Licensed to Lake Erie Swimming LC Championship Meet
                                    HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 6/2/2019 06:09 PM
           2019 CCS Age Group & Open LC Meet - 5/31/2019 to 6/2/2019           
                                    Results                                    
 
Girls 8 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lentz, Leighton O          8 LESD-LE                39.80      40.40  
  1 Samide, Izzy L             7 LSSC-LE                41.10      40.40  
  3 Losch, Ellery A            7 LESD-LE                39.17      40.83  
  4 Stewart, Brynne A          8 LSSC-LE                44.44      41.54  
  5 Russell, Brooklyn E        8 LSSC-LE                47.99      42.32  
  6 Horvath, Emery R           7 LESD-LE                51.31      42.78  
  7 Jankowski, Jane L          8 LSSC-LE                49.99      43.58  
  8 Fan, Flora D               8 BBA-LE                 54.25      44.50  
  9 Duncan, Mackenzie L        8 STRS-LE                45.32      45.69  
 10 Pisanelli, Molly C         8 WEST-LE                49.99      46.78  
 11 Wang, Nicole               6 CCS-LE                 58.12      48.21  
 12 Tricano, Lily R            7 CSI-LE                 49.38      48.39  
 13 Holtz, Landry R            8 HEAT-LE              1:00.00      52.43  
 14 Blakeslee, Olivia C        8 PAC-LE                    NT      52.63  
 15 Krajeck, Ellie J           7 MAC-LE                 53.91      52.69  
 16 Salmon, Mira J             8 GYB-LE                    NT      52.96  
 17 CaJacob, Riley S           7 LSSC-LE              1:01.99      53.62  
 18 Woodhouse, Isabella J      7 GLSS-LE                50.95      54.06  
 19 Cerone, Ella               8 GYB-LE                    NT      54.17  
 20 Schlachter, Bailey L       7 PAC-LE                    NT      55.68  
 21 Kennedy, Morgan M          8 SWIM-LE              1:10.00      57.14  
 22 Webb, Mary Kate K          8 BBA-LE               1:07.49      58.45  
 23 Jun, Christina J           7 LESD-LE              1:02.51    1:01.01  
 24 Hillyer, Emma G            7 CCS-LE               1:08.66    1:01.08  
 25 Turnbull, Grace C          7 CFYN-LE              1:07.24    1:02.13  
 26 Turney, Gail K             6 CFYN-LE              1:09.50    1:04.72  
 27 Taylor, Millie S           7 PAC-LE                    NT    1:05.69  
 28 Bell, Maya M               7 BBA-LE               1:19.49    1:09.14  
 29 Krajeck, Nora E            5 MAC-LE               1:13.54    1:13.32  
 30 Sullivan, Delaney I        8 PAC-LE                    NT    1:16.67  
 
Girls 8 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lentz, Leighton O          8 LESD-LE              1:32.75    1:29.23  
                  43.07     1:29.23 (46.16)                                        
  2 Samide, Izzy L             7 LSSC-LE              1:36.27    1:32.66  
                  43.95     1:32.66 (48.71)                                        
  3 Losch, Ellery A            7 LESD-LE              1:32.09    1:35.36  
                  44.44     1:35.36 (50.92)                                        
  4 Horvath, Emery R           7 LESD-LE              1:30.15    1:36.31  
                  44.79     1:36.31 (51.52)                                        
  5 Jankowski, Jane L          8 LSSC-LE              1:52.99    1:38.40  
                  46.51     1:38.40 (51.89)                                        
  6 Fan, Flora D               8 BBA-LE               1:55.30    1:40.78  
                  47.72     1:40.78 (53.06)                                        
  7 Stewart, Brynne A          8 LSSC-LE              1:53.12    1:40.80  
                  48.52     1:40.80 (52.28)                                        
  8 Tricano, Lily R            7 CSI-LE               1:58.99    1:51.23  
                  52.37     1:51.23 (58.86)                                        
  9 CaJacob, Riley S           7 LSSC-LE              2:10.99    1:55.63  
                  55.06   1:55.63 (1:00.57)                                        
 10 Salmon, Mira J             8 GYB-LE                    NT    2:00.24  
                  57.11   2:00.24 (1:03.13)                                        
 11 Krajeck, Ellie J           7 MAC-LE               2:03.47    2:05.90  
                  58.76   2:05.90 (1:07.14)                                        
 12 Kansal, Zora P             8 BBA-LE               1:45.49    2:05.97  
                  59.02   2:05.97 (1:06.95)                                        
 13 Jun, Christina J           7 LESD-LE              2:20.49    2:12.98  
                1:02.44   2:12.98 (1:10.54)                                        
 14 Turney, Gail K             6 CFYN-LE              2:34.50    2:26.79  
                1:06.63   2:26.79 (1:20.16)                                        
 15 Turnbull, Grace C          7 CFYN-LE              2:28.50    2:36.16  
                1:07.84   2:36.16 (1:28.32)                                        
 -- Krajeck, Nora E            5 MAC-LE               2:52.66         DQ  
 
Girls 8 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Horvath, Emery R           7 LESD-LE                44.56      47.88  
  2 Losch, Ellery A            7 LESD-LE                47.97      49.68  
  3 Pisanelli, Molly C         8 WEST-LE                53.90      50.07  
  4 Lentz, Leighton O          8 LESD-LE                45.49      50.08  
  5 Samide, Izzy L             7 LSSC-LE                55.80      52.41  
  6 Jankowski, Jane L          8 LSSC-LE                59.99      52.55  
  7 Duncan, Mackenzie L        8 STRS-LE                55.99      53.69  
  8 Tricano, Lily R            7 CSI-LE                 56.25      54.26  
  9 Fan, Flora D               8 BBA-LE                 59.25      54.47  
 10 Stewart, Brynne A          8 LSSC-LE              1:12.99      54.61  
 11 Jun, Christina J           7 LESD-LE                59.92      54.75  
 12 CaJacob, Riley S           7 LSSC-LE              1:04.99      55.03  
 13 Woodhouse, Isabella J      7 GLSS-LE                54.19      56.29  
 14 Blakeslee, Olivia C        8 PAC-LE                    NT      58.32  
 14 Schlachter, Bailey L       7 PAC-LE                    NT      58.32  
 16 Salmon, Mira J             8 GYB-LE                    NT    1:01.60  
 17 Webb, Mary Kate K          8 BBA-LE               1:11.49    1:02.69  
 18 Wang, Nicole               6 CCS-LE               1:02.20    1:02.71  
 19 Hillyer, Emma G            7 CCS-LE               1:22.22    1:02.77  
 20 Cerone, Ella               8 GYB-LE                    NT    1:03.60  
 21 Holtz, Landry R            8 HEAT-LE              1:00.00    1:04.24  
 22 Krajeck, Ellie J           7 MAC-LE               1:10.02    1:04.68  
 23 Kennedy, Morgan M          8 SWIM-LE              1:15.00    1:05.08  
 24 Sullivan, Delaney I        8 PAC-LE                    NT    1:07.22  
                1:06.64      1:07.22 (0.58)                                        
 25 Taylor, Millie S           7 PAC-LE                    NT    1:09.49  
                1:09.01      1:09.49 (0.48)                                        
 26 Turney, Gail K             6 CFYN-LE              1:12.50    1:16.20  
 27 Krajeck, Nora E            5 MAC-LE               1:35.00    1:17.44  
 28 Bell, Maya M               7 BBA-LE               1:21.49    1:29.07  
 -- Russell, Brooklyn E        8 LSSC-LE                59.99         DQ  
 
Girls 8 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fan, Flora D               8 BBA-LE                 51.68      51.25  
  2 Samide, Izzy L             7 LSSC-LE              1:01.67      59.08  
  3 Losch, Ellery A            7 LESD-LE                57.49      59.46  
  4 Horvath, Emery R           7 LESD-LE                57.98    1:00.43  
  5 Kansal, Zora P             8 BBA-LE               1:03.49    1:01.34  
  6 Jankowski, Jane L          8 LSSC-LE              1:08.99    1:02.01  
  7 Stewart, Brynne A          8 LSSC-LE              1:02.99    1:06.09  
  8 Salmon, Mira J             8 GYB-LE                    NT    1:07.57  
  9 Jun, Christina J           7 LESD-LE              1:13.86    1:08.44  
 10 Krajeck, Ellie J           7 MAC-LE               1:21.21    1:11.77  
 11 CaJacob, Riley S           7 LSSC-LE              1:24.99    1:23.23  
 12 Cerone, Ella               8 GYB-LE                    NT    1:26.56  
 13 Turney, Gail K             6 CFYN-LE              1:30.50    1:33.37  
 14 Turnbull, Grace C          7 CFYN-LE              1:28.20    1:33.51  
 -- Krajeck, Nora E            5 MAC-LE               2:05.00         DQ  
 -- Wang, Nicole               6 CCS-LE               1:06.12         DQ  
 
Girls 8 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Horvath, Emery R           7 LESD-LE                45.86      45.97  
  2 Lentz, Leighton O          8 LESD-LE                50.82      49.66  
  3 Fan, Flora D               8 BBA-LE                 51.31      50.86  
  4 Samide, Izzy L             7 LSSC-LE                56.38      56.43  
  5 Cerone, Ella               8 GYB-LE                    NT    1:01.85  
  6 Jankowski, Jane L          8 LSSC-LE              1:05.99    1:05.52  
  7 Schlachter, Bailey L       7 PAC-LE                    NT    1:06.22  
  8 Stewart, Brynne A          8 LSSC-LE              1:18.15    1:08.10  
  9 Jun, Christina J           7 LESD-LE              1:10.94    1:09.21  
 -- Losch, Ellery A            7 LESD-LE                54.40         DQ  
 -- Kansal, Zora P             8 BBA-LE                 55.49         DQ  
 -- Tricano, Lily R            7 CSI-LE               1:10.99         DQ  
 
Girls 10 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Taylor, Alexandra L       10 KS-LE                  31.80      32.04  
  2 Agwa, Oma N               10 STRS-LE                33.24      32.39  
  3 Jackson, Rylee A          10 FAST-LE                33.12      33.72  
  4 Zhang, Lily H             10 HEAT-LE                35.18      36.31  
  5 Andrews, Olivia S         10 WEST-LE                38.83      36.94  
  6 Womack, Aiyana B           9 HEAT-LE                38.01      37.00  
  7 Wood, Kate L              10 SWIM-LE                39.23      37.03  
  8 Reynolds, Ashlynn L       10 PA-LE                  36.80      37.78  
  9 Hively, Tres E            10 PA-LE                  40.59      38.44  
 10 Vingia, Alyson M          10 WHY-AM                    NT      38.64  
 11 Kuhel, Josie S            10 SHSH-LE                37.59      38.78  
 12 Scott, Ava                 9 GYB-LE                    NT      39.38  
 13 Flonta, Ilaria E          10 SWIM-LE                45.00      39.62  
 14 Brooks, Savannah K        10 MVP-OH                 40.09      39.84  
 15 Taylor, Cora F             9 KS-LE                  36.60      40.14  
 16 Lu, Caroline G            10 LSSC-LE                44.43      40.40  
 17 Weiss, Mandi M             9 SWIM-LE                44.96      40.93  
 18 Brown, Leah E              9 PAC-LE                    NT      41.48  
 19 Grande, Kaitlyn G          9 GLSS-LE                41.54      41.83  
 20 Nappo, Raegan S           10 PA-LE                  40.31      42.17  
 21 Wilson, Emma D            10 VFYT-LE                43.11      42.41  
 22 Murphy, Molly A           10 MAC-LE                 47.70      42.68  
 23 White, Lily B             10 LESD-LE                42.09      42.69  
 24 Hayashi, Esther Y         10 HEAT-LE              1:00.00      43.10  
 25 Davis, Natalie J          10 SWIM-LE                47.00      43.26  
 26 Jewell, Rebecca G         10 WEST-LE                42.54      44.40  
 27 Hill, Betsy G              9 MAC-LE                 42.75      45.41  
 28 Krizansky, Kelsey I       10 STRS-LE                49.76      45.44  
 29 Ellison, Jillian D        10 HEAT-LE                43.81      45.58  
 30 Barkley, Madeline M       10 LSSC-LE                46.99      45.92  
 31 Matsievich, Elizabeth S    7 LESD-LE                50.87      46.16  
 32 Gardinsky, Sadie A        10 MVP-OH                    NT      46.41  
 33 Becherer, Avery G         10 PAC-LE                    NT      46.75  
 34 Tricano, Ava G             9 CSI-LE                 44.47      47.14  
 35 Rush, Gracie E            10 MVP-OH                 57.45      47.53  
 36 Slivinski, Chloe R         9 LSSC-LE                50.99      48.25  
 37 Mickelini, Ella J          9 LSSC-LE                47.83      48.51  
 38 Gordon, Alyvia G           9 CFYN-LE                55.50      49.68  
 39 Wilson, Amme F             9 VFYT-LE                49.10      50.28  
 40 Finefrock, Khloe R         9 MAC-LE                 52.23      50.90  
 41 Nauman, Rebecca G         10 CFYN-LE                56.95      51.39  
 42 Jagels, Grace M           10 RYD-LE                    NT      51.54  
 43 Campbell, Camden A         9 PAC-LE                    NT      52.63  
 44 Close, Emory J             9 PA-LE                     NT      54.08  
 45 Allen, Olivia R           10 CCS-LE                 52.04      54.87  
 46 Weaver, Olivia L          10 SWIM-LE              1:05.00      56.66  
 47 Newyear, Maddie R          9 HEAT-LE              1:20.00      59.40  
 48 Ferguson, Keira C          9 PAC-LE                    NT    1:04.70  
 49 Stitt, Lillian M           9 PAC-LE                    NT    1:04.98  
 50 Syrek, Lexi E              9 CCS-LE               1:31.31    1:06.19  
 51 Jin, Evelyn A              9 STRS-LE              1:30.99    1:30.83  
 
Girls 10 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Taylor, Alexandra L       10 KS-LE                1:14.77    1:11.21  
                  34.11     1:11.21 (37.10)                                        
  2 Falke, Gigi P             10 HEAT-LE              1:15.67    1:18.43  
                  36.13     1:18.43 (42.30)                                        
  3 Zhang, Lily H             10 HEAT-LE              1:24.18    1:23.79  
                  40.21     1:23.79 (43.58)                                        
  4 Wood, Kate L              10 SWIM-LE              1:35.47    1:23.92  
                  39.88     1:23.92 (44.04)                                        
  5 Womack, Aiyana B           9 HEAT-LE              1:29.66    1:26.19  
                  39.41     1:26.19 (46.78)                                        
  6 Kuhel, Josie S            10 SHSH-LE              1:39.16    1:27.70  
                  41.75     1:27.70 (45.95)                                        
  7 Hively, Tres E            10 PA-LE                1:25.05    1:27.98  
                  40.48     1:27.98 (47.50)                                        
  8 Brooks, Savannah K        10 MVP-OH               1:27.77    1:28.02  
                  41.77     1:28.02 (46.25)                                        
  9 Porter, Rachel P           9 HEAT-LE              1:45.62    1:29.13  
                  41.24     1:29.13 (47.89)                                        
 10 Scott, Ava                 9 GYB-LE                    NT    1:29.41  
                  40.98     1:29.41 (48.43)                                        
 11 Reynolds, Ashlynn L       10 PA-LE                1:34.42    1:29.50  
                  42.14     1:29.50 (47.36)                                        
 12 Brown, Leah E              9 PAC-LE                    NT    1:32.82  
                  45.23     1:32.82 (47.59)                                        
 13 White, Lily B             10 LESD-LE              1:33.89    1:36.63  
                  42.60     1:36.63 (54.03)                                        
 14 Nappo, Raegan S           10 PA-LE                     NT    1:38.28  
                  45.08     1:38.28 (53.20)                                        
 15 Song, Kelly G              9 RYD-LE                    NT    1:38.43  
                  47.56     1:38.43 (50.87)                                        
 16 Betscakos, Solana O        9 GYB-LE                    NT    1:40.11  
                  47.99     1:40.11 (52.12)                                        
 17 Krizansky, Kelsey I       10 STRS-LE              1:49.59    1:40.18  
                  46.75     1:40.18 (53.43)                                        
 18 Lee, Adelyn S             10 RYD-LE                    NT    1:44.04  
                  49.16     1:44.04 (54.88)                                        
 19 Ellison, Jillian D        10 HEAT-LE              2:13.24    1:44.58  
                  46.58     1:44.58 (58.00)                                        
 20 Biliboaca, Hailey N        9 SWIM-LE              1:50.00    1:46.05  
                  49.56     1:46.05 (56.49)                                        
 21 Wilson, Emma D            10 VFYT-LE              1:47.14    1:46.36  
                  49.29     1:46.36 (57.07)                                        
 22 Wilson, Amme F             9 VFYT-LE              1:58.18    1:48.27  
                  52.72     1:48.27 (55.55)                                        
 23 Karasevic, Katie E        10 CSI-LE               2:04.40    2:04.04  
                  57.42   2:04.04 (1:06.62)                                        
 24 Newyear, Maddie R          9 HEAT-LE              3:00.00    2:13.98  
                1:00.04   2:13.98 (1:13.94)                                        
 
Girls 10 & Under 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Taylor, Alexandra L       10 KS-LE                2:32.53    2:42.98  
                  35.32     1:16.53 (41.21)     2:00.62 (44.09)     2:42.98 (42.36)
  2 Duijser, Charlotte         9 GLSS-LE              2:46.82    2:49.62  
                  39.04     1:21.28 (42.24)     2:05.05 (43.77)     2:49.62 (44.57)
  3 Jackson, Rylee A          10 FAST-LE              3:02.29    2:53.66  
                  38.92     1:25.07 (46.15)     2:09.47 (44.40)     2:53.66 (44.19)
  4 Arbie, Savannah R         10 PS-LE                     NT    2:57.41  
                  40.97     1:27.76 (46.79)     2:14.54 (46.78)     2:57.41 (42.87)
  5 Andrews, Olivia S         10 WEST-LE              3:10.99    3:01.52  
                  39.20     1:25.46 (46.26)     2:13.89 (48.43)     3:01.52 (47.63)
  6 Vingia, Alyson M          10 WHY-AM               3:06.30    3:05.67  
                  42.11     1:30.18 (48.07)     2:18.99 (48.81)     3:05.67 (46.68)
  7 Wood, Kate L              10 SWIM-LE              3:07.99    3:06.25  
                  43.61     1:32.25 (48.64)     2:19.42 (47.17)     3:06.25 (46.83)
  8 Womack, Aiyana B           9 HEAT-LE              4:00.00    3:08.01  
                  44.96     1:33.64 (48.68)     2:23.14 (49.50)     3:08.01 (44.87)
  9 Lu, Caroline G            10 LSSC-LE              3:30.03    3:09.96  
                  42.23     1:32.79 (50.56)     2:24.30 (51.51)     3:09.96 (45.66)
 10 Bland, Myla G              9 UNAT-LE              3:03.22    3:10.66  
                  42.65     1:32.63 (49.98)     2:23.97 (51.34)     3:10.66 (46.69)
 11 Hively, Tres E            10 PA-LE                     NT    3:10.69  
                  43.41     1:34.61 (51.20)     2:23.62 (49.01)     3:10.69 (47.07)
 12 Weiss, Mandi M             9 SWIM-LE              3:43.28    3:13.14  
                                4:38.84 ( )         2:24.13 ( )     3:13.14 (49.01)
 13 Brown, Leah E              9 PAC-LE                    NT    3:14.70  
                  44.12     1:35.32 (51.20)   3:14.70 (1:39.38)                    
 14 Samide, Izzy L             7 LSSC-LE              3:31.48    3:25.68  
                                   6.72 ( )   2:33.30 (2:26.58)     3:25.68 (52.38)
 15 Matsievich, Elizabeth S    7 LESD-LE              3:41.20    3:28.18  
                  46.88     1:41.20 (54.32)     2:35.89 (54.69)     3:28.18 (52.29)
 16 Wilson, Emma D            10 VFYT-LE              3:43.93    3:31.09  
                                4:38.17 ( )         2:36.92 ( )     3:31.09 (54.17)
 17 Russell, Brooklyn E        8 LSSC-LE              3:55.99    3:34.47  
                  46.46     1:42.71 (56.25)     2:39.89 (57.18)     3:34.47 (54.58)
 18 Karas, Ana R              10 HEAT-LE              4:16.16    3:36.26  
                  48.38     1:45.56 (57.18)     2:40.87 (55.31)     3:36.26 (55.39)
 19 White, Lily B             10 LESD-LE              3:43.56    3:38.93  
                                4:39.30 ( )         2:40.78 ( )     3:38.93 (58.15)
 20 Krizansky, Kelsey I       10 STRS-LE              4:02.74    3:40.92  
                  46.66     1:45.43 (58.77)     2:44.95 (59.52)     3:40.92 (55.97)
 21 Wilson, Amme F             9 VFYT-LE              4:07.98    3:48.53  
                  51.30   1:52.02 (1:00.72)     2:51.43 (59.41)     3:48.53 (57.10)
 22 Davis, Natalie J          10 SWIM-LE              3:55.00    3:51.33  
                  47.24   1:48.59 (1:01.35)   2:53.53 (1:04.94)     3:51.33 (57.80)
 23 CaJacob, Riley S           7 LSSC-LE              4:40.99    4:19.36  
                  57.46   2:04.41 (1:06.95)   3:13.21 (1:08.80)   4:19.36 (1:06.15)
 24 Krajeck, Ellie J           7 MAC-LE               4:07.07    4:25.49  
                  58.11   2:07.91 (1:09.80)   3:17.92 (1:10.01)   4:25.49 (1:07.57)
 25 Allen, Olivia R           10 CCS-LE               4:10.26    4:36.58  
                                1:59.38 ( )   3:07.77 (1:08.39)   4:36.58 (1:28.81)
 
Girls 10 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Taylor, Alexandra L       10 KS-LE                  38.01      39.60  
  2 Falke, Gigi P             10 HEAT-LE                40.95      41.41  
  3 Jackson, Rylee A          10 FAST-LE                42.42      42.86  
  4 Agwa, Oma N               10 STRS-LE                42.73      43.65  
  5 Womack, Aiyana B           9 HEAT-LE                48.13      43.81  
  6 Reynolds, Ashlynn L       10 PA-LE                  42.63      43.84  
  7 Arbie, Savannah R         10 PS-LE                  41.48      44.00  
  8 Taylor, Cora F             9 KS-LE                  45.50      44.33  
  9 Andrews, Olivia S         10 WEST-LE                42.18      44.66  
 10 Flonta, Ilaria E          10 SWIM-LE                55.00      44.97  
 11 Vingia, Alyson M          10 WHY-AM                    NT      45.72  
 12 Bland, Myla G              9 UNAT-LE                48.19      45.99  
 13 Kuhel, Josie S            10 SHSH-LE                51.21      46.01  
 14 Weiss, Mandi M             9 SWIM-LE                53.00      46.56  
 15 Scott, Ava                 9 GYB-LE                    NT      46.98  
 16 Lu, Caroline G            10 LSSC-LE                51.53      47.92  
 17 Hively, Tres E            10 PA-LE                  49.80      48.71  
 18 Mickelini, Ella J          9 LSSC-LE                54.42      48.90  
 19 Karas, Ana R              10 HEAT-LE                47.22      49.10  
 20 White, Lily B             10 LESD-LE                46.89      49.57  
 21 Brown, Leah E              9 PAC-LE                    NT      49.94  
 22 Grande, Kaitlyn G          9 GLSS-LE                52.44      50.00  
 23 Davis, Natalie J          10 SWIM-LE              1:04.00      50.24  
 24 Jewell, Rebecca G         10 WEST-LE                54.99      50.75  
 25 Ellison, Jillian D        10 HEAT-LE                49.84      50.80  
 26 Wilson, Emma D            10 VFYT-LE              1:02.57      51.71  
 27 Krizansky, Kelsey I       10 STRS-LE                50.62      51.72  
 28 Hayashi, Esther Y         10 HEAT-LE              1:10.00      52.51  
 29 Barkley, Madeline M       10 LSSC-LE                56.99      54.75  
 30 Matsievich, Elizabeth S    7 LESD-LE                56.72      54.97  
 31 Murphy, Molly A           10 MAC-LE               1:08.00      55.58  
 32 Rush, Gracie E            10 MVP-OH               1:07.92      56.17  
 33 Allen, Olivia R           10 CCS-LE                 56.34      56.44  
 34 Campbell, Camden A         9 PAC-LE                    NT      56.62  
 35 Becherer, Avery G         10 PAC-LE                    NT      56.72  
 36 Tricano, Ava G             9 CSI-LE                 52.99      57.66  
 37 Jagels, Grace M           10 RYD-LE                    NT      58.39  
 38 Hill, Betsy G              9 MAC-LE                 58.15      58.82  
 39 Wilson, Amme F             9 VFYT-LE              1:02.92      59.50  
 40 Weaver, Olivia L          10 SWIM-LE              1:15.00    1:00.32  
 41 Gordon, Alyvia G           9 CFYN-LE              1:00.08    1:00.81  
 42 Close, Emory J             9 PA-LE                     NT    1:01.06  
 43 Finefrock, Khloe R         9 MAC-LE                 57.08    1:01.07  
 44 Ferguson, Keira C          9 PAC-LE                    NT    1:02.57  
 45 Stitt, Lillian M           9 PAC-LE                    NT    1:07.74  
 46 Newyear, Maddie R          9 HEAT-LE              1:20.00    1:11.46  
 47 Syrek, Lexi E              9 CCS-LE               1:26.05    1:17.48  
 48 Jin, Evelyn A              9 STRS-LE              1:30.99    1:19.30  
 
Girls 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Taylor, Alexandra L       10 KS-LE                1:21.31    1:27.05  
                  41.42     1:27.05 (45.63)                                        
  2 Falke, Gigi P             10 HEAT-LE              1:27.96    1:30.31  
                  42.60     1:30.31 (47.71)                                        
  3 Reynolds, Ashlynn L       10 PA-LE                1:32.45    1:35.29  
                  47.33     1:35.29 (47.96)                                        
  4 Zhang, Lily H             10 HEAT-LE              1:33.84    1:36.07  
                  46.51     1:36.07 (49.56)                                        
  5 Womack, Aiyana B           9 HEAT-LE              1:46.10    1:38.65  
                  48.94     1:38.65 (49.71)                                        
  6 Vingia, Alyson M          10 WHY-AM                    NT    1:40.59  
                  49.01     1:40.59 (51.58)                                        
  7 Taylor, Cora F             9 KS-LE                1:43.12    1:41.96  
  8 Lu, Caroline G            10 LSSC-LE              1:50.78    1:43.98  
                  52.36     1:43.98 (51.62)                                        
  9 Horvath, Emery R           7 LESD-LE              1:40.84    1:44.82  
                  51.20     1:44.82 (53.62)                                        
 10 Karas, Ana R              10 HEAT-LE              1:48.48    1:48.46  
                  53.53     1:48.46 (54.93)                                        
 11 White, Lily B             10 LESD-LE              1:48.72    1:48.51  
                  53.54     1:48.51 (54.97)                                        
 12 Song, Kelly G              9 RYD-LE                    NT    1:50.38  
                  53.33     1:50.38 (57.05)                                        
 13 Fan, Flora D               8 BBA-LE               1:55.49    1:52.62  
                  56.53     1:52.62 (56.09)                                        
 14 Samide, Izzy L             7 LSSC-LE              1:53.72    1:52.81  
                  55.21     1:52.81 (57.60)                                        
 15 Jankowski, Jane L          8 LSSC-LE              1:59.99    1:53.03  
                  54.73     1:53.03 (58.30)                                        
 16 Krizansky, Kelsey I       10 STRS-LE              1:48.99    1:53.50  
                  55.83     1:53.50 (57.67)                                        
 17 Biliboaca, Hailey N        9 SWIM-LE              1:55.00    1:55.93  
                  57.52     1:55.93 (58.41)                                        
 18 Ellison, Jillian D        10 HEAT-LE              2:30.00    1:56.09  
                  53.72   1:56.09 (1:02.37)                                        
 19 Tricano, Lily R            7 CSI-LE               2:02.99    1:58.67  
                  55.97   1:58.67 (1:02.70)                                        
 20 Lee, Adelyn S             10 RYD-LE                    NT    2:00.18  
                  54.52   2:00.18 (1:05.66)                                        
 21 Wilson, Emma D            10 VFYT-LE              1:56.78    2:00.26  
                1:00.49     2:00.26 (59.77)                                        
 22 CaJacob, Riley S           7 LSSC-LE              2:15.99    2:02.04  
                  56.34   2:02.04 (1:05.70)                                        
 23 Allen, Olivia R           10 CCS-LE               2:24.92    2:05.80  
                1:01.43   2:05.80 (1:04.37)                                        
 24 Wilson, Amme F             9 VFYT-LE              2:09.80    2:05.90  
                1:02.74   2:05.90 (1:03.16)                                        
 25 Tricano, Ava G             9 CSI-LE               1:51.99    2:06.21  
 26 Close, Emory J             9 PA-LE                     NT    2:12.77  
                1:03.75   2:12.77 (1:09.02)                                        
 27 Karasevic, Katie E        10 CSI-LE               2:18.87    2:13.63  
                1:05.02   2:13.63 (1:08.61)                                        
 28 Nauman, Rebecca G         10 CFYN-LE              2:26.50    2:14.44  
                1:05.11   2:14.44 (1:09.33)                                        
 29 Newyear, Maddie R          9 HEAT-LE              3:00.00    2:22.78  
                1:09.57   2:22.78 (1:13.21)                                        
 -- Porter, Rachel P           9 HEAT-LE              2:00.00         DQ  
                  47.99          DQ (49.70)                                        
 
Girls 10 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kuhel, Josie S            10 SHSH-LE                54.70      49.75  
  2 Krizansky, Kelsey I       10 STRS-LE                51.09      50.62  
  3 Nappo, Raegan S           10 PA-LE                  53.94      50.73  
  4 Flonta, Ilaria E          10 SWIM-LE              1:00.00      54.07  
  5 Brooks, Savannah K        10 MVP-OH                 54.70      55.11  
  6 Wood, Kate L              10 SWIM-LE                54.51      55.39  
  7 Taylor, Cora F             9 KS-LE                  57.89      56.15  
  8 Song, Kelly G              9 RYD-LE                    NT      56.70  
  9 Lu, Caroline G            10 LSSC-LE                57.62      58.20  
 10 Slivinski, Chloe R         9 LSSC-LE              1:02.99      59.34  
 11 Biliboaca, Hailey N        9 SWIM-LE              1:05.00      59.58  
 12 Karas, Ana R              10 HEAT-LE              1:04.34    1:02.19  
 13 Wilson, Emma D            10 VFYT-LE                54.32    1:03.59  
 14 Ellison, Jillian D        10 HEAT-LE              1:20.00    1:05.77  
 15 Nauman, Rebecca G         10 CFYN-LE              1:12.78    1:06.49  
 16 Wilson, Amme F             9 VFYT-LE              1:10.71    1:06.55  
 17 Tricano, Ava G             9 CSI-LE               1:01.99    1:08.83  
 18 Close, Emory J             9 PA-LE                     NT    1:09.20  
 19 Finefrock, Khloe R         9 MAC-LE               1:32.85    1:10.39  
 20 Karasevic, Katie E        10 CSI-LE               1:25.99    1:18.26  
 21 Allen, Olivia R           10 CCS-LE               2:03.73    1:32.61  
 -- Newyear, Maddie R          9 HEAT-LE              1:30.00         DQ  
 
Girls 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Duijser, Charlotte         9 GLSS-LE              1:42.09    1:46.07  
                  52.56     1:46.07 (53.51)                                        
  2 Arbie, Savannah R         10 PS-LE                1:46.65    1:46.71  
                  51.02     1:46.71 (55.69)                                        
  3 Agwa, Oma N               10 STRS-LE              2:10.95    1:49.28  
                  51.09     1:49.28 (58.19)                                        
  4 Fan, Flora D               8 BBA-LE               1:53.49    1:52.51  
                  52.73     1:52.51 (59.78)                                        
  5 Zhang, Lily H             10 HEAT-LE              1:55.55    1:54.31  
                  53.76   1:54.31 (1:00.55)                                        
  6 Nappo, Raegan S           10 PA-LE                1:58.15    1:56.64  
                  53.70   1:56.64 (1:02.94)                                        
  7 Falke, Gigi P             10 HEAT-LE              2:06.60    1:57.31  
                  54.90   1:57.31 (1:02.41)                                        
  8 Brooks, Savannah K        10 MVP-OH                    NT    1:58.35  
                  55.84   1:58.35 (1:02.51)                                        
  9 Krizansky, Kelsey I       10 STRS-LE              1:57.21    1:58.78  
                  55.12   1:58.78 (1:03.66)                                        
 10 Jewell, Rebecca G         10 WEST-LE              2:05.99    2:03.26  
                1:00.36   2:03.26 (1:02.90)                                        
 11 Weiss, Mandi M             9 SWIM-LE              2:09.68    2:03.68  
                1:00.08   2:03.68 (1:03.60)                                        
 12 Slivinski, Chloe R         9 LSSC-LE              2:09.99    2:06.18  
                  59.18   2:06.18 (1:07.00)                                        
 13 Horvath, Emery R           7 LESD-LE              2:51.40    2:07.41  
                1:01.08   2:07.41 (1:06.33)                                        
 14 Russell, Brooklyn E        8 LSSC-LE              2:15.99    2:08.06  
                1:01.09   2:08.06 (1:06.97)                                        
 15 Barkley, Madeline M       10 LSSC-LE              2:10.99    2:12.52  
                1:01.47   2:12.52 (1:11.05)                                        
 16 Duncan, Mackenzie L        8 STRS-LE              2:40.99    2:13.26  
                1:02.91   2:13.26 (1:10.35)                                        
 17 Karas, Ana R              10 HEAT-LE              2:30.25    2:13.68  
                1:03.69   2:13.68 (1:09.99)                                        
 18 Hill, Betsy G              9 MAC-LE               2:07.95    2:14.14  
                1:02.41   2:14.14 (1:11.73)                                        
 19 Matsievich, Elizabeth S    7 LESD-LE              2:19.45    2:15.38  
                1:05.05   2:15.38 (1:10.33)                                        
 20 Stewart, Brynne A          8 LSSC-LE              2:25.99    2:18.38  
                1:07.56   2:18.38 (1:10.82)                                        
 21 Rush, Gracie E            10 MVP-OH               2:18.25    2:18.56  
                1:04.93   2:18.56 (1:13.63)                                        
 22 Gordon, Alyvia G           9 CFYN-LE              2:34.50    2:22.49  
                1:06.35   2:22.49 (1:16.14)                                        
 23 Ellison, Jillian D        10 HEAT-LE              2:30.00    2:25.17  
                1:09.00   2:25.17 (1:16.17)                                        
 24 Salmon, Mira J             8 GYB-LE                    NT    2:25.76  
                1:08.04   2:25.76 (1:17.72)                                        
 25 Holtz, Landry R            8 HEAT-LE              3:00.00    2:26.34  
 26 Nauman, Rebecca G         10 CFYN-LE              2:29.50    2:27.29  
                1:09.47   2:27.29 (1:17.82)                                        
 27 Hayashi, Esther Y         10 HEAT-LE              3:30.00    2:28.90  
                1:08.22   2:28.90 (1:20.68)                                        
 28 Tricano, Ava G             9 CSI-LE               2:11.99    2:29.15  
                1:10.31   2:29.15 (1:18.84)                                        
 29 Mickelini, Ella J          9 LSSC-LE              2:12.99    2:42.97  
 -- Jankowski, Jane L          8 LSSC-LE              2:15.99         DQ  
                1:07.80        DQ (1:09.62)                                        
 -- Samide, Izzy L             7 LSSC-LE              2:06.33         DQ  
                1:01.15        DQ (1:04.85)                                        
 -- Wood, Kate L              10 SWIM-LE              2:02.89         DQ  
                  58.12        DQ (1:05.32)                                        
 
Girls 10 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Taylor, Alexandra L       10 KS-LE                  34.95      34.73  
  2 Falke, Gigi P             10 HEAT-LE                37.15      37.74  
  3 Wood, Kate L              10 SWIM-LE                45.56      44.85  
  4 Vingia, Alyson M          10 WHY-AM                    NT      44.90  
  5 Brooks, Savannah K        10 MVP-OH                 48.05      45.20  
  6 Scott, Ava                 9 GYB-LE                    NT      45.53  
  7 Womack, Aiyana B           9 HEAT-LE              1:10.00      46.95  
  8 Lu, Caroline G            10 LSSC-LE                50.21      47.12  
  9 Kuhel, Josie S            10 SHSH-LE                47.97      47.81  
 10 Hively, Tres E            10 PA-LE                     NT      47.86  
 11 Porter, Rachel P           9 HEAT-LE              1:00.00      48.17  
 11 Reynolds, Ashlynn L       10 PA-LE                  52.76      48.17  
 13 Brown, Leah E              9 PAC-LE                    NT      50.74  
 14 Song, Kelly G              9 RYD-LE                    NT      51.70  
 15 Wilson, Emma D            10 VFYT-LE                58.76      54.40  
 16 Krizansky, Kelsey I       10 STRS-LE              1:00.99      58.06  
 17 Betscakos, Solana O        9 GYB-LE                    NT      58.29  
 18 Tricano, Ava G             9 CSI-LE               1:11.20    1:06.49  
 19 Allen, Olivia R           10 CCS-LE               1:05.99    1:15.65  
 20 Karasevic, Katie E        10 CSI-LE               1:10.99    1:17.65  
 -- Lee, Adelyn S             10 RYD-LE                    NT         DQ  
 
Girls 10 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Falke, Gigi P             10 HEAT-LE              1:23.45    1:31.67  
                  41.77     1:31.67 (49.90)                                        
  2 Wood, Kate L              10 SWIM-LE              1:45.76    1:43.65  
  3 Zhang, Lily H             10 HEAT-LE              1:48.89    1:44.04  
                  51.55     1:44.04 (52.49)                                        
  4 Duijser, Charlotte         9 GLSS-LE                   NT    1:44.79  
                  48.85     1:44.79 (55.94)                                        
  5 Brooks, Savannah K        10 MVP-OH                    NT    1:45.41  
                  47.44     1:45.41 (57.97)                                        
  6 Andrews, Olivia S         10 WEST-LE              1:50.99    1:51.03  
                  49.10   1:51.03 (1:01.93)                                        
  7 Reynolds, Ashlynn L       10 PA-LE                     NT    1:51.83  
                  54.65     1:51.83 (57.18)                                        
  8 Horvath, Emery R           7 LESD-LE              2:12.98    1:52.65  
                  49.91   1:52.65 (1:02.74)                                        
  9 Agwa, Oma N               10 STRS-LE              1:40.99    1:53.81  
                  49.17   1:53.81 (1:04.64)                                        
 10 Fan, Flora D               8 BBA-LE               2:05.49    1:56.00  
                  56.54     1:56.00 (59.46)                                        
 11 Lu, Caroline G            10 LSSC-LE              1:47.35    1:56.95  
                  52.44   1:56.95 (1:04.51)                                        
 12 Kuhel, Josie S            10 SHSH-LE              1:45.59    1:59.21  
                  52.17   1:59.21 (1:07.04)                                        
 13 Mickelini, Ella J          9 LSSC-LE              2:12.99    2:22.87  
 -- Losch, Ellery A            7 LESD-LE                   NT         DQ  
                1:00.86        DQ (1:16.33)                                        
 -- Hill, Betsy G              9 MAC-LE               2:14.00         DQ  
 
Girls 10 & Under 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhang, Lily H             10 HEAT-LE              3:26.75    3:25.88  
                  47.48     1:40.53 (53.05)   2:42.08 (1:01.55)     3:25.88 (43.80)
  2 Brooks, Savannah K        10 MVP-OH               3:50.13    3:27.86  
                  46.76     1:40.31 (53.55)   2:43.18 (1:02.87)     3:27.86 (44.68)
  3 Hively, Tres E            10 PA-LE                3:56.18    3:31.74  
                  48.96     1:44.39 (55.43)   2:46.53 (1:02.14)     3:31.74 (45.21)
  4 Wood, Kate L              10 SWIM-LE              3:41.26    3:33.06  
                  47.30     1:45.73 (58.43)   2:49.92 (1:04.19)     3:33.06 (43.14)
  5 Vingia, Alyson M          10 WHY-AM               3:27.41    3:33.08  
                  46.83     1:42.37 (55.54)   2:46.10 (1:03.73)     3:33.08 (46.98)
  6 Lu, Caroline G            10 LSSC-LE              3:55.37    3:35.09  
                  48.00     1:45.07 (57.07)   2:48.33 (1:03.26)     3:35.09 (46.76)
  7 Brown, Leah E              9 PAC-LE                    NT    3:49.02  
                  51.15     1:48.59 (57.44)   3:01.86 (1:13.27)     3:49.02 (47.16)
  8 Karas, Ana R              10 HEAT-LE              4:36.72    4:05.27  
                  55.08     1:54.47 (59.39)   3:06.90 (1:12.43)     4:05.27 (58.37)
 -- Biliboaca, Hailey N        9 SWIM-LE              4:20.00         DQ  
                1:00.39   2:02.73 (1:02.34)   3:14.92 (1:12.19)          DQ (52.05)
 
Girls 10 & Under 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Heat- Hudson Explorers Aquatic-LE  'A'            3:00.00    2:35.67  
     1) Falke, Gigi P 10                2) Womack, Aiyana B 9             
     3) Ellison, Jillian D 10           4) Zhang, Lily H 10               
                                                    1:13.71 ( )   2:35.67 (1:21.96)
  2 Lake Shore Swim Club-LE  'A'                      2:57.80    2:50.71  
     1) Lu, Caroline G 10               2) Russell, Brooklyn E 8          
     3) Stewart, Brynne A 8             4) Samide, Izzy L 7               
                                1:25.54 ( )     2:08.82 (43.28)     2:50.71 (41.89)
  3 Piranha Aquatics-LE  'A'                               NT    2:55.43  
     1) Reynolds, Ashlynn L 10          2) Hively, Tres E 10              
     3) Nappo, Raegan S 10              4) Close, Emory J 9               
                                                    2:12.94 ( )     2:55.43 (42.49)
  4 Lake Erie Silver Dolphins-LE  'A'                      NT    2:56.88  
     1) Losch, Ellery A 7               2) Lentz, Leighton O 8            
     3) Matsievich, Elizabeth S 7       4) Horvath, Emery R 7             
                                                    2:04.25 ( )     2:56.88 (52.63)
  5 Cuyahoga Falls Riverfront YMCA-LE  'A'            2:52.50    4:05.53  
     1) Gordon, Alyvia G 9              2) Turney, Gail K 6               
     3) Turnbull, Grace C 7             4) Nauman, Rebecca G 10           
                                                    1:51.56 ( )   4:05.53 (2:13.97)
 
Girls 10 & Under 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Heat- Hudson Explorers Aquatic-LE  'A'            3:15.00    2:56.97  
     1) Zhang, Lily H 10                2) Porter, Rachel P 9             
     3) Falke, Gigi P 10                4) Womack, Aiyana B 9             
                                1:40.94 ( )     2:17.61 (36.67)     2:56.97 (39.36)
  2 Piranha Aquatics-LE  'A'                               NT    3:25.91  
     1) Reynolds, Ashlynn L 10          2) Nappo, Raegan S 10             
     3) Hively, Tres E 10               4) Close, Emory J 9               
                                1:39.51 ( )     2:07.15 (27.64)   3:25.91 (1:18.76)
  3 Lake Shore Swim Club-LE  'A'                      3:34.99    3:26.91  
     1) Jankowski, Jane L 8             2) Samide, Izzy L 7               
     3) Lu, Caroline G 10               4) Stewart, Brynne A 8            
                                1:55.21 ( )     2:43.19 (47.98)     3:26.91 (43.72)
  4 Lake Erie Silver Dolphins-LE  'A'                 3:32.97    3:28.76  
     1) Losch, Ellery A 7               2) Lentz, Leighton O 8            
     3) Horvath, Emery R 7              4) White, Lily B 10               
                                                    2:39.35 ( )     3:28.76 (49.41)
  5 Green YMCA Barracudas Swim Tea-LE  'A'                 NT    3:57.25  
     1) Scott, Ava 9                    2) Salmon, Mira J 8               
     3) Betscakos, Solana O 9           4) Cerone, Ella 8                 
                                1:59.14 ( )      2:04.44 (5.30)   3:57.25 (1:52.81)
 
Girls 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Riehl, Claire E           12 UNAT-LE                29.47      31.78  
  2 Manofsky, Abra N          12 CCS-LE                 32.25      31.91  
  3 Schleig, Ava R            11 FAST-LE                31.97      32.02  
  4 Cox, Caitlin L            12 CCS-LE                 36.22      32.38  
  5 Womack, Amiya M           11 HEAT-LE                31.86      32.94  
  6 Kuhel, Anna S             12 SHSH-LE                32.04      33.00  
  7 Grimes, Sophie M          12 SHSH-LE                35.84      33.11  
  8 Qi, Iris                  12 BBA-LE                 48.88      33.37  
  9 Omega, Celine F           12 HEAT-LE                33.26      33.76  
 10 Sayre, Addalyn M          11 CCS-LE                 32.96      33.91  
 11 Indries, Bri A            12 SWIM-LE                36.15      34.19  
 12 Koballa, Peyton T         11 GLSS-LE                36.96      34.27  
 13 Scharpf, Alexandra L      12 STRS-LE                36.70      34.56  
 14 Juliano, Paige E          12 PS-LE                  35.46      34.80  
 15 Suarez, Barbara A         12 WEST-LE                36.16      34.93  
 16 Kerns, Meleah M           12 CCS-LE                 34.04      35.02  
 17 Messina, Sophia M         11 GLSS-LE                34.59      35.26  
 18 Kutchel, Gwen E           12 SWIM-LE                36.64      35.29  
 19 Bland, Skyler L           12 UNAT-LE                33.28      35.37  
 20 Slivochka, Hannah L       12 CLES-LE                38.31      35.75  
 21 Kobak, Sierra M           11 CLES-LE                38.19      36.00  
 21 Karas, Mina G             12 HEAT-LE                35.89      36.00  
 23 Swanson, Hannah R         12 CFYN-LE                40.00      36.28  
 24 Muzychak, Annie K         11 ULSSC-LE               36.99      36.34  
 25 Pisanelli, Chloe M        11 WEST-LE                37.00      36.47  
 26 Swartzwelder, Laina C     12 GYB-LE                 38.88      36.67  
 27 Willett, Anya N           12 CCS-LE                 38.23      36.72  
 28 MacKay, Claire A          11 CLES-LE                38.06      36.91  
 29 Cole, Katie G             12 FAST-LE                41.74      36.97  
 30 Klemens, Sydney R         12 PAC-LE                    NT      37.00  
 31 Shahmir, Termeh           11 WEST-LE                37.11      37.08  
 32 Brady, Reese A            12 FAST-LE                36.56      37.10  
 33 Nappo, Nina J             12 PA-LE                  36.44      37.31  
 34 Reynolds, Addison N       12 PA-LE                  36.87      37.42  
 35 Holtz, Avery R            11 HEAT-LE                35.15      37.48  
 36 Cerone, Abby G            11 GYB-LE                    NT      37.71  
 37 Applegate, Jocelyn J      11 GYB-LE                    NT      37.82  
 38 Bing, Josie B             11 CCS-LE                 36.14      38.52  
 39 Ketler, Natalie M         11 GYB-LE                 38.69      38.93  
 40 Galosi, Camryn E          12 TCAT-LE                47.67      38.98  
 41 Slates, Tatum D           12 PAC-LE                    NT      39.06  
 42 Crabtree, Avery A         11 UNAT-LE                37.98      39.17  
 43 Grande, Carly N           11 GLSS-LE                44.21      39.60  
 44 Strader, Jordyn L         12 CCS-LE                 46.14      40.90  
 45 White, Abney A            12 LESD-LE                46.17      41.13  
 46 Dillenbeck, Sarah K       11 SHSH-LE                52.40      41.16  
 47 Mackall, Elena A          11 PA-LE                  44.94      42.80  
 48 Evans, Alyssa R           11 CCS-LE                 43.56      42.96  
 49 Bickart, Audrey J         12 PAC-LE                    NT      43.89  
 50 Li, Sophia                11 HEAT-LE              1:00.00      46.96  
 51 Woodard, Lillian R        11 PAC-LE                    NT      47.79  
 52 Gemechu, Brooke H         11 CLES-LE                50.19      48.16  
 53 Plata, Karmen J           11 PAC-LE                    NT      56.30  
 54 Campbell, Athena R        11 PAC-LE                    NT    1:09.33  
 
Girls 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yorkievitz, Emily G       12 HEAT-LE              1:08.07    1:08.03  
                  32.27     1:08.03 (35.76)                                        
  2 Cox, Caitlin L            12 CCS-LE               1:10.51    1:11.07  
                  33.65     1:11.07 (37.42)                                        
  3 Riehl, Claire E           12 UNAT-LE              1:03.59    1:11.28  
                  33.92     1:11.28 (37.36)                                        
  4 Schleig, Ava R            11 FAST-LE              1:19.73    1:11.29  
                  33.76     1:11.29 (37.53)                                        
  5 Kuhel, Anna S             12 SHSH-LE              1:11.56    1:11.64  
                  33.98     1:11.64 (37.66)                                        
  6 Manofsky, Abra N          12 CCS-LE               1:13.86    1:15.19  
                  35.57     1:15.19 (39.62)                                        
  7 Messina, Sophia M         11 GLSS-LE              1:15.77    1:15.29  
                  36.30     1:15.29 (38.99)                                        
  8 Crislip, Faith E          11 CLES-LE              1:19.24    1:15.79  
                  36.02     1:15.79 (39.77)                                        
  9 Qi, Iris                  12 BBA-LE               1:22.98    1:15.88  
                  36.65     1:15.88 (39.23)                                        
 10 Scharpf, Alexandra L      12 STRS-LE              1:20.92    1:16.20  
                  35.79     1:16.20 (40.41)                                        
 11 Tan, Rachel P             12 CFYN-LE              1:15.31    1:16.53  
                  35.72     1:16.53 (40.81)                                        
 12 Crooks, Ryleigh M         12 MVP-OH               1:14.27    1:16.83  
                  36.42     1:16.83 (40.41)                                        
 13 Kerns, Meleah M           12 CCS-LE               1:15.23    1:17.46  
                  36.53     1:17.46 (40.93)                                        
 14 Grimes, Sophie M          12 SHSH-LE              1:19.48    1:17.79  
                  36.92     1:17.79 (40.87)                                        
 15 Sayre, Addalyn M          11 CCS-LE               1:34.99    1:18.54  
                  37.14     1:18.54 (41.40)                                        
 16 MacKay, Claire A          11 CLES-LE              1:26.76    1:21.49  
                  38.54     1:21.49 (42.95)                                        
 17 Brady, Reese A            12 FAST-LE              1:34.02    1:21.76  
                  38.69     1:21.76 (43.07)                                        
 18 Swartzwelder, Laina C     12 GYB-LE                    NT    1:21.82  
                  39.33     1:21.82 (42.49)                                        
 19 Salmon, Katie A           11 GYB-LE               1:23.54    1:21.92  
                  39.28     1:21.92 (42.64)                                        
 20 Muzychak, Annie K         11 ULSSC-LE             1:21.99    1:22.19  
                  38.64     1:22.19 (43.55)                                        
 21 Reynolds, Addison N       12 PA-LE                1:22.08    1:22.39  
                  39.58     1:22.39 (42.81)                                        
 22 Nappo, Nina J             12 PA-LE                1:31.49    1:23.22  
                  39.78     1:23.22 (43.44)                                        
 23 Libertine, Mya A          12 TCAT-LE              1:31.70    1:24.37  
                  39.54     1:24.37 (44.83)                                        
 24 Bing, Josie B             11 CCS-LE               1:27.19    1:26.39  
                  41.37     1:26.39 (45.02)                                        
 25 Slates, Tatum D           12 PAC-LE                    NT    1:26.53  
                  41.15     1:26.53 (45.38)                                        
 26 Kemp, Ripley C            12 MAC-LE               1:26.00    1:28.27  
                  42.27     1:28.27 (46.00)                                        
 27 Kansal, Talia Z           11 BBA-LE               1:26.49    1:28.85  
                  41.57     1:28.85 (47.28)                                        
 28 Ketler, Natalie M         11 GYB-LE               1:31.89    1:30.07  
                  43.21     1:30.07 (46.86)                                        
 29 Stehura, Kyra E           11 LESD-LE              1:44.30    1:31.36  
                  43.62     1:31.36 (47.74)                                        
 30 Evans, Alyssa R           11 CCS-LE               1:40.22    1:35.38  
                  43.68     1:35.38 (51.70)                                        
 31 Guillan, Katalina R       11 PAC-LE                    NT    1:38.83  
 32 Li, Sophia                11 HEAT-LE              2:00.00    1:43.85  
                  45.55     1:43.85 (58.30)                                        
 33 White, Abney A            12 LESD-LE              1:42.04    1:46.58  
                  49.68     1:46.58 (56.90)                                        
 34 Smith, Kate E             11 STRS-LE              1:51.99    1:50.32  
                  49.91   1:50.32 (1:00.41)                                        
 
Girls 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yorkievitz, Emily G       12 HEAT-LE              2:29.99    2:28.37  
                  33.45     1:11.42 (37.97)     1:51.07 (39.65)     2:28.37 (37.30)
  2 Cox, Caitlin L            12 CCS-LE               2:30.34    2:28.67  
                  34.21     1:12.33 (38.12)     1:51.67 (39.34)     2:28.67 (37.00)
  3 Kuhel, Anna S             12 SHSH-LE              2:46.53    2:34.61  
                  34.22     1:13.40 (39.18)     1:54.88 (41.48)     2:34.61 (39.73)
  4 Manofsky, Abra N          12 CCS-LE               2:51.42    2:43.14  
                  36.97     1:19.49 (42.52)     2:02.59 (43.10)     2:43.14 (40.55)
  5 Qi, Iris                  12 BBA-LE               2:52.31    2:44.28  
                  38.51     1:21.23 (42.72)     2:04.91 (43.68)     2:44.28 (39.37)
  6 Schleig, Ava R            11 FAST-LE              2:54.50    2:46.57  
                  36.80     1:20.19 (43.39)     2:05.09 (44.90)     2:46.57 (41.48)
  7 Suarez, Barbara A         12 WEST-LE              3:05.99    2:47.88  
                  39.01     1:22.19 (43.18)     2:07.51 (45.32)     2:47.88 (40.37)
  8 Juliano, Paige E          12 PS-LE                3:05.64    2:47.89  
                  38.40     1:22.10 (43.70)     2:06.37 (44.27)     2:47.89 (41.52)
  9 Omega, Celine F           12 HEAT-LE              2:52.74    2:48.18  
                  36.08     1:18.62 (42.54)     2:03.96 (45.34)     2:48.18 (44.22)
 10 Crislip, Faith E          11 CLES-LE              2:47.17    2:48.47  
                                1:20.71 ( )     2:05.86 (45.15)     2:48.47 (42.61)
 11 Willett, Anya N           12 CCS-LE               2:58.88    2:51.52  
                                1:21.90 ( )   2:51.52 (1:29.62)                    
 12 Womack, Amiya M           11 HEAT-LE              2:50.82    2:52.65  
                  37.54     1:21.62 (44.08)     2:08.27 (46.65)     2:52.65 (44.38)
 13 Karas, Mina G             12 HEAT-LE              3:12.39    2:53.54  
                  39.40     1:23.59 (44.19)     2:09.31 (45.72)     2:53.54 (44.23)
 14 Brady, Reese A            12 FAST-LE              3:16.29    2:57.61  
                  39.09     1:25.69 (46.60)     2:11.85 (46.16)     2:57.61 (45.76)
 15 Muzychak, Annie K         11 ULSSC-LE             2:55.99    3:00.22  
                  41.25     1:28.44 (47.19)     2:16.56 (48.12)     3:00.22 (43.66)
 16 MacKay, Claire A          11 CLES-LE              3:00.19    3:01.15  
                  39.38     1:25.25 (45.87)     2:15.05 (49.80)     3:01.15 (46.10)
 17 Shahmir, Termeh           11 WEST-LE              3:20.99    3:04.71  
                  42.60     1:30.65 (48.05)     2:20.78 (50.13)     3:04.71 (43.93)
 18 Nappo, Nina J             12 PA-LE                     NT    3:04.89  
                  39.84     1:27.43 (47.59)     2:17.72 (50.29)     3:04.89 (47.17)
 19 Ng, Su-Kyi W              11 CLES-LE              3:10.19    3:05.40  
                  39.67     1:30.33 (50.66)     2:19.88 (49.55)     3:05.40 (45.52)
 20 Pisanelli, Chloe M        11 WEST-LE              3:15.39    3:06.12  
                                1:30.61 ( )   3:06.12 (1:35.51)                    
 21 Holtz, Avery R            11 HEAT-LE              3:09.17    3:10.00  
                  40.59     1:28.94 (48.35)     2:20.23 (51.29)     3:10.00 (49.77)
 22 Applegate, Jocelyn J      11 GYB-LE                    NT    3:11.26  
                                1:32.04 ( )   3:11.26 (1:39.22)                    
 23 Bing, Josie B             11 CCS-LE               2:54.86    3:11.73  
                  43.48     1:34.32 (50.84)     2:24.67 (50.35)     3:11.73 (47.06)
 24 Brown, Georgia T          11 UCFYN-LE             3:27.97    3:11.93  
                  40.60     1:30.49 (49.89)     2:22.02 (51.53)     3:11.93 (49.91)
 25 Galosi, Camryn E          12 TCAT-LE              3:45.95    3:12.58  
                  43.21     1:32.86 (49.65)     2:24.00 (51.14)     3:12.58 (48.58)
 26 Crabtree, Avery A         11 UNAT-LE              3:35.86    3:12.74  
                  42.27     1:34.23 (51.96)     2:23.82 (49.59)     3:12.74 (48.92)
 27 Kemp, Ripley C            12 MAC-LE               3:04.43    3:15.77  
                  43.78     1:33.88 (50.10)     2:27.59 (53.71)     3:15.77 (48.18)
 28 Evans, Alyssa R           11 CCS-LE               3:55.66    3:30.28  
                  41.20     1:35.54 (54.34)     2:33.92 (58.38)     3:30.28 (56.36)
 29 Gemechu, Brooke H         11 CLES-LE              4:00.19    3:47.48  
                  50.05     1:47.19 (57.14)   3:47.48 (2:00.29)                    
 
Girls 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Manofsky, Abra N          12 CCS-LE                 39.63      37.55  
  2 Omega, Celine F           12 HEAT-LE                39.61      37.93  
  3 Womack, Amiya M           11 HEAT-LE                36.87      38.08  
  4 Riehl, Claire E           12 UNAT-LE                34.79      38.31  
  5 Qi, Iris                  12 BBA-LE                 47.86      38.99  
  6 Koballa, Peyton T         11 GLSS-LE                45.08      39.02  
  7 Indries, Bri A            12 SWIM-LE                43.46      39.46  
  8 Grimes, Sophie M          12 SHSH-LE                41.10      39.81  
  9 Scharpf, Alexandra L      12 STRS-LE                41.33      39.83  
 10 Suarez, Barbara A         12 WEST-LE                44.24      39.98  
 11 Schleig, Ava R            11 FAST-LE                45.47      40.10  
 12 Juliano, Paige E          12 PS-LE                  41.55      40.18  
 13 Crislip, Faith E          11 CLES-LE                39.56      40.33  
 14 Bland, Skyler L           12 UNAT-LE                38.13      40.84  
 15 Kutchel, Gwen E           12 SWIM-LE                45.31      40.91  
 16 Swartzwelder, Laina C     12 GYB-LE                 46.67      41.61  
 17 Ng, Su-Kyi W              11 CLES-LE                43.55      41.66  
 18 Messina, Sophia M         11 GLSS-LE                45.56      42.44  
 19 Sayre, Addalyn M          11 CCS-LE                 50.97      42.76  
 20 Kobak, Sierra M           11 CLES-LE                45.19      43.04  
 21 Shahmir, Termeh           11 WEST-LE                43.27      43.80  
 22 Salmon, Katie A           11 GYB-LE                 44.10      43.87  
 23 Reynolds, Addison N       12 PA-LE                  43.92      44.04  
 24 Applegate, Jocelyn J      11 GYB-LE                    NT      44.35  
 25 Pisanelli, Chloe M        11 WEST-LE                49.56      44.43  
 26 Ketler, Natalie M         11 GYB-LE                 46.00      45.22  
 27 Slates, Tatum D           12 PAC-LE                    NT      45.39  
 28 Brady, Reese A            12 FAST-LE                46.11      45.40  
 29 Cerone, Abby G            11 GYB-LE                    NT      45.96  
 30 Muzychak, Annie K         11 ULSSC-LE               40.99      46.77  
 31 Bing, Josie B             11 CCS-LE                 45.92      47.44  
 32 Li, Sophia                11 HEAT-LE              1:00.00      48.11  
 33 Grande, Carly N           11 GLSS-LE                47.86      48.21  
 34 Strader, Jordyn L         12 CCS-LE                 52.25      48.52  
 35 Kemp, Ripley C            12 MAC-LE                 45.52      49.63  
 36 Mackall, Elena A          11 PA-LE                  50.97      50.51  
 37 Dillenbeck, Sarah K       11 SHSH-LE                51.16      50.53  
 38 Evans, Alyssa R           11 CCS-LE                 50.41      52.90  
 39 Klemens, Sydney R         12 PAC-LE                    NT      54.11  
 40 Plata, Karmen J           11 PAC-LE                    NT      58.40  
 41 Woodard, Lillian R        11 PAC-LE                    NT      58.73  
 42 Gemechu, Brooke H         11 CLES-LE                55.19      59.03  
 43 Campbell, Athena R        11 PAC-LE                    NT    1:08.97  
 
Girls 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yorkievitz, Emily G       12 HEAT-LE              1:16.17    1:19.04  
                  38.07     1:19.04 (40.97)                                        
  2 Omega, Celine F           12 HEAT-LE              1:23.13    1:24.00  
                  40.10     1:24.00 (43.90)                                        
  3 Scharpf, Alexandra L      12 STRS-LE              1:31.53    1:24.95  
                  41.02     1:24.95 (43.93)                                        
  4 Kutchel, Gwen E           12 SWIM-LE              1:41.27    1:26.06  
                  42.52     1:26.06 (43.54)                                        
  5 Schleig, Ava R            11 FAST-LE              1:27.39    1:26.73  
                  42.16     1:26.73 (44.57)                                        
  6 Grimes, Sophie M          12 SHSH-LE              1:30.14    1:26.92  
                  41.99     1:26.92 (44.93)                                        
  7 Womack, Amiya M           11 HEAT-LE              1:29.31    1:27.03  
                  42.36     1:27.03 (44.67)                                        
  8 Crislip, Faith E          11 CLES-LE              1:27.63    1:27.36  
                  42.48     1:27.36 (44.88)                                        
  9 Kuhel, Anna S             12 SHSH-LE              1:36.03    1:28.76  
                  42.69     1:28.76 (46.07)                                        
 10 Messina, Sophia M         11 GLSS-LE              1:28.48    1:29.04  
                  43.73     1:29.04 (45.31)                                        
 11 Juliano, Paige E          12 PS-LE                1:30.43    1:30.17  
                  43.94     1:30.17 (46.23)                                        
 12 Holtz, Avery R            11 HEAT-LE              1:34.58    1:30.23  
                  44.18     1:30.23 (46.05)                                        
 13 Willett, Anya N           12 CCS-LE               1:35.70    1:33.34  
                  45.68     1:33.34 (47.66)                                        
 14 Salmon, Katie A           11 GYB-LE               1:33.55    1:33.75  
 15 Ng, Su-Kyi W              11 CLES-LE              1:39.43    1:33.98  
                  43.86     1:33.98 (50.12)                                        
 16 Crooks, Ryleigh M         12 MVP-OH               1:28.15    1:34.03  
                  44.48     1:34.03 (49.55)                                        
 17 Karas, Mina G             12 HEAT-LE              1:45.34    1:35.48  
                  45.25     1:35.48 (50.23)                                        
 18 Muzychak, Annie K         11 ULSSC-LE             1:36.99    1:36.45  
                  46.71     1:36.45 (49.74)                                        
 19 Brady, Reese A            12 FAST-LE              1:47.43    1:38.18  
                  48.32     1:38.18 (49.86)                                        
 20 Stehura, Kyra E           11 LESD-LE              1:36.08    1:39.02  
                  48.11     1:39.02 (50.91)                                        
 21 Libertine, Mya A          12 TCAT-LE              1:45.00    1:40.02  
                  48.95     1:40.02 (51.07)                                        
 22 Guillan, Katalina R       11 PAC-LE                    NT    1:40.40  
                  48.45     1:40.40 (51.95)                                        
 23 Bing, Josie B             11 CCS-LE               1:37.48    1:40.53  
                  49.83     1:40.53 (50.70)                                        
 24 Crabtree, Avery A         11 UNAT-LE              1:53.38    1:41.74  
                  48.63     1:41.74 (53.11)                                        
 25 Ketler, Natalie M         11 GYB-LE               1:47.99    1:42.27  
                  48.83     1:42.27 (53.44)                                        
 26 Slates, Tatum D           12 PAC-LE                    NT    1:43.53  
 27 Kansal, Talia Z           11 BBA-LE               1:40.49    1:49.13  
                  52.97     1:49.13 (56.16)                                        
 28 Evans, Alyssa R           11 CCS-LE               1:52.28    1:52.57  
 -- Smith, Kate E             11 STRS-LE              2:15.99         DQ  
                  59.97        DQ (1:06.95)                                        
 -- DeVore, Alexandra I       11 PAC-LE                    NT         DQ  
                  55.92        DQ (1:05.40)                                        
 
Girls 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cox, Caitlin L            12 CCS-LE                 41.81      41.54  
  2 Scharpf, Alexandra L      12 STRS-LE                47.80      43.17  
  3 Kerns, Meleah M           12 CCS-LE                 47.48      43.45  
  4 Kuhel, Anna S             12 SHSH-LE                48.79      43.59  
  5 Omega, Celine F           12 HEAT-LE                43.28      43.74  
  6 Juliano, Paige E          12 PS-LE                  48.62      45.08  
  7 Slivochka, Hannah L       12 CLES-LE                47.50      45.12  
  8 Willett, Anya N           12 CCS-LE                 47.03      45.16  
  9 Kutchel, Gwen E           12 SWIM-LE                44.25      45.56  
 10 MacKay, Claire A          11 CLES-LE                49.26      45.72  
 11 Qi, Iris                  12 BBA-LE                 50.97      45.75  
 12 Crooks, Ryleigh M         12 MVP-OH                 43.76      45.93  
 13 Manofsky, Abra N          12 CCS-LE                 48.46      46.83  
 14 Karas, Mina G             12 HEAT-LE                50.43      47.33  
 15 Libertine, Mya A          12 TCAT-LE                45.65      47.85  
 16 Ng, Su-Kyi W              11 CLES-LE                51.07      48.23  
 17 Messina, Sophia M         11 GLSS-LE                49.24      48.47  
 18 Sayre, Addalyn M          11 CCS-LE                 46.12      48.71  
 19 Mavrogianis, Nicole L     12 PS-LE                  56.15      49.31  
 20 Nappo, Nina J             12 PA-LE                     NT      49.62  
 21 Holtz, Avery R            11 HEAT-LE                48.48      49.81  
 22 Brady, Reese A            12 FAST-LE                52.34      49.96  
 23 Bing, Josie B             11 CCS-LE                 48.77      52.05  
 24 Ketler, Natalie M         11 GYB-LE                 53.36      53.66  
 25 Kansal, Talia Z           11 BBA-LE               1:01.08      54.89  
 26 Evans, Alyssa R           11 CCS-LE               1:00.52      55.66  
 27 Cole, Katie G             12 FAST-LE              1:21.59      56.46  
 28 Li, Sophia                11 HEAT-LE              1:00.00      57.47  
 29 Stehura, Kyra E           11 LESD-LE              1:01.62    1:00.00  
 30 Crabtree, Avery A         11 UNAT-LE              1:08.26    1:00.19  
 31 Smith, Kate E             11 STRS-LE              1:01.99    1:01.21  
 32 DeVore, Alexandra I       11 PAC-LE                    NT    1:07.91  
 
Girls 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scharpf, Alexandra L      12 STRS-LE              1:43.04    1:32.15  
                  43.89     1:32.15 (48.26)                                        
  2 Cox, Caitlin L            12 CCS-LE               1:35.25    1:33.52  
                  43.78     1:33.52 (49.74)                                        
  3 Bland, Skyler L           12 UNAT-LE              1:35.59    1:38.54  
  4 Slivochka, Hannah L       12 CLES-LE              1:45.75    1:38.67  
                  46.77     1:38.67 (51.90)                                        
  5 Yorkievitz, Emily G       12 HEAT-LE              1:37.98    1:39.20  
                  46.84     1:39.20 (52.36)                                        
  6 Kutchel, Gwen E           12 SWIM-LE              1:34.81    1:39.22  
                  45.99     1:39.22 (53.23)                                        
  7 MacKay, Claire A          11 CLES-LE              1:46.12    1:39.28  
                  47.11     1:39.28 (52.17)                                        
  8 Kerns, Meleah M           12 CCS-LE               1:38.89    1:40.89  
                  46.12     1:40.89 (54.77)                                        
  9 Pisanelli, Chloe M        11 WEST-LE              1:43.08    1:41.73  
                  48.10     1:41.73 (53.63)                                        
 10 Willett, Anya N           12 CCS-LE               1:39.78    1:43.28  
                  49.12     1:43.28 (54.16)                                        
 11 Manofsky, Abra N          12 CCS-LE               1:45.68    1:44.07  
                  48.26     1:44.07 (55.81)                                        
 12 Swanson, Hannah R         12 CFYN-LE              1:39.50    1:44.19  
                  48.76     1:44.19 (55.43)                                        
 13 Messina, Sophia M         11 GLSS-LE              1:42.52    1:44.81  
                  49.11     1:44.81 (55.70)                                        
 14 Karas, Mina G             12 HEAT-LE              1:45.17    1:45.50  
                  49.49     1:45.50 (56.01)                                        
 15 Brady, Reese A            12 FAST-LE              1:49.27    1:47.96  
                  51.38     1:47.96 (56.58)                                        
 16 Kobak, Sierra M           11 CLES-LE              1:56.85    1:48.24  
                  52.69     1:48.24 (55.55)                                        
 17 Nappo, Nina J             12 PA-LE                     NT    1:48.38  
                  50.90     1:48.38 (57.48)                                        
 18 Crislip, Faith E          11 CLES-LE              1:50.29    1:50.04  
                  52.86     1:50.04 (57.18)                                        
 19 Grimes, Sophie M          12 SHSH-LE              1:45.59    1:52.18  
                  51.89   1:52.18 (1:00.29)                                        
 20 Salmon, Katie A           11 GYB-LE               1:51.62    1:53.82  
                  55.26     1:53.82 (58.56)                                        
 21 Muzychak, Annie K         11 ULSSC-LE             1:51.99    1:54.58  
                  54.91     1:54.58 (59.67)                                        
 22 Ketler, Natalie M         11 GYB-LE               2:05.34    1:55.15  
                  52.99   1:55.15 (1:02.16)                                        
 23 Mackall, Elena A          11 PA-LE                2:10.29    1:55.60  
                  54.04   1:55.60 (1:01.56)                                        
 24 Bing, Josie B             11 CCS-LE               1:50.85    1:55.98  
                  54.27   1:55.98 (1:01.71)                                        
 25 Grande, Carly N           11 GLSS-LE                   NT    1:56.77  
                  56.38   1:56.77 (1:00.39)                                        
 26 Reynolds, Addison N       12 PA-LE                2:01.76    1:58.30  
                  56.21   1:58.30 (1:02.09)                                        
 27 Evans, Alyssa R           11 CCS-LE               2:10.12    2:02.01  
                  57.48   2:02.01 (1:04.53)                                        
 28 Li, Sophia                11 HEAT-LE              2:00.00    2:06.30  
                  58.10   2:06.30 (1:08.20)                                        
 29 Cole, Katie G             12 FAST-LE              2:01.85    2:06.95  
                  59.01   2:06.95 (1:07.94)                                        
 30 Crabtree, Avery A         11 UNAT-LE              2:33.42    2:08.53  
                1:00.65   2:08.53 (1:07.88)                                        
 31 Brown, Georgia T          11 UCFYN-LE             2:06.50    2:10.73  
                1:01.02   2:10.73 (1:09.71)                                        
 32 Dillenbeck, Sarah K       11 SHSH-LE              2:05.59    2:15.30  
 33 Gemechu, Brooke H         11 CLES-LE              2:00.19    2:28.67  
                1:11.08   2:28.67 (1:17.59)                                        
 -- Bickart, Audrey J         12 PAC-LE                    NT         DQ  
                1:01.68        DQ (1:07.23)                                        
 
Girls 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yorkievitz, Emily G       12 HEAT-LE                33.94      34.64  
  2 Omega, Celine F           12 HEAT-LE                36.02      35.37  
  3 Riehl, Claire E           12 UNAT-LE                34.35      35.49  
  4 Crooks, Ryleigh M         12 MVP-OH                 36.15      35.93  
  5 Qi, Iris                  12 BBA-LE                 41.34      36.41  
  6 Schleig, Ava R            11 FAST-LE                39.06      37.10  
  7 Scharpf, Alexandra L      12 STRS-LE                39.07      37.38  
  8 Womack, Amiya M           11 HEAT-LE                37.76      37.95  
  9 Crislip, Faith E          11 CLES-LE                38.49      38.44  
 10 Sayre, Addalyn M          11 CCS-LE                 38.90      38.93  
 11 Tan, Rachel P             12 CFYN-LE                40.29      39.04  
 12 Manofsky, Abra N          12 CCS-LE                 43.70      39.35  
 13 Swartzwelder, Laina C     12 GYB-LE                    NT      40.17  
 14 Slivochka, Hannah L       12 CLES-LE                41.44      40.32  
 15 Messina, Sophia M         11 GLSS-LE                47.38      40.73  
 16 Juliano, Paige E          12 PS-LE                  56.18      41.03  
 17 Mavrogianis, Nicole L     12 PS-LE                  50.39      41.59  
 18 Grimes, Sophie M          12 SHSH-LE                45.40      42.90  
 19 Cole, Katie G             12 FAST-LE                55.67      43.19  
 20 Nappo, Nina J             12 PA-LE                  44.30      43.21  
 21 Salmon, Katie A           11 GYB-LE                 41.33      43.95  
 22 Muzychak, Annie K         11 ULSSC-LE               42.99      44.13  
 23 Brady, Reese A            12 FAST-LE                58.59      46.83  
 24 Stehura, Kyra E           11 LESD-LE                43.63      47.47  
 25 Ketler, Natalie M         11 GYB-LE                 48.67      50.21  
 26 Kemp, Ripley C            12 MAC-LE                 48.66      50.22  
 27 Guillan, Katalina R       11 PAC-LE                    NT      50.96  
 28 Bing, Josie B             11 CCS-LE                 47.67      51.17  
 29 Kansal, Talia Z           11 BBA-LE                 43.49      51.39  
 30 Li, Sophia                11 HEAT-LE              1:00.00      52.64  
 31 Evans, Alyssa R           11 CCS-LE               1:00.28      53.07  
 32 Slates, Tatum D           12 PAC-LE                    NT      54.54  
 -- Cerone, Abby G            11 GYB-LE                    NT        DNF  
 
Girls 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yorkievitz, Emily G       12 HEAT-LE              1:21.22    1:18.14  
                  35.69     1:18.14 (42.45)                                        
  2 Riehl, Claire E           12 UNAT-LE              1:18.40    1:23.72  
                  38.16     1:23.72 (45.56)                                        
  3 Suarez, Barbara A         12 WEST-LE              1:38.48    1:24.65  
                  39.80     1:24.65 (44.85)                                        
  4 Kuhel, Anna S             12 SHSH-LE              1:25.10    1:24.85  
                  40.07     1:24.85 (44.78)                                        
  5 Scharpf, Alexandra L      12 STRS-LE              1:35.91    1:27.96  
                  41.14     1:27.96 (46.82)                                        
  6 Schleig, Ava R            11 FAST-LE              1:27.69    1:27.97  
                  39.01     1:27.97 (48.96)                                        
  7 Qi, Iris                  12 BBA-LE               1:24.49    1:31.52  
                  41.11     1:31.52 (50.41)                                        
  8 Crislip, Faith E          11 CLES-LE              1:34.04    1:33.13  
                  42.34     1:33.13 (50.79)                                        
  9 Swartzwelder, Laina C     12 GYB-LE                    NT    1:38.50  
                  45.58     1:38.50 (52.92)                                        
 10 Koballa, Peyton T         11 GLSS-LE              1:55.05    1:38.77  
                  45.09     1:38.77 (53.68)                                        
 11 Cole, Katie G             12 FAST-LE              2:24.63    1:41.18  
                  45.37     1:41.18 (55.81)                                        
 12 Sayre, Addalyn M          11 CCS-LE               1:55.23    1:42.14  
                  45.61     1:42.14 (56.53)                                        
 13 Slivochka, Hannah L       12 CLES-LE              1:44.27    1:42.68  
                  45.46     1:42.68 (57.22)                                        
 14 Holtz, Avery R            11 HEAT-LE              1:45.60    1:45.30  
                  46.91     1:45.30 (58.39)                                        
 15 Salmon, Katie A           11 GYB-LE               1:31.50    1:45.51  
                  45.52     1:45.51 (59.99)                                        
 16 Ng, Su-Kyi W              11 CLES-LE              1:35.19    1:47.57  
                  47.81     1:47.57 (59.76)                                        
 17 Galosi, Camryn E          12 TCAT-LE              2:08.55    1:52.92  
                  52.74   1:52.92 (1:00.18)                                        
 18 Slates, Tatum D           12 PAC-LE                    NT    1:55.55  
                  49.30   1:55.55 (1:06.25)                                        
 19 Brown, Georgia T          11 UCFYN-LE             1:59.50    2:00.58  
                  53.99   2:00.58 (1:06.59)                                        
 20 Kemp, Ripley C            12 MAC-LE               2:03.90    2:04.64  
                  54.93   2:04.64 (1:09.71)                                        
 
Girls 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Qi, Iris                  12 BBA-LE               3:20.99    3:00.62  
                  38.31     1:23.31 (45.00)     2:18.96 (55.65)     3:00.62 (41.66)
  2 Cox, Caitlin L            12 CCS-LE               3:34.94    3:00.66  
                  44.00     1:30.81 (46.81)     2:21.05 (50.24)     3:00.66 (39.61)
  3 Riehl, Claire E           12 UNAT-LE              2:52.65    3:01.07  
                  39.15     1:25.48 (46.33)     2:22.00 (56.52)     3:01.07 (39.07)
  4 Kutchel, Gwen E           12 SWIM-LE              3:05.55    3:04.41  
                  40.02     1:27.46 (47.44)     2:22.70 (55.24)     3:04.41 (41.71)
  5 Tan, Rachel P             12 CFYN-LE              2:56.36    3:06.21  
                  39.38     1:26.25 (46.87)     2:23.02 (56.77)     3:06.21 (43.19)
  6 Crislip, Faith E          11 CLES-LE              3:15.55    3:09.91  
                  41.08     1:29.97 (48.89)   2:30.03 (1:00.06)     3:09.91 (39.88)
  7 Womack, Amiya M           11 HEAT-LE              3:18.56    3:11.09  
                  39.76     1:27.54 (47.78)     2:25.29 (57.75)     3:11.09 (45.80)
  8 Willett, Anya N           12 CCS-LE               3:23.49    3:11.52  
                  44.17     1:33.56 (49.39)     2:28.45 (54.89)     3:11.52 (43.07)
  9 Schleig, Ava R            11 FAST-LE              3:23.72    3:14.04  
                  39.28     1:27.55 (48.27)   2:33.55 (1:06.00)     3:14.04 (40.49)
 10 Karas, Mina G             12 HEAT-LE              3:40.68    3:14.08  
                  39.74     1:29.94 (50.20)     2:28.98 (59.04)     3:14.08 (45.10)
 11 Slivochka, Hannah L       12 CLES-LE              3:27.98    3:14.67  
                  44.12     1:34.96 (50.84)     2:31.13 (56.17)     3:14.67 (43.54)
 12 Manofsky, Abra N          12 CCS-LE               3:20.32    3:16.07  
                  45.99     1:36.25 (50.26)     2:33.89 (57.64)     3:16.07 (42.18)
 13 MacKay, Claire A          11 CLES-LE              3:48.01    3:20.03  
                  48.44     1:39.04 (50.60)     2:33.86 (54.82)     3:20.03 (46.17)
 14 Salmon, Katie A           11 GYB-LE               3:21.20    3:20.10  
                  44.21     1:36.22 (52.01)   2:36.28 (1:00.06)     3:20.10 (43.82)
 15 Swartzwelder, Laina C     12 GYB-LE                    NT    3:21.28  
                  44.40     1:36.54 (52.14)   2:39.44 (1:02.90)     3:21.28 (41.84)
 16 Ng, Su-Kyi W              11 CLES-LE              3:51.49    3:23.13  
                  46.69     1:41.73 (55.04)     2:37.62 (55.89)     3:23.13 (45.51)
 17 Mavrogianis, Nicole L     12 PS-LE                     NT    3:24.74  
                  43.50     1:34.95 (51.45)   2:35.67 (1:00.72)     3:24.74 (49.07)
 18 Holtz, Avery R            11 HEAT-LE              3:35.26    3:25.66  
                  47.62     1:35.33 (47.71)   2:36.64 (1:01.31)     3:25.66 (49.02)
 19 Muzychak, Annie K         11 ULSSC-LE             3:15.99    3:27.48  
                  47.31     1:38.91 (51.60)   2:41.67 (1:02.76)     3:27.48 (45.81)
 20 Libertine, Mya A          12 TCAT-LE              3:40.29    3:31.24  
                  47.67     1:45.99 (58.32)     2:44.06 (58.07)     3:31.24 (47.18)
 21 Reynolds, Addison N       12 PA-LE                3:45.20    3:33.60  
                                1:45.94 ( )   2:47.40 (1:01.46)     3:33.60 (46.20)
 22 Guillan, Katalina R       11 PAC-LE                    NT    3:42.97  
                  53.57     1:48.12 (54.55)   2:51.66 (1:03.54)     3:42.97 (51.31)
 23 Cole, Katie G             12 FAST-LE              3:31.36    3:48.01  
                  43.68     1:41.40 (57.72)   2:54.37 (1:12.97)     3:48.01 (53.64)
 24 Crabtree, Avery A         11 UNAT-LE              4:44.43    3:49.66  
                  56.59     1:56.02 (59.43)   3:01.16 (1:05.14)     3:49.66 (48.50)
 
Girls 11-12 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Heat- Hudson Explorers Aquatic-LE  'A'            2:15.00    2:17.07  
     1) Womack, Amiya M 11              2) Omega, Celine F 12             
     3) Holtz, Avery R 11               4) Yorkievitz, Emily G 12         
                                1:08.23 ( )     1:31.80 (23.57)     2:17.07 (45.27)
  2 Canton City Schools-LE  'A'                       2:26.95    2:18.94  
     1) Manofsky, Abra N 12             2) Sayre, Addalyn M 11            
     3) Cox, Caitlin L 12               4) Kerns, Meleah M 12             
                                1:10.45 ( )     1:41.20 (30.75)     2:18.94 (37.74)
  3 Cle Swimming-LE  'A'                              2:14.76    2:26.85  
     1) Crislip, Faith E 11             2) MacKay, Claire A 11            
     3) Ng, Su-Kyi W 11                 4) Slivochka, Hannah L 12         
                                1:13.15 ( )      1:16.28 (3.13)   2:26.85 (1:10.57)
  4 Green YMCA Barracudas Swim Tea-LE  'A'            2:31.22    2:43.37  
     1) Applegate, Jocelyn J 11         2) Ketler, Natalie M 11           
     3) Salmon, Katie A 11              4) Swartzwelder, Laina C 12       
                                                    2:03.96 ( )     2:43.37 (39.41)
 
Girls 11-12 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Heat- Hudson Explorers Aquatic-LE  'A'            2:40.00    2:37.65  
     1) Womack, Amiya M 11              2) Omega, Celine F 12             
     3) Yorkievitz, Emily G 12          4) Holtz, Avery R 11              
                                1:48.93 ( )     2:37.65 (48.72)                    
  2 Canton City Schools-LE  'A'                       2:52.56    2:45.50  
     1) Manofsky, Abra N 12             2) Cox, Caitlin L 12              
     3) Willett, Anya N 12              4) Sayre, Addalyn M 11            
                                2:08.91 ( )     2:45.50 (36.59)                    
  3 Cle Swimming-LE  'A'                              2:38.87    2:46.87  
     1) Crislip, Faith E 11             2) Slivochka, Hannah L 12         
     3) Ng, Su-Kyi W 11                 4) MacKay, Claire A 11            
                                2:06.11 ( )     2:46.87 (40.76)                    
  4 Green YMCA Barracudas Swim Tea-LE  'A'                 NT    3:04.32  
     1) Salmon, Katie A 11              2) Ketler, Natalie M 11           
     3) Cerone, Abby G 11               4) Swartzwelder, Laina C 12       
 
Girls 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Murphy, Madison S         14 PS-LE                  28.92      29.18  
  2 Hensley, Kate M           14 HEAT-LE                29.08      29.24  
  3 Gowetski, JJ J            13 UNAT-LE                27.76      29.40  
  4 Perlberg, Grace M         14 STRS-LE                28.99      29.54  
  5 Khan, Asma N              14 RYD-LE                 30.50      30.22  
  6 Strong, Maria T           14 STRS-LE                29.09      30.27  
  7 Elgin, Olivia R           14 GYB-LE                 29.38      30.31  
  8 Kuhel, Olivia S           14 SHSH-LE                29.59      30.36  
  9 Cox, Claire E             14 CCS-LE                 31.59      30.39  
 10 Collis, Laina J           13 CSI-LE                 30.76      30.51  
 11 Schenkenberger, Marisa N  14 HEAT-LE                31.82      30.70  
 12 Bodrock, Grace D          14 RYD-LE                 28.65      30.72  
 13 Bloss, Maura E            13 UNAT-LE                28.81      30.86  
 14 Smith, Gabby L            14 CLES-LE                30.11      30.93  
 15 Weldon, Hannah C          14 HEAT-LE                29.41      31.19  
 16 Turkal, Ava G             13 MAC-LE                 30.18      31.24  
 17 Cohagan, Charlotte E      14 RYD-LE                 29.29      31.25  
 18 Muzychak, Ela M           13 ULSSC-LE               30.70      31.27  
 19 Haywood, Daelynn A        14 BBA-LE                 30.38      31.58  
 20 Brooker, Alayna M         14 STRS-LE                30.02      31.70  
 21 Jordan, Jaidyn L          13 UNAT-LE                32.21      31.79  
 22 Armao, Maria N            13 HEAT-LE                30.72      31.92  
 23 Williams, Katherine E     14 RYD-LE                 39.18      32.07  
 24 Edwards, Elliana M        13 GYB-LE                    NT      32.38  
 25 Slivinski, Liv N          13 LSSC-LE                29.46      32.45  
 25 Ryder, Lauren E           13 MAC-LE                 31.56      32.45  
 27 Jones, Gabby M            13 SWIM-LE                31.09      32.46  
 28 Collis, Kacey M           14 CSI-LE                 32.60      32.47  
 29 Peterson, Sydney M        13 GYB-LE                 31.70      32.50  
 30 McDaniel, Allison A       14 RYD-LE                 33.17      32.52  
 31 Cheney, Brielle B         13 UNAT-LE                31.19      32.61  
 32 Heestand, Ava S           14 MAC-LE                 31.33      32.74  
 33 Langmyer, Lacie M         14 WHY-AM                 32.19      32.85  
 34 Metzler, Maya K           13 HEAT-LE                31.80      32.88  
 35 Dimmerling, Gennie M      13 CCS-LE                 31.39      32.93  
 36 Drobnjak, Mija E          14 HEAT-LE                31.53      33.01  
 37 Shaker, Ava M             14 STRS-LE                31.91      33.40  
 38 Angerstien, Kali E        14 GYB-LE                 38.49      33.64  
 39 Grande, Danielle M        13 GLSS-LE                34.13      33.83  
 40 Kirkpatrick, Mac P        13 CLES-LE                33.90      33.92  
 41 Agwa, Muna J              14 BBA-LE                 35.56      34.04  
 42 Springer, Nicole M        14 PAC-LE                    NT      34.53  
 43 Russell, Andie J          13 CFYN-LE                35.20      34.73  
 44 Babic, Julia M            13 SHSH-LE                35.64      35.07  
 45 Becherer, Baylee M        13 PAC-LE                    NT      35.19  
 46 Marling, Erica D          13 WHY-AM                 36.67      35.30  
 47 Simonelli, Bay L          13 SHSH-LE                33.71      35.46  
 48 Gustin, Jana R            13 GLSS-LE                35.05      35.61  
 49 Mach, Dani K              13 CSI-LE                 36.02      35.67  
 50 Klein, Clara E            14 LESD-LE                33.46      35.71  
 51 D'Angelo, Antonette M     14 STRS-LE                35.35      36.42  
 52 Nelson, Alexis M          13 MAC-LE                 36.54      36.45  
 53 Starcher, Jasmine E       13 MAC-LE                 36.19      36.76  
 54 Gardinsky, Sarah B        13 MVP-OH                 44.49      37.23  
 55 Sakach, Paige D           14 LSSC-LE                40.00      37.28  
 56 Kulhanek, Mady E          14 GYB-LE                 36.96      37.79  
 57 Toombs, Scarlett R        13 MVP-OH                 45.92      39.75  
 58 Neeley, Cheyenne M        13 FAST-LE                40.72      39.77  
 59 Blakeslee, Sophie M       14 PAC-LE                    NT      39.92  
 60 Close, Laynie J           14 PA-LE                  43.15      40.00  
 61 Bragg, Hope B             14 GYB-LE                 46.88      40.12  
 
Girls 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gowetski, JJ J            13 UNAT-LE                59.59    1:03.24  
                  30.62     1:03.24 (32.62)                                        
  2 Mehok, Claire E           13 GLSS-LE              1:07.13    1:05.05  
                  31.37     1:05.05 (33.68)                                        
  2 Perlberg, Grace M         14 STRS-LE              1:04.20    1:05.05  
                  31.70     1:05.05 (33.35)                                        
  4 Brindley, Natalie E       13 HEAT-LE              1:07.35    1:07.07  
                  31.80     1:07.07 (35.27)                                        
  5 Turkal, Ava G             13 MAC-LE               1:05.40    1:07.10  
                  31.92     1:07.10 (35.18)                                        
  6 Smith, Gabby L            14 CLES-LE              1:05.96    1:07.80  
                  32.19     1:07.80 (35.61)                                        
  7 Bloss, Maura E            13 UNAT-LE              1:02.83    1:07.84  
                  32.59     1:07.84 (35.25)                                        
  8 Kuhel, Olivia S           14 SHSH-LE              1:09.05    1:07.87  
                  31.91     1:07.87 (35.96)                                        
  9 Strong, Maria T           14 STRS-LE              1:06.33    1:08.47  
                  32.77     1:08.47 (35.70)                                        
 10 Stewart, Meredith C       14 GLSS-LE              1:05.76    1:08.64  
                  33.18     1:08.64 (35.46)                                        
 10 Cox, Claire E             14 CCS-LE               1:08.86    1:08.64  
                  33.17     1:08.64 (35.47)                                        
 12 Swope, Rayna L            14 RYD-LE               1:07.33    1:08.80  
                  33.39     1:08.80 (35.41)                                        
 13 Slivinski, Liv N          13 LSSC-LE              1:04.13    1:08.85  
                  32.60     1:08.85 (36.25)                                        
 14 Williams, Katherine E     14 RYD-LE               1:25.23    1:09.03  
                  33.46     1:09.03 (35.57)                                        
 15 Langmyer, Lacie M         14 WHY-AM               1:07.84    1:09.76  
                  33.51     1:09.76 (36.25)                                        
 16 Jordan, Jaidyn L          13 UNAT-LE              1:03.97    1:09.93  
                  33.37     1:09.93 (36.56)                                        
 17 Ryder, Lauren E           13 MAC-LE               1:08.88    1:10.33  
                  33.69     1:10.33 (36.64)                                        
 18 Muzychak, Ela M           13 ULSSC-LE             1:12.07    1:10.47  
                  34.22     1:10.47 (36.25)                                        
 19 Brooker, Alayna M         14 STRS-LE              1:08.50    1:10.50  
                  34.19     1:10.50 (36.31)                                        
 20 McDaniel, Allison A       14 RYD-LE               1:12.35    1:10.54  
                  34.05     1:10.54 (36.49)                                        
 21 Peterson, Sydney M        13 GYB-LE               1:10.31    1:10.67  
                  33.75     1:10.67 (36.92)                                        
 22 LaRosa, Nina V            13 LSSC-LE              1:10.91    1:11.09  
                  34.61     1:11.09 (36.48)                                        
 23 Wysong, Zoe N             14 RYD-LE               1:50.11    1:11.28  
                  33.18     1:11.28 (38.10)                                        
 24 Edwards, Elliana M        13 GYB-LE                    NT    1:11.49  
                  34.08     1:11.49 (37.41)                                        
 25 Shaker, Ava M             14 STRS-LE              1:12.74    1:11.66  
                  34.42     1:11.66 (37.24)                                        
 26 Sisler, Peyton M          13 PS-LE                1:11.87    1:11.68  
                  34.37     1:11.68 (37.31)                                        
 27 Drobnjak, Mija E          14 HEAT-LE              1:13.51    1:11.97  
                  34.22     1:11.97 (37.75)                                        
 28 Walton, Lori M            14 HEAT-LE              1:10.72    1:12.15  
                  34.50     1:12.15 (37.65)                                        
 29 Haywood, Daelynn A        14 BBA-LE               1:09.47    1:12.54  
                  34.08     1:12.54 (38.46)                                        
 30 Gustin, Jana R            13 GLSS-LE              1:12.68    1:12.77  
                  35.25     1:12.77 (37.52)                                        
 31 Bochenek, Molly G         14 STRS-LE              1:11.48    1:13.04  
                  35.19     1:13.04 (37.85)                                        
 32 Cheney, Brielle B         13 UNAT-LE              1:09.81    1:13.47  
                  35.09     1:13.47 (38.38)                                        
 33 Sevald, Audrey P          13 FAST-LE              1:13.02    1:14.06  
                  35.17     1:14.06 (38.89)                                        
 34 Rowane, Cilka M           13 GLSS-LE              1:13.18    1:14.26  
                  35.83     1:14.26 (38.43)                                        
 35 Turk, Reanna T            13 CFYN-LE              1:18.90    1:15.62  
                  34.61     1:15.62 (41.01)                                        
 36 Hughes, Mallory J         13 PS-LE                1:17.41    1:16.93  
                  36.48     1:16.93 (40.45)                                        
 37 Marling, Erica D          13 WHY-AM               1:24.80    1:18.94  
                  36.80     1:18.94 (42.14)                                        
 38 Hantus, Isabelle R        13 UGLSS-LE             1:19.37    1:19.29  
                  37.89     1:19.29 (41.40)                                        
 39 Springer, Nicole M        14 PAC-LE                    NT    1:19.47  
                  37.66     1:19.47 (41.81)                                        
 40 Hunt, Sofia M             13 HEAT-LE              1:26.47    1:21.85  
                  38.48     1:21.85 (43.37)                                        
 41 Bing, Kara G              14 CCS-LE               1:18.48    1:21.99  
                  37.40     1:21.99 (44.59)                                        
 42 Brashear, Izzy M          13 CSI-LE               1:25.05    1:22.99  
                  38.44     1:22.99 (44.55)                                        
 43 Klepper, Kila E           13 GYB-LE                    NT    1:24.40  
                  39.76     1:24.40 (44.64)                                        
 44 Tan, Lauren A             14 CFYN-LE              1:25.89    1:26.73  
                  39.82     1:26.73 (46.91)                                        
 45 Close, Laynie J           14 PA-LE                1:55.28    1:30.72  
                  43.14     1:30.72 (47.58)                                        
 46 Morris, Kaila S           14 BBA-LE               1:32.86    1:33.54  
                  44.32     1:33.54 (49.22)                                        
 47 Bragg, Hope B             14 GYB-LE                    NT    1:37.01  
                  43.31     1:37.01 (53.70)                                        
 
Girls 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Perlberg, Grace M         14 STRS-LE              2:19.41    2:18.70  
                  32.62     1:08.42 (35.80)     1:43.95 (35.53)     2:18.70 (34.75)
  2 Gowetski, JJ J            13 UNAT-LE              2:14.63    2:18.75  
                  33.08     1:09.04 (35.96)     1:44.97 (35.93)     2:18.75 (33.78)
  3 Murphy, Madison S         14 PS-LE                2:23.09    2:21.17  
                  32.99     1:09.47 (36.48)     1:45.59 (36.12)     2:21.17 (35.58)
  4 Kidney, Victoria L        14 WHY-AM               2:21.83    2:23.45  
                  32.08     1:07.86 (35.78)     1:45.74 (37.88)     2:23.45 (37.71)
  5 Hensley, Kate M           14 HEAT-LE              2:25.23    2:23.48  
                  33.48     1:10.57 (37.09)     1:47.89 (37.32)     2:23.48 (35.59)
  6 Turkal, Ava G             13 MAC-LE               2:21.42    2:25.56  
                  32.48     1:09.03 (36.55)     1:47.20 (38.17)     2:25.56 (38.36)
  7 Weldon, Hannah C          14 HEAT-LE              2:21.62    2:26.70  
                  33.82     1:10.40 (36.58)     1:48.70 (38.30)     2:26.70 (38.00)
  8 Langmyer, Lacie M         14 WHY-AM               2:29.72    2:27.20  
                  33.50     1:10.46 (36.96)     1:48.80 (38.34)     2:27.20 (38.40)
  9 Khan, Asma N              14 RYD-LE               2:24.01    2:27.67  
                  33.78     1:11.72 (37.94)     1:50.24 (38.52)     2:27.67 (37.43)
 10 Elgin, Olivia R           14 GYB-LE                    NT    2:27.75  
                  32.58     1:09.70 (37.12)     1:49.30 (39.60)     2:27.75 (38.45)
 11 Strong, Maria T           14 STRS-LE              2:46.51    2:28.37  
                  33.26     1:11.61 (38.35)     1:50.79 (39.18)     2:28.37 (37.58)
 12 Bloss, Maura E            13 UNAT-LE              2:21.34    2:29.82  
                  33.70     1:11.34 (37.64)     1:50.44 (39.10)     2:29.82 (39.38)
 13 Cox, Claire E             14 CCS-LE               2:41.01    2:30.41  
                  33.75     1:11.92 (38.17)     1:51.69 (39.77)     2:30.41 (38.72)
 14 Williams, Katherine E     14 RYD-LE                    NT    2:30.57  
                  34.11     1:12.92 (38.81)     1:52.60 (39.68)     2:30.57 (37.97)
 15 Kuhel, Olivia S           14 SHSH-LE              2:23.47    2:30.68  
                  33.78     1:11.89 (38.11)     1:51.27 (39.38)     2:30.68 (39.41)
 16 Clark, Emily L            14 HEAT-LE              2:29.03    2:30.86  
                  34.68     1:12.76 (38.08)     1:52.26 (39.50)     2:30.86 (38.60)
 17 Gustin, Jana R            13 GLSS-LE              2:31.70    2:31.12  
                  34.73     1:13.46 (38.73)     1:53.01 (39.55)     2:31.12 (38.11)
 18 Jordan, Jaidyn L          13 UNAT-LE              2:18.69    2:32.19  
                  34.49     1:12.75 (38.26)     1:52.52 (39.77)     2:32.19 (39.67)
 19 Slivinski, Liv N          13 LSSC-LE              2:25.73    2:32.36  
                  34.20     1:12.39 (38.19)     1:52.36 (39.97)     2:32.36 (40.00)
 20 Collis, Laina J           13 CSI-LE               2:33.75    2:32.58  
                  35.50     1:14.21 (38.71)     1:54.06 (39.85)     2:32.58 (38.52)
 21 Muzychak, Ela M           13 ULSSC-LE             2:31.74    2:33.85  
                  34.53     1:13.80 (39.27)     1:54.14 (40.34)     2:33.85 (39.71)
 22 McDaniel, Allison A       14 RYD-LE               2:34.06    2:33.91  
                  35.58     1:14.85 (39.27)     1:54.78 (39.93)     2:33.91 (39.13)
 23 Tekieli, Ingrid Christin  14 LESD-LE              2:32.21    2:33.97  
                  35.28     1:15.28 (40.00)     1:56.02 (40.74)     2:33.97 (37.95)
 24 Metzler, Maya K           13 HEAT-LE              2:35.39    2:34.34  
                  35.24     1:15.02 (39.78)     1:54.93 (39.91)     2:34.34 (39.41)
 25 Heestand, Ava S           14 MAC-LE               2:32.00    2:37.15  
                  36.10     1:16.72 (40.62)     1:59.44 (42.72)     2:37.15 (37.71)
 26 Peterson, Sydney M        13 GYB-LE               2:35.00    2:37.43  
                  34.99     1:14.15 (39.16)     1:55.69 (41.54)     2:37.43 (41.74)
 27 Brooker, Alayna M         14 STRS-LE              2:46.13    2:38.70  
                  36.47     1:17.94 (41.47)     1:59.41 (41.47)     2:38.70 (39.29)
 28 Scheibelhoffer, Olivia G  13 GYB-LE               2:45.11    2:39.66  
                  35.73     1:17.92 (42.19)     2:00.75 (42.83)     2:39.66 (38.91)
 29 Klein, Clara E            14 LESD-LE              2:41.45    2:41.66  
                  37.59     1:18.87 (41.28)     2:00.54 (41.67)     2:41.66 (41.12)
 30 Grande, Danielle M        13 GLSS-LE                   NT    2:41.92  
                  37.74     1:20.82 (43.08)     2:03.36 (42.54)     2:41.92 (38.56)
 31 Angerstien, Kali E        14 GYB-LE               3:09.57    2:43.36  
                  37.08     1:19.70 (42.62)     2:02.73 (43.03)     2:43.36 (40.63)
 32 Collis, Kacey M           14 CSI-LE               2:40.64    2:43.49  
                  36.98     1:17.82 (40.84)     2:01.58 (43.76)     2:43.49 (41.91)
 33 Jones, Gabby M            13 SWIM-LE              2:55.74    2:46.93  
                  34.69     1:15.75 (41.06)     2:01.25 (45.50)     2:46.93 (45.68)
 34 Simonelli, Bay L          13 SHSH-LE              3:06.31    2:48.62  
                  37.72     1:20.60 (42.88)     2:05.42 (44.82)     2:48.62 (43.20)
 35 Benning, Molly G          14 MAC-LE               2:45.97    2:52.40  
                  38.80     1:21.48 (42.68)   2:52.40 (1:30.92)                    
 36 Marling, Erica D          13 WHY-AM                    NT    2:53.28  
                  38.45     1:22.62 (44.17)     2:08.63 (46.01)     2:53.28 (44.65)
 37 Bing, Kara G              14 CCS-LE               2:51.42    2:59.39  
                  39.68     1:26.27 (46.59)     2:12.76 (46.49)     2:59.39 (46.63)
 38 Ford, Kylie R             14 CCS-LE               3:04.58    3:04.37  
                  40.09     1:28.35 (48.26)     2:17.21 (48.86)     3:04.37 (47.16)
 39 Klepper, Kila E           13 GYB-LE                    NT    3:09.31  
                  43.55     1:33.74 (50.19)     2:23.71 (49.97)     3:09.31 (45.60)
 40 Toombs, Scarlett R        13 MVP-OH                    NT    3:09.35  
                  41.30     1:31.89 (50.59)     2:20.83 (48.94)     3:09.35 (48.52)
 41 Kulhanek, Mady E          14 GYB-LE                    NT    3:24.87  
                  43.21     1:35.55 (52.34)     2:30.78 (55.23)     3:24.87 (54.09)
 -- Sakach, Paige D           14 LSSC-LE              3:10.27         DQ  
                  39.77     1:26.03 (46.26)     2:13.77 (47.74)          DQ (49.20)
 
Girls 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Khan, Asma N              14 RYD-LE               1:07.10    1:12.03  
                  35.48     1:12.03 (36.55)                                        
  2 Weldon, Hannah C          14 HEAT-LE              1:10.94    1:13.05  
                  35.56     1:13.05 (37.49)                                        
  3 Hensley, Kate M           14 HEAT-LE              1:11.77    1:13.42  
                  34.84     1:13.42 (38.58)                                        
  4 Murphy, Madison S         14 PS-LE                1:32.69    1:13.83  
                  35.97     1:13.83 (37.86)                                        
  5 Perlberg, Grace M         14 STRS-LE              1:11.71    1:14.73  
                  36.60     1:14.73 (38.13)                                        
  6 Sevald, Audrey P          13 FAST-LE              1:15.79    1:16.02  
                  36.80     1:16.02 (39.22)                                        
  7 Turkal, Ava G             13 MAC-LE               1:12.87    1:17.57  
                  37.16     1:17.57 (40.41)                                        
  7 Tekieli, Ingrid Christin  14 LESD-LE              1:17.54    1:17.57  
                  37.67     1:17.57 (39.90)                                        
  9 Strong, Maria T           14 STRS-LE              1:18.81    1:17.90  
                  38.54     1:17.90 (39.36)                                        
 10 Haywood, Daelynn A        14 BBA-LE               1:16.99    1:18.21  
                  38.47     1:18.21 (39.74)                                        
 11 Bloss, Maura E            13 UNAT-LE              1:11.08    1:18.25  
                  38.01     1:18.25 (40.24)                                        
 12 McDaniel, Allison A       14 RYD-LE               1:17.67    1:18.62  
                  38.83     1:18.62 (39.79)                                        
 13 Collis, Laina J           13 CSI-LE               1:19.34    1:18.68  
                  38.50     1:18.68 (40.18)                                        
 14 Walton, Lori M            14 HEAT-LE              1:15.06    1:19.69  
                  38.35     1:19.69 (41.34)                                        
 15 Kuhel, Olivia S           14 SHSH-LE              1:26.18    1:20.05  
                  38.88     1:20.05 (41.17)                                        
 16 Langmyer, Lacie M         14 WHY-AM               1:17.72    1:20.06  
                  39.11     1:20.06 (40.95)                                        
 17 Smith, Gabby L            14 CLES-LE              1:15.83    1:20.61  
                  39.97     1:20.61 (40.64)                                        
 18 Cohagan, Charlotte E      14 RYD-LE               1:22.31    1:21.24  
                  40.20     1:21.24 (41.04)                                        
 19 Williams, Katherine E     14 RYD-LE               1:47.12    1:21.71  
                  40.09     1:21.71 (41.62)                                        
 20 Ryder, Lauren E           13 MAC-LE               1:29.09    1:22.17  
                  40.47     1:22.17 (41.70)                                        
 21 Drobnjak, Mija E          14 HEAT-LE              1:21.86    1:23.04  
                  40.53     1:23.04 (42.51)                                        
 22 Gustin, Jana R            13 GLSS-LE              1:27.53    1:24.61  
                  40.86     1:24.61 (43.75)                                        
 23 Peterson, Sydney M        13 GYB-LE               1:19.40    1:24.88  
                  40.74     1:24.88 (44.14)                                        
 24 Scheibelhoffer, Olivia G  13 GYB-LE               1:26.33    1:24.92  
                  40.77     1:24.92 (44.15)                                        
 25 Dimmerling, Gennie M      13 CCS-LE               1:20.97    1:25.28  
                  41.18     1:25.28 (44.10)                                        
 26 D'Angelo, Antonette M     14 STRS-LE              1:27.64    1:26.71  
                  43.01     1:26.71 (43.70)                                        
 27 Muzychak, Ela M           13 ULSSC-LE             1:23.08    1:26.75  
                  41.79     1:26.75 (44.96)                                        
 28 Grande, Danielle M        13 GLSS-LE              1:28.35    1:27.51  
                  42.44     1:27.51 (45.07)                                        
 29 Collis, Kacey M           14 CSI-LE               1:26.22    1:27.67  
                  43.14     1:27.67 (44.53)                                        
 30 Russell, Andie J          13 CFYN-LE              1:31.93    1:28.78  
                  42.66     1:28.78 (46.12)                                        
 31 Gardinsky, Sarah B        13 MVP-OH               1:42.14    1:29.91  
                  44.63     1:29.91 (45.28)                                        
 32 Simonelli, Bay L          13 SHSH-LE              1:31.25    1:30.13  
                  43.62     1:30.13 (46.51)                                        
 33 Klein, Clara E            14 LESD-LE              1:23.83    1:30.27  
                  43.64     1:30.27 (46.63)                                        
 34 Kirkpatrick, Mac P        13 CLES-LE              1:28.77    1:30.53  
                  43.50     1:30.53 (47.03)                                        
 35 Benning, Molly G          14 MAC-LE               1:27.31    1:30.94  
                  44.34     1:30.94 (46.60)                                        
 36 Angerstien, Kali E        14 GYB-LE               1:55.06    1:33.30  
                  44.85     1:33.30 (48.45)                                        
 37 Heestand, Ava S           14 MAC-LE               1:27.68    1:33.34  
 38 Starcher, Jasmine E       13 MAC-LE               1:31.05    1:34.17  
                  45.30     1:34.17 (48.87)                                        
 39 Mach, Dani K              13 CSI-LE               1:35.24    1:34.75  
                  45.17     1:34.75 (49.58)                                        
 40 Sakach, Paige D           14 LSSC-LE              1:42.59    1:35.88  
                  46.21     1:35.88 (49.67)                                        
 41 Marling, Erica D          13 WHY-AM                    NT    1:38.83  
                  48.73     1:38.83 (50.10)                                        
 42 Becherer, Baylee M        13 PAC-LE                    NT    1:39.44  
 43 Toombs, Scarlett R        13 MVP-OH                    NT    1:41.99  
                  49.33     1:41.99 (52.66)                                        
 44 Neeley, Cheyenne M        13 FAST-LE              1:35.00    1:47.33  
 45 Kulhanek, Mady E          14 GYB-LE               1:55.16    1:49.58  
                  53.03     1:49.58 (56.55)                                        
 46 Ford, Kylie R             14 CCS-LE               2:01.41    1:59.19  
 -- Babic, Julia M            13 SHSH-LE              1:51.28         DQ  
                  48.78          DQ (51.27)                                        
 -- Close, Laynie J           14 PA-LE                     NT         DQ  
                  49.31          DQ (54.20)                                        
 
Girls 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Weldon, Hannah C          14 HEAT-LE              2:35.01    2:36.91  
                  37.54     1:17.41 (39.87)     1:57.56 (40.15)     2:36.91 (39.35)
  2 Khan, Asma N              14 RYD-LE               2:33.66    2:38.57  
                  37.79     1:18.60 (40.81)     1:58.81 (40.21)     2:38.57 (39.76)
  3 Mehok, Lilly A            13 GLSS-LE              2:38.23    2:40.99  
                  37.46     1:18.65 (41.19)     2:00.30 (41.65)     2:40.99 (40.69)
  4 Hensley, Kate M           14 HEAT-LE              2:41.06    2:41.64  
                  37.68     1:19.55 (41.87)     2:01.89 (42.34)     2:41.64 (39.75)
  5 Brindley, Natalie E       13 HEAT-LE              2:47.52    2:43.89  
                  38.40     1:19.99 (41.59)     2:02.29 (42.30)     2:43.89 (41.60)
  6 Stewart, Meredith C       14 GLSS-LE              2:39.91    2:46.61  
                  39.72     1:21.61 (41.89)     2:04.68 (43.07)     2:46.61 (41.93)
  7 Tekieli, Ingrid Christin  14 LESD-LE              2:43.95    2:47.30  
                  39.44     1:22.37 (42.93)     2:06.14 (43.77)     2:47.30 (41.16)
  8 Strong, Maria T           14 STRS-LE              2:44.99    2:48.75  
                  40.14     1:23.48 (43.34)     2:07.40 (43.92)     2:48.75 (41.35)
  9 Bloss, Maura E            13 UNAT-LE              2:41.98    2:49.70  
                  39.27     1:22.79 (43.52)     2:07.95 (45.16)     2:49.70 (41.75)
 10 Williams, Katherine E     14 RYD-LE                    NT    2:51.15  
                  41.08     1:24.78 (43.70)     2:08.44 (43.66)     2:51.15 (42.71)
 11 Langmyer, Lacie M         14 WHY-AM               2:56.19    2:51.63  
                  40.25     1:23.51 (43.26)     2:07.95 (44.44)     2:51.63 (43.68)
 12 Walton, Lori M            14 HEAT-LE              2:42.27    2:52.92  
                  39.39     1:24.12 (44.73)     2:09.65 (45.53)     2:52.92 (43.27)
 13 Gustin, Jana R            13 GLSS-LE              2:50.82    2:53.85  
                  40.89     1:25.42 (44.53)     2:09.61 (44.19)     2:53.85 (44.24)
 14 Clark, Emily L            14 HEAT-LE              3:01.98    2:58.16  
                  42.19     1:27.88 (45.69)     2:13.77 (45.89)     2:58.16 (44.39)
 15 Bochenek, Molly G         14 STRS-LE              3:05.74    2:58.99  
                  44.38     1:29.42 (45.04)     2:15.05 (45.63)     2:58.99 (43.94)
 16 Brooker, Alayna M         14 STRS-LE              3:07.70    3:02.18  
                  45.24     1:32.93 (47.69)     2:18.53 (45.60)     3:02.18 (43.65)
 17 Armao, Maria N            13 HEAT-LE              2:57.66    3:02.23  
                  43.75     1:30.70 (46.95)     2:17.40 (46.70)     3:02.23 (44.83)
 18 Scheibelhoffer, Olivia G  13 GYB-LE                    NT    3:04.55  
                  42.54     1:29.63 (47.09)     2:18.51 (48.88)     3:04.55 (46.04)
 19 Slivinski, Liv N          13 LSSC-LE              2:59.99    3:05.89  
                  42.97     1:30.22 (47.25)     2:18.68 (48.46)     3:05.89 (47.21)
 20 Dimmerling, Gennie M      13 CCS-LE               2:53.01    3:06.44  
                  42.55     1:28.59 (46.04)     2:18.35 (49.76)     3:06.44 (48.09)
 21 Klein, Clara E            14 LESD-LE              2:56.10    3:08.86  
                  43.87     1:31.92 (48.05)     2:20.62 (48.70)     3:08.86 (48.24)
 22 Rowane, Cilka M           13 GLSS-LE              3:23.24    3:09.81  
                  44.90     1:33.79 (48.89)     2:22.69 (48.90)     3:09.81 (47.12)
 23 Hantus, Isabelle R        13 UGLSS-LE             3:19.73    3:10.79  
                  45.00     1:34.04 (49.04)     2:23.96 (49.92)     3:10.79 (46.83)
 24 Marling, Erica D          13 WHY-AM                    NT    3:18.79  
                  47.91     1:39.23 (51.32)     2:31.12 (51.89)     3:18.79 (47.67)
 25 Bing, Kara G              14 CCS-LE               3:25.78    3:21.43  
                  47.99   3:21.43 (2:33.44)                                        
 26 Sakach, Paige D           14 LSSC-LE              2:59.99    3:21.85  
                  49.22     1:41.55 (52.33)     2:33.84 (52.29)     3:21.85 (48.01)
 27 Tan, Lauren A             14 CFYN-LE              3:26.50    3:23.42  
                  46.31     1:38.61 (52.30)     2:32.14 (53.53)     3:23.42 (51.28)
 28 Hunt, Sofia M             13 HEAT-LE              3:30.00    3:26.43  
 -- Kidney, Victoria L        14 WHY-AM               2:27.45         DQ  
                  34.36     1:12.28 (37.92)     1:51.35 (39.07)          DQ (39.03)
 
Girls 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Drobnjak, Mija E          14 HEAT-LE              1:23.51    1:19.52  
                  37.90     1:19.52 (41.62)                                        
  2 Schenkenberger, Marisa N  14 HEAT-LE              1:21.22    1:22.66  
                  38.54     1:22.66 (44.12)                                        
  3 Brooker, Alayna M         14 STRS-LE              1:24.12    1:24.06  
                  39.05     1:24.06 (45.01)                                        
  4 Collis, Laina J           13 CSI-LE               1:24.51    1:25.00  
                  40.58     1:25.00 (44.42)                                        
  5 Cox, Claire E             14 CCS-LE               1:29.51    1:26.78  
                  41.59     1:26.78 (45.19)                                        
  6 Ryder, Lauren E           13 MAC-LE               1:22.99    1:27.18  
                  40.09     1:27.18 (47.09)                                        
  7 Bodrock, Grace D          14 RYD-LE               1:23.97    1:29.71  
                  41.66     1:29.71 (48.05)                                        
  8 Elgin, Olivia R           14 GYB-LE               1:24.73    1:31.21  
                  41.12     1:31.21 (50.09)                                        
  9 Cheney, Brielle B         13 UNAT-LE              1:21.34    1:31.22  
                  41.46     1:31.22 (49.76)                                        
 10 Williams, Katherine E     14 RYD-LE               1:53.55    1:31.23  
                  43.34     1:31.23 (47.89)                                        
 11 Brindley, Natalie E       13 HEAT-LE              1:26.00    1:31.30  
                  42.76     1:31.30 (48.54)                                        
 12 Agwa, Muna J              14 BBA-LE               1:33.61    1:31.78  
                  42.09     1:31.78 (49.69)                                        
 13 Edwards, Elliana M        13 GYB-LE                    NT    1:31.90  
                  43.45     1:31.90 (48.45)                                        
 14 Collis, Kacey M           14 CSI-LE               1:29.44    1:32.38  
                  44.09     1:32.38 (48.29)                                        
 15 Cohagan, Charlotte E      14 RYD-LE               1:29.43    1:32.47  
                  43.50     1:32.47 (48.97)                                        
 16 Metzler, Maya K           13 HEAT-LE              1:29.55    1:32.61  
                  44.08     1:32.61 (48.53)                                        
 17 Strong, Maria T           14 STRS-LE              1:38.22    1:33.40  
                  43.64     1:33.40 (49.76)                                        
 18 Kirkpatrick, Mac P        13 CLES-LE              1:36.25    1:33.43  
                  43.59     1:33.43 (49.84)                                        
 19 Yuhas, Grace E            13 GLSS-LE              1:30.31    1:34.42  
                  44.65     1:34.42 (49.77)                                        
 20 Armao, Maria N            13 HEAT-LE              1:31.47    1:34.49  
                  43.89     1:34.49 (50.60)                                        
 21 Goodrich, Hanna M         13 FAST-LE              1:36.47    1:34.97  
                  44.66     1:34.97 (50.31)                                        
 22 Muzychak, Ela M           13 ULSSC-LE             1:31.07    1:35.42  
                  44.91     1:35.42 (50.51)                                        
 23 Tekieli, Ingrid Christin  14 LESD-LE              1:39.12    1:35.82  
                  45.14     1:35.82 (50.68)                                        
 24 Gustin, Jana R            13 GLSS-LE              1:37.15    1:36.15  
                  44.75     1:36.15 (51.40)                                        
 25 Clark, Emily L            14 HEAT-LE              1:37.17    1:38.51  
                  47.17     1:38.51 (51.34)                                        
 26 DiBernardo, Cayla N       14 GLSS-LE                   NT    1:38.71  
 27 Babic, Julia M            13 SHSH-LE              1:41.84    1:40.35  
                  47.43     1:40.35 (52.92)                                        
 28 Nelson, Alexis M          13 MAC-LE               1:42.50    1:40.68  
                  46.16     1:40.68 (54.52)                                        
 29 Jones, Gabby M            13 SWIM-LE              1:44.46    1:40.84  
                  48.64     1:40.84 (52.20)                                        
 30 Angerstien, Kali E        14 GYB-LE               1:52.62    1:41.31  
                  47.15     1:41.31 (54.16)                                        
 31 Grande, Danielle M        13 GLSS-LE              1:59.44    1:41.83  
                  48.31     1:41.83 (53.52)                                        
 32 Neeley, Cheyenne M        13 FAST-LE              1:45.34    1:44.71  
                  48.89     1:44.71 (55.82)                                        
 33 Walton, Lori M            14 HEAT-LE              1:43.43    1:44.72  
                  49.67     1:44.72 (55.05)                                        
 34 Shaker, Ava M             14 STRS-LE              1:46.93    1:44.85  
                  50.36     1:44.85 (54.49)                                        
 35 Langmyer, Lacie M         14 WHY-AM               1:42.35    1:45.47  
                  49.79     1:45.47 (55.68)                                        
 36 Slivinski, Liv N          13 LSSC-LE              1:42.91    1:47.96  
                  49.62     1:47.96 (58.34)                                        
 37 Marling, Erica D          13 WHY-AM                    NT    1:48.46  
                  50.64     1:48.46 (57.82)                                        
 38 Bragg, Hope B             14 GYB-LE               2:01.10    1:49.32  
                  49.70     1:49.32 (59.62)                                        
 39 Simonelli, Bay L          13 SHSH-LE              1:57.29    1:49.73  
                  52.55     1:49.73 (57.18)                                        
 40 Toombs, Scarlett R        13 MVP-OH               1:53.57    1:49.93  
                  50.40     1:49.93 (59.53)                                        
 41 D'Angelo, Antonette M     14 STRS-LE              1:56.33    1:53.85  
                  53.66   1:53.85 (1:00.19)                                        
 42 Sakach, Paige D           14 LSSC-LE              1:55.38    1:55.41  
                  53.69   1:55.41 (1:01.72)                                        
 43 Blakeslee, Sophie M       14 PAC-LE                    NT    2:03.97  
                  57.01   2:03.97 (1:06.96)                                        
 44 Close, Laynie J           14 PA-LE                     NT    2:05.82  
                1:00.23   2:05.82 (1:05.59)                                        
 45 Ford, Kylie R             14 CCS-LE               2:26.51    2:23.25  
 -- Russell, Andie J          13 CFYN-LE              1:43.50         DQ  
                  50.88          DQ (57.95)                                        
 
Girls 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Drobnjak, Mija E          14 HEAT-LE              2:55.29    2:56.53  
                  40.47     1:24.79 (44.32)     2:10.95 (46.16)     2:56.53 (45.58)
  2 Cox, Claire E             14 CCS-LE               3:10.01    3:06.06  
                  43.02     1:31.68 (48.66)     2:19.49 (47.81)     3:06.06 (46.57)
  3 Stewart, Meredith C       14 GLSS-LE              3:01.22    3:12.04  
                  43.55     1:32.73 (49.18)     2:22.43 (49.70)     3:12.04 (49.61)
  4 Ryder, Lauren E           13 MAC-LE               3:02.90    3:14.75  
                  45.97     1:35.97 (50.00)     2:26.84 (50.87)     3:14.75 (47.91)
  5 Cheney, Brielle B         13 UNAT-LE              2:58.20    3:16.12  
                  44.38     1:36.59 (52.21)     2:27.89 (51.30)     3:16.12 (48.23)
  6 Metzler, Maya K           13 HEAT-LE              3:10.78    3:16.80  
                  45.00     1:35.28 (50.28)     2:26.77 (51.49)     3:16.80 (50.03)
  7 Bodrock, Grace D          14 RYD-LE               3:06.25    3:18.13  
                  45.35     1:35.49 (50.14)     2:27.50 (52.01)     3:18.13 (50.63)
  8 LaRosa, Nina V            13 LSSC-LE              3:15.29    3:18.55  
                  44.53     1:35.10 (50.57)     2:27.81 (52.71)     3:18.55 (50.74)
  9 Armao, Maria N            13 HEAT-LE              3:21.20    3:22.54  
                  45.78     1:37.50 (51.72)     2:30.18 (52.68)     3:22.54 (52.36)
 10 Yuhas, Grace E            13 GLSS-LE                   NT    3:25.60  
                  47.12     1:39.79 (52.67)     2:33.15 (53.36)     3:25.60 (52.45)
 11 Tekieli, Ingrid Christin  14 LESD-LE              3:26.52    3:26.39  
                  47.58     1:40.45 (52.87)     2:34.61 (54.16)     3:26.39 (51.78)
 12 Clark, Emily L            14 HEAT-LE              3:21.23    3:29.25  
                  47.56     1:40.30 (52.74)     2:34.69 (54.39)     3:29.25 (54.56)
 13 Sisler, Peyton M          13 PS-LE                     NT    3:35.07  
                  49.22     1:43.22 (54.00)     2:39.36 (56.14)     3:35.07 (55.71)
 14 Muzychak, Ela M           13 ULSSC-LE             3:50.30    3:38.27  
                  50.14     1:45.08 (54.94)     2:42.11 (57.03)     3:38.27 (56.16)
 15 Slivinski, Liv N          13 LSSC-LE              3:22.99    3:47.29  
                  50.76     1:49.17 (58.41)   3:47.29 (1:58.12)                    
 16 Scheibelhoffer, Olivia G  13 GYB-LE               3:43.58    3:49.63  
                  49.97     1:48.66 (58.69)   2:49.22 (1:00.56)   3:49.63 (1:00.41)
 17 Bing, Kara G              14 CCS-LE               3:34.78    3:51.32  
                  50.29     1:50.02 (59.73)   2:50.37 (1:00.35)   3:51.32 (1:00.95)
 18 Morris, Kaila S           14 BBA-LE               4:06.06    4:06.43  
                  54.16   1:55.66 (1:01.50)   3:00.82 (1:05.16)   4:06.43 (1:05.61)
 
Girls 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hensley, Kate M           14 HEAT-LE              1:11.49    1:11.00  
                  32.63     1:11.00 (38.37)                                        
  2 Mehok, Claire E           13 GLSS-LE              1:12.49    1:11.92  
                  33.86     1:11.92 (38.06)                                        
  3 Bodrock, Grace D          14 RYD-LE               1:13.76    1:13.84  
                  34.90     1:13.84 (38.94)                                        
  4 Mehok, Lilly A            13 GLSS-LE              1:15.64    1:14.33  
                  34.40     1:14.33 (39.93)                                        
  5 Swope, Rayna L            14 RYD-LE               1:15.18    1:14.78  
                  34.46     1:14.78 (40.32)                                        
  6 Khan, Asma N              14 RYD-LE               1:11.91    1:14.80  
                  34.98     1:14.80 (39.82)                                        
  7 Strong, Maria T           14 STRS-LE              1:28.39    1:19.09  
                  35.56     1:19.09 (43.53)                                        
  8 Peterson, Sydney M        13 GYB-LE               1:18.32    1:19.93  
                  35.89     1:19.93 (44.04)                                        
  9 Rowane, Cilka M           13 GLSS-LE              1:22.68    1:21.79  
                  38.52     1:21.79 (43.27)                                        
 10 Cheney, Brielle B         13 UNAT-LE              1:22.30    1:24.22  
                  37.98     1:24.22 (46.24)                                        
 11 Edwards, Elliana M        13 GYB-LE                    NT    1:24.69  
                  38.33     1:24.69 (46.36)                                        
 12 Metzler, Maya K           13 HEAT-LE              1:29.64    1:25.01  
                  39.11     1:25.01 (45.90)                                        
 13 Yuhas, Grace E            13 GLSS-LE                   NT    1:25.06  
                  38.28     1:25.06 (46.78)                                        
 14 LaRosa, Nina V            13 LSSC-LE              1:25.78    1:27.53  
                  39.45     1:27.53 (48.08)                                        
 15 Hughes, Mallory J         13 PS-LE                     NT    1:28.37  
                  38.82     1:28.37 (49.55)                                        
 16 Tekieli, Ingrid Christin  14 LESD-LE              1:34.31    1:28.58  
                  40.02     1:28.58 (48.56)                                        
 17 Haywood, Daelynn A        14 BBA-LE               1:39.19    1:30.55  
                  40.60     1:30.55 (49.95)                                        
 18 Brashear, Izzy M          13 CSI-LE               1:35.99    1:39.06  
                  43.09     1:39.06 (55.97)                                        
 19 Shaker, Ava M             14 STRS-LE              1:49.27    1:40.90  
                  41.97     1:40.90 (58.93)                                        
 20 Muzychak, Ela M           13 ULSSC-LE             1:45.02    1:43.43  
                  47.42     1:43.43 (56.01)                                        
 21 Close, Laynie J           14 PA-LE                     NT    1:48.48  
                  48.62     1:48.48 (59.86)                                        
 22 Sakach, Paige D           14 LSSC-LE              1:35.99    1:49.64  
                  49.40   1:49.64 (1:00.24)                                        
 
Girls 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bodrock, Grace D          14 RYD-LE                    NT    2:58.18  
                  36.24     1:20.17 (43.93)     2:09.40 (49.23)     2:58.18 (48.78)
  2 Clark, Emily L            14 HEAT-LE              3:04.07    2:58.89  
                  38.72     1:23.14 (44.42)     2:11.73 (48.59)     2:58.89 (47.16)
  3 Scheibelhoffer, Olivia G  13 GYB-LE                    NT    3:15.54  
                  40.68     1:30.24 (49.56)     2:23.99 (53.75)     3:15.54 (51.55)
  4 Brooker, Alayna M         14 STRS-LE              3:12.80    3:18.19  
                  41.38     1:31.61 (50.23)     2:24.61 (53.00)     3:18.19 (53.58)
  5 Slivinski, Liv N          13 LSSC-LE              3:15.99    3:30.40  
                  40.10     1:33.25 (53.15)     2:31.55 (58.30)     3:30.40 (58.85)
  6 Tekieli, Ingrid Christin  14 LESD-LE              3:32.20    3:34.60  
                  45.50     1:40.09 (54.59)     2:38.35 (58.26)     3:34.60 (56.25)
 -- Yuhas, Grace E            13 GLSS-LE                   NT         DQ  
                  38.98     1:28.12 (49.14)     2:23.30 (55.18)          DQ (56.19)
 
Girls 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Perlberg, Grace M         14 STRS-LE              2:34.49    2:36.98  
                  32.93     1:13.25 (40.32)     2:00.66 (47.41)     2:36.98 (36.32)
  2 Kidney, Victoria L        14 WHY-AM               2:40.24    2:37.84  
                  33.29     1:13.47 (40.18)     2:01.62 (48.15)     2:37.84 (36.22)
  3 Mehok, Claire E           13 GLSS-LE              2:43.86    2:38.39  
                  33.10     1:12.27 (39.17)     2:02.45 (50.18)     2:38.39 (35.94)
  4 Gowetski, JJ J            13 UNAT-LE              2:40.99    2:38.70  
                  33.76     1:16.43 (42.67)     2:05.07 (48.64)     2:38.70 (33.63)
  5 Stewart, Meredith C       14 GLSS-LE              2:35.72    2:39.73  
                  34.18     1:15.97 (41.79)     2:03.09 (47.12)     2:39.73 (36.64)
  6 Mehok, Lilly A            13 GLSS-LE              2:49.18    2:42.80  
                  34.40     1:15.38 (40.98)     2:06.26 (50.88)     2:42.80 (36.54)
  7 Kuhel, Olivia S           14 SHSH-LE              3:00.95    2:47.43  
                  35.69     1:19.29 (43.60)     2:10.27 (50.98)     2:47.43 (37.16)
  8 Brindley, Natalie E       13 HEAT-LE              2:56.42    2:48.23  
                  35.56     1:18.48 (42.92)     2:10.75 (52.27)     2:48.23 (37.48)
  9 Cox, Claire E             14 CCS-LE               3:07.62    2:48.91  
                  37.36     1:21.03 (43.67)     2:10.54 (49.51)     2:48.91 (38.37)
 10 Weldon, Hannah C          14 HEAT-LE              3:00.83    2:49.38  
                  36.69     1:17.36 (40.67)     2:11.59 (54.23)     2:49.38 (37.79)
 11 Turkal, Ava G             13 MAC-LE               2:50.30    2:49.74  
                  35.04     1:17.11 (42.07)     2:11.29 (54.18)     2:49.74 (38.45)
 12 McDaniel, Allison A       14 RYD-LE               2:54.85    2:50.76  
                  37.87     1:19.14 (41.27)     2:12.69 (53.55)     2:50.76 (38.07)
 13 Williams, Katherine E     14 RYD-LE                    NT    2:51.56  
                  37.61     1:21.94 (44.33)     2:12.25 (50.31)     2:51.56 (39.31)
 14 Brooker, Alayna M         14 STRS-LE              2:59.06    2:51.58  
                  36.49     1:23.78 (47.29)     2:10.34 (46.56)     2:51.58 (41.24)
 15 Sevald, Audrey P          13 FAST-LE              2:56.92    2:52.04  
                  35.82     1:17.25 (41.43)     2:11.63 (54.38)     2:52.04 (40.41)
 16 Gustin, Jana R            13 GLSS-LE              3:01.13    2:52.16  
                  38.61     1:21.87 (43.26)     2:14.13 (52.26)     2:52.16 (38.03)
 17 Metzler, Maya K           13 HEAT-LE              2:49.35    2:52.75  
                  37.70     1:23.50 (45.80)     2:13.75 (50.25)     2:52.75 (39.00)
 18 Langmyer, Lacie M         14 WHY-AM               2:55.31    2:52.93  
                  37.92     1:20.90 (42.98)     2:15.31 (54.41)     2:52.93 (37.62)
 19 Wysong, Zoe N             14 RYD-LE                    NT    2:53.29  
                  38.08     1:25.00 (46.92)     2:13.24 (48.24)     2:53.29 (40.05)
 20 Clark, Emily L            14 HEAT-LE              2:52.98    2:53.56  
                  36.99     1:22.62 (45.63)     2:15.68 (53.06)     2:53.56 (37.88)
 21 LaRosa, Nina V            13 LSSC-LE              2:58.05    2:54.35  
                  37.10     1:26.22 (49.12)     2:15.03 (48.81)     2:54.35 (39.32)
 22 Smith, Gabby L            14 CLES-LE              2:59.97    2:55.15  
                  37.35     1:22.99 (45.64)     2:15.77 (52.78)     2:55.15 (39.38)
 23 Drobnjak, Mija E          14 HEAT-LE              3:14.04    2:55.61  
                  37.60     1:25.63 (48.03)     2:12.41 (46.78)     2:55.61 (43.20)
 24 Armao, Maria N            13 HEAT-LE              2:50.56    2:56.50  
                  36.88     1:23.20 (46.32)     2:16.10 (52.90)     2:56.50 (40.40)
 25 Peterson, Sydney M        13 GYB-LE               2:57.89    2:56.59  
                  35.46     1:20.99 (45.53)     2:16.53 (55.54)     2:56.59 (40.06)
 25 Walton, Lori M            14 HEAT-LE              2:51.84    2:56.59  
                  36.67     1:20.99 (44.32)     2:17.48 (56.49)     2:56.59 (39.11)
 27 Cheney, Brielle B         13 UNAT-LE              2:44.33    2:56.92  
                  37.47     1:25.26 (47.79)     2:17.95 (52.69)     2:56.92 (38.97)
 28 Rowane, Cilka M           13 GLSS-LE              4:02.65    2:57.75  
                  39.21     1:28.05 (48.84)     2:17.97 (49.92)     2:57.75 (39.78)
 29 Jordan, Jaidyn L          13 UNAT-LE              2:43.00    2:57.80  
                  38.02     1:25.99 (47.97)     2:19.23 (53.24)     2:57.80 (38.57)
 30 Sisler, Peyton M          13 PS-LE                     NT    2:59.61  
                  37.78     1:26.58 (48.80)     2:18.77 (52.19)     2:59.61 (40.84)
 31 Slivinski, Liv N          13 LSSC-LE              3:09.62    3:01.76  
                  38.92     1:25.20 (46.28)     2:23.25 (58.05)     3:01.76 (38.51)
 32 Ryder, Lauren E           13 MAC-LE               2:52.32    3:02.40  
                  42.90     1:28.38 (45.48)     2:19.92 (51.54)     3:02.40 (42.48)
 33 Muzychak, Ela M           13 ULSSC-LE             3:06.19    3:08.05  
                  46.06     1:36.22 (50.16)     2:28.35 (52.13)     3:08.05 (39.70)
 34 Bochenek, Molly G         14 STRS-LE              3:21.11    3:09.33  
                  45.31     1:30.59 (45.28)     2:28.33 (57.74)     3:09.33 (41.00)
 35 Klein, Clara E            14 LESD-LE              3:08.37    3:09.46  
                  41.41     1:30.18 (48.77)     2:27.38 (57.20)     3:09.46 (42.08)
 36 Marling, Erica D          13 WHY-AM               3:27.03    3:16.88  
                  44.81     1:36.44 (51.63)     2:34.71 (58.27)     3:16.88 (42.17)
 37 Turk, Reanna T            13 CFYN-LE              2:50.50    3:18.91  
                  40.75     1:30.59 (49.84)   2:36.32 (1:05.73)     3:18.91 (42.59)
 38 Hunt, Sofia M             13 HEAT-LE              3:40.06    3:20.93  
                  41.52     1:34.04 (52.52)   2:36.32 (1:02.28)     3:20.93 (44.61)
 39 Bing, Kara G              14 CCS-LE               3:21.55    3:21.30  
                  45.30     1:37.20 (51.90)     2:32.46 (55.26)     3:21.30 (48.84)
 40 Sakach, Paige D           14 LSSC-LE              3:47.84    3:29.86  
                  49.25     1:43.32 (54.07)     2:41.12 (57.80)     3:29.86 (48.74)
 41 Tan, Lauren A             14 CFYN-LE              3:30.50    3:33.73  
                  49.38     1:40.59 (51.21)   2:44.42 (1:03.83)     3:33.73 (49.31)
 42 Close, Laynie J           14 PA-LE                     NT    3:42.29  
                  48.94     1:44.23 (55.29)   2:54.50 (1:10.27)     3:42.29 (47.79)
 43 Morris, Kaila S           14 BBA-LE               3:56.46    3:52.32  
                  50.54   1:50.81 (1:00.27)   2:53.53 (1:02.72)     3:52.32 (58.79)
 
Girls 13-14 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Heat- Hudson Explorers Aquatic-LE  'A'            4:30.00    4:25.95  
     1) Schenkenberger, Marisa N 14     2) Weldon, Hannah C 14            
     3) Hensley, Kate M 14              4) Brindley, Natalie E 13         
                  31.75   1:06.09 (1:06.09)     1:38.16 (32.07)   2:13.75 (1:07.66)
        2:44.45 (30.70)   3:18.06 (1:04.31)     3:49.57 (31.51)   4:25.95 (1:07.89)
  2 Green YMCA Barracudas Swim Tea-LE  'A'            4:55.22    4:49.09  
     1) Peterson, Sydney M 13           2) Edwards, Elliana M 13          
     3) Scheibelhoffer, Olivia G 13     4) Elgin, Olivia R 14             
                  34.06   1:12.54 (1:12.54)     1:46.91 (34.37)   2:24.00 (1:11.46)
        3:00.78 (36.78)   3:41.70 (1:17.70)     4:13.29 (31.59)   4:49.09 (1:07.39)
  3 Great Lakes Sailfish Swimming-LE  'A'             4:48.07    4:57.22  
     1) Grande, Danielle M 13           2) Yuhas, Grace E 13              
     3) DiBernardo, Cayla N 14          4) Gustin, Jana R 13              
                  35.05   1:14.56 (1:14.56)     1:50.76 (36.20)   2:31.16 (1:16.60)
        3:06.08 (34.92)   3:43.65 (1:12.49)     4:18.55 (34.90)   4:57.22 (1:13.57)
  4 Canton City Schools-LE  'A'                       4:46.20    5:09.16  
     1) Cox, Claire E 14                2) Dimmerling, Gennie M 13        
     3) Bing, Kara G 14                 4) Ford, Kylie R 14               
                  33.09   1:09.06 (1:09.06)     1:44.31 (35.25)   2:22.97 (1:13.91)
        3:00.87 (37.90)   3:45.63 (1:22.66)     4:23.51 (37.88)   5:09.16 (1:23.53)
 
Girls 13-14 400 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Heat- Hudson Explorers Aquatic-LE  'A'            5:00.00    5:00.19  
     1) Weldon, Hannah C 14             2) Drobnjak, Mija E 14            
     3) Hensley, Kate M 14              4) Armao, Maria N 13              
                  36.10   1:14.93 (1:14.93)     1:52.81 (37.88)   2:36.38 (1:21.45)
        3:08.99 (32.61)   3:47.55 (1:11.17)     4:21.91 (34.36)   5:00.19 (1:12.64)
  2 Great Lakes Sailfish Swimming-LE  'A'             4:57.05    5:15.45  
     1) Mehok, Lilly A 13               2) Stewart, Meredith C 14         
     3) Mehok, Claire E 13              4) Rowane, Cilka M 13             
                  36.80   1:16.43 (1:16.43)     2:00.52 (44.09)   2:50.22 (1:33.79)
        3:23.79 (33.57)   4:03.01 (1:12.79)     4:38.06 (35.05)   5:15.45 (1:12.44)
  3 Green YMCA Barracudas Swim Tea-LE  'A'                 NT    5:46.72  
     1) Scheibelhoffer, Olivia G 13     2) Edwards, Elliana M 13          
     3) Peterson, Sydney M 13           4) Klepper, Kila E 13             
                  41.09   1:24.05 (1:24.05)     2:08.39 (44.34)   2:59.75 (1:35.70)
        3:36.30 (36.55)   4:23.01 (1:23.26)     5:02.07 (39.06)   5:46.72 (1:23.71)
 
Girls 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ehlers, Caroline K        18 CCS-LE                 27.23      27.79  
  2 O'Brien, Mairin R         16 BBA-LE                 26.99      28.32  
  3 Murphy, Janine A          15 CCS-LE                 28.19      28.97  
  4 Sadovska, Olena           15 CSI-LE                 28.70      28.98  
  4 McCormick, Paige N        17 HEAT-LE                27.88      28.98  
  6 Stark, Rachel A           20 LSSC-LE                27.47      29.10  
  6 Cappabianca, Giovanna S   17 HEAT-LE                27.94      29.10  
  8 Voytek, Mara J            18 CSI-LE                 28.05      29.33  
  9 Krusinski, Annie K        15 CSI-LE                 28.11      29.38  
 10 Martin, Anna M            18 RYD-LE                 29.64      29.58  
 11 Turchanik, Sarah M        17 RYD-LE                 27.70      29.66  
 12 Tropper, Stephanie M      15 BBA-LE                 28.48      29.70  
 13 St. Clair, Reagan J       16 MAC-LE                 28.46      29.71  
 14 South, Paige A            16 CCS-LE                 28.10      30.02  
 15 Kidney, Victoria L        14 WHY-AM                 29.29      30.05  
 16 Conte, Maya R             18 CSI-LE                 28.24      30.11  
 17 Moore, Emma R             15 FAST-LE                32.23      30.20  
 18 Dyer, Madeline H          17 FAST-LE                29.19      30.22  
 19 Mackay, Mallory J         15 CLES-LE                29.13      30.39  
 20 Borrow, Emma R            19 BBA-LE                 29.11      30.41  
 20 Rogers, Molly A           15 FAST-LE                30.45      30.41  
 22 St.Clair, Piper A         16 CCS-LE                 29.10      30.46  
 23 Irwin, Megan I            18 RYD-LE                 29.12      30.48  
 24 Sunseri, Mia G            16 WHY-AM                 29.80      30.57  
 25 Stockard, Taylor L        15 RYD-LE                 29.12      30.65  
 26 Philbrick, Olivia L       15 UNAT-LE                28.27      30.74  
 27 Byler, Emily R            15 CCS-LE                 30.25      30.92  
 28 Cronin, Caitlin E         18 CCS-LE                 29.31      31.07  
 29 Weber, Rachel E           16 RYD-LE                 30.52      31.15  
 30 McLin, Kali I             15 BBA-LE                 30.07      31.30  
 31 Lynch, Larissa D          15 MVP-OH                 32.37      31.34  
 32 Barragate, Bella          16 BBA-LE                 31.67      31.44  
 33 Telerico, Mia M           17 STRS-LE                28.89      31.59  
 34 Baylor, Sara J            12 HEAT-LE                30.34      31.71  
 35 Cook, Natalie G           15 FAST-LE                31.65      31.72  
 36 Zhang, Amy K              15 STRS-LE                30.50      31.88  
 37 Bopp, Jenna L             16 WHY-AM                    NT      31.89  
 38 Murphy, Maddy M           16 FAST-LE                30.17      31.95  
 39 DiBernardo, Cayla N       14 GLSS-LE                32.27      32.28  
 40 Donahue, Abbey R          16 WEST-LE                33.99      32.38  
 41 Klepper, Adrianna E       15 GYB-LE                    NT      32.45  
 42 Sekerak, Sophia G         15 FAST-LE                31.42      32.48  
 43 Carano, Maddy L           16 CCS-LE                 30.87      32.58  
 44 Chen, Patricia Y          15 SHSH-LE                31.90      32.76  
 44 Soboslay, Mary R          15 CLES-LE                34.24      32.76  
 46 Klepper, Jadyn E          15 GYB-LE                    NT      32.81  
 47 McFadden, Isabella K      17 WEST-LE                32.56      32.82  
 48 Meaux, Jossi G            16 WEST-LE                33.37      32.87  
 49 Gallagher, Grace E        15 FAST-LE                31.81      33.10  
 50 Frase, Leah A             16 LESD-LE                33.33      33.56  
 51 Saultz, Annabelle M       18 CLES-LE                32.05      33.79  
 52 Springer, Nicole M        14 PAC-LE                    NT      34.02  
 53 Busch, Lexi J             12 LESD-LE                33.23      34.13  
 54 Cannon, Caroline M        16 BBA-LE                 33.50      34.37  
 55 O'Brien, Molly A          16 CFYN-LE                33.52      34.97  
 56 Risher, Gillian S         16 PAC-LE                    NT      35.01  
 57 Leibensperger, Kristen M  16 GYB-LE                 36.12      35.10  
 58 Nixon, Eva D              12 FAST-LE                37.03      35.22  
 59 Bing, Kara G              14 CCS-LE                 33.68      36.10  
 60 Dillenbeck, Anna S        16 SHSH-LE                36.45      37.11  
 61 Gerber, Claire L          15 CCS-LE                 38.28      37.33  
 62 Addis, Lauren E           17 CCS-LE                 37.09      37.39  
 63 Klein, Sylvia R           17 LESD-LE                34.55      39.20  
 64 Grande, Carly N           11 GLSS-LE                44.21      41.54  
 65 Grande, Kaitlyn G          9 GLSS-LE                41.54      42.62  
 
Girls 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Brien, Mairin R         16 BBA-LE                 59.74    1:02.38  
                  30.06     1:02.38 (32.32)                                        
  2 Voytek, Mara J            18 CSI-LE                 59.84    1:02.65  
                  30.40     1:02.65 (32.25)                                        
  3 Cappabianca, Giovanna S   17 HEAT-LE              1:00.30    1:03.20  
                  30.64     1:03.20 (32.56)                                        
  4 Murphy, Janine A          15 CCS-LE               1:04.32    1:03.31  
                  30.49     1:03.31 (32.82)                                        
  5 Krosky, Karen L           17 CSI-LE               1:00.58    1:03.60  
                  30.87     1:03.60 (32.73)                                        
  6 Martin, Anna M            18 RYD-LE               1:02.79    1:03.64  
                  31.49     1:03.64 (32.15)                                        
  7 Sadovska, Olena           15 CSI-LE               1:03.05    1:04.84  
                  30.75     1:04.84 (34.09)                                        
  8 Nagle, Mia A              15 FAST-LE              1:03.73    1:04.91  
                  31.47     1:04.91 (33.44)                                        
  9 DeWitt, Mackenzie D       15 HEAT-LE                59.42    1:04.93  
                  30.39     1:04.93 (34.54)                                        
 10 Khan, Asma N              14 RYD-LE               1:05.46    1:05.21  
                  31.84     1:05.21 (33.37)                                        
 11 Stewart, Beatrice P       12 GLSS-LE              1:08.56    1:05.32  
                  31.43     1:05.32 (33.89)                                        
 12 Tropper, Stephanie M      15 BBA-LE               1:04.09    1:05.92  
                  31.14     1:05.92 (34.78)                                        
 13 St.Clair, Piper A         16 CCS-LE               1:03.18    1:05.93  
                  32.11     1:05.93 (33.82)                                        
 14 Sunseri, Mia G            16 WHY-AM               1:03.85    1:06.18  
                  31.43     1:06.18 (34.75)                                        
 15 Stockard, Taylor L        15 RYD-LE               1:05.83    1:06.48  
                  32.43     1:06.48 (34.05)                                        
 16 Weber, Rachel E           16 RYD-LE               1:08.15    1:06.74  
                  31.72     1:06.74 (35.02)                                        
 17 Bodrock, Grace D          14 RYD-LE               1:30.42    1:06.93  
                  31.66     1:06.93 (35.27)                                        
 18 Philbrick, Olivia L       15 UNAT-LE              1:01.87    1:07.00  
                  31.66     1:07.00 (35.34)                                        
 19 Klem, Rachel J            16 CCS-LE               1:03.97    1:07.01  
                  32.01     1:07.01 (35.00)                                        
 19 Baylor, Sara J            12 HEAT-LE              1:08.72    1:07.01  
                  32.09     1:07.01 (34.92)                                        
 21 Krusinski, Annie K        15 CSI-LE               1:03.82    1:07.12  
                  31.72     1:07.12 (35.40)                                        
 22 Borrow, Emma R            19 BBA-LE               1:04.43    1:07.56  
                  32.38     1:07.56 (35.18)                                        
 23 Murphy, Maddy M           16 FAST-LE              1:07.13    1:07.71  
                  32.78     1:07.71 (34.93)                                        
 24 Mackay, Mallory J         15 CLES-LE              1:03.12    1:07.85  
                  31.84     1:07.85 (36.01)                                        
 25 Proweller, Talia          15 SHSH-LE              1:07.87    1:08.12  
                  33.25     1:08.12 (34.87)                                        
 26 Byler, Emily R            15 CCS-LE               1:08.10    1:08.64  
                  32.68     1:08.64 (35.96)                                        
 27 Lynch, Larissa D          15 MVP-OH               1:13.74    1:09.71  
                  33.43     1:09.71 (36.28)                                        
 28 Cook, Natalie G           15 FAST-LE              1:05.00    1:09.88  
                  32.84     1:09.88 (37.04)                                        
 29 Hantus, Charlotte E       16 LESD-LE              1:09.06    1:09.93  
                  34.55     1:09.93 (35.38)                                        
 30 Stump, Jordan O           16 FAST-LE              1:08.62    1:10.11  
                  33.01     1:10.11 (37.10)                                        
 31 Lewis, Maya M             16 CCS-LE               1:04.66    1:10.40  
 32 Chen, Patricia Y          15 SHSH-LE              1:09.81    1:10.53  
                  33.85     1:10.53 (36.68)                                        
 33 Kochanowski, Taylor K     16 HEAT-LE              1:09.17    1:10.64  
                  34.05     1:10.64 (36.59)                                        
 33 Coates, Caroline E        16 HEAT-LE              1:07.39    1:10.64  
                  33.38     1:10.64 (37.26)                                        
 35 Sekerak, Sophia G         15 FAST-LE              1:10.23    1:10.92  
                  33.81     1:10.92 (37.11)                                        
 36 DiMatteo, Alexis J        15 STRS-LE              1:06.87    1:11.29  
                  34.57     1:11.29 (36.72)                                        
 37 Carano, Maddy L           16 CCS-LE               1:07.62    1:11.32  
                  33.42     1:11.32 (37.90)                                        
 38 Fisher, Emma R            16 HEAT-LE              1:09.83    1:11.47  
                  34.06     1:11.47 (37.41)                                        
 39 Zhang, Amy K              15 STRS-LE              1:07.79    1:11.82  
                  34.08     1:11.82 (37.74)                                        
 40 Klepper, Jadyn E          15 GYB-LE                    NT    1:11.87  
                  34.93     1:11.87 (36.94)                                        
 41 Gallagher, Grace E        15 FAST-LE              1:12.20    1:11.95  
                  34.16     1:11.95 (37.79)                                        
 42 Klepper, Adrianna E       15 GYB-LE                    NT    1:12.27  
                  34.67     1:12.27 (37.60)                                        
 43 Frase, Leah A             16 LESD-LE              1:14.36    1:12.36  
                  34.58     1:12.36 (37.78)                                        
 44 Markey, Alice K           18 SHSH-LE              1:12.52    1:14.57  
                  35.31     1:14.57 (39.26)                                        
 45 Saultz, Annabelle M       18 CLES-LE              1:32.40    1:14.70  
                  35.37     1:14.70 (39.33)                                        
 46 Bennett, Maddy A          16 PA-LE                1:41.14    1:15.85  
                  34.67     1:15.85 (41.18)                                        
 47 Soboslay, Mary R          15 CLES-LE              1:16.37    1:17.40  
                  36.82     1:17.40 (40.58)                                        
 48 Klein, Sylvia R           17 LESD-LE              1:15.43    1:21.72  
                  39.10     1:21.72 (42.62)                                        
 49 Mann, Seryna T            15 MVP-OH               1:23.45    1:21.97  
                  37.25     1:21.97 (44.72)                                        
 50 Obert, Lily E             15 CFYN-LE              1:21.31    1:23.02  
                  39.31     1:23.02 (43.71)                                        
 51 Gustin, Chloe J            9 GLSS-LE              1:23.87    1:23.41  
                  39.33     1:23.41 (44.08)                                        
 52 Stewart, Alice E           9 GLSS-LE              1:28.05    1:23.54  
                  39.97     1:23.54 (43.57)                                        
 53 Stenger, Caroline J       12 LSSC-LE              1:38.51    1:35.36  
                  43.67     1:35.36 (51.69)                                        
 
Girls 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McCormick, Paige N        17 HEAT-LE              2:05.21    2:10.37  
                  31.22     1:04.36 (33.14)     1:37.47 (33.11)     2:10.37 (32.90)
  2 Timken, Parker L          18 CCS-LE               2:08.82    2:13.95  
                  30.90     1:05.13 (34.23)     1:39.70 (34.57)     2:13.95 (34.25)
  3 Cappabianca, Giovanna S   17 HEAT-LE              2:11.61    2:14.83  
                  32.10     1:06.27 (34.17)     1:40.55 (34.28)     2:14.83 (34.28)
  4 Hannan, Maddie A          18 HEAT-LE              2:08.22    2:15.27  
                  30.99     1:05.57 (34.58)     1:40.67 (35.10)     2:15.27 (34.60)
  5 O'Brien, Mairin R         16 BBA-LE               2:12.82    2:18.61  
                  31.68     1:06.58 (34.90)     1:42.68 (36.10)     2:18.61 (35.93)
  6 Stark, Rachel A           20 LSSC-LE              2:15.51    2:18.66  
                  32.41     1:07.71 (35.30)     1:43.39 (35.68)     2:18.66 (35.27)
  7 Krosky, Karen L           17 CSI-LE               2:10.83    2:19.12  
                  31.57     1:06.56 (34.99)     1:43.05 (36.49)     2:19.12 (36.07)
  8 Murphy, Janine A          15 CCS-LE               2:27.50    2:19.46  
                  32.08     1:08.13 (36.05)     1:44.39 (36.26)     2:19.46 (35.07)
  9 Bugara, Baila M           15 CCS-LE               2:19.25    2:20.78  
                  32.87     1:09.01 (36.14)     1:45.52 (36.51)     2:20.78 (35.26)
 10 Klem, Rebekah J           19 CCS-LE               2:25.26    2:21.03  
                  32.66     1:07.84 (35.18)     1:44.82 (36.98)     2:21.03 (36.21)
 11 Turchanik, Sarah M        17 RYD-LE               2:12.89    2:21.63  
                  32.76     1:08.24 (35.48)     1:45.26 (37.02)     2:21.63 (36.37)
 12 St.Clair, Piper A         16 CCS-LE               2:17.73    2:21.64  
                  32.88     1:09.33 (36.45)     1:46.22 (36.89)     2:21.64 (35.42)
 13 Marody, Maggie E          16 WHY-AM               2:15.47    2:21.74  
                  32.21     1:07.28 (35.07)     1:43.93 (36.65)     2:21.74 (37.81)
 14 St. Clair, Reagan J       16 MAC-LE               2:16.30    2:22.10  
                  32.50     1:08.84 (36.34)     1:46.15 (37.31)     2:22.10 (35.95)
 15 Lewis, Maya M             16 CCS-LE               2:17.56    2:22.37  
                  32.36     1:08.35 (35.99)     1:45.59 (37.24)     2:22.37 (36.78)
 16 Rogers, Molly A           15 FAST-LE              2:30.51    2:22.61  
                  32.57     1:09.46 (36.89)     1:46.53 (37.07)     2:22.61 (36.08)
 17 Ehlers, Caroline K        18 CCS-LE               2:17.59    2:23.00  
                  32.25     1:08.08 (35.83)     1:45.76 (37.68)     2:23.00 (37.24)
 18 Stockard, Taylor L        15 RYD-LE               2:20.40    2:25.11  
                  33.00     1:10.39 (37.39)     1:48.28 (37.89)     2:25.11 (36.83)
 19 Irwin, Megan I            18 RYD-LE               2:13.27    2:25.54  
                  32.96     1:09.82 (36.86)     1:48.44 (38.62)     2:25.54 (37.10)
 20 Timken, Payton P          16 CCS-LE               2:21.50    2:25.78  
                  33.44     1:10.79 (37.35)     1:48.47 (37.68)     2:25.78 (37.31)
 21 Tropper, Stephanie M      15 BBA-LE               2:22.49    2:27.01  
                  33.10     1:10.78 (37.68)     1:50.13 (39.35)     2:27.01 (36.88)
 22 Pisano, Olivia C          15 HEAT-LE              2:13.91    2:27.79  
                  34.16     1:12.24 (38.08)     1:50.25 (38.01)     2:27.79 (37.54)
 23 Murphy, Maddy M           16 FAST-LE              2:25.50    2:27.86  
                  33.48     1:10.46 (36.98)     1:49.33 (38.87)     2:27.86 (38.53)
 24 Borrow, Emma R            19 BBA-LE               2:17.31    2:28.23  
                  33.61     1:11.42 (37.81)     1:50.35 (38.93)     2:28.23 (37.88)
 25 Weber, Rachel E           16 RYD-LE               2:26.44    2:29.03  
                  32.73     1:09.72 (36.99)     1:49.25 (39.53)     2:29.03 (39.78)
 26 Russell, Ella K           15 LSSC-LE              2:22.79    2:29.06  
                  33.33     1:11.41 (38.08)     1:50.71 (39.30)     2:29.06 (38.35)
 27 South, Paige A            16 CCS-LE               2:27.28    2:29.87  
                  32.88     1:10.57 (37.69)   2:29.87 (1:19.30)                    
 28 Kochanowski, Taylor K     16 HEAT-LE              2:30.22    2:31.75  
                  34.90     1:13.42 (38.52)     1:53.08 (39.66)     2:31.75 (38.67)
 29 Sekerak, Sophia G         15 FAST-LE              2:34.01    2:34.11  
                  34.91     1:14.79 (39.88)     1:54.47 (39.68)     2:34.11 (39.64)
 30 Zhang, Amy K              15 STRS-LE              2:31.01    2:34.73  
                  35.00     1:14.39 (39.39)     1:55.23 (40.84)     2:34.73 (39.50)
 31 Chen, Patricia Y          15 SHSH-LE              2:34.20    2:35.36  
                  35.55     1:15.58 (40.03)     1:55.97 (40.39)     2:35.36 (39.39)
 32 Gallagher, Grace E        15 FAST-LE              2:33.75    2:35.72  
                  34.61     1:15.01 (40.40)     1:56.78 (41.77)     2:35.72 (38.94)
 33 Coates, Caroline E        16 HEAT-LE              2:29.52    2:35.96  
                  36.45     1:16.56 (40.11)     1:56.50 (39.94)     2:35.96 (39.46)
 34 Donahue, Abbey R          16 WEST-LE              2:35.99    2:36.41  
                  34.51     1:13.28 (38.77)     1:54.48 (41.20)     2:36.41 (41.93)
 35 Frase, Leah A             16 LESD-LE              2:37.61    2:38.33  
                  35.67     1:15.11 (39.44)     1:56.88 (41.77)     2:38.33 (41.45)
 36 Lynch, Larissa D          15 MVP-OH               2:40.65    2:38.57  
                  35.99     1:15.10 (39.11)     1:56.97 (41.87)     2:38.57 (41.60)
 37 Saultz, Annabelle M       18 CLES-LE              2:39.97    2:40.85  
                  37.13     1:18.15 (41.02)     2:00.20 (42.05)     2:40.85 (40.65)
 38 Klepper, Jadyn E          15 GYB-LE                    NT    2:41.77  
                  35.62     1:15.77 (40.15)     1:58.30 (42.53)     2:41.77 (43.47)
 39 O'Brien, Molly A          16 CFYN-LE              2:39.26    2:41.94  
                  36.82     1:17.65 (40.83)     2:00.05 (42.40)     2:41.94 (41.89)
 40 Busch, Lexi J             12 LESD-LE              2:43.37    2:43.65  
                  37.19     1:19.45 (42.26)     2:01.77 (42.32)     2:43.65 (41.88)
 41 McFadden, Isabella K      17 WEST-LE              2:43.48    2:45.53  
                  36.54     1:18.38 (41.84)     2:01.68 (43.30)     2:45.53 (43.85)
 42 Nixon, Eva D              12 FAST-LE              3:14.96    2:48.01  
                  36.34     1:20.03 (43.69)     2:05.16 (45.13)     2:48.01 (42.85)
 43 Meaux, Jossi G            16 WEST-LE              2:48.99    2:48.12  
                  36.74     1:19.51 (42.77)     2:03.55 (44.04)     2:48.12 (44.57)
 44 Fishman, Hope E           16 RYD-LE                    NT    2:51.89  
                  38.53     1:23.31 (44.78)     2:06.83 (43.52)     2:51.89 (45.06)
 45 Gerber, Claire L          15 CCS-LE               3:10.55    2:54.13  
                  40.21     1:23.62 (43.41)   2:54.13 (1:30.51)                    
 46 Klein, Sylvia R           17 LESD-LE              2:45.13    2:57.61  
                  39.60     1:26.13 (46.53)     2:12.29 (46.16)     2:57.61 (45.32)
 47 Obert, Lily E             15 CFYN-LE              2:52.50    3:02.84  
                  40.90     1:27.93 (47.03)     2:15.77 (47.84)     3:02.84 (47.07)
 48 Addis, Lauren E           17 CCS-LE               3:04.24    3:07.31  
                  40.27     1:28.01 (47.74)     2:18.60 (50.59)     3:07.31 (48.71)
 49 Dillenbeck, Anna S        16 SHSH-LE              2:45.59    3:14.10  
                                1:34.65 ( )   3:14.10 (1:39.45)                    
 -- Sunseri, Mia G            16 WHY-AM               2:25.19         DQ  
 
Girls 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Krosky, Karen L           17 CSI-LE               4:38.90    4:53.75  
                  32.87     1:09.24 (36.37)     1:46.80 (37.56)     2:24.44 (37.64)
        3:02.13 (37.69)     3:39.78 (37.65)     4:17.34 (37.56)     4:53.75 (36.41)
  2 St.Clair, Piper A         16 CCS-LE               4:50.40    4:59.16  
                  33.25     1:10.36 (37.11)     1:48.37 (38.01)     2:26.96 (38.59)
        3:04.72 (37.76)     3:44.18 (39.46)     4:22.22 (38.04)     4:59.16 (36.94)
  3 Rogers, Molly A           15 FAST-LE              5:02.15    5:01.57  
                  34.07     1:12.43 (38.36)     1:51.13 (38.70)     2:29.75 (38.62)
        3:08.25 (38.50)     3:46.83 (38.58)     4:24.99 (38.16)     5:01.57 (36.58)
  4 Perlberg, Grace M         14 STRS-LE              5:09.25    5:06.11  
                  35.29     1:14.19 (38.90)     1:53.84 (39.65)     2:33.45 (39.61)
        3:12.94 (39.49)     3:51.82 (38.88)     4:30.18 (38.36)     5:06.11 (35.93)
  5 Hensley, Kate M           14 HEAT-LE              5:19.41    5:07.48  
                  35.79     1:14.56 (38.77)     1:54.37 (39.81)     2:34.06 (39.69)
        3:13.65 (39.59)     3:52.61 (38.96)     4:30.92 (38.31)     5:07.48 (36.56)
  6 Tekieli, Ingrid Christin  14 LESD-LE              5:16.62    5:07.76  
                  35.93     1:15.51 (39.58)     1:55.10 (39.59)     2:35.01 (39.91)
        3:13.59 (38.58)     3:53.04 (39.45)     4:31.08 (38.04)     5:07.76 (36.68)
  7 Turkal, Ava G             13 MAC-LE               5:04.82    5:11.08  
                  34.40     1:12.51 (38.11)     1:52.37 (39.86)     2:31.97 (39.60)
        3:12.01 (40.04)     3:51.74 (39.73)     4:31.77 (40.03)     5:11.08 (39.31)
  8 Murphy, Janine A          15 CCS-LE               5:05.12    5:11.16  
                  35.36     1:14.74 (39.38)     1:55.50 (40.76)     2:36.38 (40.88)
        3:16.87 (40.49)     3:57.44 (40.57)     4:36.11 (38.67)     5:11.16 (35.05)
  9 Gustin, Jana R            13 GLSS-LE              5:21.18    5:14.11  
                  36.18     1:15.91 (39.73)     1:56.20 (40.29)     2:36.47 (40.27)
        3:15.92 (39.45)     3:55.92 (40.00)     4:34.99 (39.07)     5:14.11 (39.12)
 10 Mullens, Lily M           16 CCS-LE               5:34.99    5:14.72  
                  33.95     1:12.62 (38.67)     1:51.57 (38.95)     2:31.99 (40.42)
        3:12.94 (40.95)     3:53.76 (40.82)     4:34.32 (40.56)     5:14.72 (40.40)
 11 Hantus, Charlotte E       16 LESD-LE              5:13.22    5:14.80  
                  35.85     1:16.15 (40.30)     1:56.80 (40.65)     2:37.50 (40.70)
        3:17.19 (39.69)     3:57.39 (40.20)     4:37.11 (39.72)     5:14.80 (37.69)
 12 Weldon, Hannah C          14 HEAT-LE              5:03.87    5:15.16  
                  35.23     1:13.83 (38.60)     1:52.98 (39.15)     2:33.38 (40.40)
        3:13.67 (40.29)     3:54.34 (40.67)     4:34.78 (40.44)     5:15.16 (40.38)
 13 Shaker, Ava M             14 STRS-LE              5:31.75    5:16.76  
                  36.01     1:16.05 (40.04)     1:56.51 (40.46)     2:36.80 (40.29)
        3:17.89 (41.09)     3:58.25 (40.36)     4:38.46 (40.21)     5:16.76 (38.30)
 14 Kuhel, Olivia S           14 SHSH-LE              5:48.75    5:17.25  
                  36.30     1:15.91 (39.61)     1:56.18 (40.27)     2:36.96 (40.78)
        3:17.25 (40.29)     3:57.68 (40.43)     4:38.62 (40.94)     5:17.25 (38.63)
 15 Strong, Maria T           14 STRS-LE              5:10.99    5:19.33  
                  34.88     1:14.65 (39.77)     1:55.42 (40.77)     2:37.09 (41.67)
        3:18.25 (41.16)     3:58.79 (40.54)     4:39.51 (40.72)     5:19.33 (39.82)
 16 Gallagher, Grace E        15 FAST-LE              5:26.05    5:22.36  
                  36.15     1:16.77 (40.62)     1:58.47 (41.70)     2:40.31 (41.84)
        3:21.86 (41.55)     4:03.21 (41.35)     4:43.38 (40.17)     5:22.36 (38.98)
 17 Coates, Caroline E        16 HEAT-LE              5:17.58    5:23.44  
                  36.43     1:16.98 (40.55)     1:57.72 (40.74)     2:39.21 (41.49)
        3:20.45 (41.24)     4:02.02 (41.57)     4:42.89 (40.87)     5:23.44 (40.55)
 18 Sekerak, Sophia G         15 FAST-LE              5:28.22    5:23.74  
                  35.51     1:15.18 (39.67)     1:56.23 (41.05)     2:38.33 (42.10)
        3:20.34 (42.01)     4:02.02 (41.68)     4:43.96 (41.94)     5:23.74 (39.78)
 19 Zhang, Amy K              15 STRS-LE              5:20.40    5:23.92  
                  37.15     1:18.63 (41.48)     2:00.66 (42.03)     2:42.25 (41.59)
        3:23.53 (41.28)     4:04.75 (41.22)     4:44.26 (39.51)     5:23.92 (39.66)
 20 DiMatteo, Alexis J        15 STRS-LE              5:14.63    5:26.26  
                  37.21     1:18.19 (40.98)     2:00.24 (42.05)     2:42.33 (42.09)
        3:23.31 (40.98)     4:05.10 (41.79)     4:46.48 (41.38)     5:26.26 (39.78)
 21 Klein, Clara E            14 LESD-LE              5:41.33    5:33.62  
                  36.69     1:18.16 (41.47)     2:00.43 (42.27)     2:43.53 (43.10)
        3:26.01 (42.48)     4:09.35 (43.34)     4:51.85 (42.50)     5:33.62 (41.77)
 22 Chen, Patricia Y          15 SHSH-LE              5:29.64    5:35.02  
                  36.50     1:16.74 (40.24)     1:59.31 (42.57)     2:42.37 (43.06)
        3:25.75 (43.38)     4:09.82 (44.07)     4:53.21 (43.39)     5:35.02 (41.81)
 23 Brooker, Alayna M         14 STRS-LE              6:04.05    5:38.15  
                  39.56     1:22.56 (43.00)     2:06.28 (43.72)     2:49.76 (43.48)
        3:32.92 (43.16)     4:16.60 (43.68)     4:58.59 (41.99)     5:38.15 (39.56)
 24 Busch, Lexi J             12 LESD-LE              6:01.50    5:40.64  
                  38.31     1:20.22 (41.91)     2:02.53 (42.31)     2:45.02 (42.49)
        3:27.89 (42.87)     4:12.12 (44.23)     4:56.77 (44.65)     5:40.64 (43.87)
 25 Lynch, Larissa D          15 MVP-OH               5:22.00    5:42.89  
                  36.58     1:17.68 (41.10)     2:01.18 (43.50)     2:45.08 (43.90)
        3:29.87 (44.79)     4:14.33 (44.46)     4:59.28 (44.95)     5:42.89 (43.61)
 26 Bochenek, Molly G         14 STRS-LE              5:45.99    5:43.07  
                  38.89     1:22.13 (43.24)     2:06.74 (44.61)     2:50.16 (43.42)
        3:33.86 (43.70)     4:17.57 (43.71)     5:01.40 (43.83)     5:43.07 (41.67)
 27 Bennett, Maddy A          16 PA-LE                     NT    5:51.79  
                  38.34     1:23.02 (44.68)     2:06.75 (43.73)     2:52.77 (46.02)
        3:38.70 (45.93)     4:24.15 (45.45)     5:08.63 (44.48)     5:51.79 (43.16)
 28 Rowane, Anja F            15 GLSS-LE              6:31.83    6:00.62  
                  39.42     1:26.21 (46.79)     2:13.42 (47.21)     2:59.44 (46.02)
        3:45.63 (46.19)     4:31.39 (45.76)     5:16.83 (45.44)     6:00.62 (43.79)
 29 Proweller, Amelia         15 SHSH-LE              5:00.59    6:02.79  
                  39.34     1:25.36 (46.02)     2:12.59 (47.23)     2:59.25 (46.66)
        3:45.93 (46.68)     4:32.38 (46.45)   6:02.79 (1:30.41)                    
 30 Dimmerling, Gennie M      13 CCS-LE               5:26.55    6:06.44  
                  38.07     1:22.33 (44.26)     2:08.96 (46.63)     2:56.45 (47.49)
        3:44.31 (47.86)     4:32.51 (48.20)     5:20.17 (47.66)     6:06.44 (46.27)
 31 Klein, Sylvia R           17 LESD-LE              6:28.43    6:13.43  
                  41.98     1:29.42 (47.44)     2:16.28 (46.86)     3:04.70 (48.42)
        3:52.23 (47.53)     4:40.18 (47.95)     5:27.84 (47.66)     6:13.43 (45.59)
 32 Obert, Lily E             15 CFYN-LE              6:16.50    6:19.84  
                  41.35     1:27.16 (45.81)     2:14.25 (47.09)     3:02.03 (47.78)
        3:52.50 (50.47)     4:42.50 (50.00)     5:32.50 (50.00)     6:19.84 (47.34)
 33 Sakach, Paige D           14 LSSC-LE              6:20.99    6:24.88  
                  42.19     1:31.25 (49.06)     2:21.02 (49.77)     3:11.40 (50.38)
        4:01.00 (49.60)     4:50.86 (49.86)     5:38.53 (47.67)     6:24.88 (46.35)
 34 Mann, Seryna T            15 MVP-OH                    NT    6:31.20  
                  41.86     1:32.46 (50.60)     2:23.40 (50.94)     3:15.58 (52.18)
        4:05.79 (50.21)     4:57.88 (52.09)     5:45.03 (47.15)     6:31.20 (46.17)
 35 Aumock, Maia A            14 CSI-LE               6:02.99    6:32.97  
                  41.45     1:29.25 (47.80)     2:18.33 (49.08)     3:09.13 (50.80)
        4:00.29 (51.16)     4:51.98 (51.69)     5:43.02 (51.04)     6:32.97 (49.95)
 36 Stenger, Caroline J       12 LSSC-LE              7:25.14    7:03.98  
                  45.89     1:39.21 (53.32)     2:32.65 (53.44)     3:26.62 (53.97)
        4:22.08 (55.46)     5:17.25 (55.17)     6:12.85 (55.60)     7:03.98 (51.13)
 37 Betscakos, Solana O        9 GYB-LE                    NT    7:45.31  
                  52.00     1:50.11 (58.11)     2:49.33 (59.22)     3:48.83 (59.50)
      4:49.62 (1:00.79)   5:50.01 (1:00.39)   6:51.08 (1:01.07)     7:45.31 (54.23)
 
Girls 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Murphy, Janine A          15 CCS-LE               1:09.69    1:09.21  
                  34.15     1:09.21 (35.06)                                        
  2 Kidney, Victoria L        14 WHY-AM               1:09.18    1:09.91  
                  34.06     1:09.91 (35.85)                                        
  3 St. Clair, Reagan J       16 MAC-LE               1:08.32    1:11.20  
                  34.39     1:11.20 (36.81)                                        
  4 Pisano, Olivia C          15 HEAT-LE              1:07.55    1:11.46  
                  34.66     1:11.46 (36.80)                                        
  5 Turchanik, Sarah M        17 RYD-LE               1:07.54    1:11.53  
                  34.84     1:11.53 (36.69)                                        
  6 Cronin, Caitlin E         18 CCS-LE               1:10.57    1:12.01  
                  34.26     1:12.01 (37.75)                                        
  7 Philbrick, Olivia L       15 UNAT-LE              1:06.01    1:12.63  
                  34.53     1:12.63 (38.10)                                        
  8 Stark, Rachel A           20 LSSC-LE              1:08.13    1:12.64  
                  35.09     1:12.64 (37.55)                                        
  9 O'Brien, Mairin R         16 BBA-LE               1:08.89    1:12.81  
                  35.64     1:12.81 (37.17)                                        
 10 Borrow, Emma R            19 BBA-LE               1:07.93    1:12.82  
                  35.25     1:12.82 (37.57)                                        
 11 South, Paige A            16 CCS-LE               1:08.40    1:12.99  
                  35.00     1:12.99 (37.99)                                        
 12 Hannan, Maddie A          18 HEAT-LE              1:08.54    1:13.19  
                  35.57     1:13.19 (37.62)                                        
 13 Martin, Anna M            18 RYD-LE               1:11.30    1:14.22  
                  36.80     1:14.22 (37.42)                                        
 14 Mullens, Lily M           16 CCS-LE               1:11.41    1:14.83  
                  36.09     1:14.83 (38.74)                                        
 15 Tropper, Stephanie M      15 BBA-LE               1:13.65    1:15.49  
                  36.27     1:15.49 (39.22)                                        
 16 Nagle, Mia A              15 FAST-LE              1:14.43    1:15.88  
                  36.64     1:15.88 (39.24)                                        
 17 Stockard, Taylor L        15 RYD-LE               1:10.99    1:15.92  
                  37.62     1:15.92 (38.30)                                        
 18 Mackay, Mallory J         15 CLES-LE              1:14.52    1:16.05  
                  35.75     1:16.05 (40.30)                                        
 19 Conte, Maya R             18 CSI-LE               1:11.04    1:16.96  
                  36.87     1:16.96 (40.09)                                        
 20 Moore, Emma R             15 FAST-LE              1:32.06    1:17.17  
                  36.27     1:17.17 (40.90)                                        
 21 Weber, Rachel E           16 RYD-LE               1:16.56    1:17.35  
                  37.12     1:17.35 (40.23)                                        
 22 Baylor, Sara J            12 HEAT-LE              1:14.77    1:18.91  
                  38.04     1:18.91 (40.87)                                        
 23 Lewis, Maya M             16 CCS-LE               1:16.85    1:19.36  
                  39.26     1:19.36 (40.10)                                        
 24 St.Clair, Piper A         16 CCS-LE               1:20.13    1:20.04  
                  39.61     1:20.04 (40.43)                                        
 25 Bopp, Jenna L             16 WHY-AM                    NT    1:20.16  
                  39.26     1:20.16 (40.90)                                        
 26 Telerico, Mia M           17 STRS-LE              1:17.16    1:20.63  
                  38.23     1:20.63 (42.40)                                        
 27 Zhang, Amy K              15 STRS-LE              1:16.06    1:21.28  
                  39.17     1:21.28 (42.11)                                        
 28 Lynch, Larissa D          15 MVP-OH               1:27.98    1:21.64  
                  38.02     1:21.64 (43.62)                                        
 29 Klem, Rachel J            16 CCS-LE               1:21.08    1:21.85  
                  40.07     1:21.85 (41.78)                                        
 30 Murphy, Maddy M           16 FAST-LE              1:20.66    1:22.67  
                  40.09     1:22.67 (42.58)                                        
 31 Carano, Maddy L           16 CCS-LE               1:26.90    1:24.31  
                  40.16     1:24.31 (44.15)                                        
 32 Donahue, Abbey R          16 WEST-LE              1:25.99    1:25.49  
                  41.57     1:25.49 (43.92)                                        
 33 Cannon, Caroline M        16 BBA-LE               1:25.38    1:25.53  
                  41.74     1:25.53 (43.79)                                        
 34 Kochanowski, Taylor K     16 HEAT-LE              1:20.19    1:25.59  
                  41.79     1:25.59 (43.80)                                        
 35 Soboslay, Mary R          15 CLES-LE              1:27.56    1:25.83  
                  41.80     1:25.83 (44.03)                                        
 36 O'Brien, Molly A          16 CFYN-LE              1:23.84    1:25.90  
                  41.41     1:25.90 (44.49)                                        
 37 Leibensperger, Kristen M  16 GYB-LE               3:09.67    1:25.97  
                  42.55     1:25.97 (43.42)                                        
 38 Chen, Patricia Y          15 SHSH-LE              1:27.12    1:26.59  
                  41.75     1:26.59 (44.84)                                        
 39 Obert, Lily E             15 CFYN-LE              1:30.30    1:26.84  
                  41.52     1:26.84 (45.32)                                        
 40 Busch, Lexi J             12 LESD-LE              1:27.16    1:29.01  
                  43.01     1:29.01 (46.00)                                        
 41 Fishman, Hope E           16 RYD-LE               1:39.49    1:31.55  
                  43.85     1:31.55 (47.70)                                        
 42 Nixon, Eva D              12 FAST-LE              1:48.67    1:34.03  
                  44.54     1:34.03 (49.49)                                        
 43 Bing, Kara G              14 CCS-LE               1:34.72    1:36.69  
                  46.68     1:36.69 (50.01)                                        
 44 Gerber, Claire L          15 CCS-LE               1:40.25    1:46.71  
 -- Dyer, Madeline H          17 FAST-LE              1:10.78         DQ  
                  35.66          DQ (37.92)                                        
 
Girls 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Turchanik, Sarah M        17 RYD-LE               2:29.59    2:33.89  
                  36.43     1:15.56 (39.13)     1:55.88 (40.32)     2:33.89 (38.01)
  2 O'Brien, Mairin R         16 BBA-LE               2:31.64    2:33.90  
                  36.00     1:14.80 (38.80)     1:54.85 (40.05)     2:33.90 (39.05)
  3 Borrow, Emma R            19 BBA-LE               2:24.80    2:40.53  
                  37.99     1:18.20 (40.21)     1:59.54 (41.34)     2:40.53 (40.99)
  4 Stewart, Beatrice P       12 GLSS-LE              2:37.40    2:40.59  
                  37.70     1:18.44 (40.74)     2:00.39 (41.95)     2:40.59 (40.20)
  5 Cappabianca, Giovanna S   17 HEAT-LE              2:28.35    2:42.65  
                  38.33     1:19.70 (41.37)     2:01.37 (41.67)     2:42.65 (41.28)
  6 Sevald, Audrey P          13 FAST-LE              2:50.25    2:43.11  
                  37.97     1:19.19 (41.22)     2:01.89 (42.70)     2:43.11 (41.22)
  7 Lewis, Maya M             16 CCS-LE               2:38.91    2:43.42  
                  39.13     1:20.41 (41.28)     2:02.38 (41.97)     2:43.42 (41.04)
  8 Coates, Caroline E        16 HEAT-LE              2:38.37    2:43.92  
                  38.80     1:20.43 (41.63)     2:02.29 (41.86)     2:43.92 (41.63)
  9 McDaniel, Allison A       14 RYD-LE               2:50.19    2:46.47  
                  40.38     1:23.09 (42.71)     2:05.24 (42.15)     2:46.47 (41.23)
 10 Tropper, Stephanie M      15 BBA-LE               2:45.49    2:46.53  
                  38.67     1:22.05 (43.38)     2:05.66 (43.61)     2:46.53 (40.87)
 11 Nagle, Mia A              15 FAST-LE              2:42.68    2:46.68  
                  39.16     1:21.56 (42.40)     2:04.25 (42.69)     2:46.68 (42.43)
 12 Swope, Rayna L            14 RYD-LE               2:50.02    2:48.35  
                  39.55     1:22.00 (42.45)     2:05.23 (43.23)     2:48.35 (43.12)
 13 Zhang, Amy K              15 STRS-LE              2:45.58    2:49.44  
                  40.01     1:23.14 (43.13)     2:06.44 (43.30)     2:49.44 (43.00)
 14 Bennett, Maddy A          16 PA-LE                     NT    2:57.20  
                  39.72     1:24.80 (45.08)     2:10.91 (46.11)     2:57.20 (46.29)
 15 Kochanowski, Taylor K     16 HEAT-LE              3:03.65    2:59.28  
                  42.14     1:28.28 (46.14)     2:14.60 (46.32)     2:59.28 (44.68)
 16 Obert, Lily E             15 CFYN-LE              3:26.50    3:04.30  
                  42.37     1:28.93 (46.56)     2:17.52 (48.59)     3:04.30 (46.78)
 17 Busch, Lexi J             12 LESD-LE              3:07.65    3:05.79  
                  43.48     1:30.59 (47.11)     2:19.19 (48.60)     3:05.79 (46.60)
 18 Rowane, Anja F            15 GLSS-LE              3:19.79    3:12.29  
                  45.02     1:33.96 (48.94)     2:24.26 (50.30)     3:12.29 (48.03)
 19 Stewart, Alice E           9 GLSS-LE                   NT    3:24.64  
                  48.30     1:41.99 (53.69)     2:33.92 (51.93)     3:24.64 (50.72)
 
Girls 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sunseri, Mia G            16 WHY-AM               1:13.84    1:18.53  
                  37.25     1:18.53 (41.28)                                        
  2 Dyer, Madeline H          17 FAST-LE              1:13.50    1:18.74  
                  36.99     1:18.74 (41.75)                                        
  3 Bopp, Jenna L             16 WHY-AM               1:19.59    1:18.81  
                  37.38     1:18.81 (41.43)                                        
  4 Martin, Anna M            18 RYD-LE               1:13.57    1:19.00  
                  36.99     1:19.00 (42.01)                                        
  5 Klem, Rebekah J           19 CCS-LE               1:15.03    1:19.28  
                  37.46     1:19.28 (41.82)                                        
  6 Klem, Rachel J            16 CCS-LE               1:18.58    1:20.48  
                  38.07     1:20.48 (42.41)                                        
  7 Voytek, Mara J            18 CSI-LE               1:18.41    1:20.74  
                  38.33     1:20.74 (42.41)                                        
  8 Sadovska, Olena           15 CSI-LE               1:20.88    1:21.94  
                  38.46     1:21.94 (43.48)                                        
  9 Barragate, Bella          16 BBA-LE               1:19.29    1:22.10  
                  39.16     1:22.10 (42.94)                                        
 10 Krusinski, Annie K        15 CSI-LE               1:19.31    1:22.29  
                  38.41     1:22.29 (43.88)                                        
 11 Stockard, Taylor L        15 RYD-LE               1:19.92    1:24.59  
                  40.33     1:24.59 (44.26)                                        
 12 Bass, Kennedy M           16 BBA-LE               1:19.91    1:25.40  
                  39.45     1:25.40 (45.95)                                        
 13 Krosky, Karen L           17 CSI-LE               1:25.53    1:25.74  
                  40.63     1:25.74 (45.11)                                        
 14 McLin, Kali I             15 BBA-LE               1:18.90    1:26.06  
                  39.44     1:26.06 (46.62)                                        
 15 Telerico, Mia M           17 STRS-LE              1:21.71    1:27.45  
                  40.22     1:27.45 (47.23)                                        
 16 Mullens, Lily M           16 CCS-LE               1:26.96    1:28.13  
                  41.52     1:28.13 (46.61)                                        
 17 Conte, Maya R             18 CSI-LE               1:34.09    1:30.09  
                  41.52     1:30.09 (48.57)                                        
 18 Saultz, Annabelle M       18 CLES-LE              1:25.78    1:30.27  
                  41.98     1:30.27 (48.29)                                        
 19 Russell, Ella K           15 LSSC-LE              1:23.45    1:30.64  
                  44.03     1:30.64 (46.61)                                        
 20 Stark, Rachel A           20 LSSC-LE              1:35.08    1:31.35  
                  43.18     1:31.35 (48.17)                                        
 21 Mackay, Mallory J         15 CLES-LE              1:30.31    1:31.46  
                  42.03     1:31.46 (49.43)                                        
 22 Sekerak, Sophia G         15 FAST-LE              1:30.65    1:31.56  
                  42.96     1:31.56 (48.60)                                        
 23 Philbrick, Olivia L       15 UNAT-LE              1:27.71    1:31.90  
                  43.16     1:31.90 (48.74)                                        
 24 DeWitt, Mackenzie D       15 HEAT-LE              1:32.35    1:31.97  
                  43.08     1:31.97 (48.89)                                        
 25 McFadden, Isabella K      17 WEST-LE              1:30.48    1:32.01  
                  42.45     1:32.01 (49.56)                                        
 26 Rogers, Molly A           15 FAST-LE              1:37.77    1:32.60  
                  44.01     1:32.60 (48.59)                                        
 27 Moore, Emma R             15 FAST-LE              1:42.25    1:33.12  
                  43.41     1:33.12 (49.71)                                        
 28 Baylor, Sara J            12 HEAT-LE              1:36.66    1:33.42  
                  44.44     1:33.42 (48.98)                                        
 29 Meaux, Jossi G            16 WEST-LE              1:30.99    1:33.91  
                  43.66     1:33.91 (50.25)                                        
 30 Byler, Emily R            15 CCS-LE               1:27.24    1:34.49  
                  42.94     1:34.49 (51.55)                                        
 31 Ricciardi, Gina M         18 PS-LE                     NT    1:34.84  
                  43.23     1:34.84 (51.61)                                        
 32 Gallagher, Grace E        15 FAST-LE              1:31.73    1:35.90  
                  44.46     1:35.90 (51.44)                                        
 33 Lynch, Larissa D          15 MVP-OH               1:43.80    1:36.50  
                  43.63     1:36.50 (52.87)                                        
 34 Fishman, Hope E           16 RYD-LE               1:54.19    1:44.39  
                  48.82     1:44.39 (55.57)                                        
 35 Bing, Kara G              14 CCS-LE               1:40.84    1:45.11  
                  47.69     1:45.11 (57.42)                                        
 36 Leibensperger, Kristen M  16 GYB-LE               2:12.30    1:45.65  
                  48.23     1:45.65 (57.42)                                        
 37 Soboslay, Mary R          15 CLES-LE              1:51.08    1:47.37  
                  50.22     1:47.37 (57.15)                                        
 38 Patterson, Ginesa L       16 CCS-LE               1:52.35    1:56.43  
                  51.29   1:56.43 (1:05.14)                                        
 39 Dillenbeck, Anna S        16 SHSH-LE              2:01.59    2:08.11  
                1:00.17   2:08.11 (1:07.94)                                        
 
Girls 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dyer, Madeline H          17 FAST-LE              2:37.74    2:47.78  
                  37.80     1:20.55 (42.75)     2:04.09 (43.54)     2:47.78 (43.69)
  2 Klem, Rachel J            16 CCS-LE               2:47.53    2:54.18  
                  39.47     1:23.47 (44.00)     2:08.89 (45.42)     2:54.18 (45.29)
  3 Klem, Rebekah J           19 CCS-LE               2:45.26    2:54.80  
                  38.98     1:23.15 (44.17)     2:08.47 (45.32)     2:54.80 (46.33)
  4 Bass, Kennedy M           16 BBA-LE               2:59.28    2:56.91  
                  40.48     1:26.34 (45.86)     2:12.66 (46.32)     2:56.91 (44.25)
  5 Barragate, Bella          16 BBA-LE               2:50.91    2:58.56  
                  40.34     1:26.06 (45.72)     2:12.67 (46.61)     2:58.56 (45.89)
  6 Stockard, Taylor L        15 RYD-LE               2:51.50    3:02.96  
                  42.08     1:29.30 (47.22)     2:16.37 (47.07)     3:02.96 (46.59)
  7 Kochanowski, Taylor K     16 HEAT-LE              2:56.16    3:04.63  
                  42.05     1:30.24 (48.19)     2:18.41 (48.17)     3:04.63 (46.22)
  8 McLin, Kali I             15 BBA-LE               3:08.52    3:05.14  
                  41.21     1:28.53 (47.32)     2:17.13 (48.60)     3:05.14 (48.01)
  9 Sadovska, Olena           15 CSI-LE               2:51.47    3:05.61  
                  41.86     1:30.46 (48.60)     2:18.22 (47.76)     3:05.61 (47.39)
 10 Telerico, Mia M           17 STRS-LE              2:56.86    3:09.88  
                  41.67     1:30.30 (48.63)     2:20.34 (50.04)     3:09.88 (49.54)
 11 Stewart, Beatrice P       12 GLSS-LE              3:04.53    3:14.67  
                  44.97     1:35.07 (50.10)     2:25.09 (50.02)     3:14.67 (49.58)
 12 Baylor, Sara J            12 HEAT-LE              3:30.00    3:17.99  
                  45.33     1:35.04 (49.71)     2:26.91 (51.87)     3:17.99 (51.08)
 13 DiMatteo, Alexis J        15 STRS-LE              3:26.80    3:19.66  
                  45.58     1:37.06 (51.48)     2:27.70 (50.64)     3:19.66 (51.96)
 14 Saultz, Annabelle M       18 CLES-LE              3:09.82    3:29.88  
                  47.24     1:40.50 (53.26)     2:34.90 (54.40)     3:29.88 (54.98)
 15 DeWitt, Mackenzie D       15 HEAT-LE              3:30.00    3:30.77  
                  47.77     1:41.66 (53.89)     2:36.17 (54.51)     3:30.77 (54.60)
 16 Proweller, Amelia         15 SHSH-LE              3:24.88    3:31.27  
                  45.74     1:39.80 (54.06)     2:34.94 (55.14)     3:31.27 (56.33)
 17 Stewart, Alice E           9 GLSS-LE                   NT    3:38.88  
                  52.42     1:49.05 (56.63)     2:44.33 (55.28)     3:38.88 (54.55)
 18 Rowane, Anja F            15 GLSS-LE              3:45.10    3:39.82  
                  48.77     1:46.02 (57.25)     2:44.78 (58.76)     3:39.82 (55.04)
 19 Gustin, Chloe J            9 GLSS-LE                   NT    3:53.59  
                  54.67   1:55.43 (1:00.76)     2:54.48 (59.05)     3:53.59 (59.11)
 
Girls 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Turchanik, Sarah M        17 RYD-LE               1:02.24    1:06.78  
                  31.11     1:06.78 (35.67)                                        
  2 Martin, Anna M            18 RYD-LE               1:08.15    1:09.31  
                  32.72     1:09.31 (36.59)                                        
  3 Voytek, Mara J            18 CSI-LE               1:06.69    1:09.42  
                  32.38     1:09.42 (37.04)                                        
  4 Nagle, Mia A              15 FAST-LE              1:13.22    1:10.37  
                  32.80     1:10.37 (37.57)                                        
  5 Sunseri, Mia G            16 WHY-AM               1:11.00    1:12.36  
                  33.40     1:12.36 (38.96)                                        
  6 Borrow, Emma R            19 BBA-LE               1:08.59    1:12.37  
                  33.12     1:12.37 (39.25)                                        
  7 O'Brien, Mairin R         16 BBA-LE               1:14.22    1:12.39  
                  33.57     1:12.39 (38.82)                                        
  8 Stockard, Taylor L        15 RYD-LE               1:11.90    1:13.06  
                  34.49     1:13.06 (38.57)                                        
  9 Rogers, Molly A           15 FAST-LE              1:10.30    1:13.34  
                  33.15     1:13.34 (40.19)                                        
 10 Stump, Jordan O           16 FAST-LE              1:10.01    1:13.63  
                  34.15     1:13.63 (39.48)                                        
 11 Krusinski, Annie K        15 CSI-LE               1:08.23    1:14.08  
                  33.34     1:14.08 (40.74)                                        
 12 Klem, Rebekah J           19 CCS-LE               1:10.70    1:14.28  
                  34.50     1:14.28 (39.78)                                        
 13 Telerico, Mia M           17 STRS-LE              1:08.87    1:14.82  
                  34.05     1:14.82 (40.77)                                        
 14 Murphy, Maddy M           16 FAST-LE              1:14.52    1:14.85  
                  34.12     1:14.85 (40.73)                                        
 15 Tropper, Stephanie M      15 BBA-LE               1:15.37    1:17.62  
                  34.68     1:17.62 (42.94)                                        
 16 Weber, Rachel E           16 RYD-LE               1:16.50    1:19.24  
                  35.75     1:19.24 (43.49)                                        
 17 Philbrick, Olivia L       15 UNAT-LE              1:10.80    1:19.40  
                  35.34     1:19.40 (44.06)                                        
 18 Fisher, Emma R            16 HEAT-LE              1:20.45    1:20.48  
                  35.46     1:20.48 (45.02)                                        
 19 Mackay, Mallory J         15 CLES-LE              1:16.37    1:22.04  
                  35.31     1:22.04 (46.73)                                        
 20 Cook, Natalie G           15 FAST-LE              1:24.74    1:22.13  
                  36.45     1:22.13 (45.68)                                        
 21 Markey, Alice K           18 SHSH-LE              1:21.90    1:22.70  
                  38.14     1:22.70 (44.56)                                        
 22 Lewis, Maya M             16 CCS-LE               1:20.54    1:23.34  
                  35.84     1:23.34 (47.50)                                        
 23 Lynch, Larissa D          15 MVP-OH               1:18.91    1:23.52  
                  36.48     1:23.52 (47.04)                                        
 24 Hantus, Charlotte E       16 LESD-LE              1:22.73    1:26.17  
                  40.02     1:26.17 (46.15)                                        
 25 Bass, Kennedy M           16 BBA-LE               1:21.49    1:27.66  
                  39.35     1:27.66 (48.31)                                        
 26 Chen, Patricia Y          15 SHSH-LE              1:24.31    1:29.45  
                  41.00     1:29.45 (48.45)                                        
 27 Proweller, Talia          15 SHSH-LE              1:27.42    1:29.91  
                  40.72     1:29.91 (49.19)                                        
 28 Soboslay, Mary R          15 CLES-LE              1:32.92    1:30.89  
                  40.83     1:30.89 (50.06)                                        
 29 Klein, Sylvia R           17 LESD-LE              1:32.75    1:33.72  
                  43.60     1:33.72 (50.12)                                        
 30 Busch, Lexi J             12 LESD-LE              1:43.72    1:39.48  
                  43.30     1:39.48 (56.18)                                        
 31 Bragg, Hope B             14 GYB-LE                    NT    2:11.00  
                  54.65   2:11.00 (1:16.35)                                        
 
Girls 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cappabianca, Giovanna S   17 HEAT-LE              2:21.61    2:30.85  
                  34.04     1:12.19 (38.15)     1:51.26 (39.07)     2:30.85 (39.59)
  2 McCormick, Paige N        17 HEAT-LE              2:26.12    2:34.10  
                  34.57     1:13.02 (38.45)     1:53.05 (40.03)     2:34.10 (41.05)
  3 Marody, Maggie E          16 WHY-AM               2:27.75    2:37.60  
                  34.73     1:13.83 (39.10)     1:54.84 (41.01)     2:37.60 (42.76)
  4 Nagle, Mia A              15 FAST-LE              2:49.43    2:38.52  
                  33.85     1:13.77 (39.92)     1:56.37 (42.60)     2:38.52 (42.15)
  5 Timken, Parker L          18 CCS-LE               2:47.95    2:42.69  
                  34.30     1:14.04 (39.74)     1:57.05 (43.01)     2:42.69 (45.64)
  6 DeWitt, Mackenzie D       15 HEAT-LE              2:55.77    2:45.40  
                  33.94     1:15.04 (41.10)     1:59.62 (44.58)     2:45.40 (45.78)
  7 Bugara, Baila M           15 CCS-LE               2:55.30    2:48.04  
                  35.84     1:18.09 (42.25)     2:02.69 (44.60)     2:48.04 (45.35)
  8 Russell, Ella K           15 LSSC-LE              2:48.58    2:54.11  
                  35.31     1:18.33 (43.02)     2:05.00 (46.67)     2:54.11 (49.11)
  9 Timken, Payton P          16 CCS-LE               3:02.23    2:55.13  
                  36.71     1:20.35 (43.64)     2:07.48 (47.13)     2:55.13 (47.65)
 10 Coates, Caroline E        16 HEAT-LE              3:16.16    3:00.28  
                  36.83     1:21.02 (44.19)     2:09.68 (48.66)     3:00.28 (50.60)
 11 Lewis, Maya M             16 CCS-LE               3:06.68    3:05.80  
                  36.73     1:22.28 (45.55)     2:13.84 (51.56)     3:05.80 (51.96)
 12 Klein, Sylvia R           17 LESD-LE              3:27.85    3:27.85  
                  45.44     1:38.84 (53.40)     2:32.20 (53.36)     3:27.85 (55.65)
 
Girls 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cappabianca, Giovanna S   17 HEAT-LE              2:19.90    2:30.99  
                  32.94     1:13.28 (40.34)     1:57.07 (43.79)     2:30.99 (33.92)
  2 Sunseri, Mia G            16 WHY-AM               2:26.73    2:31.43  
                  32.46     1:13.29 (40.83)     1:55.78 (42.49)     2:31.43 (35.65)
  3 Dyer, Madeline H          17 FAST-LE              2:27.86    2:32.31  
                  33.39     1:13.92 (40.53)     1:56.59 (42.67)     2:32.31 (35.72)
  4 Voytek, Mara J            18 CSI-LE               2:29.18    2:33.29  
                  32.42     1:12.86 (40.44)     1:58.23 (45.37)     2:33.29 (35.06)
  5 Martin, Anna M            18 RYD-LE               2:24.29    2:33.48  
                  32.40     1:13.47 (41.07)     1:57.41 (43.94)     2:33.48 (36.07)
  6 Turchanik, Sarah M        17 RYD-LE               2:25.09    2:33.63  
                  31.72     1:12.04 (40.32)     1:57.80 (45.76)     2:33.63 (35.83)
  7 Stewart, Beatrice P       12 GLSS-LE              2:36.67    2:38.40  
                  33.32     1:14.15 (40.83)     2:03.28 (49.13)     2:38.40 (35.12)
  8 Stockard, Taylor L        15 RYD-LE               2:32.50    2:39.89  
                  34.34     1:16.41 (42.07)     2:03.21 (46.80)     2:39.89 (36.68)
  9 Krosky, Karen L           17 CSI-LE               2:31.51    2:40.05  
                  33.38     1:15.86 (42.48)     2:02.71 (46.85)     2:40.05 (37.34)
 10 Klem, Rebekah J           19 CCS-LE               2:31.48    2:40.99  
                  34.16     1:17.97 (43.81)     2:02.77 (44.80)     2:40.99 (38.22)
 11 Rogers, Molly A           15 FAST-LE              2:43.63    2:42.19  
                  32.41     1:13.93 (41.52)     2:05.22 (51.29)     2:42.19 (36.97)
 12 Murphy, Janine A          15 CCS-LE               2:45.32    2:42.49  
                  33.94     1:13.82 (39.88)     2:08.94 (55.12)     2:42.49 (33.55)
 13 Barragate, Bella          16 BBA-LE               2:36.81    2:44.02  
                  36.85     1:21.05 (44.20)     2:05.82 (44.77)     2:44.02 (38.20)
 14 Klem, Rachel J            16 CCS-LE               2:42.86    2:44.21  
                  35.25     1:19.02 (43.77)     2:04.81 (45.79)     2:44.21 (39.40)
 15 DeWitt, Mackenzie D       15 HEAT-LE              2:49.28    2:44.38  
                  31.74     1:13.05 (41.31)     2:06.56 (53.51)     2:44.38 (37.82)
 16 Mullens, Lily M           16 CCS-LE               2:38.35    2:46.11  
                  34.44     1:17.99 (43.55)     2:06.90 (48.91)     2:46.11 (39.21)
 17 St.Clair, Piper A         16 CCS-LE               2:40.78    2:46.60  
                  35.99     1:20.69 (44.70)     2:11.47 (50.78)     2:46.60 (35.13)
 18 Philbrick, Olivia L       15 UNAT-LE              2:38.89    2:46.93  
                  35.19     1:15.83 (40.64)     2:07.91 (52.08)     2:46.93 (39.02)
 19 Weber, Rachel E           16 RYD-LE               2:43.26    2:48.99  
                  35.84     1:19.49 (43.65)     2:10.98 (51.49)     2:48.99 (38.01)
 20 Telerico, Mia M           17 STRS-LE              2:37.25    2:49.04  
                  34.19     1:19.20 (45.01)     2:08.33 (49.13)     2:49.04 (40.71)
 21 McLin, Kali I             15 BBA-LE               2:59.40    2:49.80  
                  36.47     1:22.78 (46.31)     2:09.89 (47.11)     2:49.80 (39.91)
 22 Hantus, Charlotte E       16 LESD-LE              3:11.73    2:50.10  
                  37.48     1:23.05 (45.57)     2:13.80 (50.75)     2:50.10 (36.30)
 23 Fisher, Emma R            16 HEAT-LE              2:44.46    2:50.50  
                  35.41     1:21.26 (45.85)     2:11.10 (49.84)     2:50.50 (39.40)
 24 Sekerak, Sophia G         15 FAST-LE              2:47.98    2:52.12  
                  36.00     1:22.03 (46.03)     2:12.64 (50.61)     2:52.12 (39.48)
 25 Bass, Kennedy M           16 BBA-LE               2:54.76    2:52.23  
                  40.25     1:26.43 (46.18)     2:12.89 (46.46)     2:52.23 (39.34)
 26 Gallagher, Grace E        15 FAST-LE              2:56.40    2:54.81  
                  36.60     1:22.78 (46.18)     2:15.04 (52.26)     2:54.81 (39.77)
 27 Proweller, Talia          15 SHSH-LE              3:01.09    2:55.90  
                  38.08     1:24.55 (46.47)     2:19.97 (55.42)     2:55.90 (35.93)
 28 Markey, Alice K           18 SHSH-LE              2:56.26    2:55.98  
                  35.70     1:23.53 (47.83)     2:19.70 (56.17)     2:55.98 (36.28)
 29 Lynch, Larissa D          15 MVP-OH               3:12.25    3:01.16  
                  38.18     1:25.47 (47.29)     2:19.19 (53.72)     3:01.16 (41.97)
 30 Frase, Leah A             16 LESD-LE              3:06.68    3:04.04  
                  41.11     1:29.06 (47.95)     2:21.72 (52.66)     3:04.04 (42.32)
 31 Hughes, Mallory J         13 PS-LE                3:08.07    3:04.97  
                  38.48     1:25.20 (46.72)     2:22.83 (57.63)     3:04.97 (42.14)
 32 Saultz, Annabelle M       18 CLES-LE              2:58.68    3:06.98  
                  42.78     1:34.46 (51.68)     2:25.00 (50.54)     3:06.98 (41.98)
 33 Stewart, Alice E           9 GLSS-LE              3:32.20    3:10.97  
                  43.94     1:33.47 (49.53)     2:28.49 (55.02)     3:10.97 (42.48)
 34 Proweller, Amelia         15 SHSH-LE              3:03.44    3:12.96  
                  43.82     1:34.42 (50.60)     2:28.83 (54.41)     3:12.96 (44.13)
 35 Soboslay, Mary R          15 CLES-LE              3:11.92    3:13.80  
                  40.23     1:29.92 (49.69)     2:29.35 (59.43)     3:13.80 (44.45)
 36 Rowane, Anja F            15 GLSS-LE              3:23.34    3:13.82  
                  45.10                             2:29.00 ( )     3:13.82 (44.82)
 37 Gustin, Chloe J            9 GLSS-LE              3:17.96    3:23.41  
                  49.20     1:39.61 (50.41)   2:40.23 (1:00.62)     3:23.41 (43.18)
 38 Mann, Seryna T            15 MVP-OH               3:34.69    3:27.51  
                  41.77     1:35.41 (53.64)   2:40.38 (1:04.97)     3:27.51 (47.13)
 39 Stenger, Caroline J       12 LSSC-LE              3:58.49    3:40.06  
                  50.67     1:47.62 (56.95)   2:50.71 (1:03.09)     3:40.06 (49.35)
 
Girls 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sunseri, Mia G            16 WHY-AM               5:05.39    5:24.79  
                  34.41     1:14.52 (40.11)     1:57.61 (43.09)     2:39.13 (41.52)
        3:22.95 (43.82)     4:07.44 (44.49)     4:46.52 (39.08)     5:24.79 (38.27)
  2 Krosky, Karen L           17 CSI-LE               5:17.74    5:32.89  
                  34.98     1:16.91 (41.93)     2:01.22 (44.31)     2:44.01 (42.79)
        3:30.93 (46.92)     4:18.68 (47.75)     4:56.62 (37.94)     5:32.89 (36.27)
  3 Pisano, Olivia C          15 HEAT-LE              5:25.19    5:38.94  
                  35.60     1:16.92 (41.32)     1:59.45 (42.53)     2:41.72 (42.27)
        3:33.46 (51.74)     4:25.11 (51.65)     5:03.80 (38.69)     5:38.94 (35.14)
  4 Schenkenberger, Marisa N  14 HEAT-LE              5:45.00    5:39.50  
                  34.08     1:14.24 (40.16)     2:01.32 (47.08)     2:47.33 (46.01)
        3:33.34 (46.01)     4:22.07 (48.73)     5:02.63 (40.56)     5:39.50 (36.87)
  5 Timken, Parker L          18 CCS-LE               5:46.19    5:39.62  
                  33.30     1:12.63 (39.33)     2:00.32 (47.69)     2:46.11 (45.79)
        3:36.48 (50.37)     4:26.82 (50.34)     5:04.95 (38.13)     5:39.62 (34.67)
  6 Bugara, Baila M           15 CCS-LE               5:45.74    5:47.71  
                  36.01     1:17.60 (41.59)     2:05.87 (48.27)     2:52.17 (46.30)
        3:42.50 (50.33)     4:33.85 (51.35)     5:11.78 (37.93)     5:47.71 (35.93)
  7 Hannan, Maddie A          18 HEAT-LE              6:36.21    5:50.49  
                  35.98     1:18.92 (42.94)     2:07.40 (48.48)     2:54.07 (46.67)
        3:45.62 (51.55)     4:36.84 (51.22)     5:14.87 (38.03)     5:50.49 (35.62)
  8 Coates, Caroline E        16 HEAT-LE              5:39.09    5:50.67  
                  37.27     1:20.53 (43.26)     2:07.51 (46.98)     2:52.14 (44.63)
        3:40.60 (48.46)     4:29.32 (48.72)     5:10.27 (40.95)     5:50.67 (40.40)
  9 DeWitt, Mackenzie D       15 HEAT-LE              5:45.00    5:57.07  
                  34.65     1:17.00 (42.35)     2:03.55 (46.55)     2:48.07 (44.52)
        3:43.74 (55.67)     4:38.80 (55.06)     5:18.11 (39.31)     5:57.07 (38.96)
 10 McLin, Kali I             15 BBA-LE               6:20.49    5:59.65  
                  39.16     1:28.16 (49.00)     2:18.05 (49.89)     3:06.41 (48.36)
        3:53.67 (47.26)     4:42.53 (48.86)     5:22.32 (39.79)     5:59.65 (37.33)
 11 Timken, Payton P          16 CCS-LE               6:13.97    6:00.00  
                  38.36     1:25.18 (46.82)     2:13.35 (48.17)     2:59.14 (45.79)
        3:51.57 (52.43)     4:44.82 (53.25)     5:23.42 (38.60)     6:00.00 (36.58)
 12 Brindley, Natalie E       13 HEAT-LE              6:00.00    6:04.59  
                  36.85     1:24.47 (47.62)     2:10.55 (46.08)     2:56.65 (46.10)
        3:48.94 (52.29)     4:42.55 (53.61)     5:22.78 (40.23)     6:04.59 (41.81)
 13 Bass, Kennedy M           16 BBA-LE               6:18.49    6:10.38  
                  41.08     1:31.22 (50.14)     2:20.07 (48.85)     3:08.22 (48.15)
        3:56.09 (47.87)     4:46.63 (50.54)     5:28.18 (41.55)     6:10.38 (42.20)
 14 Sevald, Audrey P          13 FAST-LE              6:00.00    6:14.46  
                  36.14     1:23.48 (47.34)     2:09.25 (45.77)     2:54.38 (45.13)
        3:49.25 (54.87)     4:43.89 (54.64)     5:29.48 (45.59)     6:14.46 (44.98)
 15 Kochanowski, Taylor K     16 HEAT-LE                   NT    6:22.53  
                  43.61     1:41.46 (57.85)     2:31.91 (50.45)     3:20.17 (48.26)
        4:07.92 (47.75)     4:57.27 (49.35)     5:41.81 (44.54)     6:22.53 (40.72)
 16 Armao, Maria N            13 HEAT-LE              6:00.00    6:25.11  
                  38.56     1:26.72 (48.16)     2:18.04 (51.32)     3:06.59 (48.55)
        4:01.82 (55.23)     4:57.80 (55.98)     5:42.25 (44.45)     6:25.11 (42.86)
 17 Shaker, Ava M             14 STRS-LE              6:30.99    6:39.77  
                  46.07   1:46.94 (1:00.87)     2:34.31 (47.37)     3:21.56 (47.25)
        4:20.69 (59.13)     5:18.52 (57.83)     5:58.59 (40.07)     6:39.77 (41.18)
 18 Busch, Lexi J             12 LESD-LE              7:42.00    7:05.42  
                  45.94     1:44.89 (58.95)     2:34.66 (49.77)     3:23.95 (49.29)
      4:29.27 (1:05.32)   5:33.27 (1:04.00)     6:18.71 (45.44)     7:05.42 (46.71)
 19 Risher, Gillian S         16 PAC-LE                    NT    7:31.48  
                  42.83     1:42.74 (59.91)     2:40.70 (57.96)     3:36.97 (56.27)
      4:43.39 (1:06.42)   5:52.18 (1:08.79)     6:44.52 (52.34)     7:31.48 (46.96)
 -- Walton, Lori M            14 HEAT-LE              6:10.96         DQ  
                  39.39     1:26.20 (46.81)     2:13.96 (47.76)     3:01.01 (47.05)
        3:57.67 (56.66)     4:53.84 (56.17)     5:36.94 (43.10)          DQ (41.59)
 
Girls 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Heat- Hudson Explorers Aquatic-LE  'A'            4:15.00    4:08.93  
     1) Hannan, Maddie A 18             2) McCormick, Paige N 17          
     3) Cappabianca, Giovanna S 17      4) DeWitt, Mackenzie D 15         
                  29.91   1:02.20 (1:02.20)     1:31.60 (29.40)   2:02.95 (1:00.75)
        2:32.78 (29.83)   3:05.49 (1:02.54)     3:34.72 (29.23)   4:08.93 (1:03.44)
  2 Canton City Schools-LE  'A'                       4:04.11    4:11.29  
     1) Timken, Parker L 18             2) Murphy, Janine A 15            
     3) Mullens, Lily M 16              4) Ehlers, Caroline K 18          
                  29.43   1:00.29 (1:00.29)     1:30.39 (30.10)   2:02.63 (1:02.34)
        2:33.64 (31.01)   3:09.61 (1:06.98)     3:39.10 (29.49)   4:11.29 (1:01.68)
  3 Firestone Akron Swim Team-LE  'A'                 4:18.30    4:22.36  
     1) Dyer, Madeline H 17             2) Rogers, Molly A 15             
     3) Nagle, Mia A 15                 4) Moore, Emma R 15               
                  30.99   1:05.43 (1:05.43)     1:36.93 (31.50)   2:11.48 (1:06.05)
        2:42.27 (30.79)   3:15.95 (1:04.47)     3:47.08 (31.13)   4:22.36 (1:06.41)
  4 Solon Stars Swim Club-LE  'A'                     4:21.06    4:32.26  
     1) Strong, Maria T 14              2) Perlberg, Grace M 14           
     3) Zhang, Amy K 15                 4) Telerico, Mia M 17             
                  32.65   1:08.49 (1:08.49)     1:39.87 (31.38)   2:13.61 (1:05.12)
        2:46.64 (33.03)   3:23.50 (1:09.89)     3:55.99 (32.49)   4:32.26 (1:08.76)
  5 Canton City Schools-LE  'B'                       4:16.47    4:34.27  
     1) Timken, Payton P 16             2) St.Clair, Piper A 16           
     3) South, Paige A 16               4) Lewis, Maya M 16               
                  33.65   1:10.13 (1:10.13)     1:41.87 (31.74)   2:16.86 (1:06.73)
        2:48.55 (31.69)   3:24.79 (1:07.93)     3:57.46 (32.67)   4:34.27 (1:09.48)
  6 Canton City Schools-LE  'C'                       4:24.43    4:37.02  
     1) Bugara, Baila M 15              2) Cronin, Caitlin E 18           
     3) Carano, Maddy L 16              4) Byler, Emily R 15              
                  32.12   1:12.78 (1:12.78)     1:38.27 (25.49)   2:14.26 (1:01.48)
        2:48.83 (34.57)   3:27.86 (1:13.60)     3:59.74 (31.88)   4:37.02 (1:09.16)
  7 Heat- Hudson Explorers Aquatic-LE  'B'            4:25.00    4:51.80  
     1) Clark, Emily L 14               2) Armao, Maria N 13              
     3) Coates, Caroline E 16           4) Walton, Lori M 14              
                  34.03   1:10.70 (1:10.70)     1:45.53 (34.83)   2:23.27 (1:12.57)
        2:58.53 (35.26)   3:37.61 (1:14.34)     4:12.85 (35.24)   4:51.80 (1:14.19)
  8 Green YMCA Barracudas Swim Tea-LE  'A'                 NT    5:01.99  
     1) Klepper, Jadyn E 15             2) Leibensperger, Kristen M 16    
     3) Klepper, Adrianna E 15          4) Angerstien, Kali E 14          
                  34.73   1:12.99 (1:12.99)     1:51.41 (38.42)   2:34.87 (1:21.88)
        3:10.03 (35.16)   3:46.93 (1:12.06)     4:22.67 (35.74)   5:01.99 (1:15.06)
  9 Lake Erie Silver Dolphins-LE  'A'                 4:56.40    5:08.22  
     1) Busch, Lexi J 12                2) Frase, Leah A 16               
     3) Klein, Sylvia R 17              4) Klein, Clara E 14              
                  35.49   1:15.91 (1:15.91)     1:51.61 (35.70)   2:31.29 (1:15.38)
        3:11.61 (40.32)   3:54.12 (1:22.83)     4:29.17 (35.05)   5:08.22 (1:14.10)
 -- Firestone Akron Swim Team-LE  'B'                 4:44.07         DQ  
     1) Murphy, Maddy M 16              2) Gallagher, Grace E 15          
     3) Sekerak, Sophia G 15            4) Goodrich, Hanna M 13           
                  33.06   1:09.50 (1:09.50)     1:43.45 (33.95)   2:21.55 (1:12.05)
        2:54.33 (32.78)   3:31.43 (1:09.88)     4:04.79 (33.36)        DQ (1:10.31)
 
Girls 400 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Firestone Akron Swim Team-LE  'A'                 4:36.72    4:50.01  
     1) Rogers, Molly A 15              2) Nagle, Mia A 15                
     3) Stump, Jordan O 16              4) Dyer, Madeline H 17            
                  35.90   1:14.47 (1:14.47)     1:51.23 (36.76)   2:33.78 (1:19.31)
        3:06.86 (33.08)   3:46.14 (1:12.36)     4:16.56 (30.42)   4:50.01 (1:03.87)
  2 Blazing Barracudas-LE  'A'                        4:40.47    4:54.25  
     1) Tropper, Stephanie M 15         2) Barragate, Bella 16            
     3) Borrow, Emma R 19               4) O'Brien, Mairin R 16           
                  35.87   1:15.79 (1:15.79)     1:54.84 (39.05)                    
            3:12.00 ( )         3:51.46 ( )     4:20.77 (29.31)   4:54.25 (1:02.79)
  3 Heat- Hudson Explorers Aquatic-LE  'A'            4:45.00    4:56.70  
     1) Brindley, Natalie E 13          2) Kochanowski, Taylor K 16       
     3) DeWitt, Mackenzie D 15          4) Cappabianca, Giovanna S 17     
                  36.32   1:16.37 (1:16.37)     1:56.12 (39.75)   2:42.33 (1:25.96)
        3:14.30 (31.97)   3:53.18 (1:10.85)     4:23.48 (30.30)   4:56.70 (1:03.52)
  4 Canton City Schools-LE  'A'                       4:34.72    4:57.95  
     1) Murphy, Janine A 15             2) Lewis, Maya M 16               
     3) Klem, Rebekah J 19              4) Mullens, Lily M 16             
                  35.62   1:12.63 (1:12.63)     1:51.91 (39.28)   2:37.85 (1:25.22)
        3:11.97 (34.12)   3:51.68 (1:13.83)     4:22.91 (31.23)   4:57.95 (1:06.27)
  5 Canton City Schools-LE  'B'                       4:46.13    5:10.87  
     1) St.Clair, Piper A 16            2) Klem, Rachel J 16              
     3) Carano, Maddy L 16              4) Byler, Emily R 15              
                  39.55   1:20.52 (1:20.52)     1:58.85 (38.33)                    
                                4:01.86 ( )     4:33.80 (31.94)   5:10.87 (1:09.01)
  6 Firestone Akron Swim Team-LE  'B'                 5:12.27    5:17.12  
     1) Sevald, Audrey P 13             2) Goodrich, Hanna M 13           
     3) Murphy, Maddy M 16              4) Gallagher, Grace E 15          
                  36.85   1:16.35 (1:16.35)     2:00.61 (44.26)   2:49.95 (1:33.60)
        3:23.30 (33.35)   4:04.89 (1:14.94)     4:38.16 (33.27)   5:17.12 (1:12.23)
  7 Solon Stars Swim Club-LE  'A'                     4:51.03    5:33.47  
     1) Bochenek, Molly G 14            2) DiMatteo, Alexis J 15          
     3) Zhang, Amy K 15                 4) Telerico, Mia M 17             
                  41.11   1:25.75 (1:25.75)     2:07.94 (42.19)   2:59.63 (1:33.88)
        3:38.19 (38.56)   4:25.81 (1:26.18)     4:58.16 (32.35)   5:33.47 (1:07.66)
  8 Shaker Sharks-LE  'A'                             5:32.18    5:34.56  
     1) Proweller, Talia 15             2) Proweller, Amelia 15           
     3) Markey, Alice K 18              4) Kuhel, Olivia S 14             
                  40.61                             2:08.51 ( )         3:04.01 ( )
        3:40.21 (36.20)   4:21.46 (1:17.45)     4:56.48 (35.02)   5:34.56 (1:13.10)
 -- Heat- Hudson Explorers Aquatic-LE  'B'            4:50.00         DQ  
     1) Walton, Lori M 14               2) Metzler, Maya K 13             
     3) Clark, Emily L 14               4) Hunt, Sofia M 13               
                  39.21   1:21.63 (1:21.63)     2:02.79 (41.16)   2:51.26 (1:29.63)
        3:29.62 (38.36)   4:14.83 (1:23.57)     4:51.73 (36.90)        DQ (1:20.30)
 
Boys 8 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jun, Chris H               8 LESD-LE                40.51      40.36  
  2 Cakulev, Gianni            8 BBA-LE                 42.98      45.30  
  3 Wickramasinghe, Thesath    8 TCAT-LE                43.82      46.26  
  4 Ghioda, Jayden *           6 RYD-LE                    NT      47.71  
  5 Cho, Isaac L               7 HEAT-LE              1:00.00      48.16  
  6 Kimak, Gavin L             7 TCAT-LE                49.92      52.12  
  7 Carman, Ethan M            7 CCS-LE               1:27.69      52.56  
  8 Omega, Tyler J             8 HEAT-LE              1:10.00      54.70  
  9 Duong, Jason A             8 CFYN-LE                53.65      54.90  
 10 Krajeck, Jacob A           8 MAC-LE                 51.89      57.89  
 11 May, Parker L              7 CFYN-LE              1:08.50      59.98  
 12 Onopko, Zachary O          8 SWIM-LE              1:10.00    1:05.45  
 13 Marado, Brandon C          8 KS-LE                     NT    1:09.95  
 14 Lenox, Blake T             6 PAC-LE                    NT    1:37.61  
 
Boys 8 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jun, Chris H               8 LESD-LE              1:37.40    1:29.73  
                  44.89     1:29.73 (44.84)                                        
  2 Cakulev, Gianni            8 BBA-LE               1:40.86    1:37.57  
                  46.45     1:37.57 (51.12)                                        
  3 Wickramasinghe, Thesath    8 TCAT-LE              2:00.00    1:48.42  
                  54.25     1:48.42 (54.17)                                        
  4 Kimak, Gavin L             7 TCAT-LE              2:05.00    1:49.95  
                  53.50     1:49.95 (56.45)                                        
  5 Cho, Isaac L               7 HEAT-LE              3:00.00    1:52.43  
                  52.72     1:52.43 (59.71)                                        
  6 Ghioda, Jayden *           6 RYD-LE                    NT    1:58.88  
                  52.10   1:58.88 (1:06.78)                                        
  7 Omega, Tyler J             8 HEAT-LE              4:00.00    2:04.71  
                  55.16   2:04.71 (1:09.55)                                        
  8 Krajeck, Jacob A           8 MAC-LE               2:09.60    2:05.67  
                  59.24   2:05.67 (1:06.43)                                        
  9 Wood, William C            8 SWIM-LE              2:22.00    2:06.75  
                  56.38   2:06.75 (1:10.37)                                        
 10 Spain, Trenton J           8 MAC-LE               2:14.43    2:07.43  
                  58.78   2:07.43 (1:08.65)                                        
 11 Carman, Ethan M            7 CCS-LE               2:30.25    2:08.13  
 12 Deuble, Ethan R            8 MAC-LE               2:11.47    2:08.48  
                  59.91   2:08.48 (1:08.57)                                        
 13 Marado, Brandon C          8 KS-LE                     NT    2:14.50  
                1:05.08   2:14.50 (1:09.42)                                        
 14 May, Parker L              7 CFYN-LE              2:34.00    2:14.88  
                1:05.86   2:14.88 (1:09.02)                                        
 
Boys 8 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jun, Chris H               8 LESD-LE                57.69      49.91  
  2 Ghioda, Jayden *           6 RYD-LE                    NT      50.24  
  3 Wickramasinghe, Thesath    8 TCAT-LE                50.00      50.45  
  4 Cakulev, Gianni            8 BBA-LE                 54.68      51.16  
  5 Cho, Isaac L               7 HEAT-LE              1:00.00      53.68  
  6 Kimak, Gavin L             7 TCAT-LE                57.53      59.52  
  7 Omega, Tyler J             8 HEAT-LE              1:20.00    1:01.82  
  8 Krajeck, Jacob A           8 MAC-LE               1:01.04    1:01.91  
  9 Marado, Brandon C          8 KS-LE                     NT    1:04.81  
 10 May, Parker L              7 CFYN-LE              1:13.50    1:07.01  
 11 Duong, Jason A             8 CFYN-LE              1:03.89    1:08.26  
 12 Carman, Ethan M            7 CCS-LE               1:22.26    1:09.52  
 13 Lenox, Blake T             6 PAC-LE                    NT    1:19.39  
 -- Onopko, Zachary O          8 SWIM-LE              1:20.00         DQ  
 
Boys 8 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jun, Chris H               8 LESD-LE              1:05.48      58.82  
  2 Krajeck, Jacob A           8 MAC-LE               1:04.95    1:01.42  
  3 Brooks, Elliott J          8 LSSC-LE              1:07.99    1:02.28  
  4 Wickramasinghe, Thesath    8 TCAT-LE                53.00    1:06.38  
  5 Deuble, Jarrett W          8 MAC-LE               1:17.00    1:14.67  
  6 Marado, Brandon C          8 KS-LE                     NT    1:17.97  
  7 Omega, Tyler J             8 HEAT-LE              1:30.00    1:19.61  
  8 May, Parker L              7 CFYN-LE              1:31.00    1:20.67  
  9 Cho, Isaac L               7 HEAT-LE              3:00.00    1:23.61  
 10 Spain, Trenton J           8 MAC-LE               1:30.69    1:26.19  
 -- Cakulev, Gianni            8 BBA-LE               1:01.49         DQ  
 -- Kimak, Gavin L             7 TCAT-LE              1:05.03         DQ  
 -- Deuble, Ethan R            8 MAC-LE               1:12.00         DQ  
 -- Ghioda, Jayden *           6 RYD-LE                    NT         DQ  
 
Boys 8 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jun, Chris H               8 LESD-LE                50.06      52.69  
  2 Kimak, Gavin L             7 TCAT-LE              1:00.00      54.41  
  3 Ghioda, Jayden *           6 RYD-LE                    NT      59.55  
  4 Wickramasinghe, Thesath    8 TCAT-LE                45.00    1:04.65  
  5 Brooks, Elliott J          8 LSSC-LE              1:05.99    1:14.00  
 -- Deuble, Jarrett W          8 MAC-LE               1:06.50         DQ  
 -- May, Parker L              7 CFYN-LE              1:34.00         DQ  
 -- Wood, William C            8 SWIM-LE              1:33.00         DQ  
 
Boys 10 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Folger, Ryan M            10 PA-LE                  33.75      33.07  
  2 Mazon, Luke A             10 MAC-LE                 35.02      33.45  
  3 Losch, Everett S           9 LESD-LE                33.44      33.62  
  4 May, Carson S             10 CFYN-LE                36.30      35.77  
  5 Stewart, Aiden J          10 LSSC-LE                36.34      36.31  
  6 Pyka, Kadin J             10 CFYN-LE                37.90      36.35  
  7 Reitzel, Colin J          10 RYD-LE                    NT      36.41  
  8 Herring, Brayden A         9 LSSC-LE                38.95      36.91  
  9 Ormiston, Brendan M       10 LSSC-LE                41.99      37.87  
 10 Malke, Aiden E             9 RYD-LE                 42.39      38.30  
 11 Cho, Ian J                10 HEAT-LE              1:00.00      38.91  
 12 Turney, Reed T             9 CFYN-LE                37.28      38.94  
 13 Ackerman, Ben E           10 HEAT-LE                36.86      39.14  
 14 Van Voorhis, Logan M      10 RYD-LE                 41.59      40.34  
 15 Woodhouse, Luke J          9 GLSS-LE                37.57      41.04  
 16 Yan, James Y               9 BBA-LE                 39.49      42.05  
 17 Silcox, Luke J             9 CSI-LE                 42.99      43.17  
 18 Wood, Charles D           10 SWIM-LE                56.29      43.68  
 19 Warren, Dannie T           9 CCS-LE                 42.80      44.77  
 20 Bing, Grant N              9 CCS-LE                 45.70      46.23  
 21 Ghobrial, Jonathan M      10 LSSC-LE                50.99      46.62  
 22 Mayle, Derrik A           10 CCS-LE                 51.21      48.87  
 23 Moore, Timothy B           9 TCAT-LE              1:03.00      51.91  
 24 Turnbull, Lex M            9 CFYN-LE              1:00.26      53.67  
 
Boys 10 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Losch, Everett S           9 LESD-LE              1:14.45    1:13.20  
                  37.06     1:13.20 (36.14)                                        
  2 Mazon, Luke A             10 MAC-LE               1:20.32    1:14.62  
                  35.99     1:14.62 (38.63)                                        
  3 May, Carson S             10 CFYN-LE              1:14.00    1:17.39  
                  37.06     1:17.39 (40.33)                                        
  4 Pyka, Kadin J             10 CFYN-LE              1:17.90    1:24.75  
                  39.80     1:24.75 (44.95)                                        
  5 Lennon, Bryce D           10 CSI-LE               1:40.48    1:25.03  
                  40.32     1:25.03 (44.71)                                        
  6 Turney, Reed T             9 CFYN-LE              1:25.53    1:25.64  
                  40.40     1:25.64 (45.24)                                        
  7 Stewart, Aiden J          10 LSSC-LE              2:14.03    1:27.72  
                  40.06     1:27.72 (47.66)                                        
  8 Gibson, Samuel J          10 RYD-LE               1:20.36    1:28.23  
                  40.86     1:28.23 (47.37)                                        
  9 Ackerman, Ben E           10 HEAT-LE              1:24.98    1:28.40  
                  41.01     1:28.40 (47.39)                                        
 10 Malke, Aiden E             9 RYD-LE               1:38.02    1:31.73  
                  42.12     1:31.73 (49.61)                                        
 11 Wood, Charles D           10 SWIM-LE              2:05.18    1:31.78  
                  42.86     1:31.78 (48.92)                                        
 12 Ormiston, Brian K          9 LSSC-LE              1:43.99    1:33.76  
                  42.94     1:33.76 (50.82)                                        
 13 Van Voorhis, Logan M      10 RYD-LE               1:37.24    1:36.28  
                  44.62     1:36.28 (51.66)                                        
 14 Warren, Dannie T           9 CCS-LE               1:36.73    1:42.69  
                  45.97     1:42.69 (56.72)                                        
 15 Bing, Grant N              9 CCS-LE               1:50.66    1:44.31  
                  47.82     1:44.31 (56.49)                                        
 16 Alvarado, Manuel A         9 LESD-LE              1:48.32    1:44.33  
                  50.03     1:44.33 (54.30)                                        
 17 Csiszer, Mark Z            9 SWIM-LE              1:45.00    1:50.75  
                  51.06     1:50.75 (59.69)                                        
 18 Taylor, Myles H           10 CLES-LE              1:50.19    1:51.23  
                  54.98     1:51.23 (56.25)                                        
 19 Spain, Cullen J           10 MAC-LE               1:56.16    1:55.68  
                  51.94   1:55.68 (1:03.74)                                        
 20 Ghobrial, Jonathan M      10 LSSC-LE              2:05.99    1:56.21  
                  48.73   1:56.21 (1:07.48)                                        
 21 Tan, Ethan M               9 CFYN-LE              2:16.00    2:23.46  
                1:08.41   2:23.46 (1:15.05)                                        
 
Boys 10 & Under 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Losch, Everett S           9 LESD-LE              2:42.45    2:41.12  
                  37.49     1:20.68 (43.19)     2:01.00 (40.32)     2:41.12 (40.12)
  2 May, Carson S             10 CFYN-LE              2:46.50    2:48.71  
                  37.56     1:21.37 (43.81)     2:06.77 (45.40)     2:48.71 (41.94)
  3 Mazon, Luke A             10 MAC-LE               2:53.24    2:48.96  
                                1:21.95 ( )   2:48.96 (1:27.01)                    
  4 Kimak, Ian L               9 TCAT-LE              3:55.00    3:02.38  
                  40.42     1:30.26 (49.84)     2:18.81 (48.55)     3:02.38 (43.57)
  5 Turney, Reed T             9 CFYN-LE              2:51.50    3:04.10  
                  40.70     1:27.65 (46.95)     2:16.41 (48.76)     3:04.10 (47.69)
  6 Ormiston, Brendan M       10 LSSC-LE              3:35.99    3:04.14  
                  41.48     1:30.54 (49.06)     2:19.60 (49.06)     3:04.14 (44.54)
  7 Herring, Brayden A         9 LSSC-LE              3:20.22    3:05.97  
                  42.58     1:32.00 (49.42)     2:20.59 (48.59)     3:05.97 (45.38)
  8 Davies, Quinn B           10 CSI-LE               3:07.99    3:09.54  
                  43.58     1:33.88 (50.30)     2:25.17 (51.29)     3:09.54 (44.37)
  9 Stewart, Aiden J          10 LSSC-LE              3:30.99    3:14.58  
                  39.98     1:29.86 (49.88)     2:22.63 (52.77)     3:14.58 (51.95)
 10 Van Voorhis, Logan M      10 RYD-LE               3:28.35    3:18.25  
                  40.71     1:31.95 (51.24)     2:26.97 (55.02)     3:18.25 (51.28)
 11 Woodhouse, Luke J          9 GLSS-LE                   NT    3:22.20  
                  43.96     1:36.53 (52.57)     2:30.10 (53.57)     3:22.20 (52.10)
 12 Wood, Charles D           10 SWIM-LE              3:30.00    3:40.33  
                  45.81     1:42.48 (56.67)     2:41.89 (59.41)     3:40.33 (58.44)
 13 Silcox, Luke J             9 CSI-LE               3:09.99    3:40.81  
                  48.27     1:45.87 (57.60)   2:45.98 (1:00.11)     3:40.81 (54.83)
 14 Wickramasinghe, Thesath    8 TCAT-LE              4:00.00    3:46.08  
                  53.35   1:56.54 (1:03.19)     2:54.65 (58.11)     3:46.08 (51.43)
 15 Bing, Grant N              9 CCS-LE               3:48.78    3:46.41  
                  47.66   1:48.98 (1:01.32)   3:46.41 (1:57.43)                    
 
Boys 10 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mazon, Luke A             10 MAC-LE                 40.30      40.42  
  2 Folger, Ryan M            10 PA-LE                  46.41      41.07  
  3 Losch, Everett S           9 LESD-LE                45.30      42.20  
  4 May, Carson S             10 CFYN-LE                41.50      43.45  
  5 Van Voorhis, Logan M      10 RYD-LE                 46.46      43.66  
  6 Herring, Brayden A         9 LSSC-LE                47.89      44.07  
  7 Lennon, Bryce D           10 CSI-LE               1:02.30      44.82  
  8 Ormiston, Brendan M       10 LSSC-LE                43.66      44.86  
  9 Pyka, Kadin J             10 CFYN-LE                43.50      44.90  
 10 Warren, Dannie T           9 CCS-LE                 47.20      45.76  
 11 Malke, Aiden E             9 RYD-LE                 46.73      46.23  
 12 Davies, Quinn B           10 CSI-LE                 47.69      46.36  
 13 Cho, Ian J                10 HEAT-LE              1:00.00      46.74  
 14 Stewart, Aiden J          10 LSSC-LE              1:00.29      47.23  
 15 Ackerman, Ben E           10 HEAT-LE                46.64      48.29  
 16 Ormiston, Brian K          9 LSSC-LE                56.99      48.82  
 17 Woodhouse, Luke J          9 GLSS-LE              1:18.14      49.12  
 18 Yan, James Y               9 BBA-LE                 49.49      49.37  
 19 Silcox, Luke J             9 CSI-LE                 55.99      51.56  
 20 Wood, Charles D           10 SWIM-LE              1:04.40      51.72  
 21 Ghobrial, Jonathan M      10 LSSC-LE                59.99      53.72  
 22 Moore, Timothy B           9 TCAT-LE              1:10.00      55.48  
 23 Turnbull, Lex M            9 CFYN-LE              1:02.88      56.71  
 24 Bing, Grant N              9 CCS-LE               1:01.75      59.23  
 25 Mayle, Derrik A           10 CCS-LE               1:12.10    1:00.41  
 -- Reitzel, Colin J          10 RYD-LE                    NT         DQ  
 -- Kimak, Ian L               9 TCAT-LE                55.00         DQ  
 
Boys 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mazon, Luke A             10 MAC-LE               1:27.92    1:30.41  
                  43.76     1:30.41 (46.65)                                        
  2 Kimak, Ian L               9 TCAT-LE              1:55.00    1:34.82  
                  46.47     1:34.82 (48.35)                                        
  3 Van Voorhis, Logan M      10 RYD-LE               1:43.89    1:36.18  
                  46.81     1:36.18 (49.37)                                        
  4 Ormiston, Brendan M       10 LSSC-LE              1:50.99    1:36.67  
                  48.04     1:36.67 (48.63)                                        
  5 Herring, Brayden A         9 LSSC-LE              1:47.38    1:37.04  
  6 Yan, James Y               9 BBA-LE               1:38.02    1:39.00  
                  46.79     1:39.00 (52.21)                                        
  7 Malke, Aiden E             9 RYD-LE               1:41.60    1:41.95  
                  51.05     1:41.95 (50.90)                                        
  8 Ackerman, Ben E           10 HEAT-LE              1:40.52    1:42.51  
                  50.91     1:42.51 (51.60)                                        
  9 Ormiston, Brian K          9 LSSC-LE              1:48.90    1:45.92  
                  52.44     1:45.92 (53.48)                                        
 10 Wood, Charles D           10 SWIM-LE              2:08.79    1:47.13  
                  52.43     1:47.13 (54.70)                                        
 11 Warren, Dannie T           9 CCS-LE               2:05.54    1:51.90  
                  52.77     1:51.90 (59.13)                                        
 12 Stewart, Aiden J          10 LSSC-LE              2:15.99    1:55.04  
                  55.09     1:55.04 (59.95)                                        
 13 Silcox, Luke J             9 CSI-LE               1:53.99    1:55.60  
                  56.33     1:55.60 (59.27)                                        
 14 Cho, Isaac L               7 HEAT-LE              3:00.00    2:01.04  
                  58.09   2:01.04 (1:02.95)                                        
 15 Taylor, Myles H           10 CLES-LE              2:00.19    2:01.56  
                1:01.85     2:01.56 (59.71)                                        
 16 Ghobrial, Jonathan M      10 LSSC-LE              2:20.99    2:03.23  
                  56.45   2:03.23 (1:06.78)                                        
 17 Brooks, Elliott J          8 LSSC-LE              1:59.99    2:03.76  
                1:03.87     2:03.76 (59.89)                                        
 18 Alvarado, Manuel A         9 LESD-LE              2:04.62    2:06.50  
                1:02.01   2:06.50 (1:04.49)                                        
 19 Bing, Grant N              9 CCS-LE               2:23.38    2:07.36  
                1:03.68   2:07.36 (1:03.68)                                        
 20 Turnbull, Lex M            9 CFYN-LE              2:19.50    2:10.86  
                1:03.41   2:10.86 (1:07.45)                                        
 21 Omega, Tyler J             8 HEAT-LE              4:00.00    2:16.25  
                1:05.05   2:16.25 (1:11.20)                                        
 22 Wood, William C            8 SWIM-LE              2:40.00    2:21.75  
                1:07.35   2:21.75 (1:14.40)                                        
 23 Spain, Trenton J           8 MAC-LE               2:18.00    2:21.79  
                1:05.37   2:21.79 (1:16.42)                                        
 -- Tan, Ethan M               9 CFYN-LE              2:39.50         DQ  
                1:19.62        DQ (1:22.82)                                        
 -- Marado, Brandon C          8 KS-LE                     NT         DQ  
                1:14.28        DQ (1:14.04)                                        
 -- Buckner, Kollin L         10 MVP-OH               2:08.99         DQ  
                  56.10        DQ (1:02.34)                                        
 
Boys 10 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Folger, Ryan M            10 PA-LE                  48.91      44.06  
  2 Lennon, Bryce D           10 CSI-LE                 48.48      47.02  
  3 Yan, James Y               9 BBA-LE                 49.07      48.80  
  4 May, Carson S             10 CFYN-LE                46.50      49.24  
  5 Gibson, Samuel J          10 RYD-LE                 50.94      50.50  
  6 Losch, Everett S           9 LESD-LE                53.76      51.03  
  7 Ormiston, Brian K          9 LSSC-LE                55.99      52.20  
  8 Malke, Aiden E             9 RYD-LE                 57.01      53.82  
  9 Van Voorhis, Logan M      10 RYD-LE                 58.55      53.83  
 10 Herring, Brayden A         9 LSSC-LE                49.37      55.09  
 11 Ormiston, Brendan M       10 LSSC-LE              1:00.99      55.66  
 12 Kimak, Ian L               9 TCAT-LE                52.38      58.27  
 13 Stewart, Aiden J          10 LSSC-LE              1:00.99      59.11  
 14 Turney, Reed T             9 CFYN-LE                51.50      59.29  
 15 Ghobrial, Jonathan M      10 LSSC-LE              1:07.99    1:00.04  
 16 Flonta, Edan E            10 SWIM-LE              1:10.00    1:02.81  
 17 Bing, Grant N              9 CCS-LE               1:01.52    1:05.22  
 18 Silcox, Luke J             9 CSI-LE                 57.99    1:05.57  
 19 Buckner, Kollin L         10 MVP-OH               1:11.18    1:07.06  
 20 Alvarado, Manuel A         9 LESD-LE              1:02.49    1:08.58  
 21 Spain, Cullen J           10 MAC-LE               1:08.88    1:12.56  
 22 Tan, Ethan M               9 CFYN-LE              1:14.34    1:13.04  
 23 Turnbull, Lex M            9 CFYN-LE              1:11.50    1:21.59  
 -- Taylor, Myles H           10 CLES-LE              1:10.19         DQ  
 -- Csiszer, Mark Z            9 SWIM-LE              1:02.00         DQ  
 
Boys 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Folger, Ryan M            10 PA-LE                1:39.70    1:36.74  
                  46.59     1:36.74 (50.15)                                        
  2 Lennon, Bryce D           10 CSI-LE               1:44.99    1:43.82  
                  49.75     1:43.82 (54.07)                                        
  3 Woodhouse, Luke J          9 GLSS-LE              1:42.69    1:45.48  
                  50.23     1:45.48 (55.25)                                        
  4 Yan, James Y               9 BBA-LE               1:48.12    1:45.91  
                  50.47     1:45.91 (55.44)                                        
  5 Cho, Ian J                10 HEAT-LE              3:00.00    1:50.92  
                  51.77     1:50.92 (59.15)                                        
  6 Ormiston, Brian K          9 LSSC-LE              2:05.99    1:57.13  
                  55.07   1:57.13 (1:02.06)                                        
  7 Van Voorhis, Logan M      10 RYD-LE               2:04.35    1:58.02  
                  55.46   1:58.02 (1:02.56)                                        
  8 Malke, Aiden E             9 RYD-LE                    NT    1:58.22  
                  55.59   1:58.22 (1:02.63)                                        
  9 Ormiston, Brendan M       10 LSSC-LE              1:59.18    1:58.39  
                  56.73   1:58.39 (1:01.66)                                        
 10 Jun, Chris H               8 LESD-LE              2:08.82    2:01.75  
                  57.55   2:01.75 (1:04.20)                                        
 11 Turney, Reed T             9 CFYN-LE              1:55.50    2:10.71  
                1:01.39   2:10.71 (1:09.32)                                        
 12 Krajeck, Jacob A           8 MAC-LE               2:29.59    2:17.20  
                1:05.64   2:17.20 (1:11.56)                                        
 13 Silcox, Luke J             9 CSI-LE               2:10.99    2:17.78  
                1:06.24   2:17.78 (1:11.54)                                        
 14 Bing, Grant N              9 CCS-LE               2:27.14    2:19.15  
                1:06.75   2:19.15 (1:12.40)                                        
 15 Omega, Tyler J             8 HEAT-LE              3:30.00    2:48.83  
                1:22.62   2:48.83 (1:26.21)                                        
 16 Duong, Jason A             8 CFYN-LE              3:49.09    3:09.07  
                1:28.33   3:09.07 (1:40.74)                                        
 -- Cho, Isaac L               7 HEAT-LE              3:00.00         DQ  
                1:26.94        DQ (1:40.27)                                        
 -- Marado, Brandon C          8 KS-LE                     NT         DQ  
                1:19.40        DQ (1:32.23)                                        
 
Boys 10 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Folger, Ryan M            10 PA-LE                  37.71      36.29  
  2 Herring, Brayden A         9 LSSC-LE                42.27      43.19  
  3 Turney, Reed T             9 CFYN-LE                44.60      46.15  
  4 Malke, Aiden E             9 RYD-LE                 48.31      46.59  
  5 Yan, James Y               9 BBA-LE                 45.49      46.79  
  6 Wood, Charles D           10 SWIM-LE              1:11.14      46.83  
  7 Gibson, Samuel J          10 RYD-LE                 53.87      47.14  
  8 Csiszer, Mark Z            9 SWIM-LE                52.00      56.15  
  9 Alvarado, Manuel A         9 LESD-LE                59.05      56.77  
 10 Buckner, Kollin L         10 MVP-OH               1:01.33    1:00.02  
 11 Bing, Grant N              9 CCS-LE               1:13.46    1:02.90  
 12 Silcox, Luke J             9 CSI-LE                 54.99    1:03.65  
 13 Ghobrial, Jonathan M      10 LSSC-LE              1:02.99    1:03.98  
 14 Taylor, Myles H           10 CLES-LE              1:10.19    1:15.49  
 15 Spain, Cullen J           10 MAC-LE               1:27.31    1:17.07  
 -- Flonta, Edan E            10 SWIM-LE              1:10.00         DQ  
 
Boys 10 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Losch, Everett S           9 LESD-LE              1:30.49    1:36.57  
                  45.04     1:36.57 (51.53)                                        
  2 Herring, Brayden A         9 LSSC-LE              1:40.80    1:39.45  
                  48.64     1:39.45 (50.81)                                        
  3 Lennon, Bryce D           10 CSI-LE               2:10.19    1:44.90  
                  47.87     1:44.90 (57.03)                                        
  4 Malke, Aiden E             9 RYD-LE               1:51.33    1:49.48  
                  50.68     1:49.48 (58.80)                                        
  5 Kimak, Ian L               9 TCAT-LE              1:50.00    1:52.60  
                  47.53   1:52.60 (1:05.07)                                        
  6 Ackerman, Ben E           10 HEAT-LE              2:15.00    1:56.46  
                  49.80   1:56.46 (1:06.66)                                        
  7 Jun, Chris H               8 LESD-LE              1:55.06    2:00.91  
                  54.33   2:00.91 (1:06.58)                                        
  8 Ormiston, Brian K          9 LSSC-LE              2:10.99    2:04.80  
                  54.80   2:04.80 (1:10.00)                                        
  9 Wood, Charles D           10 SWIM-LE              1:55.00    2:17.30  
                  58.80   2:17.30 (1:18.50)                                        
 10 Stewart, Aiden J          10 LSSC-LE              2:19.07    2:17.83  
                1:00.60   2:17.83 (1:17.23)                                        
 
Boys 10 & Under 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Losch, Everett S           9 LESD-LE              3:04.67    3:05.56  
                  45.64     1:33.87 (48.23)     2:28.24 (54.37)     3:05.56 (37.32)
  2 Folger, Ryan M            10 PA-LE                3:31.62    3:07.63  
                  40.67     1:32.76 (52.09)     2:26.53 (53.77)     3:07.63 (41.10)
  3 May, Carson S             10 CFYN-LE              3:14.50    3:13.63  
                  43.90     1:33.85 (49.95)     2:31.86 (58.01)     3:13.63 (41.77)
  4 Kimak, Ian L               9 TCAT-LE              3:50.00    3:24.26  
                  43.40     1:35.82 (52.42)   2:43.14 (1:07.32)     3:24.26 (41.12)
  5 Ackerman, Ben E           10 HEAT-LE              4:24.52    3:25.17  
                  46.52     1:38.22 (51.70)   2:38.78 (1:00.56)     3:25.17 (46.39)
  6 Ormiston, Brendan M       10 LSSC-LE              3:50.99    3:27.58  
                  47.22     1:38.33 (51.11)   2:42.85 (1:04.52)     3:27.58 (44.73)
  7 Gibson, Samuel J          10 RYD-LE               3:32.33    3:27.88  
                  47.38     1:38.37 (50.99)   2:40.22 (1:01.85)     3:27.88 (47.66)
  8 Lennon, Bryce D           10 CSI-LE               3:32.99    3:28.02  
                  47.75     1:38.64 (50.89)   2:38.76 (1:00.12)     3:28.02 (49.26)
  9 Pyka, Kadin J             10 CFYN-LE              3:20.50    3:28.06  
                  47.02     1:44.20 (57.18)   2:46.55 (1:02.35)     3:28.06 (41.51)
 10 Herring, Brayden A         9 LSSC-LE              3:35.41    3:34.02  
                  44.98     1:39.85 (54.87)   2:45.46 (1:05.61)     3:34.02 (48.56)
 11 Van Voorhis, Logan M      10 RYD-LE                    NT    3:37.87  
                  49.29     1:43.57 (54.28)   2:48.96 (1:05.39)     3:37.87 (48.91)
 12 Jun, Chris H               8 LESD-LE              3:49.71    3:46.41  
                  52.48     1:49.46 (56.98)   2:56.04 (1:06.58)     3:46.41 (50.37)
 13 Stewart, Aiden J          10 LSSC-LE              3:50.99    3:52.44  
                  55.66     1:53.97 (58.31)   3:03.39 (1:09.42)     3:52.44 (49.05)
 14 Wood, Charles D           10 SWIM-LE              4:12.00    3:56.47  
                  48.47   1:50.48 (1:02.01)   3:08.27 (1:17.79)     3:56.47 (48.20)
 15 Silcox, Luke J             9 CSI-LE               3:23.99    4:14.10  
                1:01.15   2:02.75 (1:01.60)   3:18.88 (1:16.13)     4:14.10 (55.22)
 16 Csiszer, Mark Z            9 SWIM-LE              4:20.00    4:23.85  
                  57.49   2:03.73 (1:06.24)   3:20.50 (1:16.77)   4:23.85 (1:03.35)
 17 Wickramasinghe, Thesath    8 TCAT-LE              4:15.00    4:32.95  
                1:12.15   2:19.06 (1:06.91)   3:36.39 (1:17.33)     4:32.95 (56.56)
 
Boys 10 & Under 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lake Shore Swim Club-LE  'A'                      2:42.86    2:39.41  
     1) Herring, Brayden A 9            2) Ormiston, Brian K 9            
     3) Stewart, Aiden J 10             4) Ormiston, Brendan M 10         
                                                      38.35 ( )   2:39.41 (2:01.06)
  2 Cuyahoga Falls Riverfront YMCA-LE  'A'            2:43.50    2:51.01  
     1) Turney, Reed T 9                2) Duong, Jason A 8               
     3) Pyka, Kadin J 10                4) May, Carson S 10               
                                                    1:25.40 ( )   2:51.01 (1:25.61)
 
Boys 10 & Under 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lake Shore Swim Club-LE  'A'                      2:58.26    3:01.18  
     1) Ormiston, Brendan M 10          2) Ormiston, Brian K 9            
     3) Herring, Brayden A 9            4) Stewart, Aiden J 10            
                                1:41.17 ( )     2:22.41 (41.24)     3:01.18 (38.77)
  2 Cuyahoga Falls Riverfront YMCA-LE  'A'            3:04.50    3:27.71  
     1) Turnbull, Lex M 9               2) Pyka, Kadin J 10               
     3) Turney, Reed T 9                4) May, Carson S 10               
                                                    2:14.72 ( )   3:27.71 (1:12.99)
 
Boys 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Good, Cameron J           12 TCAT-LE                30.55      30.85  
  2 Price, Hayden S           12 PS-LE                  36.71      30.88  
  3 Libecco, George F         12 STRS-LE                31.75      31.61  
  4 Cakulev, Tomas            12 BBA-LE                 31.14      31.71  
  5 Peruri, Akhil V           11 RYD-LE                 30.78      31.78  
  6 Bhavaraju, Shreeyans *    11 RYD-LE                 31.31      31.84  
  7 Indradjaja, Andrew R      12 STRS-LE                31.29      31.93  
  8 Luczywo, Aiden L          11 HEAT-LE                30.98      32.12  
  9 de Boer, Peter T          11 FAST-LE                36.27      32.89  
 10 Wang, Jayden              12 STRS-LE                32.76      33.15  
 11 Pedro, Lucas E            12 MAC-LE                 34.37      33.34  
 12 Sekerak, Jack A           11 FAST-LE                32.73      33.75  
 13 Bartlett, Noah W          12 HEAT-LE                34.36      34.67  
 14 Seredenko, Edward         11 SWIM-LE                35.66      35.41  
 15 Fan, Derek L              11 BBA-LE                 33.49      35.45  
 16 Costa, Raphael C          12 UBBA-LE                52.75      35.92  
 17 Gordon, Ethan B           11 CFYN-LE                41.03      36.94  
 18 Hoover, Nick S            11 HEAT-LE                36.58      36.99  
 19 Newyear, Patrick B        11 HEAT-LE                36.36      37.24  
 20 Carcelli, Nick R          12 LESD-LE                37.56      37.91  
 21 Mathur, Milin R           11 RYD-LE                 41.82      38.27  
 22 Ferry, Calvin R           11 UNAT-LE                34.35      38.75  
 23 Capobianco, Luciano J     11 CCS-LE                 49.78      38.79  
 24 Budd, Seth I              11 GYB-LE                 42.48      39.01  
 25 Yang, Leo                 11 WEST-LE                39.98      39.23  
 26 Onopko, Max O             11 SWIM-LE                42.00      39.26  
 27 Burress, Nicolas A        12 CCS-LE                 38.08      40.54  
 28 Rohr, Johann J            11 ULESD-LE               49.24      40.83  
 29 Narendrakumar, Adharsh    11 CLES-LE                45.19      41.75  
 29 Samide, Ethan J           11 LSSC-LE                40.72      41.75  
 31 Waters, Michael D         12 CCS-LE               1:05.99      41.94  
 32 Herring, Mekhi M          11 LSSC-LE                42.67      41.99  
 33 Turney, Miles R           11 CFYN-LE                42.10      42.29  
 34 Cho, Brayden M            11 WEST-LE                41.64      44.09  
 35 Sheffield, Ryan A         12 FAST-LE              1:00.00      44.57  
 36 Farley, Nicolas D         11 PAC-LE                    NT      54.85  
 37 Katiyar, Samarth S        12 GLSS-LE                   NT      55.22  
 38 Thurman, Bane T           12 FAST-LE                58.76      59.19  
 
Boys 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Price, Hayden S           12 PS-LE                1:17.15    1:07.73  
                  32.34     1:07.73 (35.39)                                        
  2 Yorkievitz, Paul M        12 HEAT-LE              1:10.00    1:08.14  
                  32.86     1:08.14 (35.28)                                        
  3 Luczywo, Aiden L          11 HEAT-LE              1:07.94    1:08.35  
                  32.69     1:08.35 (35.66)                                        
  4 Good, Cameron J           12 TCAT-LE              1:12.62    1:11.53  
                  34.04     1:11.53 (37.49)                                        
  5 Libecco, George F         12 STRS-LE              1:14.21    1:11.58  
                  34.13     1:11.58 (37.45)                                        
  6 Oddenino, Cameron E       11 HEAT-LE              1:15.87    1:12.67  
                  35.92     1:12.67 (36.75)                                        
  7 Indradjaja, Andrew R      12 STRS-LE              1:11.19    1:12.71  
                  34.40     1:12.71 (38.31)                                        
  8 Bhavaraju, Shreeyans *    11 RYD-LE               1:11.35    1:13.08  
                  34.78     1:13.08 (38.30)                                        
  9 Cakulev, Tomas            12 BBA-LE               1:19.43    1:13.29  
                  34.35     1:13.29 (38.94)                                        
 10 de Boer, Peter T          11 FAST-LE              1:12.87    1:15.18  
                  36.29     1:15.18 (38.89)                                        
 11 Wang, Jayden              12 STRS-LE              1:26.78    1:15.33  
                  34.67     1:15.33 (40.66)                                        
 12 Seredenko, Edward         11 SWIM-LE              1:17.05    1:18.02  
                  37.66     1:18.02 (40.36)                                        
 13 Mateyo, Cam G             12 UGLSS-LE             1:26.59    1:18.42  
                  37.12     1:18.42 (41.30)                                        
 14 Pedro, Lucas E            12 MAC-LE               1:21.01    1:18.99  
                  35.29     1:18.99 (43.70)                                        
 15 Bartlett, Noah W          12 HEAT-LE              1:19.34    1:20.95  
                  38.41     1:20.95 (42.54)                                        
 16 Newyear, Patrick B        11 HEAT-LE              1:22.51    1:21.44  
                  37.86     1:21.44 (43.58)                                        
 17 Costa, Raphael C          12 UBBA-LE              1:25.49    1:24.30  
 18 Lawler, AJ J              11 MVP-OH               1:33.37    1:26.76  
                  41.01     1:26.76 (45.75)                                        
 19 Burress, Nicolas A        12 CCS-LE               1:24.89    1:27.32  
                  42.17     1:27.32 (45.15)                                        
 20 Capobianco, Luciano J     11 CCS-LE               1:35.13    1:27.82  
                  41.77     1:27.82 (46.05)                                        
 21 Roe, Trey J               11 SWIM-LE              1:40.00    1:29.53  
                  40.87     1:29.53 (48.66)                                        
 22 Mathur, Milin R           11 RYD-LE               1:35.25    1:30.39  
                  43.92     1:30.39 (46.47)                                        
 23 Turney, Miles R           11 CFYN-LE              1:34.50    1:34.24  
                  44.04     1:34.24 (50.20)                                        
 24 Taylor, Elliott H         12 CLES-LE              1:40.19    1:35.10  
                  43.28     1:35.10 (51.82)                                        
 25 Narendrakumar, Adharsh    11 CLES-LE              1:30.19    1:36.48  
                  44.29     1:36.48 (52.19)                                        
 26 Samide, Ethan J           11 LSSC-LE              1:34.31    1:40.33  
                  47.42     1:40.33 (52.91)                                        
 27 Habre, Johnny R           11 SWIM-LE              1:55.00    1:43.24  
                  46.31     1:43.24 (56.93)                                        
 28 Lennon, Ryder A           12 CSI-LE               1:36.99    1:45.60  
                  46.77     1:45.60 (58.83)                                        
 
Boys 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Price, Hayden S           12 PS-LE                2:44.47    2:26.66  
                  32.86     1:10.19 (37.33)     1:49.45 (39.26)     2:26.66 (37.21)
  2 Luczywo, Aiden L          11 HEAT-LE              2:40.03    2:27.32  
                  32.74     1:10.30 (37.56)     1:49.17 (38.87)     2:27.32 (38.15)
  3 Holtz, Noah S             12 HEAT-LE              2:43.56    2:34.28  
                  34.51     1:15.09 (40.58)     1:55.62 (40.53)     2:34.28 (38.66)
  4 Good, Cameron J           12 TCAT-LE              2:38.13    2:35.55  
                  33.28     1:12.80 (39.52)     1:56.11 (43.31)     2:35.55 (39.44)
  5 Oddenino, Cameron E       11 HEAT-LE              2:35.99    2:36.55  
                  36.45     1:17.11 (40.66)     1:58.06 (40.95)     2:36.55 (38.49)
  6 Bhavaraju, Shreeyans *    11 RYD-LE               2:42.57    2:39.45  
                  34.78     1:14.81 (40.03)     1:57.66 (42.85)     2:39.45 (41.79)
  7 Libecco, George F         12 STRS-LE              2:40.99    2:41.85  
                                  15.93 ( )   1:59.96 (1:44.03)     2:41.85 (41.89)
  8 Weiss, Owen T             12 SWIM-LE              2:50.77    2:42.75  
                  36.88     1:18.20 (41.32)     2:00.94 (42.74)     2:42.75 (41.81)
  9 Indradjaja, Andrew R      12 STRS-LE              3:06.22    2:42.83  
                  34.99     1:17.50 (42.51)     2:01.91 (44.41)     2:42.83 (40.92)
 10 Seredenko, Edward         11 SWIM-LE              2:45.32    2:47.27  
                  37.88     1:20.35 (42.47)     2:04.40 (44.05)     2:47.27 (42.87)
 11 Sekerak, Jack A           11 FAST-LE              2:45.07    2:51.23  
                  34.75     1:19.20 (44.45)     2:05.36 (46.16)     2:51.23 (45.87)
 12 Nolan, Luke M             12 LSSC-LE              2:55.99    2:57.83  
                  38.66     1:24.06 (45.40)     2:13.51 (49.45)     2:57.83 (44.32)
 13 Newyear, Patrick B        11 HEAT-LE              2:51.52    2:58.04  
                  38.56     1:24.43 (45.87)     2:11.87 (47.44)     2:58.04 (46.17)
 14 Bartlett, Noah W          12 HEAT-LE              3:13.84    3:01.36  
                  39.71     1:26.24 (46.53)     2:15.18 (48.94)     3:01.36 (46.18)
 15 Carcelli, Nick R          12 LESD-LE              3:20.49    3:02.99  
                  40.94     1:29.66 (48.72)     2:17.53 (47.87)     3:02.99 (45.46)
 16 Burress, Nicolas A        12 CCS-LE               3:10.79    3:04.10  
                  40.68     1:27.94 (47.26)     2:16.01 (48.07)     3:04.10 (48.09)
 17 Rohr, Johann J            11 ULESD-LE             3:28.74    3:09.04  
                  41.36     1:31.23 (49.87)     2:21.89 (50.66)     3:09.04 (47.15)
 18 Turney, Miles R           11 CFYN-LE              3:35.50    3:15.90  
                  43.48     1:35.39 (51.91)     2:26.96 (51.57)     3:15.90 (48.94)
 19 Yang, Leo                 11 WEST-LE              3:20.99    3:16.39  
                  43.63     1:35.76 (52.13)     2:29.03 (53.27)     3:16.39 (47.36)
 20 Costa, Raphael C          12 UBBA-LE              3:12.49    3:20.48  
 21 Herring, Mekhi M          11 LSSC-LE              3:30.77    3:26.73  
                  44.99     1:39.60 (54.61)     2:38.25 (58.65)     3:26.73 (48.48)
 22 Cho, Brayden M            11 WEST-LE              3:15.99    3:42.10  
                  46.38     1:44.22 (57.84)   3:42.10 (1:57.88)                    
 
Boys 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bailey, Ethan A           12 PA-LE                  41.04      36.41  
  2 Luczywo, Aiden L          11 HEAT-LE                36.84      36.67  
  3 Peruri, Akhil V           11 RYD-LE                 36.18      36.76  
  4 Yorkievitz, Paul M        12 HEAT-LE                37.20      37.57  
  5 Bhavaraju, Shreeyans *    11 RYD-LE                 37.92      38.19  
  6 Cakulev, Tomas            12 BBA-LE                 40.65      38.29  
  7 Seredenko, Edward         11 SWIM-LE                40.60      38.96  
  8 de Boer, Peter T          11 FAST-LE                42.94      39.39  
  9 Pedro, Lucas E            12 MAC-LE                 40.60      39.44  
 10 Fan, Derek L              11 BBA-LE                 39.49      39.66  
 11 Indradjaja, Andrew R      12 STRS-LE                48.16      39.94  
 12 Libecco, George F         12 STRS-LE                43.99      41.16  
 13 Weiss, Owen T             12 SWIM-LE                44.49      41.20  
 14 Holtz, Noah S             12 HEAT-LE                42.20      41.43  
 15 Wang, Jayden              12 STRS-LE                49.32      42.60  
 16 Hoover, Nick S            11 HEAT-LE                43.93      43.11  
 17 Newyear, Patrick B        11 HEAT-LE                43.63      43.27  
                  49.71           43.27 ( )                                        
 18 Budd, Seth I              11 GYB-LE                 52.06      43.42  
 19 Costa, Raphael C          12 UBBA-LE                57.46      44.53  
 20 Mathur, Milin R           11 RYD-LE                 46.43      45.14  
 21 Gordon, Ethan B           11 CFYN-LE                44.68      45.67  
 22 Yang, Leo                 11 WEST-LE                45.73      46.05  
 23 Waters, Michael D         12 CCS-LE               1:15.99      47.13  
 24 Ferry, Calvin R           11 UNAT-LE                46.76      47.15  
 25 Rohr, Johann J            11 ULESD-LE               56.29      47.92  
 26 Onopko, Max O             11 SWIM-LE                45.00      48.07  
 27 Newton, James P           12 CCS-LE                 45.74      48.53  
 28 Burress, Nicolas A        12 CCS-LE                 49.61      48.66  
 29 Sheffield, Ryan A         12 FAST-LE              1:00.00      49.22  
 30 Capobianco, Luciano J     11 CCS-LE               1:05.16      50.91  
 31 Cho, Brayden M            11 WEST-LE                49.16      51.77  
 32 Narendrakumar, Adharsh    11 CLES-LE                50.19      52.49  
 33 Herring, Mekhi M          11 LSSC-LE                50.12      52.95  
 34 Samide, Ethan J           11 LSSC-LE                54.40      53.50  
 35 Turney, Miles R           11 CFYN-LE                49.90      56.12  
 36 Farley, Nicolas D         11 PAC-LE                    NT    1:00.94  
 37 Katiyar, Samarth S        12 GLSS-LE                   NT    1:04.77  
 -- Thurman, Bane T           12 FAST-LE              1:31.32         DQ  
 
Boys 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Price, Hayden S           12 PS-LE                1:24.05    1:16.25  
                  37.50     1:16.25 (38.75)                                        
  2 Peruri, Akhil V           11 RYD-LE               1:20.12    1:18.45  
                  38.97     1:18.45 (39.48)                                        
  3 Bailey, Ethan A           12 PA-LE                1:28.74    1:19.35  
                  39.41     1:19.35 (39.94)                                        
  4 Allen, Ben M              11 CCS-LE               1:21.30    1:20.68  
                  39.59     1:20.68 (41.09)                                        
  5 Cakulev, Tomas            12 BBA-LE               1:28.45    1:22.29  
                  39.15     1:22.29 (43.14)                                        
  6 Good, Cameron J           12 TCAT-LE              1:22.54    1:23.20  
                  40.82     1:23.20 (42.38)                                        
  7 Bhavaraju, Shreeyans *    11 RYD-LE               1:22.68    1:23.91  
                  40.16     1:23.91 (43.75)                                        
  8 Indradjaja, Andrew R      12 STRS-LE              1:36.80    1:24.49  
                  41.05     1:24.49 (43.44)                                        
  9 Fan, Derek L              11 BBA-LE               1:28.49    1:25.44  
                  41.58     1:25.44 (43.86)                                        
 10 Mateyo, Cam G             12 UGLSS-LE             1:33.57    1:26.29  
                  42.32     1:26.29 (43.97)                                        
 11 de Boer, Peter T          11 FAST-LE              1:42.36    1:26.97  
                  42.03     1:26.97 (44.94)                                        
 12 Oddenino, Cameron E       11 HEAT-LE              1:28.80    1:27.24  
                  43.59     1:27.24 (43.65)                                        
 13 Holtz, Noah S             12 HEAT-LE              1:29.41    1:29.57  
                  43.67     1:29.57 (45.90)                                        
 14 Libecco, George F         12 STRS-LE              1:39.19    1:29.98  
                  44.29     1:29.98 (45.69)                                        
 15 Wang, Jayden              12 STRS-LE              1:47.02    1:30.76  
                  45.25     1:30.76 (45.51)                                        
 16 Nolan, Luke M             12 LSSC-LE              1:35.12    1:31.75  
                  44.87     1:31.75 (46.88)                                        
 17 Mathur, Milin R           11 RYD-LE               1:40.38    1:32.62  
                  46.20     1:32.62 (46.42)                                        
 18 Newyear, Patrick B        11 HEAT-LE              1:30.98    1:33.06  
                  44.88     1:33.06 (48.18)                                        
 19 Sekerak, Jack A           11 FAST-LE              2:03.38    1:35.78  
                  44.91     1:35.78 (50.87)                                        
 20 Costa, Raphael C          12 UBBA-LE              1:40.49    1:36.21  
                  46.45     1:36.21 (49.76)                                        
 21 Burress, Nicolas A        12 CCS-LE               1:39.96    1:39.82  
                  48.67     1:39.82 (51.15)                                        
 22 Lawler, AJ J              11 MVP-OH                    NT    1:41.12  
                  49.63     1:41.12 (51.49)                                        
 23 Yin, Frank *              12 RYD-LE                    NT    1:47.30  
                  52.62     1:47.30 (54.68)                                        
 24 Roe, Trey J               11 SWIM-LE              1:47.00    1:47.72  
                  50.67     1:47.72 (57.05)                                        
 25 Taylor, Elliott H         12 CLES-LE              1:50.19    1:52.23  
                  52.43     1:52.23 (59.80)                                        
 26 Herring, Mekhi M          11 LSSC-LE              1:53.25    1:52.35  
 27 Habre, Johnny R           11 SWIM-LE              2:00.00    1:58.57  
                  58.88     1:58.57 (59.69)                                        
 
Boys 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sekerak, Jack A           11 FAST-LE                40.35      40.28  
  2 Oddenino, Cameron E       11 HEAT-LE                40.74      40.51  
  3 Cakulev, Tomas            12 BBA-LE                 39.70      41.29  
  4 Fan, Derek L              11 BBA-LE                 39.43      41.54  
  5 Luczywo, Aiden L          11 HEAT-LE                41.88      41.76  
  6 Holtz, Noah S             12 HEAT-LE                40.33      41.93  
  7 Bailey, Ethan A           12 PA-LE                  47.17      43.05  
  8 Peruri, Akhil V           11 RYD-LE                 42.92      44.14  
  9 Indradjaja, Andrew R      12 STRS-LE                49.66      45.90  
 10 Seredenko, Edward         11 SWIM-LE                47.97      47.01  
 11 Pedro, Lucas E            12 MAC-LE                 53.66      47.97  
 12 Bartlett, Noah W          12 HEAT-LE              1:00.00      47.99  
 13 Libecco, George F         12 STRS-LE                55.99      48.06  
 14 Yorkievitz, Paul M        12 HEAT-LE                45.86      48.38  
 15 Capobianco, Luciano J     11 CCS-LE                 49.44      49.41  
 15 Narendrakumar, Adharsh    11 CLES-LE                55.19      49.41  
 17 Nolan, Luke M             12 LSSC-LE                43.99      50.27  
 18 Mathur, Milin R           11 RYD-LE                 51.35      53.42  
 19 Yin, Frank *              12 RYD-LE                    NT      53.89  
 20 Lawler, AJ J              11 MVP-OH                 52.88      54.54  
 21 Costa, Raphael C          12 UBBA-LE                50.49      54.68  
 22 Lennon, Ryder A           12 CSI-LE                 54.99      55.68  
 23 Nagle, Luke R             12 FAST-LE                55.29      56.46  
 24 Miller, Matt S            12 MAC-LE                 54.59      56.69  
 25 Herring, Mekhi M          11 LSSC-LE                56.62    1:00.84  
 26 Turney, Miles R           11 CFYN-LE              1:03.93    1:02.93  
 27 Burress, Nicolas A        12 CCS-LE               1:04.49    1:06.56  
 28 Habre, Johnny R           11 SWIM-LE              1:10.00    1:08.74  
 29 Samide, Ethan J           11 LSSC-LE              1:13.64    1:09.53  
 -- Taylor, Elliott H         12 CLES-LE                55.19         DQ  
 
Boys 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Allen, Ben M              11 CCS-LE               1:39.04    1:28.63  
                  41.08     1:28.63 (47.55)                                        
  2 Oddenino, Cameron E       11 HEAT-LE              1:27.80    1:29.56  
                  44.60     1:29.56 (44.96)                                        
  3 Cakulev, Tomas            12 BBA-LE               1:28.62    1:29.74  
                  42.24     1:29.74 (47.50)                                        
  4 Price, Hayden S           12 PS-LE                1:44.44    1:29.83  
                  43.14     1:29.83 (46.69)                                        
  5 Fan, Derek L              11 BBA-LE               1:30.49    1:31.67  
                  43.35     1:31.67 (48.32)                                        
  6 Peruri, Akhil V           11 RYD-LE               1:30.16    1:32.77  
                  43.93     1:32.77 (48.84)                                        
  7 Wang, Jayden              12 STRS-LE              1:50.20    1:36.23  
                  44.84     1:36.23 (51.39)                                        
  8 Bailey, Ethan A           12 PA-LE                1:44.96    1:36.46  
                  43.86     1:36.46 (52.60)                                        
  9 Yorkievitz, Paul M        12 HEAT-LE              1:48.42    1:42.39  
                  48.91     1:42.39 (53.48)                                        
 10 Weiss, Owen T             12 SWIM-LE              1:47.13    1:42.92  
                  48.74     1:42.92 (54.18)                                        
 11 Indradjaja, Andrew R      12 STRS-LE              2:04.52    1:44.42  
                  49.05     1:44.42 (55.37)                                        
 12 Gordon, Ethan B           11 CFYN-LE              2:01.50    1:45.93  
                  51.22     1:45.93 (54.71)                                        
 13 Onopko, Max O             11 SWIM-LE              1:50.00    1:47.13  
                  49.50     1:47.13 (57.63)                                        
 14 Libecco, George F         12 STRS-LE              1:50.99    1:47.19  
                  51.33     1:47.19 (55.86)                                        
 15 Bartlett, Noah W          12 HEAT-LE              1:47.00    1:47.85  
                  49.18     1:47.85 (58.67)                                        
 16 Capobianco, Luciano J     11 CCS-LE               1:54.50    1:50.20  
                  52.84     1:50.20 (57.36)                                        
 17 Narendrakumar, Adharsh    11 CLES-LE              1:50.19    1:51.11  
                  51.47     1:51.11 (59.64)                                        
 18 Nolan, Luke M             12 LSSC-LE              1:50.37    1:52.17  
                  52.16   1:52.17 (1:00.01)                                        
 19 de Boer, Peter T          11 FAST-LE              1:59.70    1:54.39  
                  54.07   1:54.39 (1:00.32)                                        
 20 Mathur, Milin R           11 RYD-LE               1:54.71    1:56.70  
                  55.67   1:56.70 (1:01.03)                                        
 21 Carcelli, Nick R          12 LESD-LE              2:26.71    2:02.22  
                  58.81   2:02.22 (1:03.41)                                        
 22 Costa, Raphael C          12 UBBA-LE              1:50.49    2:08.58  
                  59.54   2:08.58 (1:09.04)                                        
 23 Newton, James P           12 CCS-LE               2:08.28    2:11.54  
                1:02.48   2:11.54 (1:09.06)                                        
 24 Samide, Ethan J           11 LSSC-LE              2:56.89    2:37.31  
                1:14.86   2:37.31 (1:22.45)                                        
 
Boys 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Good, Cameron J           12 TCAT-LE                35.85      34.55  
  2 Indradjaja, Andrew R      12 STRS-LE                40.52      36.00  
  3 Fan, Derek L              11 BBA-LE                 35.49      36.78  
  4 Libecco, George F         12 STRS-LE                45.99      37.83  
  5 Wang, Jayden              12 STRS-LE                43.65      38.75  
  6 Peruri, Akhil V           11 RYD-LE                 36.55      38.80  
  7 Bhavaraju, Shreeyans *    11 RYD-LE                 38.85      39.05  
  8 Mateyo, Cam G             12 UGLSS-LE               44.07      39.40  
  9 Holtz, Noah S             12 HEAT-LE                37.75      39.56  
 10 Newyear, Patrick B        11 HEAT-LE                42.55      41.50  
 11 Lawler, AJ J              11 MVP-OH                 48.35      42.11  
 12 Nagle, Luke R             12 FAST-LE                44.92      42.43  
 13 Miller, Matt S            12 MAC-LE                 38.98      43.73  
 14 Rohr, Johann J            11 ULESD-LE               52.72      45.43  
 15 Yin, Frank *              12 RYD-LE                    NT      52.59  
 16 Herring, Mekhi M          11 LSSC-LE                56.47      53.23  
 17 Taylor, Elliott H         12 CLES-LE                55.19      53.42  
 18 Samide, Ethan J           11 LSSC-LE              1:00.09      55.16  
 
Boys 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yorkievitz, Paul M        12 HEAT-LE              1:22.40    1:18.85  
                  37.50     1:18.85 (41.35)                                        
  2 Cakulev, Tomas            12 BBA-LE               1:36.52    1:20.81  
                  38.07     1:20.81 (42.74)                                        
  3 Allen, Ben M              11 CCS-LE               1:33.93    1:21.56  
                  36.37     1:21.56 (45.19)                                        
  4 Bailey, Ethan A           12 PA-LE                1:36.25    1:24.74  
                  37.28     1:24.74 (47.46)                                        
  5 Good, Cameron J           12 TCAT-LE              1:26.77    1:25.69  
                  39.19     1:25.69 (46.50)                                        
  6 Oddenino, Cameron E       11 HEAT-LE              1:40.00    1:26.96  
                  41.64     1:26.96 (45.32)                                        
  7 Fan, Derek L              11 BBA-LE               1:25.49    1:30.03  
                  40.25     1:30.03 (49.78)                                        
  8 Sekerak, Jack A           11 FAST-LE              1:53.14    1:35.04  
                  42.88     1:35.04 (52.16)                                        
  9 Wang, Jayden              12 STRS-LE              2:03.14    1:35.35  
                  39.60     1:35.35 (55.75)                                        
 10 Holtz, Noah S             12 HEAT-LE              2:07.88    1:37.92  
                  42.55     1:37.92 (55.37)                                        
 11 Weiss, Owen T             12 SWIM-LE              1:40.97    1:38.01  
                  42.00     1:38.01 (56.01)                                        
 12 Hoover, Nick S            11 HEAT-LE              1:41.44    1:43.07  
                  47.79     1:43.07 (55.28)                                        
 13 Nolan, Luke M             12 LSSC-LE              1:50.99    1:52.34  
                  45.42   1:52.34 (1:06.92)                                        
 14 Herring, Mekhi M          11 LSSC-LE              2:03.59    2:03.43  
                  57.80   2:03.43 (1:05.63)                                        
 -- Samide, Ethan J           11 LSSC-LE              2:09.96         DQ  
                1:02.39        DQ (1:13.34)                                        
 
Boys 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Luczywo, Aiden L          11 HEAT-LE              2:44.06    2:46.13  
                  35.28     1:17.52 (42.24)     2:08.08 (50.56)     2:46.13 (38.05)
  2 Allen, Ben M              11 CCS-LE               2:58.20    2:50.41  
                  36.89     1:20.58 (43.69)     2:10.26 (49.68)     2:50.41 (40.15)
  3 Cakulev, Tomas            12 BBA-LE               3:05.07    2:52.61  
                  38.36     1:22.08 (43.72)     2:13.27 (51.19)     2:52.61 (39.34)
  4 Yorkievitz, Paul M        12 HEAT-LE              2:53.99    2:53.34  
                  37.06     1:21.75 (44.69)     2:15.50 (53.75)     2:53.34 (37.84)
  5 Good, Cameron J           12 TCAT-LE              2:58.28    2:59.69  
                  35.91     1:20.37 (44.46)     2:17.52 (57.15)     2:59.69 (42.17)
  6 Bailey, Ethan A           12 PA-LE                     NT    2:59.74  
                  36.71     1:23.19 (46.48)     2:19.20 (56.01)     2:59.74 (40.54)
  7 Wang, Jayden              12 STRS-LE              3:43.78    3:05.38  
                  38.88     1:26.00 (47.12)     2:21.62 (55.62)     3:05.38 (43.76)
  8 Fan, Derek L              11 BBA-LE               3:00.49    3:05.62  
                  38.97     1:26.29 (47.32)     2:21.30 (55.01)     3:05.62 (44.32)
  9 Nagle, Luke R             12 FAST-LE              3:16.53    3:09.98  
                  42.22     1:28.32 (46.10)   2:31.21 (1:02.89)     3:09.98 (38.77)
 10 Seredenko, Edward         11 SWIM-LE              3:14.49    3:13.00  
                  45.08     1:33.13 (48.05)     2:30.46 (57.33)     3:13.00 (42.54)
 11 de Boer, Peter T          11 FAST-LE              3:13.29    3:18.11  
                  44.05     1:30.59 (46.54)   2:34.95 (1:04.36)     3:18.11 (43.16)
 12 Nolan, Luke M             12 LSSC-LE              3:10.99    3:18.93  
                  44.31     1:34.26 (49.95)   2:36.57 (1:02.31)     3:18.93 (42.36)
 13 Bartlett, Noah W          12 HEAT-LE              3:00.00    3:21.87  
                  41.75     1:35.50 (53.75)     2:33.73 (58.23)     3:21.87 (48.14)
 14 Mathur, Milin R           11 RYD-LE               3:42.93    3:35.69  
                  52.15     1:45.16 (53.01)   2:50.02 (1:04.86)     3:35.69 (45.67)
 15 Costa, Raphael C          12 UBBA-LE              3:29.49    3:44.37  
                  51.36     1:46.65 (55.29)   2:56.24 (1:09.59)     3:44.37 (48.13)
 16 Yin, Frank *              12 RYD-LE               4:00.88    3:45.56  
                  52.32     1:50.40 (58.08)   2:55.67 (1:05.27)     3:45.56 (49.89)
 17 Roe, Trey J               11 SWIM-LE              4:25.00    3:59.70  
                  53.86   1:58.65 (1:04.79)   3:08.71 (1:10.06)     3:59.70 (50.99)
 18 Herring, Mekhi M          11 LSSC-LE              4:01.94    4:00.09  
                  56.13     1:52.56 (56.43)   3:07.55 (1:14.99)     4:00.09 (52.54)
 19 Samide, Ethan J           11 LSSC-LE              4:17.15    4:10.86  
                  58.63   2:00.90 (1:02.27)   3:19.82 (1:18.92)     4:10.86 (51.04)
 -- Miller, Matt S            12 MAC-LE               2:26.99         DQ  
                  45.79     1:44.54 (58.75)   2:49.93 (1:05.39)          DQ (55.83)
 -- Rohr, Johann J            11 ULESD-LE                  NT         DQ  
                  45.01     1:41.83 (56.82)     2:40.05 (58.22)          DQ (50.15)
 
Boys 11-12 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Heat- Hudson Explorers Aquatic-LE  'A'            2:15.00    2:12.91  
     1) Holtz, Noah S 12                2) Yorkievitz, Paul M 12          
     3) Bartlett, Noah W 12             4) Luczywo, Aiden L 11            
                                                    1:52.00 ( )     2:12.91 (20.91)
  2 Canton City Schools-LE  'A'                       2:42.13    2:36.94  
     1) Capobianco, Luciano J 11        2) Waters, Michael D 12           
     3) Burress, Nicolas A 12           4) Allen, Ben M 11                
                                1:23.34 ( )     1:56.96 (33.62)     2:36.94 (39.98)
 
Boys 11-12 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Heat- Hudson Explorers Aquatic-LE  'A'            2:40.00    2:31.21  
     1) Yorkievitz, Paul M 12           2) Oddenino, Cameron E 11         
     3) Luczywo, Aiden L 11             4) Holtz, Noah S 12               
                                1:56.70 ( )     2:31.21 (34.51)                    
 
Boys 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cappabianca, Vittorio V   14 HEAT-LE                27.11      27.83  
  2 Davis, Ben J              13 GLSS-LE                27.40      27.97  
  3 Van Voorhis, Connor D     14 RYD-LE                 29.06      28.59  
  4 Gallagher, Alex I         13 HEAT-LE                28.80      28.81  
  5 Aldewereld, Vincent M     14 RYD-LE                 31.12      28.97  
  6 Sorma, Zach R             14 CLES-LE                29.19      29.11  
  7 Barzellato, Justin D      14 HEAT-LE                29.09      29.28  
  8 Toothman, Josh R          13 CSI-LE                 29.36      29.40  
  9 Brady, Mason A            14 FAST-LE                29.67      29.54  
 10 Stump, Jackson H          13 CLES-LE                32.70      29.55  
 11 Black, Carter R           13 MAC-LE                 29.19      29.74  
 12 Cho, Iason C              13 HEAT-LE                29.15      29.84  
 13 Kowalczyk, Evan S         14 LESD-LE                30.04      29.99  
 14 Vickers, Luke J           13 UN!-LE                 30.14      30.03  
 15 Kiskorna, Brendan T       14 WEST-LE                29.89      30.04  
 16 Santoro, Max J            13 RYD-LE                 31.62      30.23  
 17 Schweikert, Thomas J      14 GYB-LE                 30.94      30.36  
 18 Seicean, Erik I           14 LSSC-LE                31.35      30.38  
 19 Carr, Caleb               14 GYB-LE                    NT      31.18  
 20 Cucu, Alexandru           13 GLSS-LE                31.78      31.20  
 21 Williams, Tyler C         13 RYD-LE                 36.97      31.29  
 22 Byers, Aidan              13 GYB-LE                    NT      31.95  
 23 Cucu, Michael             14 GLSS-LE                31.50      32.00  
 24 Roth, Will J              13 GLSS-LE                   NT      32.16  
 25 Lewis, Andrew P           13 GLSS-LE                34.48      33.09  
 26 Campbell, Ethan C         13 GYB-LE                 36.11      33.21  
 27 Pirnat, Liam R            13 LSSC-LE                33.48      33.24  
 28 Beaver, Benjamin D        14 STRS-LE                31.55      33.37  
 29 Libecco, Thomas J         14 STRS-LE                32.89      33.39  
 30 Applegate, Caleb S        13 GYB-LE                    NT      33.40  
 31 May, Lincoln C            13 CFYN-LE                34.10      33.47  
 32 Turnbull, Luke R          13 CFYN-LE                34.78      33.69  
 33 Keleman, Colin C          13 PS-LE                  34.24      33.73  
 34 Pickett, Owen T           14 FAST-LE                36.35      33.77  
 35 Watt, Stephen D           14 CLES-LE                38.19      33.90  
 36 Culp, RJ D                14 CCS-LE                 34.22      34.32  
 37 Schweikert, Andrew W      13 GYB-LE                 36.65      34.48  
 38 Velamala, Jayanth S       14 STRS-LE                31.70      34.50  
 39 Prosser, Mason J          13 PA-LE                  49.00      35.66  
 40 Wagner, Brock H           13 FAST-LE                43.14      35.89  
 41 Bedient, Dakota M         13 LSSC-LE                35.37      36.29  
 42 Mackall, Luke W           14 PA-LE                  33.78      37.65  
 43 Anderson, Carter J        13 CCS-LE                 36.99      39.56  
 44 Fisk, Shawn M             13 GYB-LE                 48.68      41.86  
 45 Hill, Aaron J             13 MAC-LE                 44.36      43.65  
 46 Sharp, Jacob R            13 CCS-LE                 45.26      44.89  
 47 Farley, Nate W            13 PAC-LE                    NT      45.44  
 48 Stinnett, Thomas G        13 GLSS-LE                47.17      47.60  
 
Boys 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cappabianca, Vittorio V   14 HEAT-LE              1:00.02    1:01.38  
                  29.35     1:01.38 (32.03)                                        
  2 Gallagher, Alex I         13 HEAT-LE              1:02.58    1:02.65  
                  30.00     1:02.65 (32.65)                                        
  3 Van Voorhis, Connor D     14 RYD-LE               1:00.71    1:03.28  
                  30.19     1:03.28 (33.09)                                        
  4 Barzellato, Justin D      14 HEAT-LE              1:06.08    1:04.17  
                  30.55     1:04.17 (33.62)                                        
  5 Kowalczyk, Evan S         14 LESD-LE              1:04.67    1:04.57  
                  30.92     1:04.57 (33.65)                                        
  6 Sorma, Zach R             14 CLES-LE              1:03.19    1:04.65  
                  29.92     1:04.65 (34.73)                                        
  7 Toothman, Josh R          13 CSI-LE               1:05.46    1:04.67  
                  31.34     1:04.67 (33.33)                                        
  8 Black, Carter R           13 MAC-LE               1:03.40    1:05.58  
                  30.85     1:05.58 (34.73)                                        
  9 Hupp, Henry L             14 CCS-LE               1:09.92    1:05.67  
                  32.62     1:05.67 (33.05)                                        
 10 Cho, Iason C              13 HEAT-LE              1:04.40    1:05.70  
                  31.57     1:05.70 (34.13)                                        
 11 Seicean, Erik I           14 LSSC-LE              1:05.98    1:06.62  
                  31.92     1:06.62 (34.70)                                        
 12 Vickers, Luke J           13 UN!-LE               1:05.37    1:06.88  
                  31.99     1:06.88 (34.89)                                        
 13 Cucu, Alexandru           13 GLSS-LE              1:06.60    1:06.94  
                  32.68     1:06.94 (34.26)                                        
 14 Santoro, Max J            13 RYD-LE               1:10.03    1:07.40  
                  32.30     1:07.40 (35.10)                                        
 15 Solonche, Logan H         14 STRS-LE              1:05.04    1:07.49  
                  31.86     1:07.49 (35.63)                                        
 16 Aldewereld, Vincent M     14 RYD-LE               1:13.17    1:08.34  
                  33.08     1:08.34 (35.26)                                        
 17 Williams, Tyler C         13 RYD-LE               1:20.79    1:09.54  
                  33.02     1:09.54 (36.52)                                        
 18 Cucu, Michael             14 GLSS-LE              1:09.79    1:09.88  
                  33.67     1:09.88 (36.21)                                        
 19 Wooley, Preston S         13 CSI-LE               1:11.21    1:10.92  
                  33.76     1:10.92 (37.16)                                        
 20 Byers, Aidan              13 GYB-LE                    NT    1:11.71  
                  33.60     1:11.71 (38.11)                                        
 21 Schweikert, Thomas J      14 GYB-LE               1:11.52    1:12.06  
                  33.76     1:12.06 (38.30)                                        
 22 Keleman, Colin C          13 PS-LE                1:21.70    1:12.57  
                  34.42     1:12.57 (38.15)                                        
 23 Turnbull, Luke R          13 CFYN-LE              1:14.84    1:13.69  
                  35.98     1:13.69 (37.71)                                        
 24 Lewis, Andrew P           13 GLSS-LE              1:15.01    1:14.06  
                  34.87     1:14.06 (39.19)                                        
 25 Libecco, Thomas J         14 STRS-LE              1:15.57    1:14.45  
                  35.91     1:14.45 (38.54)                                        
 26 Culp, RJ D                14 CCS-LE               1:14.85    1:14.49  
                  36.02     1:14.49 (38.47)                                        
 27 Beaver, Benjamin D        14 STRS-LE              1:12.46    1:14.78  
                  36.00     1:14.78 (38.78)                                        
 28 Poggio, Andre E           14 SHSH-LE              1:11.43    1:15.51  
 29 May, Lincoln C            13 CFYN-LE              1:13.50    1:17.07  
                  35.46     1:17.07 (41.61)                                        
 30 Barnes, Jonathan D        13 CSI-LE               1:19.41    1:20.20  
                  36.55     1:20.20 (43.65)                                        
 31 Burdeshaw, Karsten D      13 GYB-LE               1:25.30    1:20.34  
                  37.08     1:20.34 (43.26)                                        
 32 Schweikert, Andrew W      13 GYB-LE               1:26.99    1:23.57  
                  39.05     1:23.57 (44.52)                                        
 33 Bedient, Dakota M         13 LSSC-LE              1:27.09    1:26.35  
                  39.30     1:26.35 (47.05)                                        
 34 Betscakos, Joaquin N      13 GYB-LE                    NT    1:36.20  
                  44.73     1:36.20 (51.47)                                        
 
Boys 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cappabianca, Vittorio V   14 HEAT-LE              2:08.00    2:06.92  
                  29.86     1:02.57 (32.71)     1:35.26 (32.69)     2:06.92 (31.66)
  2 Davis, Ben J              13 GLSS-LE              2:05.94    2:07.18  
                  29.97     1:02.63 (32.66)     1:35.52 (32.89)     2:07.18 (31.66)
  3 Ketler, Andrew S          14 HEAT-LE              2:12.21    2:18.70  
                  30.62     1:05.06 (34.44)     1:41.30 (36.24)     2:18.70 (37.40)
  4 Toothman, Josh R          13 CSI-LE               2:25.39    2:18.88  
                  31.34     1:06.62 (35.28)     1:43.16 (36.54)     2:18.88 (35.72)
  5 Kowalczyk, Evan S         14 LESD-LE              2:20.12    2:21.35  
                  31.38     1:07.20 (35.82)     1:44.32 (37.12)     2:21.35 (37.03)
  6 Cucu, Alexandru           13 GLSS-LE              2:22.35    2:21.63  
                  33.14     1:09.51 (36.37)     1:45.61 (36.10)     2:21.63 (36.02)
  7 Kiskorna, Brendan T       14 WEST-LE              2:20.99    2:21.88  
                  32.13     1:08.54 (36.41)     1:46.40 (37.86)     2:21.88 (35.48)
  8 Black, Carter R           13 MAC-LE               2:14.77    2:23.62  
                  31.43     1:08.24 (36.81)     1:46.63 (38.39)     2:23.62 (36.99)
  9 Vickers, Luke J           13 UN!-LE               2:23.72    2:24.74  
                  32.40     1:09.24 (36.84)     1:47.14 (37.90)     2:24.74 (37.60)
 10 Brady, Mason A            14 FAST-LE              2:23.79    2:25.36  
                  33.62     1:10.72 (37.10)     1:46.45 (35.73)     2:25.36 (38.91)
 11 Van Voorhis, Connor D     14 RYD-LE               2:21.25    2:27.07  
                  33.67     1:11.81 (38.14)     1:50.59 (38.78)     2:27.07 (36.48)
 12 Seicean, Erik I           14 LSSC-LE              3:40.81    2:27.14  
                  32.64     1:10.55 (37.91)     1:49.44 (38.89)     2:27.14 (37.70)
 13 Cucu, Michael             14 GLSS-LE              2:30.86    2:27.22  
                  33.77     1:11.79 (38.02)     1:50.36 (38.57)     2:27.22 (36.86)
 14 Hupp, Henry L             14 CCS-LE               2:37.21    2:27.28  
                  34.01     1:11.73 (37.72)     1:50.81 (39.08)     2:27.28 (36.47)
 15 Williams, Tyler C         13 RYD-LE               3:05.53    2:30.65  
                  33.49     1:11.47 (37.98)     1:50.87 (39.40)     2:30.65 (39.78)
 16 Dillenbeck, Sam H         14 SHSH-LE              2:20.59    2:31.24  
                  33.70     1:12.52 (38.82)     1:53.59 (41.07)     2:31.24 (37.65)
 17 Roth, Will J              13 GLSS-LE                   NT    2:37.28  
                  35.60     1:15.90 (40.30)     1:58.36 (42.46)     2:37.28 (38.92)
 18 Byers, Aidan              13 GYB-LE                    NT    2:37.33  
                  34.25     1:13.97 (39.72)     1:56.16 (42.19)     2:37.33 (41.17)
 19 Lewis, Andrew P           13 GLSS-LE              2:44.21    2:37.36  
                  35.99     1:17.43 (41.44)     1:58.64 (41.21)     2:37.36 (38.72)
 20 Turnbull, Luke R          13 CFYN-LE              2:39.57    2:37.56  
                  36.18     1:17.59 (41.41)     1:58.65 (41.06)     2:37.56 (38.91)
 21 Culp, RJ D                14 CCS-LE               2:40.76    2:38.17  
                  36.06     1:16.69 (40.63)     1:58.67 (41.98)     2:38.17 (39.50)
 22 Schweikert, Thomas J      14 GYB-LE               3:01.44    2:38.62  
                  35.49     1:16.11 (40.62)     1:59.64 (43.53)     2:38.62 (38.98)
 23 Beaver, Benjamin D        14 STRS-LE              2:46.40    2:40.85  
                  35.87     1:16.28 (40.41)     1:59.31 (43.03)     2:40.85 (41.54)
 24 Keleman, Colin C          13 PS-LE                2:38.00    2:44.05  
                  35.68     1:17.02 (41.34)     2:00.51 (43.49)     2:44.05 (43.54)
 25 Libecco, Thomas J         14 STRS-LE              2:35.99    2:45.76  
                  35.25     1:16.96 (41.71)     2:02.20 (45.24)     2:45.76 (43.56)
 26 Campbell, Ethan C         13 GYB-LE               3:06.86    2:48.46  
                  35.87     1:19.00 (43.13)     2:04.92 (45.92)     2:48.46 (43.54)
 27 Prosser, Mason J          13 PA-LE                     NT    2:50.84  
                  37.34     1:21.39 (44.05)     2:05.82 (44.43)     2:50.84 (45.02)
 28 Wagner, Brock H           13 FAST-LE              3:30.02    2:56.75  
                  36.46     1:21.06 (44.60)     2:09.74 (48.68)     2:56.75 (47.01)
 29 Bedient, Dakota M         13 LSSC-LE              3:08.90    3:10.73  
                                1:27.98 ( )     2:19.55 (51.57)     3:10.73 (51.18)
 -- Watt, Stephen D           14 CLES-LE              3:20.19         DQ  
                  36.93     1:31.67 (54.74)     2:18.48 (46.81)          DQ (47.54)
 -- Hill, Aaron J             13 MAC-LE               4:01.03         DQ  
                                  49.56 ( )        DQ (2:52.89)                    
 
Boys 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cimera, Alex J            14 HEAT-LE              1:01.07    1:05.04  
                  30.88     1:05.04 (34.16)                                        
  2 Gallagher, Alex I         13 HEAT-LE              1:09.21    1:10.77  
                  34.57     1:10.77 (36.20)                                        
  3 Barzellato, Justin D      14 HEAT-LE              1:10.71    1:11.21  
                  34.79     1:11.21 (36.42)                                        
  4 Cho, Iason C              13 HEAT-LE              1:12.02    1:12.20  
                  35.09     1:12.20 (37.11)                                        
  5 Seicean, Erik I           14 LSSC-LE              1:15.45    1:12.79  
                  34.90     1:12.79 (37.89)                                        
  6 Toothman, Josh R          13 CSI-LE               1:17.07    1:13.57  
                  35.38     1:13.57 (38.19)                                        
  7 Ketler, Andrew S          14 HEAT-LE              1:12.54    1:13.66  
                  35.71     1:13.66 (37.95)                                        
  8 Van Voorhis, Connor D     14 RYD-LE               1:10.08    1:13.87  
                  35.71     1:13.87 (38.16)                                        
  9 Budd, Noah W              14 GYB-LE               1:31.42    1:14.07  
                  36.26     1:14.07 (37.81)                                        
 10 Cucu, Alexandru           13 GLSS-LE              1:16.02    1:14.91  
                  36.08     1:14.91 (38.83)                                        
 11 Black, Carter R           13 MAC-LE               1:12.26    1:16.46  
                  37.43     1:16.46 (39.03)                                        
 12 Cucu, Michael             14 GLSS-LE              1:19.78    1:17.96  
                  38.36     1:17.96 (39.60)                                        
 13 Sorma, Zach R             14 CLES-LE              1:16.19    1:18.00  
                  37.17     1:18.00 (40.83)                                        
 14 Lewis, Andrew P           13 GLSS-LE              1:24.42    1:19.37  
                  38.49     1:19.37 (40.88)                                        
 15 Stump, Jackson H          13 CLES-LE              1:27.40    1:19.42  
                  37.45     1:19.42 (41.97)                                        
 16 Kiskorna, Brendan T       14 WEST-LE              1:15.99    1:21.48  
                  39.95     1:21.48 (41.53)                                        
 17 Aldewereld, Vincent M     14 RYD-LE               1:25.67    1:21.59  
                  39.60     1:21.59 (41.99)                                        
 18 Hupp, Henry L             14 CCS-LE               1:23.25    1:21.84  
                  40.07     1:21.84 (41.77)                                        
 19 Fishman, Nicholas E       14 RYD-LE               1:28.01    1:22.46  
                  40.56     1:22.46 (41.90)                                        
 20 Roth, Will J              13 GLSS-LE              1:23.50    1:23.44  
                  40.93     1:23.44 (42.51)                                        
 21 Byers, Aidan              13 GYB-LE                    NT    1:23.96  
                  40.68     1:23.96 (43.28)                                        
 22 Campbell, Ethan C         13 GYB-LE               1:33.89    1:26.59  
                  41.36     1:26.59 (45.23)                                        
 23 Pickett, Owen T           14 FAST-LE              1:28.87    1:27.07  
                  41.50     1:27.07 (45.57)                                        
 24 Applegate, Caleb S        13 GYB-LE               1:39.30    1:27.67  
                  43.17     1:27.67 (44.50)                                        
 25 Libecco, Thomas J         14 STRS-LE              1:26.99    1:27.72  
                  43.77     1:27.72 (43.95)                                        
 26 Keleman, Colin C          13 PS-LE                1:24.00    1:28.16  
                  42.53     1:28.16 (45.63)                                        
 26 Bedient, Dakota M         13 LSSC-LE              1:39.08    1:28.16  
                  42.49     1:28.16 (45.67)                                        
 28 Prosser, Mason J          13 PA-LE                     NT    1:34.72  
                  45.84     1:34.72 (48.88)                                        
 29 Watt, Stephen D           14 CLES-LE              1:40.19    1:36.01  
                  46.80     1:36.01 (49.21)                                        
 30 Wagner, Brock H           13 FAST-LE              1:37.97    1:36.50  
                  46.25     1:36.50 (50.25)                                        
 31 Headley, Owen             14 MVP-OH               2:14.83    1:36.69  
                  45.02     1:36.69 (51.67)                                        
 32 Mackall, Luke W           14 PA-LE                     NT    1:40.09  
                  44.20     1:40.09 (55.89)                                        
 33 Fisk, Shawn M             13 GYB-LE                    NT    1:40.69  
                  48.38     1:40.69 (52.31)                                        
 34 Anderson, Carter J        13 CCS-LE               1:45.26    1:41.93  
                  45.98     1:41.93 (55.95)                                        
 35 Stinnett, Thomas G        13 GLSS-LE              1:51.25    1:46.27  
                  53.95     1:46.27 (52.32)                                        
 36 Sharp, Jacob R            13 CCS-LE               1:45.25    1:47.55  
                  51.45     1:47.55 (56.10)                                        
 37 Farley, Nate W            13 PAC-LE                    NT    1:55.48  
 38 Hill, Aaron J             13 MAC-LE               2:09.84    2:03.83  
                1:00.49   2:03.83 (1:03.34)                                        
 -- May, Lincoln C            13 CFYN-LE              1:23.50         DQ  
                  40.44          DQ (46.67)                                        
 
Boys 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cimera, Alex J            14 HEAT-LE              2:17.05    2:29.28  
                  34.64     1:12.94 (38.30)     1:52.00 (39.06)     2:29.28 (37.28)
  2 Cappabianca, Vittorio V   14 HEAT-LE              2:23.74    2:31.47  
                  34.95     1:13.87 (38.92)     1:53.55 (39.68)     2:31.47 (37.92)
  3 Barzellato, Justin D      14 HEAT-LE              2:30.12    2:33.49  
                  35.13     1:14.56 (39.43)     1:54.75 (40.19)     2:33.49 (38.74)
  4 Ketler, Andrew S          14 HEAT-LE              2:44.48    2:37.43  
                  36.27     1:16.33 (40.06)     1:57.64 (41.31)     2:37.43 (39.79)
  5 Cho, Iason C              13 HEAT-LE              2:38.27    2:37.52  
                  36.63     1:16.86 (40.23)     1:57.08 (40.22)     2:37.52 (40.44)
  6 Toothman, Josh R          13 CSI-LE               2:43.50    2:39.15  
                  36.76     1:18.03 (41.27)     1:59.48 (41.45)     2:39.15 (39.67)
  7 Cucu, Michael             14 GLSS-LE              2:49.75    2:40.88  
                  39.06     1:19.65 (40.59)     2:01.15 (41.50)     2:40.88 (39.73)
  8 Van Voorhis, Connor D     14 RYD-LE               2:38.27    2:42.14  
                  38.73     1:20.29 (41.56)     2:02.12 (41.83)     2:42.14 (40.02)
  9 Seicean, Erik I           14 LSSC-LE              2:43.31    2:42.24  
                  36.88     1:18.28 (41.40)     2:00.91 (42.63)     2:42.24 (41.33)
 10 Black, Carter R           13 MAC-LE               2:40.89    2:45.16  
                  38.99     1:21.16 (42.17)     2:05.32 (44.16)     2:45.16 (39.84)
 11 Brady, Mason A            14 FAST-LE              2:47.21    2:47.05  
                  38.74     1:20.01 (41.27)     2:03.77 (43.76)     2:47.05 (43.28)
 12 Tanner, Nolan W           13 HEAT-LE              2:49.33    2:47.21  
                  39.98     1:22.76 (42.78)     2:06.06 (43.30)     2:47.21 (41.15)
 13 Lewis, Andrew P           13 GLSS-LE              2:54.86    2:47.27  
                  40.00     1:23.70 (43.70)     2:07.26 (43.56)     2:47.27 (40.01)
 14 Hupp, Henry L             14 CCS-LE               3:11.47    2:52.31  
                  40.65     1:25.55 (44.90)     2:10.11 (44.56)     2:52.31 (42.20)
 15 Fishman, Nicholas E       14 RYD-LE               3:23.53    2:56.91  
                  41.10     1:25.81 (44.71)     2:11.88 (46.07)     2:56.91 (45.03)
 16 Sumption, Riley J         14 GYB-LE               2:56.74    2:56.94  
                  42.91     1:27.72 (44.81)     2:13.54 (45.82)     2:56.94 (43.40)
 17 Roth, Will J              13 GLSS-LE                   NT    2:58.69  
                  41.94     1:28.54 (46.60)     2:14.53 (45.99)     2:58.69 (44.16)
 18 Beaver, Benjamin D        14 STRS-LE              3:08.32    3:05.54  
                  43.65     1:31.09 (47.44)     2:18.75 (47.66)     3:05.54 (46.79)
 19 May, Lincoln C            13 CFYN-LE              3:03.50    3:07.97  
                  42.04     1:30.71 (48.67)     2:20.39 (49.68)     3:07.97 (47.58)
 20 Bedient, Dakota M         13 LSSC-LE              3:10.99    3:09.00  
                  43.47     1:31.91 (48.44)     2:20.84 (48.93)     3:09.00 (48.16)
 21 Barnes, Jonathan D        13 CSI-LE               3:26.99    3:11.68  
                  44.27     1:33.12 (48.85)     2:24.69 (51.57)     3:11.68 (46.99)
 
Boys 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gallagher, Alex I         13 HEAT-LE              1:12.34    1:14.13  
                  34.93     1:14.13 (39.20)                                        
  2 Vickers, Luke J           13 UN!-LE               1:15.15    1:18.56  
                  36.96     1:18.56 (41.60)                                        
  3 Davis, Ben J              13 GLSS-LE              1:15.88    1:20.08  
                  37.66     1:20.08 (42.42)                                        
  4 Cucu, Alexandru           13 GLSS-LE              1:17.79    1:20.22  
                  38.37     1:20.22 (41.85)                                        
  5 Cimera, Alex J            14 HEAT-LE              1:20.53    1:20.69  
                  37.29     1:20.69 (43.40)                                        
  6 Carr, Caleb               14 GYB-LE                    NT    1:25.60  
                  39.15     1:25.60 (46.45)                                        
  7 Brady, Mason A            14 FAST-LE              1:21.82    1:25.91  
                  39.94     1:25.91 (45.97)                                        
  8 Kowalczyk, Evan S         14 LESD-LE              1:23.01    1:25.99  
                  39.14     1:25.99 (46.85)                                        
  9 Sorma, Zach R             14 CLES-LE              1:26.19    1:27.66  
                  40.09     1:27.66 (47.57)                                        
 10 Ketler, Andrew S          14 HEAT-LE              1:45.75    1:27.72  
                  40.28     1:27.72 (47.44)                                        
 11 Black, Carter R           13 MAC-LE               1:24.03    1:28.53  
                  40.60     1:28.53 (47.93)                                        
 12 Roth, Will J              13 GLSS-LE              1:27.21    1:31.17  
                  44.15     1:31.17 (47.02)                                        
 13 Aldewereld, Vincent M     14 RYD-LE               1:37.09    1:33.17  
                  42.47     1:33.17 (50.70)                                        
 14 Santoro, Max J            13 RYD-LE                    NT    1:33.27  
                  43.56     1:33.27 (49.71)                                        
 15 Sumption, Riley J         14 GYB-LE                    NT    1:35.06  
                  43.85     1:35.06 (51.21)                                        
 16 Keleman, Colin C          13 PS-LE                1:45.75    1:36.60  
                  46.70     1:36.60 (49.90)                                        
 17 Beaver, Benjamin D        14 STRS-LE              1:56.91    1:36.73  
                  46.40     1:36.73 (50.33)                                        
 18 Fishman, Nicholas E       14 RYD-LE               1:52.54    1:36.84  
                  45.22     1:36.84 (51.62)                                        
 19 Applegate, Caleb S        13 GYB-LE                    NT    1:37.03  
                  45.47     1:37.03 (51.56)                                        
 20 Schweikert, Andrew W      13 GYB-LE               1:41.59    1:37.23  
                  44.98     1:37.23 (52.25)                                        
 21 Schweikert, Thomas J      14 GYB-LE               1:34.99    1:37.65  
                  45.94     1:37.65 (51.71)                                        
 22 Stump, Jackson H          13 CLES-LE              1:59.19    1:37.96  
                  44.58     1:37.96 (53.38)                                        
 23 Libecco, Thomas J         14 STRS-LE              1:39.59    1:38.65  
                  47.17     1:38.65 (51.48)                                        
 24 Pirnat, Liam R            13 LSSC-LE              1:39.47    1:39.39  
                  44.59     1:39.39 (54.80)                                        
 25 May, Lincoln C            13 CFYN-LE              1:38.50    1:39.90  
                  45.98     1:39.90 (53.92)                                        
 26 Campbell, Ethan C         13 GYB-LE               1:44.90    1:40.36  
                  46.58     1:40.36 (53.78)                                        
 27 Hupp, Henry L             14 CCS-LE               1:43.24    1:40.41  
                  47.30     1:40.41 (53.11)                                        
 28 Lewis, Andrew P           13 GLSS-LE              1:49.35    1:42.12  
                  48.72     1:42.12 (53.40)                                        
 29 Culp, RJ D                14 CCS-LE               1:39.17    1:42.70  
                  46.49     1:42.70 (56.21)                                        
 30 Bedient, Dakota M         13 LSSC-LE              2:04.74    1:47.77  
                  50.37     1:47.77 (57.40)                                        
 31 Fisk, Shawn M             13 GYB-LE                    NT    1:50.28  
                  51.15     1:50.28 (59.13)                                        
 32 Wagner, Brock H           13 FAST-LE              2:15.87    1:50.87  
                  52.38     1:50.87 (58.49)                                        
 33 Stinnett, Thomas G        13 GLSS-LE              1:59.45    2:01.77  
                  57.48   2:01.77 (1:04.29)                                        
 34 Mackall, Luke W           14 PA-LE                     NT    2:30.64  
 -- Anderson, Carter J        13 CCS-LE               1:55.88         DQ  
                1:01.97        DQ (1:17.75)                                        
 
Boys 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cucu, Alexandru           13 GLSS-LE              2:47.98    2:50.94  
                  39.17     1:24.14 (44.97)     2:08.66 (44.52)     2:50.94 (42.28)
  2 Cucu, Michael             14 GLSS-LE              2:54.14    2:51.28  
                  38.96     1:23.20 (44.24)     2:07.49 (44.29)     2:51.28 (43.79)
  3 Vickers, Luke J           13 UN!-LE               2:44.20    2:52.10  
                  38.31     1:22.92 (44.61)     2:07.90 (44.98)     2:52.10 (44.20)
  4 Ketler, Andrew S          14 HEAT-LE              3:20.08    3:08.93  
                  41.89     1:29.75 (47.86)     2:18.76 (49.01)     3:08.93 (50.17)
  5 Tanner, Nolan W           13 HEAT-LE              3:08.79    3:13.21  
                  41.95     1:32.13 (50.18)     2:22.58 (50.45)     3:13.21 (50.63)
  6 Cimera, Alex J            14 HEAT-LE              3:00.00    3:14.11  
                  44.07     1:33.69 (49.62)     2:23.37 (49.68)     3:14.11 (50.74)
  7 Seicean, Erik I           14 LSSC-LE              3:19.37    3:14.29  
                  44.62     1:34.85 (50.23)     2:25.68 (50.83)     3:14.29 (48.61)
  8 Sorma, Zach R             14 CLES-LE              2:40.19    3:15.50  
                  41.57     1:32.13 (50.56)   3:15.50 (1:43.37)                    
  9 Roth, Will J              13 GLSS-LE                   NT    3:21.52  
                  47.65     1:41.16 (53.51)     2:31.71 (50.55)     3:21.52 (49.81)
 10 Sumption, Riley J         14 GYB-LE                    NT    3:26.91  
                  45.60     1:38.56 (52.96)     2:33.41 (54.85)     3:26.91 (53.50)
 11 Schweikert, Thomas J      14 GYB-LE                    NT    3:30.11  
                  45.95     1:39.81 (53.86)     2:35.09 (55.28)     3:30.11 (55.02)
 
Boys 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cimera, Alex J            14 HEAT-LE              1:00.98    1:01.08  
                  28.65     1:01.08 (32.43)                                        
  2 Ketler, Andrew S          14 HEAT-LE              1:02.84    1:05.04  
                  30.24     1:05.04 (34.80)                                        
  3 Gallagher, Alex I         13 HEAT-LE              1:04.77    1:05.67  
                  30.99     1:05.67 (34.68)                                        
  4 Toothman, Josh R          13 CSI-LE               1:15.70    1:10.99  
                  32.79     1:10.99 (38.20)                                        
  5 Cucu, Alexandru           13 GLSS-LE              1:15.06    1:13.36  
                  34.85     1:13.36 (38.51)                                        
  6 Solonche, Logan H         14 STRS-LE              1:14.13    1:14.24  
                  33.25     1:14.24 (40.99)                                        
  7 Seicean, Erik I           14 LSSC-LE              1:29.40    1:14.34  
                  32.44     1:14.34 (41.90)                                        
  8 Santoro, Max J            13 RYD-LE               1:17.05    1:14.65  
                  34.64     1:14.65 (40.01)                                        
  9 Schweikert, Thomas J      14 GYB-LE               1:18.76    1:17.23  
                  34.88     1:17.23 (42.35)                                        
 10 Hupp, Henry L             14 CCS-LE               1:21.87    1:17.25  
                  37.06     1:17.25 (40.19)                                        
 11 Cucu, Michael             14 GLSS-LE              1:16.88    1:17.29  
                  35.39     1:17.29 (41.90)                                        
 12 Vickers, Luke J           13 UN!-LE               1:17.28    1:17.49  
                  35.00     1:17.49 (42.49)                                        
 13 Kowalczyk, Evan S         14 LESD-LE              1:15.05    1:17.67  
                  33.40     1:17.67 (44.27)                                        
 14 Lewis, Andrew P           13 GLSS-LE              1:22.92    1:20.86  
                  36.91     1:20.86 (43.95)                                        
 15 Aldewereld, Vincent M     14 RYD-LE                    NT    1:23.86  
                  35.99     1:23.86 (47.87)                                        
 16 Beaver, Benjamin D        14 STRS-LE              1:23.99    1:24.04  
                  39.22     1:24.04 (44.82)                                        
 17 Roth, Will J              13 GLSS-LE                   NT    1:24.32  
                  39.76     1:24.32 (44.56)                                        
 18 Keleman, Colin C          13 PS-LE                1:40.42    1:25.38  
                  39.71     1:25.38 (45.67)                                        
 19 Schweikert, Andrew W      13 GYB-LE               1:43.92    1:32.12  
                  40.00     1:32.12 (52.12)                                        
 20 Burdeshaw, Karsten D      13 GYB-LE                    NT    1:37.50  
                  42.63     1:37.50 (54.87)                                        
 21 Bedient, Dakota M         13 LSSC-LE              1:54.98    1:47.21  
                  47.77     1:47.21 (59.44)                                        
 
Boys 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Davis, Ben J              13 GLSS-LE              2:29.02    2:30.39  
                  32.61     1:10.63 (38.02)     1:50.11 (39.48)     2:30.39 (40.28)
  2 Cappabianca, Vittorio V   14 HEAT-LE              2:34.44    2:34.79  
                  32.25     1:11.50 (39.25)     1:52.66 (41.16)     2:34.79 (42.13)
  3 Barzellato, Justin D      14 HEAT-LE              2:47.80    2:47.53  
                  34.98     1:16.14 (41.16)     2:01.65 (45.51)     2:47.53 (45.88)
  4 Cho, Iason C              13 HEAT-LE              2:50.64    2:47.72  
                  36.13     1:18.04 (41.91)     2:01.93 (43.89)     2:47.72 (45.79)
  5 Hupp, Henry L             14 CCS-LE               3:35.10    3:02.48  
                  39.65     1:26.89 (47.24)     2:16.31 (49.42)     3:02.48 (46.17)
  6 Seicean, Erik I           14 LSSC-LE              3:04.81    3:09.94  
                  38.18     1:26.04 (47.86)     2:18.07 (52.03)     3:09.94 (51.87)
  7 Brady, Mason A            14 FAST-LE              3:13.73    3:15.15  
                  40.23     1:29.35 (49.12)     2:21.54 (52.19)     3:15.15 (53.61)
  8 Stinnett, Thomas G        13 GLSS-LE                   NT    4:28.64  
                1:02.93   2:09.91 (1:06.98)   3:20.53 (1:10.62)   4:28.64 (1:08.11)
 
Boys 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cappabianca, Vittorio V   14 HEAT-LE              2:18.12    2:24.14  
                  31.96     1:08.78 (36.82)     1:51.14 (42.36)     2:24.14 (33.00)
  2 Gallagher, Alex I         13 HEAT-LE              2:22.28    2:27.41  
                  30.89     1:09.26 (38.37)     1:52.42 (43.16)     2:27.41 (34.99)
  3 Barzellato, Justin D      14 HEAT-LE              2:24.48    2:32.41  
                  32.17     1:12.37 (40.20)     1:55.86 (43.49)     2:32.41 (36.55)
  4 Cucu, Alexandru           13 GLSS-LE              2:37.92    2:34.49  
                  33.80     1:13.59 (39.79)     1:57.96 (44.37)     2:34.49 (36.53)
  5 Cho, Iason C              13 HEAT-LE              2:41.69    2:35.79  
                  33.92     1:12.73 (38.81)     1:59.78 (47.05)     2:35.79 (36.01)
  6 Kowalczyk, Evan S         14 LESD-LE              2:37.66    2:35.81  
                  31.98     1:12.94 (40.96)     2:00.34 (47.40)     2:35.81 (35.47)
  7 Toothman, Josh R          13 CSI-LE               2:50.74    2:38.64  
                  32.94     1:13.95 (41.01)     2:02.73 (48.78)     2:38.64 (35.91)
  8 Van Voorhis, Connor D     14 RYD-LE               2:32.17    2:41.03  
                  32.83     1:14.58 (41.75)     2:02.80 (48.22)     2:41.03 (38.23)
  9 Tanner, Nolan W           13 HEAT-LE              2:44.11    2:42.93  
                  35.32     1:17.36 (42.04)     2:06.18 (48.82)     2:42.93 (36.75)
 10 Solonche, Logan H         14 STRS-LE              4:03.37    2:47.67  
                  32.39     1:16.47 (44.08)     2:06.80 (50.33)     2:47.67 (40.87)
 11 Sorma, Zach R             14 CLES-LE              2:50.19    2:49.45  
                  33.72     1:18.30 (44.58)     2:09.72 (51.42)     2:49.45 (39.73)
 12 Hupp, Henry L             14 CCS-LE               3:03.34    2:49.64  
                  35.94     1:20.83 (44.89)     2:12.72 (51.89)     2:49.64 (36.92)
 13 Budd, Noah W              14 GYB-LE               3:13.40    2:50.46  
                  34.75     1:17.39 (42.64)     2:12.34 (54.95)     2:50.46 (38.12)
 14 Roth, Will J              13 GLSS-LE                   NT    2:52.94  
                  39.60     1:25.68 (46.08)     2:14.36 (48.68)     2:52.94 (38.58)
 15 Lewis, Andrew P           13 GLSS-LE              3:04.45    2:54.58  
                  37.48     1:20.65 (43.17)     2:14.74 (54.09)     2:54.58 (39.84)
 16 Carr, Caleb               14 GYB-LE                    NT    2:56.67  
                  35.31     1:22.34 (47.03)     2:13.97 (51.63)     2:56.67 (42.70)
 17 Beaver, Benjamin D        14 STRS-LE              3:12.40    2:57.27  
                  38.29     1:24.70 (46.41)     2:17.14 (52.44)     2:57.27 (40.13)
 18 Keleman, Colin C          13 PS-LE                3:15.66    2:59.07  
                  37.44     1:24.78 (47.34)     2:18.05 (53.27)     2:59.07 (41.02)
 19 Wooley, Preston S         13 CSI-LE               3:00.07    3:01.16  
                  38.11     1:23.82 (45.71)     2:20.66 (56.84)     3:01.16 (40.50)
 20 Byers, Aidan              13 GYB-LE                    NT    3:02.07  
                  39.79     1:27.06 (47.27)     2:22.71 (55.65)     3:02.07 (39.36)
 20 Fishman, Nicholas E       14 RYD-LE               3:21.46    3:02.07  
                  39.56     1:24.70 (45.14)     2:20.85 (56.15)     3:02.07 (41.22)
 22 Turnbull, Luke R          13 CFYN-LE              3:20.95    3:05.78  
                  39.59     1:28.21 (48.62)     2:26.18 (57.97)     3:05.78 (39.60)
 23 May, Lincoln C            13 CFYN-LE              3:08.00    3:07.73  
                  41.02     1:28.36 (47.34)     2:27.11 (58.75)     3:07.73 (40.62)
 24 Poggio, Andre E           14 SHSH-LE              3:18.94    3:12.61  
                  40.13     1:29.94 (49.81)     2:28.50 (58.56)     3:12.61 (44.11)
 25 Culp, RJ D                14 CCS-LE               3:05.68    3:15.57  
                  44.72     1:35.59 (50.87)     2:33.23 (57.64)     3:15.57 (42.34)
 26 Barnes, Jonathan D        13 CSI-LE               3:19.99    3:17.15  
                  40.73     1:29.39 (48.66)   2:31.01 (1:01.62)     3:17.15 (46.14)
 27 Burdeshaw, Karsten D      13 GYB-LE                    NT    3:20.65  
                  39.96     1:32.20 (52.24)   2:32.52 (1:00.32)     3:20.65 (48.13)
 28 Bedient, Dakota M         13 LSSC-LE              3:46.05    3:22.69  
                  44.37     1:35.60 (51.23)     2:34.69 (59.09)     3:22.69 (48.00)
 -- Libecco, Thomas J         14 STRS-LE              3:00.99         DQ  
                  46.59     1:32.39 (45.80)     2:26.03 (53.64)          DQ (42.62)
 
Boys 13-14 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Heat- Hudson Explorers Aquatic-LE  'A'            4:05.00    4:03.08  
     1) Ketler, Andrew S 14             2) Cappabianca, Vittorio V 14     
     3) Gallagher, Alex I 13            4) Cimera, Alex J 14              
                  29.33   1:02.18 (1:02.18)     1:31.11 (28.93)   2:03.24 (1:01.06)
        2:32.71 (29.47)   3:05.17 (1:01.93)     3:32.37 (27.20)     4:03.08 (57.91)
  2 Great Lakes Sailfish Swimming-LE  'A'             4:30.88    4:30.62  
     1) Davis, Ben J 13                 2) Cucu, Michael 14               
     3) Cucu, Alexandru 13              4) Roth, Will J 13                
                  29.12   1:00.54 (1:00.54)     1:32.11 (31.57)   2:08.53 (1:07.99)
        2:41.86 (33.33)   3:18.60 (1:10.07)     3:52.58 (33.98)   4:30.62 (1:12.02)
  3 Green YMCA Barracudas Swim Tea-LE  'B'                 NT    5:07.96  
     1) Campbell, Ethan C 13            2) Schweikert, Andrew W 13        
     3) Byers, Aidan 13                 4) Applegate, Caleb S 13          
                  35.47   1:16.56 (1:16.56)     1:54.79 (38.23)   2:38.27 (1:21.71)
        3:11.75 (33.48)   3:49.45 (1:11.18)     4:25.25 (35.80)   5:07.96 (1:18.51)
 -- Green YMCA Barracudas Swim Tea-LE  'A'            4:43.22         DQ  
     1) Budd, Noah W 14                 2) Carr, Caleb 14                 
     3) Schweikert, Thomas J 14         4) Sumption, Riley J 14           
                  31.40   1:05.64 (1:05.64)     1:38.77 (33.13)   2:16.53 (1:10.89)
        2:48.35 (31.82)   3:26.57 (1:10.04)     3:57.86 (31.29)        DQ (1:05.58)
 
Boys 13-14 400 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Heat- Hudson Explorers Aquatic-LE  'A'            4:25.00    4:31.10  
     1) Cappabianca, Vittorio V 14      2) Gallagher, Alex I 13           
     3) Cimera, Alex J 14               4) Ketler, Andrew S 14            
                  34.35   1:11.54 (1:11.54)     1:46.74 (35.20)                    
                                3:28.07 ( )     3:57.93 (29.86)   4:31.10 (1:03.03)
  2 Great Lakes Sailfish Swimming-LE  'A'             4:57.65    5:10.18  
     1) Lewis, Andrew P 13              2) Cucu, Michael 14               
     3) Cucu, Alexandru 13              4) Roth, Will J 13                
                  37.49   1:18.26 (1:18.26)     1:56.70 (38.44)   2:40.70 (1:22.44)
        3:15.80 (35.10)   3:57.35 (1:16.65)   5:10.18 (1:12.83)                    
  3 Green YMCA Barracudas Swim Tea-LE  'A'            5:59.22    5:12.54  
     1) Byers, Aidan 13                 2) Schweikert, Andrew W 13        
     3) Burdeshaw, Karsten D 13         4) Betscakos, Joaquin N 13        
                  35.51   1:15.50 (1:15.50)     1:54.27 (38.77)   2:40.69 (1:25.19)
        3:18.32 (37.63)   4:05.26 (1:24.57)     4:36.47 (31.21)   5:12.54 (1:07.28)
  4 Green YMCA Barracudas Swim Tea-LE  'B'                 NT    6:26.59  
     1) Budd, Noah W 14                 2) Carr, Caleb 14                 
     3) Schweikert, Thomas J 14         4) Sumption, Riley J 14           
                  40.94   1:24.07 (1:24.07)     2:14.26 (50.19)   3:11.27 (1:47.20)
        3:53.33 (42.06)   4:51.16 (1:39.89)     5:36.06 (44.90)   6:26.59 (1:35.43)
 
Boys 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Armstrong, Hunter H       18 CCS-LE                 23.69      24.07  
  2 Gustafson, Max J          20 USHSH-LE               25.44      25.40  
  3 Phillips, Nathan J        15 FAST-LE                25.93      25.41  
  4 Krusinski, Pete T         17 CSI-LE                 24.45      25.50  
  5 Neuman, Aiden J           16 CCS-LE                 26.75      26.01  
  6 Stoia, Brandon R          17 RYD-LE                 26.46      26.15  
  6 Tuckerman, Caleb S        17 HEAT-LE                25.86      26.15  
  8 Rose, Will J              17 CCS-LE                 23.41      26.23  
  9 Chimes, Eric C            18 CSI-LE                 25.45      26.24  
 10 Krusinski, Mark D         21 CSI-LE                 24.38      26.49  
 11 Mullen, Joey C            18 CCS-LE                 24.78      26.55  
 12 Aldewereld, Luca J        16 RYD-LE                 26.02      26.63  
 13 Chi, Jeffrey T            18 CSI-LE                 26.62      26.80  
 14 Tuckerman, Jacob S        19 HEAT-LE                25.72      26.83  
 15 Moses, Will C             17 LSSC-LE                25.65      26.87  
 16 Bragg, T.J J              15 CCS-LE                 25.53      26.91  
 17 Ehlers, Ryan S            15 CCS-LE                 26.38      27.36  
 18 Martinez, Ben A           16 HEAT-LE                30.56      27.40  
 19 Gustafson, Chachi G       17 SHSH-LE                26.00      27.49  
 20 Haywood, Daemyen E        17 BBA-LE                 26.15      27.53  
 21 Ferguson, Ezra J          19 CCS-LE                 27.38      27.54  
 22 Tavens, Henry D           15 BBA-LE                 26.51      27.57  
 23 Florio, Aidan C           15 RYD-LE                 26.82      27.59  
 24 Toothman, Zach J          16 CSI-LE                 26.81      27.62  
 25 O'Connor, Christopher J   17 CCS-LE                 26.73      27.64  
 26 Baylor, Seth W            16 HEAT-LE                28.09      27.71  
 27 Novak, Luke D             16 HEAT-LE                26.50      28.00  
 28 Schilens, Ryan J          15 CSI-LE                 28.99      28.05  
 29 Byers, Nate               16 GYB-LE                    NT      28.07  
 30 Shaker, Isaac V           16 STRS-LE                27.77      28.44  
 31 Springer, Cody A          15 PAC-LE                    NT      28.77  
 32 Albrecht, Dylan J         16 HEAT-LE                30.30      28.92  
 32 Strickland, Cash W        12 LSSC-LE                28.99      28.92  
 34 Marcie, Cam R             17 LSSC-LE                26.43      29.06  
 35 Tipple, Chandler D        16 CCS-LE                 29.95      29.08  
 36 DeMichael, Benjamin C     15 FAST-LE                30.49      29.11  
 37 Jiang, Ethan F            16 LESD-LE                28.51      29.49  
 38 Fast, Ethan C             15 GYB-LE                 31.50      29.58  
 39 Turnbull, Keith J         15 CFYN-LE                27.45      29.60  
 40 Metzler, AJ J             16 HEAT-LE                30.00      29.63  
 41 Sullivan, Boston M        14 CCS-LE                 29.68      29.69  
 42 Rodrigues, Daniel F       17 SHSH-LE                31.59      29.73  
 43 Heim, Ian C               16 GYB-LE                 32.57      29.82  
 44 Helms, Drew G             15 LSSC-LE                30.99      29.85  
 45 Sawtell, Brady C          16 CCS-LE                 29.68      29.88  
 46 Pickett, Davis H          17 FAST-LE                31.58      29.90  
 47 Soboslay, Stephen R       18 CLES-LE                29.78      29.97  
 48 Ellman, Blake E           15 STRS-LE                29.54      29.98  
 49 Budd, Noah W              14 GYB-LE                 32.77      30.05  
 50 Wenger, Nathan A          16 CLES-LE                30.34      30.12  
 51 Basile, Jason A           15 UPS-LE                 30.45      30.15  
 52 Florio, Jacob P           12 RYD-LE                 31.88      31.24  
 53 Hewko, Mason A            17 LSSC-LE                30.17      31.28  
 54 Inwood, Ari R             16 BBA-LE                 29.43      31.49  
 55 Simonelli, Colt D         15 SHSH-LE                30.21      31.67  
 56 Fishman, Nicholas E       14 RYD-LE                 35.64      31.69  
 57 Kulzer, Arthur B          18 FAST-LE                32.98      32.04  
 58 Fisk, Tyler S             15 GYB-LE                 37.31      32.81  
 59 Campbell, Logan C         15 GYB-LE                 32.74      32.95  
 60 Vecchio, Drew T           13 FAST-LE                36.14      33.13  
 61 Loudenslager, Zach X      17 WEST-LE                32.93      33.48  
 62 Lukachek, Adam M          15 RYD-LE                    NT      33.75  
 63 Headley, Owen             14 MVP-OH                 44.92      34.60  
 64 Krosky, Joe T             15 CSI-LE                 32.87      34.90  
 65 Mirza, Victor S           17 STRS-LE                38.91      38.01  
 
Boys 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gustafson, Max J          20 USHSH-LE               55.90      54.84  
                  26.71       54.84 (28.13)                                        
  2 Krusinski, Pete T         17 CSI-LE                 54.07      56.45  
                  27.89       56.45 (28.56)                                        
  3 Neuman, Aiden J           16 CCS-LE                 56.47      56.77  
                  27.48       56.77 (29.29)                                        
  4 Rose, Will J              17 CCS-LE                 50.82      56.79  
                  27.16       56.79 (29.63)                                        
  5 Stoia, Brandon R          17 RYD-LE                 57.51      56.88  
                  27.59       56.88 (29.29)                                        
  6 Bragg, T.J J              15 CCS-LE                 55.86      57.99  
                  28.02       57.99 (29.97)                                        
  7 Krusinski, Mark D         21 CSI-LE                 53.69      58.17  
                  27.76       58.17 (30.41)                                        
  8 Tuckerman, Jacob S        19 HEAT-LE                56.11      58.47  
                  27.90       58.47 (30.57)                                        
  9 Aldewereld, Luca J        16 RYD-LE                 59.12      58.51  
                  28.37       58.51 (30.14)                                        
 10 Haywood, Daemyen E        17 BBA-LE                 56.99      58.81  
                  28.40       58.81 (30.41)                                        
 11 Brown, Connor B           16 UCSI-LE                57.80      59.26  
                  28.65       59.26 (30.61)                                        
 12 Morris, Madan R           15 LESD-LE                57.63      59.36  
                  28.61       59.36 (30.75)                                        
 13 Chi, Jeffrey T            18 CSI-LE                 58.17      59.55  
                  28.33       59.55 (31.22)                                        
 14 O'Connor, Christopher J   17 CCS-LE                 57.74      59.67  
                  28.69       59.67 (30.98)                                        
 15 Phillips, Nathan J        15 FAST-LE                57.63      59.91  
                  28.48       59.91 (31.43)                                        
 16 Gross, Ryan J             16 STRS-LE              1:01.64    1:00.62  
                  28.44     1:00.62 (32.18)                                        
 17 Gustafson, Chachi G       17 SHSH-LE                58.69    1:00.69  
                  28.43     1:00.69 (32.26)                                        
 18 Tavens, Henry D           15 BBA-LE                 58.39    1:00.93  
                  28.56     1:00.93 (32.37)                                        
 19 Novak, Luke D             16 HEAT-LE                59.00    1:01.44  
                  29.87     1:01.44 (31.57)                                        
 20 Meyer, Mason D            17 HEAT-LE              1:00.88    1:01.57  
                  29.72     1:01.57 (31.85)                                        
 21 Strickland, Cash W        12 LSSC-LE              1:02.39    1:01.76  
                  30.17     1:01.76 (31.59)                                        
 22 Byers, Nate               16 GYB-LE                    NT    1:01.95  
                  29.47     1:01.95 (32.48)                                        
 22 Schilens, Ryan J          15 CSI-LE               1:05.99    1:01.95  
                  28.93     1:01.95 (33.02)                                        
 24 Ferguson, Ezra J          19 CCS-LE               1:02.60    1:02.19  
 25 Toothman, Zach J          16 CSI-LE                 59.18    1:02.20  
                  29.83     1:02.20 (32.37)                                        
 26 Turnbull, Keith J         15 CFYN-LE                59.33    1:02.37  
                  29.65     1:02.37 (32.72)                                        
 27 Betscakos, Maximus G      18 GYB-LE                    NT    1:03.37  
                  29.68     1:03.37 (33.69)                                        
 28 Albrecht, Dylan J         16 HEAT-LE              1:02.76    1:03.67  
                  30.28     1:03.67 (33.39)                                        
 29 Jiang, Ethan F            16 LESD-LE              1:04.66    1:03.75  
                  30.57     1:03.75 (33.18)                                        
 30 Basile, Jason A           15 UPS-LE               1:03.33    1:03.95  
                  30.63     1:03.95 (33.32)                                        
 31 Audia, Ethan C            15 HEAT-LE              1:08.41    1:04.86  
                  30.50     1:04.86 (34.36)                                        
 32 Springer, Cody A          15 PAC-LE                    NT    1:05.49  
                  31.69     1:05.49 (33.80)                                        
 33 Sullivan, Boston M        14 CCS-LE               1:07.25    1:05.77  
                  32.41     1:05.77 (33.36)                                        
 34 Rodrigues, Daniel F       17 SHSH-LE              1:05.52    1:05.81  
                  31.39     1:05.81 (34.42)                                        
 35 Soboslay, Stephen R       18 CLES-LE              1:04.94    1:06.22  
                  31.66     1:06.22 (34.56)                                        
 36 Ellman, Blake E           15 STRS-LE              1:04.69    1:06.35  
                  31.67     1:06.35 (34.68)                                        
 37 Fast, Ethan C             15 GYB-LE                    NT    1:06.69  
                  31.99     1:06.69 (34.70)                                        
 38 Poggio, Nico D            16 SHSH-LE              1:05.26    1:06.96  
                  31.36     1:06.96 (35.60)                                        
 39 Helms, Drew G             15 LSSC-LE              1:05.99    1:07.34  
 40 Sawtell, Brady C          16 CCS-LE               1:05.25    1:07.69  
                  32.24     1:07.69 (35.45)                                        
 41 Pickett, Davis H          17 FAST-LE              1:05.88    1:07.81  
                  32.13     1:07.81 (35.68)                                        
 42 Inwood, Ari R             16 BBA-LE               1:11.43    1:10.63  
                  31.90     1:10.63 (38.73)                                        
 43 Hewko, Mason A            17 LSSC-LE              1:09.61    1:12.23  
                  33.36     1:12.23 (38.87)                                        
 44 Beaver, Noah K            12 STRS-LE              1:11.81    1:13.28  
                  34.67     1:13.28 (38.61)                                        
 45 Krosky, Joe T             15 CSI-LE               1:17.39    1:15.90  
                  36.40     1:15.90 (39.50)                                        
 46 Gibson, Michael G         15 RYD-LE               1:21.74    1:16.36  
                  35.40     1:16.36 (40.96)                                        
 47 Velamala, Jayanth S       14 STRS-LE              1:15.99    1:20.55  
                  37.28     1:20.55 (43.27)                                        
 
Boys 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Johnson, Jay W            18 HEAT-LE              1:55.00    1:58.52  
                  27.58       57.62 (30.04)     1:27.75 (30.13)     1:58.52 (30.77)
  1 Armstrong, Hunter H       18 CCS-LE               2:00.91    1:58.52  
                  26.79       57.01 (30.22)     1:28.99 (31.98)     1:58.52 (29.53)
  3 Chimes, Eric C            18 CSI-LE               1:59.07    2:02.12  
                  28.00       59.16 (31.16)     1:31.00 (31.84)     2:02.12 (31.12)
  4 Gustafson, Max J          20 USHSH-LE             2:01.52    2:03.04  
                  28.15       59.01 (30.86)     1:30.42 (31.41)     2:03.04 (32.62)
  5 Stoia, Brandon R          17 RYD-LE               2:00.46    2:04.62  
                  28.62     1:00.06 (31.44)     1:32.18 (32.12)     2:04.62 (32.44)
  6 Neuman, Aiden J           16 CCS-LE               2:05.27    2:05.24  
                  28.30       59.79 (31.49)     1:32.79 (33.00)     2:05.24 (32.45)
  7 Bragg, T.J J              15 CCS-LE               2:02.54    2:06.35  
                  28.45       59.93 (31.48)     1:33.17 (33.24)     2:06.35 (33.18)
  8 Baylor, Seth W            16 HEAT-LE              2:18.54    2:09.15  
                  29.35     1:02.02 (32.67)     1:35.74 (33.72)     2:09.15 (33.41)
  9 Chi, Jeffrey T            18 CSI-LE               2:05.39    2:09.96  
                  30.10     1:03.10 (33.00)     1:35.99 (32.89)     2:09.96 (33.97)
 10 Tuckerman, Jacob S        19 HEAT-LE              1:59.50    2:10.12  
                  28.91     1:00.88 (31.97)     1:35.21 (34.33)     2:10.12 (34.91)
 11 O'Connor, Christopher J   17 CCS-LE               2:13.11    2:11.51  
                  30.17     1:02.67 (32.50)     1:36.62 (33.95)     2:11.51 (34.89)
 12 Kondev, George W          18 CCS-LE               2:18.07    2:11.59  
                  30.83     1:04.08 (33.25)     1:38.75 (34.67)     2:11.59 (32.84)
 13 Napholz, Trent G          17 CCS-LE               2:14.19    2:13.01  
                  30.44     1:04.58 (34.14)     1:39.52 (34.94)     2:13.01 (33.49)
 14 Shaker, Isaac V           16 STRS-LE              2:14.34    2:13.08  
                  29.57     1:02.93 (33.36)     1:38.16 (35.23)     2:13.08 (34.92)
 15 Strickland, Cash W        12 LSSC-LE              2:17.35    2:13.83  
                  29.85     1:03.81 (33.96)     1:38.81 (35.00)     2:13.83 (35.02)
 16 Toothman, Zach J          16 CSI-LE               2:15.65    2:14.88  
                  30.20     1:04.48 (34.28)     1:40.25 (35.77)     2:14.88 (34.63)
 17 Wolke, Christian K        15 GLSS-LE              2:09.90    2:16.26  
                  32.19     1:07.05 (34.86)     1:41.89 (34.84)     2:16.26 (34.37)
 18 Marcie, Cam R             17 LSSC-LE              2:06.63    2:16.46  
                  30.17     1:03.69 (33.52)     1:39.60 (35.91)     2:16.46 (36.86)
 19 Basile, Jason A           15 UPS-LE               2:13.95    2:16.80  
                  30.80     1:05.22 (34.42)     1:41.30 (36.08)     2:16.80 (35.50)
 20 Turnbull, Keith J         15 CFYN-LE              2:09.79    2:16.82  
                  30.92     1:05.18 (34.26)     1:41.31 (36.13)     2:16.82 (35.51)
 21 Tavens, Henry D           15 BBA-LE               2:09.61    2:19.56  
                  31.49     1:06.76 (35.27)     1:43.54 (36.78)     2:19.56 (36.02)
 22 Albrecht, Dylan J         16 HEAT-LE              2:28.06    2:19.84  
                  31.86     1:07.51 (35.65)     1:43.50 (35.99)     2:19.84 (36.34)
 23 Jiang, Ethan F            16 LESD-LE              2:18.58    2:19.87  
                  31.97     1:08.06 (36.09)     1:44.10 (36.04)     2:19.87 (35.77)
 24 Ellman, Blake E           15 STRS-LE              2:34.89    2:20.90  
                  32.74     1:08.70 (35.96)     1:45.41 (36.71)     2:20.90 (35.49)
 25 DeMichael, Benjamin C     15 FAST-LE              2:13.08    2:21.96  
                  32.15     1:07.95 (35.80)     1:44.59 (36.64)     2:21.96 (37.37)
 26 Foreman, Aaron M          26 SHSH-LE              2:08.17    2:22.26  
                  30.61     1:05.45 (34.84)     1:43.49 (38.04)     2:22.26 (38.77)
 27 Byers, Nate               16 GYB-LE                    NT    2:22.52  
                  32.12     1:09.10 (36.98)     1:47.98 (38.88)     2:22.52 (34.54)
 28 Springer, Cody A          15 PAC-LE                    NT    2:22.72  
                  32.51     1:09.63 (37.12)     1:48.04 (38.41)     2:22.72 (34.68)
 29 Soboslay, Stephen R       18 CLES-LE              2:25.06    2:23.88  
                  32.34     1:08.92 (36.58)     1:46.76 (37.84)     2:23.88 (37.12)
 30 Metzler, AJ J             16 HEAT-LE              2:24.40    2:25.83  
                  32.26     1:09.66 (37.40)     1:47.98 (38.32)     2:25.83 (37.85)
 31 Wenger, Nathan A          16 CLES-LE              2:34.31    2:29.44  
                  33.00     1:11.34 (38.34)     1:51.94 (40.60)     2:29.44 (37.50)
 32 Sullivan, Boston M        14 CCS-LE               2:32.26    2:29.62  
                  33.88     1:12.33 (38.45)     1:52.73 (40.40)     2:29.62 (36.89)
 33 Helms, Drew G             15 LSSC-LE              2:30.99    2:34.64  
                  33.36     1:11.83 (38.47)     1:53.98 (42.15)     2:34.64 (40.66)
 34 Hewko, Mason A            17 LSSC-LE              2:50.57    2:34.91  
                  33.83     1:13.11 (39.28)     1:54.61 (41.50)     2:34.91 (40.30)
 35 Beaver, Noah K            12 STRS-LE              2:49.44    2:35.03  
                  36.26     1:16.86 (40.60)     1:57.50 (40.64)     2:35.03 (37.53)
 36 Simonelli, Colt D         15 SHSH-LE              3:07.76    2:36.05  
                  34.53     1:14.51 (39.98)     1:56.56 (42.05)     2:36.05 (39.49)
 37 Krosky, Joe T             15 CSI-LE               2:55.76    2:38.87  
                  34.59     1:14.73 (40.14)     1:57.34 (42.61)     2:38.87 (41.53)
 38 Loudenslager, Zach X      17 WEST-LE              2:42.63    2:40.23  
                  35.93     1:16.48 (40.55)     1:58.62 (42.14)     2:40.23 (41.61)
 39 Klein, Shawn Luke         20 LESD-LE              2:31.99    2:41.75  
                  36.68     1:17.67 (40.99)     2:00.95 (43.28)     2:41.75 (40.80)
 40 Lukachek, Adam M          15 RYD-LE                    NT    2:46.87  
                  37.93     1:18.69 (40.76)     2:03.05 (44.36)     2:46.87 (43.82)
 41 Vecchio, Drew T           13 FAST-LE              2:47.06    2:47.31  
                  37.47     1:20.55 (43.08)     2:04.67 (44.12)     2:47.31 (42.64)
 42 Barnes, David A           14 KS-LE                3:31.70    2:52.64  
                  37.11     1:21.42 (44.31)   2:52.64 (1:31.22)                    
 43 Mirza, Victor S           17 STRS-LE              3:04.36    2:54.79  
                  38.97     1:23.24 (44.27)     2:09.85 (46.61)     2:54.79 (44.94)
 44 Campbell, Logan C         15 GYB-LE               2:48.21    2:57.71  
                  40.05     1:26.20 (46.15)     2:12.69 (46.49)     2:57.71 (45.02)
 -- Sumption, Riley J         14 GYB-LE               2:28.00         DQ  
                  32.00     1:09.67 (37.67)     1:49.22 (39.55)          DQ (41.80)
 
Boys 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chimes, Eric C            18 CSI-LE               4:08.54    4:23.40  
                  29.57     1:02.28 (32.71)     1:36.04 (33.76)     2:10.09 (34.05)
        2:44.50 (34.41)     3:18.49 (33.99)     3:52.00 (33.51)     4:23.40 (31.40)
  2 Stoia, Brandon R          17 RYD-LE               4:25.36    4:31.89  
                  30.44     1:04.66 (34.22)     1:39.34 (34.68)     2:14.73 (35.39)
        2:49.80 (35.07)     3:25.46 (35.66)     3:59.61 (34.15)     4:31.89 (32.28)
  3 Smesko, Kaden W           17 FAST-LE              4:22.26    4:33.49  
                  30.72     1:05.68 (34.96)     1:40.68 (35.00)     2:15.67 (34.99)
        2:50.51 (34.84)     3:25.88 (35.37)     4:00.32 (34.44)     4:33.49 (33.17)
  4 Chi, Jeffrey T            18 CSI-LE               4:42.45    4:42.36  
                  30.59     1:04.97 (34.38)     1:40.77 (35.80)     2:17.55 (36.78)
        2:54.60 (37.05)     3:31.73 (37.13)     4:08.86 (37.13)     4:42.36 (33.50)
  5 Brown, Connor B           16 UCSI-LE              4:21.41    4:43.52  
                  30.56     1:05.23 (34.67)     1:41.04 (35.81)     2:17.42 (36.38)
        2:54.32 (36.90)     3:31.86 (37.54)     4:08.64 (36.78)     4:43.52 (34.88)
  6 Napholz, Trent G          17 CCS-LE               4:33.04    4:44.77  
                  31.27     1:07.60 (36.33)     1:44.68 (37.08)     2:21.48 (36.80)
        2:58.06 (36.58)     3:34.45 (36.39)     4:10.45 (36.00)     4:44.77 (34.32)
  7 Basile, Jason A           15 UPS-LE               4:37.06    4:47.32  
                  32.00     1:07.21 (35.21)     1:43.37 (36.16)     2:20.17 (36.80)
        2:57.02 (36.85)     3:34.28 (37.26)     4:11.51 (37.23)     4:47.32 (35.81)
  8 Shaker, Isaac V           16 STRS-LE              4:32.36    4:50.35  
                  31.39     1:06.31 (34.92)     1:42.21 (35.90)     2:19.26 (37.05)
        2:57.22 (37.96)     3:35.33 (38.11)     4:13.08 (37.75)     4:50.35 (37.27)
  9 Kondev, George W          18 CCS-LE               4:40.45    4:50.66  
                  33.79     1:11.04 (37.25)     1:49.20 (38.16)     2:27.80 (38.60)
        3:05.20 (37.40)     3:42.23 (37.03)     4:17.85 (35.62)     4:50.66 (32.81)
 10 Kowalczyk, Evan S         14 LESD-LE              4:59.16    4:57.05  
                  33.19     1:10.43 (37.24)     1:48.71 (38.28)     2:26.59 (37.88)
        3:04.41 (37.82)     3:41.87 (37.46)     4:19.49 (37.62)     4:57.05 (37.56)
 11 Aldewereld, Luca J        16 RYD-LE                    NT    5:01.11  
                  33.01     1:11.90 (38.89)     1:50.52 (38.62)     2:29.62 (39.10)
        3:08.79 (39.17)     3:47.20 (38.41)     4:28.37 (41.17)     5:01.11 (32.74)
 12 Gross, Ryan J             16 STRS-LE              4:35.51    5:02.74  
                  32.20     1:08.84 (36.64)     1:46.70 (37.86)     2:25.62 (38.92)
        3:04.48 (38.86)     3:44.39 (39.91)     4:23.68 (39.29)     5:02.74 (39.06)
 13 Foreman, Aaron M          26 SHSH-LE              4:29.81    5:03.71  
                  33.35     1:09.98 (36.63)     1:47.71 (37.73)     2:26.66 (38.95)
        3:05.80 (39.14)     3:45.58 (39.78)     4:25.10 (39.52)     5:03.71 (38.61)
 14 Vizmeg, Alek R            17 HEAT-LE              4:45.00    5:03.79  
                  33.27     1:10.49 (37.22)     1:48.63 (38.14)     2:27.81 (39.18)
        3:06.49 (38.68)     3:45.87 (39.38)     4:25.34 (39.47)     5:03.79 (38.45)
 15 Springer, Cody A          15 PAC-LE                    NT    5:04.52  
                  34.27     1:12.19 (37.92)     1:51.89 (39.70)     2:31.78 (39.89)
        3:10.98 (39.20)     3:50.46 (39.48)     4:29.44 (38.98)     5:04.52 (35.08)
 16 Ellman, Blake E           15 STRS-LE              5:22.60    5:05.43  
                  35.02     1:13.05 (38.03)     1:51.79 (38.74)     2:30.93 (39.14)
        3:10.35 (39.42)     3:49.37 (39.02)     4:28.12 (38.75)     5:05.43 (37.31)
 17 Brady, Mason A            14 FAST-LE              5:08.60    5:11.79  
                  34.83     1:13.85 (39.02)     1:54.26 (40.41)     2:35.11 (40.85)
        3:15.92 (40.81)     3:56.84 (40.92)     4:34.04 (37.20)     5:11.79 (37.75)
 18 DeMichael, Benjamin C     15 FAST-LE              4:45.00    5:12.72  
                  34.01     1:12.28 (38.27)     1:52.77 (40.49)     2:33.35 (40.58)
        3:14.50 (41.15)     3:55.50 (41.00)     4:34.67 (39.17)     5:12.72 (38.05)
 19 Rose, Will J              17 CCS-LE               4:35.22    5:14.44  
                  33.33     1:11.17 (37.84)     1:50.48 (39.31)     2:30.78 (40.30)
        3:11.75 (40.97)     3:53.68 (41.93)     4:34.83 (41.15)     5:14.44 (39.61)
 20 Budd, Noah W              14 GYB-LE               6:03.79    5:16.95  
                  35.82     1:15.37 (39.55)     1:56.35 (40.98)     2:38.12 (41.77)
        3:20.19 (42.07)     4:02.70 (42.51)     4:40.42 (37.72)     5:16.95 (36.53)
 21 Wolke, Julian K           11 LESD-LE              5:25.35    5:26.11  
                  37.79     1:20.51 (42.72)     2:03.03 (42.52)     2:45.06 (42.03)
        3:26.90 (41.84)     4:09.17 (42.27)     4:48.84 (39.67)     5:26.11 (37.27)
 22 Allen, Ben M              11 CCS-LE               5:33.44    5:26.43  
                  36.17     1:18.69 (42.52)     2:00.33 (41.64)     2:42.51 (42.18)
        3:25.22 (42.71)     4:07.49 (42.27)     4:48.11 (40.62)     5:26.43 (38.32)
 23 Wooley, Preston S         13 CSI-LE               5:17.93    5:27.47  
                  37.21     1:19.97 (42.76)     2:03.17 (43.20)     2:45.25 (42.08)
        3:27.32 (42.07)     4:09.78 (42.46)     4:49.88 (40.10)     5:27.47 (37.59)
 24 Turnbull, Luke R          13 CFYN-LE              5:34.02    5:28.52  
                  36.09     1:18.13 (42.04)     2:00.15 (42.02)     2:43.34 (43.19)
        3:25.29 (41.95)     4:07.02 (41.73)     4:48.49 (41.47)     5:28.52 (40.03)
 25 Williams, Tyler C         13 RYD-LE                    NT    5:30.13  
                  35.73     1:16.29 (40.56)     1:58.16 (41.87)     2:40.69 (42.53)
        3:23.11 (42.42)     4:06.55 (43.44)     4:49.31 (42.76)     5:30.13 (40.82)
 26 Betscakos, Maximus G      18 GYB-LE                    NT    5:35.36  
                  34.75     1:14.09 (39.34)     1:56.39 (42.30)     2:38.34 (41.95)
        3:20.77 (42.43)     4:03.42 (42.65)     4:50.02 (46.60)     5:35.36 (45.34)
 27 Culp, RJ D                14 CCS-LE               5:33.30    5:38.92  
                  37.63     1:19.15 (41.52)     2:02.32 (43.17)     2:46.24 (43.92)
        3:29.38 (43.14)     4:13.80 (44.42)     4:56.52 (42.72)     5:38.92 (42.40)
 28 Krosky, Joe T             15 CSI-LE               6:38.37    5:58.85  
                  36.41     1:19.24 (42.83)     2:04.54 (45.30)     2:51.48 (46.94)
        3:37.49 (46.01)     4:26.06 (48.57)     5:13.27 (47.21)     5:58.85 (45.58)
 29 Barnes, Jonathan D        13 CSI-LE               5:41.99    6:18.60  
                  38.53     1:24.77 (46.24)     2:13.70 (48.93)     3:02.53 (48.83)
        3:52.54 (50.01)     4:41.54 (49.00)     5:31.79 (50.25)     6:18.60 (46.81)
 
Boys 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gustafson, Max J          20 USHSH-LE             1:03.68    1:02.73  
                  30.48     1:02.73 (32.25)                                        
  2 Chimes, Eric C            18 CSI-LE               1:01.54    1:02.87  
                  31.09     1:02.87 (31.78)                                        
  3 Tekieli, Nicolas D        17 GLSS-LE              1:00.91    1:03.69  
                  30.86     1:03.69 (32.83)                                        
  4 Tuckerman, Jacob S        19 HEAT-LE              1:02.16    1:05.08  
                  31.32     1:05.08 (33.76)                                        
  5 Novak, Luke D             16 HEAT-LE              1:06.33    1:06.67  
                  32.36     1:06.67 (34.31)                                        
  6 Gustafson, Chachi G       17 SHSH-LE              1:06.23    1:06.86  
                  31.88     1:06.86 (34.98)                                        
  7 Bragg, T.J J              15 CCS-LE               1:05.88    1:07.69  
                  32.67     1:07.69 (35.02)                                        
  8 Haywood, Daemyen E        17 BBA-LE               1:06.49    1:07.94  
                  32.84     1:07.94 (35.10)                                        
  9 Stoia, Brandon R          17 RYD-LE               1:08.67    1:08.64  
                  33.29     1:08.64 (35.35)                                        
 10 Jiang, Ethan F            16 LESD-LE              1:10.98    1:10.62  
                  34.63     1:10.62 (35.99)                                        
 11 Baylor, Seth W            16 HEAT-LE              1:13.61    1:10.97  
                  34.39     1:10.97 (36.58)                                        
 12 Strickland, Cash W        12 LSSC-LE              1:15.19    1:11.63  
                  34.89     1:11.63 (36.74)                                        
 13 Turnbull, Keith J         15 CFYN-LE              1:11.10    1:12.15  
                  35.06     1:12.15 (37.09)                                        
 14 Ehlers, Ryan S            15 CCS-LE               1:10.95    1:12.69  
                  35.73     1:12.69 (36.96)                                        
 15 Helms, Drew G             15 LSSC-LE              1:13.99    1:12.94  
                  34.35     1:12.94 (38.59)                                        
 16 Tavens, Henry D           15 BBA-LE               1:15.52    1:14.91  
                  36.72     1:14.91 (38.19)                                        
 17 DeMichael, Benjamin C     15 FAST-LE              1:20.15    1:14.94  
                  36.79     1:14.94 (38.15)                                        
 18 Aldewereld, Luca J        16 RYD-LE               1:16.26    1:14.96  
                  35.46     1:14.96 (39.50)                                        
 19 Ellman, Blake E           15 STRS-LE              1:13.78    1:15.20  
                  36.24     1:15.20 (38.96)                                        
 20 Wolke, Christian K        15 GLSS-LE              1:14.95    1:15.32  
                  37.37     1:15.32 (37.95)                                        
 21 Soboslay, Stephen R       18 CLES-LE              1:15.92    1:15.79  
                  36.41     1:15.79 (39.38)                                        
 22 Florio, Jacob P           12 RYD-LE               1:17.81    1:16.09  
                  36.61     1:16.09 (39.48)                                        
 23 Martinez, Ben A           16 HEAT-LE              1:20.00    1:17.38  
                  38.23     1:17.38 (39.15)                                        
 24 Tipple, Chandler D        16 CCS-LE               1:33.48    1:17.90  
                  37.25     1:17.90 (40.65)                                        
 25 Wenger, Nathan A          16 CLES-LE              1:29.63    1:17.94  
                  38.17     1:17.94 (39.77)                                        
 26 Campbell, Logan C         15 GYB-LE               1:30.55    1:19.14  
                  38.80     1:19.14 (40.34)                                        
 27 Beaver, Noah K            12 STRS-LE              1:19.14    1:22.51  
                  40.16     1:22.51 (42.35)                                        
 28 Fisk, Tyler S             15 GYB-LE                    NT    1:23.36  
                  39.94     1:23.36 (43.42)                                        
 29 Velamala, Jayanth S       14 STRS-LE              1:20.30    1:24.24  
                  39.96     1:24.24 (44.28)                                        
 30 Dillenbeck, Sam H         14 SHSH-LE              1:10.59    1:24.26  
                  40.68     1:24.26 (43.58)                                        
 31 Lukachek, Adam M          15 RYD-LE                    NT    1:25.18  
                  41.15     1:25.18 (44.03)                                        
 32 Hewko, Mason A            17 LSSC-LE              1:36.36    1:26.12  
                  40.90     1:26.12 (45.22)                                        
 33 Wolke, Julian K           11 LESD-LE              1:27.93    1:27.46  
                  42.88     1:27.46 (44.58)                                        
 34 Simonelli, Colt D         15 SHSH-LE              1:43.84    1:28.27  
                  43.10     1:28.27 (45.17)                                        
 35 Vecchio, Drew T           13 FAST-LE              1:22.85    1:28.85  
                  43.03     1:28.85 (45.82)                                        
 36 Loudenslager, Zach X      17 WEST-LE              1:31.85    1:29.94  
                  44.71     1:29.94 (45.23)                                        
 37 Byers, Nate               16 GYB-LE                    NT    1:30.44  
                  42.53     1:30.44 (47.91)                                        
 38 Kulzer, Arthur B          18 FAST-LE              1:30.10    1:30.63  
                  43.02     1:30.63 (47.61)                                        
 39 Turnbull, Luke R          13 CFYN-LE              1:32.16    1:31.76  
                  44.94     1:31.76 (46.82)                                        
 40 Mirza, Victor S           17 STRS-LE              1:40.44    1:34.74  
                  46.51     1:34.74 (48.23)                                        
 41 Barnes, David A           14 KS-LE                     NT    1:36.60  
                  46.50     1:36.60 (50.10)                                        
 -- Moses, Will C             17 LSSC-LE              1:14.78         DQ  
                  35.28          DQ (38.30)                                        
 
Boys 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Armstrong, Hunter H       18 CCS-LE               2:09.73    2:14.43  
                  31.07     1:04.87 (33.80)     1:39.57 (34.70)     2:14.43 (34.86)
  2 Tekieli, Nicolas D        17 GLSS-LE              2:11.92    2:20.16  
                  31.87     1:06.64 (34.77)     1:43.55 (36.91)     2:20.16 (36.61)
  3 Johnson, Jay W            18 HEAT-LE              2:20.24    2:24.26  
                  33.55     1:10.17 (36.62)     1:47.46 (37.29)     2:24.26 (36.80)
  4 Novak, Luke D             16 HEAT-LE              2:30.00    2:26.33  
                  34.08     1:10.75 (36.67)     1:48.38 (37.63)     2:26.33 (37.95)
  5 Gross, Ryan J             16 STRS-LE              2:21.64    2:29.12  
                  34.38     1:13.03 (38.65)     1:51.30 (38.27)     2:29.12 (37.82)
  6 Albrecht, Dylan J         16 HEAT-LE              2:27.45    2:32.65  
                  36.05     1:15.10 (39.05)     1:55.00 (39.90)     2:32.65 (37.65)
  7 Gustafson, Chachi G       17 SHSH-LE              2:26.44    2:32.79  
                  35.08     1:14.48 (39.40)     1:53.64 (39.16)     2:32.79 (39.15)
  8 Morris, Madan R           15 LESD-LE              2:24.20    2:32.85  
                  35.55     1:14.88 (39.33)     1:54.49 (39.61)     2:32.85 (38.36)
  9 Napholz, Trent G          17 CCS-LE               2:29.77    2:32.96  
                  35.77     1:14.88 (39.11)     1:55.49 (40.61)     2:32.96 (37.47)
 10 Wolke, Christian K        15 GLSS-LE              2:33.98    2:34.84  
                  36.99     1:15.73 (38.74)     1:55.36 (39.63)     2:34.84 (39.48)
 11 Meyer, Mason D            17 HEAT-LE              2:35.32    2:34.93  
                  35.52     1:14.91 (39.39)     1:55.93 (41.02)     2:34.93 (39.00)
 12 Turnbull, Keith J         15 CFYN-LE              2:30.84    2:36.09  
                  35.97     1:15.40 (39.43)     1:56.35 (40.95)     2:36.09 (39.74)
 13 Tavens, Henry D           15 BBA-LE               2:28.49    2:37.16  
                  36.82     1:16.56 (39.74)     1:57.74 (41.18)     2:37.16 (39.42)
 14 Strickland, Cash W        12 LSSC-LE              2:36.51    2:37.20  
                  37.03     1:17.29 (40.26)     1:57.63 (40.34)     2:37.20 (39.57)
 15 Ellman, Blake E           15 STRS-LE              2:40.99    2:39.99  
                  37.72     1:18.32 (40.60)     1:59.51 (41.19)     2:39.99 (40.48)
 16 Vizmeg, Alek R            17 HEAT-LE              2:49.75    2:41.03  
                  38.45     1:20.16 (41.71)     2:01.90 (41.74)     2:41.03 (39.13)
 17 Kondev, George W          18 CCS-LE               2:42.28    2:41.26  
                  39.65     1:21.52 (41.87)     2:02.56 (41.04)     2:41.26 (38.70)
 18 DeMichael, Benjamin C     15 FAST-LE              2:53.20    2:41.30  
                  38.41     1:19.56 (41.15)     2:01.84 (42.28)     2:41.30 (39.46)
 19 Florio, Jacob P           12 RYD-LE                    NT    2:43.69  
                  38.04     1:19.18 (41.14)     2:01.53 (42.35)     2:43.69 (42.16)
 20 Helms, Drew G             15 LSSC-LE              2:39.99    2:44.37  
                  38.18     1:19.67 (41.49)     2:03.53 (43.86)     2:44.37 (40.84)
 21 Soboslay, Stephen R       18 CLES-LE              2:46.12    2:48.04  
                  39.62     1:23.05 (43.43)     2:06.16 (43.11)     2:48.04 (41.88)
 22 Ferrante, Christian A     16 CCS-LE               3:18.46    2:48.23  
                  39.88     1:22.28 (42.40)     2:05.26 (42.98)     2:48.23 (42.97)
 23 Hoch, Christian M         16 CCS-LE               2:56.28    2:48.96  
                  38.66     1:22.01 (43.35)     2:06.18 (44.17)     2:48.96 (42.78)
 24 Allen, Ben M              11 CCS-LE               3:06.58    2:50.46  
                  40.41     1:24.11 (43.70)     2:08.71 (44.60)     2:50.46 (41.75)
 25 Velamala, Jayanth S       14 STRS-LE              3:00.99    2:57.23  
                  42.51     1:27.14 (44.63)     2:14.89 (47.75)     2:57.23 (42.34)
 26 Beaver, Noah K            12 STRS-LE              2:47.99    2:57.70  
                  41.80     1:29.45 (47.65)     2:14.46 (45.01)     2:57.70 (43.24)
 27 Wolke, Julian K           11 LESD-LE              3:32.49    3:00.22  
                  43.11     1:30.16 (47.05)     2:17.57 (47.41)     3:00.22 (42.65)
 28 Klein, Shawn Luke         20 LESD-LE              3:07.78    3:01.67  
                  43.62     1:30.89 (47.27)     2:17.31 (46.42)     3:01.67 (44.36)
 29 Gibson, Michael G         15 RYD-LE               3:13.80    3:04.81  
                  44.14     1:31.94 (47.80)     2:20.37 (48.43)     3:04.81 (44.44)
 
Boys 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Krusinski, Jack W         19 CSI-LE               1:07.63    1:09.86  
                  32.84     1:09.86 (37.02)                                        
  2 Johnson, Jay W            18 HEAT-LE              1:06.51    1:12.36  
                  33.76     1:12.36 (38.60)                                        
  3 Florio, Aidan C           15 RYD-LE               1:11.05    1:12.46  
                  34.19     1:12.46 (38.27)                                        
  4 Stoia, Brandon R          17 RYD-LE               1:09.83    1:12.55  
                  34.44     1:12.55 (38.11)                                        
  5 Krusinski, Pete T         17 CSI-LE               1:07.59    1:12.78  
                  34.21     1:12.78 (38.57)                                        
  6 Ferguson, Ezra J          19 CCS-LE               1:15.02    1:16.15  
                  35.37     1:16.15 (40.78)                                        
  7 Ream, Sean A              19 CCS-LE               1:23.17    1:16.57  
                  36.20     1:16.57 (40.37)                                        
  8 Neuman, Aiden J           16 CCS-LE               1:21.03    1:18.44  
                  36.78     1:18.44 (41.66)                                        
  9 Aldewereld, Luca J        16 RYD-LE               1:14.27    1:18.91  
                  37.05     1:18.91 (41.86)                                        
 10 Ehlers, Ryan S            15 CCS-LE               1:11.71    1:18.92  
                  37.67     1:18.92 (41.25)                                        
 11 Martinez, Ben A           16 HEAT-LE              1:18.11    1:19.69  
                  36.86     1:19.69 (42.83)                                        
 12 Moses, Will C             17 LSSC-LE              1:17.22    1:20.00  
                  37.52     1:20.00 (42.48)                                        
 13 Smesko, Kaden W           17 FAST-LE              1:21.49    1:20.07  
                  37.17     1:20.07 (42.90)                                        
 14 Tekieli, Nicolas D        17 GLSS-LE              1:15.70    1:20.20  
                  37.06     1:20.20 (43.14)                                        
 15 Pickett, Davis H          17 FAST-LE              1:16.26    1:20.99  
                  37.85     1:20.99 (43.14)                                        
 16 Novak, Luke D             16 HEAT-LE              1:23.85    1:21.07  
                  37.50     1:21.07 (43.57)                                        
 17 Foreman, Aaron M          26 SHSH-LE              1:14.17    1:21.54  
                  38.27     1:21.54 (43.27)                                        
 18 Kondev, George W          18 CCS-LE               1:20.42    1:21.72  
                  37.49     1:21.72 (44.23)                                        
 19 Byers, Nate               16 GYB-LE                    NT    1:23.24  
                  37.87     1:23.24 (45.37)                                        
 20 Inwood, Ari R             16 BBA-LE               1:28.49    1:24.27  
                  37.73     1:24.27 (46.54)                                        
 21 Hewko, Mason A            17 LSSC-LE              1:22.74    1:24.32  
                  38.30     1:24.32 (46.02)                                        
 22 Sullivan, Boston M        14 CCS-LE               1:17.68    1:25.41  
                  39.90     1:25.41 (45.51)                                        
 23 Rodrigues, Daniel F       17 SHSH-LE              1:24.26    1:25.53  
                  39.48     1:25.53 (46.05)                                        
 24 Metzler, AJ J             16 HEAT-LE              1:27.13    1:25.93  
                  38.60     1:25.93 (47.33)                                        
 25 O'Connor, Christopher J   17 CCS-LE               1:25.12    1:27.53  
                  41.24     1:27.53 (46.29)                                        
 26 Sawtell, Brady C          16 CCS-LE               1:22.25    1:27.59  
                  40.45     1:27.59 (47.14)                                        
 27 Fast, Ethan C             15 GYB-LE               1:32.76    1:27.75  
                  40.03     1:27.75 (47.72)                                        
 28 Albrecht, Dylan J         16 HEAT-LE              1:40.00    1:27.86  
                  41.66     1:27.86 (46.20)                                        
 29 Florio, Jacob P           12 RYD-LE               1:42.73    1:27.93  
                  40.79     1:27.93 (47.14)                                        
 30 Rose, Will J              17 CCS-LE               1:33.16    1:28.06  
                  39.98     1:28.06 (48.08)                                        
 31 Simonelli, Colt D         15 SHSH-LE              1:29.12    1:28.93  
                  41.80     1:28.93 (47.13)                                        
 32 Krosky, Joe T             15 CSI-LE               1:26.17    1:29.03  
                  41.80     1:29.03 (47.23)                                        
 33 Phillips, Nathan J        15 FAST-LE              1:19.81    1:29.96  
                  40.26     1:29.96 (49.70)                                        
 34 Kulzer, Arthur B          18 FAST-LE              1:30.00    1:32.39  
                  43.50     1:32.39 (48.89)                                        
 35 Wolke, Julian K           11 LESD-LE              1:30.14    1:33.42  
                  44.27     1:33.42 (49.15)                                        
 36 Klein, Shawn Luke         20 LESD-LE              1:27.49    1:35.31  
                  44.95     1:35.31 (50.36)                                        
 37 Beaver, Noah K            12 STRS-LE              1:40.36    1:36.41  
                  45.12     1:36.41 (51.29)                                        
 38 Campbell, Logan C         15 GYB-LE               1:39.06    1:36.43  
                  45.12     1:36.43 (51.31)                                        
 39 Pickett, Owen T           14 FAST-LE              1:59.22    1:36.45  
                  44.85     1:36.45 (51.60)                                        
 40 Wenger, Nathan A          16 CLES-LE              1:35.26    1:39.02  
                  45.29     1:39.02 (53.73)                                        
 41 Heim, Ian C               16 GYB-LE               1:47.43    1:40.14  
                  46.04     1:40.14 (54.10)                                        
 42 Fisk, Tyler S             15 GYB-LE               1:50.97    1:40.56  
                  46.47     1:40.56 (54.09)                                        
 43 Velamala, Jayanth S       14 STRS-LE              1:45.99    1:45.22  
 44 Barnes, David A           14 KS-LE                     NT    2:05.85  
 
Boys 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Florio, Aidan C           15 RYD-LE               2:36.19    2:37.63  
                                1:15.65 ( )     1:57.16 (41.51)     2:37.63 (40.47)
  2 Krusinski, Jack W         19 CSI-LE               2:26.67    2:38.29  
                                1:16.63 ( )     1:58.56 (41.93)     2:38.29 (39.73)
  3 Chimes, Eric C            18 CSI-LE               2:30.10    2:40.00  
                                1:17.93 ( )     1:59.04 (41.11)     2:40.00 (40.96)
  4 Johnson, Jay W            18 HEAT-LE              2:38.50    2:45.56  
                                1:19.78 ( )     2:02.36 (42.58)     2:45.56 (43.20)
  5 Wolke, Christian K        15 GLSS-LE              2:50.20    2:49.73  
                  38.43     1:21.64 (43.21)     2:05.70 (44.06)     2:49.73 (44.03)
  6 Tekieli, Nicolas D        17 GLSS-LE              2:44.22    2:50.25  
                3:59.67         1:21.26 ( )     2:05.65 (44.39)     2:50.25 (44.60)
  7 Toothman, Zach J          16 CSI-LE               2:35.43    2:50.51  
                3:59.64         1:21.63 ( )     2:05.96 (44.33)     2:50.51 (44.55)
  8 Smesko, Kaden W           17 FAST-LE              2:52.15    2:52.96  
                  38.16     1:23.12 (44.96)     2:07.40 (44.28)     2:52.96 (45.56)
  9 Ream, Sean A              19 CCS-LE               3:10.23    2:56.70  
                  40.06     1:25.31 (45.25)     2:11.74 (46.43)     2:56.70 (44.96)
 10 Strickland, Cash W        12 LSSC-LE              2:57.46    3:00.71  
                  39.68     1:26.32 (46.64)     2:13.52 (47.20)     3:00.71 (47.19)
 11 Foreman, Aaron M          26 SHSH-LE              2:42.40    3:02.35  
                                1:26.42 ( )     2:14.41 (47.99)     3:02.35 (47.94)
 12 Kondev, George W          18 CCS-LE               3:10.68    3:03.88  
                  42.07     1:29.07 (47.00)     2:16.41 (47.34)     3:03.88 (47.47)
 13 Ferrante, Christian A     16 CCS-LE               3:04.69    3:07.63  
                  42.44     1:29.95 (47.51)     2:18.77 (48.82)     3:07.63 (48.86)
 14 Baylor, Seth W            16 HEAT-LE              3:06.35    3:10.60  
                  43.07     1:32.52 (49.45)     2:21.82 (49.30)     3:10.60 (48.78)
 15 Byers, Nate               16 GYB-LE                    NT    3:11.73  
                  43.05     1:33.69 (50.64)     2:24.39 (50.70)     3:11.73 (47.34)
 16 Hewko, Mason A            17 LSSC-LE              3:00.18    3:13.34  
                  42.02     1:31.71 (49.69)     2:23.18 (51.47)     3:13.34 (50.16)
 17 Wolke, Julian K           11 LESD-LE              3:23.57    3:16.68  
                  45.31     1:36.54 (51.23)     2:27.75 (51.21)     3:16.68 (48.93)
 18 Florio, Jacob P           12 RYD-LE                    NT    3:16.87  
                  44.27     1:35.41 (51.14)     2:26.92 (51.51)     3:16.87 (49.95)
 19 Fishman, Nicholas E       14 RYD-LE               3:54.81    3:34.94  
                  47.74     1:43.41 (55.67)     2:39.77 (56.36)     3:34.94 (55.17)
 
Boys 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gustafson, Max J          20 USHSH-LE               57.26      57.83  
                  27.15       57.83 (30.68)                                        
  2 Chimes, Eric C            18 CSI-LE                 57.22      58.99  
                  27.87       58.99 (31.12)                                        
  3 Gustafson, Chachi G       17 SHSH-LE                57.45    1:01.15  
                  28.82     1:01.15 (32.33)                                        
  4 Krusinski, Pete T         17 CSI-LE               1:02.37    1:01.92  
                  29.27     1:01.92 (32.65)                                        
  5 Ream, Sean A              19 CCS-LE               1:01.68    1:02.00  
                  29.14     1:02.00 (32.86)                                        
  6 Stoia, Brandon R          17 RYD-LE               1:03.15    1:02.42  
                  29.03     1:02.42 (33.39)                                        
  7 Brown, Connor B           16 UCSI-LE              1:02.47    1:03.33  
                  29.11     1:03.33 (34.22)                                        
  8 Krusinski, Mark D         21 CSI-LE                 56.38    1:03.35  
                  29.59     1:03.35 (33.76)                                        
  9 Tuckerman, Jacob S        19 HEAT-LE                57.93    1:03.95  
                  29.42     1:03.95 (34.53)                                        
 10 Bragg, T.J J              15 CCS-LE               1:07.87    1:04.21  
                  28.83     1:04.21 (35.38)                                        
 11 Armstrong, Hunter H       18 CCS-LE               1:00.37    1:04.42  
                  29.90     1:04.42 (34.52)                                        
 12 Tuckerman, Caleb S        17 HEAT-LE              1:02.14    1:04.57  
                  29.99     1:04.57 (34.58)                                        
 13 Baylor, Seth W            16 HEAT-LE              1:02.75    1:04.58  
                  30.18     1:04.58 (34.40)                                        
 14 Florio, Aidan C           15 RYD-LE               1:11.02    1:05.16  
                  30.55     1:05.16 (34.61)                                        
 15 Vizmeg, Alek R            17 HEAT-LE              1:16.11    1:07.33  
                  31.68     1:07.33 (35.65)                                        
 16 Morris, Madan R           15 LESD-LE              1:05.20    1:07.39  
                  31.41     1:07.39 (35.98)                                        
 17 Basile, Jason A           15 UPS-LE               1:08.19    1:08.08  
                  31.74     1:08.08 (36.34)                                        
 18 O'Connor, Christopher J   17 CCS-LE               1:09.66    1:08.11  
                  31.30     1:08.11 (36.81)                                        
 19 Phillips, Nathan J        15 FAST-LE              1:03.20    1:08.26  
                  31.14     1:08.26 (37.12)                                        
 20 Neuman, Aiden J           16 CCS-LE               1:03.28    1:08.55  
                  31.09     1:08.55 (37.46)                                        
 21 Schilens, Ryan J          15 CSI-LE               1:10.99    1:08.64  
                  31.06     1:08.64 (37.58)                                        
 22 Shaker, Isaac V           16 STRS-LE              1:07.87    1:09.10  
                  31.46     1:09.10 (37.64)                                        
 23 Strickland, Cash W        12 LSSC-LE              1:11.86    1:09.15  
                  32.10     1:09.15 (37.05)                                        
 24 Turnbull, Keith J         15 CFYN-LE              1:08.13    1:09.99  
                  31.51     1:09.99 (38.48)                                        
 25 Ferguson, Ezra J          19 CCS-LE               1:07.68    1:10.10  
                  31.34     1:10.10 (38.76)                                        
 26 Toothman, Zach J          16 CSI-LE               1:09.31    1:12.17  
                  31.52     1:12.17 (40.65)                                        
 27 Van Voorhis, Connor D     14 RYD-LE               1:06.95    1:12.47  
                  32.64     1:12.47 (39.83)                                        
 28 Albrecht, Dylan J         16 HEAT-LE              1:20.00    1:12.88  
                  32.62     1:12.88 (40.26)                                        
 29 Audia, Ethan C            15 HEAT-LE              1:20.58    1:14.33  
                  33.53     1:14.33 (40.80)                                        
 30 Rodrigues, Daniel F       17 SHSH-LE              1:12.94    1:14.35  
                  32.79     1:14.35 (41.56)                                        
 31 Betscakos, Maximus G      18 GYB-LE                    NT    1:15.51  
                  31.19     1:15.51 (44.32)                                        
 32 Poggio, Nico D            16 SHSH-LE              1:17.17    1:16.26  
                  34.96     1:16.26 (41.30)                                        
 33 Pickett, Davis H          17 FAST-LE              1:37.27    1:16.94  
                  34.46     1:16.94 (42.48)                                        
 34 Soboslay, Stephen R       18 CLES-LE              1:16.41    1:18.57  
                  32.56     1:18.57 (46.01)                                        
 35 Hewko, Mason A            17 LSSC-LE              1:29.78    1:20.13  
                  34.92     1:20.13 (45.21)                                        
 36 Sumption, Riley J         14 GYB-LE                    NT    1:22.57  
                  36.40     1:22.57 (46.17)                                        
 37 Beaver, Noah K            12 STRS-LE              1:37.03    1:24.76  
                  39.48     1:24.76 (45.28)                                        
 38 Klein, Shawn Luke         20 LESD-LE              1:27.49    1:33.33  
                  41.14     1:33.33 (52.19)                                        
 39 Gibson, Michael G         15 RYD-LE               1:45.10    1:37.30  
                  42.80     1:37.30 (54.50)                                        
 
Boys 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gustafson, Chachi G       17 SHSH-LE              2:09.19    2:17.86  
                  31.38     1:06.73 (35.35)     1:42.58 (35.85)     2:17.86 (35.28)
  2 Johnson, Jay W            18 HEAT-LE              2:19.60    2:20.19  
                  31.32     1:06.63 (35.31)     1:42.68 (36.05)     2:20.19 (37.51)
  3 Ream, Sean A              19 CCS-LE               2:21.54    2:25.63  
                  29.95     1:04.90 (34.95)     1:42.96 (38.06)     2:25.63 (42.67)
  4 Krusinski, Mark D         21 CSI-LE               2:13.26    2:25.68  
                  31.13     1:08.11 (36.98)     1:46.33 (38.22)     2:25.68 (39.35)
  5 Smesko, Kaden W           17 FAST-LE              2:18.21    2:26.61  
                  31.10     1:08.61 (37.51)     1:47.52 (38.91)     2:26.61 (39.09)
  6 Shaker, Isaac V           16 STRS-LE              2:31.92    2:34.66  
                  31.74     1:09.69 (37.95)     1:51.77 (42.08)     2:34.66 (42.89)
  7 Marcie, Cam R             17 LSSC-LE              2:35.99    2:35.11  
                  32.88     1:11.91 (39.03)     1:52.46 (40.55)     2:35.11 (42.65)
  8 Basile, Jason A           15 UPS-LE               2:30.61    2:35.82  
                  32.53     1:10.94 (38.41)     1:53.51 (42.57)     2:35.82 (42.31)
  9 Rose, Will J              17 CCS-LE               2:31.23    2:38.46  
                  31.42     1:10.02 (38.60)     1:52.55 (42.53)     2:38.46 (45.91)
 10 Toothman, Zach J          16 CSI-LE               2:36.51    2:38.67  
                  33.19     1:14.17 (40.98)     1:57.06 (42.89)     2:38.67 (41.61)
 11 Strickland, Cash W        12 LSSC-LE              2:59.75    2:39.59  
                  34.05     1:15.15 (41.10)     1:58.36 (43.21)     2:39.59 (41.23)
 12 Phillips, Nathan J        15 FAST-LE              2:41.63    2:42.05  
                  33.25     1:13.10 (39.85)     1:56.57 (43.47)     2:42.05 (45.48)
 13 Rodrigues, Daniel F       17 SHSH-LE              2:50.83    2:55.04  
                  34.78     1:18.27 (43.49)     2:04.64 (46.37)     2:55.04 (50.40)
 14 Allen, Ben M              11 CCS-LE               3:10.68    3:05.15  
                  37.47     1:23.57 (46.10)     2:13.50 (49.93)     3:05.15 (51.65)
 15 Wolke, Julian K           11 LESD-LE              3:17.58    3:13.40  
                  42.98     1:32.28 (49.30)     2:22.82 (50.54)     3:13.40 (50.58)
 16 Ferrante, Christian A     16 CCS-LE               3:02.28    3:18.04  
                  38.83     1:27.51 (48.68)     2:21.70 (54.19)     3:18.04 (56.34)
 17 Sumption, Riley J         14 GYB-LE                    NT    3:23.73  
                  38.22     1:27.76 (49.54)     2:24.06 (56.30)     3:23.73 (59.67)
 18 Nagle, Luke R             12 FAST-LE              3:26.52    3:24.41  
                  43.68     1:37.05 (53.37)     2:32.70 (55.65)     3:24.41 (51.71)
 19 Klein, Shawn Luke         20 LESD-LE              3:29.00    3:46.77  
                  42.48     1:38.67 (56.19)   2:42.91 (1:04.24)   3:46.77 (1:03.86)
 
Boys 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Johnson, Jay W            18 HEAT-LE              2:12.91    2:15.50  
                  28.93     1:04.45 (35.52)     1:44.63 (40.18)     2:15.50 (30.87)
  2 Chimes, Eric C            18 CSI-LE               2:10.53    2:16.07  
                  28.81     1:04.53 (35.72)     1:44.76 (40.23)     2:16.07 (31.31)
  3 Armstrong, Hunter H       18 CCS-LE               2:16.38    2:19.53  
                  29.12     1:05.29 (36.17)     1:47.91 (42.62)     2:19.53 (31.62)
  4 Krusinski, Jack W         19 CSI-LE               2:15.55    2:20.69  
                  28.30     1:05.95 (37.65)     1:46.77 (40.82)     2:20.69 (33.92)
  5 Neuman, Aiden J           16 CCS-LE               2:30.87    2:21.21  
                  30.12     1:05.82 (35.70)     1:49.01 (43.19)     2:21.21 (32.20)
  6 Stoia, Brandon R          17 RYD-LE               2:16.12    2:21.63  
                  29.37     1:06.80 (37.43)     1:48.46 (41.66)     2:21.63 (33.17)
  7 Florio, Aidan C           15 RYD-LE               2:24.06    2:23.08  
                  29.76     1:09.29 (39.53)     1:50.97 (41.68)     2:23.08 (32.11)
  8 Tekieli, Nicolas D        17 GLSS-LE              2:18.27    2:24.01  
                  29.81     1:05.01 (35.20)     1:49.63 (44.62)     2:24.01 (34.38)
  9 Tuckerman, Jacob S        19 HEAT-LE              2:15.89    2:29.57  
                  30.12     1:06.86 (36.74)     1:54.74 (47.88)     2:29.57 (34.83)
 10 Kondev, George W          18 CCS-LE               2:31.71    2:29.73  
 11 Shaker, Isaac V           16 STRS-LE              2:40.23    2:30.28  
                  31.76     1:10.03 (38.27)     1:56.94 (46.91)     2:30.28 (33.34)
 12 Novak, Luke D             16 HEAT-LE              2:30.00    2:30.38  
                  31.25     1:09.58 (38.33)     1:54.94 (45.36)     2:30.38 (35.44)
 13 Baylor, Seth W            16 HEAT-LE              2:30.52    2:32.18  
                  31.24     1:11.63 (40.39)     1:59.24 (47.61)     2:32.18 (32.94)
 14 Jiang, Ethan F            16 LESD-LE              2:31.94    2:32.29  
                  31.85     1:10.01 (38.16)     1:56.33 (46.32)     2:32.29 (35.96)
 15 Aldewereld, Luca J        16 RYD-LE               2:39.84    2:32.52  
                  30.82     1:10.80 (39.98)     1:57.08 (46.28)     2:32.52 (35.44)
 16 Morris, Madan R           15 LESD-LE              2:26.06    2:33.08  
                  31.36     1:09.31 (37.95)     1:58.56 (49.25)     2:33.08 (34.52)
 17 O'Connor, Christopher J   17 CCS-LE               2:26.12    2:33.78  
                  30.06     1:06.12 (36.06)     1:56.99 (50.87)     2:33.78 (36.79)
 18 Rose, Will J              17 CCS-LE               2:22.43    2:35.38  
                  29.00     1:07.75 (38.75)     2:00.66 (52.91)     2:35.38 (34.72)
 19 Phillips, Nathan J        15 FAST-LE              2:27.04    2:35.65  
                  31.19     1:10.63 (39.44)     2:00.50 (49.87)     2:35.65 (35.15)
 20 Meyer, Mason D            17 HEAT-LE              2:26.45    2:40.34  
                  32.10     1:10.47 (38.37)     2:02.36 (51.89)     2:40.34 (37.98)
 21 Rodrigues, Daniel F       17 SHSH-LE              2:55.59    2:40.96  
                  33.69     1:16.89 (43.20)     2:04.51 (47.62)     2:40.96 (36.45)
 22 Audia, Ethan C            15 HEAT-LE              2:58.79    2:43.99  
                  32.46     1:16.87 (44.41)     2:08.09 (51.22)     2:43.99 (35.90)
 23 Pickett, Davis H          17 FAST-LE              2:47.05    2:44.63  
                  34.78     1:18.61 (43.83)     2:05.42 (46.81)     2:44.63 (39.21)
 24 Florio, Jacob P           12 RYD-LE               3:00.48    2:47.36  
                  35.87     1:18.55 (42.68)     2:08.38 (49.83)     2:47.36 (38.98)
 25 DeMichael, Benjamin C     15 FAST-LE              2:55.17    2:47.38  
                  35.36     1:18.04 (42.68)     2:11.17 (53.13)     2:47.38 (36.21)
 26 Helms, Drew G             15 LSSC-LE              2:55.99    2:48.65  
                  34.51     1:16.42 (41.91)     2:09.99 (53.57)     2:48.65 (38.66)
 27 Sumption, Riley J         14 GYB-LE               2:49.93    2:49.06  
                  34.99     1:19.62 (44.63)     2:11.80 (52.18)     2:49.06 (37.26)
 28 Fast, Ethan C             15 GYB-LE               3:05.88    2:51.75  
                  37.18     1:21.75 (44.57)     2:13.06 (51.31)     2:51.75 (38.69)
 29 Beaver, Noah K            12 STRS-LE              3:10.34    2:52.96  
                  37.66     1:23.96 (46.30)     2:14.11 (50.15)     2:52.96 (38.85)
 30 Sawtell, Brady C          16 CCS-LE               2:52.21    2:53.68  
                  36.82     1:19.98 (43.16)     2:12.53 (52.55)     2:53.68 (41.15)
 31 Krosky, Joe T             15 CSI-LE               3:25.17    2:56.04  
                  40.57     1:28.86 (48.29)     2:17.08 (48.22)     2:56.04 (38.96)
 32 Betscakos, Maximus G      18 GYB-LE                    NT    3:03.62  
                  30.53     1:17.06 (46.53)   2:22.53 (1:05.47)     3:03.62 (41.09)
 33 Velamala, Jayanth S       14 STRS-LE              3:30.99    3:17.79  
                  39.44     1:25.97 (46.53)   2:26.99 (1:01.02)     3:17.79 (50.80)
 -- Gibson, Michael G         15 RYD-LE               3:19.22         DQ  
                  41.51     1:28.64 (47.13)     2:26.68 (58.04)          DQ (43.79)
 
Boys 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chimes, Eric C            18 CSI-LE               4:36.23    4:49.26  
                  30.01     1:04.63 (34.62)     1:43.60 (38.97)     2:20.98 (37.38)
        3:03.26 (42.28)     3:46.44 (43.18)     4:18.47 (32.03)     4:49.26 (30.79)
  2 Smesko, Kaden W           17 FAST-LE              5:00.95    5:06.78  
                  31.05     1:08.87 (37.82)     1:47.73 (38.86)     2:25.23 (37.50)
        3:12.30 (47.07)     3:59.30 (47.00)     4:33.79 (34.49)     5:06.78 (32.99)
  3 Florio, Aidan C           15 RYD-LE                    NT    5:20.14  
                  31.08     1:07.96 (36.88)     1:54.01 (46.05)     2:37.46 (43.45)
        3:21.53 (44.07)     4:05.16 (43.63)     4:43.23 (38.07)     5:20.14 (36.91)
  4 Wolke, Christian K        15 GLSS-LE              5:10.70    5:20.18  
                  33.97     1:12.21 (38.24)     1:55.65 (43.44)     2:37.36 (41.71)
        3:22.88 (45.52)     4:08.22 (45.34)     4:44.48 (36.26)     5:20.18 (35.70)
  5 Moses, Will C             17 LSSC-LE              5:41.38    5:30.09  
                  33.00     1:11.36 (38.36)     1:57.70 (46.34)     2:41.96 (44.26)
        3:27.85 (45.89)     4:15.12 (47.27)     4:54.40 (39.28)     5:30.09 (35.69)
  6 Cimera, Alex J            14 HEAT-LE              4:56.12    5:30.42  
                  31.04     1:08.68 (37.64)     1:53.66 (44.98)     2:37.88 (44.22)
        3:26.87 (48.99)     4:16.72 (49.85)     4:52.95 (36.23)     5:30.42 (37.47)
  7 Toothman, Josh R          13 CSI-LE               5:55.70    5:35.43  
                  35.50     1:17.43 (41.93)     2:00.15 (42.72)     2:41.76 (41.61)
        3:32.07 (50.31)     4:21.95 (49.88)     4:58.99 (37.04)     5:35.43 (36.44)
  8 Kowalczyk, Evan S         14 LESD-LE              5:35.04    5:47.37  
                  35.08     1:19.39 (44.31)     2:04.84 (45.45)     2:48.31 (43.47)
        3:40.57 (52.26)     4:31.71 (51.14)     5:08.82 (37.11)     5:47.37 (38.55)
  9 Ferrante, Christian A     16 CCS-LE               5:48.28    5:53.07  
                  38.03     1:27.28 (49.25)     2:14.85 (47.57)     2:59.79 (44.94)
        3:48.08 (48.29)     4:37.45 (49.37)     5:15.79 (38.34)     5:53.07 (37.28)
 10 Van Voorhis, Connor D     14 RYD-LE               5:26.04    6:00.30  
                  33.81     1:14.94 (41.13)     2:02.93 (47.99)     2:48.48 (45.55)
        3:41.28 (52.80)     4:35.02 (53.74)     5:18.47 (43.45)     6:00.30 (41.83)
 11 Allen, Ben M              11 CCS-LE               6:05.35    6:06.58  
                  38.69     1:27.74 (49.05)     2:13.10 (45.36)     2:57.59 (44.49)
        3:49.96 (52.37)     4:42.29 (52.33)     5:26.36 (44.07)     6:06.58 (40.22)
 12 Wolke, Julian K           11 LESD-LE              6:33.43    6:13.64  
                  42.42     1:32.66 (50.24)     2:21.36 (48.70)     3:10.11 (48.75)
        4:02.34 (52.23)     4:54.50 (52.16)     5:36.12 (41.62)     6:13.64 (37.52)
 13 Beaver, Noah K            12 STRS-LE              6:15.99    6:13.93  
                  39.30     1:29.14 (49.84)     2:18.35 (49.21)     3:08.13 (49.78)
        4:00.41 (52.28)     4:53.67 (53.26)     5:34.93 (41.26)     6:13.93 (39.00)
 14 Beaver, Benjamin D        14 STRS-LE              6:10.99    6:14.67  
                  41.01     1:29.66 (48.65)     2:18.82 (49.16)     3:07.44 (48.62)
        3:59.19 (51.75)     4:52.28 (53.09)     5:34.81 (42.53)     6:14.67 (39.86)
 15 Dillenbeck, Sam H         14 SHSH-LE              7:35.59    6:35.34  
                  39.46     1:29.51 (50.05)     2:22.57 (53.06)     3:13.50 (50.93)
        4:12.53 (59.03)     5:11.75 (59.22)     5:56.13 (44.38)     6:35.34 (39.21)
 16 Klein, Shawn Luke         20 LESD-LE              5:58.20    6:41.90  
                  43.78     1:40.18 (56.40)     2:31.72 (51.54)     3:21.44 (49.72)
        4:16.76 (55.32)     5:13.07 (56.31)     5:59.22 (46.15)     6:41.90 (42.68)
 17 Nagle, Luke R             12 FAST-LE              6:53.40    6:55.13  
                  45.76     1:39.58 (53.82)     2:27.91 (48.33)     3:15.34 (47.43)
      4:20.22 (1:04.88)   5:26.01 (1:05.79)     6:11.33 (45.32)     6:55.13 (43.80)
 18 Loudenslager, Zach X      17 WEST-LE              7:10.99    7:07.09  
                  49.64     1:48.00 (58.36)     2:40.32 (52.32)     3:30.36 (50.04)
      4:34.21 (1:03.85)   5:41.09 (1:06.88)     6:24.60 (43.51)     7:07.09 (42.49)
 -- Pirnat, Liam R            13 LSSC-LE              7:20.99         DQ  
                  48.24   1:51.55 (1:03.31)     2:47.49 (55.94)     3:44.01 (56.52)
      4:46.88 (1:02.87)   5:51.95 (1:05.07)     6:42.65 (50.70)          DQ (48.06)
 
Boys 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Heat- Hudson Explorers Aquatic-LE  'A'            3:55.00    3:50.17  
     1) Tuckerman, Caleb S 17           2) Tuckerman, Jacob S 19          
     3) Baylor, Seth W 16               4) Johnson, Jay W 18              
                  27.86       57.50 (57.50)     1:24.82 (27.32)     1:54.77 (57.27)
        2:22.99 (28.22)   2:55.08 (1:00.31)     3:21.40 (26.32)     3:50.17 (55.09)
  2 Lake Shore Swim Club-LE  'A'                      4:02.06    4:08.31  
     1) Marcie, Cam R 17                2) Strickland, Cash W 12          
     3) Helms, Drew G 15                4) Moses, Will C 17               
                  29.33   1:01.00 (1:01.00)     1:30.33 (29.33)   2:02.74 (1:01.74)
        2:33.86 (31.12)   3:08.42 (1:05.68)     3:36.32 (27.90)     4:08.31 (59.89)
  3 Firestone Akron Swim Team-LE  'A'                 4:04.20    4:09.59  
     1) Smesko, Kaden W 17              2) Phillips, Nathan J 15          
     3) Brady, Mason A 14               4) DeMichael, Benjamin C 15       
                  28.28       58.77 (58.77)                         1:14.18 (15.41)
                          3:06.61 (1:52.43)     3:36.30 (29.69)   4:09.59 (1:02.98)
  4 Heat- Hudson Explorers Aquatic-LE  'B'            4:10.00    4:23.06  
     1) Metzler, AJ J 16                2) Cho, Ian J 10                  
     3) Albrecht, Dylan J 16            4) Barzellato, Justin D 14        
                  31.38   1:06.95 (1:06.95)     1:37.74 (30.79)   2:11.69 (1:04.74)
        2:42.05 (30.36)   3:17.50 (1:05.81)     3:48.26 (30.76)   4:23.06 (1:05.56)
  5 Solon Stars Swim Club-LE  'A'                     4:16.01    4:37.90  
     1) Shaker, Isaac V 16              2) Beaver, Benjamin D 14          
     3) Beaver, Noah K 12               4) Ellman, Blake E 15             
                  30.01   1:03.67 (1:03.67)                         1:19.54 (15.87)
      2:52.60 (1:33.06)   3:30.87 (2:11.33)     4:02.48 (31.61)   4:37.90 (1:07.03)
 -- Green YMCA Barracudas Swim Tea-LE  'A'                 NT         DQ  
     1) Heim, Ian C 16                  2) Fast, Ethan C 15               
     3) Campbell, Logan C 15            4) Byers, Nate 16                 
 
Boys 400 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Heat- Hudson Explorers Aquatic-LE  'A'            4:10.00    4:22.08  
     1) Tuckerman, Jacob S 19           2) Tuckerman, Caleb S 17          
     3) Baylor, Seth W 16               4) Johnson, Jay W 18              
                  32.25   1:07.35 (1:07.35)     1:41.27 (33.92)   2:20.64 (1:13.29)
        2:51.01 (30.37)   3:26.95 (1:06.31)     3:52.92 (25.97)     4:22.08 (55.13)
  2 Canton City Schools-LE  'B'                       4:23.92    4:32.38  
     1) Neuman, Aiden J 16              2) Ream, Sean A 19                
     3) Kondev, George W 18             4) Bragg, T.J J 15                
                          1:05.07 (1:05.07)     1:42.89 (37.82)   2:27.65 (1:22.58)
        2:59.56 (31.91)   3:35.22 (1:07.57)     4:02.24 (27.02)     4:32.38 (57.16)
  3 Heat- Hudson Explorers Aquatic-LE  'B'            4:20.00    4:50.66  
     1) Albrecht, Dylan J 16            2) Barzellato, Justin D 14        
     3) Meyer, Mason D 17               4) Cho, Iason C 13                
                  35.90   1:14.92 (1:14.92)     1:52.27 (37.35)   2:35.82 (1:20.90)
        3:08.41 (32.59)   3:46.41 (1:10.59)     4:16.93 (30.52)   4:50.66 (1:04.25)
  4 Firestone Akron Swim Team-LE  'A'                 4:22.61    4:51.76  
     1) DeMichael, Benjamin C 15        2) Pickett, Davis H 17            
     3) Smesko, Kaden W 17              4) Brady, Mason A 14              
                  35.28   1:13.96 (1:13.96)     1:51.53 (37.57)   2:37.61 (1:23.65)
        3:08.08 (30.47)   3:56.74 (1:19.13)     4:16.50 (19.76)     4:51.76 (55.02)
  5 Solon Stars Swim Club-LE  'A'                     4:52.33    4:55.90  
     1) Ellman, Blake E 15              2) Gross, Ryan J 16               
     3) Shaker, Isaac V 16              4) Solonche, Logan H 14           
                  36.66   1:17.29 (1:17.29)     1:55.51 (38.22)   2:41.67 (1:24.38)
        3:13.17 (31.50)   3:50.48 (1:08.81)     4:21.36 (30.88)   4:55.90 (1:05.42)
  6 Lake Shore Swim Club-LE  'A'                      4:43.64    4:58.59  
     1) Helms, Drew G 15                2) Hewko, Mason A 17              
     3) Seicean, Erik I 14              4) Strickland, Cash W 12          
                  35.64   1:14.24 (1:14.24)     1:53.35 (39.11)   2:39.37 (1:25.13)
        3:14.28 (34.91)   3:57.77 (1:18.40)   4:58.59 (1:00.82)                    
  7 Shaker Sharks-LE  'A'                             4:28.33    5:04.20  
     1) Poggio, Nico D 16               2) Rodrigues, Daniel F 17         
     3) Gustafson, Chachi G 17          4) Poggio, Andre E 14             
                  38.87   1:21.89 (1:21.89)     2:00.59 (38.70)   2:45.35 (1:23.46)
                          3:49.41 (1:04.06)     4:23.88 (34.47)   5:04.20 (1:14.79)
  8 Canton City Schools-LE  'C'                       5:26.86    5:04.64  
     1) Napholz, Trent G 17             2) Sullivan, Boston M 14          
     3) Allen, Ben M 11                 4) Sawtell, Brady C 16            
                  34.53   1:11.28 (1:11.28)     1:52.60 (41.32)   2:36.49 (1:25.21)
        3:13.25 (36.76)   3:57.69 (1:21.20)     4:29.16 (31.47)   5:04.64 (1:06.95)
 -- Canton City Schools-LE  'A'                       3:58.09         DQ  
     1) O'Connor, Christopher J 17      2) Ferguson, Ezra J 19            
     3) Rose, Will J 17                 4) Armstrong, Hunter H 18         
                  29.88   1:01.70 (1:01.70)     1:36.42 (34.72)   2:18.96 (1:17.26)
        2:48.34 (29.38)   3:24.71 (1:05.75)     3:49.65 (24.94)          DQ (52.51)
 
Mixed 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smesko, Kaden W           17 FAST-LE             18:03.04   17:55.45  
                  31.97     1:07.82 (35.85)     1:44.00 (36.18)     2:20.57 (36.57)
        2:56.70 (36.13)     3:32.85 (36.15)     4:08.94 (36.09)     4:45.66 (36.72)
        5:21.47 (35.81)     5:58.33 (36.86)     6:34.61 (36.28)     7:11.33 (36.72)
        7:47.48 (36.15)     8:23.92 (36.44)     8:58.76 (34.84)     9:34.45 (35.69)
       10:10.53 (36.08)    10:47.51 (36.98)    11:24.03 (36.52)    12:00.06 (36.03)
       12:35.94 (35.88)    13:12.19 (36.25)    13:48.28 (36.09)    14:24.29 (36.01)
       14:59.91 (35.62)    15:36.04 (36.13)    16:12.01 (35.97)    16:47.42 (35.41)
       17:21.61 (34.19)    17:55.45 (33.84)                                        
  2 Armstrong, Hunter H       18 CCS-LE              18:00.99   18:04.09  
                  31.87     1:08.91 (37.04)     1:46.67 (37.76)     2:24.02 (37.35)
        3:01.30 (37.28)     3:38.40 (37.10)     4:15.51 (37.11)     4:52.13 (36.62)
        5:28.95 (36.82)     6:05.80 (36.85)     6:43.18 (37.38)     7:20.16 (36.98)
        7:56.91 (36.75)     8:33.48 (36.57)     9:09.84 (36.36)     9:45.98 (36.14)
       10:22.35 (36.37)    10:58.49 (36.14)    11:34.74 (36.25)    12:10.88 (36.14)
       12:44.50 (33.62)    13:23.54 (39.04)    13:59.47 (35.93)    14:34.73 (35.26)
       15:05.31 (30.58)    15:44.87 (39.56)    16:20.92 (36.05)    16:56.75 (35.83)
       17:31.30 (34.55)    18:04.09 (32.79)                                        
  3 Bragg, T.J J              15 CCS-LE              18:10.99   18:06.63  
                  31.09     1:06.76 (35.67)     1:42.96 (36.20)     2:19.95 (36.99)
        2:56.71 (36.76)     3:33.66 (36.95)     4:10.23 (36.57)     4:46.94 (36.71)
        5:23.62 (36.68)     6:00.58 (36.96)     6:36.69 (36.11)     7:13.22 (36.53)
        7:49.49 (36.27)     8:26.37 (36.88)     9:02.69 (36.32)     9:39.31 (36.62)
       10:15.87 (36.56)    10:52.45 (36.58)    11:28.70 (36.25)    12:05.30 (36.60)
       12:41.67 (36.37)    13:18.55 (36.88)    13:55.15 (36.60)    14:31.82 (36.67)
       15:08.17 (36.35)    15:44.62 (36.45)    16:20.66 (36.04)    16:57.38 (36.72)
       17:33.01 (35.63)    18:06.63 (33.62)                                        
  4 Ketler, Andrew S          14 HEAT-LE             18:13.15   18:07.33  
                  31.07     1:06.18 (35.11)     1:41.50 (35.32)     2:17.01 (35.51)
        2:52.66 (35.65)     3:27.87 (35.21)     4:03.74 (35.87)     4:39.94 (36.20)
        5:16.09 (36.15)     5:52.52 (36.43)     6:29.10 (36.58)     7:05.73 (36.63)
        7:42.40 (36.67)     8:19.10 (36.70)     8:55.84 (36.74)     9:32.54 (36.70)
       10:08.64 (36.10)    10:45.58 (36.94)    11:22.70 (37.12)    11:59.38 (36.68)
       12:36.57 (37.19)    13:12.92 (36.35)    13:50.44 (37.52)    14:27.12 (36.68)
       15:04.56 (37.44)    15:42.36 (37.80)    16:19.63 (37.27)    16:56.38 (36.75)
       17:32.05 (35.67)    18:07.33 (35.28)                                        
  5 Eden, Jessica M           15 GLSS-LE             17:47.81   18:16.99  
                  32.50     1:08.49 (35.99)     1:45.09 (36.60)     2:21.77 (36.68)
        2:57.96 (36.19)     3:34.50 (36.54)     4:11.16 (36.66)     4:47.42 (36.26)
        5:23.68 (36.26)     5:59.72 (36.04)     6:35.80 (36.08)     7:11.76 (35.96)
        7:47.81 (36.05)     8:23.17 (35.36)     8:58.09 (34.92)     9:34.50 (36.41)
       10:11.73 (37.23)    10:48.91 (37.18)    11:26.10 (37.19)    12:03.33 (37.23)
       12:40.85 (37.52)    13:18.12 (37.27)    13:55.63 (37.51)    14:33.00 (37.37)
       15:10.56 (37.56)    15:48.07 (37.51)    16:25.75 (37.68)    17:03.00 (37.25)
       17:40.11 (37.11)    18:16.99 (36.88)                                        
  6 Strickland, Cash W        12 LSSC-LE             19:21.22   18:19.12  
                  32.06     1:07.34 (35.28)     1:43.00 (35.66)     2:19.37 (36.37)
        2:55.49 (36.12)     3:32.45 (36.96)     4:08.68 (36.23)     4:46.17 (37.49)
        5:23.31 (37.14)     6:00.84 (37.53)     6:37.83 (36.99)     7:15.32 (37.49)
        7:52.39 (37.07)     8:30.16 (37.77)     9:06.85 (36.69)     9:44.15 (37.30)
       10:21.00 (36.85)    10:58.69 (37.69)    11:35.60 (36.91)    12:12.58 (36.98)
       12:49.46 (36.88)    13:26.57 (37.11)    14:02.45 (35.88)    14:39.05 (36.60)
       15:15.82 (36.77)    15:53.25 (37.43)    16:30.09 (36.84)    17:07.42 (37.33)
       17:43.80 (36.38)    18:19.12 (35.32)                                        
  7 Toothman, Zach J          16 CSI-LE              18:20.74   18:19.96  
                  31.64     1:07.26 (35.62)     1:43.13 (35.87)     2:18.95 (35.82)
        2:50.85 (31.90)     3:31.56 (40.71)     4:07.82 (36.26)     4:44.57 (36.75)
        5:21.02 (36.45)     5:58.02 (37.00)     6:35.00 (36.98)     7:11.91 (36.91)
        7:48.95 (37.04)     8:25.99 (37.04)     9:02.78 (36.79)     9:39.88 (37.10)
       10:17.07 (37.19)    10:54.45 (37.38)    11:31.59 (37.14)    12:08.98 (37.39)
       12:46.21 (37.23)    13:23.79 (37.58)    14:01.29 (37.50)    14:39.12 (37.83)
       15:16.40 (37.28)    15:53.69 (37.29)    16:30.94 (37.25)    17:07.71 (36.77)
       17:44.30 (36.59)    18:19.96 (35.66)                                        
  8 Shaker, Isaac V           16 STRS-LE             18:09.51   18:29.49  
                  31.70     1:07.18 (35.48)     1:43.88 (36.70)     2:20.80 (36.92)
        2:57.85 (37.05)     3:35.10 (37.25)     4:12.13 (37.03)     4:49.41 (37.28)
        5:26.17 (36.76)     6:03.34 (37.17)     6:39.85 (36.51)     7:17.13 (37.28)
        7:54.79 (37.66)     8:31.84 (37.05)     9:08.20 (36.36)     9:45.67 (37.47)
       10:22.84 (37.17)    10:59.92 (37.08)    11:36.41 (36.49)    12:13.83 (37.42)
       12:51.25 (37.42)    13:28.63 (37.38)    14:06.33 (37.70)    14:44.89 (38.56)
       15:22.73 (37.84)    16:00.78 (38.05)    16:38.40 (37.62)    17:16.33 (37.93)
       17:53.01 (36.68)    18:29.49 (36.48)                                        
  9 Cimera, Alex J            14 HEAT-LE             18:29.00   18:31.65  
                  31.13     1:05.83 (34.70)     1:41.19 (35.36)     2:17.12 (35.93)
        2:52.76 (35.64)     3:28.26 (35.50)     4:04.09 (35.83)     4:40.32 (36.23)
        5:17.31 (36.99)     5:54.79 (37.48)     6:32.11 (37.32)     7:09.61 (37.50)
        7:47.20 (37.59)     8:24.71 (37.51)     9:02.72 (38.01)     9:40.84 (38.12)
       10:19.01 (38.17)    10:57.16 (38.15)    11:35.56 (38.40)    12:13.71 (38.15)
       12:50.23 (36.52)    13:28.36 (38.13)    14:07.19 (38.83)    14:45.46 (38.27)
       15:23.89 (38.43)    16:00.93 (37.04)    16:39.56 (38.63)    17:16.94 (37.38)
       17:54.57 (37.63)    18:31.65 (37.08)                                        
 10 Basile, Jason A           15 UPS-LE              18:00.04   18:32.63  
                  32.66     1:08.45 (35.79)     1:45.16 (36.71)     2:21.96 (36.80)
                                3:35.74 ( )     4:12.54 (36.80)     4:49.84 (37.30)
        5:26.72 (36.88)     6:04.09 (37.37)     6:41.49 (37.40)     7:18.88 (37.39)
        7:55.62 (36.74)     8:33.03 (37.41)     9:10.01 (36.98)     9:47.44 (37.43)
       10:24.85 (37.41)    11:02.28 (37.43)    11:39.85 (37.57)    12:17.40 (37.55)
       12:54.96 (37.56)    13:32.86 (37.90)    14:10.24 (37.38)    14:47.97 (37.73)
       15:25.41 (37.44)    16:03.21 (37.80)    16:40.92 (37.71)    17:18.65 (37.73)
       17:56.23 (37.58)    18:32.63 (36.40)                                        
 11 Kerrigan, Brian M         14 MRST-LE             19:20.00   18:41.38  
                  33.61     1:10.31 (36.70)     1:47.51 (37.20)     2:26.03 (38.52)
        3:04.01 (37.98)     3:42.00 (37.99)     4:19.90 (37.90)     4:58.18 (38.28)
        5:36.35 (38.17)     6:14.93 (38.58)     6:53.40 (38.47)     7:31.63 (38.23)
        8:09.69 (38.06)     8:47.35 (37.66)     9:25.18 (37.83)    10:02.61 (37.43)
       10:40.79 (38.18)    11:18.80 (38.01)    11:56.00 (37.20)    12:33.53 (37.53)
       13:11.14 (37.61)    13:48.25 (37.11)    14:25.40 (37.15)    15:02.95 (37.55)
       15:39.80 (36.85)    16:16.65 (36.85)    16:53.33 (36.68)    17:30.21 (36.88)
       18:06.10 (35.89)    18:41.38 (35.28)                                        
 12 Baylor, Seth W            16 HEAT-LE             18:30.00   18:47.85  
                  35.46     1:13.40 (37.94)     1:51.96 (38.56)     2:30.03 (38.07)
        3:08.84 (38.81)     3:46.67 (37.83)     4:24.37 (37.70)     5:03.02 (38.65)
        5:41.86 (38.84)     6:20.32 (38.46)     6:58.19 (37.87)     7:36.25 (38.06)
        8:14.56 (38.31)     8:51.95 (37.39)     9:29.58 (37.63)    10:07.43 (37.85)
       10:45.97 (38.54)    11:23.93 (37.96)    12:01.58 (37.65)    12:39.39 (37.81)
       13:17.11 (37.72)    13:54.35 (37.24)    14:31.76 (37.41)    15:08.94 (37.18)
       15:46.74 (37.80)    16:23.63 (36.89)    17:00.53 (36.90)    17:36.82 (36.29)
       18:13.31 (36.49)    18:47.85 (34.54)                                        
 13 Napholz, Trent G          17 CCS-LE              18:06.73   19:05.03  
                  32.60     1:09.57 (36.97)     1:47.28 (37.71)     2:25.23 (37.95)
        3:03.09 (37.86)     3:40.97 (37.88)     4:19.53 (38.56)     4:58.42 (38.89)
        5:37.22 (38.80)     6:16.05 (38.83)     6:55.08 (39.03)     7:33.08 (38.00)
        8:11.74 (38.66)     8:50.13 (38.39)     9:29.00 (38.87)    10:08.30 (39.30)
       10:47.32 (39.02)    11:26.13 (38.81)    12:04.93 (38.80)    12:43.72 (38.79)
       13:22.97 (39.25)    14:02.14 (39.17)    14:40.51 (38.37)    15:19.46 (38.95)
       15:57.47 (38.01)    16:35.40 (37.93)    17:13.03 (37.63)    17:51.07 (38.04)
       18:28.62 (37.55)    19:05.03 (36.41)                                        
 14 Cho, Iason C              13 HEAT-LE             21:00.00   19:15.58  
                  34.24     1:11.65 (37.41)     1:49.43 (37.78)     2:27.62 (38.19)
        3:06.00 (38.38)     3:44.60 (38.60)     4:23.38 (38.78)     5:02.53 (39.15)
        5:41.60 (39.07)     6:20.62 (39.02)     6:59.53 (38.91)     7:38.44 (38.91)
        8:17.46 (39.02)     8:56.21 (38.75)     9:35.42 (39.21)    10:14.57 (39.15)
       10:53.34 (38.77)    11:31.56 (38.22)    12:10.51 (38.95)    12:49.42 (38.91)
       13:28.57 (39.15)    14:07.57 (39.00)    14:45.98 (38.41)    15:24.85 (38.87)
       16:04.25 (39.40)    16:43.43 (39.18)    17:21.96 (38.53)    18:00.81 (38.85)
       18:38.84 (38.03)    19:15.58 (36.74)                                        
 15 Ferrante, Christian A     16 CCS-LE              18:45.71   19:17.06  
                  33.88     1:10.88 (37.00)     1:48.33 (37.45)     2:26.44 (38.11)
        3:04.84 (38.40)     3:44.11 (39.27)     4:22.46 (38.35)     5:01.27 (38.81)
        5:39.87 (38.60)     6:19.32 (39.45)     6:58.20 (38.88)     7:37.75 (39.55)
        8:16.84 (39.09)     8:56.23 (39.39)     9:35.31 (39.08)    10:14.38 (39.07)
       10:53.51 (39.13)    11:31.68 (38.17)    12:11.03 (39.35)    12:50.22 (39.19)
       13:29.13 (38.91)    14:07.73 (38.60)    14:46.92 (39.19)    15:25.39 (38.47)
       16:04.62 (39.23)    16:43.60 (38.98)    17:22.47 (38.87)    18:00.81 (38.34)
       18:40.22 (39.41)    19:17.06 (36.84)                                        
 16 Bugara, Baila M           15 CCS-LE              19:20.00   19:18.96  
                  27.60     1:12.70 (45.10)     1:51.80 (39.10)     2:30.24 (38.44)
        3:09.47 (39.23)     3:48.38 (38.91)     4:27.42 (39.04)     5:06.65 (39.23)
        5:44.83 (38.18)     6:23.67 (38.84)     7:03.12 (39.45)     7:42.17 (39.05)
        8:21.33 (39.16)     9:00.37 (39.04)     9:39.85 (39.48)    10:19.00 (39.15)
       10:57.92 (38.92)    11:36.75 (38.83)    12:15.48 (38.73)    12:54.45 (38.97)
       13:33.45 (39.00)    14:12.05 (38.60)    14:51.05 (39.00)    15:29.62 (38.57)
       16:08.73 (39.11)    16:47.20 (38.47)    17:26.21 (39.01)    18:04.52 (38.31)
       18:42.69 (38.17)    19:18.96 (36.27)                                        
 17 Timken, Parker L          18 CCS-LE              18:30.55   19:19.41  
                  32.01     1:08.87 (36.86)     1:47.43 (38.56)     2:26.93 (39.50)
        3:06.06 (39.13)     3:45.58 (39.52)     4:25.23 (39.65)     5:05.00 (39.77)
        5:44.00 (39.00)     6:23.29 (39.29)     7:02.75 (39.46)     7:41.99 (39.24)
        8:20.55 (38.56)     8:59.23 (38.68)     9:37.73 (38.50)    10:16.45 (38.72)
       10:55.49 (39.04)    11:34.66 (39.17)    12:13.62 (38.96)    12:52.97 (39.35)
       13:32.03 (39.06)    14:11.00 (38.97)    14:49.20 (38.20)    15:27.87 (38.67)
       16:06.73 (38.86)    16:45.76 (39.03)    17:24.10 (38.34)    18:02.89 (38.79)
       18:41.56 (38.67)    19:19.41 (37.85)                                        
 18 Timken, Payton P          16 CCS-LE              18:26.96   19:22.75  
                  35.08     1:13.13 (38.05)     1:51.69 (38.56)     2:30.52 (38.83)
        3:09.96 (39.44)     3:48.71 (38.75)     4:28.19 (39.48)     5:06.91 (38.72)
        5:46.35 (39.44)     6:25.50 (39.15)     7:04.22 (38.72)     7:43.29 (39.07)
        8:22.72 (39.43)     9:01.52 (38.80)     9:40.81 (39.29)    10:19.71 (38.90)
       10:58.95 (39.24)    11:37.82 (38.87)    12:17.39 (39.57)    12:55.88 (38.49)
       13:35.03 (39.15)    14:14.11 (39.08)    14:53.53 (39.42)    15:32.79 (39.26)
       16:11.57 (38.78)    16:49.67 (38.10)    17:28.84 (39.17)    18:07.17 (38.33)
       18:45.77 (38.60)    19:22.75 (36.98)                                        
 19 Marody, Maggie E          16 WHY-AM              18:31.25   19:25.31  
                  33.61     1:10.08 (36.47)     1:47.11 (37.03)     2:25.03 (37.92)
        3:03.01 (37.98)     3:41.62 (38.61)     4:20.23 (38.61)     4:59.02 (38.79)
        5:37.82 (38.80)     6:17.11 (39.29)     6:56.73 (39.62)     7:36.03 (39.30)
        8:15.32 (39.29)     8:54.60 (39.28)     9:33.88 (39.28)    10:13.14 (39.26)
       10:52.62 (39.48)    11:31.78 (39.16)    12:11.46 (39.68)    12:50.97 (39.51)
       13:30.52 (39.55)    14:10.24 (39.72)    14:49.52 (39.28)    15:29.41 (39.89)
       16:09.55 (40.14)    16:48.74 (39.19)    17:28.82 (40.08)    18:08.50 (39.68)
       18:47.42 (38.92)    19:25.31 (37.89)                                        
 20 Chaye, Owen S             17 MRST-LE             18:10.00   19:26.66  
                  33.50     1:10.31 (36.81)     1:41.99 (31.68)     2:27.07 (45.08)
        2:58.94 (31.87)     3:43.04 (44.10)     4:22.13 (39.09)     5:01.11 (38.98)
        5:40.58 (39.47)     6:19.47 (38.89)     6:59.41 (39.94)     7:38.54 (39.13)
        8:18.15 (39.61)     8:57.14 (38.99)     9:36.36 (39.22)    10:15.48 (39.12)
       10:55.26 (39.78)    11:34.55 (39.29)                                        
           13:31.33 ( )    14:13.49 (42.16)    14:42.69 (29.20)    15:32.07 (49.38)
       16:12.58 (40.51)    16:51.54 (38.96)    17:31.87 (40.33)    18:10.17 (38.30)
       18:49.46 (39.29)    19:26.66 (37.20)                                        
 21 Krosky, Karen L           17 CSI-LE              18:25.33   19:28.11  
                  32.24     1:09.23 (36.99)     1:47.68 (38.45)     2:26.01 (38.33)
        3:04.30 (38.29)     3:43.08 (38.78)     4:21.73 (38.65)     5:01.39 (39.66)
        5:41.30 (39.91)     6:20.65 (39.35)     7:00.21 (39.56)     7:39.32 (39.11)
        8:19.06 (39.74)     8:57.84 (38.78)     9:37.20 (39.36)    10:17.21 (40.01)
       10:56.56 (39.35)    11:36.12 (39.56)    12:15.50 (39.38)    12:55.61 (40.11)
       13:35.97 (40.36)    14:15.76 (39.79)    14:55.35 (39.59)    15:34.00 (38.65)
       16:12.76 (38.76)    16:51.49 (38.73)    17:25.15 (33.66)    18:10.85 (45.70)
       18:49.94 (39.09)    19:28.11 (38.17)                                        
 22 Draiss, Maddy K           17 MRST-LE             19:20.20   19:32.10  
                  27.64     1:13.36 (45.72)     1:52.05 (38.69)     2:30.95 (38.90)
        3:09.48 (38.53)     3:48.44 (38.96)     4:27.27 (38.83)     5:05.86 (38.59)
        5:44.76 (38.90)     6:24.06 (39.30)     7:03.19 (39.13)     7:42.79 (39.60)
        8:21.86 (39.07)     9:01.08 (39.22)     9:38.92 (37.84)    10:19.40 (40.48)
       10:58.37 (38.97)    11:37.77 (39.40)    12:17.14 (39.37)    12:56.80 (39.66)
       13:37.62 (40.82)    14:17.42 (39.80)    14:57.28 (39.86)    15:37.10 (39.82)
       16:17.48 (40.38)    16:57.37 (39.89)    17:36.67 (39.30)    18:16.13 (39.46)
       18:54.85 (38.72)    19:32.10 (37.25)                                        
 23 Yorkievitz, Emily G       12 HEAT-LE             22:00.00   20:04.56  
                  36.08     1:15.39 (39.31)     1:54.65 (39.26)     2:35.00 (40.35)
        3:15.41 (40.41)     3:55.14 (39.73)     4:35.90 (40.76)     5:16.56 (40.66)
        5:57.07 (40.51)     6:38.00 (40.93)     7:18.49 (40.49)     7:59.06 (40.57)
        8:39.35 (40.29)     9:19.94 (40.59)    10:00.46 (40.52)    10:41.34 (40.88)
       11:21.69 (40.35)    12:02.05 (40.36)    12:42.92 (40.87)    13:23.19 (40.27)
       14:03.55 (40.36)    14:43.91 (40.36)    15:24.46 (40.55)    16:05.02 (40.56)
       16:45.61 (40.59)    17:25.93 (40.32)    18:06.42 (40.49)    18:46.53 (40.11)
       19:26.93 (40.40)    20:04.56 (37.63)                                        
 24 Yorkievitz, Paul M        12 HEAT-LE             22:00.00   20:15.55  
                  34.39     1:13.18 (38.79)     1:52.92 (39.74)     2:33.35 (40.43)
        3:13.50 (40.15)     3:53.98 (40.48)     4:34.53 (40.55)     5:15.02 (40.49)
        5:55.60 (40.58)     6:36.75 (41.15)     7:17.43 (40.68)     7:58.51 (41.08)
        8:38.95 (40.44)     9:19.90 (40.95)    10:00.69 (40.79)    10:41.76 (41.07)
       11:22.94 (41.18)    12:04.00 (41.06)    12:44.93 (40.93)    13:26.01 (41.08)
       14:07.04 (41.03)    14:48.23 (41.19)    15:29.75 (41.52)    16:10.65 (40.90)
       16:51.98 (41.33)    17:33.62 (41.64)    18:14.95 (41.33)    18:55.82 (40.87)
       19:36.44 (40.62)    20:15.55 (39.11)                                        
 25 Russell, Ella K           15 LSSC-LE             20:55.09   20:20.18  
                  34.40     1:14.44 (40.04)     1:55.36 (40.92)     2:36.17 (40.81)
        3:16.93 (40.76)     3:57.41 (40.48)     4:38.51 (41.10)     5:19.76 (41.25)
        6:00.74 (40.98)     6:40.87 (40.13)     7:21.80 (40.93)     8:02.60 (40.80)
        8:44.26 (41.66)     9:24.67 (40.41)    10:05.93 (41.26)    10:46.61 (40.68)
       11:27.53 (40.92)    12:08.96 (41.43)    12:50.07 (41.11)    13:30.73 (40.66)
       14:11.12 (40.39)    14:52.94 (41.82)    15:34.71 (41.77)    16:15.93 (41.22)
       16:56.88 (40.95)    17:38.67 (41.79)    18:19.86 (41.19)    19:00.29 (40.43)
       19:41.47 (41.18)    20:20.18 (38.71)                                        
 26 Langmyer, Lacie M         14 WHY-AM                    NT   20:21.34  
                  35.35     1:14.97 (39.62)     1:54.93 (39.96)     2:34.89 (39.96)
        3:15.26 (40.37)     3:55.68 (40.42)     4:35.73 (40.05)     5:16.35 (40.62)
        5:48.44 (32.09)     6:37.92 (49.48)     7:18.70 (40.78)     7:59.84 (41.14)
        8:40.88 (41.04)     9:22.14 (41.26)    10:03.13 (40.99)    10:44.67 (41.54)
       11:25.52 (40.85)    12:07.15 (41.63)    12:48.35 (41.20)    13:29.78 (41.43)
       14:10.98 (41.20)    14:52.52 (41.54)    15:33.48 (40.96)    16:14.88 (41.40)
       16:55.54 (40.66)    17:37.15 (41.61)    18:18.31 (41.16)    18:59.88 (41.57)
       19:40.84 (40.96)    20:21.34 (40.50)                                        
 27 Tekieli, Ingrid Christin  14 LESD-LE             20:55.65   20:26.47  
                  36.20     1:16.06 (39.86)     1:57.03 (40.97)     2:38.03 (41.00)
        3:19.21 (41.18)     4:00.85 (41.64)     4:41.71 (40.86)     5:22.98 (41.27)
        6:04.81 (41.83)     6:46.37 (41.56)     7:27.56 (41.19)     8:09.04 (41.48)
        8:50.54 (41.50)     9:32.35 (41.81)    10:14.05 (41.70)    10:55.76 (41.71)
       11:34.99 (39.23)    12:16.95 (41.96)    12:58.61 (41.66)    13:40.13 (41.52)
       14:11.99 (31.86)    15:02.96 (50.97)    15:45.21 (42.25)    16:26.50 (41.29)
       16:58.13 (31.63)    17:49.50 (51.37)    18:28.94 (39.44)    19:09.90 (40.96)
       19:48.88 (38.98)    20:26.47 (37.59)                                        
 28 Brewster, Hayley M        14 MRST-LE             20:46.64   20:27.46  
                  37.34     1:18.72 (41.38)     1:59.83 (41.11)     2:41.15 (41.32)
        3:21.91 (40.76)     4:02.54 (40.63)     4:43.86 (41.32)     5:25.05 (41.19)
        6:06.00 (40.95)     6:47.17 (41.17)     7:28.19 (41.02)     8:09.10 (40.91)
        8:50.67 (41.57)     9:32.49 (41.82)    10:14.16 (41.67)    10:55.53 (41.37)
       11:37.08 (41.55)    12:18.74 (41.66)    13:01.25 (42.51)    13:43.44 (42.19)
       14:24.94 (41.50)    15:06.05 (41.11)    15:47.61 (41.56)    16:28.58 (40.97)
       17:09.98 (41.40)    17:50.46 (40.48)    18:30.79 (40.33)    19:10.96 (40.17)
       19:50.70 (39.74)    20:27.46 (36.76)                                        
 29 Moore, Emma R             15 FAST-LE             19:00.00   20:28.67  
                  34.62     1:14.02 (39.40)     1:53.98 (39.96)     2:34.43 (40.45)
        3:15.42 (40.99)     3:56.39 (40.97)     4:37.53 (41.14)     5:18.49 (40.96)
        6:00.09 (41.60)     6:40.99 (40.90)     7:22.24 (41.25)     8:03.35 (41.11)
        8:46.67 (43.32)     9:28.31 (41.64)    10:10.36 (42.05)    10:51.20 (40.84)
       11:33.93 (42.73)    12:15.60 (41.67)    12:57.41 (41.81)    13:39.37 (41.96)
       14:20.74 (41.37)    15:02.54 (41.80)    15:44.23 (41.69)    16:25.55 (41.32)
       17:07.01 (41.46)    17:48.24 (41.23)    18:30.20 (41.96)    19:10.34 (40.14)
       19:50.18 (39.84)    20:28.67 (38.49)                                        
 30 Kerrigan, Barrett F       11 MRST-LE             20:00.00   20:31.86  
                  36.52     1:17.45 (40.93)     1:59.13 (41.68)     2:40.68 (41.55)
        3:22.56 (41.88)     4:04.15 (41.59)     4:45.08 (40.93)     5:27.75 (42.67)
        6:08.89 (41.14)     6:49.31 (40.42)     7:30.67 (41.36)     8:12.66 (41.99)
        8:53.90 (41.24)     9:35.73 (41.83)    10:17.57 (41.84)    10:58.16 (40.59)
       11:39.67 (41.51)    12:21.44 (41.77)    13:03.19 (41.75)    13:44.49 (41.30)
       14:25.73 (41.24)    15:07.31 (41.58)    15:49.06 (41.75)    16:30.38 (41.32)
       17:11.62 (41.24)    17:52.80 (41.18)    18:33.57 (40.77)    19:14.43 (40.86)
       19:54.15 (39.72)    20:31.86 (37.71)                                        
 31 Foreman, Aaron M          26 SHSH-LE             18:11.30   20:37.61  
                  32.16     1:09.97 (37.81)     1:49.52 (39.55)     2:29.86 (40.34)
        3:10.45 (40.59)     3:51.19 (40.74)     4:32.16 (40.97)     5:13.43 (41.27)
        5:55.08 (41.65)     6:36.62 (41.54)     7:18.20 (41.58)     8:00.57 (42.37)
        8:42.78 (42.21)     9:25.00 (42.22)    10:07.33 (42.33)    10:50.08 (42.75)
       11:32.86 (42.78)    12:15.99 (43.13)    12:58.78 (42.79)    13:41.55 (42.77)
       14:23.91 (42.36)    15:06.07 (42.16)    15:47.77 (41.70)    16:31.11 (43.34)
       17:12.19 (41.08)    17:53.95 (41.76)    18:35.07 (41.12)    19:15.95 (40.88)
       19:57.25 (41.30)    20:37.61 (40.36)                                        
 32 Murphy, Maddy M           16 FAST-LE             20:00.00   20:44.45  
                  34.58     1:18.98 (44.40)     2:00.94 (41.96)     2:42.97 (42.03)
        3:24.53 (41.56)     4:06.41 (41.88)     4:47.42 (41.01)     5:29.04 (41.62)
        6:10.29 (41.25)     6:51.62 (41.33)     7:33.12 (41.50)     8:14.58 (41.46)
        8:56.37 (41.79)     9:38.06 (41.69)    10:19.36 (41.30)    11:01.36 (42.00)
       11:42.96 (41.60)    12:24.99 (42.03)    13:06.95 (41.96)    13:48.73 (41.78)
       14:30.65 (41.92)    15:12.58 (41.93)    15:54.07 (41.49)    16:35.94 (41.87)
       17:17.61 (41.67)    17:59.57 (41.96)    18:40.81 (41.24)    19:22.89 (42.08)
       20:04.21 (41.32)    20:44.45 (40.24)                                        
 33 Springer, Cody A          15 PAC-LE                    NT   21:10.72  
                  34.15     1:13.10 (38.95)     1:53.34 (40.24)     2:33.41 (40.07)
        3:13.80 (40.39)     3:55.39 (41.59)     4:35.48 (40.09)     5:16.80 (41.32)
        5:58.19 (41.39)     6:38.83 (40.64)     7:19.87 (41.04)     8:01.60 (41.73)
        8:43.78 (42.18)     9:27.21 (43.43)    10:11.21 (44.00)    10:54.77 (43.56)
       11:38.89 (44.12)    12:23.78 (44.89)    13:07.00 (43.22)    13:51.70 (44.70)
       14:35.73 (44.03)    15:21.13 (45.40)    16:05.29 (44.16)    16:50.19 (44.90)
       17:34.46 (44.27)    18:20.67 (46.21)    19:03.63 (42.96)    19:47.91 (44.28)
       20:30.89 (42.98)    21:10.72 (39.83)                                        
 34 Murphy, Janine A          15 CCS-LE              19:20.12   21:15.58  
                  33.86     1:16.22 (42.36)     1:57.97 (41.75)     2:40.98 (43.01)
        3:24.23 (43.25)     4:07.11 (42.88)     4:51.26 (44.15)     5:34.69 (43.43)
        6:18.40 (43.71)     7:01.83 (43.43)     7:46.56 (44.73)     8:29.13 (42.57)
        9:12.60 (43.47)     9:56.18 (43.58)    10:39.37 (43.19)    11:23.23 (43.86)
       12:07.55 (44.32)    12:51.36 (43.81)    13:35.00 (43.64)    14:18.06 (43.06)
       15:01.31 (43.25)    15:45.06 (43.75)    16:28.66 (43.60)    17:11.65 (42.99)
       17:55.06 (43.41)    18:37.86 (42.80)    19:20.58 (42.72)    20:02.70 (42.12)
       20:39.58 (36.88)    21:15.58 (36.00)                                        
 35 Jordan, Jaidyn L          13 UNAT-LE             19:48.09   21:46.84  
                  37.40     1:18.58 (41.18)     1:59.89 (41.31)     2:42.55 (42.66)
        3:25.34 (42.79)     4:08.59 (43.25)     4:52.21 (43.62)     5:36.61 (44.40)
        6:20.39 (43.78)     7:05.34 (44.95)     7:49.70 (44.36)     8:34.67 (44.97)
        9:18.24 (43.57)    10:02.16 (43.92)    10:45.71 (43.55)    11:29.74 (44.03)
       12:13.85 (44.11)    12:57.87 (44.02)    13:41.80 (43.93)    14:26.22 (44.42)
       15:10.45 (44.23)    15:54.95 (44.50)    16:39.25 (44.30)    17:23.35 (44.10)
       18:07.75 (44.40)    18:51.42 (43.67)    19:36.16 (44.74)    20:20.49 (44.33)
       21:04.75 (44.26)    21:46.84 (42.09)                                        
 36 Slivinski, Liv N          13 LSSC-LE             20:04.99   21:59.68  
                  37.38     1:19.93 (42.55)     2:02.50 (42.57)     2:45.05 (42.55)
        3:28.03 (42.98)     4:12.39 (44.36)     4:55.94 (43.55)     5:40.85 (44.91)
        6:25.23 (44.38)     7:09.72 (44.49)     7:53.82 (44.10)     8:37.86 (44.04)
        9:22.21 (44.35)    10:07.87 (45.66)    10:52.38 (44.51)    11:35.78 (43.40)
                               13:03.68 ( )                            14:32.78 ( )
       15:17.32 (44.54)    16:03.16 (45.84)    16:47.67 (44.51)    17:33.78 (46.11)
       18:18.47 (44.69)    19:03.67 (45.20)    19:48.69 (45.02)    20:33.52 (44.83)
       21:16.95 (43.43)    21:59.68 (42.73)                                        
 37 Allen, Ben M              11 CCS-LE              22:35.99   22:01.59  
                                1:20.39 ( )     2:05.91 (45.52)     2:49.85 (43.94)
        3:34.61 (44.76)     4:16.72 (42.11)     5:01.73 (45.01)     5:47.10 (45.37)
        6:31.09 (43.99)     7:15.05 (43.96)     7:59.67 (44.62)     8:42.20 (42.53)
        9:27.90 (45.70)    10:12.05 (44.15)    10:58.52 (46.47)    11:43.41 (44.89)
       12:29.44 (46.03)    13:13.80 (44.36)    14:00.28 (46.48)    14:44.03 (43.75)
       15:28.86 (44.83)    16:13.52 (44.66)    16:59.68 (46.16)    17:44.26 (44.58)
       18:28.60 (44.34)    19:12.23 (43.63)    19:55.41 (43.18)    20:38.17 (42.76)
       21:20.99 (42.82)    22:01.59 (40.60)                                        
 38 Klein, Shawn Luke         20 LESD-LE             20:11.82   22:51.53  
                  38.04     1:20.76 (42.72)     2:04.28 (43.52)     2:47.73 (43.45)
        3:31.63 (43.90)     4:16.17 (44.54)     5:01.76 (45.59)     5:47.52 (45.76)
        6:33.11 (45.59)     7:19.36 (46.25)     8:05.92 (46.56)     8:52.27 (46.35)
        9:38.72 (46.45)    10:25.36 (46.64)    11:10.91 (45.55)    11:57.60 (46.69)
       12:44.03 (46.43)    13:30.52 (46.49)    14:17.21 (46.69)    15:04.06 (46.85)
       15:50.51 (46.45)    16:38.41 (47.90)    17:26.12 (47.71)    18:14.04 (47.92)
       19:00.95 (46.91)    19:48.11 (47.16)    20:35.25 (47.14)    21:21.81 (46.56)
       22:08.17 (46.36)    22:51.53 (43.36)                                        
 39 Busch, Lexi J             12 LESD-LE             22:59.49   22:57.51  
                  38.93     1:23.21 (44.28)     2:08.45 (45.24)     2:53.73 (45.28)
        3:39.44 (45.71)     4:25.65 (46.21)     5:11.41 (45.76)     5:57.96 (46.55)
        6:44.20 (46.24)     7:30.97 (46.77)     8:17.37 (46.40)     9:03.55 (46.18)
        9:50.26 (46.71)    10:36.90 (46.64)    11:23.49 (46.59)    12:10.79 (47.30)
       12:57.35 (46.56)    13:44.25 (46.90)    14:30.62 (46.37)    15:17.68 (47.06)
       16:05.17 (47.49)    16:52.01 (46.84)    17:38.79 (46.78)    18:25.36 (46.57)
       19:11.47 (46.11)    19:57.57 (46.10)    20:43.54 (45.97)    21:29.85 (46.31)
       22:14.70 (44.85)    22:57.51 (42.81)                                        
 40 Falke, Gigi P             10 HEAT-LE             25:00.00   22:58.78  
                  40.48     1:26.34 (45.86)     2:12.22 (45.88)     2:58.62 (46.40)
        3:44.39 (45.77)     4:30.81 (46.42)     5:17.10 (46.29)     6:03.14 (46.04)
        6:40.65 (37.51)     7:34.50 (53.85)     8:04.89 (30.39)                    
            9:55.77 ( )    10:43.39 (47.62)    11:20.64 (37.25)    12:18.38 (57.74)
       13:05.34 (46.96)    13:52.71 (47.37)    14:39.69 (46.98)    15:26.70 (47.01)
       16:07.57 (40.87)    17:01.02 (53.45)    17:48.45 (47.43)    18:34.99 (46.54)
       19:19.79 (44.80)    20:04.98 (45.19)    20:50.17 (45.19)    21:30.79 (40.62)
       22:14.93 (44.14)    22:58.78 (43.85)                                        
 41 Willett, Anya N           12 CCS-LE              23:12.89   23:04.13  
                  39.54     1:24.75 (45.21)     2:10.74 (45.99)     2:57.09 (46.35)
        3:43.18 (46.09)     4:29.86 (46.68)     5:16.24 (46.38)     6:02.03 (45.79)
        6:36.61 (34.58)     7:32.86 (56.25)     8:19.60 (46.74)     9:05.95 (46.35)
        9:52.18 (46.23)    10:39.23 (47.05)    11:26.05 (46.82)    12:12.97 (46.92)
       12:59.72 (46.75)    13:46.72 (47.00)    14:33.52 (46.80)    15:20.64 (47.12)
       16:07.08 (46.44)    16:54.10 (47.02)    17:40.94 (46.84)    18:28.01 (47.07)
       19:14.65 (46.64)    20:01.12 (46.47)    20:47.39 (46.27)    21:31.54 (44.15)
       22:18.79 (47.25)    23:04.13 (45.34)                                        
 42 Schweikert, Thomas J      14 GYB-LE                    NT   23:47.04  
                  37.22     1:20.26 (43.04)     2:06.94 (46.68)     2:54.45 (47.51)
        3:43.52 (49.07)     4:32.73 (49.21)     5:20.08 (47.35)     6:05.93 (45.85)
        6:53.93 (48.00)     7:41.89 (47.96)     8:28.66 (46.77)     9:17.14 (48.48)
       10:04.94 (47.80)    10:52.87 (47.93)    11:42.29 (49.42)    12:31.15 (48.86)
       13:20.46 (49.31)    14:10.01 (49.55)    15:00.58 (50.57)    15:48.60 (48.02)
       16:37.31 (48.71)    17:26.29 (48.98)    18:16.65 (50.36)    19:06.25 (49.60)
       19:54.48 (48.23)    20:43.53 (49.05)    21:32.75 (49.22)    22:20.52 (47.77)
       23:07.32 (46.80)    23:47.04 (39.72)                                        
 43 Burress, Nicolas A        12 CCS-LE              28:10.99   24:44.94  
                  41.21     1:29.50 (48.29)     2:16.94 (47.44)     3:06.15 (49.21)
        3:54.88 (48.73)     4:43.89 (49.01)     5:32.79 (48.90)     6:23.65 (50.86)
        7:12.14 (48.49)     8:01.73 (49.59)     8:51.45 (49.72)     9:38.93 (47.48)
       10:26.20 (47.27)    11:16.12 (49.92)    12:05.03 (48.91)    12:54.42 (49.39)
       13:44.38 (49.96)    14:33.62 (49.24)    15:23.13 (49.51)    16:13.64 (50.51)
       17:03.85 (50.21)    17:54.28 (50.43)    18:44.81 (50.53)    19:35.89 (51.08)
       20:26.84 (50.95)    21:17.64 (50.80)    22:09.46 (51.82)    23:01.59 (52.13)
       23:53.87 (52.28)    24:44.94 (51.07)                                        
 44 Klein, Sylvia R           17 LESD-LE             28:11.49   25:09.13  
                  41.28     1:29.05 (47.77)     2:17.05 (48.00)     3:06.37 (49.32)
        3:52.88 (46.51)     4:44.58 (51.70)     5:33.75 (49.17)     6:24.00 (50.25)
        7:12.42 (48.42)     8:03.60 (51.18)     8:50.74 (47.14)     9:43.83 (53.09)
       10:34.27 (50.44)    11:26.34 (52.07)    12:17.47 (51.13)    13:08.87 (51.40)
       14:00.39 (51.52)    14:51.78 (51.39)    15:43.05 (51.27)    16:34.97 (51.92)
       17:26.62 (51.65)    18:19.26 (52.64)    19:11.42 (52.16)    20:02.97 (51.55)
       20:54.53 (51.56)    21:46.77 (52.24)    22:38.38 (51.61)    23:30.73 (52.35)
       24:21.02 (50.29)    25:09.13 (48.11)                                        
 45 Velamala, Jayanth S       14 STRS-LE             23:39.99   25:35.33  
                  50.51     1:35.09 (44.58)     2:23.31 (48.22)     3:14.88 (51.57)
                                4:58.37 ( )     5:50.11 (51.74)     6:41.98 (51.87)
        7:34.00 (52.02)     8:26.24 (52.24)     9:18.41 (52.17)    10:08.59 (50.18)
       11:00.96 (52.37)    11:52.62 (51.66)    12:45.00 (52.38)    13:37.02 (52.02)
       14:29.33 (52.31)    15:20.89 (51.56)    16:13.49 (52.60)    17:05.28 (51.79)
       17:57.65 (52.37)    18:49.05 (51.40)    19:41.81 (52.76)    20:33.18 (51.37)
       21:23.67 (50.49)    22:16.61 (52.94)    23:06.85 (50.24)    23:57.53 (50.68)
       24:48.69 (51.16)    25:35.33 (46.64)