------------
 23 Gasper, Dominic           14 Firestone              25.87      25.21  
 24 Kerrigan, Brian           14 Medina                 25.31      25.35  
 25 Hickin, Jacob             14 Heat                   25.85      25.36  
 26 Sawicki, Roman            14 Heat                   24.55      25.38  
 27 Ghilezan, Sebastian       14 SwimUnited             25.69      25.43  
 28 Kupec, Joe                14 Medina                 25.50      25.57  
 29 Black, Carter             13 Massillon              25.78      25.58  
 30 Tanner, Nolan             13 Heat                   26.60      25.64  
 31 Solonche, Logan           13 Solon                  26.43      25.76  
 32 Farkas, Tyler             14 Blazers                25.40      25.78  
 33 Aldewereld, Vincent       14 Ridgewood              25.38      25.82  
 34 Dunham, Derek             14 Penguin                25.45      25.84  
 35 Marinis, Zach             13 Medina                 26.36      25.87  
 36 Bailey, Max               13 Twinsburg              26.22      25.96  
 37 Faulkner, Jack            13 University             26.55      26.00  
 38 Tolbert, Owen             13 Blazers                26.50      26.05  
 39 Jiang, Joshua             13 Solon                  26.41      26.12  
 40 Cho, Iason                13 Heat                   26.52      26.26  
 41 Lenz, Luke                14 Firestone              26.85      26.29  
 42 Wirtz, Bert               13 Lakewood               26.41      26.34  
 43 Cucu, Michael             14 Sailfish               27.83      26.41  
 44 Bryan, Benjamin           13 Twinsburg              26.77      26.49  
 45 Grant, David              14 Vacationland           27.15      26.63  
 46 Santoro, Maxwell          13 Ridgewood                 NT      26.72  
 47 Herbert, Nathan           13 Ridgewood              28.07      27.10  
 48 Wooley, Preston           13 UCSI                   27.91      28.15  
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: # 47.14      3/1994 Steve Kemmerling, TV                         
    LE Event: * 46.80        1997 Jason Cobb, WTRC                             
  LE Swimmer: ! 44.92        2017 William Rose, CCS                            
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Cimera, Alex              14 Heat                   49.68      47.92  
                  23.03       47.92 (24.89)                                        
  2 Phillips, Nathan          14 Firestone              49.79      48.51  
                  23.51       48.51 (25.00)                                        
  3 Florio, Aidan             14 Ridgewood              51.60      50.31  
                  24.36       50.31 (25.95)                                        
  4 Szabo, Ruben              14 Heat                   52.86      51.92  
                  24.95       51.92 (26.97)                                        
  5 Gadd, Colin               14 SwimUnited             52.50      51.93  
                  24.87       51.93 (27.06)                                        
  6 Ketler, Andrew            14 Heat                   53.17      52.14  
                  25.20       52.14 (26.94)                                        
  7 Weaver, Kal               14 Lake Shore             52.75      52.51  
                  25.24       52.51 (27.27)                                        
  8 McIntyre, Thomas          14 Ridgewood              53.11      52.77  
                  25.71       52.77 (27.06)                                        
  9 Sawicki, Roman            14 Heat                   53.38      53.02  
                  25.22       53.02 (27.80)                                        
 10 Bender, Nathan            14 Geauga Otters          53.35      53.97  
                  26.29       53.97 (27.68)                                        
B - Final
 11 Argalious, Daniel         14 Lake Shore             53.74      52.07  
                  24.54       52.07 (27.53)                                        
 12 Esposito, Jacob           14 Blazers                53.68      52.73  
                  24.81       52.73 (27.92)                                        
 13 Van Voorhis, Connor       14 Ridgewood              53.46      53.02  
                  25.23       53.02 (27.79)                                        
 14 Kerrigan, Brian           14 Medina                 54.05      53.61  
                  25.64       53.61 (27.97)                                        
 15 Sumption, Riley           14 Green                  55.34      53.68  
                  25.91       53.68 (27.77)                                        
 16 Sorma, Zach               14 Cle Swimming           54.16      54.63  
                  25.80       54.63 (28.83)                                        
 17 Ratka, Jonathan           13 Geauga Otters          55.06      55.18  
                  26.26       55.18 (28.92)                                        
 18 Kvach, Evan               14 Heat                   54.97      55.29  
                  26.57       55.29 (28.72)                                        
 19 Brady, Mason              14 Firestone              54.70      55.48  
                  26.65       55.48 (28.83)                                        
 20 Ninke, Jager              13 Vacationland           53.67      56.59  
                  26.22       56.59 (30.37)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: # 47.14      3/1994 Steve Kemmerling, TV                         
    LE Event: * 46.80        1997 Jason Cobb, WTRC                             
  LE Swimmer: ! 44.92        2017 William Rose, CCS                            
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Cimera, Alex              14 Heat                   48.45      49.68  
                  24.06       49.68 (25.62)                                        
  2 Phillips, Nathan          14 Firestone              49.79      49.79  
                  23.70       49.79 (26.09)                                        
  3 Florio, Aidan             14 Ridgewood              52.00      51.60  
                  24.87       51.60 (26.73)                                        
  4 Gadd, Colin               14 SwimUnited             52.77      52.50  
                  24.82       52.50 (27.68)                                        
  5 Weaver, Kal               14 Lake Shore             55.55      52.75  
                  25.80       52.75 (26.95)                                        
  6 Szabo, Ruben              14 Heat                   53.64      52.86  
                  25.33       52.86 (27.53)                                        
  7 McIntyre, Thomas          14 Ridgewood              55.98      53.11  
                  25.72       53.11 (27.39)                                        
  8 Ketler, Andrew            14 Heat                   52.20      53.17  
                  25.55       53.17 (27.62)                                        
  9 Bender, Nathan            14 Geauga Otters          55.18      53.35  
                  26.30       53.35 (27.05)                                        
 10 Sawicki, Roman            14 Heat                   53.27      53.38  
                  25.50       53.38 (27.88)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Van Voorhis, Connor       14 Ridgewood              53.79      53.46  
                  25.88       53.46 (27.58)                                        
 12 Ninke, Jager              13 Vacationland           54.58      53.67  
                  25.23       53.67 (28.44)                                        
 13 Esposito, Jacob           14 Blazers                53.55      53.68  
                  25.34       53.68 (28.34)                                        
 14 Argalious, Daniel         14 Lake Shore             53.71      53.74  
                  25.61       53.74 (28.13)                                        
 15 Hessler, Sam              14 Swim Institute         57.48      53.88  
                  25.75       53.88 (28.13)                                        
 16 Kerrigan, Brian           14 Medina                 54.17      54.05  
                  26.09       54.05 (27.96)                                        
 17 Sorma, Zach               14 Cle Swimming           55.71      54.16  
                  25.54       54.16 (28.62)                                        
 18 Brady, Mason              14 Firestone              54.54      54.70  
                  26.25       54.70 (28.45)                                        
 19 Kvach, Evan               14 Heat                   55.47      54.97  
                  26.50       54.97 (28.47)                                        
 20 Ratka, Jonathan           13 Geauga Otters          57.63      55.06  
                  26.36       55.06 (28.70)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 21 Sumption, Riley           14 Green                  55.01      55.34  
                  26.45       55.34 (28.89)                                        
 22 Farkas, Tyler             14 Blazers                55.84      55.41  
                  26.44       55.41 (28.97)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 23 Kowalczyk, Evan           14 Silver Dolphins        54.83      55.61  
                  26.13       55.61 (29.48)                                        
 24 Seicean, Erik             14 Lake Shore             56.06      55.74  
                  26.30       55.74 (29.44)                                        
 24 Raser, Paul               14 University             56.00      55.74  
                  26.39       55.74 (29.35)                                        
 26 Kupec, Joe                14 Medina                 55.46      55.75  
                  27.00       55.75 (28.75)                                        
 27 Black, Carter             13 Massillon              55.68      55.83  
                  26.85       55.83 (28.98)                                        
 28 Hickin, Jacob             14 Heat                   56.22      55.89  
                  27.38       55.89 (28.51)                                        
 29 Brown, Granthem           14 Vacationland           57.52      55.99  
                  26.39       55.99 (29.60)                                        
 30 Marinis, Zach             13 Medina                 57.28      56.40  
                  26.99       56.40 (29.41)                                        
 31 Solonche, Logan           13 Solon                  57.77      57.03  
                  27.21       57.03 (29.82)                                        
 32 Bailey, Max               13 Twinsburg              57.93      57.07  
                  27.16       57.07 (29.91)                                        
 33 Faulkner, Jack            13 University             59.41      57.44  
                  27.01       57.44 (30.43)                                        
 34 Jiang, Joshua             13 Solon                  58.83      57.93  
                  27.96       57.93 (29.97)                                        
 35 Tolbert, Owen             13 Blazers                58.01      58.04  
                  27.34       58.04 (30.70)                                        
 36 Lenz, Luke                14 Firestone              58.77      58.31  
                  27.56       58.31 (30.75)                                        
 37 Ghilezan, Sebastian       14 SwimUnited             57.11      58.42  
                  27.24       58.42 (31.18)                                        
 38 Bryan, Benjamin           13 Twinsburg              59.47      59.31  
                  28.00       59.31 (31.31)                                        
 39 Wirtz, Bert               13 Lakewood             1:00.41    1:01.13  
                  28.98     1:01.13 (32.15)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: # 1:45.51      3/1994 Aaron Zahn, Silver Dolphins                
    LE Event: * 1:42.74        2018 Tyler Hong, GLSS                           
  LE Swimmer: ! 1:42.84        2018 Tyler Hong, GLSS                           
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Cimera, Alex              14 Heat                 1:51.53    1:46.11  
                  24.24       50.94 (26.70)     1:18.44 (27.50)     1:46.11 (27.67)
  2 Marshall, Jonny           14 Firestone            1:50.33    1:47.09  
                  24.12       50.83 (26.71)     1:19.07 (28.24)     1:47.09 (28.02)
  3 Gadd, Colin               14 SwimUnited           1:53.82    1:53.57  
                  25.02       53.47 (28.45)     1:23.62 (30.15)     1:53.57 (29.95)
  4 McIntyre, Thomas          14 Ridgewood            1:55.63    1:54.33  
                  26.23       55.23 (29.00)     1:25.06 (29.83)     1:54.33 (29.27)
  5 Sawicki, Roman            14 Heat                 1:55.19    1:54.35  
                  25.74       54.58 (28.84)     1:24.23 (29.65)     1:54.35 (30.12)
  6 Ketler, Andrew            14 Heat                 1:54.06    1:54.82  
                  25.45       54.53 (29.08)     1:25.11 (30.58)     1:54.82 (29.71)
  7 Barzellato, Justin        14 Heat                 1:55.65    1:54.87  
                  25.86       54.95 (29.09)     1:25.37 (30.42)     1:54.87 (29.50)
  8 Kerrigan, Brian           14 Medina               1:56.00    1:55.26  
                  26.13       54.85 (28.72)     1:25.06 (30.21)     1:55.26 (30.20)
  9 Bender, Nathan            14 Geauga Otters        1:55.74    1:56.12  
                  26.70       56.39 (29.69)     1:26.87 (30.48)     1:56.12 (29.25)
 10 Szabo, Ruben              14 Heat                 1:58.89    1:56.32  
                  26.76       56.05 (29.29)     1:26.83 (30.78)     1:56.32 (29.49)
B - Final
 11 Argalious, Daniel         14 Lake Shore           2:00.25    1:57.54  
                  28.32       58.36 (30.04)     1:27.77 (29.41)     1:57.54 (29.77)
 12 Stavar, Ben               14 Silver Dolphins      1:59.91    1:58.46  
                  28.05       58.28 (30.23)     1:28.72 (30.44)     1:58.46 (29.74)
 13 Black, Carter             13 Massillon            1:59.22    1:58.53  
                  26.92       56.74 (29.82)     1:27.97 (31.23)     1:58.53 (30.56)
 14 Brady, Mason              14 Firestone            1:59.65    1:59.48  
                  27.04       57.32 (30.28)     1:28.51 (31.19)     1:59.48 (30.97)
 15 Weaver, Kal               14 Lake Shore           2:00.74    2:01.03  
                  27.69       58.87 (31.18)     1:30.66 (31.79)     2:01.03 (30.37)
 16 Van Voorhis, Connor       14 Ridgewood            1:59.69    2:01.37  
                  27.21       57.94 (30.73)     1:29.96 (32.02)     2:01.37 (31.41)
 17 Kupec, Joe                14 Medina               1:59.74    2:02.97  
                  27.56       59.26 (31.70)     1:31.67 (32.41)     2:02.97 (31.30)
 18 Ninke, Jager              13 Vacationland         2:00.10    2:03.29  
                  27.12       58.54 (31.42)     1:31.15 (32.61)     2:03.29 (32.14)
 19 Brown, Granthem           14 Vacationland         1:59.70    2:03.50  
                  26.24       56.79 (30.55)     1:30.42 (33.63)     2:03.50 (33.08)
 20 Kowalczyk, Evan           14 Silver Dolphins      2:00.80    2:03.65  
                  27.29       58.85 (31.56)     1:31.86 (33.01)     2:03.65 (31.79)
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: # 1:45.51      3/1994 Aaron Zahn, Silver Dolphins                
    LE Event: * 1:42.74        2018 Tyler Hong, GLSS                           
  LE Swimmer: ! 1:42.84        2018 Tyler Hong, GLSS                           
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Marshall, Jonny           14 Firestone            1:52.36    1:50.33  
                  24.88       52.57 (27.69)     1:21.34 (28.77)     1:50.33 (28.99)
  2 Cimera, Alex              14 Heat                 1:51.42    1:51.53  
                  25.40       53.98 (28.58)     1:22.61 (28.63)     1:51.53 (28.92)
  3 Gadd, Colin               14 SwimUnited           1:53.40    1:53.82  
                  24.85       53.04 (28.19)     1:23.34 (30.30)     1:53.82 (30.48)
  4 Ketler, Andrew            14 Heat                 1:55.16    1:54.06  
                  25.68       54.67 (28.99)     1:24.38 (29.71)     1:54.06 (29.68)
  5 Sawicki, Roman            14 Heat                 1:56.39    1:55.19  
                  25.44       53.96 (28.52)     1:24.44 (30.48)     1:55.19 (30.75)
  6 McIntyre, Thomas          14 Ridgewood            1:59.00    1:55.63  
                  26.16       55.59 (29.43)     1:25.84 (30.25)     1:55.63 (29.79)
  7 Barzellato, Justin        14 Heat                 1:57.74    1:55.65  
                  25.80       54.48 (28.68)     1:25.25 (30.77)     1:55.65 (30.40)
  8 Bender, Nathan            14 Geauga Otters        1:57.64    1:55.74  
                  26.79       56.28 (29.49)     1:26.61 (30.33)     1:55.74 (29.13)
  9 Kerrigan, Brian           14 Medina               1:57.15    1:56.00  
                  26.31       55.44 (29.13)     1:25.59 (30.15)     1:56.00 (30.41)
 10 Szabo, Ruben              14 Heat                 2:01.22    1:58.89  
                  27.12       57.21 (30.09)     1:28.53 (31.32)     1:58.89 (30.36)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Black, Carter             13 Massillon            2:03.82    1:59.22  
                  27.09       57.56 (30.47)     1:28.75 (31.19)     1:59.22 (30.47)
 12 Brady, Mason              14 Firestone            2:02.54    1:59.65  
                  27.43       57.57 (30.14)     1:28.47 (30.90)     1:59.65 (31.18)
 13 Van Voorhis, Connor       14 Ridgewood            1:57.02    1:59.69  
                  27.02       57.42 (30.40)     1:28.83 (31.41)     1:59.69 (30.86)
 14 Brown, Granthem           14 Vacationland         2:04.32    1:59.70  
                  26.56       56.57 (30.01)     1:28.29 (31.72)     1:59.70 (31.41)
 15 Kupec, Joe                14 Medina               2:09.68    1:59.74  
                  27.26       58.53 (31.27)     1:29.06 (30.53)     1:59.74 (30.68)
 16 Stavar, Ben               14 Silver Dolphins      2:01.56    1:59.91  
                  27.92       58.26 (30.34)     1:29.20 (30.94)     1:59.91 (30.71)
 17 Ninke, Jager              13 Vacationland         2:05.57    2:00.10  
                  25.95       55.33 (29.38)     1:27.43 (32.10)     2:00.10 (32.67)
 18 Argalious, Daniel         14 Lake Shore           2:01.49    2:00.25  
                  26.24       56.39 (30.15)     1:28.71 (32.32)     2:00.25 (31.54)
 19 Weaver, Kal               14 Lake Shore           2:05.36    2:00.74  
                  27.45       58.24 (30.79)     1:30.37 (32.13)     2:00.74 (30.37)
 20 Kowalczyk, Evan           14 Silver Dolphins      2:02.69    2:00.80  
                  26.79       57.14 (30.35)     1:28.80 (31.66)     2:00.80 (32.00)
-------------------------------------------------------------------------
 21 Kvach, Evan               14 Heat                 2:03.86    2:00.84  
                  27.59       58.27 (30.68)     1:29.53 (31.26)     2:00.84 (31.31)
 22 Farkas, Tyler             14 Blazers              2:01.83    2:01.21  
                  26.98       57.52 (30.54)     1:29.91 (32.39)     2:01.21 (31.30)
-------------------------------------------------------------------------
 23 Cho, Iason                13 Heat                 2:03.35    2:01.34  
                  27.72       58.37 (30.65)     1:29.65 (31.28)     2:01.34 (31.69)
 24 Seicean, Erik             14 Lake Shore           2:09.61    2:02.14  
                  26.63       57.94 (31.31)     1:30.54 (32.60)     2:02.14 (31.60)
 25 Ratka, Jonathan           13 Geauga Otters        2:08.12    2:02.65  
                  27.17       58.04 (30.87)     1:30.41 (32.37)     2:02.65 (32.24)
 26 Esposito, Jacob           14 Blazers              1:59.08    2:03.45  
                  26.27       56.77 (30.50)     1:30.14 (33.37)     2:03.45 (33.31)
 27 Marinis, Zach             13 Medina               2:04.93    2:03.91  
                  28.08       59.96 (31.88)     1:32.67 (32.71)     2:03.91 (31.24)
 28 Herbert, Nathan           13 Ridgewood            2:06.87    2:06.53  
                  28.94     1:00.85 (31.91)     1:33.88 (33.03)     2:06.53 (32.65)
 29 Solonche, Logan           13 Solon                2:09.15    2:10.96  
                  28.35     1:00.61 (32.26)     1:34.93 (34.32)     2:10.96 (36.03)
 -- Wooley, Preston           13 UCSI                 2:09.04         DQ  
                  28.47     1:01.65 (33.18)     1:36.72 (35.07)          DQ (34.30)
 
Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: # 4:38.61   3/10/2018 Tyler Honh, Sailfish                       
    LE Event: * 4:34.11        1998 Paul Kirk, LESD                            
  LE Swimmer: ! 4:34.11        1998 Paul Kirk, LESD                            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Davis, Ben                13 Sailfish             4:58.89    4:54.20  
                  25.08       52.88 (27.80)     1:22.22 (29.34)     1:52.35 (30.13)
        2:22.80 (30.45)     2:53.16 (30.36)     3:23.56 (30.40)     3:53.93 (30.37)
        4:24.47 (30.54)     4:54.20 (29.73)                                        
  2 Cappabianca, Vittorio     14 Heat                 5:05.62    5:00.13  
                  26.48       55.22 (28.74)     1:25.40 (30.18)     1:55.95 (30.55)
        2:26.99 (31.04)     2:58.10 (31.11)     3:29.47 (31.37)     4:00.17 (30.70)
        4:30.83 (30.66)     5:00.13 (29.30)                                        
  3 McIntyre, Thomas          14 Ridgewood            5:00.10    5:08.66  
                  26.97       56.66 (29.69)     1:27.95 (31.29)     1:59.70 (31.75)
        2:31.99 (32.29)     3:04.14 (32.15)     3:36.16 (32.02)     4:08.12 (31.96)
        4:40.03 (31.91)     5:08.66 (28.63)                                        
  4 Gallagher, Alex           13 Heat                 5:18.82    5:09.14  
                  27.30       57.86 (30.56)     1:29.26 (31.40)     2:00.97 (31.71)
        2:32.61 (31.64)     3:04.32 (31.71)     3:36.24 (31.92)     4:08.18 (31.94)
        4:39.97 (31.79)     5:09.14 (29.17)                                        
  5 Ketler, Andrew            14 Heat                 5:06.24    5:09.37  
                  26.72       56.33 (29.61)     1:27.49 (31.16)     1:59.54 (32.05)
        2:31.76 (32.22)     3:02.47 (30.71)     3:35.43 (32.96)     4:07.69 (32.26)
        4:39.62 (31.93)     5:09.37 (29.75)                                        
  6 Sawicki, Roman            14 Heat                 5:15.43    5:09.55  
                  27.39       57.32 (29.93)     1:28.76 (31.44)     2:00.82 (32.06)
        2:32.85 (32.03)     3:04.85 (32.00)     3:36.94 (32.09)     4:08.91 (31.97)
        4:39.90 (30.99)     5:09.55 (29.65)                                        
  7 Barzellato, Justin        14 Heat                 5:30.26    5:12.96  
                  26.98       57.04 (30.06)     1:28.01 (30.97)     1:59.93 (31.92)
        2:32.04 (32.11)     3:04.27 (32.23)     3:36.92 (32.65)     4:09.67 (32.75)
        4:41.97 (32.30)     5:12.96 (30.99)                                        
  8 Bender, Nathan            14 Geauga Otters        5:25.46    5:16.64  
                  28.08       58.88 (30.80)     1:30.97 (32.09)     2:03.19 (32.22)
        2:35.89 (32.70)     3:08.62 (32.73)     3:41.75 (33.13)     4:14.72 (32.97)
        4:47.38 (32.66)     5:16.64 (29.26)                                        
  9 Szabo, Ruben              14 Heat                 5:26.86    5:17.05  
                  28.30       59.77 (31.47)     1:31.80 (32.03)     2:04.40 (32.60)
        2:36.84 (32.44)     3:09.01 (32.17)     3:41.40 (32.39)     4:14.04 (32.64)
        4:45.91 (31.87)     5:17.05 (31.14)                                        
 10 Kerrigan, Brian           14 Medina               5:13.94    5:17.32  
                  27.08       57.00 (29.92)     1:28.40 (31.40)     2:00.36 (31.96)
        2:33.10 (32.74)     3:06.42 (33.32)     3:39.50 (33.08)     4:12.84 (33.34)
        4:45.79 (32.95)     5:17.32 (31.53)                                        
 11 Stavar, Ben               14 Silver Dolphins      5:29.65    5:19.19  
                  29.05     1:00.51 (31.46)     1:32.84 (32.33)     2:05.65 (32.81)
        2:38.14 (32.49)     3:10.71 (32.57)     3:43.09 (32.38)     4:15.70 (32.61)
        4:48.21 (32.51)     5:19.19 (30.98)                                        
 12 Black, Carter             13 Massillon            5:29.08    5:21.86  
                  28.09     1:00.75 (32.66)     1:34.40 (33.65)     2:07.08 (32.68)
        2:40.17 (33.09)     3:12.82 (32.65)     3:45.84 (33.02)     4:18.36 (32.52)
        4:50.42 (32.06)     5:21.86 (31.44)                                        
 13 Tanner, Nolan             13 Heat                 5:29.00    5:22.19  
                  28.26     1:00.69 (32.43)     1:33.15 (32.46)     2:06.38 (33.23)
        2:39.19 (32.81)     3:12.65 (33.46)     3:45.92 (33.27)     4:19.01 (33.09)
        4:51.42 (32.41)     5:22.19 (30.77)                                        
 14 Cucu, Michael             14 Sailfish             5:37.09    5:24.67  
                  28.72     1:01.77 (33.05)     1:35.13 (33.36)     2:08.31 (33.18)
        2:41.62 (33.31)     3:14.69 (33.07)     3:47.67 (32.98)     4:20.61 (32.94)
        4:53.28 (32.67)     5:24.67 (31.39)                                        
 15 Kowalczyk, Evan           14 Silver Dolphins      5:35.19    5:25.60  
                  28.02     1:00.05 (32.03)     1:32.71 (32.66)     2:05.67 (32.96)
        2:38.17 (32.50)     3:10.99 (32.82)     3:44.69 (33.70)     4:17.99 (33.30)
        4:52.58 (34.59)     5:25.60 (33.02)                                        
 16 Cho, Iason                13 Heat                 5:34.84    5:25.81  
                  28.74     1:00.96 (32.22)     1:33.69 (32.73)     2:06.86 (33.17)
        2:39.81 (32.95)     3:13.41 (33.60)     3:47.19 (33.78)     4:20.55 (33.36)
        4:54.01 (33.46)     5:25.81 (31.80)                                        
 17 Farkas, Tyler             14 Blazers              5:44.29    5:27.28  
                  27.66       59.75 (32.09)     1:33.05 (33.30)     2:06.65 (33.60)
        2:40.54 (33.89)     3:13.64 (33.10)     3:47.16 (33.52)     4:21.66 (34.50)
        4:54.86 (33.20)     5:27.28 (32.42)                                        
 18 Brown, Granthem           14 Vacationland         5:34.26    5:27.82  
                  27.22       58.03 (30.81)     1:30.40 (32.37)     2:03.87 (33.47)
        2:37.98 (34.11)     3:12.09 (34.11)     3:46.14 (34.05)     4:20.80 (34.66)
        4:54.67 (33.87)     5:27.82 (33.15)                                        
 19 Herbert, Nathan           13 Ridgewood            5:25.85    5:30.85  
                  29.45     1:01.96 (32.51)     1:35.45 (33.49)     2:09.12 (33.67)
        2:42.95 (33.83)     3:16.76 (33.81)     3:50.68 (33.92)     4:24.67 (33.99)
        4:58.24 (33.57)     5:30.85 (32.61)                                        
 20 Kvach, Evan               14 Heat                 5:35.06    5:31.43  
                  28.68     1:01.42 (32.74)     1:34.81 (33.39)     2:09.14 (34.33)
        2:42.53 (33.39)     3:16.56 (34.03)     3:50.72 (34.16)     4:23.51 (32.79)
        4:58.89 (35.38)     5:31.43 (32.54)                                        
 21 Marinis, Zach             13 Medina               5:33.81    5:32.46  
                  29.26     1:02.29 (33.03)     1:36.37 (34.08)     2:10.69 (34.32)
        2:44.39 (33.70)     3:18.79 (34.40)     3:52.41 (33.62)     4:27.10 (34.69)
        5:00.80 (33.70)     5:32.46 (31.66)                                        
 22 Bailey, Max               13 Twinsburg            5:36.67    5:33.51  
                  27.31       58.74 (31.43)     1:32.25 (33.51)     2:06.68 (34.43)
        2:40.68 (34.00)     3:15.02 (34.34)     3:49.61 (34.59)     4:24.93 (35.32)
        5:00.05 (35.12)     5:33.51 (33.46)                                        
 23 Hickin, Jacob             14 Heat                 5:35.45    5:39.22  
                  29.87     1:03.73 (33.86)     1:37.46 (33.73)     2:12.10 (34.64)
        2:48.03 (35.93)     3:22.20 (34.17)     3:57.36 (35.16)     4:32.05 (34.69)
        5:06.24 (34.19)     5:39.22 (32.98)                                        
 24 Wooley, Preston           13 UCSI                 5:41.41    5:49.14  
                  29.84     1:04.11 (34.27)     1:39.09 (34.98)     2:14.15 (35.06)
        2:49.78 (35.63)     3:25.28 (35.50)     4:01.90 (36.62)     4:37.69 (35.79)
        5:14.10 (36.41)     5:49.14 (35.04)                                        
 
Boys 13-14 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: # 9:46.56   3/12/2000 Norm Ference, Siliver Dolphins             
    LE Event: * 9:29.04        1998 Paul Kirk, LESD                            
  LE Swimmer: ! 9:14.57        1998 Paul Kirk, LESD                            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Davis, Ben                13 Sailfish            10:45.64   10:11.02  
                  26.08       55.21 (29.13)     1:25.48 (30.27)     1:56.50 (31.02)
        2:27.50 (31.00)     2:58.70 (31.20)     3:29.58 (30.88)     4:00.50 (30.92)
        4:31.87 (31.37)     5:03.09 (31.22)     5:34.05 (30.96)     6:05.19 (31.14)
        6:36.05 (30.86)     7:07.01 (30.96)     7:38.28 (31.27)     8:09.62 (31.34)
        8:40.68 (31.06)     9:11.44 (30.76)     9:41.69 (30.25)    10:11.02 (29.33)
  2 McIntyre, Thomas          14 Ridgewood           11:34.91   10:40.48  
                  27.06       57.75 (30.69)     1:29.94 (32.19)     2:01.77 (31.83)
        2:34.08 (32.31)     3:06.33 (32.25)     3:38.91 (32.58)     4:11.92 (33.01)
        4:44.71 (32.79)     5:17.29 (32.58)     5:50.10 (32.81)     6:22.77 (32.67)
        6:55.30 (32.53)     7:27.83 (32.53)     8:00.49 (32.66)     8:33.19 (32.70)
        9:06.63 (33.44)     9:38.48 (31.85)    10:10.48 (32.00)    10:40.48 (30.00)
  3 Herbert, Nathan           13 Ridgewood           11:18.96   11:03.53  
                  29.71     1:02.88 (33.17)     1:36.45 (33.57)     2:09.96 (33.51)
        2:43.36 (33.40)     3:16.67 (33.31)     3:49.90 (33.23)     4:23.34 (33.44)
        4:56.33 (32.99)     5:29.87 (33.54)     6:03.28 (33.41)     6:36.68 (33.40)
        7:10.29 (33.61)     7:43.88 (33.59)     8:17.54 (33.66)     8:51.52 (33.98)
        9:25.11 (33.59)     9:58.70 (33.59)    10:31.75 (33.05)    11:03.53 (31.78)
  4 Brown, Granthem           14 Vacationland        11:16.01   11:07.16  
                  27.59       59.11 (31.52)     1:31.98 (32.87)     2:05.78 (33.80)
        2:39.65 (33.87)     3:13.76 (34.11)     3:48.27 (34.51)     4:22.72 (34.45)
        4:57.45 (34.73)     5:31.53 (34.08)     6:05.62 (34.09)     6:39.50 (33.88)
        7:13.73 (34.23)     7:48.28 (34.55)     8:22.94 (34.66)     8:55.87 (32.93)
        9:28.90 (33.03)    10:02.05 (33.15)    10:34.87 (32.82)    11:07.16 (32.29)
  5 Bender, Nathan            14 Geauga Otters       11:25.99   11:07.56  
                  29.34     1:02.09 (32.75)     1:36.00 (33.91)     2:10.21 (34.21)
        2:44.03 (33.82)     3:17.92 (33.89)     3:51.73 (33.81)     4:25.86 (34.13)
        5:00.17 (34.31)     5:34.51 (34.34)     6:08.34 (33.83)     6:42.54 (34.20)
        7:16.55 (34.01)     7:51.16 (34.61)     8:25.15 (33.99)     8:59.06 (33.91)
        9:32.19 (33.13)    10:06.04 (33.85)    10:38.74 (32.70)    11:07.56 (28.82)
 
Boys 13-14 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: # 15:38.47    3/1/1998 Paul Kirk, Silver Dolphins                
    LE Event: * 15:38.47        1998 Paul Kirk, LESD                           
  LE Swimmer: ! 15:33.29        1998 Paul Kirk, LESD                           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ketler, Andrew            14 Heat                17:47.00   17:03.49  
                  26.75       56.57 (29.82)     1:27.04 (30.47)     1:57.68 (30.64)
        2:28.57 (30.89)     2:59.47 (30.90)     3:30.22 (30.75)     4:01.31 (31.09)
        4:32.30 (30.99)     5:03.20 (30.90)     5:34.13 (30.93)     6:05.25 (31.12)
        6:36.35 (31.10)     7:07.53 (31.18)     7:38.14 (30.61)     8:09.48 (31.34)
        8:41.43 (31.95)     9:12.58 (31.15)     9:44.01 (31.43)    10:15.31 (31.30)
       10:47.73 (32.42)    11:17.98 (30.25)    11:49.60 (31.62)    12:21.12 (31.52)
       12:52.89 (31.77)    13:24.43 (31.54)    13:56.01 (31.58)    14:27.61 (31.60)
       14:59.14 (31.53)    15:31.21 (32.07)    16:02.60 (31.39)    16:34.07 (31.47)
       17:03.49 (29.42)
  2 McIntyre, Thomas          14 Ridgewood           18:21.40   17:25.14  
                  27.46       57.87 (30.41)     1:29.49 (31.62)     2:01.54 (32.05)
        2:33.03 (31.49)     3:04.85 (31.82)     3:37.38 (32.53)     4:09.47 (32.09)
        4:41.73 (32.26)     5:14.08 (32.35)     5:46.18 (32.10)     6:18.34 (32.16)
        6:50.24 (31.90)     7:22.79 (32.55)     7:54.85 (32.06)     8:26.91 (32.06)
        8:59.46 (32.55)     9:30.83 (31.37)    10:03.05 (32.22)    10:35.26 (32.21)
       11:07.48 (32.22)    11:39.87 (32.39)    12:11.86 (31.99)    12:43.83 (31.97)
       13:15.65 (31.82)    13:47.68 (32.03)    14:19.43 (31.75)    14:51.70 (32.27)
       15:23.40 (31.70)    15:54.67 (31.27)    16:25.54 (30.87)    16:57.13 (31.59)
       17:25.14 (28.01)
  3 Davis, Ben                13 Sailfish               16.59   17:25.30  
                  26.80       56.61 (29.81)     1:27.08 (30.47)     1:57.74 (30.66)
        2:28.64 (30.90)     2:59.33 (30.69)     3:30.09 (30.76)     4:01.33 (31.24)
        4:32.43 (31.10)     5:03.16 (30.73)     5:34.15 (30.99)     6:05.23 (31.08)
        6:36.40 (31.17)     7:07.82 (31.42)     7:39.54 (31.72)     8:11.54 (32.00)
        8:43.78 (32.24)     9:17.51 (33.73)     9:51.04 (33.53)    10:24.05 (33.01)
       10:57.61 (33.56)    11:32.07 (34.46)    12:07.24 (35.17)    12:41.55 (34.31)
       13:14.35 (32.80)    13:46.03 (31.68)    14:18.45 (32.42)    14:51.41 (32.96)
       15:21.42 (30.01)    15:52.18 (30.76)    16:23.60 (31.42)    16:55.43 (31.83)
       17:25.30 (29.87)
  4 Barzellato, Justin        14 Heat                19:01.19   17:52.79  
                  27.36       57.98 (30.62)     1:29.47 (31.49)     2:01.85 (32.38)
        2:33.93 (32.08)     3:06.19 (32.26)     3:38.54 (32.35)     4:10.94 (32.40)
        4:43.60 (32.66)     5:16.24 (32.64)     5:48.77 (32.53)     6:21.66 (32.89)
        6:54.69 (33.03)     7:27.71 (33.02)     8:00.36 (32.65)     8:33.49 (33.13)
        9:06.24 (32.75)     9:39.13 (32.89)    10:11.72 (32.59)    10:44.91 (33.19)
       11:18.01 (33.10)    11:51.06 (33.05)    12:24.30 (33.24)    12:57.45 (33.15)
       13:30.47 (33.02)    14:03.78 (33.31)    14:36.84 (33.06)    15:09.86 (33.02)
       15:43.03 (33.17)    16:16.18 (33.15)    16:49.42 (33.24)    17:22.14 (32.72)
       17:52.79 (30.65)
  5 Herbert, Nathan           13 Ridgewood           18:40.79   18:32.46  
                  29.06     1:01.35 (32.29)     1:34.40 (33.05)     2:07.21 (32.81)
        2:40.13 (32.92)     3:13.69 (33.56)     3:46.94 (33.25)     4:20.43 (33.49)
        4:54.00 (33.57)     5:27.68 (33.68)     6:01.16 (33.48)     6:34.97 (33.81)
        7:08.98 (34.01)     7:43.22 (34.24)     8:17.46 (34.24)     8:51.66 (34.20)
        9:25.91 (34.25)    10:00.37 (34.46)    10:34.47 (34.10)    11:08.75 (34.28)
       11:43.29 (34.54)    12:17.69 (34.40)    12:51.82 (34.13)    13:26.18 (34.36)
       14:00.48 (34.30)    14:35.01 (34.53)    15:09.28 (34.27)    15:43.52 (34.24)
       16:17.79 (34.27)    16:51.84 (34.05)    17:26.09 (34.25)    17:59.86 (33.77)
       18:32.46 (32.60)
  6 Brown, Granthem           14 Vacationland        19:01.08   18:42.83  
                  27.78       58.37 (30.59)     1:30.89 (32.52)     2:04.00 (33.11)
        2:37.39 (33.39)     3:10.99 (33.60)     3:44.95 (33.96)     4:19.18 (34.23)
        4:54.31 (35.13)     5:29.10 (34.79)     6:03.54 (34.44)     6:37.51 (33.97)
        7:11.77 (34.26)     7:46.31 (34.54)     8:20.89 (34.58)     8:56.05 (35.16)
        9:30.18 (34.13)    10:03.46 (33.28)    10:36.86 (33.40)    11:12.46 (35.60)
       11:47.05 (34.59)    12:21.74 (34.69)    12:56.97 (35.23)    13:31.16 (34.19)
       14:06.32 (35.16)    14:40.89 (34.57)    15:15.68 (34.79)    15:50.95 (35.27)
       16:26.09 (35.14)    17:01.37 (35.28)    17:35.79 (34.42)    18:09.84 (34.05)
       18:42.83 (32.99)
  7 Bender, Nathan            14 Geauga Otters       19:08.09   18:56.28  
                  28.73     1:00.80 (32.07)     1:33.96 (33.16)     2:07.57 (33.61)
        2:41.91 (34.34)     3:16.79 (34.88)     3:50.71 (33.92)     4:26.36 (35.65)
        5:00.35 (33.99)     5:34.94 (34.59)     6:09.77 (34.83)     6:45.31 (35.54)
        7:19.45 (34.14)     7:54.48 (35.03)     8:29.74 (35.26)     9:05.22 (35.48)
        9:41.42 (36.20)    10:17.66 (36.24)    10:53.47 (35.81)    11:28.35 (34.88)
       12:03.66 (35.31)    12:39.38 (35.72)    13:13.17 (33.79)    13:47.84 (34.67)
       14:23.58 (35.74)    14:58.79 (35.21)    15:33.43 (34.64)    16:08.98 (35.55)
       16:43.56 (34.58)    17:19.24 (35.68)    17:53.46 (34.22)    18:25.99 (32.53)
       18:56.28 (30.29)
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Record: # 51.50    3/9/2019 Jonny Marshall, Firestone-LE                 
    LE Event: * 49.62        2018 Tyler Hong, GLSS                             
  LE Swimmer: ! 49.62        2018 Tyler Hong, GLSS                             
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Marshall, Jonny           14 Firestone              52.89      51.50# 
                  24.66       51.50 (26.84)                                        
  2 Cimera, Alex              14 Heat                   55.84      53.39  
                  25.55       53.39 (27.84)                                        
  3 Esposito, Jacob           14 Blazers                58.78      56.88  
                  27.05       56.88 (29.83)                                        
  4 Davis, Ben                13 Sailfish               57.76      57.12  
                  27.91       57.12 (29.21)                                        
  5 Cappabianca, Vittorio     14 Heat                   57.30      57.96  
                  28.15       57.96 (29.81)                                        
  6 Kvach, Evan               14 Heat                   58.81      58.24  
                  28.35       58.24 (29.89)                                        
  7 Begany, Nick              14 SwimUnited             58.85      58.33  
                  28.22       58.33 (30.11)                                        
  8 Ratka, Jonathan           13 Geauga Otters          59.48      58.60  
                  28.24       58.60 (30.36)                                        
  9 Seicean, Erik             14 Lake Shore             58.88      58.64  
                  28.20       58.64 (30.44)                                        
 10 Gallagher, Alex           13 Heat                   58.84      59.09  
                  28.36       59.09 (30.73)                                        
B - Final
 11 Florio, Aidan             14 Ridgewood              59.55      58.42  
                  28.40       58.42 (30.02)                                        
 12 Hessler, Sam              14 Swim Institute       1:01.62      59.93  
                  29.06       59.93 (30.87)                                        
 13 Brown, Granthem           14 Vacationland         1:00.47    1:00.31  
                  29.19     1:00.31 (31.12)                                        
 14 Van Voorhis, Connor       14 Ridgewood            1:00.42    1:00.66  
                  29.20     1:00.66 (31.46)                                        
 15 Sawicki, Roman            14 Heat                 1:00.40    1:00.79  
                  29.43     1:00.79 (31.36)                                        
 16 Tanner, Nolan             13 Heat                 1:01.89    1:01.71  
                  30.10     1:01.71 (31.61)                                        
 17 Gasper, Dominic           14 Firestone            1:01.35    1:01.91  
                  30.18     1:01.91 (31.73)                                        
 18 Weaver, Kal               14 Lake Shore           1:00.57    1:02.17  
                  30.10     1:02.17 (32.07)                                        
 19 Cho, Iason                13 Heat                 1:02.80    1:02.19  
                  29.92     1:02.19 (32.27)                                        
 20 Ninke, Jager              13 Vacationland         1:03.28    1:04.65  
                  30.76     1:04.65 (33.89)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Record: # 51.50    3/9/2019 Jonny Marshall, Firestone-LE                 
    LE Event: * 49.62        2018 Tyler Hong, GLSS                             
  LE Swimmer: ! 49.62        2018 Tyler Hong, GLSS                             
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Marshall, Jonny           14 Firestone              51.83      52.89  
                  25.57       52.89 (27.32)                                        
  2 Cimera, Alex              14 Heat                   54.46      55.84  
                  26.75       55.84 (29.09)                                        
  3 Cappabianca, Vittorio     14 Heat                   58.43      57.30  
                  27.63       57.30 (29.67)                                        
  4 Davis, Ben                13 Sailfish               59.41      57.76  
                  28.25       57.76 (29.51)                                        
  5 Esposito, Jacob           14 Blazers                59.68      58.78  
                  27.86       58.78 (30.92)                                        
  6 Kvach, Evan               14 Heat                 1:01.29      58.81  
                  28.74       58.81 (30.07)                                        
  7 Gallagher, Alex           13 Heat                 1:00.82      58.84  
                  28.62       58.84 (30.22)                                        
  8 Begany, Nick              14 SwimUnited             58.95      58.85  
                  27.86       58.85 (30.99)                                        
  9 Seicean, Erik             14 Lake Shore             59.40      58.88  
                  27.98       58.88 (30.90)                                        
 10 Ratka, Jonathan           13 Geauga Otters          58.88      59.48  
                  28.59       59.48 (30.89)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Florio, Aidan             14 Ridgewood            1:01.65      59.55  
                  28.76       59.55 (30.79)                                        
 12 Sawicki, Roman            14 Heat                 1:01.30    1:00.40  
                  29.18     1:00.40 (31.22)                                        
 13 Van Voorhis, Connor       14 Ridgewood            1:01.79    1:00.42  
                  29.02     1:00.42 (31.40)                                        
 14 Brown, Granthem           14 Vacationland         1:03.12    1:00.47  
                  29.53     1:00.47 (30.94)                                        
 15 Weaver, Kal               14 Lake Shore           1:01.77    1:00.57  
                  29.42     1:00.57 (31.15)                                        
 16 Gasper, Dominic           14 Firestone            1:02.54    1:01.35  
                  30.10     1:01.35 (31.25)                                        
 17 Hessler, Sam              14 Swim Institute       1:01.17    1:01.62  
                  29.20     1:01.62 (32.42)                                        
 18 Tanner, Nolan             13 Heat                 1:02.28    1:01.89  
                  30.24     1:01.89 (31.65)                                        
 19 Cho, Iason                13 Heat                 1:04.17    1:02.80  
                  30.61     1:02.80 (32.19)                                        
 20 Ninke, Jager              13 Vacationland         1:07.37    1:03.28  
                  30.31     1:03.28 (32.97)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 21 Black, Carter             13 Massillon            1:04.72    1:04.02  
                  31.17     1:04.02 (32.85)                                        
 22 Lewis, Andrew             13 Sailfish             1:04.55    1:04.69  
                  31.41     1:04.69 (33.28)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 23 Brady, Mason              14 Firestone            1:06.25    1:04.97  
                  31.10     1:04.97 (33.87)                                        
 24 Tolbert, Owen             13 Blazers              1:04.12    1:05.09  
                  30.86     1:05.09 (34.23)                                        
 25 Argalious, Daniel         14 Lake Shore           1:04.24    1:06.57  
                  32.65     1:06.57 (33.92)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Record: # 1:49.24   3/11/2018 Tyler Hong, Sailfish                       
    LE Event: * 1:49.24        2018 Tyler Hong, Sailfish-LE                    
  LE Swimmer: ! 1:49.24        2018 Tyler Hong, Sailfish-LE                    
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Marshall, Jonny           14 Firestone            1:57.87    1:56.54  
                  25.92       54.73 (28.81)     1:25.37 (30.64)     1:56.54 (31.17)
  2 Cimera, Alex              14 Heat                 2:04.18    2:00.61  
                  26.90       56.92 (30.02)     1:28.47 (31.55)     2:00.61 (32.14)
  3 Esposito, Jacob           14 Blazers              2:09.94    2:05.82  
                  28.73     1:00.10 (31.37)     1:33.34 (33.24)     2:05.82 (32.48)
  4 Brown, Granthem           14 Vacationland         2:10.40    2:07.75  
                  29.55     1:01.28 (31.73)     1:34.78 (33.50)     2:07.75 (32.97)
  5 Ratka, Jonathan           13 Geauga Otters        2:10.24    2:08.14  
                  29.18     1:01.62 (32.44)     1:35.12 (33.50)     2:08.14 (33.02)
  6 Sawicki, Roman            14 Heat                 2:10.67    2:09.29  
                  29.75     1:02.12 (32.37)     1:35.55 (33.43)     2:09.29 (33.74)
  7 Stavar, Ben               14 Silver Dolphins      2:10.09    2:09.31  
                  30.00     1:02.67 (32.67)     1:36.27 (33.60)     2:09.31 (33.04)
  8 Cho, Iason                13 Heat                 2:14.35    2:12.31  
                  30.68     1:04.23 (33.55)     1:38.44 (34.21)     2:12.31 (33.87)
  9 Ketler, Andrew            14 Heat                 2:14.70    2:13.05  
                  30.47     1:04.59 (34.12)     1:39.64 (35.05)     2:13.05 (33.41)
 10 Kvach, Evan               14 Heat                 2:13.67    2:13.80  
                  31.06     1:05.24 (34.18)     1:40.17 (34.93)     2:13.80 (33.63)
B - Final
 11 Seicean, Erik             14 Lake Shore           2:16.45    2:13.20  
                  28.88     1:03.06 (34.18)     1:38.93 (35.87)     2:13.20 (34.27)
 12 Grant, David              14 Vacationland         2:16.64    2:15.05  
                  31.04     1:05.33 (34.29)     1:40.62 (35.29)     2:15.05 (34.43)
 13 Lewis, Andrew             13 Sailfish             2:21.26    2:19.47  
                  32.13     1:07.79 (35.66)     1:43.89 (36.10)     2:19.47 (35.58)
 14 Ghilezan, Sebastian       14 SwimUnited           2:27.87    2:20.12  
                  31.44     1:06.41 (34.97)     1:43.14 (36.73)     2:20.12 (36.98)
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Record: # 1:49.24   3/11/2018 Tyler Hong, Sailfish                       
    LE Event: * 1:49.24        2018 Tyler Hong, Sailfish-LE                    
  LE Swimmer: ! 1:49.24        2018 Tyler Hong, Sailfish-LE                    
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Marshall, Jonny           14 Firestone            1:55.88    1:57.87  
                  26.38       55.61 (29.23)     1:26.85 (31.24)     1:57.87 (31.02)
  2 Cappabianca, Vittorio     14 Heat                 2:05.72    2:03.70  
                  28.49       59.90 (31.41)     1:32.04 (32.14)     2:03.70 (31.66)
  3 Cimera, Alex              14 Heat                 1:59.98    2:04.18  
                  28.38     1:00.08 (31.70)     1:32.71 (32.63)     2:04.18 (31.47)
  4 Esposito, Jacob           14 Blazers              2:09.16    2:09.94  
                  30.41     1:03.36 (32.95)     1:36.67 (33.31)     2:09.94 (33.27)
  5 Stavar, Ben               14 Silver Dolphins      2:10.96    2:10.09  
                  30.23     1:03.21 (32.98)     1:37.00 (33.79)     2:10.09 (33.09)
  6 Ratka, Jonathan           13 Geauga Otters        2:25.55    2:10.24  
                  30.39     1:03.40 (33.01)     1:37.37 (33.97)     2:10.24 (32.87)
  7 Brown, Granthem           14 Vacationland         2:13.73    2:10.40  
                  30.12     1:02.55 (32.43)     1:36.73 (34.18)     2:10.40 (33.67)
  8 Sawicki, Roman            14 Heat                 2:11.06    2:10.67  
                  30.43     1:03.20 (32.77)     1:36.96 (33.76)     2:10.67 (33.71)
  9 Kvach, Evan               14 Heat                 2:14.06    2:13.67  
                  30.30     1:03.97 (33.67)     1:39.05 (35.08)     2:13.67 (34.62)
 10 Cho, Iason                13 Heat                 2:14.62    2:14.35  
                  31.30     1:05.40 (34.10)     1:40.20 (34.80)     2:14.35 (34.15)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Ketler, Andrew            14 Heat                 2:08.48    2:14.70  
                  30.85     1:05.73 (34.88)     1:42.35 (36.62)     2:14.70 (32.35)
 12 Seicean, Erik             14 Lake Shore           2:12.55    2:16.45  
                  30.15     1:04.85 (34.70)     1:41.24 (36.39)     2:16.45 (35.21)
 13 Grant, David              14 Vacationland         2:16.67    2:16.64  
                  31.37     1:06.18 (34.81)     1:42.16 (35.98)     2:16.64 (34.48)
 14 Lewis, Andrew             13 Sailfish             2:21.37    2:21.26  
                  32.28     1:07.39 (35.11)     1:44.60 (37.21)     2:21.26 (36.66)
 15 Bryan, Benjamin           13 Twinsburg            2:22.62    2:23.85  
                  32.98     1:08.55 (35.57)     1:46.34 (37.79)     2:23.85 (37.51)
 16 Ghilezan, Sebastian       14 SwimUnited           2:21.46    2:27.87  
                  33.11     1:10.19 (37.08)     1:49.07 (38.88)     2:27.87 (38.80)
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Record: # 59.66   3/13/2016 Noah Basista, Neptunes                       
    LE Event: * 58.53        2018 Tyler Hong, GLSS                             
  LE Swimmer: ! 56.75        2015 Will Chan, GLSS                              
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Cappabianca, Vittorio     14 Heat                 1:04.47    1:01.69  
                  29.29     1:01.69 (32.40)                                        
  2 Begany, Nick              14 SwimUnited           1:03.18    1:01.82  
                  29.10     1:01.82 (32.72)                                        
  3 Gallagher, Alex           13 Heat                 1:02.59    1:02.31  
                  29.39     1:02.31 (32.92)                                        
  4 Panozzo, Dominic          14 Kraken               1:03.67    1:03.61  
                  29.90     1:03.61 (33.71)                                        
  5 Barzellato, Justin        14 Heat                 1:05.49    1:05.46  
                  30.81     1:05.46 (34.65)                                        
  6 Szabo, Ruben              14 Heat                 1:08.65    1:05.53  
                  30.12     1:05.53 (35.41)                                        
  7 Gadd, Colin               14 SwimUnited           1:07.18    1:05.84  
                  30.35     1:05.84 (35.49)                                        
  8 Cucu, Michael             14 Sailfish             1:07.47    1:06.77  
                  31.39     1:06.77 (35.38)                                        
  9 Brady, Mason              14 Firestone            1:09.55    1:09.62  
                  32.39     1:09.62 (37.23)                                        
 10 Tanner, Nolan             13 Heat                 1:09.89    1:09.84  
                  31.77     1:09.84 (38.07)                                        
B - Final
 11 Bailey, Max               13 Twinsburg            1:10.05    1:08.82  
                  32.28     1:08.82 (36.54)                                        
 12 Goodman, Ben              14 Lake Shore           1:10.68    1:09.48  
                  32.99     1:09.48 (36.49)                                        
 13 Lenz, Luke                14 Firestone            1:09.97    1:10.26  
                  32.77     1:10.26 (37.49)                                        
 14 Kowalczyk, Evan           14 Silver Dolphins      1:13.75    1:10.76  
                  32.37     1:10.76 (38.39)                                        
 15 Sorma, Zach               14 Cle Swimming         1:12.33    1:12.62  
                  33.68     1:12.62 (38.94)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Record: # 59.66   3/13/2016 Noah Basista, Neptunes                       
    LE Event: * 58.53        2018 Tyler Hong, GLSS                             
  LE Swimmer: ! 56.75        2015 Will Chan, GLSS                              
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Gallagher, Alex           13 Heat                 1:02.16    1:02.59  
                  30.00     1:02.59 (32.59)                                        
  2 Begany, Nick              14 SwimUnited           1:03.82    1:03.18  
                  30.13     1:03.18 (33.05)                                        
  3 Panozzo, Dominic          14 Kraken               1:02.09    1:03.67  
                  29.55     1:03.67 (34.12)                                        
  4 Cappabianca, Vittorio     14 Heat                 1:02.34    1:04.47  
                  30.39     1:04.47 (34.08)                                        
  5 Barzellato, Justin        14 Heat                 1:08.32    1:05.49  
                  30.41     1:05.49 (35.08)                                        
  6 Gadd, Colin               14 SwimUnited           1:04.24    1:07.18  
                  30.79     1:07.18 (36.39)                                        
  7 Cucu, Michael             14 Sailfish             1:08.00    1:07.47  
                  31.74     1:07.47 (35.73)                                        
  8 Szabo, Ruben              14 Heat                 1:09.03    1:08.65  
                  31.56     1:08.65 (37.09)                                        
  9 Brady, Mason              14 Firestone            1:07.59    1:09.55  
                  32.28     1:09.55 (37.27)                                        
 10 Tanner, Nolan             13 Heat                 1:09.57    1:09.89  
                  32.07     1:09.89 (37.82)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Lenz, Luke                14 Firestone            1:09.52    1:09.97  
                  33.62     1:09.97 (36.35)                                        
 12 Bailey, Max               13 Twinsburg            1:12.28    1:10.05  
                  32.83     1:10.05 (37.22)                                        
 13 Goodman, Ben              14 Lake Shore           1:09.85    1:10.68  
                  32.96     1:10.68 (37.72)                                        
 14 Sorma, Zach               14 Cle Swimming         1:14.34    1:12.33  
                  33.38     1:12.33 (38.95)                                        
 15 Kowalczyk, Evan           14 Silver Dolphins      1:12.09    1:13.75  
                  33.05     1:13.75 (40.70)                                        
 16 Black, Carter             13 Massillon            1:13.90    1:14.84  
                  33.98     1:14.84 (40.86)                                        
 17 Farkas, Tyler             14 Blazers              1:14.53    1:15.93  
                  34.96     1:15.93 (40.97)                                        
 -- Florio, Aidan             14 Ridgewood            1:00.66         DQ  
                  29.50          DQ (33.01)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Record: # 2:07.90        2018 Tyler Hong, Sailfish                       
    LE Event: * 2:07.80        2015 Will Chan, GLSS                            
  LE Swimmer: ! 2:05.53        2015 Will Chan, GLSS                            
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Florio, Aidan             14 Ridgewood            2:11.97    2:08.07  
                  28.69     1:01.27 (32.58)     1:34.91 (33.64)     2:08.07 (33.16)
  2 Cappabianca, Vittorio     14 Heat                 2:15.39    2:11.66  
                  28.99     1:01.61 (32.62)     1:36.35 (34.74)     2:11.66 (35.31)
  3 Gallagher, Alex           13 Heat                 2:16.02    2:13.48  
                  29.63     1:02.96 (33.33)     1:38.19 (35.23)     2:13.48 (35.29)
  4 Begany, Nick              14 SwimUnited           2:17.69    2:17.79  
                  30.10     1:04.88 (34.78)     1:40.84 (35.96)     2:17.79 (36.95)
  5 Barzellato, Justin        14 Heat                 2:21.46    2:18.81  
                  31.15     1:07.04 (35.89)     1:43.04 (36.00)     2:18.81 (35.77)
  6 Davis, Ben                13 Sailfish             2:20.57    2:22.53  
                  30.93     1:05.77 (34.84)     1:43.45 (37.68)     2:22.53 (39.08)
  7 Cucu, Michael             14 Sailfish             2:21.72    2:23.21  
                  31.47     1:07.79 (36.32)     1:45.58 (37.79)     2:23.21 (37.63)
  8 Brady, Mason              14 Firestone            2:35.76    2:33.87  
                  34.02     1:13.65 (39.63)     1:53.96 (40.31)     2:33.87 (39.91)
  9 Tanner, Nolan             13 Heat                 2:37.83    2:35.01  
                  33.98     1:13.81 (39.83)     1:55.09 (41.28)     2:35.01 (39.92)
 10 Goodman, Ben              14 Lake Shore           2:35.04    2:35.69  
                  33.13     1:12.14 (39.01)     1:53.26 (41.12)     2:35.69 (42.43)
B - Final
 11 Herbert, Nathan           13 Ridgewood            2:47.72    2:45.29  
                  37.15     1:19.32 (42.17)     2:02.70 (43.38)     2:45.29 (42.59)
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Record: # 2:07.90        2018 Tyler Hong, Sailfish                       
    LE Event: * 2:07.80        2015 Will Chan, GLSS                            
  LE Swimmer: ! 2:05.53        2015 Will Chan, GLSS                            
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Florio, Aidan             14 Ridgewood            2:12.36    2:11.97  
                  29.63     1:02.73 (33.10)     1:37.69 (34.96)     2:11.97 (34.28)
  2 Cappabianca, Vittorio     14 Heat                 2:14.52    2:15.39  
                  30.03     1:04.12 (34.09)     1:39.55 (35.43)     2:15.39 (35.84)
  3 Gallagher, Alex           13 Heat                 2:14.25    2:16.02  
                  30.04     1:04.83 (34.79)     1:40.72 (35.89)     2:16.02 (35.30)
  4 Begany, Nick              14 SwimUnited           2:18.16    2:17.69  
                  30.82     1:06.09 (35.27)     1:41.76 (35.67)     2:17.69 (35.93)
  5 Davis, Ben                13 Sailfish             2:26.26    2:20.57  
                  30.59     1:05.39 (34.80)     1:42.28 (36.89)     2:20.57 (38.29)
  6 Barzellato, Justin        14 Heat                 2:28.38    2:21.46  
                  31.00     1:07.06 (36.06)     1:45.10 (38.04)     2:21.46 (36.36)
  7 Cucu, Michael             14 Sailfish             2:24.61    2:21.72  
                  31.53     1:07.36 (35.83)     1:44.66 (37.30)     2:21.72 (37.06)
  8 Goodman, Ben              14 Lake Shore           2:32.02    2:35.04  
                  33.18     1:12.25 (39.07)     1:53.69 (41.44)     2:35.04 (41.35)
  9 Brady, Mason              14 Firestone            2:31.72    2:35.76  
                  34.01     1:13.71 (39.70)     1:54.56 (40.85)     2:35.76 (41.20)
 10 Tanner, Nolan             13 Heat                 2:39.87    2:37.83  
                  34.21     1:14.77 (40.56)     1:56.41 (41.64)     2:37.83 (41.42)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Herbert, Nathan           13 Ridgewood            2:49.98    2:47.72  
                  37.66     1:20.32 (42.66)     2:04.13 (43.81)     2:47.72 (43.59)
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Record: # 50.44   3/10/2018 Tyler Hong, Sailfish                         
    LE Event: * 50.44        2018 Tyler Hong, Sailfish-LE                      
  LE Swimmer: ! 50.25        2018 Tyler Hong, Sailfish-LE                      
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Cimera, Alex              14 Heat                   53.67      51.69  
                  24.17       51.69 (27.52)                                        
  2 Marshall, Jonny           14 Firestone              54.45      51.70  
                  23.92       51.70 (27.78)                                        
  3 Florio, Aidan             14 Ridgewood              54.98      53.98  
                  25.37       53.98 (28.61)                                        
  4 Ketler, Andrew            14 Heat                   55.62      54.77  
                  25.57       54.77 (29.20)                                        
  5 Begany, Nick              14 SwimUnited             55.79      55.59  
                  25.53       55.59 (30.06)                                        
  6 Esposito, Jacob           14 Blazers                58.17      56.13  
                  26.13       56.13 (30.00)                                        
  7 Ninke, Jager              13 Vacationland           55.42      56.71  
                  25.79       56.71 (30.92)                                        
  8 Van Voorhis, Connor       14 Ridgewood              57.87      57.87  
                  26.87       57.87 (31.00)                                        
  9 Argalious, Daniel         14 Lake Shore             58.53      58.12  
                  26.86       58.12 (31.26)                                        
 10 Szabo, Ruben              14 Heat                   58.19      58.13  
                  26.67       58.13 (31.46)                                        
B - Final
 11 Hessler, Sam              14 Swim Institute       1:00.87      59.39  
                  27.00       59.39 (32.39)                                        
 12 Seicean, Erik             14 Lake Shore             59.95      59.85  
                  27.38       59.85 (32.47)                                        
 13 Hickin, Jacob             14 Heat                   59.98      59.95  
                  28.03       59.95 (31.92)                                        
 14 Weaver, Kal               14 Lake Shore             59.49    1:00.11  
                  28.00     1:00.11 (32.11)                                        
 15 Raser, Paul               14 University           1:02.26    1:00.21  
                  27.60     1:00.21 (32.61)                                        
 16 Solonche, Logan           13 Solon                1:01.09    1:01.32  
                  28.20     1:01.32 (33.12)                                        
 17 Gasper, Dominic           14 Firestone            1:01.69    1:01.95  
                  28.99     1:01.95 (32.96)                                        
 18 Ratka, Jonathan           13 Geauga Otters        1:02.56    1:02.60  
                  28.46     1:02.60 (34.14)                                        
 19 Kupec, Joe                14 Medina               1:01.83    1:02.86  
                  28.65     1:02.86 (34.21)                                        
 20 Kowalczyk, Evan           14 Silver Dolphins      1:02.90    1:04.02  
                  28.21     1:04.02 (35.81)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Record: # 50.44   3/10/2018 Tyler Hong, Sailfish                         
    LE Event: * 50.44        2018 Tyler Hong, Sailfish-LE                      
  LE Swimmer: ! 50.25        2018 Tyler Hong, Sailfish-LE                      
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Cimera, Alex              14 Heat                   54.39      53.67  
                  24.90       53.67 (28.77)                                        
  2 Marshall, Jonny           14 Firestone              54.31      54.45  
                  24.65       54.45 (29.80)                                        
  3 Florio, Aidan             14 Ridgewood              57.52      54.98  
                  26.29       54.98 (28.69)                                        
  4 Ninke, Jager              13 Vacationland           58.44      55.42  
                  25.35       55.42 (30.07)                                        
  5 Ketler, Andrew            14 Heat                   54.83      55.62  
                  25.81       55.62 (29.81)                                        
  6 Begany, Nick              14 SwimUnited             56.36      55.79  
                  25.54       55.79 (30.25)                                        
  7 Van Voorhis, Connor       14 Ridgewood              57.26      57.87  
                  26.55       57.87 (31.32)                                        
  8 Esposito, Jacob           14 Blazers                59.18      58.17  
                  26.65       58.17 (31.52)                                        
  9 Szabo, Ruben              14 Heat                 1:00.28      58.19  
                  26.96       58.19 (31.23)                                        
 10 Argalious, Daniel         14 Lake Shore           1:00.57      58.53  
                  28.13       58.53 (30.40)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Weaver, Kal               14 Lake Shore           1:01.22      59.49  
                  27.36       59.49 (32.13)                                        
 12 Seicean, Erik             14 Lake Shore           1:01.35      59.95  
                  26.89       59.95 (33.06)                                        
 13 Hickin, Jacob             14 Heat                 1:01.04      59.98  
                  27.71       59.98 (32.27)                                        
 14 Hessler, Sam              14 Swim Institute       1:04.06    1:00.87  
                  27.78     1:00.87 (33.09)                                        
 15 Solonche, Logan           13 Solon                1:02.97    1:01.09  
                  28.21     1:01.09 (32.88)                                        
 16 Gasper, Dominic           14 Firestone            1:00.88    1:01.69  
                  29.49     1:01.69 (32.20)                                        
 17 Kupec, Joe                14 Medina               1:05.25    1:01.83  
                  28.54     1:01.83 (33.29)                                        
 18 Raser, Paul               14 University           1:00.11    1:02.26  
                  28.75     1:02.26 (33.51)                                        
 19 Ratka, Jonathan           13 Geauga Otters             NT    1:02.56  
                  28.32     1:02.56 (34.24)                                        
 20 Kowalczyk, Evan           14 Silver Dolphins      1:05.15    1:02.90  
                  27.79     1:02.90 (35.11)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 21 Marinis, Zach             13 Medina               1:05.94    1:05.13  
                  29.95     1:05.13 (35.18)                                        
 22 Tolbert, Owen             13 Blazers              1:04.89    1:05.16  
                  29.91     1:05.16 (35.25)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 23 Lewis, Andrew             13 Sailfish             1:07.88    1:07.13  
                  31.26     1:07.13 (35.87)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Record: # 1:57.13      3/1998 Steve McDonald, Firestone                  
    LE Event: * 1:53.35        2018 Tyler Hong, GLSS                           
  LE Swimmer: ! 1:53.35        2018 Tyler Hong, GLSS                           
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Ketler, Andrew            14 Heat                 1:59.98    1:59.57  
                  26.79       57.33 (30.54)     1:28.36 (31.03)     1:59.57 (31.21)
  2 Gallagher, Alex           13 Heat                 2:09.43    2:05.73  
                  27.73       59.24 (31.51)     1:32.06 (32.82)     2:05.73 (33.67)
  3 Davis, Ben                13 Sailfish             2:14.00    2:09.63  
                  27.86     1:00.39 (32.53)     1:34.39 (34.00)     2:09.63 (35.24)
  4 Hickin, Jacob             14 Heat                 2:20.95    2:15.17  
                  28.91     1:03.67 (34.76)     1:39.87 (36.20)     2:15.17 (35.30)
 
Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Record: # 1:57.13      3/1998 Steve McDonald, Firestone                  
    LE Event: * 1:53.35        2018 Tyler Hong, GLSS                           
  LE Swimmer: ! 1:53.35        2018 Tyler Hong, GLSS                           
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Ketler, Andrew            14 Heat                 2:00.40    1:59.98  
                  26.44       56.95 (30.51)     1:28.53 (31.58)     1:59.98 (31.45)
  2 Gallagher, Alex           13 Heat                 2:06.56    2:09.43  
                  29.69     1:01.46 (31.77)     1:35.25 (33.79)     2:09.43 (34.18)
  3 Davis, Ben                13 Sailfish             2:14.54    2:14.00  
                  27.88     1:01.14 (33.26)     1:37.08 (35.94)     2:14.00 (36.92)
  4 Hickin, Jacob             14 Heat                 2:27.08    2:20.95  
                  30.46     1:06.34 (35.88)     1:43.44 (37.10)     2:20.95 (37.51)
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
 Meet Record: # 1:58.78   3/12/2011 Henry Senkfor, Silver Dolphins             
    LE Event: * 1:50.09        2018 Tyler Hong, GLSS                           
  LE Swimmer: ! 1:50.09        2018 Tyler Hong, GLSS                           
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Florio, Aidan             14 Ridgewood            2:02.93    1:58.86  
                  26.03       57.23 (31.20)     1:31.41 (34.18)     1:58.86 (27.45)
  2 Marshall, Jonny           14 Firestone            2:02.14    1:58.93  
                  24.53       54.40 (29.87)     1:31.33 (36.93)     1:58.93 (27.60)
  3 Cappabianca, Vittorio     14 Heat                 2:03.11    2:00.52  
                  26.92       57.39 (30.47)     1:32.13 (34.74)     2:00.52 (28.39)
  4 Begany, Nick              14 SwimUnited           2:05.42    2:04.68  
                  26.08       58.39 (32.31)     1:35.18 (36.79)     2:04.68 (29.50)
  5 Gallagher, Alex           13 Heat                 2:05.64    2:05.35  
                  26.69       59.63 (32.94)     1:36.19 (36.56)     2:05.35 (29.16)
  6 Barzellato, Justin        14 Heat                 2:06.64    2:05.98  
                  27.56     1:00.06 (32.50)     1:36.18 (36.12)     2:05.98 (29.80)
  7 Panozzo, Dominic          14 Kraken               2:04.04    2:07.60  
                  26.97     1:00.00 (33.03)     1:37.38 (37.38)     2:07.60 (30.22)
  8 Szabo, Ruben              14 Heat                 2:15.04    2:08.05  
                  27.16       59.53 (32.37)     1:36.82 (37.29)     2:08.05 (31.23)
  9 Kerrigan, Brian           14 Medina               2:13.81    2:11.72  
                  29.23     1:01.61 (32.38)     1:42.08 (40.47)     2:11.72 (29.64)
 10 Stavar, Ben               14 Silver Dolphins      2:13.30    2:12.69  
                  28.75     1:02.90 (34.15)     1:41.09 (38.19)     2:12.69 (31.60)
B - Final
 11 Cucu, Michael             14 Sailfish             2:15.52    2:11.99  
                  28.61     1:05.15 (36.54)     1:41.38 (36.23)     2:11.99 (30.61)
 12 Van Voorhis, Connor       14 Ridgewood            2:15.56    2:13.30  
                  27.08     1:01.19 (34.11)     1:42.87 (41.68)     2:13.30 (30.43)
 13 Ninke, Jager              13 Vacationland         2:16.96    2:13.79  
                  28.23     1:04.54 (36.31)     1:42.95 (38.41)     2:13.79 (30.84)
 14 Cho, Iason                13 Heat                 2:17.66    2:17.15  
                  30.01     1:04.04 (34.03)     1:45.42 (41.38)     2:17.15 (31.73)
 15 Tanner, Nolan             13 Heat                 2:19.40    2:17.28  
                  30.24     1:05.60 (35.36)     1:46.04 (40.44)     2:17.28 (31.24)
 16 Brady, Mason              14 Firestone            2:16.32    2:18.88  
                  31.50     1:08.13 (36.63)     1:48.93 (40.80)     2:18.88 (29.95)
 17 Marinis, Zach             13 Medina               2:20.58    2:19.09  
                  30.32     1:06.66 (36.34)     1:48.35 (41.69)     2:19.09 (30.74)
 18 Grant, David              14 Vacationland         2:22.39    2:19.57  
                  31.07     1:05.65 (34.58)     1:48.27 (42.62)     2:19.57 (31.30)
 19 Kupec, Joe                14 Medina               2:21.70    2:20.12  
                  28.47     1:03.46 (34.99)     1:48.72 (45.26)     2:20.12 (31.40)
 20 Faulkner, Jack            13 University           2:25.93    2:25.75  
                  29.68     1:06.19 (36.51)     1:52.29 (46.10)     2:25.75 (33.46)
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
 Meet Record: # 1:58.78   3/12/2011 Henry Senkfor, Silver Dolphins             
    LE Event: * 1:50.09        2018 Tyler Hong, GLSS                           
  LE Swimmer: ! 1:50.09        2018 Tyler Hong, GLSS                           
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Marshall, Jonny           14 Firestone            2:04.38    2:02.14  
                  24.53       53.49 (28.96)     1:32.08 (38.59)     2:02.14 (30.06)
  2 Florio, Aidan             14 Ridgewood            1:57.35    2:02.93  
                  26.52       59.30 (32.78)     1:34.49 (35.19)     2:02.93 (28.44)
  3 Cappabianca, Vittorio     14 Heat                 2:02.60    2:03.11  
                  27.37       57.94 (30.57)     1:34.02 (36.08)     2:03.11 (29.09)
  4 Panozzo, Dominic          14 Kraken               2:04.88    2:04.04  
                  26.57       59.71 (33.14)     1:35.00 (35.29)     2:04.04 (29.04)
  5 Begany, Nick              14 SwimUnited           2:07.83    2:05.42  
                  25.96       58.64 (32.68)     1:34.60 (35.96)     2:05.42 (30.82)
  6 Gallagher, Alex           13 Heat                 2:04.97    2:05.64  
                  27.01     1:00.05 (33.04)     1:35.58 (35.53)     2:05.64 (30.06)
  7 Barzellato, Justin        14 Heat                 2:12.66    2:06.64  
                  27.87     1:00.40 (32.53)     1:36.44 (36.04)     2:06.64 (30.20)
  8 Hessler, Sam              14 Swim Institute       2:19.04    2:13.14  
                  28.10     1:01.49 (33.39)     1:40.53 (39.04)     2:13.14 (32.61)
  9 Stavar, Ben               14 Silver Dolphins      2:16.53    2:13.30  
                  29.51     1:03.53 (34.02)     1:41.76 (38.23)     2:13.30 (31.54)
 10 Kerrigan, Brian           14 Medina               2:13.55    2:13.81  
                  29.84     1:02.64 (32.80)     1:44.17 (41.53)     2:13.81 (29.64)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Szabo, Ruben              14 Heat                 2:14.12    2:15.04  
                  28.51     1:03.62 (35.11)     1:42.77 (39.15)     2:15.04 (32.27)
 12 Cucu, Michael             14 Sailfish             2:18.30    2:15.52  
                  29.28     1:06.27 (36.99)     1:43.67 (37.40)     2:15.52 (31.85)
 13 Van Voorhis, Connor       14 Ridgewood            2:11.05    2:15.56  
                  28.04     1:02.83 (34.79)     1:44.57 (41.74)     2:15.56 (30.99)
 14 Brady, Mason              14 Firestone            2:16.25    2:16.32  
                  30.81     1:06.62 (35.81)     1:45.26 (38.64)     2:16.32 (31.06)
 15 Ninke, Jager              13 Vacationland         2:13.21    2:16.96  
                  27.20     1:03.91 (36.71)     1:43.99 (40.08)     2:16.96 (32.97)
 16 Cho, Iason                13 Heat                 2:19.36    2:17.66  
                  30.65     1:03.91 (33.26)     1:45.63 (41.72)     2:17.66 (32.03)
 17 Tanner, Nolan             13 Heat                 2:18.56    2:19.40  
                  30.54     1:05.95 (35.41)     1:46.93 (40.98)     2:19.40 (32.47)
 18 Marinis, Zach             13 Medina               2:21.79    2:20.58  
                  30.46     1:07.95 (37.49)     1:49.26 (41.31)     2:20.58 (31.32)
 19 Kupec, Joe                14 Medina               2:21.80    2:21.70  
                  29.78     1:06.47 (36.69)     1:50.98 (44.51)     2:21.70 (30.72)
 20 Grant, David              14 Vacationland         2:22.51    2:22.39  
                  31.85     1:06.53 (34.68)     1:50.45 (43.92)     2:22.39 (31.94)
-------------------------------------------------------------------------
 21 Gasper, Dominic           14 Firestone            2:17.82    2:23.80  
                  30.64     1:05.70 (35.06)     1:51.11 (45.41)     2:23.80 (32.69)
 22 Solonche, Logan           13 Solon                2:24.77    2:24.96  
                  30.14     1:07.27 (37.13)     1:51.63 (44.36)     2:24.96 (33.33)
-------------------------------------------------------------------------
 23 Faulkner, Jack            13 University           2:30.70    2:25.93  
                  30.65     1:06.75 (36.10)     1:52.57 (45.82)     2:25.93 (33.36)
 24 Herbert, Nathan           13 Ridgewood            2:26.25    2:27.10  
                  32.62     1:09.94 (37.32)     1:54.06 (44.12)     2:27.10 (33.04)
 
Boys 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
 Meet Record: # 3:57.41    3/9/2018 Tyler Hong, Sailfish                       
    LE Event: * 3:57.41        2018 Tyler Hong, Sailfish-LE                    
  LE Swimmer: ! 3:57.41        2018 Tyler Hong, Sailfish-LE                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cimera, Alex              14 Heat                 4:22.01    4:16.23  
                  25.43       54.84 (29.41)     1:26.54 (31.70)     1:58.89 (32.35)
        2:38.40 (39.51)     3:17.45 (39.05)     3:46.74 (29.29)     4:16.23 (29.49)
  2 Florio, Aidan             14 Ridgewood            4:34.53    4:17.61  
                  26.36       56.96 (30.60)     1:32.01 (35.05)     2:06.46 (34.45)
        2:41.58 (35.12)     3:17.57 (35.99)     3:48.42 (30.85)     4:17.61 (29.19)
  3 Marshall, Jonny           14 Firestone            4:33.59    4:18.06  
                  25.61       55.46 (29.85)     1:28.62 (33.16)     2:00.44 (31.82)
        2:38.87 (38.43)     3:17.25 (38.38)     3:47.96 (30.71)     4:18.06 (30.10)
  4 Cappabianca, Vittorio     14 Heat                 4:27.21    4:23.22  
                  27.47       59.36 (31.89)     1:34.08 (34.72)     2:06.70 (32.62)
        2:44.16 (37.46)     3:21.93 (37.77)     3:53.29 (31.36)     4:23.22 (29.93)
  5 Barzellato, Justin        14 Heat                 4:37.65    4:23.53  
                  27.91       59.79 (31.88)     1:33.74 (33.95)     2:07.17 (33.43)
        2:44.66 (37.49)     3:23.16 (38.50)     3:54.35 (31.19)     4:23.53 (29.18)
  6 Davis, Ben                13 Sailfish             4:38.44    4:26.06  
                  27.19       59.01 (31.82)     1:32.49 (33.48)     2:06.52 (34.03)
        2:44.42 (37.90)     3:24.28 (39.86)     3:56.06 (31.78)     4:26.06 (30.00)
  7 Gallagher, Alex           13 Heat                 4:32.91    4:26.85  
                  26.92       58.24 (31.32)     1:34.04 (35.80)     2:08.97 (34.93)
        2:45.72 (36.75)     3:23.14 (37.42)     3:55.99 (32.85)     4:26.85 (30.86)
  8 Begany, Nick              14 SwimUnited           4:44.84    4:29.48  
                  27.49       57.88 (30.39)     1:33.38 (35.50)     2:08.37 (34.99)
        2:46.02 (37.65)     3:23.72 (37.70)     3:57.03 (33.31)     4:29.48 (32.45)
  9 Stavar, Ben               14 Silver Dolphins      4:49.06    4:37.27  
                  29.58     1:04.38 (34.80)     1:38.90 (34.52)     2:12.29 (33.39)
        2:51.37 (39.08)     3:31.41 (40.04)     4:05.19 (33.78)     4:37.27 (32.08)
 10 Szabo, Ruben              14 Heat                 4:51.68    4:37.50  
                  28.73     1:03.00 (34.27)     1:39.49 (36.49)     2:15.02 (35.53)
        2:54.30 (39.28)     3:35.53 (41.23)     4:07.87 (32.34)     4:37.50 (29.63)
 11 Sawicki, Roman            14 Heat                 4:42.07    4:39.14  
                  29.40     1:03.76 (34.36)     1:39.06 (35.30)     2:13.97 (34.91)
        2:54.82 (40.85)     3:35.86 (41.04)     4:07.76 (31.90)     4:39.14 (31.38)
 12 Esposito, Jacob           14 Blazers              4:44.19    4:39.15  
                  27.61       59.14 (31.53)     1:32.48 (33.34)     2:07.62 (35.14)
        2:49.45 (41.83)     3:32.93 (43.48)     4:05.76 (32.83)     4:39.15 (33.39)
 13 Cucu, Michael             14 Sailfish             4:52.15    4:40.36  
                  28.94     1:06.45 (37.51)     1:43.00 (36.55)     2:19.91 (36.91)
        2:56.70 (36.79)     3:34.43 (37.73)     4:08.50 (34.07)     4:40.36 (31.86)
 14 Kerrigan, Brian           14 Medina               4:45.48    4:41.26  
                  29.24     1:03.29 (34.05)     1:39.01 (35.72)     2:15.07 (36.06)
        2:56.59 (41.52)     3:38.79 (42.20)     4:09.93 (31.14)     4:41.26 (31.33)
 15 Van Voorhis, Connor       14 Ridgewood            4:45.73    4:46.20  
                  28.80     1:02.46 (33.66)     1:39.35 (36.89)     2:16.23 (36.88)
        2:58.82 (42.59)     3:41.33 (42.51)     4:14.12 (32.79)     4:46.20 (32.08)
 16 Tanner, Nolan             13 Heat                 5:00.04    4:49.78  
                  31.03     1:07.78 (36.75)     1:45.10 (37.32)     2:21.34 (36.24)
        3:03.10 (41.76)     3:44.60 (41.50)     4:18.12 (33.52)     4:49.78 (31.66)
 17 Cho, Iason                13 Heat                 4:52.63    4:49.94  
                  29.76     1:04.70 (34.94)     1:39.90 (35.20)     2:15.44 (35.54)
        2:58.84 (43.40)     3:42.94 (44.10)     4:17.37 (34.43)     4:49.94 (32.57)
 18 Brady, Mason              14 Firestone            4:52.33    4:52.26  
                  32.22     1:10.86 (38.64)     1:48.21 (37.35)     2:25.67 (37.46)
        3:06.19 (40.52)     3:47.46 (41.27)     4:20.59 (33.13)     4:52.26 (31.67)
 19 Marinis, Zach             13 Medina               5:01.67    4:54.59  
                  30.25     1:06.44 (36.19)     1:43.42 (36.98)     2:20.92 (37.50)
        3:04.50 (43.58)     3:48.58 (44.08)     4:22.02 (33.44)     4:54.59 (32.57)
 20 Grant, David              14 Vacationland         4:50.93    5:00.56  
                  31.22     1:10.03 (38.81)     1:45.43 (35.40)     2:21.80 (36.37)
        3:06.23 (44.43)     3:50.37 (44.14)     4:25.83 (35.46)     5:00.56 (34.73)
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
 Meet Record: # 1:28.36    3/9/2018 Great Lakes Sailfish Swimming, Sailfish-LE 
                         T Hong, A Podrez, W Van de Walle, T Metz          
    LE Event: * 1:28.36        2018 Great Lakes Sailfish Swimming, GLSS        
                         T Hong, A Podrez, W Van de Walle, T Metz          
  LE Swimmer: ! 1:28.36        2018 Great Lakes Sailfish Swimming, GLSS        
                         T Hong, A Podrez, W Van de Walle, T Metz          
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Heat- Hudson Explorers Aquatic  'A'               1:33.00    1:34.32  
     1) Sawicki, Roman 14               2) Cimera, Alex 14                
     3) Ketler, Andrew 14               4) Cappabianca, Vittorio 14       
                  24.79       46.79 (22.00)     1:10.69 (23.90)     1:34.32 (23.63)
  2 Ridgewood YMCA Dolphins  'A'                      1:39.16    1:37.61  
     1) Florio, Aidan 14                2) Van Voorhis, Connor 14         
     3) McIntyre, Thomas 14             4) Aldewereld, Vincent 14         
                  23.77       47.89 (24.12)     1:12.34 (24.45)     1:37.61 (25.27)
  3 Heat- Hudson Explorers Aquatic  'B'               1:38.00    1:38.42  
     1) Szabo, Ruben 14                 2) Gallagher, Alex 13             
     3) Tanner, Nolan 13                4) Cho, Iason 13                  
                  23.50       47.79 (24.29)     1:12.98 (25.19)     1:38.42 (25.44)
  4 Lake Shore Swim Club  'A'                         1:41.25    1:39.22  
     1) Weaver, Kal 14                  2) Yilmaz, Nart 13                
     3) Goodman, Ben 14                 4) Seicean, Erik 14               
                  24.24       50.03 (25.79)     1:15.25 (25.22)     1:39.22 (23.97)
  5 Blazing Barracudas  'A'                           1:48.47    1:40.81  
     1) Esposito, Jacob 14              2) Tolbert, Owen 13               
     3) Dennert, Norman 14              4) Farkas, Tyler 14               
                  23.61       49.10 (25.49)     1:15.87 (26.77)     1:40.81 (24.94)
  6 Vacationland Swim Club  'A'                       1:44.27    1:41.07  
     1) Brown, Granthem 14              2) Grant, David 14                
     3) Skavnak, Luke 14                4) Ninke, Jager 13                
                  23.66       49.58 (25.92)     1:15.85 (26.27)     1:41.07 (25.22)
  7 University Swim Club  'A'                         1:45.46    1:45.36  
     1) Raser, Paul 14                  2) Mausser, Joey 14               
     3) Faulkner, Jack 13               4) Bittner, Brennen 14            
                  24.97       52.46 (27.49)     1:18.63 (26.17)     1:45.36 (26.73)
 
Boys 13-14 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
 Meet Record: # 3:16.35   3/11/2018 Great Lakes Sailfish Swimming, Sailfish-LE 
                         T Hong, T Metz,  W Van de Walle, A Podrez         
    LE Event: * 3:16.35        2018 Great Lakes Sailfish Swimming, GLSS        
                         T Hong, T Metz, W Van de Walle, A Podrez          
  LE Swimmer: ! 3:16.35        2018 Great Lakes Sailfish Swimming, Sailf       
                         T Hong, T Metz, W Van de Walle, A Podrez          
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Heat- Hudson Explorers Aquatic  'A'               3:25.00    3:28.14  
     1) Szabo, Ruben 14                 2) Cimera, Alex 14                
     3) Cappabianca, Vittorio 14        4) Ketler, Andrew 14              
                  24.82       52.40 (52.40)     1:16.16 (23.76)     1:43.02 (50.62)
        2:08.58 (25.56)     2:36.13 (53.11)     3:00.89 (24.76)     3:28.14 (52.01)
  2 Ridgewood YMCA Dolphins  'A'                      3:39.42    3:35.45  
     1) Van Voorhis, Connor 14          2) McIntyre, Thomas 14            
     3) Aldewereld, Vincent 14          4) Florio, Aidan 14               
                  25.71       54.58 (54.58)     1:19.71 (25.13)     1:47.52 (52.94)
        2:14.70 (27.18)     2:44.43 (56.91)     3:08.88 (24.45)     3:35.45 (51.02)
  3 Heat- Hudson Explorers Aquatic  'B'               3:40.00    3:36.45  
     1) Sawicki, Roman 14               2) Gallagher, Alex 13             
     3) Kvach, Evan 14                  4) Barzellato, Justin 14          
                  25.89       54.45 (54.45)     1:19.49 (25.04)     1:48.00 (53.55)
        2:14.49 (26.49)     2:43.47 (55.47)     3:08.47 (25.00)     3:36.45 (52.98)
  4 Lake Shore Swim Club  'A'                         3:44.99    3:37.08  
     1) Weaver, Kal 14                  2) Seicean, Erik 14               
     3) Goodman, Ben 14                 4) Argalious, Daniel 14           
                  26.81       54.77 (54.77)     1:20.72 (25.95)     1:49.72 (54.95)
        2:15.62 (25.90)     2:45.66 (55.94)     3:09.90 (24.24)     3:37.08 (51.42)
  5 Firestone Akron Swim Team  'A'                    3:29.48    3:41.84  
     1) Buemi, Nicholas 14              2) Brady, Mason 14                
     3) Smith, Parker 14                4) Marshall, Jonny 14             
                  27.53       56.47 (56.47)     1:23.04 (26.57)     1:53.36 (56.89)
        2:19.99 (26.63)     2:50.84 (57.48)     3:14.22 (23.38)     3:41.84 (51.00)
  6 University Swim Club  'A'                         3:53.58    3:55.02  
     1) Raser, Paul 14                  2) Faulkner, Jack 13              
     3) Bittner, Brennen 14             4) Mausser, Joey 14               
                  27.00       56.89 (56.89)     1:23.54 (26.65)     1:54.14 (57.25)
        2:22.85 (28.71)     2:53.83 (59.69)     3:22.79 (28.96)   3:55.02 (1:01.19)
 
Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
 Meet Record: # 1:40.47    3/8/2019 HEAT- Hudson Explorers Aquatic, Heat-LE    
                         A Cimera, A Gallagher, A Ketler, V Cappabianca    
    LE Event: * 1:40.77        2018 Great Lakes Sailfish Swimming, GLSS        
                         A Ingram, A Podrez, T Hong, T Metz                
  LE Swimmer: ! 1:40.47    3/8/2019 HEAT- Hudson Explorers Aquatic, Heat-LE    
                         A Cimera, A Gallagher, A Ketler, V Cappabianca    
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Heat- Hudson Explorers Aquatic  'A'               1:40.00    1:40.47# 
     1) Cimera, Alex 14                 2) Gallagher, Alex 13             
     3) Ketler, Andrew 14               4) Cappabianca, Vittorio 14       
                  24.23       51.84 (27.61)     1:16.97 (25.13)     1:40.47 (23.50)
  2 Ridgewood YMCA Dolphins  'A'                      1:56.74    1:48.26  
     1) Van Voorhis, Connor 14          2) Florio, Aidan 14               
     3) McIntyre, Thomas 14             4) Aldewereld, Vincent 14         
                  28.10       55.94 (27.84)     1:22.97 (27.03)     1:48.26 (25.29)
  3 Heat- Hudson Explorers Aquatic  'B'               1:48.00    1:48.76  
     1) Barzellato, Justin 14           2) Tanner, Nolan 13               
     3) Szabo, Ruben 14                 4) Sawicki, Roman 14              
                  27.50       58.35 (30.85)     1:24.10 (25.75)     1:48.76 (24.66)
  4 Lake Shore Swim Club  'A'                         1:53.82    1:50.18  
     1) Seicean, Erik 14                2) Goodman, Ben 14                
     3) Yilmaz, Nart 13                 4) Weaver, Kal 14                 
                  27.23       58.25 (31.02)     1:26.88 (28.63)     1:50.18 (23.30)
  5 Vacationland Swim Club  'A'                       1:56.58    1:51.43  
     1) Grant, David 14                 2) Skavnak, Luke 14               
     3) Ninke, Jager 13                 4) Brown, Granthem 14             
                  29.73     1:01.90 (32.17)     1:26.79 (24.89)     1:51.43 (24.64)
  6 Blazing Barracudas  'A'                           2:05.96    1:55.23  
     1) Esposito, Jacob 14              2) Farkas, Tyler 14               
     3) Dennert, Norman 14              4) Tolbert, Owen 13               
                  26.31       59.93 (33.62)     1:28.09 (28.16)     1:55.23 (27.14)
  7 University Swim Club  'A'                         2:01.50    1:59.63  
     1) Mausser, Joey 14                2) Bittner, Brennen 14            
     3) Raser, Paul 14                  4) Faulkner, Jack 13              
                  31.60     1:08.11 (36.51)     1:33.54 (25.43)     1:59.63 (26.09)
 
Boys 13-14 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
 Meet Record: # 3:41.71   3/10/2018 Great Lakes Sailfish Swimming, Sailfish-LE 
                         A Ingram, A Podrez, T Hong, T Metz                
    LE Event: * 3:41.71        2018 Great Lakes Sailfish Swimming, GLSS        
                         A Ingram, A Podrez, T Hong, T Metz                
  LE Swimmer: ! 3:41.71        2018 Great Lakes Sailfish Swimming, Sailf       
                         A Ingram, A Podrez, T Hong, T Metz                
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Heat- Hudson Explorers Aquatic  'A'               3:42.00    3:42.95  
     1) Cimera, Alex 14                 2) Gallagher, Alex 13             
     3) Ketler, Andrew 14               4) Cappabianca, Vittorio 14       
                  25.47       53.81 (53.81)     1:22.33 (28.52)   1:55.74 (1:01.93)
        2:21.75 (26.01)     2:51.25 (55.51)     3:15.94 (24.69)     3:42.95 (51.70)
  2 Firestone Akron Swim Team  'A'                    3:50.09    3:54.53  
     1) Marshall, Jonny 14              2) Lenz, Luke 14                  
     3) Phillips, Nathan 14             4) Brady, Mason 14                
                  24.91       52.40 (52.40)     1:24.52 (32.12)   2:01.43 (1:09.03)
        2:26.58 (25.15)     2:59.87 (58.44)     3:25.81 (25.94)     3:54.53 (54.66)
  3 Heat- Hudson Explorers Aquatic  'B'               4:01.00    3:57.93  
     1) Kvach, Evan 14                  2) Barzellato, Justin 14          
     3) Hickin, Jacob 14                4) Sawicki, Roman 14              
                  28.60       59.43 (59.43)     1:29.79 (30.36)   2:05.04 (1:05.61)
        2:32.11 (27.07)     3:04.40 (59.36)     3:29.80 (25.40)     3:57.93 (53.53)
  4 Ridgewood YMCA Dolphins  'A'                      4:02.47    4:03.02  
     1) McIntyre, Thomas 14             2) Florio, Aidan 14               
     3) Van Voorhis, Connor 14          4) Aldewereld, Vincent 14         
                  31.51   1:04.56 (1:04.56)     1:33.93 (29.37)   2:06.77 (1:02.21)
        2:33.78 (27.01)     3:05.98 (59.21)     3:33.13 (27.15)     4:03.02 (57.04)
  5 Lake Shore Swim Club  'A'                         4:06.67    4:03.18  
     1) Seicean, Erik 14                2) Goodman, Ben 14                
     3) Argalious, Daniel 14            4) Weaver, Kal 14                 
                  28.61       59.89 (59.89)     1:33.21 (33.32)   2:10.55 (1:10.66)
        2:38.45 (27.90)     3:10.19 (59.64)     3:35.74 (25.55)     4:03.18 (52.99)
  6 Vacationland Swim Club  'A'                       4:18.46    4:16.27  
     1) Grant, David 14                 2) Skavnak, Luke 14               
     3) Ninke, Jager 13                 4) Brown, Granthem 14             
                  30.68   1:03.41 (1:03.41)     1:37.05 (33.64)   2:18.09 (1:14.68)
        2:45.85 (27.76)   3:24.54 (1:06.45)     3:46.13 (21.59)     4:16.27 (51.73)
  7 Solon Stars Swim Club  'A'                        4:38.32    4:33.12  
     1) Beaver, Benjamin 13             2) Libecco, Thomas 14             
     3) Solonche, Logan 13              4) Jiang, Joshua 13               
                  33.16   1:09.04 (1:09.04)     1:47.77 (38.73)   2:33.02 (1:23.98)
        3:01.12 (28.10)   3:35.80 (1:02.78)     4:02.88 (27.08)     4:33.12 (57.32)
 
Boys 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Smith, Parker             14 Firestone                 NT      26.31  
  2 Buemi, Nicholas           14 Firestone                 NT      26.40  
 
Boys 100 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Parker             14 Firestone                 NT    1:00.76  
                  28.70     1:00.76 (32.06)                                        
 
Boys 200 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Buemi, Nicholas           14 Firestone                 NT    2:16.01  
                  30.61     1:04.81 (34.20)   2:16.01 (1:11.20)                    
 
Boys 200 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Skavnak, Luke             14 Vacationland              NT    2:23.77  
                  33.57     1:10.81 (37.24)     1:48.06 (37.25)     2:23.77 (35.71)
 
                   Combined Team Scores - Through Event 208                    
 
  1. Heat- Hudson Explorers Aquatic   4143.5   2. Great Lakes Sailfish Swimming      2857
  3. Ridgewood YMCA Dolphins            2000   4. Lake Erie Silver Dolphins          1793
  5. SwimUnited                         1183   6. Solon Stars Swim Club              1010
  7. Blazing Barracudas                  964   8. Geauga Otters                       927
  9. Firestone Akron Swim Team         885.5  10. Lake Shore Swim Club                755
 11. Unattached Lake Erie              688.5  12. University Swim Club                580
 13. Canton City Schools                 563  14. Penguin Swimming                    415
 15. Massillon Aquatic Club            398.5  16. C.L.E. Swimming                   386.5
 17. Cleveland Swim Institute          383.5  18. Medina Swimming                   356.5
 19. Piranha Aquatics                    309  20. Kraken Swimming                     265
 21. Vacationland Swim Club              261  22. Lakewood Rangers Swim Team          118
 23. Westlake Waves Swim Club             66  24. Twinsburg Competitive Aquatics       57
 25. Vermilion Family Y Team            41.5  26. Shaker Sharks                        36
 27. Cuyahoga Falls Riverfront YMCA       34  27. Green YMCA Barracudas Swim Tea       34
 29. Copley Water Warriors                27  30. Youngstown OH YMCA                   14
 31. Unattached - 1                       13                                             
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 208                   
 
  1. Heat- Hudson Explorers Aquatic   1995.5   2. Great Lakes Sailfish Swimming      1978
  3. Lake Erie Silver Dolphins          1184   4. Solon Stars Swim Club               834
  5. Ridgewood YMCA Dolphins             808   6. Geauga Otters                       807
  7. Blazing Barracudas                  533   8. SwimUnited                          508
  9. Unattached Lake Erie                486  10. Firestone Akron Swim Team         402.5
 11. Canton City Schools                 371  12. C.L.E. Swimming                   244.5
 13. Medina Swimming                   207.5  14. University Swim Club                182
 15. Kraken Swimming                     173  16. Massillon Aquatic Club            127.5
 17. Lakewood Rangers Swim Team          118  18. Lake Shore Swim Club                 98
 19. Penguin Swimming                     79  20. Westlake Waves Swim Club             66
 21. Piranha Aquatics                     65  22. Cleveland Swim Institute             64
 23. Vermilion Family Y Team            41.5  24. Shaker Sharks                        36
 25. Vacationland Swim Club               34  26. Copley Water Warriors                27
 27. Green YMCA Barracudas Swim Tea       24  28. Youngstown OH YMCA                   14
 29. Unattached - 1                       13                                             
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 208                    
 
  1. Heat- Hudson Explorers Aquatic     2148   2. Ridgewood YMCA Dolphins            1192
  3. Great Lakes Sailfish Swimming       879   4. SwimUnited                          675
  5. Lake Shore Swim Club                657   6. Lake Erie Silver Dolphins           609
  7. Firestone Akron Swim Team           483   8. Blazing Barracudas                  431
  9. University Swim Club                398  10. Penguin Swimming                    336
 11. Cleveland Swim Institute          319.5  12. Massillon Aquatic Club              271
 13. Piranha Aquatics                    244  14. Vacationland Swim Club              227
 15. Unattached Lake Erie              202.5  16. Canton City Schools                 192
 17. Solon Stars Swim Club               176  18. Medina Swimming                     149
 19. C.L.E. Swimming                     142  20. Geauga Otters                       120
 21. Kraken Swimming                      92  22. Twinsburg Competitive Aquatics       57
 23. Cuyahoga Falls Riverfront YMCA       34  24. Green YMCA Barracudas Swim Tea       10