Licensed to Lake Erie Swimming LC Championship Meet
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 6/30/2019 09:14 PM
             2019 51st  FREEDLANDER MEET - 6/28/2019 to 6/30/2019              
                                    Results                                    
 
Girls 8 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Pool Record: $ 36.04   7/15/1999 T. HOCHSTETLER - OYST                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Samide, Izzy L             7 LSSC-LE                40.35      39.29  
  2 Jankowski, Jane L          8 LSSC-LE                41.42      40.39  
  3 Oliverio, Stella M         8 UN-LE                  43.78      41.34  
  4 Russell, Brooklyn E        8 LSSC-LE                42.17      42.28  
  5 Fan, Flora D               8 BBA-LE                    NT      42.66  
  6 Pesek, Alice               8 USC-LE                 43.22      42.72  
  7 Hughes, Eva M              8 BBA-LE                 41.65      43.75  
  8 Hanks, Courtney E          8 FRCE-OH                42.52      44.96  
  9 Cremer, Ella Y             7 BBA-LE                 49.58      45.77  
 10 Salmon, Mira J             8 GYB-LE                 48.86      47.95  
 11 Cerone, Ella               8 GYB-LE                 50.68      48.93  
 12 Rickel, Adryan L           7 CCST-LE                47.82      49.21  
 13 Johnson, Eleanor M         8 Bull Sharks-LE            NT      49.92  
 14 CaJacob, Riley S           7 LSSC-LE                53.62      50.67  
 15 Krajeck, Ellie J           7 MAC-LE                 51.55      51.91  
 16 Wang, Nicole               6 CCS-LE                 48.21      52.44  
 17 Pesek, Ava M               7 USC-LE                 54.27      55.33  
 18 Taylor, Millie S           7 Perry Aquatics-LE    1:05.69      57.11  
 19 Gasaway, Audrey N          8 FRCE-OH              1:01.45      57.20  
 20 Chase, Linny M             8 FRCE-OH                58.57      59.16  
 21 Turney, Gail K             6 Tigersharks-LE       1:04.72      59.99  
 22 Gerber, Jolene E           6 Wooster-LE           1:04.78    1:01.01  
 23 Goodman, Tori D            7 LSSC-LE              1:02.40    1:04.21  
 24 Chase, Lucy A              8 FRCE-OH                59.88    1:07.39  
 25 Kobak, Macy L              7 CLES-LE              1:04.36    1:07.43  
 26 Krajeck, Nora E            5 MAC-LE               1:13.32    1:07.62  
 27 Bechtel, Violet            6 Wooster-LE                NT    1:07.75  
 28 Sullivan, Delaney I        8 Perry Aquatics-LE    1:16.67    1:11.05  
 29 McMillan, Abigail R        7 Wooster-LE                NT    1:25.24  
 30 Rigdon, Amelia M           7 FRCE-OH              1:14.37    1:29.70  
 31 Salazar, Arianna C         6 Wooster-LE                NT    1:39.09  
 32 Wallick, McKenzie C        6 Bull Sharks-LE            NT    1:47.60  
 
Girls 8 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
 Pool Record: $ 42.86   6/28/2014 Mia Dezelic, Hudson HEAT                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Samide, Izzy L             7 LSSC-LE                50.51      48.09  
  2 Hughes, Eva M              8 BBA-LE                 50.76      49.41  
  3 Jankowski, Jane L          8 LSSC-LE                50.34      49.54  
  4 Oliverio, Stella M         8 UN-LE                     NT      49.68  
  5 Russell, Brooklyn E        8 LSSC-LE                49.16      51.45  
  6 Hanks, Courtney E          8 FRCE-OH                47.20      51.48  
  7 Rickel, Adryan L           7 CCST-LE                53.98      54.18  
  8 Cremer, Ella Y             7 BBA-LE                 55.14      54.89  
  9 CaJacob, Riley S           7 LSSC-LE                55.03      56.21  
 10 Johnson, Eleanor M         8 Bull Sharks-LE            NT      58.26  
 11 Chase, Linny M             8 FRCE-OH                59.12    1:00.11  
 12 Pesek, Ava M               7 USC-LE               1:03.53    1:01.92  
 13 Wang, Nicole               6 CCS-LE               1:02.71    1:02.38  
 14 Cerone, Ella               8 GYB-LE               1:03.60    1:04.30  
 15 Krajeck, Ellie J           7 MAC-LE               1:04.16    1:05.28  
 16 Salmon, Mira J             8 GYB-LE               1:01.60    1:06.08  
 17 Chase, Lucy A              8 FRCE-OH              1:05.40    1:06.61  
 18 Bechtel, Violet            6 Wooster-LE                NT    1:06.75  
 19 Gasaway, Audrey N          8 FRCE-OH              1:01.49    1:08.41  
 20 Goodman, Tori D            7 LSSC-LE              1:08.77    1:09.59  
 21 Gerber, Jolene E           6 Wooster-LE                NT    1:10.52  
 22 Kobak, Macy L              7 CLES-LE              1:02.80    1:10.66  
 23 Sullivan, Delaney I        8 Perry Aquatics-LE    1:07.22    1:12.72  
 24 Taylor, Millie S           7 Perry Aquatics-LE    1:09.49    1:17.66  
 25 Rigdon, Amelia M           7 FRCE-OH              1:18.46    1:20.31  
 26 Turney, Gail K             6 Tigersharks-LE       1:16.20    1:23.81  
 27 Krajeck, Nora E            5 MAC-LE               1:17.44    1:30.79  
 28 Salazar, Arianna C         6 Wooster-LE                NT    1:39.60  
 
Girls 8 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
 Pool Record: $ 48.21   7/11/1993 B. HENNING - WYRS                            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fan, Flora D               8 BBA-LE                    NT      48.60  
  2 Oliverio, Stella M         8 UN-LE                     NT      53.66  
  3 Russell, Brooklyn E        8 LSSC-LE                54.79      55.70  
  4 Samide, Izzy L             7 LSSC-LE                57.08      56.06  
  5 Pesek, Alice               8 USC-LE                 58.72      57.15  
  6 Cremer, Ella Y             7 BBA-LE               1:03.40      58.63  
  7 Salmon, Mira J             8 GYB-LE               1:07.57    1:01.69  
  8 Jankowski, Jane L          8 LSSC-LE              1:01.78    1:02.57  
  9 Krajeck, Ellie J           7 MAC-LE               1:11.77    1:06.78  
 10 Hanks, Courtney E          8 FRCE-OH              1:01.54    1:07.66  
 11 CaJacob, Riley S           7 LSSC-LE              1:23.23    1:14.52  
 12 Rickel, Adryan L           7 CCST-LE              1:15.72    1:15.59  
 13 Turnbull, Grace C          7 Tigersharks-LE       1:28.20    1:24.42  
 14 Turney, Gail K             6 Tigersharks-LE       1:33.37    1:28.40  
 -- Stirm, Avary R             7 CCST-LE              1:10.22         DQ  
 -- Wang, Nicole               6 CCS-LE               1:05.99         DQ  
 -- Gasaway, Audrey N          8 FRCE-OH              1:22.43         DQ  
 -- Krajeck, Nora E            5 MAC-LE                    NT         DQ  
 -- McMillan, Abigail R        7 Wooster-LE                NT         DQ  
 
Girls 8 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
 Pool Record: $ 39.36   7/26/1992 S. KLAUS - LESD                              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Oliverio, Stella M         8 UN-LE                     NT      46.07  
  2 Russell, Brooklyn E        8 LSSC-LE                51.79      50.40  
  3 Fan, Flora D               8 BBA-LE                    NT      50.85  
  4 Cremer, Ella Y             7 BBA-LE                 56.17      54.59  
  5 Hanks, Courtney E          8 FRCE-OH                58.70      55.53  
  6 Wang, Nicole               6 CCS-LE                 55.99      58.41  
  7 Jankowski, Jane L          8 LSSC-LE              1:05.52    1:01.44  
  8 Samide, Izzy L             7 LSSC-LE                55.30    1:02.17  
  9 Rickel, Adryan L           7 CCST-LE              1:02.22    1:05.68  
 10 CaJacob, Riley S           7 LSSC-LE              1:05.99    1:07.77  
 11 Salmon, Mira J             8 GYB-LE               1:10.66    1:08.36  
 -- Krajeck, Ellie J           7 MAC-LE               1:21.50         DQ  
 -- Gerber, Jolene E           6 Wooster-LE                NT         DQ  
 -- Krajeck, Nora E            5 MAC-LE                    NT         DQ  
 
Girls 10 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Pool Record: $ 31.49   6/27/2015 Carrie A Caniglia, Tiger Sharks              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jackson, Rylee A          10 FAST-LE                32.93      33.72  
  2 Gerber, Alessandra N      10 Wooster-LE             40.16      34.91  
  3 Zhang, Lily H             10 HEAT-LE                34.64      35.34  
  4 Cremer, Livia E            9 BBA-LE                 36.20      35.43  
  5 Wood, Kate L              10 SWIM-LE                36.77      35.61  
  6 Edgington, Rylinn E       10 CCST-LE                36.70      35.78  
  7 Scott, Ava                 9 GYB-LE                 37.77      36.95  
  8 Henely, Reagan S          10 RYD-LE                 36.32      37.30  
  9 Caldwell, Kayla J         10 CCST-LE                36.73      37.34  
 10 Lu, Caroline G            10 LSSC-LE                40.40      38.13  
 11 Hostetler, Grace E         9 UN-LE                  40.98      38.18  
 12 Cirman, Ellie M           10 FRCE-OH                39.29      38.68  
 13 Welsh, Chloe G            10 UFRCE-OH               39.28      39.60  
 14 Reynolds, Ashlynn L       10 PA-LE                  36.80      39.68  
 15 Hively, Tres E            10 PA-LE                  35.81      39.74  
 16 Sherry, Reagan E          10 CWW-LE                 41.48      40.13  
 17 Brown, Leah E              9 Perry Aquatics-LE      40.65      40.16  
 18 Danger, Irelin S           9 CWW-LE                 41.15      40.50  
 19 Brooks, Savannah K        10 MVP-OH                 39.84      40.51  
 20 Finnan, Riley G           10 CCST-LE                45.20      41.13  
 21 Nappo, Raegan S           10 PA-LE                  40.31      41.57  
 22 Wilson, Emma D            10 VFYT-LE                42.35      41.60  
 23 Higgins, Addi G            9 FRCE-OH                42.19      42.00  
 24 Becherer, Avery G         10 Perry Aquatics-LE      46.07      42.07  
 25 Chalton, Quinn G           9 FRCE-OH                42.35      42.99  
 26 Krizansky, Kelsey I       10 STRS-LE                41.49      43.07  
 27 Link, Sydney E             9 CCST-LE                47.23      43.35  
 28 Biliboaca, Hailey N        9 SWIM-LE                43.00      44.02  
 29 Carter, Morgan A          10 FRCE-OH                46.04      44.16  
 30 Goodman, Sofie L           9 LSSC-LE                43.82      45.30  
 31 Holcombe, Anaca G          9 Wooster-LE             49.17      45.47  
 32 Bernard, Emily O          10 FRCE-OH                44.65      45.60  
 33 Finefrock, Khloe R         9 MAC-LE                 48.86      46.55  
 34 Mickelini, Ella J          9 LSSC-LE                46.15      46.94  
 35 Muslusky, Autumn R         9 SWIM-LE                50.00      48.23  
 36 Smith, Fiona M             9 SWIM-LE                54.75      48.68  
 37 Gullett, Ellie G          10 HEAT-LE                47.55      49.40  
 38 Arnold, Eleanor A          9 Wooster-LE           1:16.57      49.92  
 39 Porter, Cece R            10 Perry Aquatics-LE      50.44      51.70  
 40 Wilson, Amme F             9 VFYT-LE                46.67      51.81  
 41 Weaver, Olivia L          10 SWIM-LE                50.00      52.32  
 42 Kaczmarski, Sabrina R      9 SWIM-LE                59.64      52.74  
 43 Allen, Olivia R           10 CCS-LE                 50.88      52.85  
 44 Polter, Sophie M          10 SOS-OH                 50.16      53.05  
 45 Campbell, Camden A         9 Perry Aquatics-LE      52.63      53.44  
 46 Betts, Amiah M            10 Perry Aquatics-LE      56.82      53.66  
 47 Nauman, Rebecca G         10 Tigersharks-LE         51.39      53.67  
 48 Newyear, Maddie R          9 HEAT-LE                55.35    1:00.51  
 49 Peeples, Aubrey E         10 Wooster-LE                NT    1:09.87  
 
Girls 10 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Pool Record: $ 1:10.05   7/26/1992 K. STETCHER                                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jackson, Rylee A          10 FAST-LE              1:13.28    1:15.20  
                  35.37     1:15.20 (39.83)                                        
  2 Caldwell, Kayla J         10 CCST-LE              1:19.55    1:17.21  
                  37.79     1:17.21 (39.42)                                        
  3 DeAngelis, Raine A        10 Lakewood-LE          1:22.67    1:18.67  
                  37.54     1:18.67 (41.13)                                        
  4 Cremer, Livia E            9 BBA-LE               1:18.13    1:19.37  
                  37.99     1:19.37 (41.38)                                        
  5 Gerber, Alessandra N      10 Wooster-LE           1:30.75    1:20.65  
                  36.30     1:20.65 (44.35)                                        
  6 Wood, Kate L              10 SWIM-LE              1:22.61    1:22.46  
                  39.19     1:22.46 (43.27)                                        
  7 Henely, Reagan S          10 RYD-LE               1:22.80    1:22.71  
                  40.12     1:22.71 (42.59)                                        
  8 Edgington, Rylinn E       10 CCST-LE              1:20.28    1:22.96  
                  38.70     1:22.96 (44.26)                                        
  9 Hostetler, Grace E         9 UN-LE                1:29.01    1:26.79  
                  41.76     1:26.79 (45.03)                                        
 10 Guo, Jenny                10 SWIM-LE              1:28.00    1:27.09  
                  41.31     1:27.09 (45.78)                                        
 11 Lu, Caroline G            10 LSSC-LE              1:29.22    1:27.22  
                  41.44     1:27.22 (45.78)                                        
 12 Brooks, Savannah K        10 MVP-OH               1:27.72    1:27.90  
                  40.61     1:27.90 (47.29)                                        
 13 Brown, Leah E              9 Perry Aquatics-LE    1:30.48    1:28.77  
                  41.95     1:28.77 (46.82)                                        
 14 Reynolds, Ashlynn L       10 PA-LE                1:23.24    1:29.26  
                  41.93     1:29.26 (47.33)                                        
 15 Cirman, Ellie M           10 FRCE-OH              1:25.96    1:31.32  
                  43.42     1:31.32 (47.90)                                        
 16 Song, Kelly G              9 RYD-LE               1:38.43    1:31.41  
                  46.28     1:31.41 (45.13)                                        
 17 Danger, Irelin S           9 CWW-LE               1:33.30    1:31.94  
                  43.90     1:31.94 (48.04)                                        
 18 Nappo, Raegan S           10 PA-LE                1:35.06    1:33.29  
                  44.47     1:33.29 (48.82)                                        
 19 Welsh, Chloe G            10 UFRCE-OH             1:29.79    1:34.88  
                  43.91     1:34.88 (50.97)                                        
 20 Samide, Izzy L             7 LSSC-LE              1:31.83    1:38.52  
                  46.26     1:38.52 (52.26)                                        
 21 Russell, Brooklyn E        8 LSSC-LE              1:34.91    1:40.47  
                  45.94     1:40.47 (54.53)                                        
 22 Higgins, Addi G            9 FRCE-OH              1:35.57    1:40.61  
                  46.99     1:40.61 (53.62)                                        
 23 Chalton, Quinn G           9 FRCE-OH              1:40.91    1:40.71  
                  46.92     1:40.71 (53.79)                                        
 24 Bernard, Emily O          10 FRCE-OH              1:37.13    1:40.90  
                  46.90     1:40.90 (54.00)                                        
 25 Betscakos, Solana O        9 GYB-LE               1:40.11    1:41.20  
                  49.42     1:41.20 (51.78)                                        
 26 Pesek, Alice               8 USC-LE               1:38.31    1:42.10  
                  49.86     1:42.10 (52.24)                                        
 27 Link, Sydney E             9 CCST-LE              1:43.27    1:42.81  
                  47.61     1:42.81 (55.20)                                        
 28 Krizansky, Kelsey I       10 STRS-LE              1:38.65    1:44.04  
                  47.56     1:44.04 (56.48)                                        
 29 Wilson, Emma D            10 VFYT-LE              1:33.85    1:46.51  
                  52.84     1:46.51 (53.67)                                        
 30 Cremer, Ella Y             7 BBA-LE                    NT    1:48.17  
                  49.02     1:48.17 (59.15)                                        
 31 Karas, Ana R              10 HEAT-LE              1:54.13    1:48.20  
                  51.20     1:48.20 (57.00)                                        
 32 Gullett, Ellie G          10 HEAT-LE              1:55.99    1:49.36  
                  53.16     1:49.36 (56.20)                                        
 33 Wilson, Amme F             9 VFYT-LE              1:48.27    1:49.48  
                  51.25     1:49.48 (58.23)                                        
 34 CaJacob, Riley S           7 LSSC-LE              1:55.63    1:54.28  
                  53.71   1:54.28 (1:00.57)                                        
 35 Salmon, Mira J             8 GYB-LE               2:00.24    1:54.48  
                  50.27   1:54.48 (1:04.21)                                        
 36 Carter, Morgan A          10 FRCE-OH              1:42.67    1:56.19  
                  53.07   1:56.19 (1:03.12)                                        
 37 Rickel, Adryan L           7 CCST-LE              1:44.13    1:56.56  
                  57.13     1:56.56 (59.43)                                        
 38 Kaczmarski, Sabrina R      9 SWIM-LE              2:37.63    1:59.74  
                  58.17   1:59.74 (1:01.57)                                        
 39 Allen, Olivia R           10 CCS-LE               1:58.89    2:01.65  
                  58.07   2:01.65 (1:03.58)                                        
 40 Close, Emory J             9 PA-LE                1:59.47    2:04.70  
                  52.65   2:04.70 (1:12.05)                                        
 41 Polter, Sophie M          10 SOS-OH               1:58.71    2:05.87  
                  56.36   2:05.87 (1:09.51)                                        
 42 Newyear, Maddie R          9 HEAT-LE              2:09.13    2:09.23  
                  57.36   2:09.23 (1:11.87)                                        
 43 Turney, Gail K             6 Tigersharks-LE       2:26.79    2:15.20  
                1:00.31   2:15.20 (1:14.89)                                        
 44 Ridler, Audrey R           9 STRS-LE              2:40.99    2:42.97  
                1:12.66   2:42.97 (1:30.31)                                        
 
Girls 10 & Under 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Pool Record: $ 2:29.80   7/26/1992 K. STETCHER -UNAT                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Caldwell, Kayla J         10 CCST-LE              2:47.87    2:43.46  
                  38.04     1:20.17 (42.13)     2:01.95 (41.78)     2:43.46 (41.51)
  2 Cremer, Livia E            9 BBA-LE               2:45.14    2:46.22  
                  38.20     1:19.94 (41.74)     2:03.66 (43.72)     2:46.22 (42.56)
  3 Edgington, Rylinn E       10 CCST-LE              2:57.11    2:56.24  
                  39.37     1:25.07 (45.70)     2:11.07 (46.00)     2:56.24 (45.17)
  4 Gerber, Alessandra N      10 Wooster-LE           3:09.47    2:59.58  
                  38.31     1:24.31 (46.00)     2:12.02 (47.71)     2:59.58 (47.56)
  5 Zhang, Lily H             10 HEAT-LE              2:56.66    3:00.96  
                  41.75     1:26.41 (44.66)     2:15.25 (48.84)     3:00.96 (45.71)
  6 Hostetler, Grace E         9 UN-LE                3:10.22    3:02.59  
                  40.04     1:27.90 (47.86)     2:16.61 (48.71)     3:02.59 (45.98)
  7 Wood, Kate L              10 SWIM-LE              3:00.98    3:05.20  
                  40.57     1:32.90 (52.33)     2:19.25 (46.35)     3:05.20 (45.95)
  8 Hively, Tres E            10 PA-LE                3:00.42    3:07.93  
                  42.31     1:32.01 (49.70)     2:23.81 (51.80)     3:07.93 (44.12)
  9 Cirman, Ellie M           10 FRCE-OH              3:06.52    3:08.44  
                  39.77     1:32.38 (52.61)     2:20.15 (47.77)     3:08.44 (48.29)
 10 Lu, Caroline G            10 LSSC-LE              3:04.97    3:10.32  
                                1:33.74 ( )   3:10.32 (1:36.58)                    
 11 Sherry, Reagan E          10 CWW-LE               3:35.38    3:12.39  
                  42.72     1:33.65 (50.93)     2:23.49 (49.84)     3:12.39 (48.90)
 12 Reynolds, Ashlynn L       10 PA-LE                3:07.58    3:15.05  
                  43.25     1:34.04 (50.79)     2:27.38 (53.34)     3:15.05 (47.67)
 13 Brown, Leah E              9 Perry Aquatics-LE    3:14.70    3:15.34  
                  42.11     1:32.30 (50.19)     2:26.18 (53.88)     3:15.34 (49.16)
 14 Finnan, Riley G           10 CCST-LE              3:11.00    3:22.74  
                  41.20     1:34.26 (53.06)     2:28.94 (54.68)     3:22.74 (53.80)
 15 Rickel, Adryan L           7 CCST-LE              3:56.62    3:51.10  
                  53.70   1:55.77 (1:02.07)   2:57.74 (1:01.97)     3:51.10 (53.36)
 16 Mickelini, Ella J          9 LSSC-LE              4:05.99    3:52.19  
                                1:51.65 ( )   3:52.19 (2:00.54)                    
 17 Carter, Morgan A          10 FRCE-OH              4:05.60    3:58.74  
                  48.38   1:50.99 (1:02.61)   2:55.13 (1:04.14)   3:58.74 (1:03.61)
 
Girls 10 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
 Pool Record: $ 31.70    7/9/2011 Lauren N Sapochetti, Hudson HEAT             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jackson, Rylee A          10 FAST-LE                40.66      39.66  
  2 Cremer, Livia E            9 BBA-LE                 42.71      41.96  
  3 Caldwell, Kayla J         10 CCST-LE                45.59      42.12  
  4 Edgington, Rylinn E       10 CCST-LE                41.70      43.18  
  5 Zhang, Lily H             10 HEAT-LE                40.35      43.39  
  6 Reynolds, Ashlynn L       10 PA-LE                  41.00      44.26  
  7 Scott, Ava                 9 GYB-LE                 45.83      45.95  
  8 Brown, Leah E              9 Perry Aquatics-LE      47.46      46.04  
  9 Welsh, Chloe G            10 UFRCE-OH               46.40      47.09  
 10 Danger, Irelin S           9 CWW-LE                 50.73      47.28  
 11 Hostetler, Grace E         9 UN-LE                  50.58      47.47  
 12 Lu, Caroline G            10 LSSC-LE                45.12      47.52  
 13 Hively, Tres E            10 PA-LE                  44.60      48.14  
 14 Krizansky, Kelsey I       10 STRS-LE                48.94      48.35  
 15 Sherry, Reagan E          10 CWW-LE                 48.69      49.03  
 16 Chalton, Quinn G           9 FRCE-OH                49.50      49.07  
 17 Betscakos, Solana O        9 GYB-LE                 50.42      50.00  
 18 Link, Sydney E             9 CCST-LE                52.57      50.36  
 19 Biliboaca, Hailey N        9 SWIM-LE              1:01.82      50.78  
 20 Cirman, Ellie M           10 FRCE-OH                46.80      50.93  
 21 Finnan, Riley G           10 CCST-LE                51.63      51.47  
 22 Higgins, Addi G            9 FRCE-OH                50.54      51.71  
 23 Pesek, Alice               8 USC-LE                 50.14      51.91  
 24 Holcombe, Anaca G          9 Wooster-LE                NT      52.84  
 25 Mickelini, Ella J          9 LSSC-LE                48.90      53.16  
 26 Wilson, Emma D            10 VFYT-LE                49.27      53.75  
 27 Wood, Kate L              10 SWIM-LE                47.01      54.37  
 28 Becherer, Avery G         10 Perry Aquatics-LE      56.12      54.68  
 29 Gullett, Ellie G          10 HEAT-LE                55.97      55.55  
 30 Carter, Morgan A          10 FRCE-OH                54.93      56.47  
 31 Nappo, Raegan S           10 PA-LE                  57.88      57.05  
 32 Finefrock, Khloe R         9 MAC-LE                 57.08      57.68  
 33 Muslusky, Autumn R         9 SWIM-LE                59.00      57.90  
 34 Polter, Sophie M          10 SOS-OH               1:12.41      58.09  
 35 Weaver, Olivia L          10 SWIM-LE              1:00.00      59.17  
 36 Kaczmarski, Sabrina R      9 SWIM-LE              1:09.42    1:00.09  
 37 Smith, Fiona M             9 SWIM-LE                56.71    1:00.34  
 38 Wilson, Amme F             9 VFYT-LE                58.33    1:00.46  
 39 Allen, Olivia R           10 CCS-LE                 56.34    1:00.47  
 40 Campbell, Camden A         9 Perry Aquatics-LE      56.62    1:01.09  
 41 Betts, Amiah M            10 Perry Aquatics-LE    1:05.30    1:01.26  
 42 Bernard, Emily O          10 FRCE-OH                54.33    1:02.38  
 43 Nauman, Rebecca G         10 Tigersharks-LE       1:05.49    1:03.03  
 44 Porter, Cece R            10 Perry Aquatics-LE      58.25    1:04.21  
 45 Newyear, Maddie R          9 HEAT-LE              1:04.83    1:09.06  
 46 Peeples, Aubrey E         10 Wooster-LE           1:09.71    1:18.77  
 
Girls 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
 Pool Record: $ 1:23.10   7/13/1997 S. KRAMER - FAST                           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jackson, Rylee A          10 FAST-LE              1:24.59    1:27.66  
                  42.09     1:27.66 (45.57)                                        
  2 Caldwell, Kayla J         10 CCST-LE              1:36.79    1:28.24  
                  42.45     1:28.24 (45.79)                                        
  3 Cremer, Livia E            9 BBA-LE               1:28.57    1:29.09  
                  44.19     1:29.09 (44.90)                                        
  4 Reynolds, Ashlynn L       10 PA-LE                1:27.86    1:32.50  
                  45.38     1:32.50 (47.12)                                        
  5 Edgington, Rylinn E       10 CCST-LE              1:25.20    1:34.03  
                  44.92     1:34.03 (49.11)                                        
  6 Zhang, Lily H             10 HEAT-LE              1:27.11    1:35.95  
                  46.68     1:35.95 (49.27)                                        
  7 Guo, Jenny                10 SWIM-LE              1:39.00    1:41.08  
                  47.07     1:41.08 (54.01)                                        
  8 Lu, Caroline G            10 LSSC-LE              1:37.06    1:42.70  
                  51.23     1:42.70 (51.47)                                        
  9 Danger, Irelin S           9 CWW-LE               1:49.10    1:42.99  
                  50.29     1:42.99 (52.70)                                        
 10 Hostetler, Grace E         9 UN-LE                     NT    1:43.32  
                  50.94     1:43.32 (52.38)                                        
 11 Sherry, Reagan E          10 CWW-LE               1:46.42    1:43.38  
                  50.78     1:43.38 (52.60)                                        
 12 Song, Kelly G              9 RYD-LE               1:50.38    1:43.57  
                  50.42     1:43.57 (53.15)                                        
 13 Welsh, Chloe G            10 UFRCE-OH             1:41.93    1:43.63  
                  51.64     1:43.63 (51.99)                                        
 14 Cirman, Ellie M           10 FRCE-OH              1:44.77    1:44.06  
                  49.26     1:44.06 (54.80)                                        
 15 Krizansky, Kelsey I       10 STRS-LE              1:48.90    1:49.12  
                  52.15     1:49.12 (56.97)                                        
 16 Betscakos, Solana O        9 GYB-LE               1:55.66    1:49.15  
                  55.08     1:49.15 (54.07)                                        
 17 Link, Sydney E             9 CCST-LE              1:55.67    1:49.16  
                  52.41     1:49.16 (56.75)                                        
 18 CaJacob, Riley S           7 LSSC-LE              2:02.04    2:01.18  
                1:00.59   2:01.18 (1:00.59)                                        
 19 Wilson, Emma D            10 VFYT-LE              2:00.26    2:01.69  
                1:00.60   2:01.69 (1:01.09)                                        
 20 Bernard, Emily O          10 FRCE-OH              2:00.71    2:03.45  
                  59.21   2:03.45 (1:04.24)                                        
 21 Kaczmarski, Sabrina R      9 SWIM-LE              2:40.00    2:04.80  
                  57.11   2:04.80 (1:07.69)                                        
 22 Wilson, Amme F             9 VFYT-LE              2:05.90    2:06.26  
                  59.71   2:06.26 (1:06.55)                                        
 23 Stirm, Avary R             7 CCST-LE              2:54.00    2:06.91  
                  56.72   2:06.91 (1:10.19)                                        
 24 Polter, Sophie M          10 SOS-OH                    NT    2:16.96  
                1:03.30   2:16.96 (1:13.66)                                        
 25 Close, Emory J             9 PA-LE                2:12.77    2:22.45  
                1:08.72   2:22.45 (1:13.73)                                        
 26 Turnbull, Grace C          7 Tigersharks-LE       2:14.00    2:23.45  
                1:05.42   2:23.45 (1:18.03)                                        
 27 Newyear, Maddie R          9 HEAT-LE              2:25.93    2:29.10  
                1:15.43   2:29.10 (1:13.67)                                        
 28 Ridler, Audrey R           9 STRS-LE              2:45.99    2:59.12  
                1:26.97   2:59.12 (1:32.15)                                        
 -- Allen, Olivia R           10 CCS-LE               2:04.40         DQ  
 -- Schied, Kimberlyn T       10 Perry Aquatics-LE         NT         DQ  
 -- Mickelini, Ella J          9 LSSC-LE              2:02.99         DQ  
 
Girls 10 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
 Pool Record: $ 40.79   7/10/2011 Giovanna S Cappabianca, Tiger Sharks         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Henely, Reagan S          10 RYD-LE                 44.63      46.18  
  2 DeAngelis, Raine A        10 Lakewood-LE            46.79      46.94  
  3 Krizansky, Kelsey I       10 STRS-LE                50.62      47.77  
  4 Cremer, Livia E            9 BBA-LE                 49.41      48.25  
  5 Edgington, Rylinn E       10 CCST-LE                48.21      49.97  
  6 Hively, Tres E            10 PA-LE                  49.13      50.66  
  7 Wood, Kate L              10 SWIM-LE                54.51      52.67  
  8 Sherry, Reagan E          10 CWW-LE                 54.59      53.08  
  9 Nappo, Raegan S           10 PA-LE                  50.73      53.39  
 10 Carter, Morgan A          10 FRCE-OH                58.96      54.37  
 11 Song, Kelly G              9 RYD-LE                 54.06      55.08  
 12 Guo, Jenny                10 SWIM-LE                56.00      55.09  
 13 Schied, Kimberlyn T       10 Perry Aquatics-LE         NT      56.28  
 14 Brooks, Savannah K        10 MVP-OH                 54.26      57.97  
 15 Wilson, Emma D            10 VFYT-LE              1:02.32    1:00.76  
 16 Danger, Irelin S           9 CWW-LE               1:04.45    1:01.67  
 17 Gullett, Ellie G          10 HEAT-LE                58.78    1:02.32  
 18 Wilson, Amme F             9 VFYT-LE              1:06.55    1:05.57  
 19 Close, Emory J             9 PA-LE                1:07.17    1:11.34  
 20 Polter, Sophie M          10 SOS-OH                    NT    1:13.53  
 21 Mickelini, Ella J          9 LSSC-LE              1:00.99    1:17.29  
 22 Kaczmarski, Sabrina R      9 SWIM-LE              1:30.10    1:18.67  
 -- Bernard, Emily O          10 FRCE-OH              1:24.64         DQ  
 -- Hostetler, Grace E         9 UN-LE                     NT         DQ  
 
Girls 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
 Pool Record: $ 1:30.01   7/28/1991 G. WEINGART - LESD                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Henely, Reagan S          10 RYD-LE               1:37.76    1:37.50  
                  46.07     1:37.50 (51.43)                                        
  2 Cremer, Livia E            9 BBA-LE               1:41.86    1:39.80  
                  48.43     1:39.80 (51.37)                                        
  3 Fan, Flora D               8 BBA-LE                    NT    1:46.81  
                  51.75     1:46.81 (55.06)                                        
  4 Edgington, Rylinn E       10 CCST-LE              1:43.76    1:49.59  
                  52.66     1:49.59 (56.93)                                        
  5 Krizansky, Kelsey I       10 STRS-LE              1:51.33    1:50.45  
                  50.64     1:50.45 (59.81)                                        
  6 Nappo, Raegan S           10 PA-LE                1:52.69    1:53.36  
                  53.60     1:53.36 (59.76)                                        
  7 Brooks, Savannah K        10 MVP-OH               1:55.97    1:55.88  
                  53.64   1:55.88 (1:02.24)                                        
  8 Sherry, Reagan E          10 CWW-LE               1:57.61    1:57.61  
                  55.29   1:57.61 (1:02.32)                                        
  9 Wood, Kate L              10 SWIM-LE              2:02.89    1:57.85  
                  56.98   1:57.85 (1:00.87)                                        
 10 Lu, Caroline G            10 LSSC-LE              2:00.48    1:58.16  
                  57.80   1:58.16 (1:00.36)                                        
 11 Hively, Tres E            10 PA-LE                1:56.79    1:58.57  
                  58.77     1:58.57 (59.80)                                        
 12 Finnan, Riley G           10 CCST-LE              2:14.20    2:00.17  
                  56.93   2:00.17 (1:03.24)                                        
 13 Biliboaca, Hailey N        9 SWIM-LE              2:08.00    2:02.84  
                  58.54   2:02.84 (1:04.30)                                        
 14 Goodman, Sofie L           9 LSSC-LE              2:02.09    2:02.91  
                  55.52   2:02.91 (1:07.39)                                        
 15 Russell, Brooklyn E        8 LSSC-LE              2:05.25    2:03.36  
                  59.17   2:03.36 (1:04.19)                                        
 16 Samide, Izzy L             7 LSSC-LE              2:06.33    2:03.66  
                  59.41   2:03.66 (1:04.25)                                        
 17 Link, Sydney E             9 CCST-LE              2:05.88    2:04.18  
                  59.03   2:04.18 (1:05.15)                                        
 18 Pesek, Alice               8 USC-LE               2:09.11    2:04.84  
                1:02.37   2:04.84 (1:02.47)                                        
 19 Danger, Irelin S           9 CWW-LE               2:15.00    2:07.13  
                1:01.84   2:07.13 (1:05.29)                                        
 20 Gullett, Ellie G          10 HEAT-LE              2:11.10    2:09.58  
                1:04.49   2:09.58 (1:05.09)                                        
 21 Carter, Morgan A          10 FRCE-OH              2:06.45    2:11.63  
                1:02.16   2:11.63 (1:09.47)                                        
 22 Wilson, Emma D            10 VFYT-LE              2:11.32    2:16.29  
                1:03.31   2:16.29 (1:12.98)                                        
 23 Smith, Fiona M             9 SWIM-LE              2:16.56    2:16.55  
                1:03.40   2:16.55 (1:13.15)                                        
 24 Mickelini, Ella J          9 LSSC-LE              2:42.97    2:26.78  
                1:09.54   2:26.78 (1:17.24)                                        
 25 Wilson, Amme F             9 VFYT-LE              2:14.35    2:28.66  
                1:11.66   2:28.66 (1:17.00)                                        
 26 Salmon, Mira J             8 GYB-LE               2:25.76    2:30.15  
                1:06.95   2:30.15 (1:23.20)                                        
 27 Bernard, Emily O          10 FRCE-OH              2:43.43    2:37.60  
                1:14.98   2:37.60 (1:22.62)                                        
 28 Betscakos, Solana O        9 GYB-LE               2:25.66    2:38.07  
                1:20.96   2:38.07 (1:17.11)                                        
 29 Nauman, Rebecca G         10 Tigersharks-LE       2:27.29    2:42.29  
                1:15.83   2:42.29 (1:26.46)                                        
 30 Cerone, Ella               8 GYB-LE               2:30.66    2:42.98  
                1:18.69   2:42.98 (1:24.29)                                        
 31 CaJacob, Riley S           7 LSSC-LE              2:35.99    2:44.35  
                1:17.19   2:44.35 (1:27.16)                                        
 32 Campbell, Camden A         9 Perry Aquatics-LE         NT    2:53.73  
                1:22.92   2:53.73 (1:30.81)                                        
 33 Newyear, Maddie R          9 HEAT-LE              4:00.00    3:19.59  
                1:38.16   3:19.59 (1:41.43)                                        
 -- Muslusky, Autumn R         9 SWIM-LE              2:33.00         DQ  
 -- McMillan, Abigail R        7 Wooster-LE                NT         DQ  
 
Girls 10 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
 Pool Record: $ 35.14   7/26/1992 K. STETCHER - UNAT                           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Caldwell, Kayla J         10 CCST-LE                38.29      38.16  
  2 Jackson, Rylee A          10 FAST-LE                38.45      38.75  
  3 DeAngelis, Raine A        10 Lakewood-LE            41.10      40.95  
  4 Zhang, Lily H             10 HEAT-LE                38.85      41.66  
  5 Lu, Caroline G            10 LSSC-LE                43.29      42.25  
  6 Henely, Reagan S          10 RYD-LE                 39.44      43.23  
  7 Edgington, Rylinn E       10 CCST-LE                45.14      44.31  
  8 Brooks, Savannah K        10 MVP-OH                 45.20      45.56  
  9 Guo, Jenny                10 SWIM-LE                49.00      45.80  
 10 Hively, Tres E            10 PA-LE                  45.89      46.14  
 11 Cirman, Ellie M           10 FRCE-OH                45.85      46.64  
 12 Wood, Kate L              10 SWIM-LE                43.45      46.75  
 13 Danger, Irelin S           9 CWW-LE                 51.18      47.57  
 14 Reynolds, Ashlynn L       10 PA-LE                  45.01      48.91  
 15 Link, Sydney E             9 CCST-LE                53.34      50.23  
 16 Song, Kelly G              9 RYD-LE                 49.29      50.47  
 17 Sherry, Reagan E          10 CWW-LE                 47.55      51.23  
 18 Higgins, Addi G            9 FRCE-OH                48.04      51.73  
 19 Brown, Leah E              9 Perry Aquatics-LE      48.96      52.35  
 20 Holcombe, Anaca G          9 Wooster-LE             56.39      52.38  
 21 Karas, Ana R              10 HEAT-LE                51.73      55.61  
 22 Mickelini, Ella J          9 LSSC-LE              1:05.15      57.12  
 23 Chalton, Quinn G           9 FRCE-OH                58.59      57.30  
 24 Krizansky, Kelsey I       10 STRS-LE                58.06      57.33  
 25 Newyear, Maddie R          9 HEAT-LE              1:09.72      57.81  
 26 Carter, Morgan A          10 FRCE-OH              1:06.10    1:00.38  
 27 Wilson, Emma D            10 VFYT-LE                47.96    1:00.97  
 -- Wilson, Amme F             9 VFYT-LE              1:07.26         DQ  
 
Girls 10 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
 Pool Record: $ 1:14.95   7/25/1992 K. HANEN - UNAT                            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cremer, Livia E            9 BBA-LE               1:28.40    1:26.58  
                  40.77     1:26.58 (45.81)                                        
  2 Caldwell, Kayla J         10 CCST-LE              1:44.03    1:30.31  
                  40.99     1:30.31 (49.32)                                        
  3 Edgington, Rylinn E       10 CCST-LE              1:39.85    1:40.36  
                  43.69     1:40.36 (56.67)                                        
  4 Zhang, Lily H             10 HEAT-LE              1:29.76    1:41.53  
                  46.06     1:41.53 (55.47)                                        
  5 Lu, Caroline G            10 LSSC-LE              1:41.54    1:41.56  
                  44.02     1:41.56 (57.54)                                        
  6 Fan, Flora D               8 BBA-LE                    NT    1:46.88  
                  50.00     1:46.88 (56.88)                                        
  7 Brooks, Savannah K        10 MVP-OH               1:45.41    1:47.04  
  8 Cirman, Ellie M           10 FRCE-OH              1:47.26    1:47.40  
                  49.44     1:47.40 (57.96)                                        
  9 Link, Sydney E             9 CCST-LE              1:59.92    1:47.60  
                  47.14   1:47.60 (1:00.46)                                        
 10 Sherry, Reagan E          10 CWW-LE               1:49.37    1:54.85  
                  54.43   1:54.85 (1:00.42)                                        
 11 Reynolds, Ashlynn L       10 PA-LE                1:41.36    1:54.96  
                  52.71   1:54.96 (1:02.25)                                        
 12 Wood, Kate L              10 SWIM-LE              1:45.76    1:56.74  
                  50.20   1:56.74 (1:06.54)                                        
 13 Samide, Izzy L             7 LSSC-LE              2:05.07    2:06.42  
                  56.06   2:06.42 (1:10.36)                                        
 14 Mickelini, Ella J          9 LSSC-LE                   NT    2:18.39  
                1:02.09   2:18.39 (1:16.30)                                        
 -- Betscakos, Solana O        9 GYB-LE               2:10.66         DQ  
 
Girls 10 & Under 200 LC Meter IM
===============================================================================
 Pool Record: $ 2:53.06   7/25/1981 J. ALVEY - AABK                            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cremer, Livia E            9 BBA-LE               3:02.66    3:03.66  
                  40.32     1:27.89 (47.57)     2:19.91 (52.02)     3:03.66 (43.75)
  2 DeAngelis, Raine A        10 Lakewood-LE          3:02.82    3:09.29  
                  41.17     1:28.30 (47.13)     2:26.18 (57.88)     3:09.29 (43.11)
  3 Henely, Reagan S          10 RYD-LE               3:15.87    3:10.45  
                  41.96     1:33.29 (51.33)     2:25.19 (51.90)     3:10.45 (45.26)
  4 Brooks, Savannah K        10 MVP-OH               3:27.86    3:28.75  
                  47.34     1:44.73 (57.39)   3:28.75 (1:44.02)                    
  5 Lu, Caroline G            10 LSSC-LE              3:26.55    3:29.22  
                  43.66   1:43.91 (1:00.25)   2:43.93 (1:00.02)     3:29.22 (45.29)
  6 Zhang, Lily H             10 HEAT-LE              3:17.78    3:29.42  
                  47.58     1:39.37 (51.79)   2:43.50 (1:04.13)     3:29.42 (45.92)
  7 Hively, Tres E            10 PA-LE                3:27.40    3:29.78  
                  49.89     1:45.83 (55.94)   2:47.38 (1:01.55)     3:29.78 (42.40)
  8 Wood, Kate L              10 SWIM-LE              3:35.03    3:39.72  
                  48.33     1:47.97 (59.64)   2:56.25 (1:08.28)     3:39.72 (43.47)
  9 Sherry, Reagan E          10 CWW-LE               3:42.67    3:41.03  
                  52.16     1:49.13 (56.97)     2:49.03 (59.90)     3:41.03 (52.00)
 10 Fan, Flora D               8 BBA-LE                    NT    3:41.27  
                  50.98     1:50.03 (59.05)     2:47.14 (57.11)     3:41.27 (54.13)
 11 Link, Sydney E             9 CCST-LE              1:50.59    3:49.02  
                  52.15     1:48.56 (56.41)   2:54.24 (1:05.68)     3:49.02 (54.78)
 12 Russell, Brooklyn E        8 LSSC-LE              3:51.25    3:49.09  
                  49.69     1:49.67 (59.98)   2:55.92 (1:06.25)     3:49.09 (53.17)
 13 Samide, Izzy L             7 LSSC-LE              3:52.37    3:50.91  
                1:01.09     1:57.62 (56.53)   3:05.15 (1:07.53)     3:50.91 (45.76)
 14 Karas, Ana R              10 HEAT-LE              4:13.73    4:01.58  
                  54.76   1:55.17 (1:00.41)   3:04.78 (1:09.61)     4:01.58 (56.80)
 15 Becherer, Avery G         10 Perry Aquatics-LE         NT    4:07.64  
                  56.34   1:59.87 (1:03.53)   3:12.06 (1:12.19)     4:07.64 (55.58)
 16 Betscakos, Solana O        9 GYB-LE               4:00.66    4:09.52  
                  57.29   2:00.64 (1:03.35)   3:17.83 (1:17.19)     4:09.52 (51.69)
 17 Higgins, Addi G            9 FRCE-OH              3:45.32    4:13.38  
                  53.88   1:58.35 (1:04.47)   3:20.11 (1:21.76)     4:13.38 (53.27)
 18 Mickelini, Ella J          9 LSSC-LE              4:53.55    4:25.59  
                1:07.25     2:07.15 (59.90)   3:29.78 (1:22.63)     4:25.59 (55.81)
 -- Chalton, Quinn G           9 FRCE-OH              4:32.54         DQ  
 -- Gullett, Ellie G          10 HEAT-LE              4:00.00         DQ  
 -- Welsh, Chloe G            10 UFRCE-OH             4:15.70         DQ  
 
Girls 10 & Under 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
 Pool Record: $ 2:21.19    8/8/1971 LEC                                        
                         C. HODGMAN, T. NEFF, B. CASTER, J. MILNER         
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lake Shore Swim Club-LE  'A'                      2:44.41    2:45.77  
     1) Russell, Brooklyn E 8           2) Samide, Izzy L 7               
     3) Jankowski, Jane L 8             4) Lu, Caroline G 10              
                                1:23.75 ( )   2:45.77 (1:22.02)                    
  2 Piranha Aquatics-LE  'A'                          3:00.99    2:51.79  
     1) Hively, Tres E 10               2) Nappo, Raegan S 10             
     3) Reynolds, Ashlynn L 10          4) Close, Emory J 9               
                                1:21.51 ( )   2:51.79 (1:30.28)                    
  3 Colonel Crawford Swim Team-LE  'A'                2:53.47    2:53.64  
     1) Caldwell, Kayla J 10            2) Link, Sydney E 9               
     3) Rickel, Adryan L 7              4) Edgington, Rylinn E 10         
                                1:24.79 ( )   2:53.64 (1:28.85)                    
  4 YMCA of Wooster Swim Team/Rec-LE  'A'                  NT    3:39.45  
     1) Gerber, Alessandra N 10         2) Holcombe, Anaca G 9            
     3) Gerber, Jolene E 6              4) McMillan, Abigail R 7          
                                1:22.11 ( )   3:39.45 (2:17.34)                    
 
Girls 10 & Under 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
 Pool Record: $ 2:41.79    8/7/1971 LEC                                        
                         C. HODGMAN, T. NEFF, B. CASTER, J. MILNER         
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Colonel Crawford Swim Team-LE  'A'                3:09.78    3:11.15  
     1) Link, Sydney E 9                2) Edgington, Rylinn E 10         
     3) Caldwell, Kayla J 10            4) Finnan, Riley G 10             
                                1:46.06 ( )   3:11.15 (1:25.09)                    
  2 Lake Shore Swim Club-LE  'A'                      3:15.15    3:19.12  
     1) Russell, Brooklyn E 8           2) Goodman, Sofie L 9             
     3) Lu, Caroline G 10               4) Samide, Izzy L 7               
                                1:54.13 ( )   3:19.12 (1:24.99)                    
  3 SwimUnited-LE  'A'                                3:30.98    3:37.43  
     1) Muslusky, Autumn R 9            2) Biliboaca, Hailey N 9          
     3) Wood, Kate L 10                 4) Kaczmarski, Sabrina R 9        
                                2:02.55 ( )   3:37.43 (1:34.88)                    
  4 Green YMCA Barracudas Swim Tea-LE  'A'            3:34.20    3:43.47  
     1) Betscakos, Solana O 9           2) Salmon, Mira J 8               
     3) Scott, Ava 9                    4) Cerone, Ella 8                 
                                2:03.37 ( )   3:43.47 (1:40.10)                    
  5 YMCA of Wooster Swim Team/Rec-LE  'A'             3:58.47    3:46.65  
     1) Gerber, Alessandra N 10         2) Arnold, Eleanor A 9            
     3) Holcombe, Anaca G 9             4) Gerber, Jolene E 6             
                                1:53.78 ( )   3:46.65 (1:52.87)                    
 
Girls 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Pool Record: $ 29.19   7/15/1981 D. WAJDA - MED                               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Montgomery, Emma A        12 CCST-LE                31.47      30.65  
  2 Rickel, Ashtyn M          12 CCST-LE                31.30      31.21  
  3 Schleig, Ava R            12 FAST-LE                30.58      31.75  
  4 DeCarlo, Alex A           11 UFRCE-OH               32.80      32.18  
  5 Norton, Ava M             12 Wooster-LE             35.54      32.30  
  6 Cox, Caitlin L            12 CCS-LE                 31.95      32.97  
  7 Visurakapalli, Shanti A   12 FRCE-OH                33.00      32.98  
  8 Brady, Reese A            12 FAST-LE                36.56      33.68  
  9 Sayre, Addalyn M          12 CCS-LE                 32.96      33.79  
 10 Finnan, Ava R             11 CCST-LE                34.43      33.86  
 11 Crooks, Ryleigh M         12 MVP-OH                 34.28      33.91  
 12 Bruner, Brynn A           11 CCST-LE                33.84      33.98  
 13 Chen, Grace Y             12 STRS-LE                32.77      34.24  
 14 Scharpf, Alexandra L      12 STRS-LE                33.52      34.38  
 15 Crislip, Faith E          11 CLES-LE                33.97      34.47  
 16 Nappo, Nina J             12 PA-LE                  36.09      34.58  
 17 Henely, Izzy E            12 RYD-LE                 32.86      34.66  
 18 Muzychak, Annie K         11 ULSSC-LE               34.64      34.69  
 19 Weisenauer, Alivia G      12 SOS-OH                 32.22      34.72  
 20 Green, Miley E            12 Wooster-LE             37.09      34.81  
 21 Lazanich, Theresa M       12 USC-LE                 38.45      34.94  
 22 Wilson, Eliana C          12 MRST-LE                34.90      34.95  
 23 Chen, Sophia Y            12 STRS-LE                32.12      35.00  
 24 Bing, Josie B             11 CCS-LE                 36.53      35.45  
 25 Reynolds, Addison N       12 PA-LE                  34.82      35.51  
 26 Cooch, Julia-Marie M      12 STRS-LE                35.02      35.77  
 27 Cirman, Carly N           12 FRCE-OH                34.71      35.87  
 28 Swartzwelder, Laina C     12 GYB-LE                 36.17      36.44  
 29 Willett, Anya N           12 CCS-LE                 36.72      36.48  
 30 Pelkowski, Payton E       12 HEAT-LE                37.62      36.58  
 31 Ketler, Natalie M         11 GYB-LE                 37.90      36.72  
 32 Polyakov, Sophia S        12 STRS-LE                34.30      36.74  
 33 Danger, Burgan K          12 CWW-LE                 38.55      36.99  
 34 Smith, Katie A            12 SWIM-LE                38.67      37.09  
 35 Brown, Georgia T          11 UCFYN-LE               43.32      37.50  
 36 Salmon, Katie A           11 GYB-LE                 36.56      37.53  
 37 Cerone, Abby G            11 GYB-LE                 37.14      37.58  
 38 McGrath, Mary E           12 CWW-LE                 55.00      37.59  
 39 Crabtree, Avery A         11 UFAST-LE               37.83      37.95  
 40 Hotes, Alicia E           12 FAST-LE                38.02      37.98  
 41 McGrath, Gloria C         11 CWW-LE                 40.06      38.04  
 42 Wirebaugh, Sydney G       11 CCST-LE                41.02      38.11  
 43 Bissell, Alanah M         12 USC-LE                 37.81      38.29  
 44 Kobak, Sierra M           11 CLES-LE                36.00      38.42  
 45 Mackall, Elena A          11 PA-LE                  37.86      38.44  
 46 Kemp, Ripley C            12 MAC-LE                 38.06      38.82  
 47 Young, Kaylyn A           12 CCST-LE                40.97      38.92  
 48 Udell, Piper A            11 Wooster-LE             43.58      39.12  
 49 Cole, Katie G             12 FAST-LE                36.97      39.15  
 50 Slates, Tatum D           12 Perry Aquatics-LE      38.94      39.18  
 51 McBride, Margaret G       12 Wooster-LE             38.45      39.20  
 52 Holtz, Avery R            11 HEAT-LE                35.15      39.58  
 53 Ninke, Jasele A           11 VSC-LE                 38.94      39.60  
 54 Hotes, Olivia L           12 FAST-LE                42.26      39.66  
 55 Strader, Jordyn L         12 CCS-LE                 40.90      39.72  
 56 Stenger, Caroline J       12 LSSC-LE                40.03      40.39  
 57 Jacoby, Sarah G           11 MVP-OH                 42.30      40.51  
 58 McCreight, Ellen M        12 FRCE-OH                38.84      41.10  
 59 Guillan, Katalina R       11 Perry Aquatics-LE      43.75      42.16  
 60 Evans, Alyssa R           11 CCS-LE                 41.84      43.06  
 61 Gemechu, Brooke H         11 CLES-LE                48.16      43.75  
 62 Rusnica, Mallory G        11 RYD-LE                 51.17      44.82  
 63 Shelter, Ainsley C        11 Wooster-LE             45.81      44.85  
 64 McCune, Juliana E         11 Wooster-LE             46.01      46.83  
 65 Padden, Hailey A          11 Wooster-LE             52.68      48.66  
 66 Woodard, Lillian R        11 Perry Aquatics-LE      47.79      50.53  
 67 Plata, Karmen J           11 Perry Aquatics-LE      49.98      52.58  
 68 Moore, Kathryn E          11 Wooster-LE             58.48      54.62  
 69 Campbell, Athena R        11 Perry Aquatics-LE    1:07.11    1:12.58  
 
Girls 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Pool Record: $ 1:03.30    7/1/2018 J.J. JGowetski, Unattached                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Montgomery, Emma A        12 CCST-LE              1:07.69    1:05.68  
                  31.85     1:05.68 (33.83)                                        
  2 Rickel, Ashtyn M          12 CCST-LE              1:07.23    1:07.86  
                  32.39     1:07.86 (35.47)                                        
  3 Cox, Caitlin L            12 CCS-LE               1:07.67    1:12.56  
                  34.58     1:12.56 (37.98)                                        
  4 Schleig, Ava R            12 FAST-LE              1:08.85    1:12.57  
                  34.41     1:12.57 (38.16)                                        
  5 Hirsch, Savannah M        12 USC-LE               1:11.01    1:12.86  
                  33.83     1:12.86 (39.03)                                        
  6 Visurakapalli, Shanti A   12 FRCE-OH              1:12.58    1:14.43  
                  35.01     1:14.43 (39.42)                                        
  7 Bruner, Brynn A           11 CCST-LE              1:16.39    1:14.53  
                  36.36     1:14.53 (38.17)                                        
  8 Lazanich, Theresa M       12 USC-LE               1:21.79    1:17.49  
                  37.02     1:17.49 (40.47)                                        
  9 Karas, Mina G             12 HEAT-LE              1:20.85    1:17.87  
                  38.70     1:17.87 (39.17)                                        
 10 Stirm, Sydney N           11 CCST-LE              1:18.76    1:18.21  
                  38.67     1:18.21 (39.54)                                        
 11 Weisenauer, Alivia G      12 SOS-OH               1:16.31    1:18.38  
                  36.65     1:18.38 (41.73)                                        
 12 Sayre, Addalyn M          12 CCS-LE               1:18.54    1:18.53  
                  36.38     1:18.53 (42.15)                                        
 13 Brady, Reese A            12 FAST-LE              1:19.33    1:19.24  
                  37.45     1:19.24 (41.79)                                        
 14 Cirman, Carly N           12 FRCE-OH              1:16.64    1:20.64  
                  37.49     1:20.64 (43.15)                                        
 15 Polyakov, Sophia S        12 STRS-LE              1:19.66    1:20.83  
                  38.65     1:20.83 (42.18)                                        
 16 Cole, Katie G             12 FAST-LE              1:24.47    1:21.50  
                  40.19     1:21.50 (41.31)                                        
 17 Muzychak, Annie K         11 ULSSC-LE             1:17.59    1:21.51  
                  38.67     1:21.51 (42.84)                                        
 18 Nappo, Nina J             12 PA-LE                1:22.25    1:21.53  
                  39.52     1:21.53 (42.01)                                        
 19 Danger, Burgan K          12 CWW-LE               1:25.58    1:22.31  
                  37.41     1:22.31 (44.90)                                        
 20 Salmon, Katie A           11 GYB-LE               1:20.94    1:22.37  
                  39.03     1:22.37 (43.34)                                        
 21 Cleary, Lauren D          12 FRCE-OH              1:23.27    1:22.59  
                  39.40     1:22.59 (43.19)                                        
 22 Bing, Josie B             11 CCS-LE               1:26.39    1:22.74  
                  38.43     1:22.74 (44.31)                                        
 23 Bissell, Alanah M         12 USC-LE               1:20.21    1:23.30  
                  39.15     1:23.30 (44.15)                                        
 24 Reynolds, Addison N       12 PA-LE                1:15.91    1:23.46  
                  39.74     1:23.46 (43.72)                                        
 25 McGrath, Gloria C         11 CWW-LE               1:31.92    1:24.79  
                  40.04     1:24.79 (44.75)                                        
 26 Hershbine, Mackenzie T    12 SWIM-LE              1:41.38    1:25.55  
                  40.39     1:25.55 (45.16)                                        
 27 Holtz, Avery R            11 HEAT-LE              1:27.71    1:25.56  
                  41.37     1:25.56 (44.19)                                        
 28 Mackall, Elena A          11 PA-LE                1:29.07    1:26.02  
                  39.78     1:26.02 (46.24)                                        
 29 Pelkowski, Payton E       12 HEAT-LE              1:22.39    1:26.82  
                  40.97     1:26.82 (45.85)                                        
 30 Cooch, Julia-Marie M      12 STRS-LE              1:22.49    1:27.56  
                  40.79     1:27.56 (46.77)                                        
 31 Brown, Georgia T          11 UCFYN-LE             1:25.96    1:27.59  
                  41.70     1:27.59 (45.89)                                        
 32 McCreight, Ellen M        12 FRCE-OH              1:27.67    1:27.60  
                  41.02     1:27.60 (46.58)                                        
 33 Young, Kaylyn A           12 CCST-LE              1:26.97    1:28.73  
                  42.10     1:28.73 (46.63)                                        
 34 Wirebaugh, Sydney G       11 CCST-LE              1:29.03    1:29.93  
                  41.61     1:29.93 (48.32)                                        
 35 Evans, Alyssa R           11 CCS-LE               1:35.08    1:30.74  
                  41.30     1:30.74 (49.44)                                        
 36 Crabtree, Avery A         11 UFAST-LE             1:26.64    1:31.15  
                  44.54     1:31.15 (46.61)                                        
 37 McGrath, Mary E           12 CWW-LE               2:05.00    1:32.10  
                  42.90     1:32.10 (49.20)                                        
 38 Stenger, Caroline J       12 LSSC-LE              1:30.10    1:33.61  
                  43.59     1:33.61 (50.02)                                        
 39 Peck, Keagan M            12 CWW-LE               1:34.61    1:35.98  
                  45.62     1:35.98 (50.36)                                        
 40 Lee, Adelyn S             11 RYD-LE               1:40.67    1:39.15  
                  46.72     1:39.15 (52.43)                                        
 41 Padden, Hailey A          11 Wooster-LE           2:01.55    1:49.80  
                  50.17     1:49.80 (59.63)                                        
 
Girls 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Pool Record: $ 2:20.20   6/29/2018 J.J. JGowetski, Unattached                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cox, Caitlin L            12 CCS-LE               2:28.67    2:29.32  
                  33.48     1:10.94 (37.46)     1:50.24 (39.30)     2:29.32 (39.08)
  2 Bruner, Brynn A           11 CCST-LE              2:42.87    2:40.38  
                  35.49     1:16.30 (40.81)     1:58.28 (41.98)     2:40.38 (42.10)
  3 Weisenauer, Alivia G      12 SOS-OH               2:44.09    2:44.10  
                  38.71     1:20.73 (42.02)     2:05.23 (44.50)     2:44.10 (38.87)
  4 Finnan, Ava R             11 CCST-LE              2:47.54    2:45.20  
                  36.00     1:19.32 (43.32)     2:02.48 (43.16)     2:45.20 (42.72)
  5 Reynolds, Addison N       12 PA-LE                2:52.85    2:58.98  
                  39.63     1:25.13 (45.50)     2:12.90 (47.77)     2:58.98 (46.08)
  6 Cleary, Lauren D          12 FRCE-OH              3:07.03    3:02.28  
                                1:27.27 ( )   3:02.28 (1:35.01)                    
  7 Nappo, Nina J             12 PA-LE                3:04.89    3:05.00  
                  37.39     1:25.66 (48.27)     2:15.06 (49.40)     3:05.00 (49.94)
  8 Crabtree, Avery A         11 UFAST-LE             3:12.74    3:05.44  
                  44.00     1:30.57 (46.57)     2:21.60 (51.03)     3:05.44 (43.84)
  9 Holtz, Avery R            11 HEAT-LE              3:09.17    3:08.07  
                  41.02     1:30.24 (49.22)     2:18.54 (48.30)     3:08.07 (49.53)
 10 Mackall, Elena A          11 PA-LE                3:19.86    3:12.52  
                  41.76     1:32.76 (51.00)     2:24.76 (52.00)     3:12.52 (47.76)
 11 Shanor, Hannah R          11 HEAT-LE              4:00.00    3:21.09  
                  44.18     1:36.92 (52.74)     2:31.44 (54.52)     3:21.09 (49.65)
 12 Ninke, Jasele A           11 VSC-LE               3:21.35    3:21.83  
                  42.46     1:35.86 (53.40)     2:28.73 (52.87)     3:21.83 (53.10)
 
Girls 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
 Pool Record: $ 28.50   7/11/2009 Macie O McNichols, Lakewood                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rickel, Ashtyn M          12 CCST-LE                35.64      34.72  
  2 Montgomery, Emma A        12 CCST-LE                36.64      37.77  
  3 DeCarlo, Alex A           11 UFRCE-OH               35.59      37.78  
  4 Visurakapalli, Shanti A   12 FRCE-OH                37.15      38.42  
  5 Chen, Grace Y             12 STRS-LE                38.07      38.93  
  6 Bruner, Brynn A           11 CCST-LE                40.97      39.15  
  7 Crislip, Faith E          11 CLES-LE                36.15      40.44  
  8 Schleig, Ava R            12 FAST-LE                37.22      41.15  
  9 Crooks, Ryleigh M         12 MVP-OH                 41.51      41.20  
 10 Chen, Sophia Y            12 STRS-LE                41.05      41.45  
 11 Scharpf, Alexandra L      12 STRS-LE                37.50      41.91  
 12 Henely, Izzy E            12 RYD-LE                 40.38      42.12  
 13 Kobak, Sierra M           11 CLES-LE                39.83      42.29  
 14 Finnan, Ava R             11 CCST-LE                45.05      42.55  
 15 Willett, Anya N           12 CCS-LE                 40.83      42.70  
 16 Danger, Burgan K          12 CWW-LE                 47.52      43.17  
 17 Polyakov, Sophia S        12 STRS-LE                45.59      43.53  
 18 Ketler, Natalie M         11 GYB-LE                 40.85      43.56  
 19 Cirman, Carly N           12 FRCE-OH                42.09      43.64  
 20 Swartzwelder, Laina C     12 GYB-LE                 41.61      43.72  
 21 Altland, Elizabeth E      12 Wooster-LE             44.14      43.80  
 22 Crabtree, Avery A         11 UFAST-LE               43.43      43.86  
 23 Sayre, Addalyn M          12 CCS-LE                 42.76      43.88  
 24 Smith, Katie A            12 SWIM-LE                47.78      44.01  
 25 Salmon, Katie A           11 GYB-LE                 40.12      44.22  
 26 Reynolds, Addison N       12 PA-LE                  40.09      44.29  
 27 Green, Miley E            12 Wooster-LE             47.32      44.40  
 27 Swanson, Hannah R         12 Tigersharks-LE         40.00      44.40  
 29 McGrath, Gloria C         11 CWW-LE                 49.51      44.95  
 30 Weisenauer, Alivia G      12 SOS-OH                 40.30      45.03  
 31 Bing, Josie B             11 CCS-LE                 42.76      45.14  
 32 Bissell, Alanah M         12 USC-LE                 48.70      45.35  
 33 Cooch, Julia-Marie M      12 STRS-LE                44.29      45.65  
 34 Hotes, Alicia E           12 FAST-LE                41.65      46.28  
 35 Hershbine, Mackenzie T    12 SWIM-LE                46.14      46.41  
 36 Guillan, Katalina R       11 Perry Aquatics-LE      44.73      46.50  
 37 Muzychak, Annie K         11 ULSSC-LE               44.23      46.68  
 38 Slates, Tatum D           12 Perry Aquatics-LE      43.75      46.86  
 39 Young, Kaylyn A           12 CCST-LE                48.62      47.21  
 40 McBride, Margaret G       12 Wooster-LE             44.64      47.56  
 41 Mackall, Elena A          11 PA-LE                  46.82      47.83  
 42 Cerone, Abby G            11 GYB-LE                 45.96      48.06  
 43 Evans, Alyssa R           11 CCS-LE                 52.90      48.07  
 44 Cole, Katie G             12 FAST-LE                41.06      48.99  
 45 Wirebaugh, Sydney G       11 CCST-LE                57.56      49.24  
 46 Kemp, Ripley C            12 MAC-LE                 45.52      49.84  
 47 Jacoby, Sarah G           11 MVP-OH                 49.57      50.08  
 48 Strader, Jordyn L         12 CCS-LE                 48.52      51.60  
 49 McCreight, Ellen M        12 FRCE-OH                50.39      53.09  
 50 Rusnica, Mallory G        11 RYD-LE                 53.23      53.31  
 51 Hotes, Olivia L           12 FAST-LE                51.37      54.14  
 52 Stenger, Caroline J       12 LSSC-LE                44.70      54.54  
 53 Ninke, Jasele A           11 VSC-LE                 55.67      57.42  
 53 Woodard, Lillian R        11 Perry Aquatics-LE      58.10      57.42  
 55 Padden, Hailey A          11 Wooster-LE           1:06.21      59.84  
 56 Gemechu, Brooke H         11 CLES-LE                59.03    1:00.06  
 57 Plata, Karmen J           11 Perry Aquatics-LE      56.67    1:06.79  
 58 McCune, Juliana E         11 Wooster-LE             55.38    1:07.32  
 59 Campbell, Athena R        11 Perry Aquatics-LE    1:08.97    1:13.40  
 
Girls 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
 Pool Record: $ 1:14.01   6/29/2014 Giovanna S Cappabianca, Tiger Sharks       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rickel, Ashtyn M          12 CCST-LE              1:18.36    1:17.68  
                  36.17     1:17.68 (41.51)                                        
  2 Montgomery, Emma A        12 CCST-LE              1:22.32    1:20.43  
                  40.42     1:20.43 (40.01)                                        
  3 DeCarlo, Alex A           11 UFRCE-OH             1:20.37    1:21.04  
                  40.32     1:21.04 (40.72)                                        
  4 Visurakapalli, Shanti A   12 FRCE-OH              1:19.32    1:23.33  
                  40.43     1:23.33 (42.90)                                        
  5 Chen, Grace Y             12 STRS-LE              1:23.34    1:23.97  
                  39.65     1:23.97 (44.32)                                        
  6 Bruner, Brynn A           11 CCST-LE              1:26.73    1:24.04  
                  39.33     1:24.04 (44.71)                                        
  7 Hirsch, Savannah M        12 USC-LE               1:20.00    1:25.43  
                  39.70     1:25.43 (45.73)                                        
  8 Chen, Sophia Y            12 STRS-LE              1:22.04    1:27.87  
                  42.23     1:27.87 (45.64)                                        
  9 Cleary, Lauren D          12 FRCE-OH              1:31.23    1:31.64  
                  45.07     1:31.64 (46.57)                                        
 10 Weisenauer, Alivia G      12 SOS-OH               1:35.98    1:32.31  
                  45.84     1:32.31 (46.47)                                        
 11 Swartzwelder, Laina C     12 GYB-LE               1:31.22    1:32.54  
                  44.36     1:32.54 (48.18)                                        
 12 Cirman, Carly N           12 FRCE-OH              1:30.85    1:32.65  
                  44.56     1:32.65 (48.09)                                        
 13 Salmon, Katie A           11 GYB-LE               1:25.43    1:33.09  
                  46.39     1:33.09 (46.70)                                        
 14 Danger, Burgan K          12 CWW-LE               1:41.22    1:33.86  
                  44.63     1:33.86 (49.23)                                        
 15 Bissell, Alanah M         12 USC-LE               1:30.00    1:34.83  
                  45.23     1:34.83 (49.60)                                        
 16 Muzychak, Annie K         11 ULSSC-LE             1:34.94    1:34.90  
                  45.12     1:34.90 (49.78)                                        
 17 Karas, Mina G             12 HEAT-LE              1:37.99    1:35.11  
                  44.93     1:35.11 (50.18)                                        
 18 Reynolds, Addison N       12 PA-LE                1:27.39    1:36.54  
                  46.21     1:36.54 (50.33)                                        
 19 Young, Kaylyn A           12 CCST-LE              1:49.34    1:36.84  
                  47.14     1:36.84 (49.70)                                        
 20 Bing, Josie B             11 CCS-LE               1:40.53    1:39.75  
                  49.60     1:39.75 (50.15)                                        
 21 Brown, Georgia T          11 UCFYN-LE             1:46.32    1:40.97  
                  48.08     1:40.97 (52.89)                                        
 22 Guillan, Katalina R       11 Perry Aquatics-LE    1:36.46    1:42.55  
                  49.70     1:42.55 (52.85)                                        
 23 Hershbine, Mackenzie T    12 SWIM-LE              1:48.62    1:44.62  
                  51.22     1:44.62 (53.40)                                        
 24 Peck, Keagan M            12 CWW-LE               1:58.34    1:49.85  
                  53.43     1:49.85 (56.42)                                        
 25 Cooch, Julia-Marie M      12 STRS-LE              1:47.64    1:51.55  
                  51.84     1:51.55 (59.71)                                        
 26 Rusnica, Mallory G        11 RYD-LE               2:15.70    1:54.56  
                  54.92     1:54.56 (59.64)                                        
 27 Lee, Adelyn S             11 RYD-LE               2:00.18    2:01.07  
                  52.94   2:01.07 (1:08.13)                                        
 28 Padden, Hailey A          11 Wooster-LE                NT    2:19.44  
                1:08.41   2:19.44 (1:11.03)                                        
 -- Moore, Kathryn E          11 Wooster-LE           1:07.10         DQ  
 
Girls 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
 Pool Record: $ 37.00   6/29/2014 Giovanna S Cappabianca, Tiger Sharks         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Montgomery, Emma A        12 CCST-LE                41.32      39.69  
  2 Chen, Grace Y             12 STRS-LE                38.51      39.76  
  3 Rickel, Ashtyn M          12 CCST-LE                40.56      42.21  
  4 Cox, Caitlin L            12 CCS-LE                 40.06      42.58  
  5 Chen, Sophia Y            12 STRS-LE                40.34      42.77  
  6 Henely, Izzy E            12 RYD-LE                 40.43      42.79  
  6 Cleary, Lauren D          12 FRCE-OH                44.40      42.79  
  8 Polyakov, Sophia S        12 STRS-LE                41.22      43.68  
  9 Norton, Ava M             12 Wooster-LE             48.67      44.38  
 10 McGrath, Gloria C         11 CWW-LE                 48.37      44.40  
 11 Bruner, Brynn A           11 CCST-LE                46.69      44.94  
 12 DeCarlo, Alex A           11 UFRCE-OH               45.66      45.39  
 13 Willett, Anya N           12 CCS-LE                 45.16      45.98  
 14 Stirm, Sydney N           11 CCST-LE                47.39      46.20  
 15 Lazanich, Theresa M       12 USC-LE                 48.75      48.06  
 16 Altland, Elizabeth E      12 Wooster-LE             49.00      48.10  
 17 Visurakapalli, Shanti A   12 FRCE-OH                46.55      48.18  
 18 McGrath, Mary E           12 CWW-LE               1:05.00      48.22  
 19 Muzychak, Annie K         11 ULSSC-LE               47.84      48.62  
 20 Wilson, Eliana C          12 MRST-LE                51.03      48.77  
 21 Cirman, Carly N           12 FRCE-OH                47.78      49.04  
 22 Brady, Reese A            12 FAST-LE                49.27      49.58  
 23 Wirebaugh, Sydney G       11 CCST-LE                53.52      49.62  
 24 Pelkowski, Payton E       12 HEAT-LE                52.43      50.15  
 25 Applegate, Jocelyn J      11 GYB-LE                 50.00      50.21  
 26 Mackall, Elena A          11 PA-LE                  51.76      50.51  
 27 Sayre, Addalyn M          12 CCS-LE                 46.12      50.85  
 28 Nappo, Nina J             12 PA-LE                  49.62      50.88  
 29 Holtz, Avery R            11 HEAT-LE                48.48      51.13  
 30 Cooch, Julia-Marie M      12 STRS-LE                47.19      51.76  
 31 McCreight, Ellen M        12 FRCE-OH                54.68      51.93  
 32 Green, Miley E            12 Wooster-LE                NT      52.01  
 33 Bing, Josie B             11 CCS-LE                 48.77      52.09  
 34 Peck, Keagan M            12 CWW-LE                 55.26      53.47  
 35 Bissell, Alanah M         12 USC-LE                 50.82      54.74  
 36 Danger, Burgan K          12 CWW-LE                 56.38      55.21  
 37 Evans, Alyssa R           11 CCS-LE                 54.38      55.47  
 38 Udell, Piper A            11 Wooster-LE             58.35      55.52  
 39 Stenger, Caroline J       12 LSSC-LE                51.21      56.05  
 40 Guillan, Katalina R       11 Perry Aquatics-LE    1:00.91      56.67  
 41 Swartzwelder, Laina C     12 GYB-LE                 52.57      57.29  
 42 Brown, Georgia T          11 UCFYN-LE               54.81      57.45  
 43 Crabtree, Avery A         11 UFAST-LE               56.47      57.65  
 44 Reynolds, Addison N       12 PA-LE                  52.04      58.20  
 45 Rusnica, Mallory G        11 RYD-LE               1:09.27    1:04.98  
 -- Moore, Kathryn E          11 Wooster-LE           1:44.59         DQ  
 
Girls 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
 Pool Record: $ 1:20.19   6/28/2014 Giovanna S Cappabianca, Tiger Sharks       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Montgomery, Emma A        12 CCST-LE              1:31.98    1:27.49  
                  42.41     1:27.49 (45.08)                                        
  2 Chen, Grace Y             12 STRS-LE              1:22.49    1:28.91  
                  41.47     1:28.91 (47.44)                                        
  3 Rickel, Ashtyn M          12 CCST-LE              1:34.59    1:31.90  
                  42.83     1:31.90 (49.07)                                        
  4 Scharpf, Alexandra L      12 STRS-LE              1:29.70    1:33.15  
                  44.80     1:33.15 (48.35)                                        
  5 Chen, Sophia Y            12 STRS-LE              1:25.79    1:33.23  
                  43.70     1:33.23 (49.53)                                        
  6 Cox, Caitlin L            12 CCS-LE               1:28.79    1:33.28  
                  42.97     1:33.28 (50.31)                                        
  7 Polyakov, Sophia S        12 STRS-LE              1:30.09    1:35.55  
                  44.45     1:35.55 (51.10)                                        
  8 Bruner, Brynn A           11 CCST-LE              1:42.54    1:35.57  
                  46.36     1:35.57 (49.21)                                        
  9 Henely, Izzy E            12 RYD-LE               1:27.53    1:36.02  
                  44.53     1:36.02 (51.49)                                        
 10 DeCarlo, Alex A           11 UFRCE-OH             1:38.43    1:37.53  
                  47.44     1:37.53 (50.09)                                        
 11 Willett, Anya N           12 CCS-LE               1:34.31    1:38.46  
                  45.20     1:38.46 (53.26)                                        
 12 Cleary, Lauren D          12 FRCE-OH              1:37.36    1:39.16  
                  44.88     1:39.16 (54.28)                                        
 13 McGrath, Gloria C         11 CWW-LE               1:42.94    1:40.34  
                  46.15     1:40.34 (54.19)                                        
 14 Visurakapalli, Shanti A   12 FRCE-OH              1:40.78    1:40.86  
                  48.38     1:40.86 (52.48)                                        
 15 Crooks, Ryleigh M         12 MVP-OH               1:39.06    1:41.52  
                  47.34     1:41.52 (54.18)                                        
 16 Finnan, Ava R             11 CCST-LE              1:41.58    1:41.65  
                  46.95     1:41.65 (54.70)                                        
 17 Nappo, Nina J             12 PA-LE                1:47.98    1:42.51  
                  50.65     1:42.51 (51.86)                                        
 18 Kobak, Sierra M           11 CLES-LE              1:43.15    1:43.30  
                  49.71     1:43.30 (53.59)                                        
 19 Swanson, Hannah R         12 Tigersharks-LE       1:44.19    1:44.26  
                  51.11     1:44.26 (53.15)                                        
 20 Altland, Elizabeth E      12 Wooster-LE           1:48.34    1:44.36  
                  47.88     1:44.36 (56.48)                                        
 21 Lazanich, Theresa M       12 USC-LE               1:45.61    1:44.64  
                  50.04     1:44.64 (54.60)                                        
 22 Crislip, Faith E          11 CLES-LE              1:45.33    1:45.02  
                  50.62     1:45.02 (54.40)                                        
 23 Wirebaugh, Sydney G       11 CCST-LE              1:54.49    1:45.33  
                  52.03     1:45.33 (53.30)                                        
 24 Muzychak, Annie K         11 ULSSC-LE             1:48.89    1:46.82  
                  47.49     1:46.82 (59.33)                                        
 25 Holtz, Avery R            11 HEAT-LE              1:50.40    1:47.00  
                  50.17     1:47.00 (56.83)                                        
 26 Pelkowski, Payton E       12 HEAT-LE              1:49.14    1:47.03  
                  50.54     1:47.03 (56.49)                                        
 27 Brady, Reese A            12 FAST-LE              1:46.93    1:47.79  
                  50.77     1:47.79 (57.02)                                        
 28 Wilson, Eliana C          12 MRST-LE              1:45.40    1:49.31  
                  52.13     1:49.31 (57.18)                                        
 29 Ketler, Natalie M         11 GYB-LE               1:50.13    1:50.16  
                  51.65     1:50.16 (58.51)                                        
 30 McGrath, Mary E           12 CWW-LE               2:15.00    1:50.54  
                  50.99     1:50.54 (59.55)                                        
 31 Cirman, Carly N           12 FRCE-OH              1:50.02    1:50.59  
                  52.65     1:50.59 (57.94)                                        
 32 Bissell, Alanah M         12 USC-LE               1:44.18    1:52.04  
                  51.08   1:52.04 (1:00.96)                                        
 33 Salmon, Katie A           11 GYB-LE               1:47.84    1:52.80  
                  54.82     1:52.80 (57.98)                                        
 34 Bing, Josie B             11 CCS-LE               1:55.98    1:54.15  
                  56.69     1:54.15 (57.46)                                        
 35 Mackall, Elena A          11 PA-LE                1:47.97    1:54.54  
                  52.18   1:54.54 (1:02.36)                                        
 36 Hershbine, Mackenzie T    12 SWIM-LE              2:06.59    1:56.62  
                  57.88     1:56.62 (58.74)                                        
 37 Brown, Georgia T          11 UCFYN-LE             2:10.73    1:58.77  
                  57.39   1:58.77 (1:01.38)                                        
 38 Stenger, Caroline J       12 LSSC-LE              1:56.27    1:59.08  
                  58.25   1:59.08 (1:00.83)                                        
 39 Guillan, Katalina R       11 Perry Aquatics-LE         NT    1:59.32  
                  57.62   1:59.32 (1:01.70)                                        
 40 Reynolds, Addison N       12 PA-LE                1:52.84    1:59.71  
                  56.10   1:59.71 (1:03.61)                                        
 41 Hotes, Alicia E           12 FAST-LE              1:54.95    2:00.49  
                  55.55   2:00.49 (1:04.94)                                        
 42 Ninke, Jasele A           11 VSC-LE               1:50.60    2:01.31  
                  59.11   2:01.31 (1:02.20)                                        
 43 Jacoby, Sarah G           11 MVP-OH               2:06.92    2:02.10  
                  54.50   2:02.10 (1:07.60)                                        
 44 McCreight, Ellen M        12 FRCE-OH              1:56.27    2:02.39  
                  54.48   2:02.39 (1:07.91)                                        
 45 Cole, Katie G             12 FAST-LE              2:02.25    2:03.17  
                  56.09   2:03.17 (1:07.08)                                        
 46 Evans, Alyssa R           11 CCS-LE               1:59.13    2:03.59  
                  57.31   2:03.59 (1:06.28)                                        
 47 Smith, Katie A            12 SWIM-LE              2:04.00    2:03.77  
                1:00.26   2:03.77 (1:03.51)                                        
 48 Cooch, Julia-Marie M      12 STRS-LE              1:48.69    2:05.33  
                  58.46   2:05.33 (1:06.87)                                        
 49 Cerone, Abby G            11 GYB-LE               2:00.66    2:08.77  
                1:02.81   2:08.77 (1:05.96)                                        
 50 Crabtree, Avery A         11 UFAST-LE             2:04.42    2:09.00  
                  59.77   2:09.00 (1:09.23)                                        
 51 Rusnica, Mallory G        11 RYD-LE               2:45.98    2:16.62  
                1:06.79   2:16.62 (1:09.83)                                        
 52 Gemechu, Brooke H         11 CLES-LE              2:28.67    2:25.26  
                1:08.41   2:25.26 (1:16.85)                                        
 53 Shelter, Ainsley C        11 Wooster-LE                NT    2:36.83  
                1:13.00   2:36.83 (1:23.83)                                        
 -- Sayre, Addalyn M          12 CCS-LE               2:13.19         DQ  
 
Girls 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
 Pool Record: $ 31.51    7/9/2006 Amanda C Paliska, Westlake Waves             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chen, Sophia Y            12 STRS-LE                32.97      33.79  
  2 Montgomery, Emma A        12 CCST-LE                33.48      33.85  
  3 Chen, Grace Y             12 STRS-LE                33.22      34.19  
  4 Schleig, Ava R            12 FAST-LE                35.29      36.94  
  5 DeCarlo, Alex A           11 UFRCE-OH               35.80      37.45  
  6 Karas, Mina G             12 HEAT-LE                42.80      37.87  
  7 Wilson, Eliana C          12 MRST-LE                39.35      38.49  
  8 Stirm, Sydney N           11 CCST-LE                41.49      39.22  
  9 Henely, Izzy E            12 RYD-LE                 37.76      39.42  
 10 Sayre, Addalyn M          12 CCS-LE                 38.90      39.69  
 11 Pelkowski, Payton E       12 HEAT-LE                39.07      40.55  
 12 Swartzwelder, Laina C     12 GYB-LE                 38.92      40.59  
 13 Nappo, Nina J             12 PA-LE                  40.39      41.08  
 14 Lazanich, Theresa M       12 USC-LE                 47.71      41.46  
 15 Weisenauer, Alivia G      12 SOS-OH                 38.20      41.81  
 16 Holtz, Avery R            11 HEAT-LE                40.88      41.93  
 17 Salmon, Katie A           11 GYB-LE                 40.13      43.44  
 18 Willett, Anya N           12 CCS-LE                 41.06      43.45  
 19 Polyakov, Sophia S        12 STRS-LE                45.33      45.15  
 20 Danger, Burgan K          12 CWW-LE                 46.13      45.99  
 21 Hershbine, Mackenzie T    12 SWIM-LE                50.22      46.11  
 22 Bing, Josie B             11 CCS-LE                 51.17      46.28  
 23 Udell, Piper A            11 Wooster-LE             55.35      46.54  
 24 Cole, Katie G             12 FAST-LE                42.06      46.63  
 25 Evans, Alyssa R           11 CCS-LE                 53.07      47.57  
 26 McBride, Margaret G       12 Wooster-LE             56.17      47.90  
 27 Stenger, Caroline J       12 LSSC-LE                48.20      50.53  
 28 Guillan, Katalina R       11 Perry Aquatics-LE      50.72      52.27  
 29 Brown, Georgia T          11 UCFYN-LE               55.50      52.31  
 30 Reynolds, Addison N       12 PA-LE                  44.46      55.00  
 31 Rusnica, Mallory G        11 RYD-LE                 56.60      55.45  
 32 Lee, Adelyn S             11 RYD-LE                 53.20      55.81  
 33 Applegate, Jocelyn J      11 GYB-LE                 45.51      56.38  
 34 McCreight, Ellen M        12 FRCE-OH                52.26      56.72  
 
Girls 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
 Pool Record: $ 1:10.84   7/10/2010 Lauren E Heller, Tiger Sharks              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chen, Sophia Y            12 STRS-LE              1:12.43    1:16.46  
                  34.94     1:16.46 (41.52)                                        
  2 Chen, Grace Y             12 STRS-LE              1:14.66    1:17.83  
                  35.87     1:17.83 (41.96)                                        
  3 Montgomery, Emma A        12 CCST-LE              1:21.67    1:20.44  
                  36.99     1:20.44 (43.45)                                        
  4 Rickel, Ashtyn M          12 CCST-LE              1:25.50    1:22.17  
                  36.21     1:22.17 (45.96)                                        
  5 DeCarlo, Alex A           11 UFRCE-OH             1:22.10    1:23.77  
                  39.29     1:23.77 (44.48)                                        
  6 Crislip, Faith E          11 CLES-LE              1:19.41    1:27.25  
                  39.75     1:27.25 (47.50)                                        
  7 Visurakapalli, Shanti A   12 FRCE-OH              1:24.56    1:28.39  
                  38.20     1:28.39 (50.19)                                        
  8 Swartzwelder, Laina C     12 GYB-LE               1:30.70    1:29.17  
                  41.28     1:29.17 (47.89)                                        
  9 Scharpf, Alexandra L      12 STRS-LE              1:27.96    1:29.80  
                  39.63     1:29.80 (50.17)                                        
 10 Schleig, Ava R            12 FAST-LE              1:18.33    1:32.46  
                  40.22     1:32.46 (52.24)                                        
 11 Crooks, Ryleigh M         12 MVP-OH               1:29.67    1:32.58  
                  40.11     1:32.58 (52.47)                                        
 12 Weisenauer, Alivia G      12 SOS-OH               1:30.58    1:35.71  
                  43.21     1:35.71 (52.50)                                        
 13 Wilson, Eliana C          12 MRST-LE              1:51.72    1:36.46  
                  42.92     1:36.46 (53.54)                                        
 14 Pelkowski, Payton E       12 HEAT-LE              1:32.51    1:38.76  
                  43.93     1:38.76 (54.83)                                        
 15 Muzychak, Annie K         11 ULSSC-LE             1:38.94    1:40.43  
                  46.15     1:40.43 (54.28)                                        
 16 Holtz, Avery R            11 HEAT-LE              1:39.31    1:40.61  
                  43.48     1:40.61 (57.13)                                        
 17 Cerone, Abby G            11 GYB-LE               2:10.66    1:42.85  
                  47.87     1:42.85 (54.98)                                        
 18 Cleary, Lauren D          12 FRCE-OH              1:27.50    1:47.03  
                  45.07   1:47.03 (1:01.96)                                        
 19 Cole, Katie G             12 FAST-LE              1:41.18    1:49.51  
                  47.72   1:49.51 (1:01.79)                                        
 20 Guillan, Katalina R       11 Perry Aquatics-LE         NT    1:50.73  
                  50.95     1:50.73 (59.78)                                        
 21 Brady, Reese A            12 FAST-LE              2:00.94    1:50.94  
                  50.50   1:50.94 (1:00.44)                                        
 22 Slates, Tatum D           12 Perry Aquatics-LE    1:55.55    1:54.68  
                  49.59   1:54.68 (1:05.09)                                        
 23 Hershbine, Mackenzie T    12 SWIM-LE              1:40.00    1:56.74  
 24 Stenger, Caroline J       12 LSSC-LE              1:55.20    1:57.80  
                  53.06   1:57.80 (1:04.74)                                        
 25 Ketler, Natalie M         11 GYB-LE               1:46.07    1:59.22  
                  53.74   1:59.22 (1:05.48)                                        
 26 Danger, Burgan K          12 CWW-LE               1:50.00    1:59.61  
                  49.02   1:59.61 (1:10.59)                                        
 27 McCreight, Ellen M        12 FRCE-OH              1:46.97    2:01.21  
                  54.99   2:01.21 (1:06.22)                                        
 28 Kemp, Ripley C            12 MAC-LE               2:03.90    2:01.75  
 29 Young, Kaylyn A           12 CCST-LE              2:01.99    2:01.97  
                  52.62   2:01.97 (1:09.35)                                        
 30 Gemechu, Brooke H         11 CLES-LE              2:30.19    2:03.81  
                  55.73   2:03.81 (1:08.08)                                        
 31 Rusnica, Mallory G        11 RYD-LE               2:47.21    2:11.48  
                  56.40   2:11.48 (1:15.08)                                        
 
Girls 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
 Pool Record: $ 1:02.91   7/12/2009 Macie O McNichols, Lakewood                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chen, Grace Y             12 STRS-LE              2:41.99    2:48.43  
                  35.47     1:21.71 (46.24)     2:07.72 (46.01)     2:48.43 (40.71)
  2 Chen, Sophia Y            12 STRS-LE              2:44.26    2:51.47  
                  35.20     1:23.47 (48.27)     2:13.01 (49.54)     2:51.47 (38.46)
  3 Rickel, Ashtyn M          12 CCST-LE              2:50.58    2:52.39  
                  37.28     1:22.84 (45.56)     2:14.39 (51.55)     2:52.39 (38.00)
  4 Visurakapalli, Shanti A   12 FRCE-OH              2:57.98    2:57.56  
                  39.16     1:23.67 (44.51)     2:16.44 (52.77)     2:57.56 (41.12)
  5 Cox, Caitlin L            12 CCS-LE               2:58.72    3:01.41  
                  43.93     1:32.16 (48.23)     2:25.02 (52.86)     3:01.41 (36.39)
  6 Hirsch, Savannah M        12 USC-LE               3:00.00    3:01.66  
                  38.82     1:24.42 (45.60)     2:19.21 (54.79)     3:01.66 (42.45)
  7 Bruner, Brynn A           11 CCST-LE              3:18.80    3:02.37  
                  40.94     1:27.50 (46.56)     2:20.38 (52.88)     3:02.37 (41.99)
  8 Polyakov, Sophia S        12 STRS-LE              2:59.46    3:10.25  
                  45.11     1:35.20 (50.09)     2:26.52 (51.32)     3:10.25 (43.73)
  9 Henely, Izzy E            12 RYD-LE               3:00.99    3:14.11  
                  39.64     1:32.00 (52.36)     2:26.12 (54.12)     3:14.11 (47.99)
 10 Wilson, Eliana C          12 MRST-LE              3:13.85    3:14.99  
                  40.13     1:32.89 (52.76)   2:33.26 (1:00.37)     3:14.99 (41.73)
 11 Altland, Elizabeth E      12 Wooster-LE           3:24.96    3:18.02  
                  42.74     1:33.92 (51.18)     2:29.22 (55.30)     3:18.02 (48.80)
 12 Schleig, Ava R            12 FAST-LE              3:08.31    3:18.77  
                  39.87     1:30.97 (51.10)   2:39.67 (1:08.70)     3:18.77 (39.10)
 13 Salmon, Katie A           11 GYB-LE               3:16.56    3:19.40  
                  44.28     1:35.68 (51.40)     2:34.19 (58.51)     3:19.40 (45.21)
 14 Muzychak, Annie K         11 ULSSC-LE             3:15.32    3:21.79  
                  47.07                             2:37.70 ( )     3:21.79 (44.09)
 15 Sayre, Addalyn M          12 CCS-LE               3:35.03    3:21.81  
                  40.63     1:35.90 (55.27)   2:37.46 (1:01.56)     3:21.81 (44.35)
 16 McGrath, Gloria C         11 CWW-LE               3:44.56    3:25.95  
                  48.53     1:45.10 (56.57)     2:38.41 (53.31)     3:25.95 (47.54)
 17 Applegate, Jocelyn J      11 GYB-LE               3:22.15    3:34.84  
                  55.44     1:49.22 (53.78)   2:53.36 (1:04.14)     3:34.84 (41.48)
 18 Cole, Katie G             12 FAST-LE              3:31.36    3:35.73  
                  46.84     1:40.81 (53.97)   2:49.61 (1:08.80)     3:35.73 (46.12)
 19 Wirebaugh, Sydney G       11 CCST-LE              3:44.05    3:37.83  
                  49.27     1:48.55 (59.28)     2:48.41 (59.86)     3:37.83 (49.42)
 20 Hershbine, Mackenzie T    12 SWIM-LE              3:56.10    3:40.02  
                  46.13     1:45.79 (59.66)   2:47.67 (1:01.88)     3:40.02 (52.35)
 21 Young, Kaylyn A           12 CCST-LE              3:40.72    3:46.16  
                  53.24     1:49.96 (56.72)   2:57.04 (1:07.08)     3:46.16 (49.12)
 22 Mackall, Elena A          11 PA-LE                3:41.18    3:46.40  
                  52.76   1:53.09 (1:00.33)   2:55.35 (1:02.26)     3:46.40 (51.05)
 23 Stenger, Caroline J       12 LSSC-LE              3:37.05    3:47.30  
                  54.32     1:51.91 (57.59)   2:58.54 (1:06.63)     3:47.30 (48.76)
 24 McCreight, Ellen M        12 FRCE-OH              4:09.38    3:47.79  
                  57.11     1:54.09 (56.98)   3:03.69 (1:09.60)     3:47.79 (44.10)
 25 Crabtree, Avery A         11 UFAST-LE             3:49.66    3:50.53  
                  59.75     1:56.25 (56.50)   3:06.05 (1:09.80)     3:50.53 (44.48)
 26 Cooch, Julia-Marie M      12 STRS-LE              4:54.73    3:57.64  
                  50.93   1:54.64 (1:03.71)   3:03.54 (1:08.90)     3:57.64 (54.10)
 27 Lee, Adelyn S             11 RYD-LE               4:15.98    4:08.89  
                  56.12   2:00.19 (1:04.07)   3:10.49 (1:10.30)     4:08.89 (58.40)
 28 Rusnica, Mallory G        11 RYD-LE               4:21.68    4:13.36  
                1:02.95   2:02.97 (1:00.02)   3:18.23 (1:15.26)     4:13.36 (55.13)
 -- Willett, Anya N           12 CCS-LE               3:07.51         DQ  
 -- Guillan, Katalina R       11 Perry Aquatics-LE    3:42.97         DQ  
 
Girls 11-12 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
 Pool Record: $ 2:05.40   7/14/1996 FAST                                       
                         R. BORSAY, D. KROETZ, N. LINHART, L. ZIRKLE       
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Colonel Crawford Swim Team-LE  'A'                2:10.84    2:15.22  
     1) Rickel, Ashtyn M 12             2) Stirm, Sydney N 11             
     3) Bruner, Brynn A 11              4) Montgomery, Emma A 12          
                                1:09.60 ( )   2:15.22 (1:05.62)                    
  2 YMCA of Wooster Swim Team/Rec-LE  'A'             2:27.27    2:27.22  
     1) Green, Miley E 12               2) Altland, Elizabeth E 12        
     3) Udell, Piper A 11               4) Norton, Ava M 12               
                                1:11.20 ( )   2:27.22 (1:16.02)                    
 
Girls 11-12 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
 Pool Record: $ 2:20.90        1979 LESD                                       
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Colonel Crawford Swim Team-LE  'A'                2:27.13    2:30.90  
     1) Bruner, Brynn A 11              2) Montgomery, Emma A 12          
     3) Rickel, Ashtyn M 12             4) Finnan, Ava R 11               
                                1:20.68 ( )   2:30.90 (1:10.22)                    
  2 Green YMCA Barracudas Swim Tea-LE  'A'            2:46.61    2:56.32  
     1) Salmon, Katie A 11              2) Ketler, Natalie M 11           
     3) Swartzwelder, Laina C 12        4) Cerone, Abby G 11              
                                1:37.69 ( )   2:56.32 (1:18.63)                    
  3 Firestone Akron Swim Team-LE  'A'                 2:54.39    3:00.15  
     1) Schleig, Ava R 12               2) Brady, Reese A 12              
     3) Cole, Katie G 12                4) Hotes, Alicia E 12             
                                1:35.05 ( )   3:00.15 (1:25.10)                    
  4 YMCA of Wooster Swim Team/Rec-LE  'A'             2:51.06    3:01.22  
     1) Altland, Elizabeth E 12         2) Udell, Piper A 11              
     3) Norton, Ava M 12                4) McBride, Margaret G 12         
                                1:43.66 ( )   3:01.22 (1:17.56)                    
 
Girls 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Pool Record: $ 27.80    7/9/2011 Macie O McNichols, Lakewood                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gowetski, JJ J            13 Unat-Le-LE             29.24      28.43  
  2 Bloss, Maura E            13 Unat-Le-LE             29.78      28.66  
  3 Carter, Mackenzie M       14 UFRCE-OH               27.46      28.88  
  4 Turkal, Ava G             14 MAC-LE                 30.18      30.23  
  5 Green, Lillian A          14 Wooster-LE             30.56      30.28  
  6 Vaulx, Alison C           13 UFRCE-OH               29.08      30.76  
  6 Kauderer, Regan H         14 UFRCE-OH               29.17      30.76  
  8 Chapman, Lindsey M        14 FAST-LE                30.66      30.82  
  9 Cox, Claire E             14 CCS-LE                 30.19      30.84  
 10 Yoder, Gracie M           13 MAC-LE                 30.56      30.88  
 10 Muzychak, Ella M          13 ULSSC-LE               30.29      30.88  
 12 Riehl, Claire E           13 Unat-Le-LE             30.57      31.02  
 13 Schnelzer, Maddy E        14 CWW-LE                 31.74      31.09  
 14 Stevenson, Channing K     13 SOS-OH                 29.69      31.19  
 15 Pesek, zoe A              13 USC-LE                 30.02      31.33  
 16 Ryder, Lauren E           13 MAC-LE                 31.56      31.36  
 16 Susi, Katie M             14 VFYT-LE                30.24      31.36  
 18 Chelf, Gretchen K         13 Wooster-LE             34.22      31.52  
 19 Molenaar, Eva N           13 RYD-LE                 30.20      31.57  
 20 Swope, Rayna L            14 RYD-LE                 30.67      31.58  
 21 Schenkenberger, Marisa N  14 HEAT-LE                30.22      31.59  
 22 Hruschak, Ella G          13 SWIM-LE                36.96      31.62  
 23 LaRosa, Nina V            13 LSSC-LE                30.22      31.70  
 24 Vogel, Morgan P           14 MRST-LE                30.66      31.78  
 25 McCort, Sarah M           14 USC-LE                 31.15      31.84  
 26 Heestand, Ava S           14 MAC-LE                 31.33      31.86  
 27 Swanson, Leyna G          13 SWIM-LE                31.25      31.87  
 28 Peterson, Sydney M        13 GYB-LE                 30.78      32.40  
 29 Edwards, Elliana M        13 GYB-LE                 32.38      32.54  
 30 Beasley, Elyse L          14 GYB-LE                 32.88      32.56  
 31 Shroyer, Anne E           14 GYB-LE                 30.65      32.61  
 32 Houck, Sara E             14 FRCE-OH                32.49      32.77  
 33 Henely, Grace M           13 RYD-LE                 31.94      32.82  
 34 Cheney, Brielle B         13 Unat-Le-LE             32.54      32.89  
 35 Sweatt, Maria R           13 FAST-LE                33.57      33.06  
 36 Speelman, Ava M           14 STRS-LE                30.51      33.13  
 37 Wysong, Zoe N             14 RYD-LE                 31.24      33.15  
 38 Gowda, Tarini             13 CWW-LE                 33.81      33.26  
 39 Scheibelhoffer, Olivia G  13 GYB-LE                 31.96      33.27  
 40 Friedrich, Estelle M      13 SWIM-LE                33.00      33.42  
 41 Charlton, Delaney R       13 USC-LE                 32.60      33.43  
 42 Wanosik, Carolyn K        13 Lakewood-LE            32.61      33.49  
 43 Dimmerling, Gennie M      13 CCS-LE                 31.39      33.84  
 44 Polter, Ellie M           13 SOS-OH                 33.42      33.85  
 45 Shaker, Ava M             14 STRS-LE                31.71      34.02  
 46 Rosko, Giovanna G         13 STRS-LE                32.85      34.09  
 47 Kelley, Gracie L          13 VSC-LE                 33.06      34.11  
 48 Baxstrom, Sophia M        13 Wooster-LE             33.42      34.23  
 49 McDaniel, Allison A       14 RYD-LE                 31.30      34.24  
 50 Lorentz, Piper J          13 FRCE-OH                34.30      34.27  
 51 Fernandez, Suzanna R      14 RYD-LE                 32.57      34.33  
 52 Keller, Abby G            13 VSC-LE                 33.73      34.40  
 52 Botos, Izzy G             14 BBA-LE                 33.50      34.40  
 54 Becherer, Baylee M        13 Perry Aquatics-LE      35.19      34.44  
 55 Bing, Kara G              14 CCS-LE                 33.68      35.02  
 56 Evans, Megan E            13 SOS-OH                 35.12      35.47  
 57 Stierwalt, Cora R         13 SOS-OH                 36.40      35.64  
 58 Lownes, Cass H            13 USC-LE                 36.94      36.03  
 59 Sakach, Paige D           14 LSSC-LE                37.28      36.59  
 60 Haynes, Payton P          13 Wooster-LE             40.43      36.97  
 61 Ernst, Kaitlyn J          13 USC-LE                 53.68      37.00  
 62 Indries, Larisa V         13 SWIM-LE                35.63      37.02  
 63 Bittner, Kailey G         13 USC-LE                 37.72      38.47  
 64 Neeley, Cheyenne M        13 FAST-LE                37.37      39.12  
 65 Colonna, Adele T          13 PA-LE                     NT      39.53  
 66 Kaczmarski, Briannah P    14 SWIM-LE                38.43      39.58  
 67 Bragg, Hope B             14 GYB-LE                 38.35      40.15  
 68 Miller, Lexy K            13 FRCE-OH                34.77      40.93  
 69 Davis, Decorah A          14 FRCE-OH                41.59      44.45  
 
Girls 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Pool Record: $ 1:00.86   7/10/2011 Macie O McNichols, Lakewood                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brilmyer, Tera C          14 FAST-LE              1:02.88    1:04.15  
                  31.14     1:04.15 (33.01)                                        
  2 Gowetski, JJ J            13 Unat-Le-LE           1:02.47    1:04.65  
                  31.17     1:04.65 (33.48)                                        
  3 Bloss, Maura E            13 Unat-Le-LE           1:05.51    1:06.33  
                  32.83     1:06.33 (33.50)                                        
  4 Carter, Mackenzie M       14 UFRCE-OH             1:00.83    1:06.34  
                  30.92     1:06.34 (35.42)                                        
  5 Turkal, Ava G             14 MAC-LE               1:05.40    1:07.41  
                  32.69     1:07.41 (34.72)                                        
  6 Schnelzer, Maddy E        14 CWW-LE               1:10.15    1:07.82  
                  32.30     1:07.82 (35.52)                                        
  7 Cox, Claire E             14 CCS-LE               1:05.29    1:07.91  
                  32.89     1:07.91 (35.02)                                        
  8 Kauderer, Regan H         14 UFRCE-OH             1:04.12    1:08.21  
                  32.25     1:08.21 (35.96)                                        
  9 Pesek, zoe A              13 USC-LE               1:05.78    1:08.34  
                  33.01     1:08.34 (35.33)                                        
 10 Green, Lillian A          14 Wooster-LE           1:12.99    1:08.42  
                  32.10     1:08.42 (36.32)                                        
 11 Wolf, Meg M               14 UFRCE-OH             1:07.62    1:08.62  
                  33.17     1:08.62 (35.45)                                        
 12 Susi, Katie M             14 VFYT-LE              1:04.63    1:09.13  
                  33.59     1:09.13 (35.54)                                        
 13 Swope, Rayna L            14 RYD-LE               1:06.12    1:09.21  
                  33.66     1:09.21 (35.55)                                        
 14 Clark, Emily L            14 HEAT-LE              1:08.33    1:09.29  
                  34.20     1:09.29 (35.09)                                        
 15 Hollenbaugh, Jenna D      14 FRCE-OH              1:09.16    1:09.59  
                  33.31     1:09.59 (36.28)                                        
 16 Heestand, Ava S           14 MAC-LE               1:09.44    1:09.73  
                  33.83     1:09.73 (35.90)                                        
 17 Ryder, Lauren E           13 MAC-LE               1:08.09    1:09.94  
                  34.17     1:09.94 (35.77)                                        
 18 Vaulx, Alison C           13 UFRCE-OH             1:03.14    1:09.96  
                  33.28     1:09.96 (36.68)                                        
 18 Muzychak, Ella M          13 ULSSC-LE             1:09.01    1:09.96  
                  33.36     1:09.96 (36.60)                                        
 20 Vogel, Morgan P           14 MRST-LE              1:04.88    1:10.12  
                  33.60     1:10.12 (36.52)                                        
 21 Speelman, Ava M           14 STRS-LE              1:06.89    1:10.25  
                  33.38     1:10.25 (36.87)                                        
 22 Stevenson, Channing K     13 SOS-OH               1:05.34    1:10.65  
                  34.25     1:10.65 (36.40)                                        
 23 Peterson, Sydney M        13 GYB-LE               1:05.99    1:10.72  
                  33.02     1:10.72 (37.70)                                        
 24 Darnell, Regan O          14 UN-LE                1:10.16    1:10.80  
                  34.51     1:10.80 (36.29)                                        
 25 Chelf, Gretchen K         13 Wooster-LE           1:14.86    1:11.12  
                  33.90     1:11.12 (37.22)                                        
 26 Sevald, Audrey P          13 FAST-LE              1:11.62    1:11.41  
                  33.98     1:11.41 (37.43)                                        
 27 Riehl, Claire E           13 Unat-Le-LE           1:11.28    1:11.62  
                  34.17     1:11.62 (37.45)                                        
 28 Molenaar, Eva N           13 RYD-LE               1:12.23    1:11.76  
                  34.90     1:11.76 (36.86)                                        
 29 Fernandez, Suzanna R      14 RYD-LE               1:10.89    1:12.18  
                  33.80     1:12.18 (38.38)                                        
 30 Edwards, Elliana M        13 GYB-LE               1:09.52    1:12.38  
                  34.23     1:12.38 (38.15)                                        
 31 Henely, Grace M           13 RYD-LE               1:12.14    1:12.84  
                  34.18     1:12.84 (38.66)                                        
 32 Walton, Lori M            14 HEAT-LE              1:08.83    1:12.90  
                  34.86     1:12.90 (38.04)                                        
 33 Cheney, Brielle B         13 Unat-Le-LE           1:13.47    1:13.02  
                  34.34     1:13.02 (38.68)                                        
 34 Swanson, Leyna G          13 SWIM-LE              1:14.60    1:13.09  
                  35.36     1:13.09 (37.73)                                        
 35 McDaniel, Allison A       14 RYD-LE               1:07.29    1:13.12  
                  35.54     1:13.12 (37.58)                                        
 36 McCort, Sarah M           14 USC-LE               1:09.20    1:13.55  
                  34.67     1:13.55 (38.88)                                        
 37 Botos, Izzy G             14 BBA-LE               1:12.91    1:13.97  
                  34.56     1:13.97 (39.41)                                        
 38 Houck, Sara E             14 FRCE-OH              1:11.19    1:14.02  
                  34.66     1:14.02 (39.36)                                        
 39 Gowda, Tarini             13 CWW-LE               1:15.50    1:14.86  
                  36.38     1:14.86 (38.48)                                        
 40 Drobnjak, Mija E          14 HEAT-LE              1:08.30    1:14.98  
                  35.18     1:14.98 (39.80)                                        
 41 Dimmerling, Gennie M      13 CCS-LE               1:09.44    1:15.18  
                  35.31     1:15.18 (39.87)                                        
 42 Shaker, Ava M             14 STRS-LE              1:09.77    1:15.45  
                  35.86     1:15.45 (39.59)                                        
 43 Charlton, Delaney R       13 USC-LE               1:11.39    1:16.04  
                  36.43     1:16.04 (39.61)                                        
 43 Rosko, Giovanna G         13 STRS-LE              1:14.83    1:16.04  
                  36.13     1:16.04 (39.91)                                        
 45 Polter, Ellie M           13 SOS-OH               1:15.29    1:16.10  
                  36.49     1:16.10 (39.61)                                        
 46 Jones, Gabby M            14 SWIM-LE              1:11.86    1:16.22  
                  36.38     1:16.22 (39.84)                                        
 47 Baxstrom, Sophia M        13 Wooster-LE           1:16.56    1:17.18  
                  37.72     1:17.18 (39.46)                                        
 48 Bing, Kara G              14 CCS-LE               1:16.85    1:17.28  
                  36.60     1:17.28 (40.68)                                        
 49 Barnhart, Stacy I         13 LSSC-LE              1:16.91    1:17.75  
                  37.70     1:17.75 (40.05)                                        
 50 Becherer, Baylee M        13 Perry Aquatics-LE         NT    1:18.28  
                  37.41     1:18.28 (40.87)                                        
 51 Evans, Megan E            13 SOS-OH               1:18.39    1:18.74  
                  37.65     1:18.74 (41.09)                                        
 52 Campbell, Paonia O        14 Wooster-LE           1:20.60    1:19.11  
                  37.24     1:19.11 (41.87)                                        
 53 Arnold, Anna C            13 RYD-LE               1:15.60    1:19.21  
                  37.39     1:19.21 (41.82)                                        
 54 Kulhanek, Mady E          14 GYB-LE               1:18.40    1:21.99  
                  38.94     1:21.99 (43.05)                                        
 55 Bittner, Kailey G         13 USC-LE               1:21.32    1:22.37  
                  39.85     1:22.37 (42.52)                                        
 56 Lownes, Cass H            13 USC-LE               1:24.99    1:23.13  
                  38.07     1:23.13 (45.06)                                        
 57 Stierwalt, Cora R         13 SOS-OH               1:22.11    1:23.75  
                  38.88     1:23.75 (44.87)                                        
 58 Sakach, Paige D           14 LSSC-LE              1:20.10    1:24.78  
                  39.87     1:24.78 (44.91)                                        
 59 Gallion, Kaela A          14 MRST-LE              1:22.50    1:24.96  
                  40.98     1:24.96 (43.98)                                        
 60 Kaczmarski, Briannah P    14 SWIM-LE              1:26.41    1:25.15  
                  40.15     1:25.15 (45.00)                                        
 61 Neeley, Cheyenne M        13 FAST-LE              1:20.00    1:25.69  
                  39.69     1:25.69 (46.00)                                        
 62 Close, Laynie J           14 PA-LE                1:25.28    1:30.65  
                  43.25     1:30.65 (47.40)                                        
 63 Colonna, Adele T          13 PA-LE                     NT    1:32.72  
                  43.90     1:32.72 (48.82)                                        
 64 Haynes, Payton P          13 Wooster-LE           1:33.64    1:35.99  
                  40.52     1:35.99 (55.47)                                        
 65 Davis, Decorah A          14 FRCE-OH              1:33.54    1:41.93  
                  46.75     1:41.93 (55.18)                                        
 
Girls 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Pool Record: $ 2:15.43   7/10/2005 Gretchen V Hestley, STARS                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gowetski, JJ J            13 Unat-Le-LE           2:14.63    2:26.25  
                  34.63     1:12.86 (38.23)     1:50.81 (37.95)     2:26.25 (35.44)
  2 Carter, Mackenzie M       14 UFRCE-OH             2:16.07    2:26.36  
                  34.22     1:12.43 (38.21)     1:50.90 (38.47)     2:26.36 (35.46)
  3 Turkal, Ava G             14 MAC-LE               2:21.42    2:26.52  
                  33.58     1:12.26 (38.68)     1:49.10 (36.84)     2:26.52 (37.42)
  4 Kauderer, Regan H         14 UFRCE-OH             2:18.88    2:28.56  
                  33.49     1:12.27 (38.78)     1:50.68 (38.41)     2:28.56 (37.88)
  5 Bloss, Maura E            13 Unat-Le-LE           2:29.82    2:28.67  
                  33.43     1:11.81 (38.38)     1:50.44 (38.63)     2:28.67 (38.23)
  6 Susi, Katie M             14 VFYT-LE              2:19.50    2:29.07  
                  35.53     1:13.80 (38.27)     1:53.25 (39.45)     2:29.07 (35.82)
  7 Wolf, Meg M               14 UFRCE-OH             2:30.64    2:30.22  
                  35.70     1:13.58 (37.88)     1:53.40 (39.82)     2:30.22 (36.82)
  8 Vogel, Morgan P           14 MRST-LE              2:18.29    2:30.42  
                  35.99     1:14.15 (38.16)     1:53.37 (39.22)     2:30.42 (37.05)
  9 Cox, Claire E             14 CCS-LE               2:26.42    2:31.22  
                  36.46     1:15.60 (39.14)     1:55.01 (39.41)     2:31.22 (36.21)
 10 Schnelzer, Maddy E        14 CWW-LE               2:40.24    2:31.67  
                  35.13     1:13.77 (38.64)     1:53.57 (39.80)     2:31.67 (38.10)
 11 Ryder, Lauren E           13 MAC-LE               2:27.89    2:31.82  
                  36.23     1:15.54 (39.31)     1:55.02 (39.48)     2:31.82 (36.80)
 12 Peterson, Sydney M        13 GYB-LE               2:16.23    2:33.10  
                  34.73     1:13.45 (38.72)     1:54.60 (41.15)     2:33.10 (38.50)
 13 Muzychak, Ella M          13 ULSSC-LE             2:23.52    2:33.15  
                  35.75     1:15.74 (39.99)     1:55.83 (40.09)     2:33.15 (37.32)
 14 Pesek, zoe A              13 USC-LE               2:27.08    2:33.70  
                  36.09     1:16.45 (40.36)     1:56.83 (40.38)     2:33.70 (36.87)
 15 Fernandez, Suzanna R      14 RYD-LE               2:29.02    2:35.75  
                  35.29     1:16.14 (40.85)     1:57.07 (40.93)     2:35.75 (38.68)
 16 Molenaar, Eva N           13 RYD-LE               2:34.54    2:35.90  
                  36.04     1:16.06 (40.02)     1:57.96 (41.90)     2:35.90 (37.94)
 17 Heestand, Ava S           14 MAC-LE               2:32.00    2:36.01  
                  35.34     1:15.71 (40.37)     1:56.31 (40.60)     2:36.01 (39.70)
 18 Sevald, Audrey P          13 FAST-LE              2:38.70    2:37.36  
                  36.28     1:16.82 (40.54)     1:58.07 (41.25)     2:37.36 (39.29)
 19 Vaulx, Alison C           13 UFRCE-OH             2:17.08    2:37.52  
                  35.88     1:16.16 (40.28)     1:56.88 (40.72)     2:37.52 (40.64)
 20 McDaniel, Allison A       14 RYD-LE               2:24.77    2:37.93  
                  36.03     1:16.69 (40.66)     1:57.89 (41.20)     2:37.93 (40.04)
 20 Darnell, Regan O          14 UN-LE                2:32.01    2:37.93  
                  35.95     1:16.13 (40.18)     1:58.19 (42.06)     2:37.93 (39.74)
 22 Walton, Lori M            14 HEAT-LE              2:26.39    2:38.95  
                  36.27     1:17.82 (41.55)     1:58.51 (40.69)     2:38.95 (40.44)
 23 Shaker, Ava M             14 STRS-LE              2:29.25    2:40.12  
                  36.69     1:16.90 (40.21)     1:59.65 (42.75)     2:40.12 (40.47)
 24 Stevenson, Channing K     13 SOS-OH               2:25.37    2:41.64  
                  37.21     1:18.80 (41.59)     2:00.81 (42.01)     2:41.64 (40.83)
 25 Houck, Sara E             14 FRCE-OH              2:37.60    2:45.52  
                  37.73     1:19.60 (41.87)     2:03.10 (43.50)     2:45.52 (42.42)
 26 McCort, Sarah M           14 USC-LE               2:37.18    2:46.99  
                  37.44     1:20.51 (43.07)     2:04.04 (43.53)     2:46.99 (42.95)
 27 Drobnjak, Mija E          14 HEAT-LE              2:45.23    2:48.06  
                  38.18     1:20.34 (42.16)     2:05.21 (44.87)     2:48.06 (42.85)
 28 Dimmerling, Gennie M      13 CCS-LE               2:32.43    2:48.40  
                  38.31     1:21.60 (43.29)     2:06.19 (44.59)     2:48.40 (42.21)
 29 Polter, Ellie M           13 SOS-OH               2:43.35    2:48.47  
                  37.66     1:21.11 (43.45)     2:06.36 (45.25)     2:48.47 (42.11)
 30 Gowda, Tarini             13 CWW-LE               2:50.98    2:49.18  
                  38.58     1:20.73 (42.15)     2:06.07 (45.34)     2:49.18 (43.11)
 31 Jones, Gabby M            14 SWIM-LE              2:55.74    2:49.37  
                  38.59     1:23.70 (45.11)     2:06.91 (43.21)     2:49.37 (42.46)
 32 Bing, Kara G              14 CCS-LE               2:51.42    2:51.36  
                  38.21     1:23.06 (44.85)     2:08.80 (45.74)     2:51.36 (42.56)
 33 Bittner, Kailey G         13 USC-LE               2:50.75    2:55.14  
                  39.75     1:24.31 (44.56)     2:11.87 (47.56)     2:55.14 (43.27)
 34 Barnhart, Stacy I         13 LSSC-LE              2:54.30    2:58.45  
                  39.15     1:25.29 (46.14)     2:13.06 (47.77)     2:58.45 (45.39)
 35 Kaczmarski, Briannah P    14 SWIM-LE              2:55.00    3:01.17  
                  42.18     1:29.48 (47.30)     2:15.93 (46.45)     3:01.17 (45.24)
 36 Sakach, Paige D           14 LSSC-LE              2:56.63    3:04.03  
                  42.00     1:28.44 (46.44)     2:16.26 (47.82)     3:04.03 (47.77)
 37 Ernst, Kaitlyn J          13 USC-LE               3:00.00    3:07.38  
                  42.17     1:31.38 (49.21)     2:19.68 (48.30)     3:07.38 (47.70)
 38 Kulhanek, Mady E          14 GYB-LE               2:49.37    3:10.88  
                  41.25     1:31.29 (50.04)     2:21.91 (50.62)     3:10.88 (48.97)
 39 Stierwalt, Cora R         13 SOS-OH                    NT    3:11.41  
                  41.99     1:30.31 (48.32)     2:23.65 (53.34)     3:11.41 (47.76)
 40 Close, Laynie J           14 PA-LE                3:05.11    3:25.69  
                  45.61     1:38.97 (53.36)     2:34.03 (55.06)     3:25.69 (51.66)
 41 Davis, Decorah A          14 FRCE-OH              3:18.84    3:39.45  
                  49.43     1:47.54 (58.11)     2:46.52 (58.98)     3:39.45 (52.93)
 
Girls 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
 Pool Record: $ 1:09.64   7/13/2000 W. HOOLEY, WYRS                            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sevald, Audrey P          13 FAST-LE              1:11.43    1:14.80  
                  37.11     1:14.80 (37.69)                                        
  2 Bloss, Maura E            13 Unat-Le-LE           1:15.42    1:15.93  
                  37.29     1:15.93 (38.64)                                        
  3 Gowetski, JJ J            13 Unat-Le-LE           1:23.19    1:16.57  
                  36.10     1:16.57 (40.47)                                        
  4 Schenkenberger, Marisa N  14 HEAT-LE              1:12.53    1:17.58  
                  37.93     1:17.58 (39.65)                                        
  5 Carter, Mackenzie M       14 UFRCE-OH             1:06.99    1:17.88  
                  37.78     1:17.88 (40.10)                                        
  6 Turkal, Ava G             14 MAC-LE               1:12.87    1:18.01  
                  38.17     1:18.01 (39.84)                                        
  7 McDaniel, Allison A       14 RYD-LE               1:11.16    1:19.02  
                  38.09     1:19.02 (40.93)                                        
  8 Vogel, Morgan P           14 MRST-LE              1:16.82    1:20.06  
                  38.80     1:20.06 (41.26)                                        
  9 Kauderer, Regan H         14 UFRCE-OH             1:14.54    1:20.79  
                  39.95     1:20.79 (40.84)                                        
 10 Chapman, Lindsey M        14 FAST-LE              1:18.75    1:20.82  
                  39.44     1:20.82 (41.38)                                        
 11 Schnelzer, Maddy E        14 CWW-LE               1:17.14    1:20.92  
                  40.47     1:20.92 (40.45)                                        
 12 Swanson, Leyna G          13 SWIM-LE              1:29.93    1:21.41  
                  39.68     1:21.41 (41.73)                                        
 13 Riehl, Claire E           13 Unat-Le-LE           1:18.30    1:21.74  
                  39.35     1:21.74 (42.39)                                        
 14 Wysong, Zoe N             14 RYD-LE               1:22.37    1:22.21  
                  38.91     1:22.21 (43.30)                                        
 15 Yoder, Gracie M           13 MAC-LE               1:14.76    1:22.60  
                  39.39     1:22.60 (43.21)                                        
 16 Sweatt, Maria R           13 FAST-LE              1:23.20    1:22.63  
                  40.72     1:22.63 (41.91)                                        
 16 Chelf, Gretchen K         13 Wooster-LE           1:28.63    1:22.63  
                  39.98     1:22.63 (42.65)                                        
 18 Molenaar, Eva N           13 RYD-LE               1:19.79    1:23.16  
                  39.88     1:23.16 (43.28)                                        
 19 Stevenson, Channing K     13 SOS-OH               1:15.23    1:23.51  
                  39.76     1:23.51 (43.75)                                        
 19 Scheibelhoffer, Olivia G  13 GYB-LE               1:14.32    1:23.51  
                  40.06     1:23.51 (43.45)                                        
 21 Wolf, Meg M               14 UFRCE-OH             1:17.85    1:23.71  
                  40.94     1:23.71 (42.77)                                        
 22 Ryder, Lauren E           13 MAC-LE               1:21.62    1:23.85  
                  41.48     1:23.85 (42.37)                                        
 23 Pesek, zoe A              13 USC-LE               1:23.91    1:24.67  
                  41.72     1:24.67 (42.95)                                        
 24 Shroyer, Anne E           14 GYB-LE               1:17.14    1:25.28  
                  40.33     1:25.28 (44.95)                                        
 25 LaRosa, Nina V            13 LSSC-LE              1:19.80    1:25.64  
                  41.78     1:25.64 (43.86)                                        
 26 Kelley, Gracie L          13 VSC-LE               1:21.56    1:26.20  
                  43.20     1:26.20 (43.00)                                        
 27 Friedrich, Estelle M      13 SWIM-LE              1:32.53    1:26.73  
                  44.85     1:26.73 (41.88)                                        
 28 Charlton, Delaney R       13 USC-LE               1:22.33    1:26.75  
                  42.90     1:26.75 (43.85)                                        
 29 Wanosik, Carolyn K        13 Lakewood-LE          1:22.53    1:27.16  
                  42.97     1:27.16 (44.19)                                        
 30 Lorentz, Piper J          13 FRCE-OH              1:29.18    1:28.03  
                  41.63     1:28.03 (46.40)                                        
 31 Beasley, Elyse L          14 GYB-LE               1:20.75    1:28.23  
                  42.23     1:28.23 (46.00)                                        
 32 Baxstrom, Sophia M        13 Wooster-LE           1:27.26    1:28.88  
                  44.03     1:28.88 (44.85)                                        
 33 Houck, Sara E             14 FRCE-OH              1:20.35    1:29.02  
                  42.60     1:29.02 (46.42)                                        
 34 Shaker, Ava M             14 STRS-LE              1:20.74    1:29.16  
                  44.33     1:29.16 (44.83)                                        
 35 Muzychak, Ella M          13 ULSSC-LE             1:19.42    1:29.34  
                  45.35     1:29.34 (43.99)                                        
 36 Botos, Izzy G             14 BBA-LE               1:25.03    1:29.72  
                  43.11     1:29.72 (46.61)                                        
 37 Lownes, Cass H            13 USC-LE               1:29.45    1:30.08  
                  43.04     1:30.08 (47.04)                                        
 38 Hruschak, Ella G          13 SWIM-LE              1:26.00    1:30.11  
                  44.29     1:30.11 (45.82)                                        
 39 Susi, Katie M             14 VFYT-LE              1:18.51    1:31.28  
                  45.29     1:31.28 (45.99)                                        
 40 Heestand, Ava S           14 MAC-LE               1:27.68    1:31.53  
                  46.05     1:31.53 (45.48)                                        
 41 Gowda, Tarini             13 CWW-LE               1:25.48    1:32.00  
                  44.56     1:32.00 (47.44)                                        
 42 Bing, Kara G              14 CCS-LE               1:27.57    1:32.41  
                  43.96     1:32.41 (48.45)                                        
 43 Keller, Abby G            13 VSC-LE               1:27.78    1:32.90  
                  44.30     1:32.90 (48.60)                                        
 44 Polter, Ellie M           13 SOS-OH               1:33.83    1:33.27  
                  43.56     1:33.27 (49.71)                                        
 45 Evans, Megan E            13 SOS-OH               1:30.08    1:33.35  
                  46.40     1:33.35 (46.95)                                        
 46 Cheney, Brielle B         13 Unat-Le-LE           1:30.99    1:34.47  
                  46.62     1:34.47 (47.85)                                        
 47 Kaczmarski, Briannah P    14 SWIM-LE              1:40.84    1:34.69  
                  46.66     1:34.69 (48.03)                                        
 48 Arnold, Anna C            13 RYD-LE               1:30.26    1:36.01  
                  46.12     1:36.01 (49.89)                                        
 49 Sakach, Paige D           14 LSSC-LE              1:31.79    1:37.37  
                  45.17     1:37.37 (52.20)                                        
 50 Rosko, Giovanna G         13 STRS-LE              1:26.59    1:37.54  
                  46.11     1:37.54 (51.43)                                        
 51 Indries, Larisa V         13 SWIM-LE              1:36.15    1:39.41  
                  48.42     1:39.41 (50.99)                                        
 52 Stierwalt, Cora R         13 SOS-OH               1:36.63    1:43.44  
                  49.15     1:43.44 (54.29)                                        
 53 Miller, Lexy K            13 FRCE-OH              1:47.19    1:46.53  
                  51.01     1:46.53 (55.52)                                        
 54 Colonna, Adele T          13 PA-LE                     NT    1:47.67  
                  51.30     1:47.67 (56.37)                                        
 55 Bragg, Hope B             14 GYB-LE                    NT    1:50.29  
                  53.22     1:50.29 (57.07)                                        
 56 Haynes, Payton P          13 Wooster-LE                NT    1:51.28  
                  53.02     1:51.28 (58.26)                                        
 57 Davis, Decorah A          14 FRCE-OH              1:45.26    1:52.62  
                  54.56     1:52.62 (58.06)                                        
 -- Vaulx, Alison C           13 UFRCE-OH             1:15.16         DQ  
 
Girls 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
 Pool Record: $ 1:16.79   6/26/2016 Madeline H Dyer, FAST                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Drobnjak, Mija E          14 HEAT-LE              1:15.63    1:21.97  
                  38.25     1:21.97 (43.72)                                        
  2 Brilmyer, Tera C          14 FAST-LE              1:17.54    1:23.65  
                  40.55     1:23.65 (43.10)                                        
  3 Vogel, Morgan P           14 MRST-LE              1:19.41    1:25.85  
                  40.45     1:25.85 (45.40)                                        
  4 Ryder, Lauren E           13 MAC-LE               1:22.99    1:26.34  
                  41.18     1:26.34 (45.16)                                        
  5 Cox, Claire E             14 CCS-LE               1:20.54    1:26.36  
                  40.43     1:26.36 (45.93)                                        
  6 Speelman, Ava M           14 STRS-LE              1:19.73    1:26.67  
                  42.36     1:26.67 (44.31)                                        
  7 Susi, Katie M             14 VFYT-LE              1:20.57    1:27.02  
                  41.38     1:27.02 (45.64)                                        
  8 Hollenbaugh, Jenna D      14 FRCE-OH              1:25.40    1:27.54  
                  39.88     1:27.54 (47.66)                                        
  9 Henely, Grace M           13 RYD-LE               1:20.63    1:27.69  
                  41.13     1:27.69 (46.56)                                        
 10 Cheney, Brielle B         13 Unat-Le-LE           1:28.23    1:27.78  
                  41.97     1:27.78 (45.81)                                        
 11 Goodrich, Hanna M         13 FAST-LE                   NT    1:29.47  
                  42.42     1:29.47 (47.05)                                        
 12 Edwards, Elliana M        13 GYB-LE               1:31.90    1:30.02  
                  42.72     1:30.02 (47.30)                                        
 13 Houck, Sara E             14 FRCE-OH              1:26.26    1:30.16  
                  42.57     1:30.16 (47.59)                                        
 14 Pesek, zoe A              13 USC-LE               1:28.10    1:30.33  
                  43.48     1:30.33 (46.85)                                        
 15 Muzychak, Ella M          13 ULSSC-LE             1:29.25    1:31.44  
                  43.40     1:31.44 (48.04)                                        
 16 Swanson, Leyna G          13 SWIM-LE              1:36.00    1:33.84  
                  44.53     1:33.84 (49.31)                                        
 17 Riehl, Claire E           13 Unat-Le-LE           1:37.95    1:34.09  
                  43.94     1:34.09 (50.15)                                        
 18 Schnelzer, Maddy E        14 CWW-LE               1:35.43    1:37.21  
                  46.40     1:37.21 (50.81)                                        
 19 Swope, Rayna L            14 RYD-LE               1:35.14    1:37.28  
                  47.47     1:37.28 (49.81)                                        
 20 Arnold, Anna C            13 RYD-LE               1:31.29    1:37.92  
                  47.12     1:37.92 (50.80)                                        
 21 Sevald, Audrey P          13 FAST-LE              1:31.93    1:38.19  
                  45.23     1:38.19 (52.96)                                        
 22 Rosko, Giovanna G         13 STRS-LE              1:37.93    1:38.54  
                  47.47     1:38.54 (51.07)                                        
 23 Jones, Gabby M            14 SWIM-LE              1:44.46    1:38.79  
                  49.11     1:38.79 (49.68)                                        
 24 Clark, Emily L            14 HEAT-LE              1:31.31    1:38.87  
                  45.93     1:38.87 (52.94)                                        
 25 Evans, Megan E            13 SOS-OH               1:40.52    1:39.20  
                  45.43     1:39.20 (53.77)                                        
 26 McCort, Sarah M           14 USC-LE               1:32.86    1:39.90  
                  46.68     1:39.90 (53.22)                                        
 27 Neeley, Cheyenne M        13 FAST-LE              1:45.34    1:41.70  
                  46.83     1:41.70 (54.87)                                        
 28 Molenaar, Eva N           13 RYD-LE               1:41.08    1:41.83  
                  47.25     1:41.83 (54.58)                                        
 29 Stevenson, Channing K     13 SOS-OH               1:43.01    1:42.19  
                  47.47     1:42.19 (54.72)                                        
 30 Gowda, Tarini             13 CWW-LE               1:41.90    1:42.63  
                  47.70     1:42.63 (54.93)                                        
 31 Turner, Amanda M          14 LSSC-LE                   NT    1:43.52  
                  48.58     1:43.52 (54.94)                                        
 32 Barnhart, Stacy I         13 LSSC-LE              1:39.78    1:43.85  
                  49.10     1:43.85 (54.75)                                        
 33 Bing, Kara G              14 CCS-LE               1:35.43    1:44.18  
                  48.28     1:44.18 (55.90)                                        
 34 Green, Lillian A          14 Wooster-LE           1:46.47    1:45.94  
                  46.64     1:45.94 (59.30)                                        
 35 Stierwalt, Cora R         13 SOS-OH               1:42.39    1:47.33  
                  50.99     1:47.33 (56.34)                                        
 36 Polter, Ellie M           13 SOS-OH               1:41.99    1:47.51  
                  51.45     1:47.51 (56.06)                                        
 37 Gallion, Kaela A          14 MRST-LE              1:41.13    1:47.72  
                  51.30     1:47.72 (56.42)                                        
 38 Walton, Lori M            14 HEAT-LE              1:34.49    1:48.50  
                  49.85     1:48.50 (58.65)                                        
 39 Bittner, Kailey G         13 USC-LE               1:42.28    1:52.77  
                  53.61     1:52.77 (59.16)                                        
 40 Sakach, Paige D           14 LSSC-LE              1:45.95    1:56.70  
                  56.53   1:56.70 (1:00.17)                                        
 41 Colonna, Adele T          13 PA-LE                   1.11    1:59.04  
                  54.59   1:59.04 (1:04.45)                                        
 42 Kaczmarski, Briannah P    14 SWIM-LE              2:01.58    1:59.71  
                  57.14   1:59.71 (1:02.57)                                        
 -- Bloss, Maura E            13 Unat-Le-LE           1:40.69         DQ  
 
Girls 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
 Pool Record: $ 1:08.06   7/26/1981 K. KWIATOWSKI - SYLV                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schnelzer, Maddy E        14 CWW-LE               1:14.89    1:12.89  
                  33.93     1:12.89 (38.96)                                        
  2 Gowetski, JJ J            13 Unat-Le-LE           1:12.63    1:14.27  
                  34.13     1:14.27 (40.14)                                        
  3 Swope, Rayna L            14 RYD-LE               1:10.83    1:17.46  
                  35.65     1:17.46 (41.81)                                        
  4 Speelman, Ava M           14 STRS-LE              1:14.13    1:17.77  
                  35.49     1:17.77 (42.28)                                        
  5 Goodrich, Hanna M         13 FAST-LE                   NT    1:17.87  
                  35.84     1:17.87 (42.03)                                        
  6 Hollenbaugh, Jenna D      14 FRCE-OH              1:19.12    1:17.99  
                  35.65     1:17.99 (42.34)                                        
  7 Vaulx, Alison C           13 UFRCE-OH             1:10.76    1:20.13  
                  34.95     1:20.13 (45.18)                                        
  8 Sevald, Audrey P          13 FAST-LE              1:16.46    1:21.41  
                  36.91     1:21.41 (44.50)                                        
  9 Clark, Emily L            14 HEAT-LE              1:16.99    1:21.50  
                  38.61     1:21.50 (42.89)                                        
 10 Carter, Mackenzie M       14 UFRCE-OH             1:09.95    1:21.85  
                  36.40     1:21.85 (45.45)                                        
 11 Susi, Katie M             14 VFYT-LE              1:15.28    1:22.84  
                  37.59     1:22.84 (45.25)                                        
 12 Pesek, zoe A              13 USC-LE               1:15.84    1:23.16  
                  36.66     1:23.16 (46.50)                                        
 13 Henely, Grace M           13 RYD-LE               1:16.96    1:25.03  
                  37.85     1:25.03 (47.18)                                        
 14 Swanson, Leyna G          13 SWIM-LE              1:25.00    1:25.65  
                  38.99     1:25.65 (46.66)                                        
 15 Botos, Izzy G             14 BBA-LE               1:26.96    1:27.67  
                  38.13     1:27.67 (49.54)                                        
 16 Cheney, Brielle B         13 Unat-Le-LE           1:24.22    1:27.73  
                  38.69     1:27.73 (49.04)                                        
 17 Polter, Ellie M           13 SOS-OH               1:24.12    1:28.71  
                  40.74     1:28.71 (47.97)                                        
 18 Gowda, Tarini             13 CWW-LE               1:38.61    1:29.52  
                  39.44     1:29.52 (50.08)                                        
 19 Evans, Megan E            13 SOS-OH               1:36.54    1:30.27  
                  40.98     1:30.27 (49.29)                                        
 20 Rosko, Giovanna G         13 STRS-LE              1:45.99    1:31.84  
                  41.73     1:31.84 (50.11)                                        
 21 Charlton, Delaney R       13 USC-LE               1:26.03    1:33.19  
                  42.19     1:33.19 (51.00)                                        
 22 Muzychak, Ella M          13 ULSSC-LE             1:29.70    1:33.41  
                  42.41     1:33.41 (51.00)                                        
 23 Baxstrom, Sophia M        13 Wooster-LE           1:57.67    1:40.25  
                  43.91     1:40.25 (56.34)                                        
 24 Ernst, Kaitlyn J          13 USC-LE               1:50.00    1:41.49  
                  47.51     1:41.49 (53.98)                                        
 25 Arnold, Anna C            13 RYD-LE               1:45.98    1:43.24  
                  46.15     1:43.24 (57.09)                                        
 26 Gallion, Kaela A          14 MRST-LE              1:36.79    1:47.38  
                  48.35     1:47.38 (59.03)                                        
 27 Kulhanek, Mady E          14 GYB-LE               1:38.05    1:49.76  
                  49.48   1:49.76 (1:00.28)                                        
 28 Shaker, Ava M             14 STRS-LE              1:40.90    1:49.80  
                  49.91     1:49.80 (59.89)                                        
 29 Close, Laynie J           14 PA-LE                1:40.65    1:51.44  
                  49.45   1:51.44 (1:01.99)                                        
 30 Sakach, Paige D           14 LSSC-LE              1:49.41    1:55.33  
                  48.36   1:55.33 (1:06.97)                                        
 31 Haynes, Payton P          13 Wooster-LE           1:55.96    2:05.42  
                  57.47   2:05.42 (1:07.95)                                        
 
Girls 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
 Pool Record: $ 2:31.35   7/11/2009 Taylor K Vargo, VSC                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schenkenberger, Marisa N  14 HEAT-LE              2:32.89    2:38.75  
                  34.03     1:16.52 (42.49)     2:00.13 (43.61)     2:38.75 (38.62)
  2 Gowetski, JJ J            13 Unat-Le-LE           2:38.70    2:39.92  
                  33.12     1:15.59 (42.47)     2:03.38 (47.79)     2:39.92 (36.54)
  3 Vogel, Morgan P           14 MRST-LE              2:34.39    2:43.78  
                  33.43     1:18.05 (44.62)     2:05.42 (47.37)     2:43.78 (38.36)
  4 Turkal, Ava G             14 MAC-LE               2:49.74    2:46.68  
                  35.25     1:18.72 (43.47)     2:08.32 (49.60)     2:46.68 (38.36)
  5 Riehl, Claire E           13 Unat-Le-LE           2:55.16    2:47.59  
                  36.24     1:19.62 (43.38)     2:10.60 (50.98)     2:47.59 (36.99)
  6 Schnelzer, Maddy E        14 CWW-LE               2:54.42    2:47.87  
                  34.54     1:16.99 (42.45)     2:09.05 (52.06)     2:47.87 (38.82)
  7 Cox, Claire E             14 CCS-LE               2:48.91    2:48.09  
                  37.72     1:21.53 (43.81)     2:10.56 (49.03)     2:48.09 (37.53)
  8 Sevald, Audrey P          13 FAST-LE              2:51.40    2:48.54  
                  36.77     1:16.84 (40.07)     2:08.94 (52.10)     2:48.54 (39.60)
  9 Susi, Katie M             14 VFYT-LE              2:32.56    2:49.45  
                  35.92     1:23.87 (47.95)     2:12.28 (48.41)     2:49.45 (37.17)
 10 Chapman, Lindsey M        14 FAST-LE              2:50.30    2:50.28  
                  37.73     1:20.72 (42.99)     2:13.38 (52.66)     2:50.28 (36.90)
 11 Kauderer, Regan H         14 UFRCE-OH             2:42.98    2:50.34  
                  34.95     1:18.29 (43.34)     2:11.09 (52.80)     2:50.34 (39.25)
 12 Wysong, Zoe N             14 RYD-LE               2:41.20    2:50.96  
                  36.19     1:23.79 (47.60)     2:10.75 (46.96)     2:50.96 (40.21)
 13 Swope, Rayna L            14 RYD-LE               2:41.81    2:51.74  
                  36.96     1:19.83 (42.87)     2:15.70 (55.87)     2:51.74 (36.04)
 14 Speelman, Ava M           14 STRS-LE              2:35.92    2:53.67  
                  35.34                             2:13.53 ( )     2:53.67 (40.14)
 15 Vaulx, Alison C           13 UFRCE-OH             2:40.07    2:54.01  
                  35.08     1:22.90 (47.82)     2:14.56 (51.66)     2:54.01 (39.45)
 16 LaRosa, Nina V            13 LSSC-LE              2:45.85    2:54.24  
                  35.95     1:25.04 (49.09)     2:14.48 (49.44)     2:54.24 (39.76)
 17 Pesek, zoe A              13 USC-LE               2:50.61    2:54.40  
                  37.42     1:27.07 (49.65)     2:16.04 (48.97)     2:54.40 (38.36)
 18 Swanson, Leyna G          13 SWIM-LE              2:59.73    2:54.43  
                  36.40     1:20.25 (43.85)     2:12.59 (52.34)     2:54.43 (41.84)
 19 Carter, Mackenzie M       14 UFRCE-OH             2:40.70    2:55.08  
                  35.31     1:19.25 (43.94)     2:17.68 (58.43)     2:55.08 (37.40)
 20 Peterson, Sydney M        13 GYB-LE               2:45.89    2:55.49  
                  36.24     1:22.07 (45.83)     2:17.48 (55.41)     2:55.49 (38.01)
 21 Henely, Grace M           13 RYD-LE               2:56.16    2:56.32  
                  37.73     1:24.89 (47.16)     2:15.49 (50.60)     2:56.32 (40.83)
 22 Houck, Sara E             14 FRCE-OH              2:52.23    2:57.10  
                  40.30     1:27.08 (46.78)     2:14.72 (47.64)     2:57.10 (42.38)
 23 McDaniel, Allison A       14 RYD-LE               2:42.76    2:57.64  
                  37.83     1:23.96 (46.13)     2:17.00 (53.04)     2:57.64 (40.64)
 24 Muzychak, Ella M          13 ULSSC-LE             2:51.59    2:58.08  
                  39.60     1:26.87 (47.27)     2:18.26 (51.39)     2:58.08 (39.82)
 25 Friedrich, Estelle M      13 SWIM-LE              3:09.86    2:58.77  
                  38.51     1:25.75 (47.24)     2:20.90 (55.15)     2:58.77 (37.87)
 26 Scheibelhoffer, Olivia G  13 GYB-LE               2:46.54    3:00.37  
                  37.81     1:23.28 (45.47)     2:19.62 (56.34)     3:00.37 (40.75)
 27 Yoder, Gracie M           13 MAC-LE               2:55.68    3:01.20  
                  36.75     1:23.88 (47.13)     2:18.90 (55.02)     3:01.20 (42.30)
 28 Cheney, Brielle B         13 Unat-Le-LE           2:55.03    3:01.28  
                  37.20     1:28.59 (51.39)     2:18.80 (50.21)     3:01.28 (42.48)
 28 Wanosik, Carolyn K        13 Lakewood-LE          3:11.41    3:01.28  
                  39.61     1:27.50 (47.89)     2:19.44 (51.94)     3:01.28 (41.84)
 30 Botos, Izzy G             14 BBA-LE               3:02.42    3:04.16  
                  38.13     1:25.74 (47.61)     2:22.11 (56.37)     3:04.16 (42.05)
 31 Polter, Ellie M           13 SOS-OH               3:05.21    3:04.33  
                  39.76     1:27.46 (47.70)     2:22.96 (55.50)     3:04.33 (41.37)
 32 Stevenson, Channing K     13 SOS-OH               2:56.79    3:05.25  
                  40.07     1:29.59 (49.52)     2:25.12 (55.53)     3:05.25 (40.13)
 33 Shroyer, Anne E           14 GYB-LE               3:00.15    3:08.15  
                  40.35     1:28.77 (48.42)     2:24.92 (56.15)     3:08.15 (43.23)
 34 Kelley, Gracie L          13 VSC-LE               3:23.12    3:08.73  
                  39.68     1:27.00 (47.32)     2:26.16 (59.16)     3:08.73 (42.57)
 35 Rosko, Giovanna G         13 STRS-LE              3:13.15    3:09.42  
                  39.94     1:31.03 (51.09)     2:25.23 (54.20)     3:09.42 (44.19)
 36 Dimmerling, Gennie M      13 CCS-LE               2:55.73    3:10.56  
                  38.06     1:27.28 (49.22)     2:24.21 (56.93)     3:10.56 (46.35)
 37 Sweatt, Maria R           13 FAST-LE              3:10.89    3:10.72  
                  37.91     1:28.37 (50.46)     2:26.53 (58.16)     3:10.72 (44.19)
 38 Evans, Megan E            13 SOS-OH                    NT    3:12.16  
                  40.33     1:31.64 (51.31)     2:26.43 (54.79)     3:12.16 (45.73)
 39 Shaker, Ava M             14 STRS-LE              2:58.25    3:13.56  
                  46.20     1:33.43 (47.23)   2:35.33 (1:01.90)     3:13.56 (38.23)
 40 Gowda, Tarini             13 CWW-LE               3:11.21    3:13.85  
                  40.20     1:31.69 (51.49)   2:33.20 (1:01.51)     3:13.85 (40.65)
 41 Charlton, Delaney R       13 USC-LE               3:00.81    3:13.98  
                  42.68     1:30.47 (47.79)   2:30.58 (1:00.11)     3:13.98 (43.40)
 42 Bing, Kara G              14 CCS-LE               3:14.59    3:15.99  
                  43.91     1:35.42 (51.51)     2:30.38 (54.96)     3:15.99 (45.61)
 43 Jarosz, Rylee D           13 FRCE-OH              3:05.58    3:16.06  
                  40.36     1:33.76 (53.40)     2:30.54 (56.78)     3:16.06 (45.52)
 44 Keller, Abby G            13 VSC-LE               3:08.80    3:16.67  
                  43.80     1:35.36 (51.56)     2:35.12 (59.76)     3:16.67 (41.55)
 45 Gallion, Kaela A          14 MRST-LE              3:12.31    3:27.78  
                  47.46     1:42.53 (55.07)     2:39.20 (56.67)     3:27.78 (48.58)
 46 Kaczmarski, Briannah P    14 SWIM-LE              3:26.00    3:28.58  
                  49.16     1:40.62 (51.46)   2:42.52 (1:01.90)     3:28.58 (46.06)
 47 Becherer, Baylee M        13 Perry Aquatics-LE         NT    3:28.65  
                  46.41     1:43.45 (57.04)   2:44.04 (1:00.59)     3:28.65 (44.61)
 48 Sakach, Paige D           14 LSSC-LE              3:23.44    3:33.38  
                  49.15     1:43.48 (54.33)   2:45.22 (1:01.74)     3:33.38 (48.16)
 49 Miller, Lexy K            13 FRCE-OH              3:45.70    3:47.57  
                  52.25     1:49.51 (57.26)   2:54.09 (1:04.58)     3:47.57 (53.48)
 50 Bragg, Hope B             14 GYB-LE                    NT    3:55.47  
                  48.87   1:53.42 (1:04.55)   2:53.77 (1:00.35)   3:55.47 (1:01.70)
 -- Ernst, Kaitlyn J          13 USC-LE               3:30.00         DQ  
 
Girls 13-14 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
 Pool Record: $ 1:59.82   7/13/1997 FAST2                                      
                         L. BRINDLE, A. DECKER, J. BOYD, L. ZIRKLE         
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ridgewood YMCA Dolphins-LE  'A'                   2:07.54    2:11.11  
     1) Swope, Rayna L 14               2) Molenaar, Eva N 13             
     3) Henely, Grace M 13              4) McDaniel, Allison A 14         
                                1:05.01 ( )   2:11.11 (1:06.10)                    
  2 University Swim Club-LE  'A'                      2:13.61    2:16.12  
     1) Charlton, Delaney R 13          2) McCort, Sarah M 14             
     3) Ernst, Kaitlyn J 13             4) Pesek, zoe A 13                
                                1:06.69 ( )   2:16.12 (1:09.43)                    
 
Girls 13-14 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
 Pool Record: $ 2:16.86   7/13/1997 FAST2                                      
                         L. TOPEL, J. EWALD, L. BRINDLE, L. ZIRLKLE        
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Massillon Aquatic Club-LE  'A'                    2:19.36    2:22.38  
     1) Yoder, Gracie M 13              2) Ryder, Lauren E 13             
     3) Turkal, Ava G 14                4) Heestand, Ava S 14             
                   9.50                               32.16 ( )   2:22.38 (1:50.22)
  2 Ridgewood YMCA Dolphins-LE  'A'                   2:23.48    2:28.34  
     1) McDaniel, Allison A 14          2) Henely, Grace M 13             
     3) Wysong, Zoe N 14                4) Molenaar, Eva N 13             
                  10.49   1:20.62 (1:10.13)   2:28.34 (1:07.72)                    
  3 SwimUnited-LE  'A'                                2:42.10    2:32.47  
     1) Swanson, Leyna G 13             2) Hruschak, Ella G 13            
     3) Friedrich, Estelle M 13         4) Jones, Gabby M 14              
                  10.90   1:22.80 (1:11.90)   2:32.47 (1:09.67)                    
  4 Green YMCA Barracudas Swim Tea-LE  'A'            2:37.52    2:33.62  
     1) Beasley, Elyse L 14             2) Edwards, Elliana M 13          
     3) Scheibelhoffer, Olivia G 13     4) Peterson, Sydney M 13          
                  10.94   1:23.69 (1:12.75)   2:33.62 (1:09.93)                    
  5 University Swim Club-LE  'A'                      2:38.20    2:44.77  
     1) Bittner, Kailey G 13            2) Pesek, zoe A 13                
     3) Charlton, Delaney R 13          4) McCort, Sarah M 14             
                   9.33                               24.61 ( )   2:44.77 (2:20.16)
 
Women 15-16 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Pool Record: $ 27.37   6/28/2014 Macie O McNichols, SWIM -LE                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chelf, Gracie A           15 Wooster-LE             29.23      29.02  
  2 St. Clair, Reagan J       16 MAC-LE                 28.41      29.58  
  3 Smith, Kailyn E           15 FRCE-OH                28.86      30.07  
  4 Philbrick, Olivia L       15 Unat-Le-LE             29.92      30.14  
  5 Szabo, Eliana             15 HEAT-LE                29.54      30.19  
  6 Stockard, Taylor L        15 RYD-LE                 29.12      30.26  
  7 Ouyang, Rena Y            16 FRCE-OH                28.72      30.61  
  8 Tierney, Campbell M       16 USC-LE                 29.50      30.89  
  9 Brown, Mara E             15 SOS-OH                 29.16      31.23  
 10 Timken, Payton P          16 CCS-LE                 29.96      31.25  
 11 Hootman, Julia L          16 Wooster-LE             30.99      31.28  
 12 Katsaras, Lillie M        15 SWIM-LE                30.31      31.29  
 13 Williams, Katherine E     15 RYD-LE                 30.12      31.31  
 14 Lynch, Larissa D          16 MVP-OH                 30.31      31.32  
 15 Abahazi, Liz L            16 FRCE-OH                29.45      31.46  
 16 Parr, Isabelle V          15 SWIM-LE                   NT      31.66  
 17 Caye, Michelle C          16 CWW-LE                 30.29      31.69  
 18 Howell, Haley J           15 USC-LE                 30.68      31.74  
 19 Carano, Maddy L           16 CCS-LE                 30.71      31.88  
 20 Kmet, Abbie E             16 FAST-LE                   NT      31.96  
 21 Horton, Elise M           15 SWIM-LE                30.97      32.21  
 22 Seifert, Maddie Q         15 HEAT-LE                30.79      32.27  
 23 Taylor, Allison L         15 SOS-OH                 30.85      32.35  
 24 Dodson, Chelsea O         15 CCS-LE                 34.32      33.05  
 25 Klug, Bella L             16 USC-LE                 30.49      33.17  
 26 Searfoss, Sierra E        16 Perry Aquatics-LE         NT      33.23  
 27 Worster, Sarah K          16 FRCE-OH                30.75      33.56  
 28 Chelf, Emma M             15 Wooster-LE             33.08      33.84  
 29 Fiume, Hannah R           16 Tigersharks-LE         33.36      33.88  
 30 Persinger, Hailey R       15 CWW-LE                 33.69      34.08  
 31 Uniss, Libby A            16 FRCE-OH                33.09      34.24  
 32 Glasgow, Anna K           16 Wooster-LE             33.64      34.35  
 33 Mylin, Caitlin R          16 FRCE-OH                33.38      34.71  
 34 Rymer, Jillian A          15 SWIM-LE                34.90      34.73  
 35 Widman, Hannah G          15 SOS-OH                 33.26      35.25  
 36 O'Brien, Molly A          16 Tigersharks-LE         32.69      36.10  
 37 Obert, Lily E             15 Tigersharks-LE         37.02      38.73  
 38 Ortman, Angelina M        15 USC-LE                 39.65      40.90  
 
Women 15-16 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Pool Record: $ 1:00.37   7/30/1978 B. EMERY - WYRS                            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Szabo, Eliana             15 HEAT-LE              1:03.26    1:03.63  
                  30.65     1:03.63 (32.98)                                        
  2 St. Clair, Reagan J       16 MAC-LE               1:00.59    1:04.70  
                  31.19     1:04.70 (33.51)                                        
  3 Stockard, Taylor L        15 RYD-LE               1:04.00    1:05.11  
                  32.02     1:05.11 (33.09)                                        
  4 Chelf, Gracie A           15 Wooster-LE           1:05.17    1:06.05  
                  30.76     1:06.05 (35.29)                                        
  5 Russell, Ella K           15 LSSC-LE              1:03.01    1:06.32  
                  31.55     1:06.32 (34.77)                                        
  6 Smith, Kailyn E           15 FRCE-OH              1:03.40    1:06.54  
                  32.54     1:06.54 (34.00)                                        
  7 Truelsch, Jordan L        15 SWIM-LE              1:04.41    1:07.12  
                  32.73     1:07.12 (34.39)                                        
  8 St.Clair, Piper A         16 CCS-LE               1:02.42    1:07.40  
                  32.56     1:07.40 (34.84)                                        
  9 Von Ville, Caroline E     15 HEAT-LE                   NT    1:07.61  
                  32.44     1:07.61 (35.17)                                        
 10 Ouyang, Rena Y            16 FRCE-OH              1:04.14    1:07.77  
                  32.18     1:07.77 (35.59)                                        
 11 Abahazi, Liz L            16 FRCE-OH              1:03.68    1:07.85  
                  32.08     1:07.85 (35.77)                                        
 12 Kmet, Abbie E             16 FAST-LE              1:08.98    1:08.55  
                  32.42     1:08.55 (36.13)                                        
 13 Philbrick, Olivia L       15 Unat-Le-LE           1:06.45    1:09.15  
                  32.79     1:09.15 (36.36)                                        
 14 Katsaras, Lillie M        15 SWIM-LE              1:07.60    1:09.38  
                  32.92     1:09.38 (36.46)                                        
 15 Brown, Mara E             15 SOS-OH               1:05.52    1:09.41  
                  34.04     1:09.41 (35.37)                                        
 16 Seifert, Maddie Q         15 HEAT-LE              1:05.78    1:10.27  
                  34.15     1:10.27 (36.12)                                        
 17 Parr, Isabelle V          15 SWIM-LE                   NT    1:10.39  
                  33.70     1:10.39 (36.69)                                        
 18 Lynch, Larissa D          16 MVP-OH               1:06.38    1:10.47  
                  34.19     1:10.47 (36.28)                                        
 19 Carano, Maddy L           16 CCS-LE               1:06.50    1:10.65  
                  33.78     1:10.65 (36.87)                                        
 20 Horton, Elise M           15 SWIM-LE              1:10.73    1:11.29  
                  34.02     1:11.29 (37.27)                                        
 21 Klug, Bella L             16 USC-LE               1:06.54    1:11.61  
                  33.58     1:11.61 (38.03)                                        
 22 Merrick, Emma R           15 RYD-LE               1:09.17    1:12.21  
                  34.01     1:12.21 (38.20)                                        
 23 Worster, Sarah K          16 FRCE-OH              1:06.88    1:12.74  
                  34.76     1:12.74 (37.98)                                        
 23 Taylor, Allison L         15 SOS-OH               1:08.92    1:12.74  
                  35.12     1:12.74 (37.62)                                        
 25 Glasgow, Anna K           16 Wooster-LE           1:16.65    1:14.42  
                  35.04     1:14.42 (39.38)                                        
 26 Chelf, Emma M             15 Wooster-LE           1:14.54    1:14.95  
                  35.49     1:14.95 (39.46)                                        
 27 Dodson, Chelsea O         15 CCS-LE               1:15.69    1:15.28  
                  36.09     1:15.28 (39.19)                                        
 28 Mylin, Caitlin R          16 FRCE-OH              1:12.26    1:15.35  
                  36.18     1:15.35 (39.17)                                        
 29 Jacknewitz, Lilly A       15 FAST-LE              1:13.19    1:15.60  
                  36.68     1:15.60 (38.92)                                        
 30 Uniss, Libby A            16 FRCE-OH              1:13.10    1:16.19  
                  36.21     1:16.19 (39.98)                                        
 31 Zorman, Audrey M          16 USC-LE               1:13.75    1:16.38  
                  35.90     1:16.38 (40.48)                                        
 32 Searfoss, Sierra E        16 Perry Aquatics-LE         NT    1:16.70  
                  37.24     1:16.70 (39.46)                                        
 33 Persinger, Hailey R       15 CWW-LE               1:13.55    1:16.93  
                  36.44     1:16.93 (40.49)                                        
 34 Rymer, Jillian A          15 SWIM-LE              1:20.69    1:17.27  
                  35.85     1:17.27 (41.42)                                        
 35 Mann, Seryna T            15 MVP-OH               1:13.89    1:18.08  
                  36.54     1:18.08 (41.54)                                        
 36 Widman, Hannah G          15 SOS-OH               1:13.38    1:21.24  
                  38.56     1:21.24 (42.68)                                        
 37 Henely, Lydia N           15 RYD-LE               1:17.40    1:21.76  
                  38.94     1:21.76 (42.82)                                        
 38 Obert, Lily E             15 Tigersharks-LE       1:21.31    1:24.52  
                  39.87     1:24.52 (44.65)                                        
 39 Feik, Julia L             15 CCST-LE              1:31.68    1:29.75  
                  40.52     1:29.75 (49.23)                                        
 40 Ortman, Angelina M        15 USC-LE               1:28.97    1:30.00  
                  41.16     1:30.00 (48.84)                                        
 
Women 15-16 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
 Pool Record: $ 1:09.49    7/7/2012 Kelsey J High, DCST -OH                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 St. Clair, Reagan J       16 MAC-LE               1:07.49    1:12.41  
                  35.05     1:12.41 (37.36)                                        
  2 Chelf, Gracie A           15 Wooster-LE           1:12.29    1:13.53  
                  35.89     1:13.53 (37.64)                                        
  3 Philbrick, Olivia L       15 Unat-Le-LE           1:12.63    1:16.36  
                  37.77     1:16.36 (38.59)                                        
  4 Truelsch, Jordan L        15 SWIM-LE              1:10.67    1:17.17  
                  37.16     1:17.17 (40.01)                                        
  5 Abahazi, Liz L            16 FRCE-OH              1:10.34    1:17.21  
                  37.87     1:17.21 (39.34)                                        
  5 Caye, Michelle C          16 CWW-LE               1:17.73    1:17.21  
                  35.93     1:17.21 (41.28)                                        
  7 Rymer, Jillian A          15 SWIM-LE              1:20.57    1:19.21  
                  38.48     1:19.21 (40.73)                                        
  8 Parr, Isabelle V          15 SWIM-LE                   NT    1:19.82  
                  38.88     1:19.82 (40.94)                                        
  9 Williams, Katherine E     15 RYD-LE               1:12.52    1:20.05  
                  39.50     1:20.05 (40.55)                                        
 10 Stockard, Taylor L        15 RYD-LE               1:09.95    1:20.60  
                  39.13     1:20.60 (41.47)                                        
 11 Hootman, Julia L          16 Wooster-LE           1:18.48    1:20.85  
                  39.04     1:20.85 (41.81)                                        
 12 Brown, Mara E             15 SOS-OH               1:13.25    1:20.91  
                  38.88     1:20.91 (42.03)                                        
 13 Howell, Haley J           15 USC-LE               1:13.91    1:21.10  
                  37.78     1:21.10 (43.32)                                        
 14 St.Clair, Piper A         16 CCS-LE               1:12.04    1:21.15  
                  40.18     1:21.15 (40.97)                                        
 15 Katsaras, Lillie M        15 SWIM-LE              1:20.12    1:21.23  
                  39.51     1:21.23 (41.72)                                        
 16 Tierney, Campbell M       16 USC-LE               1:12.04    1:21.61  
                  38.80     1:21.61 (42.81)                                        
 17 Kmet, Abbie E             16 FAST-LE                   NT    1:22.55  
                  39.42     1:22.55 (43.13)                                        
 18 Seifert, Maddie Q         15 HEAT-LE              1:18.22    1:22.57  
                  41.14     1:22.57 (41.43)                                        
 19 Lynch, Larissa D          16 MVP-OH               1:15.43    1:23.53  
                  39.31     1:23.53 (44.22)                                        
 20 Horton, Elise M           15 SWIM-LE              1:21.44    1:24.18  
                  40.97     1:24.18 (43.21)                                        
 21 Mylin, Caitlin R          16 FRCE-OH              1:23.46    1:24.80  
                  40.05     1:24.80 (44.75)                                        
 22 Klug, Bella L             16 USC-LE               1:13.26    1:24.85  
                  39.97     1:24.85 (44.88)                                        
 23 Von Ville, Caroline E     15 HEAT-LE              1:15.71    1:25.19  
                  41.63     1:25.19 (43.56)                                        
 24 Smith, Kailyn E           15 FRCE-OH              1:18.73    1:25.26  
                  41.07     1:25.26 (44.19)                                        
 25 Persinger, Hailey R       15 CWW-LE               1:23.10    1:27.38  
                  42.87     1:27.38 (44.51)                                        
 26 O'Brien, Molly A          16 Tigersharks-LE       1:18.26    1:28.51  
                  41.87     1:28.51 (46.64)                                        
 27 Taylor, Allison L         15 SOS-OH               1:27.31    1:32.00  
                  42.51     1:32.00 (49.49)                                        
 28 Obert, Lily E             15 Tigersharks-LE       1:25.83    1:32.19  
                  45.29     1:32.19 (46.90)                                        
 29 Widman, Hannah G          15 SOS-OH               1:21.52    1:33.30  
                  44.04     1:33.30 (49.26)                                        
 30 Ortman, Angelina M        15 USC-LE               1:35.76    1:42.55  
                  48.12     1:42.55 (54.43)                                        
 31 Feik, Julia L             15 CCST-LE              1:34.18    1:56.33  
                  54.64   1:56.33 (1:01.69)                                        
 -- Ouyang, Rena Y            16 FRCE-OH              1:15.27         DQ  
 
Women 15-16 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
 Pool Record: $ 1:17.27   7/12/2009 MacKenzie M Stewart, Piranhas              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stockard, Taylor L        15 RYD-LE               1:16.57    1:24.48  
                  40.16     1:24.48 (44.32)                                        
  2 Smith, Kailyn E           15 FRCE-OH              1:24.84    1:28.07  
                  40.32     1:28.07 (47.75)                                        
  3 Zorman, Audrey M          16 USC-LE               1:26.04    1:28.31  
                  41.26     1:28.31 (47.05)                                        
  4 Szabo, Eliana             15 HEAT-LE              1:25.57    1:28.95  
                  42.78     1:28.95 (46.17)                                        
  5 Jacknewitz, Lilly A       15 FAST-LE              1:24.11    1:30.21  
                  43.41     1:30.21 (46.80)                                        
  6 Hootman, Julia L          16 Wooster-LE           1:32.32    1:30.27  
                  42.43     1:30.27 (47.84)                                        
  7 Von Ville, Caroline E     15 HEAT-LE                   NT    1:31.42  
                  42.37     1:31.42 (49.05)                                        
  8 Ouyang, Rena Y            16 FRCE-OH              1:21.83    1:31.91  
                  43.95     1:31.91 (47.96)                                        
  9 Merrick, Emma R           15 RYD-LE               1:26.67    1:32.71  
                  44.69     1:32.71 (48.02)                                        
 10 Horton, Elise M           15 SWIM-LE              1:28.58    1:32.96  
                  42.74     1:32.96 (50.22)                                        
 11 Russell, Ella K           15 LSSC-LE              1:21.73    1:33.32  
                  43.40     1:33.32 (49.92)                                        
 12 Philbrick, Olivia L       15 Unat-Le-LE           1:29.05    1:33.42  
                  43.98     1:33.42 (49.44)                                        
 13 Brown, Mara E             15 SOS-OH               1:22.45    1:33.99  
                  43.69     1:33.99 (50.30)                                        
 14 St.Clair, Piper A         16 CCS-LE               1:35.99    1:35.25  
                  44.98     1:35.25 (50.27)                                        
 15 Seifert, Maddie Q         15 HEAT-LE              1:33.11    1:37.12  
                  46.89     1:37.12 (50.23)                                        
 16 Glasgow, Anna K           16 Wooster-LE                NT    1:37.59  
                  46.34     1:37.59 (51.25)                                        
 17 Carano, Maddy L           16 CCS-LE               1:31.65    1:37.75  
                  46.20     1:37.75 (51.55)                                        
 18 Henely, Lydia N           15 RYD-LE               1:33.02    1:38.06  
                  45.81     1:38.06 (52.25)                                        
 19 Tierney, Campbell M       16 USC-LE               1:40.18    1:41.30  
                  46.19     1:41.30 (55.11)                                        
 20 Parr, Isabelle V          15 SWIM-LE                   NT    1:45.08  
                  51.11     1:45.08 (53.97)                                        
 21 Dodson, Chelsea O         15 CCS-LE               1:48.86    1:45.10  
                  50.35     1:45.10 (54.75)                                        
 22 Widman, Hannah G          15 SOS-OH               1:39.60    1:47.44  
                  52.19     1:47.44 (55.25)                                        
 23 Rymer, Jillian A          15 SWIM-LE              1:54.05    1:47.98  
                  51.25     1:47.98 (56.73)                                        
 24 Ortman, Angelina M        15 USC-LE               1:48.67    1:52.30  
                  51.74   1:52.30 (1:00.56)                                        
 25 Taylor, Allison L         15 SOS-OH               1:43.00    1:54.63  
                  55.25     1:54.63 (59.38)                                        
 26 Mann, Seryna T            15 MVP-OH               1:47.07    2:00.50  
                  55.05   2:00.50 (1:05.45)                                        
 
Women 15-16 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
 Pool Record: $ 1:06.05   7/22/1995 D. HECKMAN - CMU                           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Kailyn E           15 FRCE-OH              1:08.07    1:10.87  
                  32.97     1:10.87 (37.90)                                        
  2 St. Clair, Reagan J       16 MAC-LE               1:10.50    1:14.88  
                  32.92     1:14.88 (41.96)                                        
  3 Stockard, Taylor L        15 RYD-LE               1:10.43    1:14.99  
                  34.89     1:14.99 (40.10)                                        
  4 Ouyang, Rena Y            16 FRCE-OH              1:08.75    1:15.61  
                  34.63     1:15.61 (40.98)                                        
  5 Von Ville, Caroline E     15 HEAT-LE                   NT    1:16.85  
                  35.68     1:16.85 (41.17)                                        
  6 Seifert, Maddie Q         15 HEAT-LE              1:12.46    1:19.78  
                  37.80     1:19.78 (41.98)                                        
  7 Worster, Sarah K          16 FRCE-OH              1:11.70    1:20.04  
                  35.37     1:20.04 (44.67)                                        
  8 Kmet, Abbie E             16 FAST-LE              1:18.97    1:21.18  
                  36.13     1:21.18 (45.05)                                        
  9 Klug, Bella L             16 USC-LE               1:12.40    1:21.30  
                  36.62     1:21.30 (44.68)                                        
 10 Searfoss, Sierra E        16 Perry Aquatics-LE         NT    1:21.99  
                  37.71     1:21.99 (44.28)                                        
 11 Dodson, Chelsea O         15 CCS-LE               1:24.89    1:22.12  
                  39.30     1:22.12 (42.82)                                        
 12 Carano, Maddy L           16 CCS-LE               1:14.44    1:22.52  
                  36.71     1:22.52 (45.81)                                        
 13 Katsaras, Lillie M        15 SWIM-LE              1:20.00    1:22.88  
                  38.01     1:22.88 (44.87)                                        
 14 Parr, Isabelle V          15 SWIM-LE                   NT    1:23.73  
                  37.87     1:23.73 (45.86)                                        
 15 St.Clair, Piper A         16 CCS-LE               1:18.50    1:24.02  
                  38.77     1:24.02 (45.25)                                        
 16 Merrick, Emma R           15 RYD-LE               1:19.92    1:24.48  
                  38.17     1:24.48 (46.31)                                        
 17 Horton, Elise M           15 SWIM-LE              1:34.37    1:25.10  
                  38.03     1:25.10 (47.07)                                        
 18 Lynch, Larissa D          16 MVP-OH               1:19.10    1:25.12  
                  39.00     1:25.12 (46.12)                                        
 19 Uniss, Libby A            16 FRCE-OH              1:27.65    1:29.53  
                  39.94     1:29.53 (49.59)                                        
 20 Zorman, Audrey M          16 USC-LE               1:30.46    1:30.77  
                  40.84     1:30.77 (49.93)                                        
 21 Jacknewitz, Lilly A       15 FAST-LE              1:27.03    1:32.76  
                  42.60     1:32.76 (50.16)                                        
 22 Taylor, Allison L         15 SOS-OH               1:27.81    1:33.99  
                  40.15     1:33.99 (53.84)                                        
 23 Mann, Seryna T            15 MVP-OH               1:35.62    1:48.90  
                  45.28   1:48.90 (1:03.62)                                        
 
Women 15-16 200 LC Meter IM
===============================================================================
 Pool Record: $ 2:29.70    7/7/2012 Samantha M Lisy, Marlins                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 St. Clair, Reagan J       16 MAC-LE               2:37.41    2:35.92  
                  33.31     1:14.34 (41.03)     2:00.56 (46.22)     2:35.92 (35.36)
  2 Stockard, Taylor L        15 RYD-LE               2:27.11    2:36.33  
                  33.13     1:15.64 (42.51)     2:01.35 (45.71)     2:36.33 (34.98)
  3 Szabo, Eliana             15 HEAT-LE              2:36.14    2:41.93  
                  34.13     1:18.57 (44.44)     2:06.22 (47.65)     2:41.93 (35.71)
  4 Chelf, Gracie A           15 Wooster-LE           2:44.53    2:46.33  
                  35.23     1:16.53 (41.30)     2:08.47 (51.94)     2:46.33 (37.86)
  5 Brown, Mara E             15 SOS-OH               2:38.40    2:46.53  
                  34.81     1:18.47 (43.66)     2:08.74 (50.27)     2:46.53 (37.79)
  6 Von Ville, Caroline E     15 HEAT-LE              2:37.91    2:47.82  
                  34.47     1:21.38 (46.91)     2:10.10 (48.72)     2:47.82 (37.72)
  7 Smith, Kailyn E           15 FRCE-OH              2:43.41    2:48.54  
                  33.32     1:22.37 (49.05)     2:11.69 (49.32)     2:48.54 (36.85)
  8 Timken, Payton P          16 CCS-LE               2:41.96    2:48.62  
                  37.17     1:20.73 (43.56)     2:11.84 (51.11)     2:48.62 (36.78)
  9 St.Clair, Piper A         16 CCS-LE               2:40.78    2:48.76  
                  35.93     1:21.66 (45.73)     2:12.56 (50.90)     2:48.76 (36.20)
 10 Williams, Katherine E     15 RYD-LE               2:51.56    2:49.61  
                  36.91     1:21.86 (44.95)     2:12.69 (50.83)     2:49.61 (36.92)
 11 Abahazi, Liz L            16 FRCE-OH              2:40.08    2:52.41  
                  37.17     1:20.74 (43.57)     2:15.77 (55.03)     2:52.41 (36.64)
 12 Seifert, Maddie Q         15 HEAT-LE              2:49.82    2:52.51  
                  36.90     1:23.61 (46.71)     2:13.54 (49.93)     2:52.51 (38.97)
 13 Kmet, Abbie E             16 FAST-LE                   NT    2:52.79  
                  37.65     1:21.62 (43.97)     2:15.43 (53.81)     2:52.79 (37.36)
 14 Ouyang, Rena Y            16 FRCE-OH              2:38.79    2:52.86  
                  34.77     1:23.27 (48.50)     2:12.76 (49.49)     2:52.86 (40.10)
 15 Horton, Elise M           15 SWIM-LE              2:51.96    2:55.01  
                  36.15     1:23.92 (47.77)     2:14.53 (50.61)     2:55.01 (40.48)
 16 Richardson, Maddie J      16 FRCE-OH              2:47.64    2:55.78  
                  36.73     1:24.15 (47.42)     2:14.23 (50.08)     2:55.78 (41.55)
 17 Parr, Isabelle V          15 SWIM-LE                   NT    2:56.85  
                  36.53     1:22.09 (45.56)     2:17.01 (54.92)     2:56.85 (39.84)
 18 Carano, Maddy L           16 CCS-LE               2:46.74    2:57.78  
                  36.59     1:23.30 (46.71)     2:15.98 (52.68)     2:57.78 (41.80)
 19 Worster, Sarah K          16 FRCE-OH              2:48.38    2:58.95  
                  34.93     1:26.28 (51.35)     2:17.72 (51.44)     2:58.95 (41.23)
 20 Rymer, Jillian A          15 SWIM-LE              3:40.12    3:01.88  
                  37.96     1:22.84 (44.88)     2:17.83 (54.99)     3:01.88 (44.05)
 21 Klug, Bella L             16 USC-LE               2:49.58    3:04.29  
                  38.04     1:23.11 (45.07)   2:25.08 (1:01.97)     3:04.29 (39.21)
 22 Dodson, Chelsea O         15 CCS-LE               3:12.01    3:06.49  
                  37.56     1:29.06 (51.50)     2:25.61 (56.55)     3:06.49 (40.88)
 23 Zorman, Audrey M          16 USC-LE               2:59.62    3:07.45  
                  42.89     1:35.33 (52.44)     2:25.62 (50.29)     3:07.45 (41.83)
 24 Uniss, Libby A            16 FRCE-OH              3:05.75    3:08.44  
                  38.43     1:28.89 (50.46)   2:29.00 (1:00.11)     3:08.44 (39.44)
 25 Chelf, Emma M             15 Wooster-LE           3:15.52    3:10.62  
                  42.93     1:31.41 (48.48)     2:28.41 (57.00)     3:10.62 (42.21)
 26 Taylor, Allison L         15 SOS-OH               3:14.11    3:13.22  
                  37.22                             2:32.59 ( )     3:13.22 (40.63)
 27 Fiume, Hannah R           16 Tigersharks-LE       3:10.73    3:16.24  
                  41.01     1:33.64 (52.63)     2:30.15 (56.51)     3:16.24 (46.09)
 28 Searfoss, Sierra E        16 Perry Aquatics-LE         NT    3:16.29  
                  38.72     1:32.10 (53.38)   2:34.86 (1:02.76)     3:16.29 (41.43)
 29 Widman, Hannah G          15 SOS-OH               3:00.53    3:18.74  
                  41.29     1:40.07 (58.78)     2:34.02 (53.95)     3:18.74 (44.72)
 
Girls 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Pool Record: $ 27.69   6/28/2014 Cheyenne C Meek, VSC                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 DeRodes, Olivia A         18 SOS-OH                 27.56      28.93  
  2 Homoki, Jordyn R          16 SWIM-LE                27.38      29.09  
  3 Green, Lillian A          14 Wooster-LE             30.56      29.44  
  4 Martin, Anna M            18 RYD-LE                 28.26      29.76  
  5 Perry, Margaret L         17 SHSH-LE                   NT      29.77  
  6 Seghy, Bridget G          17 SWIM-LE                32.35      30.07  
  7 Devorace, Lauren M        20 Lakewood-LE            27.85      30.09  
  8 Schuld, Morgan H          17 LSSC-LE                28.57      30.29  
  9 Truelsch, Jordan L        15 SWIM-LE                29.09      30.37  
 10 Engles, Cate A            17 BBA-LE                 29.68      30.67  
 11 Wolf, Meg M               14 UFRCE-OH               31.45      31.90  
 12 Kim, Min-Kyung            18 Wooster-LE             30.41      32.22  
 13 Schuld, Mackenzie S       17 LSSC-LE                31.29      32.32  
 14 Jones, Gabby M            14 SWIM-LE                30.40      32.69  
 15 Cox, Caitlin L            12 CCS-LE                 31.95      33.12  
 16 Richardson, Maddie J      16 FRCE-OH                31.55      33.44  
 17 Jarosz, Rylee D           13 FRCE-OH                31.77      34.58  
 18 Maibach, Kylee M          17 CWW-LE                 31.89      34.62  
 19 Dunham, Emma R            17 FRCE-OH                32.06      35.62  
 20 Zorman, Audrey M          16 USC-LE                 33.28      36.10  
 21 Arnold, Anna C            13 RYD-LE                 35.08      36.64  
 22 Feik, Julia L             15 CCST-LE                35.94      37.05  
 23 Whelan, Summer K          18 RYD-LE                 33.87      37.06  
 24 Rasdall, Teagan E         18 FAST-LE                37.83      37.86  
 25 Hruschak, Liv R           10 SWIM-LE                45.67      41.06  
 
Girls 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Pool Record: $ 1:00.79   7/18/2004 AGNESE OZOLINA, UNATTACHED                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Martin, Anna M            18 RYD-LE               1:00.87    1:03.86  
                  30.92     1:03.86 (32.94)                                        
  2 DeRodes, Olivia A         18 SOS-OH               1:00.07    1:03.97  
                  31.01     1:03.97 (32.96)                                        
  3 Turchanik, Sarah M        17 RYD-LE               1:00.29    1:04.85  
                  31.29     1:04.85 (33.56)                                        
  4 Skapoulas, Anna M         17 Lakewood-LE            59.44    1:05.64  
                  31.09     1:05.64 (34.55)                                        
  5 Engles, Cate A            17 BBA-LE               1:03.99    1:06.80  
                  31.10     1:06.80 (35.70)                                        
  6 Schuld, Morgan H          17 LSSC-LE              1:02.45    1:07.17  
                  32.27     1:07.17 (34.90)                                        
  7 Seghy, Bridget G          17 SWIM-LE              1:07.00    1:08.24  
                  31.76     1:08.24 (36.48)                                        
  8 Weber, Rachel E           17 RYD-LE                    NT    1:08.31  
                  32.69     1:08.31 (35.62)                                        
  9 Perry, Margaret L         17 SHSH-LE                   NT    1:08.77  
                  32.14     1:08.77 (36.63)                                        
 10 Grespin, Maggie S         14 VSC-LE               1:08.71    1:11.25  
                  33.32     1:11.25 (37.93)                                        
 11 Gadd, Shaelyn M           17 SWIM-LE              1:05.38    1:11.37  
                  33.96     1:11.37 (37.41)                                        
 12 Markey, Alice K           18 SHSH-LE              1:12.52    1:11.56  
                  35.14     1:11.56 (36.42)                                        
 13 Siftar, Violet M          12 RYD-LE               1:12.84    1:11.66  
                  33.10     1:11.66 (38.56)                                        
 14 Richardson, Maddie J      16 FRCE-OH              1:07.81    1:12.51  
                  34.76     1:12.51 (37.75)                                        
 15 Ferris, Bridget L         15 STRS-LE              1:08.12    1:12.89  
                  34.24     1:12.89 (38.65)                                        
 16 Dunham, Emma R            17 FRCE-OH              1:10.64    1:14.53  
                  36.09     1:14.53 (38.44)                                        
 17 Hoover, Siarra N          17 MVP-OH               1:08.70    1:15.03  
                  35.55     1:15.03 (39.48)                                        
 18 Maibach, Kylee M          17 CWW-LE               1:10.88    1:17.01  
                  35.08     1:17.01 (41.93)                                        
 19 Adaway, Abby J            17 Tigersharks-LE       1:15.79    1:19.36  
                  37.94     1:19.36 (41.42)                                        
 20 Risher, Gillian S         16 Perry Aquatics-LE    1:17.44    1:20.51  
                  36.58     1:20.51 (43.93)                                        
 21 Rasdall, Teagan E         18 FAST-LE              1:19.49    1:20.57  
                  39.10     1:20.57 (41.47)                                        
 22 Ninke, Jasele A           11 VSC-LE               1:29.69    1:33.12  
                  43.31     1:33.12 (49.81)                                        
 23 Cossin, Savannah N        11 Tigersharks-LE       1:41.54    1:34.79  
                  45.48     1:34.79 (49.31)                                        
 24 Hayberger, Olivia G       12 VSC-LE                    NT    1:35.87  
                  44.75     1:35.87 (51.12)                                        
 
Girls 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Pool Record: $ 2:11.91    7/8/2007 Hannah L Burandt, USC  -LE                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 DeRodes, Olivia A         18 SOS-OH               2:13.88    2:22.10  
                  33.47     1:09.14 (35.67)     1:45.68 (36.54)     2:22.10 (36.42)
  2 Kmet, Abbie E             16 FAST-LE              2:27.95    2:25.53  
                  33.88     1:11.45 (37.57)     1:49.30 (37.85)     2:25.53 (36.23)
  3 Russell, Ella K           15 LSSC-LE              2:22.68    2:25.87  
                  32.91     1:11.05 (38.14)     1:49.14 (38.09)     2:25.87 (36.73)
  4 Truelsch, Jordan L        15 SWIM-LE              2:19.12    2:25.99  
                  34.09     1:11.42 (37.33)     1:49.82 (38.40)     2:25.99 (36.17)
  5 Berlin, Hannah G          18 CWW-LE               2:30.93    2:26.54  
                  34.90     1:11.51 (36.61)     1:49.71 (38.20)     2:26.54 (36.83)
  6 Schuld, Mackenzie S       17 LSSC-LE              2:16.19    2:26.92  
                  34.08     1:11.57 (37.49)     1:50.03 (38.46)     2:26.92 (36.89)
  7 Engles, Cate A            17 BBA-LE               2:19.29    2:28.29  
                  33.11     1:11.37 (38.26)     1:49.67 (38.30)     2:28.29 (38.62)
  8 Perry, Margaret L         17 SHSH-LE                   NT    2:32.15  
                  34.33     1:13.46 (39.13)     1:52.10 (38.64)     2:32.15 (40.05)
  9 Abahazi, Liz L            16 FRCE-OH              2:18.08    2:32.31  
                  36.73     1:16.04 (39.31)     1:54.57 (38.53)     2:32.31 (37.74)
 10 Katsaras, Lillie M        15 SWIM-LE              2:29.89    2:33.87  
                  34.63     1:15.27 (40.64)     1:54.86 (39.59)     2:33.87 (39.01)
 11 Chelf, Gretchen K         13 Wooster-LE           2:47.87    2:35.39  
                  35.30     1:14.10 (38.80)     1:55.46 (41.36)     2:35.39 (39.93)
 12 Brown, Mara E             15 SOS-OH               2:23.26    2:35.65  
                  37.38     1:16.62 (39.24)     1:57.91 (41.29)     2:35.65 (37.74)
 13 Klug, Bella L             16 USC-LE               2:23.34    2:35.84  
                  34.58     1:15.65 (41.07)     1:55.78 (40.13)     2:35.84 (40.06)
 14 Cleaver, Camille J        17 Lakewood-LE          2:35.22    2:36.27  
                  35.57     1:15.03 (39.46)     1:56.40 (41.37)     2:36.27 (39.87)
 15 Markey, Alice K           18 SHSH-LE              2:34.34    2:36.84  
                  37.04     1:18.19 (41.15)     1:58.66 (40.47)     2:36.84 (38.18)
 16 Gadd, Shaelyn M           17 SWIM-LE              2:26.72    2:37.19  
                  35.20     1:15.74 (40.54)     1:57.74 (42.00)     2:37.19 (39.45)
 17 Skapoulas, Anna M         17 Lakewood-LE          2:12.64    2:38.14  
                  35.34     1:14.62 (39.28)     1:56.78 (42.16)     2:38.14 (41.36)
 18 Lynch, Larissa D          16 MVP-OH               2:27.72    2:39.25  
                  35.70     1:15.75 (40.05)     1:58.01 (42.26)     2:39.25 (41.24)
 19 Ouyang, Rena Y            16 FRCE-OH              2:21.65    2:39.68  
                  37.65     1:18.15 (40.50)     2:00.37 (42.22)     2:39.68 (39.31)
 20 Chelf, Emma M             15 Wooster-LE           2:39.58    2:40.75  
                  36.94     1:17.69 (40.75)     1:59.70 (42.01)     2:40.75 (41.05)
 21 Worster, Sarah K          16 FRCE-OH              2:28.45    2:41.64  
                  36.03     1:17.13 (41.10)     2:00.73 (43.60)     2:41.64 (40.91)
 22 Persinger, Hailey R       15 CWW-LE               2:40.26    2:43.85  
                  38.35     1:21.59 (43.24)     2:04.23 (42.64)     2:43.85 (39.62)
 23 Uniss, Libby A            16 FRCE-OH              2:38.52    2:45.47  
                                1:22.01 ( )     2:04.31 (42.30)     2:45.47 (41.16)
 24 Siftar, Violet M          12 RYD-LE               2:39.94    2:47.90  
                  38.49     1:22.12 (43.63)     2:06.43 (44.31)     2:47.90 (41.47)
 25 Rasdall, Teagan E         18 FAST-LE              2:54.00    2:49.30  
                  38.16     1:21.43 (43.27)     2:05.12 (43.69)     2:49.30 (44.18)
 26 Charlton, Delaney R       13 USC-LE               2:39.94    2:50.30  
                  38.08     1:22.14 (44.06)     2:08.53 (46.39)     2:50.30 (41.77)
 27 Feik, Julia L             15 CCST-LE              2:54.03    3:33.02  
                  42.37     1:36.52 (54.15)     2:35.76 (59.24)     3:33.02 (57.26)
 
Girls 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Pool Record: $ 4:33.98    7/8/2011 Jodi C Turk, Silver Dolphins               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Timken, Payton P          16 CCS-LE               4:46.42    4:57.86  
                  34.03     1:11.47 (37.44)     1:49.22 (37.75)     2:27.61 (38.39)
        3:05.59 (37.98)     3:44.00 (38.41)     4:21.52 (37.52)     4:57.86 (36.34)
  2 Truelsch, Jordan L        15 SWIM-LE              5:03.33    4:58.76  
                  33.27     1:10.91 (37.64)     1:48.50 (37.59)     2:28.23 (39.73)
        3:05.76 (37.53)     3:45.14 (39.38)     4:21.96 (36.82)     4:58.76 (36.80)
  3 Von Ville, Caroline E     15 HEAT-LE              4:42.21    5:01.91  
                  34.44     1:12.07 (37.63)     1:50.26 (38.19)     2:28.64 (38.38)
        3:07.19 (38.55)     3:45.74 (38.55)     4:24.15 (38.41)     5:01.91 (37.76)
  4 Szabo, Eliana             15 HEAT-LE              4:57.69    5:05.12  
                  34.56     1:13.44 (38.88)     1:51.78 (38.34)     2:31.25 (39.47)
        3:09.69 (38.44)     3:49.01 (39.32)     4:27.45 (38.44)     5:05.12 (37.67)
  5 Carter, Mackenzie M       14 UFRCE-OH             4:52.88    5:09.12  
                  34.85     1:13.63 (38.78)     1:53.81 (40.18)     2:33.49 (39.68)
        3:13.79 (40.30)     3:53.25 (39.46)     4:32.31 (39.06)     5:09.12 (36.81)
  6 Berlin, Hannah G          18 CWW-LE               4:57.88    5:09.86  
                  34.73     1:12.28 (37.55)     1:51.65 (39.37)     2:30.93 (39.28)
        3:11.33 (40.40)     3:51.28 (39.95)     4:31.98 (40.70)     5:09.86 (37.88)
  7 Kauderer, Regan H         14 UFRCE-OH             5:05.87    5:11.11  
                  34.67     1:13.40 (38.73)     1:54.42 (41.02)     2:34.66 (40.24)
        3:14.79 (40.13)     3:54.30 (39.51)     4:34.99 (40.69)     5:11.11 (36.12)
  8 Cox, Claire E             14 CCS-LE               5:23.10    5:11.23  
                  35.27     1:14.51 (39.24)     1:54.88 (40.37)     2:34.95 (40.07)
        3:16.27 (41.32)     3:55.87 (39.60)   5:11.23 (1:15.36)                    
  9 Engles, Cate A            17 BBA-LE               5:02.41    5:12.24  
                                1:12.07 ( )     1:53.18 (41.11)     2:33.00 (39.82)
                                3:53.59 ( )   5:12.24 (1:18.65)                    
 10 Clark, Emily L            14 HEAT-LE              5:15.26    5:13.39  
                  34.34     1:13.32 (38.98)     1:52.58 (39.26)     2:33.92 (41.34)
        3:13.93 (40.01)     3:55.63 (41.70)     4:34.91 (39.28)     5:13.39 (38.48)
 11 Chapman, Lindsey M        14 FAST-LE              5:18.57    5:14.07  
                  34.72     1:13.62 (38.90)     1:54.37 (40.75)     2:35.16 (40.79)
        3:16.16 (41.00)     3:56.64 (40.48)     4:36.45 (39.81)     5:14.07 (37.62)
 12 Chelf, Gretchen K         13 Wooster-LE           5:21.53    5:20.12  
                  34.25     1:13.89 (39.64)     1:53.28 (39.39)     2:35.26 (41.98)
        3:15.85 (40.59)     3:57.62 (41.77)     4:38.84 (41.22)     5:20.12 (41.28)
 13 Tierney, Campbell M       16 USC-LE                    NT    5:22.75  
                  34.70     1:15.28 (40.58)     1:55.97 (40.69)     2:37.87 (41.90)
        3:19.08 (41.21)     4:01.70 (42.62)     4:42.79 (41.09)     5:22.75 (39.96)
 14 Klug, Bella L             16 USC-LE               5:01.58    5:27.02  
                  34.98     1:17.28 (42.30)     1:59.03 (41.75)     2:41.96 (42.93)
        3:22.36 (40.40)     4:05.21 (42.85)     4:45.98 (40.77)     5:27.02 (41.04)
 15 Stevenson, Channing K     13 SOS-OH               5:06.56    5:31.99  
                  35.54     1:18.16 (42.62)     1:59.91 (41.75)     2:43.16 (43.25)
        3:24.69 (41.53)     4:08.57 (43.88)     4:50.42 (41.85)     5:31.99 (41.57)
 16 Bruner, Brynn A           11 CCST-LE              5:43.65    5:34.55  
                  36.29     1:17.36 (41.07)     1:59.38 (42.02)     2:42.56 (43.18)
        3:26.39 (43.83)     4:10.15 (43.76)     4:53.10 (42.95)     5:34.55 (41.45)
 17 Botos, Izzy G             14 BBA-LE               5:31.95    5:34.92  
                  35.57     1:16.48 (40.91)     1:59.32 (42.84)     2:42.16 (42.84)
        3:26.44 (44.28)     4:10.56 (44.12)     4:50.64 (40.08)     5:34.92 (44.28)
 18 Chelf, Emma M             15 Wooster-LE           5:30.23    5:37.10  
                  36.87     1:19.34 (42.47)     2:00.37 (41.03)     2:44.11 (43.74)
        3:26.20 (42.09)     4:10.97 (44.77)     4:53.56 (42.59)     5:37.10 (43.54)
 19 Crislip, Faith E          11 CLES-LE              5:15.19    5:39.02  
                  38.40     1:19.55 (41.15)     2:03.43 (43.88)     2:47.00 (43.57)
        3:30.63 (43.63)     4:14.75 (44.12)     4:58.31 (43.56)     5:39.02 (40.71)
 20 Hootman, Julia L          16 Wooster-LE           5:15.12    5:46.75  
                  35.31     1:16.81 (41.50)     2:01.12 (44.31)     2:46.96 (45.84)
        3:32.25 (45.29)     4:18.17 (45.92)     5:03.75 (45.58)     5:46.75 (43.00)
 21 Dimmerling, Gennie M      13 CCS-LE               5:25.31    5:57.52  
                  37.58     1:21.70 (44.12)     2:05.61 (43.91)     2:52.33 (46.72)
        3:37.67 (45.34)     4:26.39 (48.72)     5:10.91 (44.52)     5:57.52 (46.61)
 22 Lazanich, Theresa M       12 USC-LE                    NT    6:08.72  
                  37.54     1:23.09 (45.55)     2:09.91 (46.82)     2:57.28 (47.37)
        3:46.51 (49.23)     4:33.93 (47.42)     5:23.08 (49.15)     6:08.72 (45.64)
 23 Davis, Decorah A          14 FRCE-OH              7:20.84    7:24.61  
                  49.32     1:46.82 (57.50)     2:46.19 (59.37)     3:44.03 (57.84)
        4:41.38 (57.35)     5:36.94 (55.56)     6:33.63 (56.69)     7:24.61 (50.98)
 
Women 400 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
 Pool Record: $ 4:34.03      7/1998 L. Beavers, STARS                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Kmet, Abbie E             16 FAST-LE                   NT    5:07.80  
                  35.08     1:13.79 (38.71)     1:53.17 (39.38)     2:33.04 (39.87)
        3:11.91 (38.87)     3:51.71 (39.80)     4:30.48 (38.77)     5:07.80 (37.32)
 
Girls 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Pool Record: $ 9:17.63    7/8/2011 Jodi C Turk, Silver Dolphins               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Draiss, Maddy K           17 MRST-LE              9:56.08    9:59.76  
                  33.17     1:09.53 (36.36)     1:46.76 (37.23)     2:23.99 (37.23)
        3:01.73 (37.74)     3:39.58 (37.85)     4:17.51 (37.93)     4:55.59 (38.08)
        5:34.05 (38.46)     6:11.71 (37.66)     6:50.80 (39.09)     7:29.12 (38.32)
        8:07.62 (38.50)     8:45.88 (38.26)     9:23.79 (37.91)     9:59.76 (35.97)
  2 Berlin, Hannah G          18 CWW-LE              10:24.66   10:27.64  
                  33.62     1:10.44 (36.82)     1:47.74 (37.30)     2:27.13 (39.39)
        3:06.38 (39.25)     3:46.17 (39.79)     4:25.85 (39.68)     5:06.10 (40.25)
        5:46.46 (40.36)     6:26.78 (40.32)     7:06.46 (39.68)     7:47.21 (40.75)
        8:27.13 (39.92)     9:07.95 (40.82)     9:47.93 (39.98)    10:27.64 (39.71)
  3 Murphy, Madalyn M         17 FAST-LE                   NT   10:33.34  
  4 Klug, Bella L             16 USC-LE              10:56.89   10:56.04  
                  35.73     1:16.31 (40.58)     1:58.64 (42.33)     2:40.11 (41.47)
        3:22.44 (42.33)     4:04.02 (41.58)     4:42.36 (38.34)     5:27.75 (45.39)
        6:10.76 (43.01)     6:52.67 (41.91)     7:35.63 (42.96)     8:16.65 (41.02)
        8:51.83 (35.18)     9:38.89 (47.06)    10:15.30 (36.41)    10:56.04 (40.74)
  5 Rickel, Ashtyn M          12 CCST-LE             11:10.00   10:56.36  
                  30.94     1:13.25 (42.31)     1:51.58 (38.33)     2:36.31 (44.73)
        3:18.34 (42.03)     4:00.12 (41.78)     4:42.88 (42.76)     5:24.10 (41.22)
        6:06.91 (42.81)     6:49.10 (42.19)     7:31.84 (42.74)     8:14.29 (42.45)
                                9:37.08 ( )  10:56.36 (1:19.28)                    
  6 Pesek, zoe A              13 USC-LE              11:30.00   11:04.34  
                  31.92     1:16.82 (44.90)     1:57.74 (40.92)     2:40.54 (42.80)
        3:15.73 (35.19)     4:05.48 (49.75)     4:40.45 (34.97)     5:31.64 (51.19)
        6:13.61 (41.97)     6:57.78 (44.17)     7:39.51 (41.73)     8:23.13 (43.62)
        9:04.73 (41.60)     9:46.77 (42.04)    10:26.90 (40.13)    11:04.34 (37.44)
  7 Shaker, Ava M             14 STRS-LE             10:36.60   11:05.62  
                  36.44     1:18.62 (42.18)     1:59.89 (41.27)     2:42.80 (42.91)
        3:23.84 (41.04)     4:05.98 (42.14)     4:48.18 (42.20)     5:31.29 (43.11)
        6:12.35 (41.06)     6:55.68 (43.33)     7:36.75 (41.07)     8:19.83 (43.08)
        9:01.54 (41.71)     9:42.90 (41.36)    10:25.22 (42.32)    11:05.62 (40.40)
  8 Sevald, Audrey P          13 FAST-LE             11:20.00   11:24.19  
                  35.31     1:16.96 (41.65)     1:55.44 (38.48)     2:42.06 (46.62)
        3:21.01 (38.95)     4:09.08 (48.07)     4:48.14 (39.06)     5:35.95 (47.81)
        6:16.76 (40.81)     7:03.42 (46.66)     7:45.54 (42.12)     8:30.87 (45.33)
        9:14.17 (43.30)     9:58.95 (44.78)    10:38.70 (39.75)    11:24.19 (45.49)
  9 Persinger, Hailey R       15 CWW-LE              12:35.00   11:27.98  
 10 Tekieli, Ingrid Christin  14 LESD-LE             10:33.48   11:30.65  
                  33.33     1:17.07 (43.74)     1:59.41 (42.34)     2:41.13 (41.72)
        3:24.04 (42.91)     4:06.20 (42.16)     4:50.49 (44.29)     5:34.62 (44.13)
        6:19.54 (44.92)     7:03.74 (44.20)     7:49.74 (46.00)     8:34.87 (45.13)
        9:20.07 (45.20)    10:04.43 (44.36)    10:48.50 (44.07)    11:30.65 (42.15)
 11 Uniss, Libby A            16 FRCE-OH             12:29.05   11:38.08  
 12 Goodrich, Hanna M         13 FAST-LE             11:25.41   11:39.54  
                  33.98     1:18.11 (44.13)     2:02.80 (44.69)     2:46.79 (43.99)
        3:32.12 (45.33)     4:15.92 (43.80)     5:00.94 (45.02)     5:45.12 (44.18)
        6:30.94 (45.82)     7:15.46 (44.52)     8:01.47 (46.01)     8:45.37 (43.90)
        9:30.91 (45.54)    10:14.57 (43.66)    10:59.42 (44.85)    11:39.54 (40.12)
 13 Nutter, Alexis A          16 Perry Aquatics-LE   11:00.00   11:50.16  
                  28.50     1:17.03 (48.53)     1:59.00 (41.97)     2:42.95 (43.95)
        3:26.42 (43.47)     4:12.15 (45.73)     4:56.85 (44.70)     5:43.22 (46.37)
        6:18.62 (35.40)     7:15.61 (56.99)     7:47.49 (31.88)   8:47.72 (1:00.23)
        9:32.86 (45.14)    10:19.87 (47.01)    11:04.46 (44.59)    11:50.16 (45.70)
 14 Willett, Anya N           12 CCS-LE              12:12.97   11:54.82  
 15 Rasdall, Teagan E         18 FAST-LE                   NT   12:09.34  
 16 Charlton, Delaney R       13 USC-LE                    NT   12:11.07  
 17 Dodson, Chelsea O         15 CCS-LE              12:59.62   12:16.32  
 
Girls 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
 Pool Record: $ 1:10.50    7/7/2007 Whitney M Hooley, WYRS -LE                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Robb, Jamyson G           17 CCS-LE               1:04.15    1:10.13$ 
                  33.94     1:10.13 (36.19)                                        
  2 Schuld, Morgan H          17 LSSC-LE              1:06.23    1:13.52  
                  35.71     1:13.52 (37.81)                                        
  3 Seghy, Bridget G          17 SWIM-LE              1:23.22    1:17.08  
                  36.60     1:17.08 (40.48)                                        
  4 Perry, Margaret L         17 SHSH-LE                   NT    1:18.00  
                  37.74     1:18.00 (40.26)                                        
  5 Engles, Cate A            17 BBA-LE               1:07.49    1:19.29  
                  38.89     1:19.29 (40.40)                                        
  6 Gadd, Shaelyn M           17 SWIM-LE              1:15.62    1:22.05  
                  39.53     1:22.05 (42.52)                                        
  6 Schuld, Mackenzie S       17 LSSC-LE              1:15.89    1:22.05  
                  39.26     1:22.05 (42.79)                                        
  8 Grespin, Maggie S         14 VSC-LE               1:14.62    1:22.63  
                  38.79     1:22.63 (43.84)                                        
  9 Dunham, Emma R            17 FRCE-OH              1:20.02    1:24.18  
                  40.70     1:24.18 (43.48)                                        
 10 Cleaver, Camille J        17 Lakewood-LE          1:17.52    1:24.59  
                  41.72     1:24.59 (42.87)                                        
 11 Ferris, Bridget L         15 STRS-LE              1:18.16    1:25.30  
                  41.05     1:25.30 (44.25)                                        
 12 Maibach, Kylee M          17 CWW-LE               1:24.16    1:30.12  
                  42.05     1:30.12 (48.07)                                        
 13 Jones, Gabby M            14 SWIM-LE              1:40.35    1:34.44  
                  47.38     1:34.44 (47.06)                                        
 14 Whelan, Summer K          18 RYD-LE               1:22.86    1:35.03  
                  45.58     1:35.03 (49.45)                                        
 15 Rasdall, Teagan E         18 FAST-LE              1:36.05    1:37.04  
                  47.60     1:37.04 (49.44)                                        
 16 Hruschak, Liv R           10 SWIM-LE              1:40.00    1:48.88  
                  52.64     1:48.88 (56.24)                                        
 17 Hayberger, Olivia G       12 VSC-LE               2:05.14    2:03.40  
                  57.82   2:03.40 (1:05.58)                                        
 -- Fernandez, Suzanna R      14 RYD-LE               1:19.06         DQ  
 
Girls 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
 Pool Record: $ 2:28.19    7/8/2012 Kelsey J High, DCST -OH                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chelf, Gracie A           15 Wooster-LE           2:36.36    2:39.07  
                  36.39     1:17.50 (41.11)     1:58.71 (41.21)     2:39.07 (40.36)
  2 Szabo, Eliana             15 HEAT-LE              2:31.73    2:42.89  
                  39.29     1:20.74 (41.45)     2:02.41 (41.67)     2:42.89 (40.48)
  3 Brilmyer, Tera C          14 FAST-LE                   NT    2:42.96  
                  39.50     1:20.35 (40.85)     2:02.35 (42.00)     2:42.96 (40.61)
  4 Rymer, Jillian A          15 SWIM-LE              2:40.25    2:46.75  
                  38.67     1:21.65 (42.98)     2:04.79 (43.14)     2:46.75 (41.96)
  5 Kauderer, Regan H         14 UFRCE-OH             2:41.04    2:47.84  
                  39.14     1:22.23 (43.09)     2:04.97 (42.74)     2:47.84 (42.87)
  6 Russell, Ella K           15 LSSC-LE              2:36.33    2:49.01  
                  39.71     1:21.91 (42.20)     2:05.92 (44.01)     2:49.01 (43.09)
  7 Turkal, Ava G             14 MAC-LE               2:41.07    2:49.42  
                  39.78     1:22.29 (42.51)     2:06.74 (44.45)     2:49.42 (42.68)
  8 Schuld, Mackenzie S       17 LSSC-LE              2:46.74    2:50.04  
                  40.56     1:23.01 (42.45)     2:06.54 (43.53)     2:50.04 (43.50)
  9 McDaniel, Allison A       14 RYD-LE               2:31.95    2:50.91  
                  39.84     1:22.66 (42.82)     2:06.92 (44.26)     2:50.91 (43.99)
 10 Abahazi, Liz L            16 FRCE-OH                   NT    2:54.83  
                  40.49     1:24.62 (44.13)     2:10.27 (45.65)     2:54.83 (44.56)
 11 Ferris, Bridget L         15 STRS-LE              2:49.41    2:56.27  
                  43.24     1:27.21 (43.97)     2:13.28 (46.07)     2:56.27 (42.99)
 12 Tierney, Campbell M       16 USC-LE               2:38.89    2:56.80  
                  40.98     1:24.53 (43.55)     2:11.28 (46.75)     2:56.80 (45.52)
 13 Cleaver, Camille J        17 Lakewood-LE          2:46.22    2:57.62  
                  41.75     1:26.23 (44.48)     2:12.47 (46.24)     2:57.62 (45.15)
 14 Fernandez, Suzanna R      14 RYD-LE               2:45.78    2:59.80  
                  41.46     1:28.00 (46.54)     2:14.50 (46.50)     2:59.80 (45.30)
 15 Hoover, Siarra N          17 MVP-OH               2:40.46    3:02.28  
                  43.36     1:28.64 (45.28)     2:15.70 (47.06)     3:02.28 (46.58)
 16 Persinger, Hailey R       15 CWW-LE               3:01.67    3:03.26  
                  45.30     1:31.50 (46.20)     2:19.17 (47.67)     3:03.26 (44.09)
 17 Peterson, Sydney M        13 GYB-LE               2:52.43    3:03.48  
                  42.29     1:29.80 (47.51)     2:16.56 (46.76)     3:03.48 (46.92)
 18 Speelman, Ava M           14 STRS-LE              2:57.96    3:04.02  
                  45.03     1:30.65 (45.62)     2:18.46 (47.81)     3:04.02 (45.56)
 19 Mylin, Caitlin R          16 FRCE-OH              2:58.15    3:04.29  
                  41.85     1:30.51 (48.66)     2:18.02 (47.51)     3:04.29 (46.27)
 20 Obert, Lily E             15 Tigersharks-LE       3:04.30    3:10.80  
                  43.61     1:33.04 (49.43)     2:21.51 (48.47)     3:10.80 (49.29)
 21 Turner, Amanda M          14 LSSC-LE                   NT    3:22.16  
                  46.73     1:39.38 (52.65)     2:31.14 (51.76)     3:22.16 (51.02)
 22 Davis, Decorah A          14 FRCE-OH              3:49.38    3:54.64  
                  53.05   1:57.51 (1:04.46)   2:58.26 (1:00.75)     3:54.64 (56.38)
 -- Feik, Julia L             15 CCST-LE              3:48.16         DQ  
 
Girls 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
 Pool Record: $ 1:14.77   6/29/2014 Laura A Lindsay, CCS  -LE                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Robb, Jamyson G           17 CCS-LE               1:10.13    1:18.62  
                  37.05     1:18.62 (41.57)                                        
  2 Martin, Anna M            18 RYD-LE               1:12.03    1:18.99  
                  37.07     1:18.99 (41.92)                                        
  3 Turchanik, Sarah M        17 RYD-LE               1:15.37    1:22.84  
                  38.92     1:22.84 (43.92)                                        
  4 Wolf, Meg M               14 UFRCE-OH             1:24.45    1:24.94  
                  39.46     1:24.94 (45.48)                                        
  5 Richardson, Maddie J      16 FRCE-OH              1:21.09    1:30.68  
                  40.93     1:30.68 (49.75)                                        
  6 Hoover, Siarra N          17 MVP-OH               1:23.46    1:31.25  
                  43.77     1:31.25 (47.48)                                        
  7 Engles, Cate A            17 BBA-LE               1:27.34    1:32.59  
                  44.67     1:32.59 (47.92)                                        
  8 Grespin, Maggie S         14 VSC-LE               1:27.65    1:32.89  
                  43.85     1:32.89 (49.04)                                        
  9 Dunham, Emma R            17 FRCE-OH              1:27.65    1:33.50  
                  43.05     1:33.50 (50.45)                                        
 10 Cox, Caitlin L            12 CCS-LE               1:28.79    1:34.14  
                  43.81     1:34.14 (50.33)                                        
 11 Adaway, Abby J            17 Tigersharks-LE       1:28.67    1:34.98  
                  44.80     1:34.98 (50.18)                                        
 12 Seghy, Bridget G          17 SWIM-LE              1:33.00    1:35.65  
                  45.69     1:35.65 (49.96)                                        
 13 Ferris, Bridget L         15 STRS-LE              1:28.05    1:36.12  
                  43.77     1:36.12 (52.35)                                        
 14 Truelsch, Jordan L        15 SWIM-LE              1:33.98    1:36.34  
                  46.13     1:36.34 (50.21)                                        
 15 Siftar, Violet M          12 RYD-LE               1:34.23    1:36.45  
                  45.04     1:36.45 (51.41)                                        
 16 Schuld, Morgan H          17 LSSC-LE              1:32.35    1:36.53  
                  46.42     1:36.53 (50.11)                                        
 17 Schuld, Mackenzie S       17 LSSC-LE              1:33.34    1:37.06  
                  45.77     1:37.06 (51.29)                                        
 18 Cossin, Savannah N        11 Tigersharks-LE       1:56.71    1:53.22  
                  53.82     1:53.22 (59.40)                                        
 19 Ninke, Jasele A           11 VSC-LE               1:50.60    1:58.89  
                  59.32     1:58.89 (59.57)                                        
 
Girls 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
 Pool Record: $ 2:43.57   7/11/2009 Taylor K Vargo, VSC                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Martin, Anna M            18 RYD-LE               2:36.39    2:49.17  
                  37.92     1:20.98 (43.06)     2:05.05 (44.07)     2:49.17 (44.12)
  2 Robb, Jamyson G           17 CCS-LE               2:36.97    2:55.29  
                  40.10     1:25.76 (45.66)     2:10.10 (44.34)     2:55.29 (45.19)
  3 Stockard, Taylor L        15 RYD-LE               2:49.47    3:01.82  
                  41.36     1:28.13 (46.77)     2:14.82 (46.69)     3:01.82 (47.00)
  4 Susi, Katie M             14 VFYT-LE              2:47.47    3:05.37  
                  42.32     1:29.32 (47.00)     2:18.17 (48.85)     3:05.37 (47.20)
  5 Wolf, Meg M               14 UFRCE-OH             3:01.01    3:05.48  
                  43.71     1:30.42 (46.71)     2:19.90 (49.48)     3:05.48 (45.58)
  6 Ryder, Lauren E           13 MAC-LE               3:02.90    3:05.76  
                  43.79     1:31.18 (47.39)     2:19.78 (48.60)     3:05.76 (45.98)
  7 Cox, Claire E             14 CCS-LE               2:55.51    3:07.26  
                  41.88     1:32.01 (50.13)     2:19.24 (47.23)     3:07.26 (48.02)
  8 Cheney, Brielle B         13 Unat-Le-LE           3:12.97    3:11.30  
                  44.01     1:33.63 (49.62)     2:25.16 (51.53)     3:11.30 (46.14)
  9 Houck, Sara E             14 FRCE-OH              3:08.55    3:12.27  
                  43.64     1:32.13 (48.49)     2:23.26 (51.13)     3:12.27 (49.01)
 10 Zorman, Audrey M          16 USC-LE               3:06.88    3:12.46  
                  42.75     1:32.52 (49.77)     2:23.35 (50.83)     3:12.46 (49.11)
 11 Timken, Parker L          18 CCS-LE                    NT    3:12.54  
                  44.47     1:32.74 (48.27)     2:24.73 (51.99)     3:12.54 (47.81)
 12 Von Ville, Caroline E     15 HEAT-LE              2:55.45    3:13.13  
                  44.75     1:33.28 (48.53)     2:24.16 (50.88)     3:13.13 (48.97)
 13 Henely, Grace M           13 RYD-LE               3:02.02    3:13.20  
                  42.48     1:32.76 (50.28)     2:22.32 (49.56)     3:13.20 (50.88)
 14 Szabo, Eliana             15 HEAT-LE              3:06.74    3:14.49  
                  45.51     1:34.85 (49.34)     2:25.20 (50.35)     3:14.49 (49.29)
 15 Richardson, Maddie J      16 FRCE-OH              3:04.31    3:16.57  
                  43.15     1:34.28 (51.13)     2:24.81 (50.53)     3:16.57 (51.76)
 16 St.Clair, Piper A         16 CCS-LE               3:19.20    3:17.20  
                  45.16     1:37.02 (51.86)     2:27.07 (50.05)     3:17.20 (50.13)
 17 Cox, Caitlin L            12 CCS-LE               3:15.40    3:20.04  
                  46.23     1:37.02 (50.79)     2:30.66 (53.64)     3:20.04 (49.38)
 18 Sevald, Audrey P          13 FAST-LE              3:28.78    3:21.09  
                  44.89     1:36.49 (51.60)     2:28.72 (52.23)     3:21.09 (52.37)
 19 Muzychak, Ella M          13 ULSSC-LE             3:10.04    3:24.40  
                  45.16     1:38.48 (53.32)     2:31.44 (52.96)     3:24.40 (52.96)
 20 Arnold, Anna C            13 RYD-LE               3:15.08    3:24.60  
                  45.66     1:39.68 (54.02)     2:32.06 (52.38)     3:24.60 (52.54)
 21 Schuld, Morgan H          17 LSSC-LE              3:27.17    3:24.98  
                  46.10     1:40.05 (53.95)     2:32.09 (52.04)     3:24.98 (52.89)
 22 Truelsch, Jordan L        15 SWIM-LE              3:26.18    3:26.36  
                  47.22     1:38.28 (51.06)     2:33.62 (55.34)     3:26.36 (52.74)
 23 Hruschak, Ella G          13 SWIM-LE              3:30.00    3:27.43  
                  46.73     1:40.57 (53.84)     2:36.29 (55.72)     3:27.43 (51.14)
 24 Ferris, Bridget L         15 STRS-LE              3:28.37    3:31.48  
                  47.80     1:42.88 (55.08)     2:38.05 (55.17)     3:31.48 (53.43)
 25 Jones, Gabby M            14 SWIM-LE              3:40.00    3:35.51  
                  47.33     1:44.03 (56.70)     2:39.64 (55.61)     3:35.51 (55.87)
 26 Neeley, Cheyenne M        13 FAST-LE              3:42.59    3:38.22  
                  47.21     1:43.80 (56.59)     2:39.49 (55.69)     3:38.22 (58.73)
 27 Bittner, Kailey G         13 USC-LE               3:36.83    3:49.82  
                  51.89     1:50.75 (58.86)     2:49.21 (58.46)   3:49.82 (1:00.61)
 28 Gallion, Kaela A          14 MRST-LE              3:37.65    3:50.80  
                  52.73     1:50.67 (57.94)   2:52.12 (1:01.45)     3:50.80 (58.68)
 29 Sakach, Paige D           14 LSSC-LE              3:41.95    4:04.00  
                  57.02   1:57.96 (1:00.94)   3:02.88 (1:04.92)   4:04.00 (1:01.12)
 
Girls 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
 Pool Record: $ 1:06.62   6/29/2014 Macie O McNichols, SWIM -LE                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Turchanik, Sarah M        17 RYD-LE               1:02.24    1:06.93  
                  31.23     1:06.93 (35.70)                                        
  2 Martin, Anna M            18 RYD-LE               1:06.67    1:08.27  
                  31.83     1:08.27 (36.44)                                        
  3 Skapoulas, Anna M         17 Lakewood-LE          1:03.52    1:10.30  
                  32.34     1:10.30 (37.96)                                        
  4 Schuld, Morgan H          17 LSSC-LE              1:07.98    1:13.31  
                  34.16     1:13.31 (39.15)                                        
  5 Grespin, Maggie S         14 VSC-LE               1:06.93    1:14.55  
                  33.34     1:14.55 (41.21)                                        
  6 Berlin, Hannah G          18 CWW-LE               1:17.77    1:15.19  
                  35.31     1:15.19 (39.88)                                        
  7 Brown, Mara E             15 SOS-OH               1:11.32    1:16.71  
                  34.20     1:16.71 (42.51)                                        
  8 Robb, Jamyson G           17 CCS-LE               1:13.34    1:17.50  
                  35.91     1:17.50 (41.59)                                        
  9 Markey, Alice K           18 SHSH-LE              1:21.90    1:19.18  
                  37.41     1:19.18 (41.77)                                        
 10 Weber, Rachel E           17 RYD-LE                    NT    1:20.39  
                  35.91     1:20.39 (44.48)                                        
 11 Seghy, Bridget G          17 SWIM-LE              1:15.00    1:21.56  
                  36.93     1:21.56 (44.63)                                        
 12 Maibach, Kylee M          17 CWW-LE               1:18.87    1:26.47  
                  38.47     1:26.47 (48.00)                                        
 13 Risher, Gillian S         16 Perry Aquatics-LE    1:22.06    1:32.03  
                  40.40     1:32.03 (51.63)                                        
 14 Siftar, Violet M          12 RYD-LE               1:40.36    1:34.19  
                  42.15     1:34.19 (52.04)                                        
 15 Widman, Hannah G          15 SOS-OH               1:25.39    1:35.29  
                  43.36     1:35.29 (51.93)                                        
 16 Cossin, Savannah N        11 Tigersharks-LE       2:00.00    2:02.22  
                  56.88   2:02.22 (1:05.34)                                        
 17 Betscakos, Solana O        9 GYB-LE                    NT    2:15.23  
                1:01.95   2:15.23 (1:13.28)                                        
 
Girls 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
 Pool Record: $ 2:28.41   6/30/2018 Molly E Franklin, VSC                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schnelzer, Maddy E        14 CWW-LE               2:45.18    2:45.11  
                  36.35     1:17.34 (40.99)     2:01.14 (43.80)     2:45.11 (43.97)
  2 Grespin, Maggie S         14 VSC-LE               2:36.28    2:48.13  
                  36.43     1:20.34 (43.91)     2:04.80 (44.46)     2:48.13 (43.33)
  3 Skapoulas, Anna M         17 Lakewood-LE          2:29.22    2:48.39  
                  35.64     1:17.93 (42.29)     2:02.55 (44.62)     2:48.39 (45.84)
  4 Vogel, Morgan P           14 MRST-LE                   NT    2:48.63  
                  33.99     1:16.51 (42.52)     2:00.40 (43.89)     2:48.63 (48.23)
  5 Gadd, Shaelyn M           17 SWIM-LE              2:47.48    3:00.92  
                  37.15     1:22.01 (44.86)     2:11.43 (49.42)     3:00.92 (49.49)
  6 Worster, Sarah K          16 FRCE-OH              2:46.99    3:02.11  
                  37.38     1:23.84 (46.46)     2:13.72 (49.88)     3:02.11 (48.39)
  7 Peterson, Sydney M        13 GYB-LE               3:05.20    3:03.72  
                  35.76     1:21.87 (46.11)     2:12.61 (50.74)     3:03.72 (51.11)
  8 Dodson, Chelsea O         15 CCS-LE               3:05.86    3:05.33  
                  40.27     1:26.82 (46.55)     2:17.51 (50.69)     3:05.33 (47.82)
  9 Speelman, Ava M           14 STRS-LE              3:06.39    3:14.72  
                  37.77     1:26.80 (49.03)     2:19.47 (52.67)     3:14.72 (55.25)
 10 Turner, Amanda M          14 LSSC-LE                   NT    3:38.30  
                  43.00     1:37.47 (54.47)   2:39.95 (1:02.48)     3:38.30 (58.35)
 
Girls 200 LC Meter IM
===============================================================================
 Pool Record: $ 2:30.83    7/9/2011 Steph A Gyurke, VSC                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Homoki, Jordyn R          16 SWIM-LE              2:25.14    2:34.33  
                  32.00     1:12.86 (40.86)     1:57.82 (44.96)     2:34.33 (36.51)
  2 Devorace, Lauren M        20 Lakewood-LE          2:25.90    2:37.19  
                  34.32     1:15.50 (41.18)     2:01.37 (45.87)     2:37.19 (35.82)
  3 Timken, Parker L          18 CCS-LE                    NT    2:38.25  
                  31.18     1:13.26 (42.08)     2:02.62 (49.36)     2:38.25 (35.63)
  4 Schuld, Mackenzie S       17 LSSC-LE              2:40.42    2:46.23  
                  34.29     1:19.10 (44.81)     2:08.74 (49.64)     2:46.23 (37.49)
  5 Grespin, Maggie S         14 VSC-LE               2:38.72    2:51.72  
                  34.66     1:18.47 (43.81)     2:11.49 (53.02)     2:51.72 (40.23)
  6 Dunham, Emma R            17 FRCE-OH              2:53.68    2:58.97  
                  38.40     1:25.13 (46.73)     2:15.11 (49.98)     2:58.97 (43.86)
  7 Cleaver, Camille J        17 Lakewood-LE          2:58.52    3:00.97  
                  38.01     1:25.04 (47.03)     2:19.88 (54.84)     3:00.97 (41.09)
  8 Fernandez, Suzanna R      14 RYD-LE               2:56.26    3:02.22  
                  43.81     1:29.11 (45.30)     2:24.51 (55.40)     3:02.22 (37.71)
  9 Maibach, Kylee M          17 CWW-LE               2:59.58    3:04.16  
                  37.43     1:26.16 (48.73)     2:22.19 (56.03)     3:04.16 (41.97)
 10 Ferris, Bridget L         15 STRS-LE              2:51.52    3:05.85  
                  43.11     1:30.22 (47.11)     2:24.62 (54.40)     3:05.85 (41.23)
 11 O'Brien, Molly A          16 Tigersharks-LE       3:02.21    3:10.69  
                  40.68     1:30.37 (49.69)     2:26.72 (56.35)     3:10.69 (43.97)
 12 Whelan, Summer K          18 RYD-LE               3:04.27    3:16.63  
                  40.80     1:32.09 (51.29)     2:30.72 (58.63)     3:16.63 (45.91)
 13 Brown, Georgia T          11 UCFYN-LE             4:17.49    3:42.29  
                  53.84     1:50.00 (56.16)   2:53.79 (1:03.79)     3:42.29 (48.50)
 14 Hruschak, Liv R           10 SWIM-LE              4:00.00    3:55.00  
                1:00.50     2:00.32 (59.82)   3:08.49 (1:08.17)     3:55.00 (46.51)
 15 Goodman, Sofie L           9 LSSC-LE              4:15.79    3:57.26  
                1:04.26     2:03.21 (58.95)   3:07.19 (1:03.98)     3:57.26 (50.07)
 
Girls 400 LC Meter IM
===============================================================================
 Pool Record: $ 5:16.75   7/10/2009 Steph A Gyurke, VSC                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brilmyer, Tera C          14 FAST-LE              5:19.51    5:30.25  
                  34.68     1:14.22 (39.54)     1:59.54 (45.32)     2:43.37 (43.83)
        3:29.19 (45.82)     4:15.47 (46.28)     4:53.54 (38.07)     5:30.25 (36.71)
  2 Stockard, Taylor L        15 RYD-LE               5:22.32    5:43.63  
                  34.53     1:14.88 (40.35)     2:00.09 (45.21)     2:45.54 (45.45)
        3:34.68 (49.14)     4:24.47 (49.79)     5:04.37 (39.90)     5:43.63 (39.26)
  3 Montgomery, Emma A        12 CCST-LE              6:25.29    5:58.87  
                  37.64     1:20.98 (43.34)     2:10.21 (49.23)     2:54.96 (44.75)
        3:47.57 (52.61)     4:38.68 (51.11)     5:21.24 (42.56)     5:58.87 (37.63)
  4 Swope, Rayna L            14 RYD-LE               5:55.23    5:59.48  
                  36.65     1:20.17 (43.52)     2:06.60 (46.43)     2:51.03 (44.43)
        3:46.25 (55.22)     4:40.36 (54.11)     5:21.90 (41.54)     5:59.48 (37.58)
  5 DeCarlo, Alex A           11 UFRCE-OH             6:04.12    6:07.14  
                  40.17     1:26.97 (46.80)     2:13.25 (46.28)     2:58.82 (45.57)
        3:51.00 (52.18)     4:46.37 (55.37)     5:26.57 (40.20)     6:07.14 (40.57)
  6 Peterson, Sydney M        13 GYB-LE               6:29.08    6:14.62  
                                1:22.23 ( )     2:11.55 (49.32)     2:58.59 (47.04)
                                4:53.68 ( )   6:14.62 (1:20.94)                    
  7 Scheibelhoffer, Olivia G  13 GYB-LE               6:25.62    6:27.47  
                  38.76     1:27.58 (48.82)     2:15.45 (47.87)     3:03.34 (47.89)
        3:58.82 (55.48)   4:58.88 (1:00.06)     5:42.55 (43.67)     6:27.47 (44.92)
  8 Olsavsky, Paige E         12 MRST-LE                   NT    6:34.11  
                  37.33     1:26.59 (49.26)     2:13.98 (47.39)     3:00.96 (46.98)
        3:58.58 (57.62)   5:04.93 (1:06.35)     5:48.32 (43.39)     6:34.11 (45.79)
  9 Turner, Amanda M          14 LSSC-LE                   NT    6:53.47  
                  42.39     1:35.23 (52.84)     2:32.47 (57.24)     3:24.94 (52.47)
      4:26.55 (1:01.61)     5:24.16 (57.61)     6:10.28 (46.12)     6:53.47 (43.19)
 
Girls 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
 Pool Record: $ 1:56.16   6/29/2014 SwimStrong, SWIM -LE                       
                         J Newbould, M Washko, M McNichols, J Barrus       
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 YMCA of Wooster Swim Team/Rec-LE  'A'             2:14.21    2:07.13  
     1) Green, Lillian A 14             2) Chelf, Gretchen K 13           
     3) Hootman, Julia L 16             4) Chelf, Gracie A 15             
                                1:05.40 ( )   2:07.13 (1:01.73)                    
  2 SwimUnited-LE  'A'                                2:00.77    2:07.48  
     1) Truelsch, Jordan L 15           2) Seghy, Bridget G 17            
     3) Swanson, Leyna G 13             4) Katsaras, Lillie M 15          
                                1:02.46 ( )   2:07.48 (1:05.02)                    
  3 Lake Shore Swim Club-LE  'A'                      2:00.54    2:08.48  
     1) Russell, Ella K 15              2) Turner, Amanda M 14            
     3) Schuld, Mackenzie S 17          4) Schuld, Morgan H 17            
                                1:06.38 ( )   2:08.48 (1:02.10)                    
  4 Sand Otter Swimming-OH  'A'                       2:02.05    2:14.12  
     1) Brown, Mara E 15                2) Stevenson, Channing K 13       
     3) Widman, Hannah G 15             4) DeRodes, Olivia A 18           
                                1:08.09 ( )   2:14.12 (1:06.03)                    
  5 Firestone Akron Swim Team-LE  'A'                 2:05.99    2:14.24  
     1) Kmet, Abbie E 16                2) Sevald, Audrey P 13            
     3) Jacknewitz, Lilly A 15          4) Goodrich, Hanna M 13           
                                1:08.66 ( )   2:14.24 (1:05.58)                    
  6 Copley Water Warriors-LE  'A'                     2:02.00    2:14.36  
     1) Maibach, Kylee M 17             2) Schnelzer, Maddy E 14          
     3) Persinger, Hailey R 15          4) Berlin, Hannah G 18            
                                1:05.87 ( )   2:14.36 (1:08.49)                    
  7 University Swim Club-LE  'A'                      2:02.00    2:19.81  
     1) Klug, Bella L 16                2) Bittner, Kailey G 13           
     3) Zorman, Audrey M 16             4) Tierney, Campbell M 16         
                                1:12.37 ( )   2:19.81 (1:07.44)                    
  8 Green YMCA Barracudas Swim Tea-LE  'A'                 NT    2:26.40  
     1) Edwards, Elliana M 13           2) Kulhanek, Mady E 14            
     3) Applegate, Jocelyn J 11         4) Peterson, Sydney M 13          
                                1:12.59 ( )   2:26.40 (1:13.81)                    
  9 YMCA of Wooster Swim Team/Rec-LE  'B'                  NT    2:26.49  
     1) Chelf, Emma M 15                2) Haynes, Payton P 13            
     3) Glasgow, Anna K 16              4) Baxstrom, Sophia M 13          
                                1:16.91 ( )   2:26.49 (1:09.58)                    
 
Girls 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
 Pool Record: $ 4:11.53   6/28/2014 SwimStrong, SWIM -LE                       
                         J Barrus, J Newbould, A Coronel, M McNichols      
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 SwimUnited-LE  'A'                                4:22.50    4:28.32  
     1) Truelsch, Jordan L 15           2) Parr, Isabelle V 15            
     3) Seghy, Bridget G 17             4) Homoki, Jordyn R 16            
                  32.01   1:06.90 (1:06.90)     1:40.27 (33.37)   2:16.66 (1:09.76)
        2:48.75 (32.09)   3:24.76 (1:08.10)     3:54.41 (29.65)   4:28.32 (1:03.56)
  2 Lakewood Rangers Swim Team-LE  'A'                4:25.73    4:35.42  
     1) Skapoulas, Anna M 17            2) Cleaver, Camille J 17          
     3) Wanosik, Carolyn K 13           4) Devorace, Lauren M 20          
                  31.77   1:06.53 (1:06.53)     1:40.15 (33.62)   2:17.88 (1:11.35)
        2:50.92 (33.04)   3:29.74 (1:11.86)     4:01.05 (31.31)   4:35.42 (1:05.68)
  3 YMCA of Wooster Swim Team/Rec-LE  'A'                  NT    4:36.02  
     1) Chelf, Gracie A 15              2) Chelf, Gretchen K 13           
     3) Hootman, Julia L 16             4) Kim, Min-Kyung 18              
                  30.82   1:05.09 (1:05.09)     1:38.63 (33.54)   2:15.40 (1:10.31)
        2:48.30 (32.90)   3:26.77 (1:11.37)     3:59.13 (32.36)   4:36.02 (1:09.25)
  4 Sand Otter Swimming-OH  'A'                       4:32.29    4:46.79  
     1) Brown, Mara E 15                2) Stevenson, Channing K 13       
     3) Evans, Megan E 13               4) DeRodes, Olivia A 18           
                  33.50   1:08.85 (1:08.85)     1:45.93 (37.08)   2:24.37 (1:15.52)
        3:01.25 (36.88)   3:42.15 (1:17.78)     4:13.14 (30.99)   4:46.79 (1:04.64)
  5 University Swim Club-LE  'A'                      4:32.59    4:47.51  
     1) Klug, Bella L 16                2) Pesek, zoe A 13                
     3) Howell, Haley J 15              4) Tierney, Campbell M 16         
                  34.38   1:14.87 (1:14.87)     1:47.38 (32.51)   2:24.17 (1:09.30)
        2:57.42 (33.25)   3:36.39 (1:12.22)     4:09.16 (32.77)   4:47.51 (1:11.12)
  6 Green YMCA Barracudas Swim Tea-LE  'A'            4:33.69    4:56.57  
     1) Beasley, Elyse L 14             2) Scheibelhoffer, Olivia G 13    
     3) Edwards, Elliana M 13           4) Shroyer, Anne E 14             
                  35.19   1:12.67 (1:12.67)     1:49.58 (36.91)   2:30.27 (1:17.60)
        3:06.02 (35.75)   3:45.72 (1:15.45)     4:19.41 (33.69)   4:56.57 (1:10.85)
  7 University Swim Club-LE  'B'                      5:33.20    5:06.78  
     1) Charlton, Delaney R 13          2) Zorman, Audrey M 16            
     3) Bittner, Kailey G 13            4) McCort, Sarah M 14             
                  34.58   1:14.39 (1:14.39)     1:49.16 (34.77)   2:30.74 (1:16.35)
        3:08.76 (38.02)   3:53.92 (1:23.18)     4:27.35 (33.43)   5:06.78 (1:12.86)
 
Girls 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
 Pool Record: $ 2:12.42   6/28/2014 SwimStrong, SWIM -LE                       
                         A Coronel, M Washko, M Pederson, M McNichols      
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 SwimUnited-LE  'A'                                2:12.18    2:19.46  
     1) Truelsch, Jordan L 15           2) Homoki, Jordyn R 16            
     3) Gadd, Shaelyn M 17              4) Seghy, Bridget G 17            
                                1:14.27 ( )   2:19.46 (1:05.19)                    
  2 University Swim Club-LE  'A'                      2:22.14    2:29.36  
     1) Howell, Haley J 15              2) Zorman, Audrey M 16            
     3) Klug, Bella L 16                4) Tierney, Campbell M 16         
                                1:20.34 ( )   2:29.36 (1:09.02)                    
  3 Lake Shore Swim Club-LE  'A'                      2:15.33    2:29.70  
     1) Schuld, Mackenzie S 17          2) LaRosa, Nina V 13              
     3) Schuld, Morgan H 17             4) Sakach, Paige D 14             
                                1:19.96 ( )   2:29.70 (1:09.74)                    
  4 YMCA of Wooster Swim Team/Rec-LE  'A'             2:32.76    2:33.61  
     1) Chelf, Gracie A 15              2) Hootman, Julia L 16            
     3) Baxstrom, Sophia M 13           4) Chelf, Gretchen K 13           
                                1:20.51 ( )   2:33.61 (1:13.10)                    
  5 Sand Otter Swimming-OH  'A'                       2:21.61    2:34.07  
     1) Widman, Hannah G 15             2) Brown, Mara E 15               
     3) Stevenson, Channing K 13        4) DeRodes, Olivia A 18           
                                1:26.75 ( )   2:34.07 (1:07.32)                    
  6 Copley Water Warriors-LE  'A'                     2:14.00    2:37.26  
     1) Caye, Michelle C 16             2) Persinger, Hailey R 15         
     3) Schnelzer, Maddy E 14           4) Gowda, Tarini 13               
                                1:29.23 ( )   2:37.26 (1:08.03)                    
 
Girls 400 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
 Pool Record: $ 4:42.18   6/29/2014 SwimStrong, SWIM -LE                       
                         E Auckley, K Mattson, M McNichols, J Newbould     
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 SwimUnited-LE  'A'                                5:06.65    5:09.53  
     1) Truelsch, Jordan L 15           2) Horton, Elise M 15             
     3) Gadd, Shaelyn M 17              4) Seghy, Bridget G 17            
                  35.80   1:13.44 (1:13.44)     1:55.34 (41.90)   2:44.75 (1:31.31)
        3:19.69 (34.94)   4:02.69 (1:17.94)     4:33.36 (30.67)   5:09.53 (1:06.84)
  2 YMCA of Wooster Swim Team/Rec-LE  'A'                  NT    5:11.14  
     1) Chelf, Gracie A 15              2) Davis, Sophia K 20             
     3) Hootman, Julia L 16             4) Chelf, Gretchen K 13           
                  35.63   1:13.40 (1:13.40)     1:49.83 (36.43)   2:34.57 (1:21.17)
        3:10.50 (35.93)   4:01.28 (1:26.71)     4:33.62 (32.34)   5:11.14 (1:09.86)
  3 Sand Otter Swimming-OH  'A'                       5:15.35    5:24.30  
     1) Stevenson, Channing K 13        2) Brown, Mara E 15               
     3) DeRodes, Olivia A 18            4) Evans, Megan E 13              
                  41.17                             2:07.56 ( )         2:56.27 ( )
        3:29.60 (33.33)   4:08.81 (1:12.54)     4:43.18 (34.37)   5:24.30 (1:15.49)
 
Boys 8 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Pool Record: $ 35.66   6/28/2014 AJ J Robertson, Hudson HEAT                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Young, Hayden L            8 CCST-LE                42.91      42.58  
  2 Cho, Isaac L               7 HEAT-LE                46.24      47.14  
  3 Duong, Jason A             8 Tigersharks-LE         50.63      47.96  
  4 Fano, Seth S               8 CWW-LE                 45.84      48.62  
  5 Duong, Javin H             7 Wooster-LE           1:12.75      52.54  
  6 Peretti, Vinny C           8 Wooster-LE             55.79      53.57  
  7 Carman, Ethan M            7 CCS-LE                 52.56      56.07  
  8 Collier, Paxton J          8 UFRCE-OH               53.97      57.50  
  9 Staadecker-Gely, Gavin     8 STRS-LE              1:30.99      58.96  
 10 Maragani, Danush N         8 CWW-LE               1:04.79      59.93  
 11 Onopko, Zachary O          8 SWIM-LE              1:06.00    1:04.94  
 12 Wood, William C            8 SWIM-LE              1:02.63    1:08.88  
 13 Evans, Colsyn M            7 Bull Sharks-LE            NT    1:11.32  
 14 Sheik, Haashim S           8 CWW-LE               1:04.84    1:11.44  
 15 Polter, Liam J             7 SOS-OH               1:34.02    1:20.04  
 16 Lenox, Blake T             6 Perry Aquatics-LE    1:37.61    1:34.68  
 17 McCune, Jacob E            8 Wooster-LE                NT    1:35.93  
 
Boys 8 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
 Pool Record: $ 42.16    8/8/1971 J. MISLEY - LEC                              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fano, Seth S               8 CWW-LE                 48.51      51.47  
  2 Cho, Isaac L               7 HEAT-LE                55.73      56.27  
  3 Collier, Paxton J          8 UFRCE-OH               56.94      58.90  
  4 Duong, Jason A             8 Tigersharks-LE       1:03.89      59.45  
  5 Peretti, Vinny C           8 Wooster-LE           1:31.88      59.71  
  6 Staadecker-Gely, Gavin     8 STRS-LE              1:30.99      59.87  
  7 Young, Hayden L            8 CCST-LE                58.06    1:01.69  
  8 Sheik, Haashim S           8 CWW-LE               1:03.77    1:06.63  
  9 Onopko, Zachary O          8 SWIM-LE              1:20.00    1:08.88  
 10 Evans, Colsyn M            7 Bull Sharks-LE            NT    1:09.10  
 11 Carman, Ethan M            7 CCS-LE               1:07.94    1:09.20  
 12 Wood, William C            8 SWIM-LE              1:08.85    1:10.94  
 13 Lenox, Blake T             6 Perry Aquatics-LE    1:19.39    1:12.26  
 14 Polter, Liam J             7 SOS-OH               1:55.77    1:16.75  
 15 Maragani, Danush N         8 CWW-LE               1:25.61    1:17.05  
 16 McCune, Jacob E            8 Wooster-LE                NT    1:35.73  
 
Boys 8 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
 Pool Record: $ 48.21   7/27/1980 C. DACEK - BMSC                              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fano, Seth S               8 CWW-LE                 55.72      59.78  
  2 Young, Hayden L            8 CCST-LE              1:07.79    1:05.67  
  3 Cho, Isaac L               7 HEAT-LE              1:32.64    1:33.32  
 -- Wood, William C            8 SWIM-LE              1:30.00         DQ  
 -- Polter, Liam J             7 SOS-OH                    NT         DQ  
 -- Duong, Javin H             7 Wooster-LE                NT         DQ  
 -- May, Parker L              7 Tigersharks-LE       1:20.67         DQ  
 -- Maragani, Danush N         8 CWW-LE               1:15.00         DQ  
 -- Carman, Ethan M            7 CCS-LE               1:25.99         DQ  
 
Boys 8 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
 Pool Record: $ 35.85   6/29/2014 Maxton C Lower, MW   -LE                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fano, Seth S               8 CWW-LE               1:08.00    1:05.27  
  2 Cho, Isaac L               7 HEAT-LE              1:02.94    1:10.50  
  3 Carman, Ethan M            7 CCS-LE               1:15.99    1:23.88  
 -- Wood, William C            8 SWIM-LE              1:20.00         DQ  
 -- Duong, Javin H             7 Wooster-LE                NT         DQ  
 -- May, Parker L              7 Tigersharks-LE       1:20.00         DQ  
 
Boys 10 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Pool Record: $ 31.46    8/1/1970 G. BERETICH - COL                            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mazon, Luke A             10 MAC-LE                 33.45      33.05  
  1 Montgomery, Colten J       9 CCST-LE                33.79      33.05  
  3 Folger, Ryan M            10 PA-LE                  33.07      33.40  
  4 Cho, Ian J                10 HEAT-LE                37.47      35.79  
  5 Herring, Brayden A         9 LSSC-LE                36.91      36.62  
  6 McMillan, Aidan W         10 Wooster-LE             42.17      37.88  
  6 Garza, Logan T            10 SOS-OH                 42.60      37.88  
  8 Gasaway, Dylan M          10 FRCE-OH                41.09      38.10  
  9 Yan, James Y               9 BBA-LE                 42.05      38.58  
 10 Turney, Reed T             9 Tigersharks-LE         37.28      38.61  
 11 Ackerman, Ben E           10 HEAT-LE                36.86      38.89  
 12 Altland, Nicholas J       10 Wooster-LE             43.98      39.05  
 13 Van Voorhis, Logan M      10 RYD-LE                 39.35      39.22  
 14 Belenki, Samuel M          9 RYD-LE                    NT      39.86  
 15 Shindollar, Jack E         9 Wooster-LE             44.71      41.98  
 16 Sibilia, Anthony T        10 Wooster-LE           1:14.79      43.50  
 17 Greer, Braden J            9 CLES-LE                45.44      43.81  
 18 Duong, Shawn H             9 Wooster-LE             50.78      44.61  
 19 Csiszer, Mark Z            9 SWIM-LE                43.00      45.25  
 20 Walenciak, Luke J         10 Wooster-LE             36.65      48.72  
 21 Gao, Jacob M              10 CWW-LE                 55.13      49.20  
 22 McCune, John E             9 Wooster-LE             52.63      49.44  
 23 Yunas, Danny M            10 UN-LE                     NT      49.67  
 24 Polyakov, Andrei           9 STRS-LE                53.79      49.73  
 25 Garza, Lucas C            10 SOS-OH                 54.52      50.33  
 26 Bing, Grant N              9 CCS-LE                 41.68      50.58  
 27 McCreight, Colin S        10 FRCE-OH                47.38      51.31  
 28 McGrath, Gabriel T         9 CWW-LE                 52.80      53.25  
 29 Taylor, Spencer           10 Bull Sharks-LE            NT      55.93  
 30 Stuart, Charles A         10 Perry Aquatics-LE      56.23      56.87  
 31 McLoney, Will D           10 LSSC-LE              1:05.99    1:03.45  
 32 Osborne, Josiah           10 Bull Sharks-LE            NT    1:05.79  
 33 Eisenbrei, TJ J           10 Bull Sharks-LE            NT    1:46.60  
 
Boys 10 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Pool Record: $ 1:10.05   7/29/1984 R. ELLIOT - LESD                           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Montgomery, Colten J       9 CCST-LE              1:11.99    1:12.49  
                  35.51     1:12.49 (36.98)                                        
  2 Mazon, Luke A             10 MAC-LE               1:14.62    1:14.09  
                  36.02     1:14.09 (38.07)                                        
  3 May, Carson S             10 Tigersharks-LE       1:17.39    1:18.10  
                  37.17     1:18.10 (40.93)                                        
  4 Folger, Ryan M            10 PA-LE                1:16.61    1:20.10  
                  37.80     1:20.10 (42.30)                                        
  5 Leblanc, Josh A           10 SWIM-LE              1:25.38    1:22.64  
                  39.51     1:22.64 (43.13)                                        
  6 Turney, Reed T             9 Tigersharks-LE       1:23.86    1:23.92  
                  40.30     1:23.92 (43.62)                                        
  7 McMillan, Aidan W         10 Wooster-LE           1:35.31    1:24.28  
                  39.51     1:24.28 (44.77)                                        
  8 Colwell, Blake V          10 SWIM-LE              1:31.45    1:25.74  
                  40.90     1:25.74 (44.84)                                        
  9 Yan, James Y               9 BBA-LE               1:29.16    1:26.47  
                  40.36     1:26.47 (46.11)                                        
 10 Ackerman, Ben E           10 HEAT-LE              1:24.98    1:28.64  
                  41.62     1:28.64 (47.02)                                        
 11 Van Voorhis, Logan M      10 RYD-LE               1:36.28    1:30.01  
                  41.46     1:30.01 (48.55)                                        
 12 Gasaway, Dylan M          10 FRCE-OH              1:32.61    1:31.85  
                  40.93     1:31.85 (50.92)                                        
 13 Young, Hayden L            8 CCST-LE              1:33.14    1:31.95  
                  43.82     1:31.95 (48.13)                                        
 14 Sibilia, Anthony T        10 Wooster-LE                NT    1:40.14  
                  47.63     1:40.14 (52.51)                                        
 15 Bing, Grant N              9 CCS-LE               1:36.76    1:42.97  
                  47.57     1:42.97 (55.40)                                        
 16 Lann, CC C                10 FAST-LE                   NT    1:43.07  
                  48.92     1:43.07 (54.15)                                        
 17 Buckner, Kollin L         10 MVP-OH               1:39.39    1:44.24  
                  48.23     1:44.24 (56.01)                                        
 18 McCreight, Colin S        10 FRCE-OH              1:51.65    1:50.73  
                  49.71   1:50.73 (1:01.02)                                        
 19 Polyakov, Andrei           9 STRS-LE              2:04.40    1:52.29  
                  53.73     1:52.29 (58.56)                                        
 20 Wood, William C            8 SWIM-LE              2:13.70    1:58.98  
                  58.17   1:58.98 (1:00.81)                                        
 21 Turnbull, Lex M            9 Tigersharks-LE       2:17.28    2:00.50  
                  57.05   2:00.50 (1:03.45)                                        
 22 Maragani, Danush N         8 CWW-LE               2:42.54    2:06.21  
                  58.96   2:06.21 (1:07.25)                                        
 23 Gao, Jacob M              10 CWW-LE               2:10.16    2:07.32  
                  52.57   2:07.32 (1:14.75)                                        
 24 Carman, Ethan M            7 CCS-LE               2:08.13    2:16.63  
                1:01.05   2:16.63 (1:15.58)                                        
 25 Taylor, Spencer           10 Bull Sharks-LE            NT    2:17.92  
                  54.50   2:17.92 (1:23.42)                                        
 
Boys 10 & Under 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Pool Record: $ 2:30.78   7/13/2000 M. GALLAGHER - VSC                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Montgomery, Colten J       9 CCST-LE              2:39.56    2:38.17  
                  35.00     1:15.12 (40.12)     1:57.31 (42.19)     2:38.17 (40.86)
  2 Folger, Ryan M            10 PA-LE                2:50.78    2:46.04  
                  37.07     1:20.74 (43.67)     2:04.72 (43.98)     2:46.04 (41.32)
  3 Turney, Reed T             9 Tigersharks-LE       3:04.10    2:53.76  
                  38.18     1:24.16 (45.98)     2:09.46 (45.30)     2:53.76 (44.30)
  4 Leblanc, Josh A           10 SWIM-LE              3:05.59    2:55.74  
                  39.84     1:24.35 (44.51)     2:11.41 (47.06)     2:55.74 (44.33)
  5 Ackerman, Ben E           10 HEAT-LE              2:56.16    3:04.17  
                  43.02     1:30.83 (47.81)     2:19.75 (48.92)     3:04.17 (44.42)
  6 McMillan, Aidan W         10 Wooster-LE           3:25.63    3:04.73  
                  40.62     1:28.62 (48.00)     2:17.14 (48.52)     3:04.73 (47.59)
  7 Greer, Braden J            9 CLES-LE              3:49.10    3:31.64  
                                1:43.81 ( )   3:31.64 (1:47.83)                    
  8 Sibilia, Anthony T        10 Wooster-LE                NT    3:47.76  
                  48.11   3:47.76 (2:59.65)                                        
 
Boys 10 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
 Pool Record: $ 35.98   7/13/2000 M. GALLAGHER - VSC                           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mazon, Luke A             10 MAC-LE                 40.30      40.30  
  2 Montgomery, Colten J       9 CCST-LE                40.72      42.32  
  3 Van Voorhis, Logan M      10 RYD-LE                 41.64      43.00  
  4 Yan, James Y               9 BBA-LE                 44.73      45.69  
  5 Herring, Brayden A         9 LSSC-LE                44.07      45.94  
  6 Belenki, Samuel M          9 RYD-LE                    NT      49.77  
  7 Gasaway, Dylan M          10 FRCE-OH                51.79      49.91  
  8 McGrath, Gabriel T         9 CWW-LE                 53.17      50.00  
  9 Garza, Logan T            10 SOS-OH                 54.69      50.21  
 10 Csiszer, Mark Z            9 SWIM-LE                50.00      51.04  
 11 Greer, Braden J            9 CLES-LE                51.00      51.59  
 12 McMillan, Aidan W         10 Wooster-LE                NT      53.13  
 13 Sibilia, Anthony T        10 Wooster-LE           1:20.09      54.22  
 14 Shindollar, Jack E         9 Wooster-LE           1:04.50      54.87  
 15 Duong, Shawn H             9 Wooster-LE           1:07.19      56.73  
 16 McCune, John E             9 Wooster-LE             55.22      56.82  
 17 Gao, Jacob M              10 CWW-LE               1:00.15      56.97  
 18 Burbank-Williams, Hayden  10 Bull Sharks-LE            NT      57.45  
 19 Yunas, Danny M            10 UN-LE                     NT      58.69  
 20 Walenciak, Luke J         10 Wooster-LE             57.19      59.55  
 21 McCreight, Colin S        10 FRCE-OH                54.93    1:00.35  
 22 Polyakov, Andrei           9 STRS-LE                56.64    1:01.07  
 23 Garza, Lucas C            10 SOS-OH               1:06.83    1:01.72  
 24 Bing, Grant N              9 CCS-LE                 52.13    1:02.96  
 25 Stuart, Charles A         10 Perry Aquatics-LE    1:06.62    1:13.67  
 26 Taylor, Spencer           10 Bull Sharks-LE            NT    1:19.67  
 -- McLoney, Will D           10 LSSC-LE              1:08.99         DQ  
 
Boys 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
 Pool Record: $ 1:21.20   7/27/1991 J. SALOMON - LESD                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mazon, Luke A             10 MAC-LE               1:27.92    1:27.77  
                  42.73     1:27.77 (45.04)                                        
  2 Leblanc, Josh A           10 SWIM-LE              1:36.34    1:28.92  
                  41.26     1:28.92 (47.66)                                        
  3 Folger, Ryan M            10 PA-LE                1:27.13    1:29.16  
                  43.23     1:29.16 (45.93)                                        
  4 Van Voorhis, Logan M      10 RYD-LE               1:34.32    1:33.01  
                  46.07     1:33.01 (46.94)                                        
  5 Cho, Ian J                10 HEAT-LE              1:13.27    1:34.18  
                  46.05     1:34.18 (48.13)                                        
  6 Colwell, Blake V          10 SWIM-LE              1:42.00    1:34.43  
                  44.62     1:34.43 (49.81)                                        
  7 May, Carson S             10 Tigersharks-LE            NT    1:37.84  
  8 Herring, Brayden A         9 LSSC-LE              1:32.93    1:39.57  
                  47.21     1:39.57 (52.36)                                        
  9 Ackerman, Ben E           10 HEAT-LE              1:40.52    1:43.85  
                  53.06     1:43.85 (50.79)                                        
 10 Cho, Isaac L               7 HEAT-LE              3:00.00    1:56.54  
                  57.26     1:56.54 (59.28)                                        
 11 Young, Hayden L            8 CCST-LE              2:13.16    2:02.21  
                1:00.02   2:02.21 (1:02.19)                                        
 12 Gao, Jacob M              10 CWW-LE               2:28.13    2:05.09  
 13 McCreight, Colin S        10 FRCE-OH              2:03.40    2:06.15  
                1:02.23   2:06.15 (1:03.92)                                        
 14 Polyakov, Andrei           9 STRS-LE              2:24.35    2:08.07  
                1:03.11   2:08.07 (1:04.96)                                        
 15 Bing, Grant N              9 CCS-LE               2:07.36    2:17.15  
                1:04.17   2:17.15 (1:12.98)                                        
 16 Wood, William C            8 SWIM-LE              2:30.67    2:17.39  
                1:09.94   2:17.39 (1:07.45)                                        
 -- Turnbull, Lex M            9 Tigersharks-LE       2:10.86         DQ  
 
Boys 10 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
 Pool Record: $ 39.78   6/25/2016 Alexandru Cucu                               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Folger, Ryan M            10 PA-LE                  43.60      45.48  
  2 Cho, Ian J                10 HEAT-LE                48.84      47.11  
  3 May, Carson S             10 Tigersharks-LE         49.24      47.72  
  4 Yan, James Y               9 BBA-LE                 48.76      49.80  
  5 Colwell, Blake V          10 SWIM-LE                54.41      51.39  
  6 Herring, Brayden A         9 LSSC-LE                49.37      52.57  
  7 Leblanc, Josh A           10 SWIM-LE                57.59      53.33  
  8 Van Voorhis, Logan M      10 RYD-LE                 51.43      54.26  
  9 Ackerman, Ben E           10 HEAT-LE                51.47      56.19  
 10 Sibilia, Anthony T        10 Wooster-LE             59.34      58.59  
 11 Turney, Reed T             9 Tigersharks-LE         59.29      58.68  
 12 McCreight, Colin S        10 FRCE-OH                57.07    1:06.98  
 13 Bing, Grant N              9 CCS-LE               1:01.52    1:07.69  
 14 Gasaway, Dylan M          10 FRCE-OH              1:05.81    1:07.81  
 15 Turnbull, Lex M            9 Tigersharks-LE       1:21.59    1:21.14  
 -- McLoney, Will D           10 LSSC-LE              1:09.99         DQ  
 -- Buckner, Kollin L         10 MVP-OH               1:07.06         DQ  
 -- Lann, CC C                10 FAST-LE                   NT         DQ  
 -- Duong, Shawn H             9 Wooster-LE           1:25.49         DQ  
 
Boys 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
 Pool Record: $ 1:29.50   6/25/2016 Alexandru Cucu                             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cho, Ian J                10 HEAT-LE              1:46.62    1:40.63  
                  47.71     1:40.63 (52.92)                                        
  2 Folger, Ryan M            10 PA-LE                1:35.14    1:41.52  
                  47.70     1:41.52 (53.82)                                        
  3 Yan, James Y               9 BBA-LE               1:44.00    1:44.28  
                  50.32     1:44.28 (53.96)                                        
  4 Van Voorhis, Logan M      10 RYD-LE               1:56.66    1:52.69  
                  55.08     1:52.69 (57.61)                                        
  5 Ackerman, Ben E           10 HEAT-LE              1:50.66    1:58.81  
                  58.14   1:58.81 (1:00.67)                                        
  6 Herring, Brayden A         9 LSSC-LE              1:51.63    2:00.83  
                  55.36   2:00.83 (1:05.47)                                        
  7 Turney, Reed T             9 Tigersharks-LE       2:10.71    2:03.17  
                1:01.14   2:03.17 (1:02.03)                                        
  8 Altland, Nicholas J       10 Wooster-LE           2:18.66    2:04.15  
                1:00.06   2:04.15 (1:04.09)                                        
  9 Mazon, Luke A             10 MAC-LE               2:07.71    2:05.42  
                  55.03   2:05.42 (1:10.39)                                        
 10 Fano, Seth S               8 CWW-LE               1:59.76    2:06.88  
                  59.54   2:06.88 (1:07.34)                                        
 11 Greer, Braden J            9 CLES-LE              2:13.72    2:08.08  
                1:03.37   2:08.08 (1:04.71)                                        
 12 Sibilia, Anthony T        10 Wooster-LE                NT    2:09.09  
                  59.95   2:09.09 (1:09.14)                                        
 13 Csiszer, Mark Z            9 SWIM-LE              2:20.00    2:11.92  
                1:03.07   2:11.92 (1:08.85)                                        
 14 McCreight, Colin S        10 FRCE-OH              2:05.89    2:14.52  
                1:04.46   2:14.52 (1:10.06)                                        
 15 Bing, Grant N              9 CCS-LE               2:19.15    2:35.19  
                1:11.89   2:35.19 (1:23.30)                                        
 16 Collier, Paxton J          8 UFRCE-OH             1:34.54    2:35.23  
                1:11.99   2:35.23 (1:23.24)                                        
 17 Duong, Jason A             8 Tigersharks-LE       3:09.07    2:35.44  
                1:10.86   2:35.44 (1:24.58)                                        
 -- Cho, Isaac L               7 HEAT-LE              3:00.00         DQ  
 -- Stuart, Charles A         10 Perry Aquatics-LE         NT         DQ  
 -- Gasaway, Dylan M          10 FRCE-OH              2:35.44         DQ  
 
Boys 10 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
 Pool Record: $ 34.44   7/27/1980 K. HANSON                                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Montgomery, Colten J       9 CCST-LE                37.36      36.89  
  2 Folger, Ryan M            10 PA-LE                  36.29      37.71  
  3 Herring, Brayden A         9 LSSC-LE                40.00      39.81  
  4 Leblanc, Josh A           10 SWIM-LE                45.16      41.27  
  5 Yan, James Y               9 BBA-LE                 46.79      45.22  
  6 Turney, Reed T             9 Tigersharks-LE         44.60      45.63  
  7 Buckner, Kollin L         10 MVP-OH               1:00.02      59.97  
  8 Lann, CC C                10 FAST-LE                   NT    1:07.35  
  9 McCreight, Colin S        10 FRCE-OH              1:06.58    1:10.31  
 10 Bing, Grant N              9 CCS-LE               1:02.90    1:11.48  
 -- Shindollar, Jack E         9 Wooster-LE           1:02.10         DQ  
 -- McCune, John E             9 Wooster-LE           1:13.42         DQ  
 -- Sibilia, Anthony T        10 Wooster-LE           1:23.77         DQ  
 
Boys 10 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
 Pool Record: $ 1:20.20    7/8/2006 Anthony M Hinton, Eaglez                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Montgomery, Colten J       9 CCST-LE              1:23.54    1:23.26  
                  37.79     1:23.26 (45.47)                                        
  2 Cho, Ian J                10 HEAT-LE              1:41.92    1:35.29  
                  44.68     1:35.29 (50.61)                                        
  3 Folger, Ryan M            10 PA-LE                1:25.43    1:35.99  
                  42.68     1:35.99 (53.31)                                        
  4 Belenki, Samuel M          9 RYD-LE                    NT    1:45.39  
  5 Turney, Reed T             9 Tigersharks-LE       1:36.00    1:55.25  
                  49.89   1:55.25 (1:05.36)                                        
  6 Ackerman, Ben E           10 HEAT-LE              2:00.00    1:57.83  
                  50.65   1:57.83 (1:07.18)                                        
 -- Herring, Brayden A         9 LSSC-LE              1:35.94         DQ  
 
Boys 10 & Under 200 LC Meter IM
===============================================================================
 Pool Record: $ 2:49.86   7/27/1991 J SALOMAN - LESD                           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Montgomery, Colten J       9 CCST-LE              3:02.92    3:03.83  
                  39.09     1:28.68 (49.59)     2:22.17 (53.49)     3:03.83 (41.66)
  2 Cho, Ian J                10 HEAT-LE              3:16.00    3:15.86  
                  43.57     1:35.57 (52.00)     2:29.69 (54.12)     3:15.86 (46.17)
  3 Yan, James Y               9 BBA-LE               3:30.49    3:23.41  
                  45.79     1:39.74 (53.95)     2:36.24 (56.50)     3:23.41 (47.17)
  4 Herring, Brayden A         9 LSSC-LE              3:26.96    3:29.73  
                  43.30     1:38.95 (55.65)   2:45.56 (1:06.61)     3:29.73 (44.17)
  5 Mazon, Luke A             10 MAC-LE                    NT    3:32.99  
                  45.87     1:38.01 (52.14)   2:45.14 (1:07.13)     3:32.99 (47.85)
 -- Fano, Seth S               8 CWW-LE               4:12.67         DQ  
 -- Van Voorhis, Logan M      10 RYD-LE               3:37.87         DQ  
 
Boys 10 & Under 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
 Pool Record: $ 2:16.68    8/8/1972 LEC                                        
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 YMCA of Wooster Swim Team/Rec-LE  'A'             3:15.05    2:55.01  
     1) Shindollar, Jack E 9            2) Duong, Shawn H 9               
     3) Sibilia, Anthony T 10           4) McMillan, Aidan W 10           
                                1:29.86 ( )   2:55.01 (1:25.15)                    
  2 Cuyahoga Falls Riverfront YMCA-LE  'A'            3:00.70    3:11.89  
     1) May, Carson S 10                2) Turnbull, Lex M 9              
     3) May, Parker L 7                 4) Turney, Reed T 9               
                                1:43.76 ( )   3:11.89 (1:28.13)                    
  3 Massillon Bull Sharks Aquatic-LE  'A'                  NT    4:15.40  
     1) Burbank-Williams, Hayden J 10   2) Evans, Colsyn M 7              
     3) Osborne, Josiah 10              4) Taylor, Spencer 10             
                                2:11.51 ( )   4:15.40 (2:03.89)                    
 
Boys 10 & Under 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
 Pool Record: $ 2:35.30    8/1/1970 LEC                                        
                         S. CHAMP, B. HOUSE, J. WARD, R. BARTELS           
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 YMCA of Wooster Swim Team/Rec-LE  'A'             3:59.90    3:46.01  
     1) McCune, John E 9                2) Altland, Nicholas J 10         
     3) Shindollar, Jack E 9            4) McMillan, Aidan W 10           
                                2:00.81 ( )   3:46.01 (1:45.20)                    
 -- YMCA of Wooster Swim Team/Rec-LE  'B'             3:23.50         DQ  
     1) Walenciak, Luke J 10            2) Duong, Javin H 7               
     3) Peretti, Vinny C 8              4) Duong, Shawn H 9               
 
Boys 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Pool Record: $ 27.24   7/31/1982 C. ARSLANIAN - LESD                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Petitt, Cameron R         12 UFRCE-OH               28.91      28.36  
  2 Peruri, Akhil V           11 RYD-LE                 30.04      30.91  
  3 Luczywo, Aiden L          11 HEAT-LE                30.98      31.09  
  4 Allen, Ben M              11 CCS-LE                 31.65      31.16  
  5 Bailey, Ethan A           12 PA-LE                  30.16      31.27  
  6 Ortman, Caleb E           11 USC-LE                 33.21      31.93  
  7 Libecco, George F         12 STRS-LE                30.79      32.25  
  8 Kerrigan, Barrett F       11 MRST-LE                32.93      32.42  
  9 Pesek, Owen Z             11 USC-LE                 31.73      32.68  
 10 Holtz, Noah S             12 HEAT-LE                31.44      32.75  
 11 Bittner, Darren M         11 USC-LE                 33.98      33.37  
 12 Fan, Derek L              11 BBA-LE                    NT      33.99  
 13 Bosler-Kilmer, Gabe W     11 Wooster-LE             37.59      34.84  
 14 Bernys, Aaron E           12 Lakewood-LE            36.36      35.35  
 15 Seredenko, Edward         11 SWIM-LE                34.29      35.83  
 16 Lewis, Brendon S          12 CWW-LE                 36.92      35.88  
 17 Burress, Nicolas A        12 CCS-LE                 38.08      37.10  
 18 Newyear, Patrick B        11 HEAT-LE                36.36      37.14  
 19 Budd, Seth I              11 GYB-LE                 38.77      37.91  
 20 Hoover, Nick S            11 HEAT-LE                36.58      38.08  
 21 Brown, Parker D           12 SOS-OH                 37.95      38.21  
 22 Newton, James P           12 CCS-LE                 39.06      39.09  
 23 Turney, Miles R           11 Tigersharks-LE         42.10      40.50  
 24 DiTosto, Timmy/TC C       11 PA-LE                  38.96      40.52  
 25 Herring, Mekhi M          12 LSSC-LE                41.99      41.49  
 26 Waters, Michael D         12 CCS-LE                 41.94      42.73  
 27 Hovanec, Dylan J          12 PA-LE                  41.83      43.15  
 28 Onopko, Max O             11 SWIM-LE                41.00      44.46  
 29 Smith, Christian A        12 FRCE-OH                43.63      45.67  
 30 Florence-Smith, Rhys      12 Wooster-LE           1:12.05      45.81  
 31 Farley, Nicolas D         11 Perry Aquatics-LE      40.55      58.20  
 32 Taylor, Nolan             12 Bull Sharks-LE            NT    1:02.24  
 33 Taylor, Chance            12 Bull Sharks-LE            NT    1:03.31  
 
Boys 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Pool Record: $ 1:00.69    8/1/1982 C.ARSLANIAN - LESD                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pesek, Alex E             12 USC-LE               1:04.58    1:07.12  
                  32.46     1:07.12 (34.66)                                        
  2 Allen, Ben M              11 CCS-LE               1:07.87    1:09.81  
                  33.16     1:09.81 (36.65)                                        
  3 Holtz, Noah S             12 HEAT-LE              1:10.96    1:11.66  
                  34.73     1:11.66 (36.93)                                        
  4 Bailey, Ethan A           12 PA-LE                1:07.96    1:11.70  
                  34.27     1:11.70 (37.43)                                        
  5 Kerrigan, Barrett F       11 MRST-LE              1:12.16    1:11.86  
                  35.43     1:11.86 (36.43)                                        
  6 Pesek, Owen Z             11 USC-LE               1:09.69    1:11.93  
                  33.97     1:11.93 (37.96)                                        
  7 Libecco, George F         12 STRS-LE              1:11.58    1:12.15  
                  33.21     1:12.15 (38.94)                                        
  8 Ortman, Caleb E           11 USC-LE               1:13.96    1:13.09  
                  34.18     1:13.09 (38.91)                                        
  9 Bittner, Darren M         11 USC-LE               1:15.77    1:16.59  
                  36.14     1:16.59 (40.45)                                        
 10 Weiss, Owen T             12 SWIM-LE              1:17.38    1:17.12  
                  36.61     1:17.12 (40.51)                                        
 11 Leblanc, Joey R           12 SWIM-LE              1:23.43    1:18.27  
                  36.63     1:18.27 (41.64)                                        
 12 Newyear, Patrick B        11 HEAT-LE              1:22.51    1:20.06  
                  37.42     1:20.06 (42.64)                                        
 13 Salazar, Santiago M       12 Wooster-LE           1:32.57    1:20.77  
                  37.96     1:20.77 (42.81)                                        
 14 Fan, Derek L              11 BBA-LE                    NT    1:21.23  
                  38.57     1:21.23 (42.66)                                        
 15 Altomare, Daniel J        12 Tigersharks-LE       1:25.02    1:24.29  
                  39.54     1:24.29 (44.75)                                        
 16 Christopher, Bryson       12 Wooster-LE           1:35.10    1:24.78  
                  39.54     1:24.78 (45.24)                                        
 17 DiTosto, Timmy/TC C       11 PA-LE                1:32.85    1:27.78  
                  43.39     1:27.78 (44.39)                                        
 18 Newton, James P           12 CCS-LE               1:34.57    1:28.52  
 19 Brown, Parker D           12 SOS-OH               1:27.61    1:28.89  
                  41.86     1:28.89 (47.03)                                        
 20 Turney, Miles R           11 Tigersharks-LE       1:34.24    1:28.95  
                  40.64     1:28.95 (48.31)                                        
 21 Samide, Ethan J           11 LSSC-LE              1:34.31    1:40.76  
                  48.88     1:40.76 (51.88)                                        
 22 Hovanec, Dylan J          12 PA-LE                1:37.62    1:41.85  
                  47.45     1:41.85 (54.40)                                        
 23 Smith, Christian A        12 FRCE-OH              1:45.43    1:50.19  
                  48.81   1:50.19 (1:01.38)                                        
 24 Florence-Smith, Rhys      12 Wooster-LE                NT    1:58.49  
                  55.66   1:58.49 (1:02.83)                                        
 25 Taylor, Chance            12 Bull Sharks-LE            NT    2:21.91  
                1:02.02   2:21.91 (1:19.89)                                        
 26 Taylor, Nolan             12 Bull Sharks-LE            NT    2:45.29  
                1:06.95   2:45.29 (1:38.34)                                        
 
Boys 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Pool Record: $ 2:07.91    7/9/2010 Preston A Padden, Sharks                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kerrigan, Barrett F       11 MRST-LE              2:28.81    2:30.43  
                  33.54     1:11.88 (38.34)     1:52.35 (40.47)     2:30.43 (38.08)
  2 Holtz, Noah S             12 HEAT-LE              2:35.51    2:33.78  
                  35.38     1:15.91 (40.53)     1:54.69 (38.78)     2:33.78 (39.09)
  3 Weiss, Owen T             12 SWIM-LE              2:42.96    2:39.00  
                  35.32     1:16.36 (41.04)     1:57.66 (41.30)     2:39.00 (41.34)
  4 Ortman, Caleb E           11 USC-LE               2:38.52    2:43.17  
                  35.95     1:16.37 (40.42)     2:00.64 (44.27)     2:43.17 (42.53)
  5 Seredenko, Edward         11 SWIM-LE              2:45.32    2:45.93  
                  37.35     1:19.26 (41.91)     2:04.17 (44.91)     2:45.93 (41.76)
  6 Lewis, Brendon S          12 CWW-LE               3:05.45    2:51.77  
                  38.47     1:25.05 (46.58)     2:10.74 (45.69)     2:51.77 (41.03)
  7 Salazar, Santiago M       12 Wooster-LE           3:15.16    3:05.09  
                  39.03     1:29.35 (50.32)     2:17.89 (48.54)     3:05.09 (47.20)
  8 Turney, Miles R           11 Tigersharks-LE       3:15.90    3:11.18  
                  43.55     1:32.68 (49.13)     2:23.55 (50.87)     3:11.18 (47.63)
  9 McIntyre, Carmine J       11 RYD-LE               3:14.11    3:40.13  
                                1:45.77 ( )     2:45.25 (59.48)     3:40.13 (54.88)
 
Boys 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
 Pool Record: $ 31.95   7/13/1996 M. JONES - LYBN                              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Petitt, Cameron R         12 UFRCE-OH               32.89      32.98  
  2 Pesek, Alex E             12 USC-LE                 34.01      36.25  
  3 Bailey, Ethan A           12 PA-LE                  35.15      36.57  
  4 Ortman, Caleb E           11 USC-LE                 38.48      37.07  
  5 Peruri, Akhil V           11 RYD-LE                 34.12      37.61  
  6 Pesek, Owen Z             11 USC-LE                 36.41      38.10  
  7 Seredenko, Edward         11 SWIM-LE                38.82      38.76  
  8 Allen, Ben M              11 CCS-LE                 36.98      38.83  
  9 Fan, Derek L              11 BBA-LE                    NT      38.98  
 10 Lewis, Brendon S          12 CWW-LE                 41.26      39.61  
 11 Bittner, Darren M         11 USC-LE                 38.56      40.36  
 12 Libecco, George F         12 STRS-LE                41.16      41.19  
 13 Weiss, Owen T             12 SWIM-LE                44.49      41.49  
 14 Salazar, Santiago M       12 Wooster-LE             27.95      43.03  
 15 Budd, Seth I              11 GYB-LE                 43.42      45.26  
 16 Burress, Nicolas A        12 CCS-LE                 47.36      46.00  
 17 Newton, James P           12 CCS-LE                 44.12      47.79  
 18 Hoover, Nick S            11 HEAT-LE                42.99      48.49  
 19 Waters, Michael D         12 CCS-LE                 47.13      49.64  
 20 Brown, Parker D           12 SOS-OH                 46.20      52.77  
 21 Herring, Mekhi M          12 LSSC-LE                50.12      55.73  
 22 Hovanec, Dylan J          12 PA-LE                  53.39      58.73  
 23 Farley, Nicolas D         11 Perry Aquatics-LE    1:00.94    1:04.70  
 24 Florence-Smith, Rhys      12 Wooster-LE           1:08.52    1:06.96  
 25 Taylor, Chance            12 Bull Sharks-LE            NT    1:21.43  
 26 Taylor, Nolan             12 Bull Sharks-LE            NT    1:25.23  
 
Boys 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
 Pool Record: $ 1:09.89    7/8/2012 Eddie C Michael, DCST -OH                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Petitt, Cameron R         12 UFRCE-OH             1:09.62    1:11.02  
                  34.57     1:11.02 (36.45)                                        
  2 Peruri, Akhil V           11 RYD-LE               1:14.90    1:19.47  
                  38.62     1:19.47 (40.85)                                        
  3 Bailey, Ethan A           12 PA-LE                1:15.03    1:19.56  
                  39.40     1:19.56 (40.16)                                        
  4 Luczywo, Aiden L          11 HEAT-LE              1:18.21    1:20.33  
                  39.79     1:20.33 (40.54)                                        
  5 Pesek, Owen Z             11 USC-LE               1:18.02    1:21.64  
                  38.77     1:21.64 (42.87)                                        
  6 Seredenko, Edward         11 SWIM-LE              1:24.60    1:26.05  
                  41.57     1:26.05 (44.48)                                        
  7 Libecco, George F         12 STRS-LE              1:29.69    1:28.64  
                  41.54     1:28.64 (47.10)                                        
  8 Christopher, Bryson       12 Wooster-LE           1:33.95    1:35.28  
                  46.96     1:35.28 (48.32)                                        
  9 Leblanc, Joey R           12 SWIM-LE              1:41.33    1:35.60  
                  47.20     1:35.60 (48.40)                                        
 10 Altomare, Daniel J        12 Tigersharks-LE       1:48.47    1:42.59  
                  50.23     1:42.59 (52.36)                                        
 11 Newton, James P           12 CCS-LE               1:38.70    1:42.80  
                  48.82     1:42.80 (53.98)                                        
 12 Samide, Ethan J           11 LSSC-LE              1:47.85    1:49.28  
                  55.48     1:49.28 (53.80)                                        
 13 Herring, Mekhi M          12 LSSC-LE              1:51.03    1:53.61  
                  55.10     1:53.61 (58.51)                                        
 14 Brown, Parker D           12 SOS-OH               1:45.45    1:54.98  
                  52.20   1:54.98 (1:02.78)                                        
 15 Florence-Smith, Rhys      12 Wooster-LE                NT    2:22.30  
                1:04.97   2:22.30 (1:17.33)                                        
 -- Bittner, Darren M         11 USC-LE               1:22.85         DQ  
 
Boys 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
 Pool Record: $ 36.67    8/1/1982 C. ARSLANIAN - LESD                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fan, Derek L              11 BBA-LE                    NT      39.21  
  2 Petitt, Cameron R         12 UFRCE-OH               40.52      40.63  
  3 Ortman, Caleb E           11 USC-LE                 42.40      42.15  
  4 Holtz, Noah S             12 HEAT-LE                40.21      42.28  
  5 Bailey, Ethan A           12 PA-LE                  41.08      42.74  
  6 Allen, Ben M              11 CCS-LE                 41.40      43.46  
  7 Peruri, Akhil V           11 RYD-LE                 39.32      43.72  
  8 Libecco, George F         12 STRS-LE                47.48      46.31  
  9 Weiss, Owen T             12 SWIM-LE                50.27      46.68  
 10 Altomare, Daniel J        12 Tigersharks-LE         46.79      48.21  
 11 Bittner, Darren M         11 USC-LE                 43.93      48.61  
 12 Seredenko, Edward         11 SWIM-LE                47.43      49.31  
 13 Newyear, Patrick B        11 HEAT-LE                51.78      52.72  
 14 DiTosto, Timmy/TC C       11 PA-LE                  49.71      52.96  
 15 Smith, Christian A        12 FRCE-OH                52.76      54.88  
 16 Brown, Parker D           12 SOS-OH                 53.08      56.35  
 17 Leblanc, Joey R           12 SWIM-LE                55.06      58.14  
 18 Herring, Mekhi M          12 LSSC-LE                56.62      59.53  
 19 Turney, Miles R           11 Tigersharks-LE       1:02.93    1:01.62  
 20 Hovanec, Dylan J          12 PA-LE                1:00.27    1:10.26  
 
Boys 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
 Pool Record: $ 1:23.06   7/13/2003 A. NG - RHAC                               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fan, Derek L              11 BBA-LE                    NT    1:27.57  
  2 Allen, Ben M              11 CCS-LE               1:26.85    1:29.86  
                  42.23     1:29.86 (47.63)                                        
  3 Ortman, Caleb E           11 USC-LE               1:29.93    1:30.33  
                  44.61     1:30.33 (45.72)                                        
  4 Kerrigan, Barrett F       11 MRST-LE              1:29.72    1:31.24  
                  43.46     1:31.24 (47.78)                                        
  5 Luczywo, Aiden L          11 HEAT-LE              1:29.35    1:32.50  
                  44.69     1:32.50 (47.81)                                        
  6 Holtz, Noah S             12 HEAT-LE              1:29.20    1:33.81  
                  43.67     1:33.81 (50.14)                                        
  7 Peruri, Akhil V           11 RYD-LE               1:30.13    1:34.40  
                  44.92     1:34.40 (49.48)                                        
  8 Bailey, Ethan A           12 PA-LE                1:31.52    1:37.02  
                  45.34     1:37.02 (51.68)                                        
  9 Pesek, Owen Z             11 USC-LE               1:35.25    1:38.28  
                  45.80     1:38.28 (52.48)                                        
 10 Pesek, Alex E             12 USC-LE               1:38.29    1:38.91  
                  46.19     1:38.91 (52.72)                                        
 11 Weiss, Owen T             12 SWIM-LE              1:40.62    1:39.56  
                  48.21     1:39.56 (51.35)                                        
 12 Seredenko, Edward         11 SWIM-LE              1:40.26    1:40.66  
                  48.04     1:40.66 (52.62)                                        
 13 Bittner, Darren M         11 USC-LE               1:37.75    1:42.37  
                  49.26     1:42.37 (53.11)                                        
 14 Libecco, George F         12 STRS-LE              1:47.19    1:44.00  
                  48.86     1:44.00 (55.14)                                        
 15 Bernys, Aaron E           12 Lakewood-LE          1:43.17    1:44.52  
                  51.33     1:44.52 (53.19)                                        
 16 Newyear, Patrick B        11 HEAT-LE              1:52.91    1:48.10  
                  50.20     1:48.10 (57.90)                                        
 17 Bosler-Kilmer, Gabe W     11 Wooster-LE           1:59.27    1:48.40  
                  52.45     1:48.40 (55.95)                                        
 18 Onopko, Max O             11 SWIM-LE              1:48.00    1:51.98  
                  53.98     1:51.98 (58.00)                                        
 19 Lewis, Brendon S          12 CWW-LE               1:55.55    1:52.51  
                  51.66   1:52.51 (1:00.85)                                        
 20 DiTosto, Timmy/TC C       11 PA-LE                1:53.75    1:55.36  
                  54.86   1:55.36 (1:00.50)                                        
 21 Brown, Parker D           12 SOS-OH               2:01.59    1:59.98  
                  54.99   1:59.98 (1:04.99)                                        
 22 Smith, Christian A        12 FRCE-OH              2:10.65    2:05.36  
                  56.98   2:05.36 (1:08.38)                                        
 23 Newton, James P           12 CCS-LE               2:05.31    2:08.71  
                1:02.34   2:08.71 (1:06.37)                                        
 24 Herring, Mekhi M          12 LSSC-LE              2:08.78    2:08.90  
                1:01.38   2:08.90 (1:07.52)                                        
 25 Turney, Miles R           11 Tigersharks-LE       2:10.00    2:16.25  
                1:04.65   2:16.25 (1:11.60)                                        
 26 Waters, Michael D         12 CCS-LE               2:05.99    2:18.88  
                1:05.02   2:18.88 (1:13.86)                                        
 27 Hovanec, Dylan J          12 PA-LE                2:21.92    2:23.66  
                1:11.70   2:23.66 (1:11.96)                                        
 28 Burress, Nicolas A        12 CCS-LE               2:36.17    2:24.75  
                1:02.95   2:24.75 (1:21.80)                                        
 
Boys 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
 Pool Record: $ 29.82   7/12/2003 J. CHAPMAN - VSC                             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Petitt, Cameron R         12 UFRCE-OH               30.24      30.96  
  2 Pesek, Alex E             12 USC-LE                 33.73      33.70  
  3 Luczywo, Aiden L          11 HEAT-LE                34.56      35.13  
  4 Bailey, Ethan A           12 PA-LE                  33.87      35.34  
  5 Ortman, Caleb E           11 USC-LE                 35.37      35.44  
  6 Fan, Derek L              11 BBA-LE                    NT      36.29  
  7 Holtz, Noah S             12 HEAT-LE                37.75      38.03  
  8 Pesek, Owen Z             11 USC-LE                 36.58      38.52  
  9 Weiss, Owen T             12 SWIM-LE                45.76      38.92  
 10 Peruri, Akhil V           11 RYD-LE                 36.55      39.60  
 11 Seredenko, Edward         11 SWIM-LE                41.64      43.23  
 12 Newyear, Patrick B        11 HEAT-LE                42.55      44.37  
 13 Christopher, Bryson       12 Wooster-LE             48.51      47.32  
 14 Altomare, Daniel J        12 Tigersharks-LE         45.49      47.80  
 15 Samide, Ethan J           11 LSSC-LE                54.55      52.75  
 16 Hovanec, Dylan J          12 PA-LE                  55.73      54.29  
 17 Herring, Mekhi M          12 LSSC-LE                50.95      57.12  
 
Boys 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
 Pool Record: $ 1:08.20   7/13/2003 J. CHAPMAN - VSC                           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Petitt, Cameron R         12 UFRCE-OH             1:10.25    1:07.74$ 
                  31.05     1:07.74 (36.69)                                        
  2 Pesek, Alex E             12 USC-LE               1:11.49    1:16.39  
                  36.26     1:16.39 (40.13)                                        
  3 Luczywo, Aiden L          11 HEAT-LE              1:15.84    1:18.01  
                  36.23     1:18.01 (41.78)                                        
  4 Ortman, Caleb E           11 USC-LE               1:18.70    1:19.95  
                  36.50     1:19.95 (43.45)                                        
  5 Allen, Ben M              11 CCS-LE               1:16.10    1:22.84  
                  36.42     1:22.84 (46.42)                                        
  6 Fan, Derek L              11 BBA-LE                    NT    1:24.07  
  7 Pesek, Owen Z             11 USC-LE               1:21.36    1:26.64  
                  40.15     1:26.64 (46.49)                                        
  8 Holtz, Noah S             12 HEAT-LE              1:35.75    1:30.87  
                  40.44     1:30.87 (50.43)                                        
  9 Weiss, Owen T             12 SWIM-LE              1:40.97    1:32.64  
                  39.91     1:32.64 (52.73)                                        
 10 Hoover, Nick S            11 HEAT-LE              1:30.46    1:36.45  
 11 Budd, Seth I              11 GYB-LE               1:45.66    1:43.15  
                  44.65     1:43.15 (58.50)                                        
 12 Bernys, Aaron E           12 Lakewood-LE          1:45.45    1:44.95  
                  43.05   1:44.95 (1:01.90)                                        
 13 Newyear, Patrick B        11 HEAT-LE              1:37.45    1:46.67  
                  45.98   1:46.67 (1:00.69)                                        
 14 Herring, Mekhi M          12 LSSC-LE              2:03.43    2:04.95  
                  57.96   2:04.95 (1:06.99)                                        
 -- Hovanec, Dylan J          12 PA-LE                2:06.28         DQ  
 
Boys 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
 Pool Record: $ 57.06   7/11/2010 Preston A Padden, Sharks                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pesek, Alex E             12 USC-LE               2:39.29    2:43.26  
                  35.59     1:16.60 (41.01)     2:07.28 (50.68)     2:43.26 (35.98)
  2 Allen, Ben M              11 CCS-LE               2:42.16    2:44.60  
                  36.52     1:19.69 (43.17)     2:07.29 (47.60)     2:44.60 (37.31)
  3 Luczywo, Aiden L          11 HEAT-LE              2:43.89    2:46.51  
                  36.68     1:21.17 (44.49)     2:10.11 (48.94)     2:46.51 (36.40)
  4 Ortman, Caleb E           11 USC-LE               2:54.40    2:47.61  
                  36.11     1:19.80 (43.69)     2:10.03 (50.23)     2:47.61 (37.58)
  5 Kerrigan, Barrett F       11 MRST-LE              2:46.91    2:51.51  
                  39.16     1:26.19 (47.03)     2:14.02 (47.83)     2:51.51 (37.49)
  6 Fan, Derek L              11 BBA-LE                    NT    3:04.49  
                  38.24     1:27.05 (48.81)     2:17.53 (50.48)     3:04.49 (46.96)
  7 Weiss, Owen T             12 SWIM-LE              3:15.93    3:05.40  
                  39.56     1:30.42 (50.86)     2:23.80 (53.38)     3:05.40 (41.60)
  8 Bosler-Kilmer, Gabe W     11 Wooster-LE           3:32.32    3:25.07  
                  41.95     1:37.47 (55.52)   2:42.49 (1:05.02)     3:25.07 (42.58)
  9 Christopher, Bryson       12 Wooster-LE           3:48.25    3:38.50  
                  47.06     1:40.11 (53.05)   2:50.35 (1:10.24)     3:38.50 (48.15)
 10 Herring, Mekhi M          12 LSSC-LE              3:52.48    3:58.88  
                  57.64     1:55.60 (57.96)   3:07.38 (1:11.78)     3:58.88 (51.50)
 11 Samide, Ethan J           11 LSSC-LE              4:10.86    4:12.36  
                  58.01   2:01.94 (1:03.93)   3:19.21 (1:17.27)     4:12.36 (53.15)
 
Boys 11-12 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
 Pool Record: $ 1:58.38    8/8/1971 UARL                                       
                         E. SHARICK, T. KLINGENSMITH, P. ALDAG, D. DEVORE  
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 University Swim Club-LE  'A'                           NT    2:12.43  
     1) Ortman, Caleb E 11              2) Bittner, Darren M 11           
     3) Pesek, Owen Z 11                4) Pesek, Alex E 12               
                                1:07.92 ( )   2:12.43 (1:04.51)                    
  2 YMCA of Wooster Swim Team/Rec-LE  'A'             3:00.13    2:39.83  
     1) Salazar, Santiago M 12          2) Christopher, Bryson 12         
     3) Florence-Smith, Rhys 12         4) Bosler-Kilmer, Gabe W 11       
                                1:16.44 ( )   2:39.83 (1:23.39)                    
 
Boys 11-12 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
 Pool Record: $ 2:19.14    8/7/1971 UARL                                       
                         E. SHARICK, T. KLINGENSMITH, P. ALDAG, D. DEVORE  
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 University Swim Club-LE  'A'                           NT    2:28.00  
     1) Pesek, Owen Z 11                2) Ortman, Caleb E 11             
     3) Pesek, Alex E 12                4) Bittner, Darren M 11           
                                1:20.54 ( )   2:28.00 (1:07.46)                    
 -- YMCA of Wooster Swim Team/Rec-LE  'A'             3:20.46         DQ  
     1) Salazar, Santiago M 12          2) Bosler-Kilmer, Gabe W 11       
     3) Sibilia, Anthony T 10           4) Florence-Smith, Rhys 12        
 
Boys 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Pool Record: $ 25.58   6/28/2014 David D Madej, SWIM -LE                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ninke, Jager A            13 VSC-LE                 26.90      27.41  
  2 Szabo, Ruben E            14 HEAT-LE                26.89      28.13  
  3 McIntyre, Thomas P        14 RYD-LE                 27.77      28.44  
  4 Sumption, Riley J         14 GYB-LE                 28.19      28.54  
  5 Dunham, Ben R             14 FRCE-OH                28.07      28.66  
  6 Begany, Nick B            14 SWIM-LE                28.33      28.68  
  7 Faulkner, Jack H          14 USC-LE                 29.66      29.51  
  8 Cho, Iason C              13 HEAT-LE                29.15      29.55  
  9 Weisenauer, Logan J       14 SOS-OH                 28.51      29.65  
 10 Jiang, Joshua Y           13 STRS-LE                29.79      29.69  
 11 McGrath, Danny J          14 CWW-LE                 29.63      29.99  
 12 Bruner, Kaden J           13 CCST-LE                32.33      30.16  
 13 Brady, Mason A            14 FAST-LE                28.34      30.18  
 14 Button, Daniel            14 Unat-Le-LE             32.01      30.45  
 15 Budd, Noah W              14 GYB-LE                 28.85      30.52  
 16 Grant, David C            14 VSC-LE                 30.36      30.62  
 17 Williams, Tyler C         13 RYD-LE                 30.27      30.84  
 18 Duong, Pierce V           14 Wooster-LE             31.42      30.97  
 19 Weeman, David C           14 Wooster-LE             32.22      31.16  
 20 Hupp, Henry L             14 CCS-LE                 30.69      31.21  
 21 Herbert, Nathan C         14 RYD-LE                 30.33      31.32  
 22 McIntyre, Anthony P       13 RYD-LE                 31.13      31.56  
 23 Perry, Brad F             13 USC-LE                 35.01      32.39  
 24 Smith, Austin A           14 FRCE-OH                33.15      32.81  
 25 Feik, Kevin P             13 CCST-LE                33.03      32.88  
 26 Libecco, Thomas J         14 STRS-LE                32.89      33.16  
 27 Klug, Max C               13 USC-LE                 32.67      33.32  
 28 McCort, Ty or Tyler S     13 USC-LE                 36.21      33.35  
 29 Culp, RJ D                14 CCS-LE                 34.22      33.49  
 30 Buchholz, Michael A       13 Wooster-LE             35.59      33.68  
 31 Bedient, Dakota M         13 LSSC-LE                35.37      34.21  
 32 Walenciak, Cole           13 Wooster-LE             35.19      34.33  
 33 Burdeshaw, Karsten D      13 GYB-LE                 36.64      35.09  
 34 Marina, Liviu I           13 RYD-LE                 34.53      35.67  
 35 Mackall, Luke W           14 PA-LE                  33.21      36.36  
 36 Anderson, Carter J        13 CCS-LE                 39.56      36.69  
 37 Fisk, Shawn M             13 GYB-LE                 37.77      39.14  
 38 Ruese, Sam J              13 LSSC-LE                37.91      39.97  
 39 Betscakos, Joaquin N      13 GYB-LE                 41.78      40.50  
 40 Farley, Nate W            13 Perry Aquatics-LE      41.64      41.67  
 
Boys 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Pool Record: $ 57.55   6/26/2016 William J Rose                               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cimera, Alex J            14 HEAT-LE                54.70      57.31$ 
                  27.08       57.31 (30.23)                                        
  2 McIntyre, Thomas P        14 RYD-LE               1:00.17    1:02.47  
                  29.89     1:02.47 (32.58)                                        
  3 Dunham, Ben R             14 FRCE-OH              1:01.83    1:02.69  
                  30.10     1:02.69 (32.59)                                        
  4 Kerrigan, Brian M         14 MRST-LE              1:01.11    1:03.10  
                  30.35     1:03.10 (32.75)                                        
  5 Begany, Nick B            14 SWIM-LE              1:02.88    1:04.66  
                  30.31     1:04.66 (34.35)                                        
  6 Szabo, Ruben E            14 HEAT-LE                58.70    1:04.75  
                  30.37     1:04.75 (34.38)                                        
  7 Weisenauer, Logan J       14 SOS-OH               1:01.22    1:04.82  
                  31.51     1:04.82 (33.31)                                        
  8 Marinis, Zach J           14 MRST-LE              1:04.20    1:05.18  
                  31.61     1:05.18 (33.57)                                        
  9 Esdon, Michael G          14 Lakewood-LE          1:06.26    1:05.39  
                  31.20     1:05.39 (34.19)                                        
 10 Sumption, Riley J         14 GYB-LE               1:01.18    1:05.48  
                  30.90     1:05.48 (34.58)                                        
 11 Brady, Mason A            14 FAST-LE              1:02.14    1:05.81  
                  32.24     1:05.81 (33.57)                                        
 12 Vickers, Luke J           13 UN-LE                1:05.37    1:06.11  
                  31.26     1:06.11 (34.85)                                        
 13 Faulkner, Jack H          14 USC-LE               1:05.36    1:06.61  
                  31.59     1:06.61 (35.02)                                        
 14 Duong, Pierce V           14 Wooster-LE           1:12.59    1:06.77  
                  31.80     1:06.77 (34.97)                                        
 15 Herbert, Nathan C         14 RYD-LE               1:08.74    1:06.90  
                  32.27     1:06.90 (34.63)                                        
 16 McGrath, Danny J          14 CWW-LE               1:05.35    1:06.93  
                  31.28     1:06.93 (35.65)                                        
 17 Hupp, Henry L             14 CCS-LE               1:05.67    1:07.65  
                  33.09     1:07.65 (34.56)                                        
 18 Ninke, Jager A            13 VSC-LE               1:00.82    1:07.99  
                  30.82     1:07.99 (37.17)                                        
 19 Bruner, Kaden J           13 CCST-LE              1:13.31    1:08.12  
                  31.92     1:08.12 (36.20)                                        
 20 Button, Daniel            14 Unat-Le-LE           1:10.59    1:08.36  
                  32.50     1:08.36 (35.86)                                        
 21 McIntyre, Anthony P       13 RYD-LE               1:10.56    1:08.62  
                  32.68     1:08.62 (35.94)                                        
 22 Lenz, Luke J              14 FAST-LE              1:06.32    1:08.78  
                  32.98     1:08.78 (35.80)                                        
 23 Weeman, David C           14 Wooster-LE           1:12.05    1:09.47  
                  33.29     1:09.47 (36.18)                                        
 24 Karn, Pearson S           14 Perry Aquatics-LE    1:11.00    1:09.63  
                  32.88     1:09.63 (36.75)                                        
 25 May, Lincoln C            13 Tigersharks-LE       1:17.07    1:12.13  
                  33.64     1:12.13 (38.49)                                        
 26 Kowalski, Jonah T         14 FRCE-OH              1:09.60    1:13.04  
                  36.27     1:13.04 (36.77)                                        
 27 Klug, Max C               13 USC-LE               1:11.72    1:13.45  
                  35.66     1:13.45 (37.79)                                        
 28 Libecco, Thomas J         14 STRS-LE              1:13.44    1:13.51  
                  35.33     1:13.51 (38.18)                                        
 29 Feik, Kevin P             13 CCST-LE              1:14.91    1:13.94  
                  36.27     1:13.94 (37.67)                                        
 30 Perry, Brad F             13 USC-LE               1:26.36    1:14.01  
                  33.81     1:14.01 (40.20)                                        
 31 Culp, RJ D                14 CCS-LE               1:14.49    1:14.19  
                  35.00     1:14.19 (39.19)                                        
 32 Marina, Liviu I           13 RYD-LE               1:19.51    1:14.39  
                  35.32     1:14.39 (39.07)                                        
 33 Smith, Austin A           14 FRCE-OH              1:16.85    1:15.52  
                  35.52     1:15.52 (40.00)                                        
 34 Kmet, Sam R               14 FAST-LE              1:17.65    1:15.99  
                  35.27     1:15.99 (40.72)                                        
 35 Braunlich, Alex W         13 CWW-LE                    NT    1:16.12  
                  34.48     1:16.12 (41.64)                                        
 36 Bedient, Dakota M         13 LSSC-LE              1:21.73    1:17.64  
                  36.58     1:17.64 (41.06)                                        
 37 Walenciak, Cole           13 Wooster-LE           1:26.09    1:18.35  
                  38.74     1:18.35 (39.61)                                        
 38 Snider, Eric M            14 Wooster-LE           1:19.12    1:18.89  
                  37.33     1:18.89 (41.56)                                        
 39 McCort, Ty or Tyler S     13 USC-LE               1:19.23    1:20.52  
                  35.85     1:20.52 (44.67)                                        
 40 Scheid, Dresden C         13 Perry Aquatics-LE    1:20.77    1:22.18  
                  38.05     1:22.18 (44.13)                                        
 41 Mackall, Luke W           14 PA-LE                1:21.30    1:23.84  
                  39.71     1:23.84 (44.13)                                        
 42 Anderson, Carter J        13 CCS-LE               1:30.99    1:27.26  
                  37.42     1:27.26 (49.84)                                        
 
Boys 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Pool Record: $ 2:05.74   7/18/2004 Tommy W Inwood, USC-LE                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McIntyre, Thomas P        14 RYD-LE               2:10.11    2:16.12  
                  30.43     1:04.66 (34.23)     1:40.99 (36.33)     2:16.12 (35.13)
  2 Szabo, Ruben E            14 HEAT-LE              2:12.32    2:18.39  
                  31.19     1:06.78 (35.59)     1:44.10 (37.32)     2:18.39 (34.29)
  3 Dunham, Ben R             14 FRCE-OH              2:17.71    2:18.50  
                  32.02     1:07.38 (35.36)     1:43.73 (36.35)     2:18.50 (34.77)
  4 Cho, Iason C              13 HEAT-LE              2:17.89    2:19.36  
                  32.20     1:08.09 (35.89)     1:43.98 (35.89)     2:19.36 (35.38)
  5 Herbert, Nathan C         14 RYD-LE               2:23.65    2:22.59  
                  33.96     1:10.12 (36.16)     1:47.97 (37.85)     2:22.59 (34.62)
  6 Sumption, Riley J         14 GYB-LE               2:18.61    2:22.92  
                  33.19     1:09.90 (36.71)     1:48.48 (38.58)     2:22.92 (34.44)
  7 Marinis, Zach J           14 MRST-LE              2:20.74    2:23.14  
                  33.26     1:10.86 (37.60)     1:47.62 (36.76)     2:23.14 (35.52)
  8 Weisenauer, Logan J       14 SOS-OH               2:14.79    2:24.36  
                  32.66     1:09.45 (36.79)     1:48.16 (38.71)     2:24.36 (36.20)
  9 Vickers, Luke J           13 UN-LE                2:23.72    2:24.65  
                  33.06     1:11.08 (38.02)     1:48.56 (37.48)     2:24.65 (36.09)
 10 Esdon, Michael G          14 Lakewood-LE          2:31.55    2:24.74  
                  33.41     1:10.44 (37.03)     1:48.65 (38.21)     2:24.74 (36.09)
 11 McIntyre, Anthony P       13 RYD-LE               2:29.52    2:26.51  
                  33.90     1:11.17 (37.27)     1:49.44 (38.27)     2:26.51 (37.07)
 12 Ninke, Jager A            13 VSC-LE               2:16.51    2:29.36  
                  32.79     1:11.43 (38.64)     1:50.81 (39.38)     2:29.36 (38.55)
 13 Hupp, Henry L             14 CCS-LE               2:27.28    2:30.15  
                  35.09     1:13.67 (38.58)     1:53.33 (39.66)     2:30.15 (36.82)
 14 Button, Daniel            14 Unat-Le-LE           2:33.70    2:30.21  
                  34.04     1:13.12 (39.08)     1:52.03 (38.91)     2:30.21 (38.18)
 15 Bruner, Kaden J           13 CCST-LE              2:41.69    2:34.68  
                  34.28     1:15.89 (41.61)     1:55.19 (39.30)     2:34.68 (39.49)
 16 Weeman, David C           14 Wooster-LE           2:37.92    2:34.91  
                  34.33     1:14.13 (39.80)     1:55.62 (41.49)     2:34.91 (39.29)
 17 Turnbull, Luke R          13 Tigersharks-LE       2:37.56    2:35.68  
                  35.74     1:15.31 (39.57)     1:56.33 (41.02)     2:35.68 (39.35)
 18 Duong, Pierce V           14 Wooster-LE           2:50.60    2:36.21  
                  35.97     1:17.11 (41.14)     1:59.35 (42.24)     2:36.21 (36.86)
 19 Feik, Kevin P             13 CCST-LE              2:47.46    2:36.48  
                  36.46     1:18.24 (41.78)     1:59.34 (41.10)     2:36.48 (37.14)
 20 Perry, Brad F             13 USC-LE               2:55.77    2:41.00  
                  36.54     1:18.41 (41.87)     2:00.98 (42.57)     2:41.00 (40.02)
 21 Culp, RJ D                14 CCS-LE               2:38.17    2:41.18  
                  38.27     1:19.42 (41.15)     2:01.97 (42.55)     2:41.18 (39.21)
 22 Marina, Liviu I           13 RYD-LE               2:38.73    2:44.63  
                  37.28     1:19.25 (41.97)     2:02.68 (43.43)     2:44.63 (41.95)
 23 Klug, Max C               13 USC-LE               2:40.51    2:44.83  
                  37.86     1:19.70 (41.84)     2:04.02 (44.32)     2:44.83 (40.81)
 24 Libecco, Thomas J         14 STRS-LE              2:45.76    2:46.92  
                  35.99     1:19.34 (43.35)     2:04.07 (44.73)     2:46.92 (42.85)
 25 Smith, Austin A           14 FRCE-OH              2:58.87    2:51.73  
                  38.28     1:21.51 (43.23)     2:07.85 (46.34)     2:51.73 (43.88)
 26 Walenciak, Cole           13 Wooster-LE           2:45.46    2:52.05  
                  39.64     1:24.79 (45.15)     2:11.05 (46.26)     2:52.05 (41.00)
 27 Kmet, Sam R               14 FAST-LE              2:48.07    2:53.03  
                  39.02     1:25.51 (46.49)     2:11.72 (46.21)     2:53.03 (41.31)
 28 Applegate, Caleb S        14 GYB-LE               2:51.08    2:53.18  
                  39.54     1:26.93 (47.39)     2:13.13 (46.20)     2:53.18 (40.05)
 29 Bedient, Dakota M         13 LSSC-LE              2:55.88    2:53.53  
                  38.91     1:26.65 (47.74)     2:13.31 (46.66)     2:53.53 (40.22)
 30 Mackall, Luke W           14 PA-LE                3:36.33    3:22.52  
                  40.16     1:33.76 (53.60)     2:28.78 (55.02)     3:22.52 (53.74)
 
Boys 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
 Pool Record: $ 1:05.85   7/17/2004 Sean Evans, USC                            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ninke, Jager A            13 VSC-LE               1:11.44    1:11.39  
                  35.78     1:11.39 (35.61)                                        
  2 Kerrigan, Brian M         14 MRST-LE              1:10.44    1:12.32  
                  35.52     1:12.32 (36.80)                                        
  3 Dunham, Ben R             14 FRCE-OH              1:11.49    1:12.85  
                  35.05     1:12.85 (37.80)                                        
  4 Cho, Iason C              13 HEAT-LE              1:10.23    1:13.62  
                  36.31     1:13.62 (37.31)                                        
  5 Grant, David C            14 VSC-LE               1:11.59    1:14.17  
                  36.90     1:14.17 (37.27)                                        
  6 McIntyre, Thomas P        14 RYD-LE               1:12.86    1:14.30  
                  37.51     1:14.30 (36.79)                                        
  7 Brady, Mason A            14 FAST-LE                   NT    1:17.25  
                  37.85     1:17.25 (39.40)                                        
  8 Button, Daniel            14 Unat-Le-LE           1:19.22    1:18.30  
                  38.95     1:18.30 (39.35)                                        
  9 Faulkner, Jack H          14 USC-LE               1:16.10    1:18.50  
                  37.27     1:18.50 (41.23)                                        
 10 Budd, Noah W              14 GYB-LE               1:11.75    1:18.61  
                  37.77     1:18.61 (40.84)                                        
 11 Herbert, Nathan C         14 RYD-LE               1:20.22    1:20.44  
                  40.07     1:20.44 (40.37)                                        
 12 Sumption, Riley J         14 GYB-LE               1:13.23    1:20.85  
                  37.88     1:20.85 (42.97)                                        
 13 Williams, Tyler C         13 RYD-LE               1:14.38    1:21.17  
                  40.55     1:21.17 (40.62)                                        
 14 Jiang, Joshua Y           13 STRS-LE              1:19.85    1:21.38  
                  39.55     1:21.38 (41.83)                                        
 15 Bruner, Kaden J           13 CCST-LE              1:31.26    1:23.14  
                  40.17     1:23.14 (42.97)                                        
 16 Weeman, David C           14 Wooster-LE           1:31.69    1:24.61  
                  41.32     1:24.61 (43.29)                                        
 17 Mausser, Joey A           14 USC-LE               1:20.25    1:24.88  
                  40.41     1:24.88 (44.47)                                        
 18 Feik, Kevin P             13 CCST-LE              1:22.15    1:25.02  
                  40.30     1:25.02 (44.72)                                        
 19 McIntyre, Anthony P       13 RYD-LE               1:30.58    1:26.42  
                  40.70     1:26.42 (45.72)                                        
 20 Hupp, Henry L             14 CCS-LE               1:21.84    1:27.14  
                  43.71     1:27.14 (43.43)                                        
 21 Bedient, Dakota M         13 LSSC-LE              1:27.82    1:27.78  
                  44.08     1:27.78 (43.70)                                        
 22 Smith, Austin A           14 FRCE-OH              1:26.51    1:29.35  
                  43.58     1:29.35 (45.77)                                        
 23 Libecco, Thomas J         14 STRS-LE              1:26.74    1:30.09  
                  42.77     1:30.09 (47.32)                                        
 24 Perry, Brad F             13 USC-LE               1:34.36    1:31.08  
                  44.51     1:31.08 (46.57)                                        
 25 McCort, Ty or Tyler S     13 USC-LE               1:43.34    1:34.50  
                  44.30     1:34.50 (50.20)                                        
 26 Culp, RJ D                14 CCS-LE               1:32.25    1:34.59  
                  46.71     1:34.59 (47.88)                                        
 27 Ruese, Sam J              13 LSSC-LE              1:36.79    1:39.90  
                  46.21     1:39.90 (53.69)                                        
 28 Burdeshaw, Karsten D      13 GYB-LE               1:34.41    1:39.97  
                  48.12     1:39.97 (51.85)                                        
 29 Anderson, Carter J        13 CCS-LE               1:41.93    1:40.80  
                  50.70     1:40.80 (50.10)                                        
 30 Fisk, Shawn M             13 GYB-LE               1:37.27    1:41.35  
                  50.27     1:41.35 (51.08)                                        
 31 Walenciak, Cole           13 Wooster-LE                NT    1:45.39  
                  50.51     1:45.39 (54.88)                                        
 32 Betscakos, Joaquin N      13 GYB-LE               2:02.19    2:06.17  
                1:00.57   2:06.17 (1:05.60)                                        
 -- Mackall, Luke W           14 PA-LE                1:40.09         DQ  
 -- Farley, Nate W            13 Perry Aquatics-LE    1:53.73         DQ  
 
Boys 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
 Pool Record: $ 1:11.21   7/31/1996 C. CHARLTON - TAT                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vickers, Luke J           13 UN-LE                1:15.15    1:16.95  
                  36.53     1:16.95 (40.42)                                        
  2 Begany, Nick B            14 SWIM-LE              1:12.50    1:17.38  
                  35.80     1:17.38 (41.58)                                        
  3 Cimera, Alex J            14 HEAT-LE              1:19.66    1:20.90  
                  39.24     1:20.90 (41.66)                                        
  4 Marshall, Jonny C         14 FAST-LE              1:15.93    1:21.16  
                  38.75     1:21.16 (42.41)                                        
  5 McGrath, Danny J          14 CWW-LE               1:32.14    1:24.36  
                  39.42     1:24.36 (44.94)                                        
  6 Lenz, Luke J              14 FAST-LE              1:19.67    1:25.34  
                  40.17     1:25.34 (45.17)                                        
  7 Marinis, Zach J           14 MRST-LE              1:27.20    1:25.60  
                  41.91     1:25.60 (43.69)                                        
  8 Brady, Mason A            14 FAST-LE              1:17.02    1:25.87  
                  39.76     1:25.87 (46.11)                                        
  9 Cho, Iason C              13 HEAT-LE              1:25.02    1:26.08  
                  40.29     1:26.08 (45.79)                                        
 10 Kerrigan, Brian M         14 MRST-LE              1:21.30    1:26.82  
                  41.57     1:26.82 (45.25)                                        
 11 McIntyre, Thomas P        14 RYD-LE               1:30.00    1:29.66  
                  41.96     1:29.66 (47.70)                                        
 12 Herbert, Nathan C         14 RYD-LE               1:29.42    1:29.78  
                  43.22     1:29.78 (46.56)                                        
 13 Sumption, Riley J         14 GYB-LE               1:29.01    1:31.35  
                  40.70     1:31.35 (50.65)                                        
 14 Braunlich, Alex W         13 CWW-LE                    NT    1:34.14  
                  43.22     1:34.14 (50.92)                                        
 15 Libecco, Thomas J         14 STRS-LE              1:34.56    1:37.07  
                  46.77     1:37.07 (50.30)                                        
 16 Weeman, David C           14 Wooster-LE           1:37.42    1:37.63  
                  45.43     1:37.63 (52.20)                                        
 17 Culp, RJ D                14 CCS-LE               1:37.63    1:39.53  
                  46.72     1:39.53 (52.81)                                        
 18 Bruner, Kaden J           13 CCST-LE              1:36.49    1:40.00  
                  44.94     1:40.00 (55.06)                                        
 19 Mausser, Joey A           14 USC-LE               1:34.12    1:40.38  
                  46.12     1:40.38 (54.26)                                        
 20 Perry, Brad F             13 USC-LE               1:45.55    1:40.65  
                  48.00     1:40.65 (52.65)                                        
 21 Smith, Austin A           14 FRCE-OH              1:36.56    1:41.76  
                  49.05     1:41.76 (52.71)                                        
 22 Feik, Kevin P             13 CCST-LE              1:41.80    1:43.08  
                  47.35     1:43.08 (55.73)                                        
 23 Buchholz, Michael A       13 Wooster-LE           2:02.55    1:44.17  
                  49.82     1:44.17 (54.35)                                        
 24 Kmet, Sam R               14 FAST-LE              1:50.59    1:45.42  
                  50.93     1:45.42 (54.49)                                        
 25 Scheid, Dresden C         13 Perry Aquatics-LE    1:46.45    1:45.56  
                  52.18     1:45.56 (53.38)                                        
 26 Snider, Eric M            14 Wooster-LE           1:42.37    1:45.94  
                  51.56     1:45.94 (54.38)                                        
 27 McIntyre, Anthony P       13 RYD-LE               2:03.87    1:46.50  
                  50.24     1:46.50 (56.26)                                        
 28 Klug, Max C               13 USC-LE               1:45.33    1:47.63  
                  51.66     1:47.63 (55.97)                                        
 29 Bedient, Dakota M         13 LSSC-LE              1:47.77    1:48.29  
                  49.93     1:48.29 (58.36)                                        
 30 Turnbull, Luke R          13 Tigersharks-LE       1:52.73    1:50.27  
                  51.51     1:50.27 (58.76)                                        
 31 McCort, Ty or Tyler S     13 USC-LE               2:09.28    1:54.03  
                  51.45   1:54.03 (1:02.58)                                        
 32 Kowalski, Jonah T         14 FRCE-OH              1:43.57    2:04.16  
                  59.69   2:04.16 (1:04.47)                                        
 
Boys 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
 Pool Record: $ 1:01.39    7/9/2006 Austin C Koschik, STARS                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cimera, Alex J            14 HEAT-LE                58.78    1:01.27$ 
                  29.00     1:01.27 (32.27)                                        
  2 Ninke, Jager A            13 VSC-LE               1:02.92    1:04.09  
                  29.85     1:04.09 (34.24)                                        
  3 McIntyre, Thomas P        14 RYD-LE               1:11.44    1:09.17  
                  31.42     1:09.17 (37.75)                                        
  4 Begany, Nick B            14 SWIM-LE              1:07.57    1:09.72  
                  31.69     1:09.72 (38.03)                                        
  5 Kerrigan, Brian M         14 MRST-LE              1:09.63    1:12.06  
                  33.37     1:12.06 (38.69)                                        
  6 Hupp, Henry L             14 CCS-LE               1:17.25    1:13.88  
                  35.20     1:13.88 (38.68)                                        
  7 Weisenauer, Logan J       14 SOS-OH               1:05.98    1:14.12  
                  34.46     1:14.12 (39.66)                                        
  8 Marinis, Zach J           14 MRST-LE              1:13.69    1:14.16  
                  35.75     1:14.16 (38.41)                                        
  9 Cho, Iason C              13 HEAT-LE              1:12.92    1:14.26  
                  34.57     1:14.26 (39.69)                                        
 10 Esdon, Michael G          14 Lakewood-LE          1:21.09    1:15.46  
                  34.22     1:15.46 (41.24)                                        
 11 Karn, Pearson S           14 Perry Aquatics-LE    1:16.29    1:16.29  
                  35.01     1:16.29 (41.28)                                        
 12 Herbert, Nathan C         14 RYD-LE               1:21.61    1:17.73  
                  37.51     1:17.73 (40.22)                                        
 13 McIntyre, Anthony P       13 RYD-LE               1:15.66    1:18.45  
                  36.58     1:18.45 (41.87)                                        
 14 Mausser, Joey A           14 USC-LE               1:20.08    1:22.74  
                  36.54     1:22.74 (46.20)                                        
 15 Sumption, Riley J         14 GYB-LE               1:16.48    1:23.72  
                  37.26     1:23.72 (46.46)                                        
 16 Kmet, Sam R               14 FAST-LE              1:23.74    1:25.28  
                  38.09     1:25.28 (47.19)                                        
 17 Libecco, Thomas J         14 STRS-LE              1:45.99    1:35.38  
                  43.07     1:35.38 (52.31)                                        
 18 Marina, Liviu I           13 RYD-LE               1:48.36    1:36.88  
                  44.83     1:36.88 (52.05)                                        
 19 Buchholz, Michael A       13 Wooster-LE           1:45.77    1:41.49  
                  44.58     1:41.49 (56.91)                                        
 20 Mackall, Luke W           14 PA-LE                1:33.49    1:42.70  
                  43.22     1:42.70 (59.48)                                        
 21 Bedient, Dakota M         13 LSSC-LE              1:45.37    1:46.83  
                  49.42     1:46.83 (57.41)                                        
 -- Applegate, Caleb S        14 GYB-LE               1:40.01         DQ  
 
Boys 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
 Pool Record: $ 2:21.03   7/17/2004 Tommy W Inwood, USC-LE                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dunham, Ben R             14 FRCE-OH              2:31.51    2:31.18  
                  33.89     1:13.03 (39.14)     1:56.46 (43.43)     2:31.18 (34.72)
  2 Ninke, Jager A            13 VSC-LE               2:31.06    2:33.03  
                  31.73     1:14.47 (42.74)     1:59.37 (44.90)     2:33.03 (33.66)
  3 Kerrigan, Brian M         14 MRST-LE              2:29.41    2:34.83  
                  33.10     1:14.78 (41.68)     2:00.89 (46.11)     2:34.83 (33.94)
  4 Begany, Nick B            14 SWIM-LE              2:28.36    2:34.93  
                  31.27     1:13.84 (42.57)     1:58.48 (44.64)     2:34.93 (36.45)
  5 McIntyre, Thomas P        14 RYD-LE               2:35.06    2:35.84  
                  32.54     1:12.75 (40.21)     2:01.71 (48.96)     2:35.84 (34.13)
  6 Szabo, Ruben E            14 HEAT-LE              2:25.34    2:36.05  
                  32.48     1:14.39 (41.91)     1:58.69 (44.30)     2:36.05 (37.36)
  7 Cho, Iason C              13 HEAT-LE              2:35.44    2:38.57  
                  34.24                             2:01.35 ( )     2:38.57 (37.22)
  8 Herbert, Nathan C         14 RYD-LE               2:44.91    2:42.73  
                  35.94     1:18.67 (42.73)     2:06.72 (48.05)     2:42.73 (36.01)
  9 McGrath, Danny J          14 CWW-LE               2:58.70    2:43.81  
                  35.92     1:19.58 (43.66)     2:07.43 (47.85)     2:43.81 (36.38)
 10 Weisenauer, Logan J       14 SOS-OH               2:32.98    2:44.77  
                  33.54     1:19.50 (45.96)     2:08.10 (48.60)     2:44.77 (36.67)
 11 Jiang, Joshua Y           13 STRS-LE              3:19.76    2:46.58  
                  32.95     1:15.76 (42.81)     2:08.32 (52.56)     2:46.58 (38.26)
 12 Sumption, Riley J         14 GYB-LE               2:40.81    2:47.29  
                  35.53     1:19.04 (43.51)     2:08.78 (49.74)     2:47.29 (38.51)
 13 Grant, David C            14 VSC-LE               2:38.12    2:49.29  
                  35.06     1:16.80 (41.74)     2:10.23 (53.43)     2:49.29 (39.06)
 14 Button, Daniel            14 Unat-Le-LE           2:53.57    2:51.32  
                  36.30     1:19.61 (43.31)     2:11.41 (51.80)     2:51.32 (39.91)
 14 McIntyre, Anthony P       13 RYD-LE               3:12.25    2:51.32  
                  36.95     1:19.79 (42.84)     2:14.31 (54.52)     2:51.32 (37.01)
 16 Budd, Noah W              14 GYB-LE               2:36.36    2:53.12  
                  35.95     1:16.89 (40.94)     2:14.73 (57.84)     2:53.12 (38.39)
 17 Weeman, David C           14 Wooster-LE           3:00.56    2:55.56  
                  35.24     1:23.10 (47.86)     2:15.26 (52.16)     2:55.56 (40.30)
 18 Williams, Tyler C         13 RYD-LE               3:42.69    2:59.58  
                  38.47     1:22.84 (44.37)     2:19.66 (56.82)     2:59.58 (39.92)
 19 Mausser, Joey A           14 USC-LE               2:54.24    3:01.68  
                  36.12     1:25.35 (49.23)     2:19.10 (53.75)     3:01.68 (42.58)
 20 Feik, Kevin P             13 CCST-LE              3:13.81    3:03.49  
                  41.36     1:30.38 (49.02)     2:24.19 (53.81)     3:03.49 (39.30)
 21 Libecco, Thomas J         14 STRS-LE              3:08.99    3:06.38  
                  42.61     1:32.06 (49.45)     2:24.50 (52.44)     3:06.38 (41.88)
 22 Bedient, Dakota M         13 LSSC-LE              3:22.69    3:11.87  
                  42.70     1:32.34 (49.64)     2:30.47 (58.13)     3:11.87 (41.40)
 23 Buchholz, Michael A       13 Wooster-LE           3:26.47    3:12.20  
                  41.82     1:34.62 (52.80)     2:32.20 (57.58)     3:12.20 (40.00)
 24 Burdeshaw, Karsten D      13 GYB-LE               3:20.65    3:13.44  
                  41.15     1:31.42 (50.27)     2:30.32 (58.90)     3:13.44 (43.12)
 25 Klug, Max C               13 USC-LE               3:04.17    3:14.84  
                  41.07     1:32.28 (51.21)   2:34.38 (1:02.10)     3:14.84 (40.46)
 26 Marina, Liviu I           13 RYD-LE               3:14.04    3:15.49  
                  43.74     1:35.96 (52.22)     2:33.46 (57.50)     3:15.49 (42.03)
 27 Ruese, Sam J              13 LSSC-LE              3:30.44    3:38.57  
                  45.75                             2:53.59 ( )     3:38.57 (44.98)
 28 Fisk, Shawn M             13 GYB-LE               3:50.66    3:39.75  
                  53.12     1:49.26 (56.14)   2:50.29 (1:01.03)     3:39.75 (49.46)
 -- Perry, Brad F             13 USC-LE               3:23.04         DQ  
 -- Mackall, Luke W           14 PA-LE                3:45.60         DQ  
 
Boys 13-14 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
 Pool Record: $ 1:50.51      7/1971 UARL                                       
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ridgewood YMCA Dolphins-LE  'A'                   2:07.74    2:07.03  
     1) McIntyre, Anthony P 13          2) Herbert, Nathan C 14           
     3) Marina, Liviu I 13              4) McIntyre, Thomas P 14          
                                1:04.10 ( )   2:07.03 (1:02.93)                    
  2 University Swim Club-LE  'A'                      2:17.88    2:09.20  
     1) Faulkner, Jack H 14             2) Klug, Max C 13                 
     3) Perry, Brad F 13                4) Mausser, Joey A 14             
                                1:04.02 ( )   2:09.20 (1:05.18)                    
  3 YMCA of Wooster Swim Team/Rec-LE  'A'             2:15.08    2:15.39  
     1) Buchholz, Michael A 13          2) Weeman, David C 14             
     3) Duong, Pierce V 14              4) Walenciak, Cole 13             
                                1:07.67 ( )   2:15.39 (1:07.72)                    
 
Boys 13-14 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
 Pool Record: $ 2:04.96        1972 UARL                                       
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ridgewood YMCA Dolphins-LE  'A'                   2:32.89    2:27.45  
     1) Williams, Tyler C 13            2) Herbert, Nathan C 14           
     3) McIntyre, Anthony P 13          4) McIntyre, Thomas P 14          
                                1:21.63 ( )   2:27.45 (1:05.82)                    
  2 University Swim Club-LE  'A'                      2:49.96    2:38.74  
     1) Perry, Brad F 13                2) Faulkner, Jack H 14            
     3) Klug, Max C 13                  4) McCort, Ty or Tyler S 13       
                                1:29.24 ( )   2:38.74 (1:09.50)                    
  3 YMCA of Wooster Swim Team/Rec-LE  'A'             2:52.17    2:44.99  
     1) Duong, Pierce V 14              2) Weeman, David C 14             
     3) Buchholz, Michael A 13          4) Walenciak, Cole 13             
                                1:26.50 ( )   2:44.99 (1:18.49)                    
 
Men 15-16 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Pool Record: $ 24.87   7/30/1988 K. WARD - EAC                                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tavens, Henry D           15 BBA-LE                 26.11      26.92  
  2 Hanks, Joey C             15 FRCE-OH                26.90      27.26  
  3 Colston, Conner J         16 SOS-OH                 28.14      27.28  
  4 Gyurke, Dan L             16 SOS-OH                 28.04      27.56  
  5 Ninke, Jaron A            16 VSC-LE                 27.88      27.84  
  6 Hakimian, Nic V           16 RYD-LE                 26.82      28.05  
  7 Gadd, Colin J             15 SWIM-LE                27.02      28.19  
  8 Ernst, Spencer B          15 USC-LE                 28.31      28.32  
  9 Glasgow, Andrew W         15 Wooster-LE             27.33      28.35  
 10 Van Voorhis, Connor D     15 RYD-LE                 27.77      28.36  
 11 Modlik, James E           16 CWW-LE                 28.08      28.54  
 12 Parsons, Bailey R         15 UN-LE                     NT      28.70  
 13 Stevenson, Case J         16 SOS-OH                 27.20      28.87  
 14 Singler, Collin D         16 VSC-LE                 27.18      29.21  
 15 Helms, Drew G             15 LSSC-LE                29.85      29.22  
 16 Brown, Weston D           16 VSC-LE                 29.04      29.35  
 17 Green, Daniel L           15 FAST-LE                31.94      29.79  
 18 Sibilia, John P           15 Wooster-LE             33.81      30.03  
 19 Fast, Ethan C             15 GYB-LE                 28.49      30.14  
 20 Beasley, Bryan J          15 GYB-LE                 29.24      30.15  
 21 Brown, Granthem C         15 VSC-LE                 27.06      30.27  
 22 Kacki, Anthony M          16 RYD-LE                 33.21      30.38  
 23 Bittner, Brennen R        15 USC-LE                    NT      31.32  
 24 Fisk, Tyler S             15 GYB-LE                 31.80      32.20  
 25 Hayberger, Mason P        15 VSC-LE                 33.31      32.70  
 
Men 15-16 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Pool Record: $ 55.03   7/29/1978 M. WALKER - MTV                              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bottoni, Dominick A       16 MRST-LE                56.67      58.94  
                  28.63       58.94 (30.31)                                        
  2 Hanks, Joey C             15 FRCE-OH                58.67      58.97  
                  29.05       58.97 (29.92)                                        
  3 Colston, Conner J         16 SOS-OH                 57.74    1:00.07  
                  29.10     1:00.07 (30.97)                                        
  4 Tavens, Henry D           15 BBA-LE                 56.86    1:00.46  
                  28.65     1:00.46 (31.81)                                        
  5 Parsons, Bailey R         15 UN-LE                     NT    1:01.52  
                  30.52     1:01.52 (31.00)                                        
  6 Van Voorhis, Connor D     15 RYD-LE               1:00.45    1:01.87  
                  29.75     1:01.87 (32.12)                                        
  7 Gyurke, Dan L             16 SOS-OH               1:01.46    1:02.01  
                  29.00     1:02.01 (33.01)                                        
  8 Hamad, Simon C            16 FAST-LE              1:05.67    1:02.70  
                  30.14     1:02.70 (32.56)                                        
  9 Turnbull, Keith J         15 Tigersharks-LE         59.33    1:03.05  
                  29.85     1:03.05 (33.20)                                        
 10 Green, Daniel L           15 FAST-LE              1:10.51    1:03.57  
                  30.86     1:03.57 (32.71)                                        
 11 Singler, Collin D         16 VSC-LE                 56.90    1:03.87  
                  30.72     1:03.87 (33.15)                                        
 12 Ernst, Spencer B          15 USC-LE               1:05.88    1:03.97  
                  30.52     1:03.97 (33.45)                                        
 13 Ninke, Jaron A            16 VSC-LE                 59.70    1:04.00  
                  31.02     1:04.00 (32.98)                                        
 14 Stevenson, Case J         16 SOS-OH                 59.09    1:04.56  
                  30.19     1:04.56 (34.37)                                        
 15 Modlik, James E           16 CWW-LE                 59.11    1:04.91  
                  31.14     1:04.91 (33.77)                                        
 16 Cossin, Dylan A           15 Tigersharks-LE       1:03.90    1:04.99  
                  31.07     1:04.99 (33.92)                                        
 17 Kacki, Anthony M          16 RYD-LE               1:11.05    1:05.40  
                  31.59     1:05.40 (33.81)                                        
 18 Hakimian, Nic V           16 RYD-LE               1:00.95    1:05.44  
                  29.89     1:05.44 (35.55)                                        
 19 Hastings, Danny P         15 Unat-Le-LE           1:06.00    1:05.47  
                  30.63     1:05.47 (34.84)                                        
 20 Rowland, Branyan L        15 CCST-LE              1:05.79    1:05.77  
                  30.55     1:05.77 (35.22)                                        
 21 Sibilia, John P           15 Wooster-LE           1:14.72    1:06.58  
                  31.40     1:06.58 (35.18)                                        
 22 Fast, Ethan C             15 GYB-LE               1:06.45    1:07.59  
                  33.09     1:07.59 (34.50)                                        
 23 Gadd, Colin J             15 SWIM-LE              1:00.52    1:08.28  
                  30.79     1:08.28 (37.49)                                        
 24 Bittner, Brennen R        15 USC-LE               1:11.19    1:09.02  
                  33.20     1:09.02 (35.82)                                        
 25 Donda, Jaden R            15 RYD-LE               1:23.98    1:13.88  
                  34.52     1:13.88 (39.36)                                        
 
Men 15-16 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
 Pool Record: $ 1:02.45    7/7/2007 Alex Lee, Predators                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Colston, Conner J         16 SOS-OH               1:05.62    1:08.88  
                  33.02     1:08.88 (35.86)                                        
  2 Hanks, Joey C             15 FRCE-OH              1:10.71    1:10.82  
                  35.48     1:10.82 (35.34)                                        
  3 Gyurke, Dan L             16 SOS-OH               1:14.96    1:11.86  
                  33.62     1:11.86 (38.24)                                        
  4 Ninke, Jaron A            16 VSC-LE               1:06.77    1:13.00  
                  35.19     1:13.00 (37.81)                                        
  5 Tavens, Henry D           15 BBA-LE               1:11.87    1:13.10  
                  36.10     1:13.10 (37.00)                                        
  6 Helms, Drew G             15 LSSC-LE              1:12.94    1:13.27  
                  35.04     1:13.27 (38.23)                                        
  7 Brown, Granthem C         15 VSC-LE               1:08.14    1:13.96  
                  35.72     1:13.96 (38.24)                                        
  8 Van Voorhis, Connor D     15 RYD-LE               1:08.27    1:14.69  
                  36.38     1:14.69 (38.31)                                        
  9 Modlik, James E           16 CWW-LE               1:12.01    1:16.36  
                  36.39     1:16.36 (39.97)                                        
 10 Ernst, Spencer B          15 USC-LE               1:11.59    1:17.06  
                  36.92     1:17.06 (40.14)                                        
 11 Parsons, Bailey R         15 UN-LE                     NT    1:18.25  
                  37.60     1:18.25 (40.65)                                        
 12 Brown, Weston D           16 VSC-LE               1:13.42    1:18.64  
                  36.03     1:18.64 (42.61)                                        
 13 Green, Daniel L           15 FAST-LE              1:23.62    1:19.65  
 14 Fast, Ethan C             15 GYB-LE               1:17.81    1:21.00  
                  40.41     1:21.00 (40.59)                                        
 15 Kacki, Anthony M          16 RYD-LE               1:19.17    1:21.38  
                  41.16     1:21.38 (40.22)                                        
 16 Stevenson, Case J         16 SOS-OH               1:07.42    1:21.44  
                  39.81     1:21.44 (41.63)                                        
 17 Gadd, Colin J             15 SWIM-LE              1:14.83    1:21.51  
                  39.83     1:21.51 (41.68)                                        
 18 Beasley, Bryan J          15 GYB-LE               1:20.74    1:21.64  
                  39.37     1:21.64 (42.27)                                        
 19 Bittner, Brennen R        15 USC-LE               1:16.77    1:21.73  
                  40.86     1:21.73 (40.87)                                        
 20 Fisk, Tyler S             15 GYB-LE               1:23.36    1:27.89  
 -- Hakimian, Nic V           16 RYD-LE               1:08.41         DQ  
 
Men 15-16 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
 Pool Record: $ 1:08.65    7/8/2012 Ross D Palazzo, Hudson HEAT                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bottoni, Dominick A       16 MRST-LE              1:11.01    1:18.89  
                  37.41     1:18.89 (41.48)                                        
  2 Gyurke, Dan L             16 SOS-OH               1:18.17    1:20.05  
                  38.53     1:20.05 (41.52)                                        
  3 Singler, Collin D         16 VSC-LE               1:12.65    1:22.29  
                  38.81     1:22.29 (43.48)                                        
  4 Hanks, Joey C             15 FRCE-OH              1:23.79    1:23.20  
                  40.08     1:23.20 (43.12)                                        
  5 Van Voorhis, Connor D     15 RYD-LE               1:22.67    1:23.73  
                  40.01     1:23.73 (43.72)                                        
  6 Stevenson, Case J         16 SOS-OH               1:11.32    1:24.40  
                  39.26     1:24.40 (45.14)                                        
  7 Glasgow, Andrew W         15 Wooster-LE           1:18.16    1:25.30  
                  38.02     1:25.30 (47.28)                                        
  8 Fast, Ethan C             15 GYB-LE               1:22.73    1:26.43  
                  39.84     1:26.43 (46.59)                                        
  9 Rowland, Branyan L        15 CCST-LE              1:25.37    1:26.44  
                  39.20     1:26.44 (47.24)                                        
 10 Sibilia, John P           15 Wooster-LE           1:26.52    1:28.41  
                  41.93     1:28.41 (46.48)                                        
 11 Bittner, Brennen R        15 USC-LE               1:27.57    1:28.44  
                  43.45     1:28.44 (44.99)                                        
 12 Tavens, Henry D           15 BBA-LE               1:21.72    1:28.96  
                  40.94     1:28.96 (48.02)                                        
 13 Green, Daniel L           15 FAST-LE              1:26.69    1:31.78  
                  43.87     1:31.78 (47.91)                                        
 14 Ninke, Jaron A            16 VSC-LE               1:31.57    1:38.53  
                  43.93     1:38.53 (54.60)                                        
 15 Donda, Jaden R            15 RYD-LE               1:48.93    1:40.89  
                  47.02     1:40.89 (53.87)                                        
 
Men 15-16 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
 Pool Record: $ 59.17   7/30/1978 S. SEIPLE - CCS                              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Van Voorhis, Connor D     15 RYD-LE               1:04.96    1:07.08  
                  30.40     1:07.08 (36.68)                                        
  2 Singler, Collin D         16 VSC-LE                 59.19    1:07.82  
                  32.53     1:07.82 (35.29)                                        
  3 Parsons, Bailey R         15 UN-LE                     NT    1:08.67  
                  31.82     1:08.67 (36.85)                                        
  4 Gyurke, Dan L             16 SOS-OH               1:13.05    1:08.91  
                  31.69     1:08.91 (37.22)                                        
  5 Colston, Conner J         16 SOS-OH               1:02.81    1:10.85  
                  32.34     1:10.85 (38.51)                                        
  6 Modlik, James E           16 CWW-LE               1:07.76    1:12.09  
                  33.50     1:12.09 (38.59)                                        
  7 Hanks, Joey C             15 FRCE-OH              1:12.20    1:12.86  
                  33.17     1:12.86 (39.69)                                        
  8 Turnbull, Keith J         15 Tigersharks-LE       1:08.13    1:13.20  
                  32.87     1:13.20 (40.33)                                        
  9 Cossin, Dylan A           15 Tigersharks-LE       1:16.13    1:13.42  
                  34.31     1:13.42 (39.11)                                        
 10 Stevenson, Case J         16 SOS-OH               1:03.97    1:13.61  
                  33.14     1:13.61 (40.47)                                        
 11 Hakimian, Nic V           16 RYD-LE               1:12.56    1:14.20  
                  31.67     1:14.20 (42.53)                                        
 12 Hamad, Simon C            16 FAST-LE              1:18.08    1:15.03  
                  34.15     1:15.03 (40.88)                                        
 13 Ernst, Spencer B          15 USC-LE               1:15.00    1:16.93  
                  33.65     1:16.93 (43.28)                                        
 14 Rowland, Branyan L        15 CCST-LE              1:17.12    1:18.43  
                  35.03     1:18.43 (43.40)                                        
 
Men 15-16 200 LC Meter IM
===============================================================================
 Pool Record: $ 2:11.79   7/29/1989 M. MONOS - SSC                             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gyurke, Dan L             16 SOS-OH               2:28.81    2:30.60  
                  31.26     1:10.57 (39.31)     1:55.64 (45.07)     2:30.60 (34.96)
  2 Singler, Collin D         16 VSC-LE               2:20.94    2:30.78  
                  32.14     1:13.97 (41.83)     1:58.57 (44.60)     2:30.78 (32.21)
  3 Colston, Conner J         16 SOS-OH               2:23.09    2:31.08  
                  31.80     1:09.39 (37.59)     1:58.21 (48.82)     2:31.08 (32.87)
  4 Hanks, Joey C             15 FRCE-OH              2:40.50    2:31.26  
                  33.37     1:12.78 (39.41)     1:59.80 (47.02)     2:31.26 (31.46)
  5 Van Voorhis, Connor D     15 RYD-LE               2:28.67    2:38.06  
                  31.08     1:13.73 (42.65)     2:01.41 (47.68)     2:38.06 (36.65)
  6 Parsons, Bailey R         15 UN-LE                     NT    2:38.13  
                  32.43     1:14.73 (42.30)     2:04.32 (49.59)     2:38.13 (33.81)
  7 Modlik, James E           16 CWW-LE               2:32.12    2:39.58  
                  32.44     1:14.72 (42.28)     2:03.11 (48.39)     2:39.58 (36.47)
  8 Stevenson, Case J         16 SOS-OH               2:35.26    2:40.11  
                  33.47     1:15.39 (41.92)     2:03.97 (48.58)     2:40.11 (36.14)
  9 Fast, Ethan C             15 GYB-LE               2:45.27    2:42.15  
                  36.21     1:20.51 (44.30)     2:06.98 (46.47)     2:42.15 (35.17)
 10 Glasgow, Andrew W         15 Wooster-LE           2:30.87    2:42.30  
                  34.06     1:15.21 (41.15)     2:04.64 (49.43)     2:42.30 (37.66)
 11 Ninke, Jaron A            16 VSC-LE               2:42.74    2:42.41  
                  34.57     1:15.35 (40.78)     2:07.39 (52.04)     2:42.41 (35.02)
 12 Brown, Granthem C         15 VSC-LE               2:42.02    2:43.98  
                  34.84     1:16.93 (42.09)     2:05.64 (48.71)     2:43.98 (38.34)
 13 Helms, Drew G             15 LSSC-LE              2:48.65    2:46.40  
                  34.73     1:18.44 (43.71)     2:09.66 (51.22)     2:46.40 (36.74)
 14 Green, Daniel L           15 FAST-LE                   NT    2:46.78  
                  34.53     1:20.92 (46.39)     2:11.55 (50.63)     2:46.78 (35.23)
 15 Gadd, Colin J             15 SWIM-LE              2:37.43    2:53.74  
                  34.04     1:24.39 (50.35)     2:12.34 (47.95)     2:53.74 (41.40)
 16 Brown, Weston D           16 VSC-LE               2:51.05    2:58.71  
                  38.07     1:23.03 (44.96)     2:19.35 (56.32)     2:58.71 (39.36)
 17 Beasley, Bryan J          15 GYB-LE               2:55.46    3:02.46  
                  39.43     1:24.93 (45.50)     2:23.17 (58.24)     3:02.46 (39.29)
 18 Fisk, Tyler S             15 GYB-LE               3:01.47    3:08.95  
                  39.17     1:30.98 (51.81)     2:26.59 (55.61)     3:08.95 (42.36)
 19 Hayberger, Mason P        15 VSC-LE                    NT    3:10.75  
                  39.49     1:30.76 (51.27)     2:30.07 (59.31)     3:10.75 (40.68)
 
Men 50 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
 Pool Record: $ 24.87      7/1988 K WARD-EAC, LSSC -LE                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Kondev, George W          18 CCS-LE                    NT      25.15  
 
Boys 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Pool Record: $ 24.03    7/7/2012 Justin T Hill, SWIM                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Applebaum, Frank R        17 BBA-LE                    NT      25.09  
  2 Kinney, Ted J             18 UN-LE                     NT      25.10  
  3 Matthew, Thomas C         17 Wooster-LE             25.31      25.32  
  4 Rose, Will J              17 CCS-LE                 23.40      25.34  
  5 Helmuth, Karl             16 MAC-LE                 25.50      25.54  
  6 Tekieli, Nicolas D        17 GLSS-LE                   NT      25.79  
  7 Kondev, George W          18 CCS-LE                    NT      26.21  
  8 Currier, Dylan C          18 CCS-LE                 26.16      26.38  
  9 Weisenauer, Dylan J       17 SOS-OH                 25.75      26.39  
 10 O'Connor, Christopher J   17 CCS-LE                 26.21      26.69  
 11 Clark, Charlie K          17 VSC-LE                 26.11      26.83  
 12 Matlack, Patrick H        17 VSC-LE                 37.87      27.09  
 13 Currier, Wesley K         18 CCS-LE                 26.74      27.25  
 14 Poletta, Daniel L         18 GYB-LE                 25.58      27.30  
 15 Guruprasad, Praj          17 USC-LE                 25.81      27.42  
 16 Miller, Braxton C         17 MAC-LE                 25.92      27.45  
 17 Ream, Sean A              19 CCS-LE                 25.29      27.51  
 18 Faulkner, Carter H        17 USC-LE                 26.87      28.06  
 19 Ferry, Gavin M            17 Unat-Le-LE             26.68      28.08  
 19 Perry, Brian S            48 USC-LE                 27.00      28.08  
 21 Miller, Trenton S         17 VSC-LE                 27.05      28.18  
 22 Flick, Spencer J          17 VSC-LE                    NT      28.36  
 23 Betscakos, Maximus G      18 GYB-LE                 26.21      28.49  
 24 Miller, Nate D            17 VSC-LE                 42.16      28.88  
 25 Monnard, Tristan J        17 Perry Aquatics-LE      28.49      29.43  
 26 Hewko, Mason A            17 LSSC-LE                29.14      30.14  
 27 Hupp, Henry L             14 CCS-LE                 30.69      31.02  
 28 Burroughs, Andy J         17 SOS-OH                 30.97      32.25  
 29 Ferguson, Ezra J          20 CCS-LE                 27.38      33.46  
 30 Knight, Drew T            17 Bull Sharks-LE            NT      34.64  
 31 Onopko, Antony O          14 SWIM-LE                43.00      34.92  
 32 Leblanc, Josh A           10 SWIM-LE                37.43      35.78  
 33 Fernandez, Jacob R        11 RYD-LE                 35.15      36.00  
 34 Leblanc, Joey R           12 SWIM-LE                37.62      37.32  
 35 Garza, Logan T            10 SOS-OH                 42.60      39.07  
 36 McIntyre, Carmine J       11 RYD-LE                 40.42      43.05  
 37 Garza, Lucas C            10 SOS-OH                 54.52      49.96  
 
Boys 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Pool Record: $ 54.53   6/29/2014 Alex L Lewis, ULESD-LE                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Madej, David              19 SWIM-LE                50.97      54.39$ 
                  26.00       54.39 (28.39)                                        
  2 Matthew, Thomas C         17 Wooster-LE             52.14      55.76  
                  27.32       55.76 (28.44)                                        
  3 Rose, Will J              17 CCS-LE                 50.82      55.77  
                  27.17       55.77 (28.60)                                        
  4 Lenz, Adam C              19 FAST-LE                55.46      57.03  
                  27.74       57.03 (29.29)                                        
  5 Clark, Charlie K          17 VSC-LE                 54.94      57.07  
                  28.01       57.07 (29.06)                                        
  6 Applebaum, Frank R        17 BBA-LE                    NT      57.49  
                  28.09       57.49 (29.40)                                        
  7 Kondev, George W          18 CCS-LE                    NT      58.00  
                  27.38       58.00 (30.62)                                        
  8 Campbell, Forrest C       19 STRS-LE                53.58      58.74  
                  27.92       58.74 (30.82)                                        
  9 Marshall, Jonny C         14 FAST-LE                56.11      58.83  
                  28.07       58.83 (30.76)                                        
 10 O'Connor, Christopher J   17 CCS-LE                 55.86      59.15  
                  28.12       59.15 (31.03)                                        
 11 Bottomley, Robert T       17 RYD-LE                 56.48      59.40  
                  28.84       59.40 (30.56)                                        
 12 Edurese, John P           17 CWW-LE                 56.46      59.54  
                  28.61       59.54 (30.93)                                        
 13 Faulkner, Carter H        17 USC-LE                 59.44    1:00.11  
                  29.34     1:00.11 (30.77)                                        
 14 Guruprasad, Praj          17 USC-LE                 57.72    1:01.66  
                  29.58     1:01.66 (32.08)                                        
 15 Hayberger, Hunter J       17 VSC-LE               1:00.04    1:01.85  
                  30.72     1:01.85 (31.13)                                        
 16 Weisenauer, Dylan J       17 SOS-OH                 55.38    1:01.99  
                  28.38     1:01.99 (33.61)                                        
 17 Miller, Trenton S         17 VSC-LE                 59.08    1:02.38  
                  30.11     1:02.38 (32.27)                                        
 18 Ferry, Gavin M            17 Unat-Le-LE           1:02.31    1:02.40  
                  28.96     1:02.40 (33.44)                                        
 19 Miller, Braxton C         17 MAC-LE                 58.03    1:03.29  
                  30.08     1:03.29 (33.21)                                        
 20 Minick, Luke T            17 Tigersharks-LE       1:07.50    1:03.32  
                  29.69     1:03.32 (33.63)                                        
 21 Monnard, Tristan J        17 Perry Aquatics-LE    1:01.17    1:03.72  
                  30.61     1:03.72 (33.11)                                        
 22 Foreman, Aaron M          27 SHSH-LE                59.27    1:04.73  
                  29.95     1:04.73 (34.78)                                        
 23 Matlack, Patrick H        17 VSC-LE               1:01.20    1:05.53  
                  29.65     1:05.53 (35.88)                                        
 24 De Lima, Lucas A          17 SHSH-LE              1:01.19    1:06.26  
                  31.22     1:06.26 (35.04)                                        
 25 Miller, Nate D            17 VSC-LE               1:34.43    1:06.45  
                  31.18     1:06.45 (35.27)                                        
 26 Rodrigues, Daniel F       17 SHSH-LE              1:05.52    1:07.72  
                  31.81     1:07.72 (35.91)                                        
 27 Hupp, Henry L             14 CCS-LE               1:05.67    1:08.50  
                  34.01     1:08.50 (34.49)                                        
 28 Hewko, Mason A            17 LSSC-LE              1:04.87    1:09.82  
                  32.22     1:09.82 (37.60)                                        
 29 Burroughs, Andy J         17 SOS-OH               1:07.96    1:11.77  
                  34.18     1:11.77 (37.59)                                        
 30 Turnbull, Luke R          13 Tigersharks-LE       1:13.69    1:12.77  
                  34.10     1:12.77 (38.67)                                        
 31 Fernandez, Jacob R        11 RYD-LE               1:14.37    1:17.19  
                  36.05     1:17.19 (41.14)                                        
 32 Knight, Drew T            17 Bull Sharks-LE            NT    1:30.52  
                  40.63     1:30.52 (49.89)                                        
 33 McIntyre, Carmine J       11 RYD-LE               1:32.61    1:36.33  
                  43.89     1:36.33 (52.44)                                        
 
Boys 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Pool Record: $ 1:59.22    7/8/2007 Tommy W Inwood, USC  -LE                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clark, Charlie K          17 VSC-LE               1:55.71    2:00.07  
                  28.23       58.43 (30.20)     1:29.51 (31.08)     2:00.07 (30.56)
  2 Matthew, Thomas C         17 Wooster-LE           2:06.05    2:06.30  
                  29.47     1:01.20 (31.73)     1:34.52 (33.32)     2:06.30 (31.78)
  3 Bottomley, Robert T       17 RYD-LE               2:02.21    2:10.53  
                  30.00     1:02.23 (32.23)     1:36.64 (34.41)     2:10.53 (33.89)
  4 Weisenauer, Dylan J       17 SOS-OH               2:00.47    2:13.71  
                  30.86     1:05.71 (34.85)     1:40.48 (34.77)     2:13.71 (33.23)
  5 Hayberger, Hunter J       17 VSC-LE               2:08.85    2:13.90  
                  32.69     1:08.22 (35.53)     1:41.82 (33.60)     2:13.90 (32.08)
  6 Tavens, Henry D           15 BBA-LE               2:06.38    2:14.29  
                  31.09     1:05.46 (34.37)     1:40.86 (35.40)     2:14.29 (33.43)
  6 Edurese, John P           17 CWW-LE               2:14.25    2:14.29  
                  31.70     1:07.07 (35.37)     1:42.52 (35.45)     2:14.29 (31.77)
  8 Parsons, Bailey R         15 UN-LE                     NT    2:14.52  
                  31.30     1:06.13 (34.83)     1:40.78 (34.65)     2:14.52 (33.74)
  9 Colston, Conner J         16 SOS-OH               2:04.93    2:15.11  
                  31.03     1:05.76 (34.73)     1:41.59 (35.83)     2:15.11 (33.52)
 10 Cossin, Dylan A           15 Tigersharks-LE       2:15.91    2:16.14  
                  31.90     1:06.15 (34.25)     1:41.05 (34.90)     2:16.14 (35.09)
 11 Turnbull, Keith J         15 Tigersharks-LE       2:08.73    2:16.99  
                  30.89     1:05.11 (34.22)     1:41.66 (36.55)     2:16.99 (35.33)
 12 Campbell, Forrest C       19 STRS-LE              2:23.87    2:18.08  
                  33.30     1:09.25 (35.95)     1:43.85 (34.60)     2:18.08 (34.23)
 13 Green, Daniel L           15 FAST-LE              2:38.28    2:20.48  
                  33.73     1:09.61 (35.88)     1:46.33 (36.72)     2:20.48 (34.15)
 14 Guruprasad, Praj          17 USC-LE               2:11.65    2:21.63  
                  31.36     1:07.70 (36.34)     1:45.39 (37.69)     2:21.63 (36.24)
 15 Hastings, Danny P         15 Unat-Le-LE           2:28.00    2:22.36  
                  32.64     1:08.40 (35.76)     1:46.21 (37.81)     2:22.36 (36.15)
 16 Ernst, Spencer B          15 USC-LE               2:20.00    2:23.29  
                  32.22     1:08.51 (36.29)     1:46.32 (37.81)     2:23.29 (36.97)
 17 Hamad, Simon C            16 FAST-LE              2:24.47    2:24.85  
                  34.08     1:10.21 (36.13)     1:47.40 (37.19)     2:24.85 (37.45)
 18 Modlik, James E           16 CWW-LE               2:20.83    2:24.90  
                  33.26     1:10.07 (36.81)     1:49.77 (39.70)     2:24.90 (35.13)
 19 Bittner, Brennen R        15 USC-LE               2:20.45    2:26.02  
                  34.34     1:12.89 (38.55)     1:51.30 (38.41)     2:26.02 (34.72)
 20 Singler, Collin D         16 VSC-LE               2:10.99    2:26.46  
                  32.66     1:08.60 (35.94)     1:47.62 (39.02)     2:26.46 (38.84)
 21 Stevenson, Case J         16 SOS-OH               2:17.91    2:26.74  
                  32.99     1:09.57 (36.58)     1:48.80 (39.23)     2:26.74 (37.94)
 22 Rowland, Branyan L        15 CCST-LE              2:30.70    2:27.69  
                  33.40     1:10.32 (36.92)     1:48.99 (38.67)     2:27.69 (38.70)
 23 De Lima, Lucas A          17 SHSH-LE              2:14.14    2:29.32  
                  34.54     1:11.78 (37.24)     1:51.36 (39.58)     2:29.32 (37.96)
 24 Ninke, Jaron A            16 VSC-LE               2:19.72    2:30.19  
                  34.63     1:14.68 (40.05)     1:54.57 (39.89)     2:30.19 (35.62)
 25 Monnard, Tristan J        17 Perry Aquatics-LE    2:21.67    2:30.89  
                  33.16     1:12.66 (39.50)     1:53.11 (40.45)     2:30.89 (37.78)
 26 Betscakos, Maximus G      18 GYB-LE               2:45.66    2:35.03  
                  34.17     1:14.27 (40.10)     1:55.84 (41.57)     2:35.03 (39.19)
 27 Hewko, Mason A            17 LSSC-LE              2:34.91    2:35.90  
                  34.20     1:16.79 (42.59)     1:57.30 (40.51)     2:35.90 (38.60)
 28 Burroughs, Andy J         17 SOS-OH               2:30.26    2:36.32  
                  34.62     1:15.56 (40.94)     1:57.03 (41.47)     2:36.32 (39.29)
 29 Kowalski, Jonah T         14 FRCE-OH              2:41.50    2:41.94  
                  37.25     1:17.64 (40.39)     2:02.48 (44.84)     2:41.94 (39.46)
 30 May, Lincoln C            13 Tigersharks-LE       2:44.89    2:42.98  
                  35.11                             2:00.42 ( )     2:42.98 (42.56)
 31 Fernandez, Jacob R        11 RYD-LE               2:38.67    2:46.23  
                  38.20     1:22.71 (44.51)     2:04.33 (41.62)     2:46.23 (41.90)
 32 May, Carson S             10 Tigersharks-LE       2:43.89    2:48.11  
                  39.15     1:22.89 (43.74)     2:06.29 (43.40)     2:48.11 (41.82)
 
Boys 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Pool Record: $ 4:16.96    7/6/2007 Tommy W Inwood, USC  -LE                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clark, Charlie K          17 VSC-LE               4:01.64    4:11.07$ 
                  29.08     1:00.45 (31.37)     1:32.31 (31.86)     2:04.06 (31.75)
        2:36.29 (32.23)     3:08.56 (32.27)     3:40.84 (32.28)     4:11.07 (30.23)
  2 Matthew, Thomas C         17 Wooster-LE           4:31.94    4:33.01  
                  29.34     1:02.40 (33.06)     1:36.43 (34.03)     2:11.80 (35.37)
        2:46.88 (35.08)     3:22.62 (35.74)     3:57.94 (35.32)     4:33.01 (35.07)
  3 Hayberger, Hunter J       17 VSC-LE               4:28.78    4:39.34  
                  32.43     1:08.17 (35.74)     1:44.83 (36.66)     2:22.01 (37.18)
        2:57.79 (35.78)     3:32.85 (35.06)     4:06.96 (34.11)     4:39.34 (32.38)
  4 Marshall, Jonny C         14 FAST-LE                   NT    4:39.37  
                  30.64     1:06.28 (35.64)     1:42.65 (36.37)     2:18.68 (36.03)
        2:54.43 (35.75)     3:30.82 (36.39)     4:05.08 (34.26)     4:39.37 (34.29)
  5 Kerrigan, Brian M         14 MRST-LE              4:40.19    4:41.17  
                  31.58     1:06.71 (35.13)     1:43.45 (36.74)     2:19.32 (35.87)
        2:55.83 (36.51)     3:31.57 (35.74)     4:07.14 (35.57)     4:41.17 (34.03)
  6 Shaker, Isaac V           16 STRS-LE              4:28.87    4:51.11  
                  31.64     1:07.39 (35.75)     1:44.76 (37.37)     2:22.33 (37.57)
        2:59.95 (37.62)     3:37.17 (37.22)     4:14.49 (37.32)     4:51.11 (36.62)
  7 Herbert, Nathan C         14 RYD-LE               4:46.70    4:56.95  
                                1:10.41 ( )                             2:25.82 ( )
                                3:42.01 ( )   4:56.95 (1:14.94)                    
  8 Esdon, Michael G          14 Lakewood-LE          5:01.43    4:58.25  
                                1:09.16 ( )     1:48.75 (39.59)     2:26.95 (38.20)
                                3:45.23 ( )     4:24.20 (38.97)     4:58.25 (34.05)
  9 Weisenauer, Logan J       14 SOS-OH               5:00.80    4:58.60  
                  32.23                             1:48.14 ( )     2:27.24 (39.10)
        3:06.66 (39.42)     3:46.12 (39.46)     4:23.61 (37.49)     4:58.60 (34.99)
 10 Stevenson, Case J         16 SOS-OH               4:41.27    5:00.69  
                  31.22     1:07.99 (36.77)     1:44.92 (36.93)     2:23.65 (38.73)
        3:02.26 (38.61)     3:42.54 (40.28)     4:22.06 (39.52)     5:00.69 (38.63)
 11 Ninke, Jager A            13 VSC-LE               5:43.62    5:02.32  
                  31.36     1:09.11 (37.75)     1:47.40 (38.29)     2:26.70 (39.30)
        3:05.23 (38.53)     3:45.02 (39.79)     4:23.89 (38.87)     5:02.32 (38.43)
 12 McIntyre, Anthony P       13 RYD-LE               4:55.00    5:02.54  
                  34.37     1:12.88 (38.51)     1:52.22 (39.34)     2:30.89 (38.67)
        3:09.58 (38.69)     3:47.46 (37.88)     4:25.91 (38.45)     5:02.54 (36.63)
 13 Brown, Weston D           16 VSC-LE               4:56.43    5:02.62  
                  33.59     1:11.90 (38.31)     1:50.81 (38.91)     2:30.53 (39.72)
        3:09.45 (38.92)     3:47.82 (38.37)     4:26.24 (38.42)     5:02.62 (36.38)
 14 Hastings, Danny P         15 Unat-Le-LE           5:04.00    5:03.23  
                  32.62     1:09.80 (37.18)     1:47.21 (37.41)     2:26.52 (39.31)
        3:04.74 (38.22)     3:45.29 (40.55)     4:24.43 (39.14)     5:03.23 (38.80)
 15 Modlik, James E           16 CWW-LE               4:52.67    5:04.15  
                  30.80     1:08.15 (37.35)     1:46.03 (37.88)     2:27.25 (41.22)
        3:06.09 (38.84)     3:47.77 (41.68)     4:25.97 (38.20)     5:04.15 (38.18)
 16 Pesek, Alex E             12 USC-LE               5:00.69    5:06.43  
                  35.20     1:13.01 (37.81)     1:52.97 (39.96)     2:32.63 (39.66)
        3:13.49 (40.86)     3:52.15 (38.66)     4:29.86 (37.71)     5:06.43 (36.57)
 17 Sibilia, John P           15 Wooster-LE           5:34.03    5:10.61  
                  32.22     1:09.27 (37.05)     1:47.46 (38.19)     2:26.71 (39.25)
        3:06.19 (39.48)     3:47.75 (41.56)     4:29.15 (41.40)     5:10.61 (41.46)
 18 Buemi, Nicholas J         14 FAST-LE                   NT    5:13.67  
                                1:11.49 ( )                             2:31.70 ( )
                                3:53.81 ( )   5:13.67 (1:19.86)                    
 19 Turnbull, Luke R          13 Tigersharks-LE       5:28.52    5:13.71  
                  35.39     1:14.86 (39.47)     1:55.63 (40.77)     2:35.80 (40.17)
        3:16.30 (40.50)     3:56.68 (40.38)     4:36.18 (39.50)     5:13.71 (37.53)
 20 Brown, Granthem C         15 VSC-LE               4:52.58    5:18.52  
                  34.45     1:13.51 (39.06)     1:55.48 (41.97)     2:36.46 (40.98)
        3:19.25 (42.79)     3:59.52 (40.27)     4:40.39 (40.87)     5:18.52 (38.13)
 21 Burroughs, Andy J         17 SOS-OH               5:00.26    5:19.07  
                  34.09     1:13.95 (39.86)     1:54.69 (40.74)     2:36.30 (41.61)
        3:17.80 (41.50)     3:59.05 (41.25)     4:40.67 (41.62)     5:19.07 (38.40)
 22 Ninke, Jaron A            16 VSC-LE               4:59.63    5:19.39  
                  35.13     1:14.16 (39.03)     1:55.06 (40.90)     2:37.08 (42.02)
        3:20.83 (43.75)     4:03.07 (42.24)     4:43.91 (40.84)     5:19.39 (35.48)
 23 Perry, Brad F             13 USC-LE               6:05.42    5:39.94  
                  36.79     1:18.94 (42.15)     2:04.21 (45.27)     2:46.77 (42.56)
        3:32.21 (45.44)     4:17.05 (44.84)     5:01.40 (44.35)     5:39.94 (38.54)
 24 Klug, Max C               13 USC-LE               5:38.24    5:42.26  
                  36.57     1:18.27 (41.70)     2:02.59 (44.32)     2:46.54 (43.95)
        3:31.42 (44.88)     4:16.61 (45.19)     5:01.66 (45.05)     5:42.26 (40.60)
 25 Pickett, Owen T           14 FAST-LE              5:06.00    5:47.91  
                  35.70     1:17.79 (42.09)     2:01.02 (43.23)     2:46.77 (45.75)
        3:32.06 (45.29)     4:19.06 (47.00)     4:47.46 (28.40)   5:47.91 (1:00.45)
 26 Montgomery, Colten J       9 CCST-LE              5:06.00    5:56.12  
                  37.69     1:21.76 (44.07)     2:09.19 (47.43)     2:55.55 (46.36)
        3:43.64 (48.09)     4:30.10 (46.46)     5:16.32 (46.22)     5:56.12 (39.80)
 
Boys 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Pool Record: $ 8:51.45   7/10/2009 John F Nappi, MLAC-AM                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clark, Charlie K          17 VSC-LE               8:23.83    8:38.85$ 
                  29.72     1:01.34 (31.62)     1:33.62 (32.28)     2:05.67 (32.05)
        2:37.82 (32.15)     3:10.66 (32.84)     3:43.05 (32.39)     4:15.59 (32.54)
        4:48.21 (32.62)     5:21.16 (32.95)     5:50.40 (29.24)     6:27.21 (36.81)
        7:00.44 (33.23)     7:33.80 (33.36)     8:07.43 (33.63)     8:38.85 (31.42)
  2 Tekieli, Nicolas D        17 GLSS-LE                   NT    9:22.27  
                  28.62     1:01.87 (33.25)     1:34.88 (33.01)     2:09.59 (34.71)
        2:43.58 (33.99)     3:19.43 (35.85)     3:43.47 (24.04)     4:31.77 (48.30)
        5:07.73 (35.96)     5:45.41 (37.68)     6:21.29 (35.88)     6:59.25 (37.96)
        7:34.62 (35.37)     8:11.86 (37.24)     8:46.71 (34.85)     9:22.27 (35.56)
  3 Hayberger, Hunter J       17 VSC-LE               9:12.86    9:41.71  
                  33.09     1:10.04 (36.95)     1:45.87 (35.83)     2:23.80 (37.93)
        3:00.86 (37.06)     3:38.60 (37.74)     4:15.38 (36.78)     4:52.84 (37.46)
        5:24.09 (31.25)     6:07.04 (42.95)     6:43.95 (36.91)     7:21.24 (37.29)
        7:51.84 (30.60)     8:34.91 (43.07)     9:04.76 (29.85)     9:41.71 (36.95)
  4 Petitt, Cameron R         12 UFRCE-OH            10:25.80    9:41.89  
                  32.51     1:10.56 (38.05)     1:47.61 (37.05)     2:26.49 (38.88)
        3:03.26 (36.77)     3:41.30 (38.04)     4:17.39 (36.09)     4:55.03 (37.64)
        5:30.77 (35.74)     6:08.22 (37.45)     6:43.80 (35.58)     7:21.24 (37.44)
        7:56.74 (35.50)     8:33.70 (36.96)     9:07.78 (34.08)     9:41.89 (34.11)
  5 McIntyre, Thomas P        14 RYD-LE               9:31.63    9:43.99  
                  32.23     1:08.22 (35.99)     1:45.44 (37.22)     2:22.44 (37.00)
        2:59.97 (37.53)     3:36.77 (36.80)     4:14.30 (37.53)     4:51.39 (37.09)
        5:28.76 (37.37)     6:05.84 (37.08)     6:43.33 (37.49)     7:20.34 (37.01)
        7:58.06 (37.72)     8:34.37 (36.31)     9:11.14 (36.77)     9:43.99 (32.85)
  6 Currier, Wesley K         18 CCS-LE               9:16.09    9:44.10  
                  31.95     1:07.42 (35.47)     1:44.89 (37.47)     2:21.54 (36.65)
        2:58.68 (37.14)     3:35.62 (36.94)     4:10.53 (34.91)     4:50.50 (39.97)
        5:27.94 (37.44)     6:04.84 (36.90)     6:42.72 (37.88)     7:19.54 (36.82)
        7:57.15 (37.61)     8:33.82 (36.67)     9:11.05 (37.23)     9:44.10 (33.05)
  7 Herbert, Nathan C         14 RYD-LE               9:52.20    9:52.83  
                  33.31     1:11.13 (37.82)     1:47.66 (36.53)     2:25.86 (38.20)
        3:02.97 (37.11)     3:41.05 (38.08)     4:17.73 (36.68)     4:55.75 (38.02)
        5:32.80 (37.05)     6:10.97 (38.17)     6:47.61 (36.64)     7:25.28 (37.67)
        8:02.21 (36.93)     8:40.25 (38.04)     9:16.51 (36.26)     9:52.83 (36.32)
  8 Faulkner, Carter H        17 USC-LE               9:30.00    9:57.81  
                  32.27     1:08.60 (36.33)     1:45.43 (36.83)     2:23.54 (38.11)
        2:57.18 (33.64)     3:38.98 (41.80)     4:16.99 (38.01)     4:55.18 (38.19)
        5:32.82 (37.64)     6:11.34 (38.52)     6:49.48 (38.14)     7:27.96 (38.48)
        8:02.15 (34.19)     8:44.26 (42.11)     9:21.27 (37.01)     9:57.81 (36.54)
  9 Turnbull, Keith J         15 Tigersharks-LE       9:52.35   10:02.80  
                                1:07.27 ( )                             2:22.12 ( )
                                3:38.49 ( )     4:17.58 (39.09)     4:55.28 (37.70)
                                6:12.92 ( )                             7:30.23 ( )
                                8:47.65 ( )  10:02.80 (1:15.15)                    
 10 Szabo, Ruben E            14 HEAT-LE             10:29.20   10:06.39  
                  33.88     1:11.38 (37.50)     1:49.09 (37.71)     2:28.81 (39.72)
        3:07.99 (39.18)     3:46.23 (38.24)     4:21.44 (35.21)     5:02.99 (41.55)
        5:40.96 (37.97)     6:18.59 (37.63)     6:56.78 (38.19)     7:34.88 (38.10)
        8:13.53 (38.65)     8:51.81 (38.28)     9:29.88 (38.07)    10:06.39 (36.51)
 11 Cho, Iason C              13 HEAT-LE             11:23.63   10:09.88  
                  33.58     1:11.13 (37.55)     1:49.17 (38.04)     2:26.90 (37.73)
        3:05.13 (38.23)     3:43.62 (38.49)     4:21.65 (38.03)     5:00.31 (38.66)
        5:38.51 (38.20)     6:17.74 (39.23)     6:56.56 (38.82)     7:35.36 (38.80)
        8:14.45 (39.09)     8:53.45 (39.00)     9:31.76 (38.31)    10:09.88 (38.12)
 12 Edurese, John P           17 CWW-LE              10:04.57   10:21.02  
                  31.15     1:07.49 (36.34)     1:46.07 (38.58)     2:23.48 (37.41)
        3:03.04 (39.56)     3:41.96 (38.92)     4:21.38 (39.42)     4:59.67 (38.29)
        5:39.12 (39.45)     6:18.37 (39.25)     6:59.24 (40.87)     7:38.88 (39.64)
        8:19.55 (40.67)     8:57.34 (37.79)     9:42.32 (44.98)    10:21.02 (38.70)
 13 Brown, Granthem C         15 VSC-LE               9:55.44   10:39.52  
                  32.88     1:13.21 (40.33)     1:51.78 (38.57)     2:33.39 (41.61)
        3:12.93 (39.54)     3:54.27 (41.34)     4:33.85 (39.58)     5:16.07 (42.22)
        5:55.83 (39.76)     6:38.04 (42.21)     7:18.02 (39.98)     7:59.76 (41.74)
        8:39.70 (39.94)     9:22.18 (42.48)    10:00.99 (38.81)    10:39.52 (38.53)
 14 Olsavsky, Austin C        18 MRST-LE                   NT   10:40.97  
                  34.30     1:11.87 (37.57)     1:50.83 (38.96)     2:30.12 (39.29)
        3:10.52 (40.40)     3:48.75 (38.23)     4:30.34 (41.59)     5:10.22 (39.88)
        5:52.54 (42.32)     6:33.91 (41.37)     7:15.95 (42.04)     7:57.44 (41.49)
        8:39.43 (41.99)     9:19.96 (40.53)    10:02.66 (42.70)    10:40.97 (38.31)
 15 Buemi, Nicholas J         14 FAST-LE                   NT   10:49.04  
                  33.44     1:11.66 (38.22)     1:50.51 (38.85)     2:31.19 (40.68)
        3:11.54 (40.35)     3:53.61 (42.07)     4:34.94 (41.33)     5:17.23 (42.29)
        5:59.46 (42.23)     6:41.71 (42.25)     7:23.40 (41.69)     8:05.31 (41.91)
        8:46.44 (41.13)     9:29.04 (42.60)    10:06.54 (37.50)    10:49.04 (42.50)
 16 Wolke, Julian K           11 LESD-LE                   NT   11:15.05  
                  37.99     1:20.38 (42.39)     1:56.20 (35.82)     2:47.49 (51.29)
        3:31.36 (43.87)     4:14.48 (43.12)     4:59.94 (45.46)     5:42.78 (42.84)
        6:26.76 (43.98)     7:08.99 (42.23)     7:51.84 (42.85)     8:33.33 (41.49)
        9:15.07 (41.74)     9:55.85 (40.78)    10:36.49 (40.64)    11:15.05 (38.56)
 
Men 100 LC Meter Backstroke Time Trial
===============================================================================
 Pool Record: $ 33.44   6/30/2018 Josh R. Toothman, CSI                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Smesko, Kaden W           17 FAST-LE                   NT    1:01.38  
                  29.50     1:01.38 (31.88)                                        
 
Boys 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
 Pool Record: $ 1:01.66   7/10/2010 Kevin M Lancki, Berea Midpark              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Connor, Christopher J   17 CCS-LE                 57.65    1:03.56  
                  31.23     1:03.56 (32.33)                                        
  2 Tekieli, Nicolas D        17 GLSS-LE                   NT    1:04.72  
                  31.00     1:04.72 (33.72)                                        
  3 Weisenauer, Dylan J       17 SOS-OH               1:00.66    1:06.90  
                  32.55     1:06.90 (34.35)                                        
  4 Rose, Will J              17 CCS-LE                 55.98    1:08.37  
                  33.30     1:08.37 (35.07)                                        
  5 Currier, Dylan C          18 CCS-LE               1:02.46    1:09.00  
                  33.00     1:09.00 (36.00)                                        
  6 Applebaum, Frank R        17 BBA-LE                    NT    1:09.12  
                  32.92     1:09.12 (36.20)                                        
  7 Helmuth, Karl             16 MAC-LE               1:08.00    1:09.96  
                  34.69     1:09.96 (35.27)                                        
  8 Faulkner, Carter H        17 USC-LE               1:05.44    1:10.02  
                  33.27     1:10.02 (36.75)                                        
  9 Shaker, Isaac V           16 STRS-LE              1:11.76    1:12.69  
                  35.28     1:12.69 (37.41)                                        
 10 Guruprasad, Praj          17 USC-LE               1:07.13    1:14.66  
                  36.04     1:14.66 (38.62)                                        
 11 Matlack, Patrick H        17 VSC-LE               1:47.60    1:15.06  
                  34.72     1:15.06 (40.34)                                        
 12 Miller, Braxton C         17 MAC-LE               1:08.46    1:15.77  
                  34.94     1:15.77 (40.83)                                        
 13 Flick, Spencer J          17 VSC-LE                    NT    1:18.00  
                  36.77     1:18.00 (41.23)                                        
 14 Kijauskas, Andrew F       19 USC-LE               1:06.45    1:19.00  
                  38.69     1:19.00 (40.31)                                        
 15 Monnard, Tristan J        17 Perry Aquatics-LE    1:09.75    1:19.48  
                  38.24     1:19.48 (41.24)                                        
 16 Fernandez, Jacob R        11 RYD-LE               1:35.98    1:31.63  
                  46.53     1:31.63 (45.10)                                        
 17 Hewko, Mason A            17 LSSC-LE              1:26.12    1:32.32  
                  42.03     1:32.32 (50.29)                                        
 18 Leblanc, Josh A           10 SWIM-LE              1:36.34    1:33.63  
                  45.34     1:33.63 (48.29)                                        
 19 Burroughs, Andy J         17 SOS-OH               1:24.98    1:36.69  
                  46.12     1:36.69 (50.57)                                        
 20 Leblanc, Joey R           12 SWIM-LE              1:41.33    1:39.18  
                  49.79     1:39.18 (49.39)                                        
 21 McIntyre, Carmine J       11 RYD-LE               1:48.31    1:51.04  
                  53.29     1:51.04 (57.75)                                        
 -- Ferry, Gavin M            17 Unat-Le-LE           1:10.51        DFS  
 
Men 100 LC Meter Backstroke Time Trial
===============================================================================
 Pool Record: $ 1:06.06    7/9/2005 Kevin R Happ, USC  -LE                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Matlack, Patrick H        17 VSC-LE                    NT    1:22.13  
                  38.83     1:22.13 (43.30)                                        
 
Boys 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
 Pool Record: $ 2:15.41    7/8/2007 Alex Lee, Predators                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smesko, Kaden W           17 FAST-LE              2:02.09    2:17.05  
                  32.11     1:06.88 (34.77)     1:42.69 (35.81)     2:17.05 (34.36)
  2 Armstrong, Joseph H       18 CCS-LE                    NT    2:20.43  
                  32.42     1:08.40 (35.98)     1:45.28 (36.88)     2:20.43 (35.15)
  3 O'Connor, Christopher J   17 CCS-LE               2:08.77    2:22.39  
                  32.87     1:09.18 (36.31)     1:46.21 (37.03)     2:22.39 (36.18)
  4 Marshall, Jonny C         14 FAST-LE              2:11.03    2:22.54  
                  33.40     1:09.31 (35.91)     1:46.66 (37.35)     2:22.54 (35.88)
  5 Faulkner, Carter H        17 USC-LE               2:21.72    2:33.51  
                  36.23     1:15.70 (39.47)     1:56.21 (40.51)     2:33.51 (37.30)
  6 Shaker, Isaac V           16 STRS-LE              2:37.94    2:34.79  
                  38.23     1:17.71 (39.48)     1:57.49 (39.78)     2:34.79 (37.30)
  7 Campbell, Forrest C       19 STRS-LE              2:14.22    2:37.54  
                  37.47     1:19.01 (41.54)     2:01.61 (42.60)     2:37.54 (35.93)
  8 Szabo, Ruben E            14 HEAT-LE              2:30.97    2:45.89  
                  39.76     1:20.93 (41.17)     2:04.11 (43.18)     2:45.89 (41.78)
  9 Gyurke, Dan L             16 SOS-OH               3:00.19    2:47.18  
                  39.11     1:22.02 (42.91)     2:05.93 (43.91)     2:47.18 (41.25)
 10 Ninke, Jaron A            16 VSC-LE               2:28.10    2:50.59  
                  39.82     1:24.93 (45.11)     2:08.42 (43.49)     2:50.59 (42.17)
 11 Kerrigan, Barrett F       11 MRST-LE              2:48.46    2:52.17  
                  41.11     1:25.52 (44.41)     2:10.06 (44.54)     2:52.17 (42.11)
 12 Fast, Ethan C             15 GYB-LE               2:42.97    2:53.06  
                  40.74     1:25.10 (44.36)     2:08.36 (43.26)     2:53.06 (44.70)
 13 Foreman, Aaron M          27 SHSH-LE              2:35.73    2:53.86  
                  39.89     1:22.48 (42.59)     2:08.55 (46.07)     2:53.86 (45.31)
 14 Pesek, Owen Z             11 USC-LE               2:46.66    2:54.85  
                  41.28     1:26.15 (44.87)     2:10.70 (44.55)     2:54.85 (44.15)
 15 Feik, Kevin P             13 CCST-LE              3:02.59    3:04.54  
                  44.91                             2:20.96 ( )     3:04.54 (43.58)
 16 May, Lincoln C            13 Tigersharks-LE       3:02.50    3:06.33  
                  42.44     1:31.88 (49.44)     2:20.68 (48.80)     3:06.33 (45.65)
 17 Betscakos, Maximus G      18 GYB-LE               3:02.66    3:09.37  
                  42.84     1:32.91 (50.07)     2:21.54 (48.63)     3:09.37 (47.83)
 18 Hewko, Mason A            17 LSSC-LE                   NT    3:11.46  
                  44.92     1:34.07 (49.15)     2:23.19 (49.12)     3:11.46 (48.27)
 
Boys 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
 Pool Record: $ 1:07.89   6/29/2014 Ross D Palazzo, Hudson HEAT                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tolloti, Patrick R        19 CCS-LE                    NT    1:09.84  
                  31.52     1:09.84 (38.32)                                        
  2 Lenz, Adam C              19 FAST-LE              1:07.83    1:14.17  
                  35.04     1:14.17 (39.13)                                        
  3 Madej, David              19 SWIM-LE              1:24.49    1:16.72  
                  36.84     1:16.72 (39.88)                                        
  4 Ream, Sean A              19 CCS-LE               1:16.57    1:17.64  
                  37.04     1:17.64 (40.60)                                        
  5 Applebaum, Frank R        17 BBA-LE                    NT    1:18.73  
                  37.07     1:18.73 (41.66)                                        
  6 Miller, Trenton S         17 VSC-LE               1:16.93    1:21.68  
                  38.61     1:21.68 (43.07)                                        
  6 Kondev, George W          18 CCS-LE                    NT    1:21.68  
                  39.42     1:21.68 (42.26)                                        
  8 Miller, Braxton C         17 MAC-LE               1:13.97    1:22.36  
                  36.99     1:22.36 (45.37)                                        
  9 Faulkner, Carter H        17 USC-LE               1:18.76    1:24.51  
                  38.51     1:24.51 (46.00)                                        
 10 Rodrigues, Daniel F       17 SHSH-LE              1:24.26    1:25.45  
                  39.86     1:25.45 (45.59)                                        
 11 Gadd, Colin J             15 SWIM-LE              1:17.76    1:25.52  
                  40.35     1:25.52 (45.17)                                        
 12 Hewko, Mason A            17 LSSC-LE              1:22.74    1:26.04  
                  39.53     1:26.04 (46.51)                                        
 13 Miller, Nate D            17 VSC-LE                    NT    1:26.59  
                  36.69     1:26.59 (49.90)                                        
 14 Shaker, Isaac V           16 STRS-LE              1:28.96    1:27.38  
                  39.91     1:27.38 (47.47)                                        
 15 Minick, Luke T            17 Tigersharks-LE       1:30.50    1:28.69  
                  40.50     1:28.69 (48.19)                                        
 16 Turnbull, Keith J         15 Tigersharks-LE       1:24.51    1:35.91  
                  42.92     1:35.91 (52.99)                                        
 17 McIntyre, Carmine J       11 RYD-LE               2:02.90    1:58.81  
                  56.37   1:58.81 (1:02.44)                                        
 
Boys 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
 Pool Record: $ 2:28.95   6/28/2014 Derek J Hren, SWIM -LE                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Helmuth, Karl             16 MAC-LE               2:35.00    2:28.86$ 
                  33.81     1:12.48 (38.67)     1:50.46 (37.98)     2:28.86 (38.40)
  2 Poletta, Daniel L         18 GYB-LE               2:33.61    2:48.88  
                  36.02     1:18.32 (42.30)     2:03.62 (45.30)     2:48.88 (45.26)
  3 Begany, Nick B            14 SWIM-LE              2:40.88    2:51.64  
                  37.86     1:21.26 (43.40)     2:07.18 (45.92)     2:51.64 (44.46)
  4 Gyurke, Dan L             16 SOS-OH               2:54.79    2:56.84  
                  38.71     1:23.74 (45.03)     2:09.70 (45.96)     2:56.84 (47.14)
  5 Singler, Collin D         16 VSC-LE               2:37.83    2:56.89  
                  39.82     1:25.45 (45.63)     2:12.93 (47.48)     2:56.89 (43.96)
  6 Kerrigan, Brian M         14 MRST-LE              2:54.66    3:00.86  
                  42.01     1:26.93 (44.92)     2:15.61 (48.68)     3:00.86 (45.25)
  7 Ninke, Jager A            13 VSC-LE               2:54.28    3:03.46  
                  39.87     1:28.14 (48.27)     2:15.35 (47.21)     3:03.46 (48.11)
  8 Stevenson, Case J         16 SOS-OH               2:39.61    3:04.78  
                  38.96     1:26.78 (47.82)     2:14.87 (48.09)     3:04.78 (49.91)
  9 Hewko, Mason A            17 LSSC-LE              2:58.78    3:06.39  
                  40.00     1:27.83 (47.83)     2:18.55 (50.72)     3:06.39 (47.84)
 10 Herbert, Nathan C         14 RYD-LE               3:07.47    3:07.68  
                  43.00     1:30.76 (47.76)     2:18.57 (47.81)     3:07.68 (49.11)
 11 Kerrigan, Barrett F       11 MRST-LE              3:08.84    3:09.90  
                  43.27     1:32.12 (48.85)     2:21.52 (49.40)     3:09.90 (48.38)
 12 Onopko, Antony O          14 SWIM-LE              3:28.88    3:17.04  
                  45.04     1:37.05 (52.01)     2:29.33 (52.28)     3:17.04 (47.71)
 13 Feik, Kevin P             13 CCST-LE              3:55.82    3:35.62  
                  49.26     1:45.17 (55.91)     2:42.22 (57.05)     3:35.62 (53.40)
 14 Betscakos, Maximus G      18 GYB-LE               3:29.49    4:07.79  
                  52.25   1:55.66 (1:03.41)   3:02.29 (1:06.63)   4:07.79 (1:05.50)
 
Boys 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
 Pool Record: $ 58.17    7/8/2007 Tim J Phillips, MYAC -WV                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ream, Sean A              19 CCS-LE               1:01.68    1:01.38  
                  28.65     1:01.38 (32.73)                                        
  2 Edurese, John P           17 CWW-LE               1:04.38    1:02.32  
                  29.04     1:02.32 (33.28)                                        
  3 Bottomley, Robert T       17 RYD-LE                 59.41    1:02.73  
                  29.74     1:02.73 (32.99)                                        
  4 Weisenauer, Dylan J       17 SOS-OH                 58.88    1:03.18  
                  29.25     1:03.18 (33.93)                                        
  5 Ferry, Gavin M            17 Unat-Le-LE           1:04.26    1:03.79  
                  29.32     1:03.79 (34.47)                                        
  6 Clark, Charlie K          17 VSC-LE               1:06.88    1:03.83  
                  29.90     1:03.83 (33.93)                                        
  7 Campbell, Forrest C       19 STRS-LE                56.93    1:04.13  
                  31.56     1:04.13 (32.57)                                        
  8 Marshall, Jonny C         14 FAST-LE                58.79    1:04.67  
                  29.18     1:04.67 (35.49)                                        
  9 Rose, Will J              17 CCS-LE                 54.72    1:05.58  
                  30.38     1:05.58 (35.20)                                        
 10 O'Connor, Christopher J   17 CCS-LE               1:08.11    1:09.79  
                  30.94     1:09.79 (38.85)                                        
 11 Shaker, Isaac V           16 STRS-LE              1:06.65    1:09.83  
                  31.63     1:09.83 (38.20)                                        
 12 Minick, Luke T            17 Tigersharks-LE       1:10.50    1:13.04  
                  32.99     1:13.04 (40.05)                                        
 13 Miller, Trenton S         17 VSC-LE               1:06.16    1:13.44  
                  34.08     1:13.44 (39.36)                                        
 14 Rodrigues, Daniel F       17 SHSH-LE              1:12.18    1:14.97  
                  34.82     1:14.97 (40.15)                                        
 15 De Lima, Lucas A          17 SHSH-LE              1:11.32    1:17.80  
                  34.34     1:17.80 (43.46)                                        
 16 Matlack, Patrick H        17 VSC-LE                    NT    1:18.27  
                  30.07     1:18.27 (48.20)                                        
 17 Foreman, Aaron M          27 SHSH-LE              1:09.45    1:18.68  
                  34.83     1:18.68 (43.85)                                        
 18 Fernandez, Jacob R        11 RYD-LE               1:33.40    1:33.83  
                  41.88     1:33.83 (51.95)                                        
 19 McIntyre, Carmine J       11 RYD-LE               2:11.85    2:03.08  
                  59.34   2:03.08 (1:03.74)                                        
 
Boys 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
 Pool Record: $ 2:11.73    7/9/2011 Brad D Bielak, RYD                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clark, Charlie K          17 VSC-LE                    NT    2:18.49  
                  30.32     1:05.24 (34.92)     1:41.54 (36.30)     2:18.49 (36.95)
  2 Kijauskas, Andrew F       19 USC-LE               2:08.55    2:29.17  
                  30.34     1:07.04 (36.70)     1:48.39 (41.35)     2:29.17 (40.78)
  3 Petitt, Cameron R         12 UFRCE-OH             2:34.47    2:31.85  
                  32.72     1:12.62 (39.90)     1:51.70 (39.08)     2:31.85 (40.15)
  4 Edurese, John P           17 CWW-LE               2:25.72    2:32.58  
                  30.83     1:08.51 (37.68)     1:48.95 (40.44)     2:32.58 (43.63)
  5 Singler, Collin D         16 VSC-LE               2:25.90    2:38.50  
                  34.01     1:13.98 (39.97)     1:56.37 (42.39)     2:38.50 (42.13)
  6 Shaker, Isaac V           16 STRS-LE              2:30.50    2:41.10  
                  32.64     1:12.47 (39.83)     1:54.80 (42.33)     2:41.10 (46.30)
  7 Weisenauer, Logan J       14 SOS-OH               2:31.58    2:52.44  
                  35.28     1:19.74 (44.46)     2:09.87 (50.13)     2:52.44 (42.57)
  8 Hupp, Henry L             14 CCS-LE               3:02.48    2:53.76  
                  38.58     1:21.84 (43.26)     2:09.91 (48.07)     2:53.76 (43.85)
  9 Szabo, Ruben E            14 HEAT-LE              2:38.53    2:57.41  
                  35.29     1:19.19 (43.90)     2:08.49 (49.30)     2:57.41 (48.92)
 10 Hewko, Mason A            17 LSSC-LE              3:30.76    3:00.47  
                  36.27     1:22.02 (45.75)     2:11.56 (49.54)     3:00.47 (48.91)
 11 Grant, David C            14 VSC-LE                    NT    3:03.04  
                  37.17     1:22.23 (45.06)     2:12.47 (50.24)     3:03.04 (50.57)
 12 Betscakos, Maximus G      18 GYB-LE               3:01.66    3:28.01  
                  34.63     1:25.80 (51.17)   2:26.64 (1:00.84)   3:28.01 (1:01.37)
 
Boys 200 LC Meter IM
===============================================================================
 Pool Record: $ 2:14.88    7/7/2007 Tommy W Inwood, USC  -LE                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clark, Charlie K          17 VSC-LE               2:16.59    2:18.07  
                  29.95     1:06.11 (36.16)     1:47.04 (40.93)     2:18.07 (31.03)
  2 Tekieli, Nicolas D        17 GLSS-LE                   NT    2:21.44  
                  29.02     1:04.85 (35.83)     1:48.15 (43.30)     2:21.44 (33.29)
  3 Ream, Sean A              19 CCS-LE               2:16.60    2:25.54  
                  29.67     1:10.20 (40.53)     1:54.16 (43.96)     2:25.54 (31.38)
  4 Kijauskas, Andrew F       19 USC-LE               2:10.12    2:28.27  
                  29.34     1:08.72 (39.38)     1:52.56 (43.84)     2:28.27 (35.71)
  5 Edurese, John P           17 CWW-LE               2:29.96    2:30.51  
                  29.51     1:10.60 (41.09)     1:55.77 (45.17)     2:30.51 (34.74)
  6 Weisenauer, Dylan J       17 SOS-OH               2:29.48    2:31.62  
                  29.06     1:07.36 (38.30)     1:56.82 (49.46)     2:31.62 (34.80)
  7 Shaker, Isaac V           16 STRS-LE              2:30.28    2:32.20  
                  31.16     1:11.73 (40.57)     1:58.42 (46.69)     2:32.20 (33.78)
  8 Faulkner, Carter H        17 USC-LE               2:23.38    2:33.09  
                  31.16     1:11.02 (39.86)     1:58.17 (47.15)     2:33.09 (34.92)
  9 Ferguson, Ezra J          20 CCS-LE               2:38.99    2:38.51  
                  34.00     1:17.23 (43.23)     2:00.65 (43.42)     2:38.51 (37.86)
 10 Miller, Trenton S         17 VSC-LE               2:39.79    2:41.79  
                  32.02     1:18.99 (46.97)     2:06.08 (47.09)     2:41.79 (35.71)
 11 Bittner, Brennen R        15 USC-LE               2:41.22    2:43.45  
                  37.96     1:20.56 (42.60)     2:07.57 (47.01)     2:43.45 (35.88)
 12 Kinney, Ted J             18 UN-LE                     NT    2:44.95  
                  30.91     1:15.35 (44.44)     2:04.00 (48.65)     2:44.95 (40.95)
 13 Miller, Braxton C         17 MAC-LE               2:27.97    2:45.07  
                  30.68     1:13.22 (42.54)     2:03.84 (50.62)     2:45.07 (41.23)
 14 Fernandez, Jacob R        11 RYD-LE               3:00.08    3:09.30  
                  42.02     1:30.53 (48.51)     2:26.34 (55.81)     3:09.30 (42.96)
 15 Leblanc, Josh A           10 SWIM-LE              3:21.00    3:25.61  
                  42.93     1:32.84 (49.91)   2:39.53 (1:06.69)     3:25.61 (46.08)
 16 McIntyre, Carmine J       11 RYD-LE               3:40.45    3:44.53  
                  53.72     1:51.83 (58.11)   2:53.83 (1:02.00)     3:44.53 (50.70)
 
Boys 400 LC Meter IM
===============================================================================
 Pool Record: $ 4:46.46    7/6/2007 Tommy W Inwood, USC  -LE                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Singler, Collin D         16 VSC-LE               4:58.63    5:14.88  
                  32.89     1:12.01 (39.12)     1:55.56 (43.55)     2:37.05 (41.49)
        3:20.90 (43.85)     4:05.89 (44.99)     4:41.11 (35.22)     5:14.88 (33.77)
  2 Shaker, Isaac V           16 STRS-LE              5:12.49    5:16.00  
                  32.39     1:09.82 (37.43)     1:51.90 (42.08)                    
            3:21.22 ( )     4:07.64 (46.42)     4:42.31 (34.67)     5:16.00 (33.69)
  3 Phillips, Nathan J        15 FAST-LE              5:09.15    5:23.94  
                  32.68     1:12.37 (39.69)     1:53.42 (41.05)     2:33.10 (39.68)
        3:21.56 (48.46)     4:12.25 (50.69)     4:48.18 (35.93)     5:23.94 (35.76)
  4 Weisenauer, Dylan J       17 SOS-OH               5:27.96    5:32.59  
                  32.16     1:11.78 (39.62)     1:53.86 (42.08)     2:35.78 (41.92)
        3:26.36 (50.58)     4:18.29 (51.93)     4:55.75 (37.46)     5:32.59 (36.84)
  5 Pickett, Davis H          17 FAST-LE              6:00.00    5:41.11  
                  33.63     1:16.66 (43.03)     2:03.17 (46.51)     2:49.68 (46.51)
        3:35.31 (45.63)     4:24.11 (48.80)     5:02.98 (38.87)     5:41.11 (38.13)
  6 Grant, David C            14 VSC-LE               5:40.02    5:50.83  
                  35.52     1:17.56 (42.04)     2:00.31 (42.75)     2:41.64 (41.33)
        3:36.25 (54.61)     4:29.03 (52.78)     5:12.07 (43.04)     5:50.83 (38.76)
  7 Ortman, Caleb E           11 USC-LE               6:03.14    5:56.20  
                                1:20.64 ( )     2:07.32 (46.68)     2:51.23 (43.91)
        3:42.55 (51.32)     4:31.41 (48.86)     5:16.15 (44.74)     5:56.20 (40.05)
 
Boys 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
 Pool Record: $ 1:43.51   7/11/2010 Vacationland Swim Club, VSC                
                         C Waldock, M Gallagher, J Chapman, A Everson      
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 University Swim Club-LE  'A'                      1:51.20    1:52.18  
     1) Guruprasad, Praj 17             2) Perry, Brian S 48              
     3) Ernst, Spencer B 15             4) Faulkner, Carter H 17          
                                  55.85 ( )     1:52.18 (56.33)                    
  2 Vacationland Swim Club-LE  'A'                    1:48.38    1:54.09  
     1) Matlack, Patrick H 17           2) Ninke, Jaron A 16              
     3) Ninke, Jager A 13               4) Clark, Charlie K 17            
                                  58.47 ( )     1:54.09 (55.62)                    
  3 YMCA of Wooster Swim Team/Rec-LE  'A'             1:53.00    1:54.27  
     1) Matthew, Thomas C 17            2) Duong, Pierce V 14             
     3) Glasgow, Andrew W 15            4) Sibilia, John P 15             
                                  56.15 ( )     1:54.27 (58.12)                    
  4 Sand Otter Swimming-OH  'A'                       1:52.53    1:57.04  
     1) Weisenauer, Logan J 14          2) Stevenson, Case J 16           
     3) Colston, Conner J 16            4) Weisenauer, Dylan J 17         
                                1:01.02 ( )     1:57.04 (56.02)                    
  5 Vacationland Swim Club-LE  'B'                    2:06.46    1:59.09  
     1) Hayberger, Hunter J 17          2) Miller, Trenton S 17           
     3) Singler, Collin D 16            4) Miller, Nate D 17              
                                  58.17 ( )   1:59.09 (1:00.92)                    
  6 Copley Water Warriors-LE  'A'                     1:52.00    2:00.37  
     1) Edurese, John P 17              2) Modlik, James E 16             
     3) Braunlich, Alex W 13            4) McGrath, Danny J 14            
                                  56.53 ( )   2:00.37 (1:03.84)                    
  7 Cuyahoga Falls Riverfront YMCA-LE  'A'                 NT    2:03.51  
     1) Minick, Luke T 17               2) Cossin, Dylan A 15             
     3) Turnbull, Luke R 13             4) Turnbull, Keith J 15           
                                1:00.82 ( )   2:03.51 (1:02.69)                    
  8 Green YMCA Barracudas Swim Tea-LE  'A'            1:55.85    2:03.62  
     1) Sumption, Riley J 14            2) Fast, Ethan C 15               
     3) Applegate, Caleb S 14           4) Betscakos, Maximus G 18        
                                1:00.71 ( )   2:03.62 (1:02.91)                    
 
Boys 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
 Pool Record: $ 3:45.93    7/7/2007 Richmond Hill Aquatic Club, Predators      
                         K Wang, A Ng, A Lee, C Eldridge                   
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 University Swim Club-LE  'A'                      3:56.54    4:03.40  
     1) Kijauskas, Andrew F 19          2) Ernst, Spencer B 15            
     3) Faulkner, Carter H 17           4) Guruprasad, Praj 17            
                  28.69       59.66 (59.66)     1:29.31 (29.65)   2:03.52 (1:03.86)
        2:32.36 (28.84)   3:03.81 (1:00.29)     3:32.26 (28.45)     4:03.40 (59.59)
  2 Sand Otter Swimming-OH  'A'                       4:01.31    4:04.47  
     1) Colston, Conner J 16            2) Stevenson, Case J 16           
     3) Weisenauer, Logan J 14          4) Weisenauer, Dylan J 17         
                  28.46       59.55 (59.55)     1:29.52 (29.97)   2:02.90 (1:03.35)
        2:32.58 (29.68)   3:06.34 (1:03.44)     4:04.47 (58.13)                    
  3 Vacationland Swim Club-LE  'B'                    4:14.26    4:04.85  
     1) Clark, Charlie K 17             2) Grant, David C 14              
     3) Ninke, Jager A 13               4) Miller, Trenton S 17           
                  27.78       56.74 (56.74)     1:28.42 (31.68)   2:03.90 (1:07.16)
        2:32.70 (28.80)     3:03.81 (59.91)     3:33.69 (29.88)   4:04.85 (1:01.04)
  4 YMCA of Wooster Swim Team/Rec-LE  'A'                  NT    4:11.98  
                  27.52       55.96 (55.96)     1:28.10 (32.14)   2:02.93 (1:06.97)
        2:33.71 (30.78)   3:08.21 (1:05.28)   4:11.98 (1:03.77)                    
  5 Green YMCA Barracudas Swim Tea-LE  'A'            4:19.42    4:23.27  
     1) Betscakos, Maximus G 18         2) Fast, Ethan C 15               
     3) Sumption, Riley J 14            4) Poletta, Daniel L 18           
                  30.06   1:07.38 (1:07.38)     1:40.03 (32.65)   2:17.54 (1:10.16)
        2:47.73 (30.19)   3:22.65 (1:05.11)     3:51.09 (28.44)   4:23.27 (1:00.62)
  6 University Swim Club-LE  'B'                      5:16.77    4:42.16  
     1) Bittner, Brennen R 15           2) Faulkner, Jack H 14            
     3) Mausser, Joey A 14              4) Perry, Brad F 13               
                  33.23   1:07.90 (1:07.90)     1:40.57 (32.67)   2:16.38 (1:08.48)
        2:51.10 (34.72)   3:29.58 (1:13.20)     4:04.03 (34.45)   4:42.16 (1:12.58)
  7 Massillon Bull Sharks Aquatic-LE  'A'                  NT    8:40.94  
     1) Taylor, Chance 12               2) Burbank-Williams, Hayden J 10  
     3) Taylor, Nolan 12                4) Knight, Drew T 17              
                1:01.70   1:55.24 (1:55.24)                       4:09.28 (2:14.04)
      5:38.41 (1:29.13)   6:48.70 (2:39.42)   7:53.77 (1:05.07)   8:40.94 (1:52.24)
 
Boys 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
 Pool Record: $ 1:54.10   6/28/2014 SwimStrong, SWIM -LE                       
                         M Pichette, D Hren, D Arslanian, J Hill           
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Canton City Schools-LE  'A'                            NT    1:57.70  
     1) O'Connor, Christopher J 17      2) Ferguson, Ezra J 20            
     3) Ream, Sean A 19                 4) Rose, Will J 17                
                                1:03.73 ( )     1:57.70 (53.97)                    
  2 Green YMCA Barracudas Swim Tea-LE  'A'            2:01.21    2:10.16  
     1) Budd, Noah W 14                 2) Poletta, Daniel L 18           
     3) Betscakos, Maximus G 18         4) Sumption, Riley J 14           
                                1:10.86 ( )     2:10.16 (59.30)                    
  3 Sand Otter Swimming-OH  'A'                       2:09.76    2:10.76  
     1) Weisenauer, Dylan J 17          2) Stevenson, Case J 16           
     3) Colston, Conner J 16            4) Weisenauer, Logan J 14         
                                1:09.69 ( )   2:10.76 (1:01.07)                    
  4 University Swim Club-LE  'A'                      2:05.26    2:14.42  
     1) Guruprasad, Praj 17             2) Kijauskas, Andrew F 19         
     3) Faulkner, Carter H 17           4) Perry, Brian S 48              
                                1:16.74 ( )     2:14.42 (57.68)                    
  5 Green YMCA Barracudas Swim Tea-LE  'B'            2:37.83    2:40.46  
     1) Beasley, Bryan J 15             2) Fast, Ethan C 15               
     3) Burdeshaw, Karsten D 13         4) Betscakos, Joaquin N 13        
                                1:18.16 ( )   2:40.46 (1:22.30)                    
 -- Vacationland Swim Club-LE  'B'                    2:09.04         DQ  
     1) Hayberger, Mason P 15           2) Miller, Nate D 17              
     3) Matlack, Patrick H 17           4) Ninke, Jaron A 16              
 
Boys 400 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
 Pool Record: $ 4:07.31    7/8/2007 Richmond Hill Aquatic Club, Predators      
                         A Lee, S Chu, K Wang, C Eldridge                  
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Firestone Akron Swim Team-LE  'A'                      NT    4:28.20  
     1) Smesko, Kaden W 17              2) Brady, Mason A 14              
     3) Marshall, Jonny C 14            4) Lenz, Adam C 19                
                  30.69   1:03.25 (1:03.25)     1:42.68 (39.43)   2:27.26 (1:24.01)
        2:55.37 (28.11)   3:31.17 (1:03.91)     3:58.66 (27.49)     4:28.20 (57.03)
  2 Vacationland Swim Club-LE  'A'                    4:29.00    4:30.69  
     1) Clark, Charlie K 17             2) Singler, Collin D 16           
     3) Ninke, Jager A 13               4) Hayberger, Hunter J 17         
                  32.68   1:06.23 (1:06.23)     1:43.88 (37.65)   2:25.75 (1:19.52)
        2:55.53 (29.78)   3:31.36 (1:05.61)     3:59.97 (28.61)     4:30.69 (59.33)
  3 Sand Otter Swimming-OH  'A'                       4:32.68    4:39.89  
     1) Weisenauer, Dylan J 17          2) Stevenson, Case J 16           
     3) Weisenauer, Logan J 14          4) Colston, Conner J 16           
                  31.85   1:07.27 (1:07.27)     1:44.43 (37.16)   2:29.77 (1:22.50)
        3:01.51 (31.74)   3:40.66 (1:10.89)     4:08.56 (27.90)     4:39.89 (59.23)
  4 YMCA of Wooster Swim Team/Rec-LE  'A'                  NT    5:06.47  
     1) Weeman, David C 14              2) Sibilia, John P 15             
     3) Glasgow, Andrew W 15            4) Matthew, Thomas C 17           
                  38.89   1:23.34 (1:23.34)     2:04.43 (41.09)   2:53.70 (1:30.36)
                            3:08.26 (14.56)   4:37.00 (1:28.74)   5:06.47 (1:58.21)
  5 Green YMCA Barracudas Swim Tea-LE  'A'            4:58.59    5:19.84  
     1) Applegate, Caleb S 14           2) Fast, Ethan C 15               
     3) Betscakos, Maximus G 18         4) Sumption, Riley J 14           
                  42.86   1:28.73 (1:28.73)     2:09.37 (40.64)   2:55.72 (1:26.99)
        3:27.10 (31.38)   4:14.81 (1:19.09)     4:44.88 (30.07)   5:19.84 (1:05.03)
 
                   Combined Team Scores - Through Event 301                    
 
  1. Ridgewood YMCA Dolphins           486.5   2. Colonel Crawford Swim Team        459.5
  3. University Swim Club                445   4. YMCA of Wooster Swim Team/Rec     432.5
  5. Heat- Hudson Explorers Aquatic      403   6. SwimUnited                        380.5
  7. Sand Otter Swimming               341.5   8. Canton City Schools               326.5
  9. Firestone Akron Swim Team           304  10. Vacationland Swim Club            299.5
 11. Blazing Barracudas                243.5  12. Force Aquatics                      239
 13. Solon Stars Swim Club               211  14. Lake Shore Swim Club              208.5
 15. Unattached Force                    207  16. Massillon Aquatic Club              186
 17. Green YMCA Barracudas Swim Tea      174  17. Piranha Aquatics                    174
 19. Copley Water Warriors               164  20. Medina Swimming                     155
 21. Unat-Le                             121  22. Lakewood Rangers Swim Team          100
 23. Cuyahoga Falls Riverfront YMCA       90  24. Unattached Lake Erie                 51
 25. Great Lakes Sail Fish                32  26. Muskingum Valley Power               29
 27. Massillon Bull Sharks Aquatic        24  28. Shaker Sharks                        21
 29. Vermilion Family Y Team              18  30. Cle Swimming                         13
 31. Perry Aquatic Club                    4  32. Unattached Fast                       3
 33. Lake Erie Silver Dolphins             1  34. Unattached Lake Shore Swim Clu      0.5
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 301                   
 
  1. Colonel Crawford Swim Team          389   2. Ridgewood YMCA Dolphins           252.5
  3. SwimUnited                        232.5   4. YMCA of Wooster Swim Team/Rec       223
  5. Firestone Akron Swim Team           199   6. Heat- Hudson Explorers Aquatic      160
  7. Lake Shore Swim Club              159.5   8. Solon Stars Swim Club               154
  9. Force Aquatics                      145  10. Unattached Force                    133
 11. Canton City Schools                 132  12. University Swim Club                122
 13. Massillon Aquatic Club            116.5  14. Blazing Barracudas                  113
 15. Unat-Le                             112  16. Sand Otter Swimming                 106
 17. Copley Water Warriors              98.5  18. Lakewood Rangers Swim Team           93
 19. Green YMCA Barracudas Swim Tea       86  20. Piranha Aquatics                     61
 21. Medina Swimming                      47  22. Vacationland Swim Club               28
 23. Muskingum Valley Power               25  24. Shaker Sharks                        20
 25. Vermilion Family Y Team              18  26. Cle Swimming                          9
 27. Unattached Lake Erie                  8  28. Perry Aquatic Club                    4
 29. Unattached Fast                       3  30. Lake Erie Silver Dolphins             1
 31. Unattached Lake Shore Swim Clu      0.5                                             
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 301                    
 
  1. University Swim Club                323   2. Vacationland Swim Club            271.5
  3. Heat- Hudson Explorers Aquatic      243   4. Sand Otter Swimming               235.5
  5. Ridgewood YMCA Dolphins             234   6. YMCA of Wooster Swim Team/Rec     209.5
  7. Canton City Schools               194.5   8. SwimUnited                          148
  9. Blazing Barracudas                130.5  10. Piranha Aquatics                    113
 11. Medina Swimming                     108  12. Firestone Akron Swim Team           105
 13. Force Aquatics                       94  14. Cuyahoga Falls Riverfront YMCA       90
 15. Green YMCA Barracudas Swim Tea       88  16. Unattached Force                     74
 17. Colonel Crawford Swim Team         70.5  18. Massillon Aquatic Club             69.5
 19. Copley Water Warriors              65.5  20. Solon Stars Swim Club                57
 21. Lake Shore Swim Club                 49  22. Unattached Lake Erie                 43
 23. Great Lakes Sail Fish                32  24. Massillon Bull Sharks Aquatic        24
 25. Unat-Le                               9  26. Lakewood Rangers Swim Team            7
 27. Cle Swimming                          4  27. Muskingum Valley Power                4
 29. Shaker Sharks                         1